چرا استفاده از خدمات ما؟

کیفیت و زیبایی

همکاران ما پس از اتمام کار فضا را تمیز می‌کنند و نیازی به نگرانی در مورد نظافت منزل یا محل کار خود بعد از برطرف شدن مشکل تاسیساتی ندارید.

سرعت عمل بالا

با توجه به استقرار همکاران ما در سراسر تهران در کمترین زمان ممکن در کنار شما هستیم و مشکلتان بر طرف خواهد شد.

دسترسی در 24 ساعت شبانه روز

همکاران ما در 7 روز هفته و حتی ایام تعطیل 24 ساعته در دسترس هستند.

چگونه مشکل شما را حل می‌کنیم؟

مراحل حل کردن مشکلات تاسیساتی شما

ثبت سفارش آنلاین یا تماس

پس از ثبت سفارش شما، نزدیکترین متخصص تاسیساتی با توجه به زمان موردنظر شما انتخاب می‌شود.

انجام پروژه

مشکل تاسیسات در سریعترین زمان و بهترین کیفیت توسط همکاران ما بر طرف می‌شود.

پرداخت در محل

شما پس از انجام کار توسط مجری و حل شدن مشکل و کسب رضایت، تسویه حساب می‌کنید.

نظرات برخی از مشتریان

اگر شما نیز به دنبال رفع مشکل فشار زیاد و کم پمپ آب آپارتمان هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

 

آبی که به طور طبیعی وارد ساختمان می شود در ابتدا به صورت بدون فشار است که با کمک دو نیروی حاصل از گرانش و یا پمپ آب دارای فشار شده و می تواند درون سیستم لوله کشی آب ساختمان حرکت کند.

میزان فشار آب پمپاژ شده توسط پمپ آب باید نه خیلی بالا و نه خیلی پایین باشد، در غیر این صورت مشکلات زیادی برای ساکنین و سیستم لوله کشی آب ساختمان رخ می دهد.

حال در ادامه این مطلب قصد داریم تا علل کاهش و افزایش فشار پمپ آب را بررسی کرده و در انتها راهکارهایی را برای رفع این مشکلات بیان کنیم.

 

علت فشار بالا در پمپ آب خانگی

فشار پمپ آب خانگی باید در یک رده استاندارد باشد تا بتواند نیاز ساکنین را رفع کرده و از طرفی آسیبی به خود دستگاه و سیستم لوله کشی پمپ وارد نشود.

اما در برخی از مواقع به دلیل پاره ای از عوامل میزان فشار پمپ آب از حد استاندارد آن بالاتر می شود، که علت اصلی بروز این رخداد تنظیم کلید اتومات پمپ آب در فشار اشتباه است.

همانطور که می دانید کلید اتومات پمپ آب خانگی دستگاهی است که بر روی پمپ آب نصب می شود تا از طریق فشار تنظیمی cut-on و cut-out پمپ روشن و خاموش شود، البته نمی توان این دستگاه را به صورت دلخواه تنظیم کرد.

زیرا تنظیم فشار خاموش شدن یا cut-out پمپ آب در فشار بالا سبب می شود تا پمپ فشار بالایی پیدا کرده و در این صورت وارد چرخه کار دائم می شود.

لازم به ذکر است که فشار استارت یا cut-on پمپ آب باید بر روی 2 بار بوده و فشار خاموش شدن یا cut-out پمپ بین 5 تا 6 بار قابل تنظیم است.

لذا چنانچه فشار ست کنترل یا کلید اتومات پمپ آب خانگی در غیر از این محدوده قرار بگیرد، روند کار پمپ دچار مشکل می شود.

البته دلایل دیگری نیز برای دائم کار کردن پمپ آب خانگی و فشار بالای پمپ وجود دارد که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • خرابی پمپ و عدم توانایی دستگاه برای رسیدن به فشار  cut-out
 • وجود مشکل در سنسور کلید اتومات و از عدم حس کردن فشار بالای آب
 • خرابی مخزن تحت فشار پمپ آب
 • استفاده از پمپ آب با ظرفیت بیشتر از حد نیاز سیستم لوله کشی ساختمان

 رفع فشار زیاد و کم پمپ آب آپارتمان سوال کاربران 9

اثرات فشار بالای پمپ آب

همانطور که گفتیم فشار بالای پمپ آب هرگز مسئله بی اهمیتی نبوده، بلکه می تواند آسیب ها و اثرات فراوانی بر روی سیستم پمپ آب داشته باشد، از جمله:

 • وارد شدن فشار بیش از حد به پمپ آب خانگی

چنانچه پمپ آب خانگی بر روی فشار cut-out بالاتر از حد استاندارد آن تنظیم شده باشد، پمپ دائما کار می کند تا حدی که داغ کرده و در نهایت بسوزد.

 • پاره شدن تیوپ دیافراگمی داخل مخزن تحت فشار

در حالت عادی تیوپ داخلی مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی اصلاً زیر فشار نیست و با ورود و خروج آب به داخل مخزن این قسمت به سمت بالا و پایین حرکت می کند و میزان فشار در هر طرف تیوپ به طور یکسان حفظ می شود.

اما اگر فشار پمپ آب بیش از حد باشد، به تیوپ فشار وارد کرده و سبب پاره شدن آن خواهد شد.

رفع فشار زیاد و کم پمپ آب آپارتمان سوال کاربران 2

 • احتمال منفجر شدن مخزن تحت فشار

در برخی موارد که میزان فشار پمپ آب بیش از حد بالا است، می تواند آنقدر زیاد باشد که مخزن تحت فشار منفجر شده و آسیب های زیادی را به سیستم و حتی افرادی که در نزدیکی آن هستند وارد کند.

این مشکل مخصوصاً زمانی رخ می دهد که مخزن آب به شیر تخلیه یا کاهنده فشار تجهیز نشده باشد.

 • بروز نشتی در سیستم لوله کشی پمپ آب و ساختمان

حتی اگر مخزن تحت فشار و پمپ آب خانگی بتوانند فشار مضاعف را تحمل کرده و واکنشی نشان ندهند، اما سیستم لوله کشی آب در ساختمان و یا سیستم لوله کشی پمپ آب اثرات این مقدار فشار زیادی را با ترک خوردگی و ایجاد نشتی نشان خواهند داد.

چرا که علاوه بر لوله های آب، بیشتر شیرآلات ساختمانی نیز برای فشار بالا تجهیز و ساخته نشده و تحمل این فشار مضاعف را نخواهند داشت.

 

راهکارهای رفع فشار بالای پمپ آب

تا این قسمت از متن با دلایل فشار بالای پمپ آب به همراه اثرات این میزان فشار بر روی کل سیستم پمپ آب و لوله های ساختمان آشنا شدید. حال در این قسمت راهکارهای رفع این مشکل را به ترتیب هر علت بیان می کنیم:

 • تنظیم فشار پمپ آب خانگی از طریق بررسی و تنظیم دوباره ست کنترل یا کلید اتومات
 • بررسی و تعمیر پمپ آب در صورت تشخیص عدم توانایی دستگاه در رسیدن به فشار cut-out
 • چک کردن کلید اتومات یا ست کنترل و تعمیر یا تعویض آن در صورت نیاز
 • بررسی سالم یا معیوب بودن مخزن تحت فشار
 • استفاده از پمپ آب خانگی در توان و ظرفیت پایین تر

رفع فشار زیاد و کم پمپ آب آپارتمان سوال کاربران 3

علت فشار پایین پمپ آب

همانطور که فشار بالای پمپ آب آسیب های زیادی را به سیستم پمپ وارد می کند، فشار پایین پمپ آب نیز موضوعی است که می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. از جمله دلایل فشار پایین پمپ آب می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • تنظیم اشتباه کلید اتومات پمپ آب

همانطور که علت فشار بالای پمپ آب که به دلیل تنظیم کردن فشار cut-out پمپ بر روی فشار بالا بود، علت فشار پایین پمپ آب به دلیل تنظیم کردن cut-on یا فشار روشن شدن پمپ آب بر روی فشار بالا است.

همچنین ممکن است ست کنترل یا کلید اتومات به دلیل فرسوده و یا از بین رفتن حساسیت سنسورهای آن خراب شده باشد، که بهتر است توسط مجری تعمیرکار پمپ آب به خوبی تمیز شده و بررسی گردد.

 • وجود نشتی در لوله ورودی به پمپ آب

چنانچه هرگونه نشتی در سیستم لوله کشی ورودی به پمپ آب وجود داشته باشد، از فشار آب ورودی به پمپ آب کاسته شده و در نتیجه فشار پمپ نیز کاهش پیدا می کند.

 • لوله کشی غیر استاندارد سیستم پمپ آب

بر اساس نقشه لوله کشی پمپ آب باید سعی کرد در مسیر لوله های ورودی و خروجی پمپ آب از کمترین میزان طول لوله و همچنین حداقل تعداد زانویی در کل مسیر استفاده کرد.

در غیر این صورت فشار پمپ آب افت پیدا می کند، زیرا آب باید مسیر طولانی تری را طی کند.

رفع فشار زیاد و کم پمپ آب آپارتمان سوال کاربران 4

 • گرفتگی فیلترها و لوله های ورودی به پمپ آب خانگی

در برخی مواقع نیز فیلترها و لوله های ورودی به پمپ آب آنقدر بر اثر رسوبات گرفته شده اند که عملاً مسیر ورودی آب به پمپ مسدود شده است. در نتیجه آب کافی برای راه اندازی به دستگاه نرسیده و فشار پمپ آب کاهش پیدا می کند.

 • خراب بودن مخزن تحت فشار

یکی از علائم مهم و قابل توجه در پایین بودن فشار پمپ آب وجود نقص در مخزن تحت فشار است، که ممکن است مشکل در سوراخ بودن تیوپ پلاستیکی، تنظیم نبودن باد مخزن و یا پوسیده بودن بدنه مخزن باشد.

 

راهکارهای رفع فشار پایین پمپ آب

تاثیر فشار پایین پمپ آب بر روی افت فشار جریان آب درون لوله های ساختمان کاملاً مشهود است، به همین دلیل باید سریعاً برای رفع این مشکل بر اساس پیشنهادات ذیل اقدام کرد:

 

سوال یکی از کاربران سایت در مورد فشار بیش از حد پمپ آب آپارتمان

در این قسمت می خواهیم تجربه استفاده از پمپ آب پر فشار (بیشتر از استاندارد ) و پرصدا در داخل واحد آپارتمانی که توسط یکی از کاربران سایت تجربه شده است را همراه با رفع مشکل آن برای شما بازگو کنیم: 

رفع فشار زیاد و کم پمپ آب آپارتمان سوال کاربران 5

 

بررسی مشکل:

در این واحد ساختمانی ابتدا پمپی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، مورد استفاده قرار گرفته است. مالک ساختمان بعد از مدت زمان کارکرد این پمپ با دو مشکل مواجه می شود:

مشکل اول پمپ این بود که تایک دقیقه بعد از بستن شیر آب، پمپ همچنان به کار خود ادامه داده و این کار باعث باقی ماندن فشار آب زیادی در لوله های آپارتمان شده که احتمال ترکیدگی لوله ها و یا جدا شدن اتصالات شلنگی را در پی دارد.

 البته برای حل این مشکل از زانویی های زیادی استفاده شده بود که فشار آب خروجی شکسته و کم شود.

مشکل دوم این بود که بعد از مدتی از گذشت زمان، پمپ صدای زیادی از خود تولید می کند که باعث ایجاد مزاحمت می شود. (راه حل این مشکل به صورت کامل در مطلب رفع مشکل صدای پمپ آب توضیح داده شده است).

کاربر با مشاهده فیلم آموزش نصب پمپ آب خانگی موجود در سایت و دیدن نوع پمپ مورد اشاره در فیلم، آن را تهیه کرده و به جای پمپ قبلی نصب کرده است.

 

مشکل جدید

کاربرد بعد از نصب پمپ جدید با مشکل کمبود فشار آب مواجه شده است، به گفته ایشان پمپ جدید فشار زیادی ندارد و بعضی اوقات به درستی کار نمی کند.
پس از ارسال عکس های پمپ نصب شده، اشکال عدم کارکرد صحیح این پمپ از طرف کارشناسان سایت، تعداد زیاد زانوهای نصب شده در مسیر ورودی و خروجی پمپ تشخیص داده شد.

 به این دلیل که کم رسیدن آب به پمپ و روشن نشدن پمپ در مواقعی که فشار ورودی خیلی کم می باشد، سبب افت فشار آب موجود در شیرآلات می شود.

 

رفع فشار زیاد و کم پمپ آب آپارتمان سوال کاربران 6

رفع فشار زیاد و کم پمپ آب آپارتمان سوال کاربران 7

راه حل:

 به این کاربر گرامی پیشنهاد می شود تا جای ممکن تعداد زانوهای قبل از رسیدن به پمپ و تعداد زانوهای پس از آن را کاهش دهد.  

نکته!

در محاسبات مهندسی برای انتخاب پمپ آب بهینه برای واحدهای ساختمانی، هر زانو معادل 5 متر لوله مستقیم برآورد می شود.

 

جمع بندی:

همانطور که ملاحظه کردید فشار بالا و پایین پمپ آب می تواند آسیب ها و خسارت های سنگینی را به پمپ و سیستم لوله کشی آب ساختمان وارد کند.

لذا اهمیت توجه به سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی در این قسمت بیشتر خود را نشان می دهد، چرا که با انجام این سری اقدامات می توان وجود هر گونه مشکل در تنظیمات کلید اتومات یا ست کنترل، وجود نشتی و یا گرفتگی در سیستم، بررسی میزان باد مخزن و سلامت آن را زودتر تشخیص داد.

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که اولاً در هنگام خرید و انتخاب پمپ آب خانگی و همچین نصب پمپ آب حتماً از مجری نصاب و تعمیرکار پمپ آب کمک بگیرید.

دوماً برنامه ریزی های دقیق به منظور بررسی چک لیست پمپ آب و اقدام به سرویس دستگاه را جدی گرفته و قبل از بروز مشکلات بیشتر در سیستم پمپ آب آن را شناسایی و رفع کنید.

رفع فشار زیاد و کم پمپ آب آپارتمان سوال کاربران 8

یکی از خدمات ما در گروه تاسیسات 24 ساعته نصب، راه اندازی، سرویس و تعمیر انواع پمپ آب خانگی  با کمک بهترین متخصصین است.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

 لذا می توانید در صورت بروز مشکل فشار در پمپ آب خانگی خود همین الان با ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

نظر سرکارخانم آقاجانی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه تعمیر پمپ آب

*پی نوشت: عکس ارسالی از طرف آقای سروش کاربر گرامی سایت می باشد.

 

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

 

منابع انگلیسی:

منبع 1   منبع 2

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +3 # امید 1395-11-22 03:55
سلام
اخیرا پمپ آب یا کلید اتوماتیک مربوط به آن در آپارتمان ما دچار مشکل شده و زمانی که شیر آب مربوط به مخزن آب در بالای پشت بام و فلاش تانک در داخل آپارتمان ما در طبقه دوم باز هستند چراغ آلارم کلید اتوماتیک روشن می شود و پمپ آب دیگر کار نمی کند و با خاموش و روشن کردن برق آنها برای چند لحظه روشن می شود و دوباره آلارم میگیرد .ولی زمانی که شیر آب مربوط به مخزن آب در بالای پشت بام و فلاش تانک در داخل آپارتمان را ببندم دیگر کلید اتوماتیک آلارم نمی گیرد و پمپ آب از کار نمی افتد .در ضمن اخیرا احساس می کنم که یک مقدر فشار پمپ آب کم شده است.
لطفا راهنمایی بفرمایید که اشکال از چیست و چکار باید کرد ؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1395-11-25 14:00
سلام.
با توجه به گفته های شما و نظر کارشناسان چند دلیل میتونه داشته باشه:
یا ظرفیت و ارتفاع پمپ مناسب انتخاب نشده است.
یا پرشرسوئیج از تنظیم خارج شده و خراب شده است.
احتمال کمبود باد منبع تحت فشار نیز می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # محمد 1395-12-15 09:55
سلام من یک پمپ چینی گرفتم بعضی موقع پروانه داخل پمپ گیر می کرد من پروانه پمپ را باز کردم دوباره بستم
دیگه با باز کردن آب گرم روشن نمی شود راهنمایی کنید ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # اسماعیلی 1396-01-17 18:16
با سلام.
مشکل از ست کنترل پمپ می تواند باشه که تنظیمات آن بهم خورده و کاهش فشار را برای استارت پمپ تشخیص نمی دهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # احمد 1396-02-15 00:57
با سلام. آپارتمان ۴ واحده هستیم با پمپ آب پنتاکس و مخزن ۱۰۰۰ لیتری.پمپ آب حدود ۳ سال از نصبش میگذرد اما جدیدا صدایش زیاد شده به نظر شما میتوانم خودم آنرا باز کنم؟ وطبق روش شما سمباده بزنم یا باید بدم تعمیرگاه.
ضمنا من نمیدونم اون ۲ تا پیچ مخصوص اتوماتیک چگونه و روی چه فشاری تنظیم کنم چون پمپ خیلی زود به زود روشن میشه!!! با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # اسماعیلی 1396-02-16 00:13
سلام.
اگر دست به آچار هستید، با همان روش سمباده بزنید، اگر جواب نداد شاید مشکل از قطعات داخلی پمپ شما باشد که نیاز به سرویس کار دارد.
یکی از پیچ ها برای استارت پمپ می باشد که فشار باید روی 2 باشد و دیگری برای خاموش شدن پمپ هست که بین 5 تا 6 تنظیم میشود.
پیچ کوچک برای استارت و پیچ بزرگ برای نقطه خاموش شدن پمپ.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # احمد 1396-02-21 15:59
با عرض سلام خدمت شما. آپارتمان ۵ طبقه و۴ واحده هستیم که دارای پمپ آیکار با منبع ۱۰۰۰ لیتری هست.حدود ۲ ماه هست که صدای پمپ به شدت بالا رفته و طی مشورت با شما فهمیدم که شفت آن دچار زنگ زدگی شده.طی تماس با سرویس کار میگوید که اگر پمپ دیگری خریداری کنیم به صرفه تر هست.
به نظر شما چه کار کنم؟
اگر بخرم چه مدلی بخرم؟
ضمنا منبع انبساط ۲۴ لیتری دارم آیا همان خوبه یا بزرگتر ویا دیافراگمی نصب کنم؟؟
ضمنا من ساکن تهران هستم از کجا خریداری کنم بهتر هست؟ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-03-07 07:59
سلام دوست گرامی
پمپ را تعمیر کنید هزینه کمتری دارد و به صرفه تر است.
منبع آن کوچک است. منبع 60 لیتری مناسب شما می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1396-03-22 00:17
سلام خسته نباشید ی پمپ اب مدل بشقابیLEOچینی در منزل استفاده میکردم ک قاب پشت پمپ ک ب لوله منزل وصل میشه شکسته
چ جوری مشکلم حل میشه آیا از این قاب در بازار موجود هست و اگر نه چ کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Omid hadadi 1397-10-14 05:57
سلام باید قطعه را ببرید پیش کسانی که کار پمپ میکنند و یا مرکزش در بازار سعدی اونجا بگردید پیدا کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # Spiroo 1396-04-31 17:57
سلام و خسته نباشید
پمپ آب ما برای یک واحد طبقه همکف هست، الان به مدت یک هفته هست که قطع و و صلی متوالی در هر ثانیه یکبار قطع و وصل می شود.به نظر شما مشکل از اتومات پمپ هست یا فشار هوای تیوب ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1396-05-01 11:28
سلام دوست عزیز.
ابتدا مخزن هوا را کنترل کنید. احتمال دارد سوراخ یا باد خالی کرده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسینی 1396-08-06 00:33
پمپ آب ساختمون ن هی قطع و وصل میشه ۳ طبق ۳ واحدی هستیم فشار پمپ هم رو ۴0 تنظیم کرده بعد از تعمیر قبل از تعمیر چنین مشکلی نبوده دلیلش میتونه چی باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-08-08 14:05
سلام وقت شما بخیر
به احتمال زیاد مشکل از منبع تحت فشار هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سینا 1396-11-04 16:37
سلام میدونید علت اینکه پمپ اب روشنه ولی اب نمیکشه بالا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-11-10 14:33
سلام وقت شما بخیر
چندین علت وجود دارد. 1هوا گیری
2 نبود آب. 3 سوختن پروانه پمپ.
بررسی و مشکل را برطرف کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # روح الله 1397-01-31 01:38
به نقل از اسماعیلی:
سلام وقت شما بخیر
چندین علت وجود دارد. 1هوا گیری
2 نبود آب. 3 سوختن پروانه پمپ.
بررسی و مشکل را برطرف کنید.
موفق باشید

سلام پمپ ماهم همین مشکل روداره روشنه پروانه ته پمپ هم میچرخه ولی فشارآب مثل سابق بالانمیاداگه امکان داره راهنمایم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-13 17:14
سلام وقت شما بخیر
اگر آب مثل قدیم فشار درجه بالا نرود میتواند از تیوپ منبع تحت فشار یا باد منبع تحت فشار باشد. در مرحله دوم اگر بازهم آب فشارش بالا نیامد حتما در قسمت پروانه داخلی پمپ مشکلی پیش آمده و با بررسی درست میشود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1396-11-11 19:06
با سلام و خسته نباشید
یک پمپ داریم سالم هست و اتومات اش یکسره روشن هست و پمپ اتومات نمی کند: چراغ power on و pump on روشن هست : مشکل از چی میتونه باشد؟ ایا اتومات سوخته است؟ هر کاری کردم دکمه تنظیم حساسیت اش را پیدا نکردم : نمیدانم کجای مدار هست !! لطفا راهنمایی کنید
عکس اتومات:
http://s9.picofile.com/file/8318177442/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B9%DB%B0%DB%B2_%DB%B1%DB%B8%DB%B1%DB%B3%DB%B5%DB%B7.jpg
http://s9.picofile.com/file/8318179400/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B9%DB%B0%DB%B6_%DB%B1%DB%B5%DB%B3%DB%B0%DB%B0%DB%B9.jpg
سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # mohamad javad 1398-09-17 03:48
با سلام خدمت کاربر گرامی اگر ست کنترل شما اتومات باشد با باز کردن پیچهای درب یا همان روکش ست کنترل مشاهده میکنید که یک پیچ چهارسو یا دوسو در آن قرار دارد و جهت مثبت و منفی دارد یعنی پیچ رو به سمت راست بچرخانید درجه بار رو زیاد میکنید یعنی مدت روشن ماندن پمپ زیاد میشود اما با چرخاندن آن ب سمت چپ درجه بار رو کم میکنید یعنی زمان خاموش شدن پمپ زودتر میشود اما اگر ست کنترل پمپ شما مکانیکی باشد با باز کردن درپوش ست کنترل مشاهده میکنید که دو فنر در آن قرار دارد بر روی یکی از فنرها مهره کوچیک بسته شده است که با سفت کردن مهره کوچک زمان روشن شدن پمپ زودتر شده است و با باز کردن مهره کوچک زمان روشن شدن پمپ را دیرتر کرده اید و با سفت کردن مهره بزرگ تر زمان خاموش شدن پمپ را زیاد کردید یعنی فشار بار پمپ را زیاد کردید و با باز کردن مهره بزرگ زمان روشن ماندن پمپ رو کم کرده اید یعنی فشار بار رو کمتر کردید اگر با چرخاندن پیج ها چه در ست کنترل اتومات چه مکانیکی تغییری ایجاد نشود ست کنترل شما سوخته است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # رحیم زینلی 1396-11-20 08:53
سلام ما تو ساختمان 6طبقه 24واحدی هستیم که دو تا تانک 3500 لیتری رو پشت بام داریم پمپ طبقه همکف هستش که هیچ تانکی پشت پمپ کار نشده وقتی پمپ روشن هست اگه یه واحدی آب استفاده نکنه شیر آلات اون واحد یا باز میشن یا میترکن تو ساختمان مجاور همین مشکل بوده که موجب شده اتوماتیک پمپ چند بار بسوزه ما باید برای حل این مشکل چیکار کنیم باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1396-11-25 11:01
سلام وقت شما بخیر ممنونیم از همراهی تان
برای حل مشکل تان از هیدروتانک استفاده کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد 1396-11-29 23:53
سلام خدمت کارشناس محترم سایت.از آموزشهای مفید و وقت و زمانی که برای پاسخگویی به همراهان سایت اختصاص میدهید، تشکر مینمایم. بنده پمپی مانند "پمپ قابل مشاهده در اولین تصویر همین صفحه،در طبقه همکف منزل نصب کردم این پمپ، شامل "پروانه پلاستیکی در انتها و ورودی و خروجی لوله آب در جلو پمپ و افتومات زرد رنگی،روی آن نصب است. پشت پمپ هم، یک تانکر"180"لیتری قرار دارد.حدود شش ماه از نصب پمپ میگذرد.اخیرا دو روزی یکبار، موقع باز شدن شیر آب، و زمان استارت، شفت پمپ گیر کرده و همزمان صدای زوزه ضعیفی از داخل پمپ به گوش میرسد، که برای آزاد شدن شفت، بلاجبار با چند بار چرخاندن پروانه،شفت آزاد شده و پمپ روشن میشود.ضمنا به نظر میرسد، مواقعی این اتفاق می افتد که، قبل از آن شیرآبی مثل حمام، به مدت طولانی باز بوده و پمپ زیاد کار کرده است. لطفا در صورت امکان پاسخ بفرمایید.مجددا از شما سپاسگذارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-12-01 18:30
سلام آقا محمد وقت شما بخیر . خواهش میکنم و ممنون از شما دوست عزیز
بلبرینگ پمپ باید تعویض بشود. آن را عوض کنید تا مشکلتان حل شود
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رجبی 1396-12-19 12:17
سلام آیا پمپ گردش آب پگیج هنگام استراحت هم باید روشن باشد؟اگر نه دلیلش چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-12-27 12:44
سلام وقت شما بخیر
بله گردش آن بخاطر رساندن آب گرم موجود به رادیات ها است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامد 1396-12-23 22:54
با سلام.مجتمع دارای ۸ واحد و ۵ طبقه میباشد.به تازگی منبع انبساط را از ۲۵ به ۱۰۰ تغییر دادیم.لازم ب ذکر است موتور ۱/۵ اسب بخار است و کلید ایتالیایی هم تعویض شد.هنگامی ک شیر اب را در طبقه ی همکف و ۱ و ۲ باز میکنیم پمپ ب کار می افتد و فشار قابل قبول است .ولی متاسفانه با این وجود ک منبع انبساط و کلید قطع و وصل فشار را عوض کردیم هیوقتی که طبقه ی ۳ و ۴ شیر اب باز میشود هیچ اتفاقی نمی افتد و فشار اب همچنتن کم است.مشکل واقعا کجاست ک این اتفاق می افتد و پمپ روشن نمیشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-01-11 12:47
سلام وقت شما بخیر
فشار خوب یا کم است؟
اول 100 لیتر آب منبع باید خالی بشود سپس اتومات عمل کند.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1397-01-01 00:54
سلام ما تو ساختمان ۵ طبقه ۲۰ واحدی هستیم پمپ پنتاکس دو اسب داریم اما اما دایما در نوسانه خیلی کم میشه چند دقیقه بعد خوب میشه دیجیتال پمپم تعویض کردیم ولی نشد میگن پمپم سالمه لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-01-11 12:58
سلام وقت شما بخیر
بله درست است. برای حل این مشگل باید مخزن فشار و کلید مکانیکی بگذارید
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی محمدزاده 1397-01-12 19:47
باسلام,ساختمانی چهل واحدی هستیم در دو بلوک پنج طبقه ای چها واحدی( بیست واحدی) جدا,مشکل افت فشار اب داریم چند لوله کش پیشنهادات متعدد برای نصب پمپ و مخزن فشار قوی در حیاط مجتمع را دادند و چند نفری هم نصب دو مخزن پنج هزار لیتری جدا برای هر بلوک در پشت بام و اتصال لوله اب اصلی به مخازن مربوطه و توزیع از بالا را داده اند,کدام روش اصولی تر و کم هزینه تر است,لطفا راهنمایی فرمایید.باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-06 11:24
با سلام وقت بخیر
اگر در بالای پشت بام وصل شود از لحاظ فشار آب در مخزن ممکن است به مشکل بخورید زیرا آب ممکن است نتواند از یک کنتر دو منبع را در دو بلوک مختلف پر کند و اصولی تر این است که نزدیکتر به کنتر اصلی آب باشد. در مواردی هم میتوان بالای پشت بام وصل کرد. مثلا برای پر کردن مخازن آب قبل منبع آب پمپ جت گذاشته شود تا فقط منبع ذخیره را پر کند و بعد از منبع برای آبرسانی به واحدها پمپ مخصوص آبرسانی گذاشته شود در کل اگر با این تفاسیر مشکلی از لحاظ مالی نباشد میتوان بالای پشت بام هم پمپ و منبع را قرار داد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی محمدزاده 1397-01-12 19:48
باسلام,ساختمانی چهل واحدی هستیم در دو بلوک بیست واحدی جدا,مشکل افت فشار اب داریم چند لوله کش پیشنهادات متعدد برای نصب پمپ و مخزن فشار قوی در حیاط مجتمع را دادند و چند نفری هم نصب دو مخزن پنج هزار لیتری جدا برای هر بلوک در پشت بام و اتصال لوله اب اصلی به مخازن مربوطه و توزیع از بالا را داده اند,کدام روش اصولی تر و کم هزینه تر است,لطفا راهنمایی فرمایید.باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1397-11-06 11:24
سلام با توجه به اینکه الان ی مشتری دارم
مخزن رو پشت بوم گذاشتن و الان هر هفته
برا پمپ میرم خونشون من پیشنهاد میدم داخل
حیاط نصب کنید و در انتخاب پمپ منبع انبساط
واقعا دقت کنید چون بعدا مشکلات زیادی داره
مثلا شما حداقل باید دوتا منبع انبساط ۱۰۰ لیتری
باید نصب کنید تا به پمپ ها فشار نیاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد 1397-01-22 14:51
سلام ساختمان ما ۴ طبقه و هشت واحد مباشد آب هر واحد هم جداست به تازگی طبقات بالا به طور مجزا پمپ وصل کردن آیا طبقه اول دچار کمبود آب یا افت فشار آب می شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-01-29 19:05
سلام وقت شما بخیر
خیر لوله کشی تا طبقه بالا عین تانکر برای طبقه اول عمل میکند.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نوبخت 1397-02-02 14:41
سلام
دو دستگاه پمپ ابارا داریم برای 9 طبقه و در کل 54 واحد
اول ؛ اینکه موقع شروع بکار پمپ صدای شدیدی تولید میشود
دوم ؛ فشار خروجی هر دو پمپ کمتر از 6 بار است.
سوم ؛ پروانه ها هم تعویض شده است
لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-02-13 17:19
سلام وقت شما بخیر
اگر صدای زیادی دارد. ممکن است بخاطر هوا گرفتن داخل پمپ یا بوش بین دو پروانه داخلی پمپ باشد. و فشار خروجی پمپ هم میتواند با تنظیم باد و کلید مکانیکی به بالاترین سطحی که پمپ جون دارد بالا برد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1397-02-30 23:25
با سلام و عرض ادب
یه اپارتمان ۴طبقه ۸واحدی هستیم با پمپ و مخزن ۱۰۰۰لیتری.مشکلمون اینجاس که فشار اب طبقه سوم خییلی نوسان داره و پمپ ک روشن میشه فشار اب خوب میشه و خاموش که میشه فشار اب خییلی کم میشه.مثلایه دقیقه شیر اب باز باشه ۴۰ثانیه فشار اب خوبه اون ۲۰ثانیه اش کم کم میشه تا دوباره پمپ استارت بشه.چندتا سرویس کار هم اومده سویچ رو دستکاری میکنن و هر کدومشون یه چیزی میگن و انجام میدن.یکی پیچهارو شل میکنه یکی سفت و هیچ کدوم نمیدونن.شما لطفا راهنمایی کنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1397-10-24 21:23
سلام شما باید یک اتومات المنت ترک دو در ۱۱ بخرید و نصب کنید و استارت رو بذارید ۴ و قطع رو بذارید ۵ مشکلتون حل میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # زمانی 1397-03-18 10:05
سلام صبح بخیر.یک پمپ آب یک اسب داریم که بعد از تعویض تیوپ منبع 60 لیتری دیگه خوب عمل نمیکنه یعنی دیر روشن میشه وزود خاموش دلیل چیه در ضمن میزان باد باید چند باشه.همچنین برای زود استارت کردن وبه موقع خاموش کردن باید پیچکوچک و بزرگ را سفت کنیم یا شل اگر توضیح دهید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-10 07:45
باسلام وقت شما بخیر
ممکنه مشکل از فشار کم یا زیاد بودن باد منبع باشد. در ضمن باید حتما با گیج تنظیم هوا بازدید شود بعد باید قسمت کلید مکانیکی تنظیم شود و پیچ بزرگ برای تنظیم پایین و پیچ کوچک برای تنظیم فشار بالا باشد. که برای ۱۰ واحد به بالا معمولا دست کاری میشود. در هر صورت در چنین مواردی نمیتوان به خود تنها اتکا کرد و حتما باید یک کاربلد فنی کارتان را بازدید کرده و سریعا درست شود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمدی 1397-03-19 21:57
سلام
درمنزل مسکونی 100متری طبقه دوم به علت فشارکم آب آبگرمکن دیواری بوتان ازنوع بدون شمعک روشن نمیشه ازطرفی امکان گذاشتن تانک وپمپ برای کل ساختمان وجودنداردلطفاراهنمایی کنیدازچه نوع پمپ باچه برندوچه قدرتی می توان زیرابگرمکن نصب کردتاهم روشن شودهم فشارآب به اندازه ی کافی باشدهم صدای کمی داشته باشد.درضمن درحالت عادی فشار این واحدکم می باشد.
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-04-05 18:52
باسلام وقت شما بخیر
پمپ های پکیجی وجود دارند که حتما باید کارشناس بیاد بالای سر کار ببیند تا دقیقا بگوید پمپ با چه قدرتی برای شما گذاشته شود و این مشکل حتما حل شدنی است و خیلی ساده بعد از نصب پمپ فشار ابگرم بالا میرود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1397-03-24 19:49
سلام .ساختمان ما سه واحدیه. طبقه اول هستیم .وقتی طبقه بالا اب رو باز می کنه. فشاراب گرم ما به شدت افت می کنه. جوری که درحد قطره ای می شه .آب سرد هم فشارش کم می شه. درضمن سیستم موتور خانه مربوط به حدود 20 سال پیش هست.تانکر آب موتورخانه 400 لیتری ومنبع روی پشت بام100 لیتری هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-03-31 10:40
سلام وقت شما بخیر
اگر پمپ دارید باید تنظیم و منبع تحت فشار یا پمپ بررسی شود. و اگر پمپ ندارید چون فشار آب تهران کم شده باید حتما پمپ بزارید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ملازهی 1397-04-04 11:39
سلام خسته نباشید اتومات پمپ خانگی ما وقتی که شیر اب رو باز میکنیم روشن نمیشه و باید برقش رو قطع و وصل کنیم بعد روشن میشه بنظر شما مشکلش چی میتونه باشه و مخزن اب هم حوز انبار زیرزمینی هستش ممنون میشم جواب بدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-15 11:14
سلام وقت بخیر
مشکل شما تنظیم نبودن اتومات پمپ است و به علت بالا بودن تنظیم مکانیکی و پایین بودن روشن کننده است. یک بار پمپ را از برق بکشید پلاتین ول کرده و دوباره وصل کند. قطعا این مشکل ساده قابل حل شدن است و باید یک کاربلد فنی آن را بازدید و درست کند.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامد سلمانی 1397-04-08 18:06
با سلام و خسته نباشید
ست کنترل پنتاکس نصب برای طبقه ششم ساختمانه
وقتی منبع کولر روی پشت بام پر میشه و اب با فشار کمتری میاد تو منبع یا وقتی تو اوج مصرف اب هستیم یعنی از ۱۲ تا ۵ عصر ست کنترل غیر فعال میشه
هیچ جوره درست نمیشه جز با یه ضربه کوچیک به بدنش تا فنر سنسورش ازاد بشه
بردم تعمیرش کنن گفتن سالمه چیزیش نیست
باز نصبش کردم مشکل همچنان هست
تعمیرکار پیشنهاد داد یه مخزن اب پنج لیتری بزاریم پشت ست کنترل تا مشکل افت فشار حل بشه
نظر شما چیه ؟
ممنون میشمراهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-05-16 10:12
سلام وقت شما بخیر
بهتر است به نظر تعمیرکارتان عمل کنید تا مشکل شما برطرف شود .
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1397-04-12 14:16
سلام
ما در طبقه 4 یک مجتمع 25 واحدی هستیم که با روشن شدن کولر ها و مصرف زیاد آب در تابستان ، عملا در بسیاری از ساعات یا آب کامل قطعه یا قطره ای میاد. به علت همکاری نکردن و پول ندادن طبقات پایین امکان نصب پمپ و منبع در ورودی آب ساختمان نیست. با توجه به اینکه در بعضی ساعات لوله ها کاملا خالی از آب هست آیا از پمپ داخل واحدی میتوانم استفاده کنم ؟ چه پیشنهادی برای رفع این مشکل دارید؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-05-16 10:14
سلام وقت شما بخیر
متاسفانه امکان نصب پمپ در داخل واحدتون هم امکان ندارد . زیرا که میفرمایید لولها خالی میشوند. تنها راهی که برای شما وجود دارد در صورت عدم همکاری همسایگان برای نصب پمپ نصب تانکر بر روی پشت بام است برای ذخیره آب در زمان قطع شدن آب شهری.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صفا 1397-04-14 22:24
با سلام وخسته نباشید. من در یک ساختمان 4طبقه تک واحدی زندگی میکنم طبقات پایین حاظر به نصب پمپ نیستن.من میخوام پمپ بزارم.میخواستم ببینم میشه که لوله کشی جدا کرد از کنتور بعد برای واحد خودم پمپ بزارم.آیا راه حل دیگه ای هست که پمپی بزارم که اب واحد خودم رو زیاد بکنه ؟ ؟
در ضمن جا برای گذاشتن منبع بزرگ هم در پایین ساختمان نیست.از انباری خودم میشه استفاده کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-19 11:36
سلام وقت بخیر
اگر در رایزر ساختمان لوله کشی جداگانه باشد میشود از پایین در همان قسمت انباری لوله کشی کرد ولی اگر رایز انشعاب اصلی به تمامیه واحد ها وصل باشد باید اقدامی در واحد خودتان صورت بگیرد. با تشکر.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1397-04-16 22:21
سلام ساختمان ۸طبقه وهرطبقه ۶واحده موقعی که شیر اب رابازمیکنی فشار زیاده وکم وزیاد میشه اب همچنین درجه پمپ بالا هم تا۲/۵بالامیاد ویک دفعه افت کرده روی ۱ و پمپ روشن میشه علت چیه ممنون از راهنمایی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-27 08:38
سلام وقت بخیر
معمولا این مشکل بدلیل خرابی منبع تحت فشار بوجود می آید و میتواند باد کم کرده باشد یا تیوپ سوراخ باشد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1397-04-21 00:48
با سلام و خسته نباشید.
آپارتمان ما ۵ طبقه تک واحدی نوساز ۱۸۵ متری هست. پمپ ما جوابگوی ساختمان هست و صدای کمی دارد ولی زمان قطع برق خیلی به مشکل می‌خوریم همچنین تمام رادیاتورها در فصل سرما خیلی هوا میگیرند. تصمیم داریم یک منبع پشت بام بداریم و از بالا با پمپ به طبقات تقسیم بشه ، از قبل سازنده لوله های رفت و برگشت برای هر واحد از پشت بام رو لحاظ کرده ، خواستم بپرسم این کار خوب هست و مشکل فشار ما و قطع آب در زمان نبود برق همچنین هواگرفتن رادیاتورها رو حل می‌کنه یا نه و کلا کار درستی هست یا نه. با تشکر از وقتی که می‌گذارید و سوالات رو جواب میدید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-05-29 09:47
با سلام و وقت بخیر.
اگر چنین کاری را کنید فقط در زمان قطعی برق بصورت معمولی و با فشار خیلی کم که شاید اندازه شیر سماور باشد استفاده کنید. بنابراین در چنین مواردی بایپس بیشتر به دردتان میخورد مخصوصا اگر بایپس پمپ را در پشت بام بگذارید تا آب اول مستقیم به بالای پشت بام برود و از آخرین طبقه تقسیم و به پایین بیاید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عاطفه 1397-04-30 15:46
سلام آقای اسماعیلی،پمپ خونمون یسره کار میکنه و هیچ آبی هم نمیاد،(هفته ی پیشم باد منبع خالی شد وبعدش پرش کردیم، فشارآبم عالی شده بود حالا امروز دوباره همون مشکل قبلیو داره.و اینم بگم که داخل منبع،یکمآب هم داره)میشه بگین چیکار کنیم و راه حل چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-05 15:10
سلام پروانه پمپ خراب شده بدین تعمیرش کنن
منبع انبساطم نگاه کنید از والفش باد نده بیرون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1397-05-01 09:42
با سلام واحترام
یک ساختمان دو طبقه با یک پمپ لووارا و یک ست کنترل چینی ، چند سالی هست که نصب کردیم و مشکلی در تامین فشار آب نداریم ، امثال به دلیل افت شدید فشار آب در اکثر ساعات روز ، کلید اتومات یا همان ست کنترل عمل نمیکند و باید خاموش و روشن کنیم تا پمپ کار کند که البته با کار کردن پمپ فشار خوب میشود ، چندین راه حل پیشنهاد شده ، نظر شما کدام بهتر میباشد :
1- حذف ست کنترل و جایگزینی با منبع های تحت فشار و کلید مکانیکی
2 اضافه کردن منبع تخت فشار همراه با هیمن ست کنترل اتومات (اول منبع بعد ست کنترل )
3- اضافه کردن منبع آب حداقل 1000 لیتری در مسیر
4- تعویض ست کنترل چینی موجود با نمونه ایتالیایی پنتاکس هیدروتانک که خودش یک مخزن فشار نیم لیتری هم دارد
با تشکر - اگر این مورد را راهنمایی نمایید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-06-17 11:05
سلام وقت شما بخیر
ابتدا مورد ۲ را می توانید امتحان کنید و منبع را با ست کنترل قرار دهید. با اینکه اصولی نمی‌باشد، ولی بدلیل صرفه اقتصادی پیشنهاد می شود.
استفاده از منبع و کلید اتوماتیک به همراه مخزن بهترین گزینه می‌باشد.
پس از آن گزینه ۱ و ۴ را انتخاب کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهدی 1397-05-17 11:41
با سلام
من در یک ساختمان سه طبقه زندگی میکنم. طبقه پایین یعنی زیرزمین اصلا فشار نداره. آیا مشکل از جای کار گذاشتن تانک و پمپ هست.
ممنون میشم جواب بدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-10-29 10:46
سلام وقتتون بخیر
شیر فلکه ورود به ساختمان شما ب احتمال زیاد
از این کاردی ها هست و کامل باز نمیشه
و یا موقع لوله کشی یجایی بد اتو شده گیره
اگر ابگرم فشارش کمه با اسید شویی میشه درست کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رحیم زینلی 1397-05-26 11:13
سلام وقتتوت بخیر
در جواب سوال قبلم گفته بودین از هیدرو تانک استفاده کنیم سوالم اینه که هیدروتانک برای پمپ سه اسب جواب میده
سوال دومم اینه اگه پمپ را عوض کنیم به جاش یک و نیم اسب بذاریم بدون هیدروتانک برای ساختمان شش طبقه 24واحدی جواب میده
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-10-24 21:58
در پاسخ به مرحله دوم سوالتون خیر جواب نمیده فشار میاد به پمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1397-06-15 10:20
با سلام

چهار واحدی سنتی هستیم . هر واحد یک پمپ . واحد ما پمپ و اتوماتیک دارد . همه چی عالی . الان یک هفته است که فشار آب شیرآلات درون واحد آپارتمان واح بنده . با افت و خیز همراه است . که آب خروجی از شیر روشویی و ... کم و زیاد می شود و امروز در حد قطع شدن اب هم پیش میرود با نوسانات آب خروجی دچار شدیم . علت چیست ؟ با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-06-18 08:23
سلام وقت شما بخیر
اگر پمپ ، منبع تحت فشار دارد . مشکل از باد منبع می باشد که تنظیم نیست . یا تیوب آن سوراخ و در غیر این صورت تنظیم پرشر بهم خورده یا قابل تعمیر است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1397-06-17 17:25
سلام.یه چندوقت هست فشار آب تو طبقه ۴کم هستش طبقات دیگه هم همین مشکل رو دارن ولی برای طبقه چهارم بیشتره بطوری که یه لحظه آب قطع میشه دوباره میاد اونم آب باریکه تا پمپ روشن بشه .یکی دو نفر اوندن میکن باید پمپ عوض بسشه آیا ربطی داره که پمپ قدیمی شده یا ضعیف شده باشه؟؟؟
یا باید مخرن بالا سر پمپ که تیوب داره عوض بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-06-20 20:21
سلام وقت شما بخیر
بعداز اطمینان از سالم بودن مخزن، باید پرشر سوییچ پمپ(ست کنترل) تنظیم و یا تعویض شود. در ضمن پروانه آبگردان پمپ را هم بازدید کنید.
موفق باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1397-07-18 01:27
سلام
جناب ما مشکل صدای لوله هارو داریم که تاسیسات ساختمان ادعا می کنه طبیعی هست اما به نظر ما نیست
رادیاتور ها که باز هستن صدای بخاری گازی که زیادش کرده باشید میدن این صدا از قسمت ورود و خروج اب رادیاتور هست اگر شیر روی رادیاتور رو کم کنم این صدا چندین برابر میشه ، صدا قدری زیاد هست که شب ها یک رادیاتور بیشتر باز نمیزاریم
کلکتور هم همین صدا رو میده + سردر ورودی خونه که لوله اصلی وارد ساختمان میشه هم چند برابر همین صدا رو میده
در ضمن ساختمان دارای موتور خانه مرکزی و تازی ساز هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-07-18 14:06
سلام پمپ های سیستم گردش آب رادیاتورها را در موتورخانه بمدت ۱۰ دقیقه خاموش کنین تا آب از تلاطم بیفتد و تمام هوای موجود در لوله کشی در بالاترین نقطه جمع بشه بعد هواگیری کنین و سیستم را مجدد روشن کنین در بالاترین نقطه ی رایزر از ایرونت اتوماتیک استفاده کنین. اگر مشکل برطرف نشد اشکال در طراحی سیستم لوله کشی میباشد احتمال داره از لرزه گیر مناسب در ورودی و خروجی پمپ ها استفاده نشده باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمید 1397-07-19 17:51
با سلام
دارای یک منزل دوطبقه هستیم و پمپ اب همراه با مخزن 500 لیتری در پارکینک قرار گرفته است همچنین پمپ 0.8 چنی می باشد و مخزن ان 25 لیتری بنا به دلایلی مجبور هستیم آبگرمکن دیواری در پارکینگ باشد و آب گرم را در طبقات یک و دو تامین نماید فاطله ابگرمکن تا طبقه اول حدود 2 متر و طبقه دوم حدود 5 متر هست مشکل اینجاست که زمانی که فشار کم می شود آبگرمکن رون و خاموش می شود و فقط صبح ها که فشار مناسب است پیوسته کار می کند برخی گفتند از اتومات استفاده شود راهکار چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Omid hadadi 1397-10-18 00:02
سلام اگه روی پمپ اتومات نداشته باشد نمیتوانید فشار را بالا ببری دبرای رفع مشکل بایداتومات نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیل رحیمی 1397-07-26 11:25
سلام هزینه زیاد اب هردوره نزدیک 150هزار تومان پول مصرف اب میاد کنتور را تعویضکردم لوله ها چک کردم مشکل نداره فقط فشار اب زیاده پمپ هم نداریم هردوره 100متر مکعب اب مصرف میشه ایا ممکنه از فشار زیاد اب شهری باشه چون خونه ما اخر کوچه است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-08-07 08:36
سلام وقت شما بخیر
باید آب تان را تفکیک کنید. چون بر اساس یک واحد میاد. پلکانی حساب میشود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی 1397-08-04 21:27
با سلام ما در ساختمان دو طبقه به خاطر فشار کم آب پمپ داریم .از قسمت آخر اتوماتیک پمپ آب ازسوراخ ریز آب به شدت خارج میشه.من اتوماتیک رو باز کردم و فکر کردم سوراخ مال خود اتوماتیک نیست و با چسپ سوراخ رو بستم دو روز همه چیز خوب بود ولیا الان اوتمات از کار افتاده.مشکل این اتومات چیه لطفا راهنماییم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-15 13:02
سلام اگه خود اتومات ویا چهار راهی سوراخ شده باشد امکان داره آب داخل اتومات نفوذ کرده باشد که دراینصورت اتومات سوخته و باید تعویض بشه چون اتومات قطعه بسیارحساسی هست وسریع یاپلاتین میچسباند و یا خال میزند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1397-08-09 22:02
سلام دوستان به مشکلی تو سیستم لوله کشی ساختمان به وجود اومده که واقعا گیج شدم و نمیدونم چی کار کنم لطفا راهنمایی بکنین.
طبقه 5 ساختمان هستیم و یه پمپ تو پارکینگ نصب کردیم که آب رو به طبقه 5 برسونه و یه مخزن 500 لیتری هم گذاشتیم که وصل شده به ورودی پمپ. الان تو داخل ساختمان تمامی شیر هایی که ارتفاع کمی دارن بدون مشکل از اونا آب می یاد یعنی مثلا وقتی آب دستشویی رو باز میکنی پمپ به کار میفته و آب با فشار میاد ولی شیر هایی که ارتفاع دارن مثلا شیر روشویی وقتی باز میکنیم آب نمیاد ازشون شیر ها سالمه چون چند بار شیر ها رو عوض کردم.. اصلا تو همین شیر دستشویی وقتی شلنگ دستشویی رو بالا کاملا بالا نگه میداری و شیر رو باز میکنی آب نمیاد و پمپ به کار نمیفته ولی همینکه شیلنگ رو میاری پایین پمپ شروع میکنه به کار کردن و آب با فشار میاد کاملا گیج شدم لطفا راهنمایی کنین خیلی ممنون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-08-11 20:07
سلام وقت شما بخیر
به احتمال زیاد پشت شیرها رسوب گرفته است. برای حل مشکل آن را باز و تمیز کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عاطفه 1397-08-11 18:12
سلام،فشارابمون بعد از باز کردن شیرآب به مدت 1دقیقه پرفشار میشه و بعدش فشار کم میشه،شیرآب گرم هم باز میکنیم 2دقیقه آب گرم میشه بعد فشار کم میشه و آب سرد،میشه بگین مشکل از چیه؟پمپ آب یا آبگرمکن؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-08-12 07:48
سلام وقت شما بخیر
احتمالا منبع پمپ باد ندارد. بررسی کنید
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عاطفه 1397-08-12 18:39
منبع تازه گرفته شده قبل از اینکه منبع تازه بخریم همین مشکل بود بعد از اینم همینه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-10-24 21:53
سلام شما اتوماتتون مشکل داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جواد 1397-08-13 07:59
.من پکیج بوتان مدل بنسرپرو دارم.دوهفته پیش باتخلیه کامل بار آن منبع انبساط را باتلمبه باد کردم تامشکل افزایش بار حل شود.اما اکنون مجددا بار بخصوص درساعات شب که فشارآب زیاداست بالا میرود وموجب سر ریز می شود.حدود۵سال است که پکیج کار می کند.منبع انبساط مشکل دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-08-13 16:11
سلام وقت شما بخیر
به احتمال زیاد مبدل و یا دیافراگم انبساط سوراخ شده است. بررسی کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # شفیعی 1397-08-22 14:49
با سلام. به دلیل طبقه چهارم بودن مشکل آبگرم داشتیم .پمپ ایتالیایی پدروللو فقط برای طبقه خودمون نصب کردیم. فقط هنگام حمام استفاده میشد. کاملا راضی بودیم.بعد از مسافرت چند ماهه و عدم استفاده کار نکرد. تعمیرکار آوردیم و سرویس کرد روشن شد . ما هم شیر آبسرد رو باز کردیم دیدیم فشار بیشتری از قبل داره و تسویه حساب کردیم آقا رفت. ولی از اونجا که فقط برای حمام استفاده میکردیم موقع حمام متوجه شدیم که اصلا روی آب گرم جواب نمیده. انگار فقط روی لوله آبسرد فشار اعمال میکنه. تماس گرفتم آقا گفتن ک مشکل آبگرمکنه. آبگرمکنمون دیواریه. ممکنه مشکل آیگرمکن باشه؟ یا پمپ رو اشتباه سرویس کرده؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # میثم وطن خواه 1397-08-23 10:42
سلام
اگه فشار ابسرد خوب باشه باید رسوب گیری ابگرمکن و جرم گیری شیر الات بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیمری نژاد 1397-08-23 11:49
سلام خسته نباشید.
اگر یه شیری نو باشه وهنوز استفاده ای نشده باشه واسه بار اول که استفاده میشه ولی دیگه اهرمش بسته نشه میشه کاریش کرد؟ چون همینجوری آب هدر میره ناچار شدم آب گرم آبگرمکن ببندم چون فلکه آب هم مشکل داره بسته نمیشه (خونه تازه کامل بازسازی شده)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امید حدادی 1397-08-27 14:29
سلام وقت بخیر.شیر اهرمی کاتريج دارد،احتمالا باید تعویض شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1397-08-30 11:34
سلام
بازبودن کامل بارف آب مشکلی برای لوله کشی ساختمان ایجاد میکند ؟
مثلا در نیمه های شب که فشار آب زیاد است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-08-30 12:01
سلام وقتتون بخیر
منظورتون از بارف آب چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد معافی 1397-09-19 11:08
با سلام..یک پمپ آب کالپدا نیم اسب رو برای یک منزل ویلایی 70 هفتادمتری با دیجیتال نصب کردم و تا الان دو بار دیجتال رو تعويض کردم و هر سری دیجیتال از قسمت مشکی رنگ سوراخ میشود یک سری هم فقط قسمت مشکی (وسط)ديجيتال رو تعويض کردم ولی باز هم سوراخ شد لطفا راهنمایی فرمایید.با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # هداوند 1397-09-24 10:10
سلام دوست عزيز. به جايش از پرشر سوئیچ استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرهاد 1397-09-24 09:06
سلام. وقت بخیر. یکی از واحد های آپارتمان فشار آب کمی نسبت به سایر واحد ها دارد. چه کاری باید انجام دهم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # امید حدادی 1397-09-25 08:18
سلام وقتتون بخیر دوست عزیز. اگر فقط یک واحدفشارش کم است امکان دارد پشت شیرها وپیسوارها و توری علم و شلنگها رسوب گرفته باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # فرهاد 1397-09-25 11:35
به نقل از امید حدادی:
سلام وقتتون بخیر دوست عزیز. اگر فقط یک واحدفشارش کم است امکان دارد پشت شیرها وپیسوارها و توری علم و شلنگها رسوب گرفته باشد.


ممنون ولی همه شیر هارو رسوب گیری کردم امکان داره از پکیج باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-19 18:46
سلام برای اطمینان ازفشارآب واحدشلنگ ورودی آب سردپکیج رابازکنید ویک ظرف زیرش بگذارید وشیررابازکنیدوفشاررامشاهده کنیداگه خوب بودمبدل پکیج رسوب دارددرغیراینصورت یالوله ورودی آب واحدرسوب گرفته ویاشیرفلکه قطع کن واحد خراب هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1397-10-16 18:51
با سلام.آپارتمان ما ۵طبقه روی پارکینگ و ۶ واحده است.مخزن تحت فشار پمپ آب ساختمان۸۰لیتری است.پمپ روی فشار۴ خاموش و روی فشار۲ روشن می شه.پکیج داخل آپارتمان ما در طبقه چهارم در زمان استفاده از آب گرم، در زمان کاهش فشار از ۳تا ۲ به دلیل فشار کم خاموش می شه و تا پمپ روشن می شه و فشار از ۲تا۴رفته و تا پایین آمدن فشار تا ۳ روشن می ماند،در کل یعنی آب گرم پکیج دائما گرم و سرد می شود(به دلیل روشن و خاموش شدن آن).آیا راهی وجود دارد تا فشار از۳ پایین تر نیاید و آیا این در تمامی پمپهای آب اینگونه است و اگر چنین چیزی است آیا می توان یک پمپ داخل واحد و قبل از پکیج قرار بدهم که زمانی که فشار کم می شه روشن بشه و زمانی که فشار بالا است خاموش باشه؟
خواهشا راهنمایی کامل کنید.با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-16 23:36
سلام استارت پمپ راروی سه تاسه ونیم و خاموش را روی پنج تا پنج ونیم بار تنظیم کنید درست میشود و در مورد پمپ داخل منزل، بله میتوانید بگذارید ولی نه پشت پکیج ازپکیج باید دورتر باشه تابه لوزم پکیج آسیب نرسونه، البته اینکار اصولی نیست و صدا و لرزش پمپ هم اذیت میکنه بهترین کار تنظیم پمپ اصلی هست و اگر اتومات بالاتر نمیره باید اتومات بهتر و پمپ قویتر با منبع ذخیره ومنبع باد بگذارید و مشکل راحل کنید، در مجتمع های 30،40واحد و حتی بیشتر انجام شده و بدون هیچ مشکلی کار میکند مجتمع شما که تعداد واحدش کمتر هم هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1397-10-17 22:24
با سلام.خیلی متشکر از پاسخگویی شما.
اما من هرچه پیچ بزرگ را کم یا زیاد می کنم زمان استارت پمپ و زمان خاموش شدنش تغییر نمی کند. ممنون می شم طریقه تنظیمش رو توضیح دهید.
من طریقه تنظیمشو تو اینترنت سرچ کردم و انجام دادم ولی تنظیم نمی شه.
فقط یکبار که خیلی پیچ بزرگ را سفت کردم،هر وقت شیر را باز می کردیم پمپ روشن می شد و تا شیر بسته نمی شد خاموش نمی شد که خیلی خوب بود ولی نزدیک بود پمپ بسوزه و خیلی داغ کرده بود و اینم بگم هر چی کار میکرد فشارش از۴ بالاتر نمی رفت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-19 18:24
سلام برای تنظیم فشارپمپ اول بایدازفشاربادمنبع تحت فشارمطمئن شویدبعدپیچ بزرگ برای استارت پمپ وپیچ کوچک برای قطع کردن پمپ میباشدالبته تنظیم اتومات بایدباتوجه به فشارمنبع وقدرت پمپ وتعدادواحدهاوارتفاع ساختمان تنظیم شودبه طوریکه وقتی شیرطبقه اول رابازمیکنیدباشیرطبقه آخرازلحاظ فشارتفاوتی نداشته باشد مثلا شمابرای پمپ یک ونیم تادواسب استارت بایدروی 3وقطع روی 5ونهایت6بارباشدواگربیشترشودبه پمپ وتیوپ منبع فشارواردمیشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1397-10-17 23:32
با سلام مجدد.
کلید استارت اتومات پمپ ما از نوع اسکور دی می باشد.ممکنه خراب باشه یا جنس تقلبی باشه یا همه این نوع کلیدها دارای این فشار ثابت و غیرقابل تغییر می باشند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-20 18:32
سلام کلید اتومات به تنهایی نمیتواند فشار را افزایش دهد باید منبع تحت فشار و منبع ذخیره پشت پمپ داشته باشید تا بتوانید فشار را بالا ببرید اگه این لوازم رو دارید و سالم هست ولی باز فشار بالا نمیرود اونوقت اتومات دستگاه مشکل دارد درغیر اینصورت مشکل از جای دیگه هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسان 1397-10-17 20:37
ببخشید ما سه روزی میشه که در یک ساختمان نو ساز ۵طبقه ای ۱۵واحده سکونت پیدا کردیم و طبقات اول و دوم و سوم داری یک پمپ با منبع تحت فشار و طبقه چهارم و پنجم هم داری یک پمپ با منبع تحت فشار که هردو پمپ دو اسب بخار هستند هستیم ما در طبقه پنجم سکونت داریم اما هنگام باز کردن آب فشار آب کم و زیاد میشه جوری ک حوصله ی آدمو سر میبره و ثابت نمیمونه بنظر شما استفاده از منبع تحت فشار مناسبه یا هیدروتانک( ست کنترل اتوماتیک پیشرفته)
ما این موضوع رو با نصاب درمیون گذاشتیم اما نظر اون این بود که ساکنین ساختمان پایینی باید سکونت پیدا کنند تا پمپ با منبع تحت فشار به صورت مکرر روشن بشود و مشکل اب کم فشار حل شود لطفا برای برطرف کردن این مشکل و ثابت ماندن فشار مطلوب آب بدون اینکه سایر واحدها استفاده کنن پیشنهادتون رو اطلاع بدید با تشکر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Omid hadadi 1397-10-19 00:00
سلام منبع ذخیره و منبع باد مناسب برای پمپ و تعداد واحدها اگه نصب شود با اتومات راحت میشود تنظیم فشار را انجام داد البته ست کنترل هم میتونه اینکار را انجام بده در صورتی که سیستم لوله کشی مناسب اینکار باشد در غیر اینصورت فقط منبع ذخیره ومنبع باد جواب میدهد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آرشام 1397-11-08 14:41
باسلام من یک پمپ نیم اسب دارم که دیجیتال روش نصب هست یک مدتیه فشار اب کم شده و پمپ یا روشن نمیشه یا باید دوسه بار دکمه استارت بزنم یا بادست پره پمپ بچرخونم مشکل از چیست از فشار کم ابه که روشن نمیشه یا چیز دیگه بردمش تعمیرگاه میگه سالمه خازنش هم سالمه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-11-08 19:57
سلام ست کنترل همینه فشار اب کم باشه و با توجه به اینکه حسگرش ضعیف شده کار نمیکنه
شما میتونید یه سه رده ببندید و یه منبع انبساط
۲۴لیتری ببندی روش درست میشه ولی بنظر من برو یه ست کنترل ترک بخر پیشنهاد من المنت هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا فرجی 1397-11-12 15:53
سلام
در یک اپارتمان ۴ طبقه تک واحدی با کنتور آب مجزا طبقه چهارم اکثرا با فشار غیریکنواخت کار میکنه و گاهی با کاهش فشار آب پمپ روشن نمیشه و باید ریست کرد که اغلب تا یه زمان محدودی جوابگو هست و

۱-محل نصب پمپ (تمامی ۴واحد_۴پمپ) زیر پله بوده که بعلت فضای بسیار کم و امکان دسترسی به سایر پمپ ها امکان نصب مخزن تحت فشار درکنار پمپ میسر نیست.
۲-باتوجه به مشکل ذکر شده از لحاظ فنی امکانش هست برای رفع این مشکل و داشتن جریان آب یکنواخت یه مخزن پلی اتیلنی سه لایه پشت بام نصب کرد که به لوله آبی که به کولر میره لوله کشی اون رو انجام بده؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-11-14 19:58
سلام نه نمیتونید از پشت بام استفاده کنید
مگر اینکه پول اب رو با یکی از همسایه ها
شریک شید که بتونید پمپ بذارید به این صورت که از همسایه اب بگیرید و انشعاب بدید داخل
منبع ذخیره و از اونجا هم وصل کنید به پمپ و
بدینش تو لوله ای که از واحدتون اومده پشت بام
و باید کنتور خودتون رو برید ببندید
البته بهترش اینه که با لوله کشی تو پارکینگ
یجا خالی پیدا کنید و یه منبع ذخیره ایستاده
با کلید اتومات بذارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # معین 1397-11-15 07:17
سلام وقت بخیر.مدام فشار اب کم و زیاد میشود علت چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1397-11-15 17:23
منبع انبساط باد نداره
کلید اتومات تنظیم نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نادر 1397-11-23 04:03
سلام،قبض اب 4واحد اپارتمان ما حدود270000هزار تومان .چند ماهیه داره میاد وهمه اعضا رو عصبانی کرده،احتمال خرابی از پمپ هست یا نه،منبع نداریم،واز هیچ جا اب نشتی نداره،ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-11-24 19:07
سلام شما به واحد ها اعلام کن ۱ ساعت اب رو باز
نکنن بعد برو بالا سر کنتور نگاه کن ببین تکون میخوره یا نه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابوالفضل 1398-01-20 18:04
سلام،
ما یک مخزن 60 لیتری داریم برای 3طبقه دوواحدی.
هوای مخزن هقته ای یکبار باید شارژ بشه.
ظاهرا اشکال از تیوب هم نیست چون آب از سوپاپ هوا بالا نمیزنه.
والو و سوپاپ هم با کف تست کردیم هوا نمیده.
لطفا راهنمایی بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-01-23 03:12
یبار هم ببرید نیتروژن بزنن بجا باد ببینید چی میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرشید 1398-04-01 16:06
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم . ما در یک آپارتمان 8 واحدی در طبقه سوم هستیم و از آنجائیکه تعدادی از همسایگان جهت نصب پمپ همکاری نمیکنند ، خواستم ببینم درخصوص نصب پمپ آپارتمانی میتوانم اقدام کنم ؟ و اینکه اگر از پمپ داخل واحد استفاده بشه مشکلی برای فشار آب دیگران بوجود نمیاد ؟ ضمنا اگر امکان دارد راهنمایی کنید از چه مدل پمپ باید استفاده شود و آیا شما نصب را انجام میدهید ؟ برای این کار حدودا چقدر باید هزینه کرد ؟
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مصطفی اسماعیلی 1398-04-02 08:02
سلام وقتتون بخیر.
اگر همسایه ها با شما همکاری نمی کنند شما میتوانید پمپ داخل واحد نصب کنید در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید:
1- آب مصرفی واحد شما قطع نشود و همیشه آب به پمپ برسد.
2- پمپ در مکانی نصب می شود که فلکه یا قطع کن واحد شما قرار داده شده باشد، امکان نصب در آن محل باید باشد.
مطمینا زمانیکه شما پمپ داخل واحد نصب کنید فشار آب همسایه ها کاهش پیدا می کند که قابل حل می باشد.
در صورتیکه در این زمینه میخواهید اقدام کنید می توانید با شماره تماس های ما تماس بگیرید که جهت نصب پمپ اقدام گردد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرشید 1398-04-02 22:40
خیلی ممنونم از راهنمایی شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رستمی 1398-04-16 23:54
با عرض سلام و احترام خدمت اساتید محترم
از شهرستان تماس میگیرم. قصد دارم یک منبع 500 لیتری در پشت بام منزل نصب نمایم. نیاز به پمپ نیست چون نصف شبها فشار آب برای پر کردن مخزن کفایت می کند. فقط یک انشعاب لوله آب در پشت بام وجود دارد. آیا برای لوله کشی مخزن، جتما نیاز به یک لوله ورودی و یک لوله برگشت وجود دارد و یا اینکه می شود با یک سه راهی از همان یک لوله یک انشعاب برای ورودی مخزن و یک انشعاب برای خروجی مخزن در نظر گرفت؟ ضمنا در بخش آموزشی وبسایت گفته شده که برای ورودی مخزن نیز یک شیر یک طرفه نیاز است. چرا؟ مگر در صورت قطعی آب شهری، آب ممکن است از بالای مخزن وارد لوله شود؟
با تشکر و احترام از توضیحات آن استاد محترم
با تشکر از راهنمای جنابعالی
رستمی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-04-20 15:01
سلام جناب رستمی اگر درست متوجه شده باشم شما در پشت بام فقط یک لوله برای پر کن مخزن دارید، در اینصورت این امکان وجود ندارد که از یک لوله هم برای ورودی و هم خروجی منبع استفاده کنید . همزمان از یک لوله امکان استفاده دوگانه وجود ندارد مگر در صورتی که شبها منبع پر شود و روزها استفاده شود. منظور از شیر یکطرفه از ورودی مخزن به پمپ آب می باشد که شیر یکطرفه قرار داده می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عبدالحسین حسینی 1398-04-23 23:34
سلام ما طبقه دوم یک اپارتمان هستیم.پمپ اب ما خارجیه در ابتدا خیلی فشار اب داشتیم ولی بعد از مدتی با اینکه پمپ اب سالمه بیشتر ساعات روز اب نداریم.لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-25 16:12
سلام وقت بخیر
یا پمپتون پروانش شکسته یا اب ورودیتون فشارش کم شده و راحت پمپاژ نمیشه
هواگیری پمپ هم انجام بدید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عارف پیروز 1398-04-28 22:44
سلام ببخشید پمپ آب آپارتمان ما خیلی صدا داره یه سال بیش تر نیست که کار می کنه یه بار هم تعمیر شده علتش هم این بوده که یک سره کار می کرده الان هم تازه از تعمیر برگشته ولی خیلی صدا داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-30 13:43
سلام صدا علت های زیادی داره ولی پروانه پشت پمپ رو چک کنید ببینید صدا از اونه یا نه با در اوردن درپوشش متوجه میشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدرضا 1398-05-12 01:27
سلام خسته نباشید
ببخشید از دیروز که برای ساختمون پمپ گذاشتن ناگهانی از سرویس بهداشتی و روشویی آب با فشار بالا میزنه و مجبور میشیم فلکه رو ببندیم
نظر شما چیه و چیکار باید کرد؟؟
ممکنه مشکل از تنظیمات باشه؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-05-12 21:30
سلام وقت بخیر
این مشکل تو طبقات بالا اونم ست کنترل شایع هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسینن 1398-06-15 01:14
سلام . اپارتمان 5 طبقه است آب یکی از واحدهای طبقه پنجم کم و زیاد میشود و بقیه واحدها مشکلی ندارند علت چیست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مقصود 1398-06-17 01:00
سلام وقت بخیر دوست عزیز
احتمالا اتومات شما اشکالی پیدا کرده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسینن 1398-06-17 16:27
به نقل از مقصود:
سلام وقت بخیر دوست عزیز
احتمالا اتومات شما اشکالی پیدا کرده

سلام ببخشید بیشتر توضیح میدهید اتومات ؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-06-18 11:07
کلید اتوماتیک شما تنظیم نیست که فشار طبقه پنجم فقط کم است.
فشار روشن و خاموش شدن پمپ را کمی بالاتر ببرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مرتضوی 1398-09-13 13:00
سلام.
وقتتون بخیر.
برای طبقه دوم یه ساختمون سنتی ، پمپ آب وایکانت 1 اسب بخار با ست کنترل PC-12 (زردرنگ) ، گذاشتیم.
مدتی هست که شیرهای آب رو هر کجا از ساختمون باز میکنم ، فشار آب دائمآ نوسانی هست ( فشار چند ثانیه روی حداکثر میمونه و بعد در حد قطع شدن ، کم میشه). پمپ هم خاموش و روشن میشه در این فاصله.
لطفآ راهنمایی بفرمایید مشکلم از چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-13 13:45
سلام خدمت شما بزرگوار.
مشکلی که برای شما پیش آمده است چند دلیل دارد دلیل اول اینکه ست کنترل شما باید به صورت عمودی سر پمپ وصل شود و ست کنترل نباید مستقیم به سر پمپ وصل شود یعنی قبل از بستن یک لوله ۲۰سانتی بین پمپ و ست کنترل باشد. دلیل دوم اینکه احتمالا شما ست کنترل مورد نیاز رو استفاده نکردید و با گذاشتن یک ست کنترل اتوماتیک ۲بار میتوانید مشکل خود را حل کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا 1398-10-27 19:29
با سلام . پکیج دیواری بوتان دو ماه نصب کردیم تو آپارتمان نوساز . طبقه اول ساکن هستیم. آب گرم مصرفی هنگام روشن شدن پمپ دمای اب گرم موقع استحمام به شدت کم میشه . به محض خاموش شدن پمپ دوباره آب گرم میشه. به پیشنهاد یکی از تعمیرکاران موقع استحمام آب گرم رو زیاد باز نمیکنیم ولی باز همون مشکل به قوت خودش باقیه. ممنون میشم اگه راهنماییم بکنین.msua
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-10-28 22:05
دوست عزیز سلام هنگامی که پمپ روشن است حجم اب و فشار ان زیاد است و پکیج توان گرم کردن ان را ندارد چون پکیج یک توان استاندارد و مشخص دارد بنظر من شما فشار پمپ را کم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی جدیدی 1398-11-04 22:54
سلام.یه پمپ پنتاکس ۲ اسب با یه ست کنترل هیدروتانک داریم.آب رو که باز میکنیم پمپ کار میکنه سی ثانیه بعد با این‌ که آب بازه خاموش میشه و ۱۰ ثانیه بعد روشن میشه.من فکر میکنم وقتی پمپ روشن میشه به فشار بالا که میرسونه خاموش میشه و وقتی فشار کم میشه دوباره روشن میشه ، و میدونم که برای فشار بالا پیچ تنظیمی وجود نداره.چیکار یاد بکنم حالا؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-05 09:43
سلام کاربر گرامی ست کنترل نباید به طور مستقیم برروی پمپ نصب شده باشد باید با یک لوله یا اتصال به اندازه ۲۰تا ۳۰ سانت از پمپ فاصله داشته باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # قسمت پاک منش 1398-12-15 20:43
سلام
یک دستگاه پمپ اب pentax نوع cm100/00 ایتالیایی در پارکینک به آب شهروصل شده وقتی فشار آب شهر کمه به طبقه 5 پمپ نمی کنه
اما زمانیکه فشار آب شهر خوبه مشکل نداریم
و وقتی فشار کمه اگه شیر اب پارکینک را باز کنیم پمپ اتوماتیک کرده به طبقه 5 هم اب را می فرسته خواهشمند است مشکل را بیان نمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-16 22:06
سلام کاربر گرامی آیا اتومات پمپ از نوع مکانیکی میباشد یعنی پرشرسوئیچ و مخزن تحت فشار کار شده است و یا از ست کنترل استفاده کرده اید اگر مخزن تحت فشار دارد باید باد مخزن را چک کنید و باد باید بر روی30psi ویا همون 2بار باشد و پرشرسوئیچ هم باید تنظیم شود احتمالا تنظیم بار پمپ کم میباشد برای تشخیص دقیق بهتر است از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مریم 1398-12-16 13:12
سلام خسته نباشید من طبقه اول ساختمان هستم وطبقاب ۳و۴و۵برای خودشان پمپ آب وصل کردن داخل پارکینگ فشار آب ما خیلی کم هست به حدی که بیشتر موقع ها آبگرمکن روشن نمی شود آیا پمپ آب طبقات بالا تاثیری در فشار اب ما دارد با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-16 21:37
سلام کاربر گرامی میتونه تاثیر داشته باشد چون وقتی که پمپ روشن شود آب را با فشار مکش میکند و ممکن است فشار آب واحد شما کم شود برای رفع مشکلتون بهتر است شما هم برای واحد پمپ بگذارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی۱۱۰ 1398-12-17 20:09
سلام و عرض ادب شیر دستشویی را که باز میکنم پمپ فوری روشن میشود ولی شیر آشپزخانه یا روشویی که باز میکنم با یک دقیقه تاخیر آب می آید مخصوصا هنگام ظهر به چند دقیقه میرسد همه شیرها هم نو و فکر نکنم رسوبی گرفته باشد ضمنا شیر آشپزخانه دومسیره است راه آب شیرین و اب شیر از یک علم است اما علمک خودش دولوله مسی دارد ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-19 13:41
سلام کاربر گرامی احتمالا پرشر سوئیچ یا ست کنترل پمپ آب تنظیم نمیباشد لطفا از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید که فشور پمپ را تنظیم کنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامی 1398-12-19 00:09
با سلام.ساختمان ما ۴ طبقه ۸ واحدی که هر طبقه دارای یک واحد ۶۷ متری و یک واحد ۵۴ متری است.فشار اب در روز پایین است ما طبقه ۴ هستیم متاسفانه عزمی برای خرید پمپ کلی نیست.ایا امکان نصب پمپ در داخل حمام(چون لوله ورودی واحد ما از داخل حمام رو کار رد شده)وجود دارد؟درباره نصب پمپ زیر ابگرمکن حداقل برای اب گرم چیه؟چقد حدودا هزینه داره؟ممنون از پاسختون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-19 08:31
دوست عزیز سلام ایا از حمام استفاده نمیکنید چون اگر اب بریزه روش پمپ میسوزه رطوبت حمام هم باعث میشه زود رنگ بزنه شما دوی اب ورودی پمپ برارید مشکل اب گرمتون هم حل میشه هزینش حدود یک تومن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid 1398-12-23 21:28
سلام برای مجتمع 24واحدی پمپ و تانکر بستیم با ست کنترل زرد رنگ و آب بعضی مواقع قطع میشه و تا آب پارکینگ باز نشه پمپ اتومات نمیکنه برای پمپ ست کنترل منبع دار بخریم بهتر است یا منبع تحت فشار ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-24 11:12
سلام کاربر گرامی برای مجتمع 24 واحدی گذاشتن ست کنترل اشتباه میباشد بهتر است از مخزن تحت فشار 100لیتری و یک پرشر سوئیچ استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Mehdi 1398-12-23 22:33
سلام ممنون از سایت خوبتون
من یه سوال دارم
اپارتمان ما چهار طبقه است که شش واحد می باشد ما طبقه چهارم هستیم تک واحدیم طبقه اول هم تک واحدی هست و طبقه دوم و سوم دو واحدی هستند واحد من 137 متر فشار اب منزل مون خیلی کمه
همسایگانمان موافقت نکردن یک پمپ مشترک با منبع 1000 لیتری بزاریم .الان تصمیم دارم یه پمپ بشقابی با یک منبع 100لیتری بزارم داخل حموم مون خواستم ببینم ایا صدای پمپ به طبقه پایین نمی رود .چه کار کنم بهتره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-24 10:54
سلام کاربر گرامی شما میتونید از یک پمپ 1اسب استفاده کنید و نیازی نیست منبع 100لیتری هم بگذارید شما میتونید با یک پمپ 1اسب و یک مخزن تحت فشار 24لیتری و یک پرشر سوئیچ استفاده کنید با اینکار مشکلتان حل میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیدکیانوش صمیمی پور 1399-01-01 10:06
سلام،آیا سیسیتم جدیدی آمده که در آپارتمان جایگزین پمپ(مخزن)آب شود؟اگر هست اسم وقیمتش را بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-03 00:00
سلام کاربر گرامی منظور از اینکه جایگزین مخزن پمپ چیزی شود آیا مخزن آب که پمپ از آن مکش میکند را میگوئید؟ اگر برای اینکار میخواهید چیزی جایگزین کنید فقط باید از مخزن تحت فشار استفاده کنید که لیتراژ این مخزن بستگی به تعداد واحدهای ساختمان دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسینی 1399-01-06 01:04
سلام. خانه ما دو طبقه با دو کنتور جداگانه دارد. اگر بعد از کنتور لوله اصلی دو طبقه را به هم وصل کنیم . فشار اب دو برابر می شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-06 15:05
سلام کاربر گرامی نیازی به اینکار نمیباشد اگر از یکی از کنتورها فقط استفاده میکنید میتونید شیر فلکه یکی از کنتورها رو ببندید ولی زیاد در فشار آب تاثیر ندارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-01-07 03:14
با سلام
آپارتمان ما 7 واحد است فشار آب گرم برای واحد من که بالاترین واحد است مطلوب است ولی برای بعضی از واحدهایی که پایینتر از ما هستند ، در ابتدا که شیر را باز میکنند فشار خوب است و با گذشت زمان کمی ، فشار آب گرمشان خیلی کم می شود. دلیلش چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-10 03:16
باسلام به کاربرگرامی شما پمپ هم دارین یابدون پمپه مشکل شما هم میتونه از آبگرمکن هم باشه رادیاتور جرم گرفته باشه از شیر فلکه هم میتونه باشه توضیح بدین اگر دارین پمپ وشرایط دقیقا چطور است میتونیم کمک خوبی کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامد 1399-01-16 09:05
با سلام
طبقه چهرم ساختمان چهار طبقه هستم ، فشار اب خیلی ضعیفه، به علت عدم همکاری همسایگان چند بار اقدام به نصب پمپ کردیم اما در نهایت موفقیت امیز نبوده. سیستم پکیج در واحد داریم اگر در پشت بام ( خر پشته ) مخزن اب بزارم فشار ابم بیشتر میشه. ارتفاع مخزن اب تا ورودی اب خونه تقریبا ۵متر میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-16 23:41
باسلام کاربرگرامی،شما یک پمپ ویک مخزن میخوایین آبتون قوی میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1399-01-16 22:47
سلام خسته نباشید پمپ اب ۱ اسب میتواند اسید هم یا محلول ضد عفونی هم بکشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-17 11:51
دوست عزیز سلام پمپ اب فقط برای آب طراحی شده است اگر برای اسید استفاده شود بدلیل خورندگی زیاد در مدت زمان کوتاه سوراخ میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # راضیه 1399-01-20 17:02
سلام ساختمان سه طبقه و 6واحدی که پمپی مشابه تصویر اول و مخزن 1000لیتری داره به تازگی اتومات پمپ خراب شده و همچنین با اضافه شدن مستاجر به یکی از واحد ها فشار اب برای طبقات بالا کم شده ایا ممکنه که این کاهش مربوط به استفاده بیش از حد یکی از واحدها باشه و همچنین اهالی معتقد هستند که خرابی پمپ هم به خاطر استفاده بیش از حد هست ممکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-21 01:51
باسلام کاربرگرامی،دستگاه کلید اتومات نصب شده برروی پمپ شما دستگاهیست تاپمپ وروشن وخاموش کنه ونمیتوان به صورت دلخواه تنظیم کرد.نه فشار خیلی بالا برای پمپ واتومات شما خوب است نه فشارخیلی کم،فشار باید طوری تنظیم شود تابتواند نیاز ساکنین روبرطرف کرده وآسیبی به پمپ ودستگاه ولوله کشی شما واردنکنه، کاربرگرامی پمپ واتومات شما ازکدام مدل میباشد اگر چینی باشد که قطعات خیلی مناسبی هم ندارند،این نوع دستگاهابالاترازحدخود تنظیم شوند پمپ دائما کارمیکند تاداغ کرده ودرنتیجه دستگاه میسوزدومشکلاتی مانندپاره شدن تیوپ دیافراگمی داخل مخزن درتحت فشار. ودرسیستم لوله کشی که دقیقا نمیدونم برخی افرادبرای پمپ های قوی نمره لوله ورودی پمپ وخیلی پایین کار میکنند وپمپ احساس خفگی کرده فشاررو دستگاه یااتومات گذاشته ومشکل به وجود میاره وپمپی که دارین واتوماتی تهیه کنید که باپمپ سازگاری داشته باشد شما به یک متخصص کاربلد اطلاع بدین بررسی کنه تا خسارتی زیادی به دستگاه شما وارد نکرده سوالی بود درخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Ehsan 1399-01-25 18:21
سلام وقت بخیر
من میخوام داخل راهرو پمپ آب بذارم بخاطر اینکه جاگیر نباشه میخوام کنار چاهک کنتور آب ی چاهک دیگه درست کنم ولی متاسفانه ابعاد چاهی ک مناسب پمپ آب نیم اسب با اتوماتیکش باشه نمیدونم و برای تهویه هواشم فکرایی کردم مشکلی ندارم فقط برای ابعاد چاه مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-01-29 11:39
سلام وقت بخیر
دوست عزیز جهت نصب پمپ حتما نباید چاهک باشه کنار پمپ براحتی میتونید پمپ رو نصب کنید جهت جلو گیری از خرج اضافه بهتره کار رو بعهده مجری نصب بزارین.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پرستاری 1399-01-26 02:07
باسلام اگه بجای منبع روی پمپ درپوش ببندیم وازمنبع استفاده نکنیم چه مشکلی پیش میاید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-27 14:12
باسلام کاربرگرامی، بعدا به مشکل فشار آب برخورد میکنین وپمپ ودرمعرض خطر وفشار قرار میدهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضاحیدری 1399-01-27 22:18
سلام خانه ما حیاط دار است وقت حمام دوش میگیریم اگر از شیر اشپزخانه استفاده کنیم ابگرمکن خاموش میشه و اب سرد میشه به علت فشار اب این اتفاق میوفتد یا اینکه تنظیم ابگرمکن روی فشار زیاد اب در ضمن فاصله حمام تا ابگرمکن هم حدود ۱۵ است دوره کمی الان پیشنهاد شما چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-28 01:22
باسلام کاربرگرامی،احتمالا درمسیر لوله های مسدودی دارین رسوب گرفته یا آبگرمکن شما مشکل رسوب گیری مبدل شده وباید توسط متخصص کاربلد رسوب گیری شه واگرخیلی فشار آب پایین است یک پمپ آب تهیه ونصب کنید مشکل باید بررسی شه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1399-03-02 16:57
باعرض سلام و خسته نباشید . آیا میشه برای اپارتمان سه واحدی که هرکدام انشعاب اب جداگانه دارند از یک پمپ استفاده بشه ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-03 08:57
سلام اگر انشعاب فرعیه وبعد از کنتور اصلی باشه میتونید ودر غیر اینصورت هر کدام جداگانه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-03-02 18:20
با سلام ساختمان 4طبقه 8 واحد
مخزن 2000با منبع فشار 60لیتری نصب کردیم کلید اتوماتیک وهرچی تنظیم میکنیم یا پمپ یکسره کار میکنه یا روشن نمیشه قبل از نصب مخزن همچین مشکلی نبود لطفا یه راهکار مناسب سپاسگذارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-03-03 08:57
سلام فشار باد مخزن رو تست کنید واگر نشد تعویض پمپ رو با یه اتومات دیگه روشن کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # برقیان 1399-03-04 15:40
پمپ کار نمی کند وافت فشار اب هست پس مخزن باد را باز کردم تا فشار باد را اندازه گیرب کنم دیدم که داخل مخزن ابی برای تخلیه وجود مدارد دلیل ان چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-03-05 10:25
سلام خرابی شیر یکطرفه ویا گرفتگی مسیر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهرداد 1399-03-06 00:21
سلام
آیا لازمه بین ست اتومات و پمپ آب فاصله باشه.
مثلا لوله 25 سانتی متر
تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-06 09:55
سلام نصب ست کنترل برروی پمپ ساده تر وکم هزینه تر است وبه پمپ امکان میده سریعتر آب رو پمپاژ بکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # هادی 1399-03-09 15:52
سلام وقت بخیر
من میخوام روی پمپ ۲ اینچ ست کنترل نصب کنم در صورتی که ست کنترلها از ۱ اینچ بالاتر نیستند و با توجه به اینکه لوله ورودی و خروجی پمپ بایستی ۲ اینچ باشه حالا چکار کنم ?
آیا میشه ۲ تا ست کنترل بزارم و مچ کنم با هم?
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-09 19:55
سلام مشکل شما با تبدیل حل میشه وبرای روشن کردن پمپ فقط یک ست کنترل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بخشی 1399-03-11 15:00
با سلام من بخشی هستم در یک ساختمان سه طبقه زندگی میکنم موتور خانه در زیرزمین میباشد وقتی طبقه هم کف و یا اول آب گرم را باز میکنند به طبقه ما آب گرم نمی آید چاره کار چیست لطفا راه نمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-12 10:13
سلام با استفاده از پمپ فشار جهت آبگرم ویا استفاده از پمپ برای کل لوله کشی مصرفی ساختمان. میتونید از شرکت ما تقاضای مجری مجرب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-03-30 22:51
سلام ساختمان ما در 6 طبقه 13 واحدی هست پمپ آب پنتاکس 2 اسب میباشد که دچار مشکل شدو توسط تعمیرکار باز و برای تعمیر برد ند که با تراشکاری روی شفت روتور مجدد نصب گردید الان چند روزی هست که فشار آب خیلی کم و پس از چند دقیقه خوب میشود که دارای نوسان شدید شده مخزن تحت فشار رو باز کردم وحدود دو و نیم بار هوا زدم البته مخزن صد لیتری هستش بعد از نصب مجدد هر جور ست پرشر رو تنظیم میکنم از 4 بار بالاتر نمیره و در 2 بار استارت میزنه وقتی خاموش میشه فشار در طبقات بالا کاملا افت پیدا میکنه و قطره ای آب میاد باید چند دقیقه صبر کنی تا مجدد پمپ روشن بشه به نظر شما اشکال از موتور هستش؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-31 09:42
سلام کاربر گرامی این مشکل ربطی به تراشکاری روتور ندارد مشکل از پرشر سوئیچ میباشد که به خوبی تنظیم نمیباشد و یا اینکه کلا پرشر سوئیچ خراب شده است برای رفع مشکل از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1399-04-01 01:48
سلام خسته نباشید. ایا ازپمپهای فشارضعیف{پمپهای خنک کننده درمدار کندانسورچیلر}برای ابرسانی واحد مسکونی استفاده کرد. ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-01 09:14
سلام پمپهای مورد تظر شما به اصطلاح سیرکوله جهت آبرسانی ضعیف میباشد البته جهت یک واحد ودر ورودی آپارتمان میتونید استفاده کنید ولی برای یک ساختمان حتماً از پمپ قوی تر وبا مخزن تحت فشار همراه با مخزن ذخیره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # هادی 1399-04-08 07:15
سلام میخوام برای ساختمان 4 واحدی چهار کنتور آب نصب کنم(کنتور هر واحد جدا باشه) میخواستم بدونم میتونم فقط یک پمپ آب به صورت مشترک نصب کنم.ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-08 09:02
سلام شما یک کنتور مشترک دارید پس برای هر واحد میتونید یک کنتور فرعی مجزا نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسان 1399-04-11 22:39
سلام
اگر پمپ تقویتی فشار مدام کار کند ( خصوصا این فصل که شبها کولر کار میکند ) آیا اشکال دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بنیامین 1399-04-11 23:19
در صورت داشتن اوتومات(منظور قطع کن خودکار پمپ می باشد) خیر در غیر این صورت به دلیل مصرف کم آب در شب سعی کنید خاموش کنید تا کولر با فشار معمولی شبکه آبرسانی پر شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-11 23:29
سلام پمپ فشار تا زمانی که آب مصرف نشود نباید کار کند واگر بدون مصرف آب پمپ مداوم کارکند ایراد در متعلقات وکنترل پمپ هست وباید رفع شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # شهبازی 1399-04-24 02:13
سلام،خسته نباشید
خونه مون طبقه اول روی پیلوت ،پمپ پنتاکس یک اسب به همراه اتومات ایمر (از این زردا شبیه قیف) نصب کردم، بعد از یک ماه استفاده از گیج فشار روی اتومات اب نشت پیدا کرده، در ضمن فشار اب روی گیج بین شیش تا هشت متغیره، همسایه طبقه سوم پمپ نیم اسب داره با همین اتونات،چک کردم فشار اب روی چهارونیم بود.
سوال من اینه
۱_علت نشتی اب از گیج
۲_علت فشار زیاد اب
پیشاپیش از وقتی که میذارین کمال تشکر رودارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-27 09:37
سلام علت فشار بالا وپائین تنظیم نبودن ست کنترل وعلت نشتی آببند نبودن اتصالات داخلی ست کنترل میباشد که باید توسط سرویسکار انجام شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین حاجی رحیمی 1399-04-25 00:26
سلام.امروز رفتم بالا سر یه پمپ با دو عدد تانک.تاک اولی ۳۰ سانتی یه پمپ و تاک دوم در فاصله ۳ متری.وقتی والف تانک اولی رو باز میکردم،پمپ خیلی خوب کار میکرد و فشار رو بالا میبرد و به وقتش خاموش میشد.ولی تاک دوم وقتی توی مدار میاد ،پمپ خیلی هوا میگیره و فشار اصلا بالا نمیاد و عقربه گیج مرتب کم و زیاد میشه.تشخیص من وجود زانوهای زیدیس که کار شده.نظر شما چیه
در ضمن چرا با اینکه پیچ هوای پمپ رو باز کردم و بیش از۵۰ لیتر آب تخلیه شد ولی باز هم تا پمپ از تانک دوم میشه به صورتی که گفتم اتفاق میفته؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-26 09:40
سلام خدمت همکار عزیز باید بگم که ابتدا آب مخرنرو خالی کنید واز سالم بودن تیوپ مطمئن بشین فشار مخزن رو باید زمانی که خالی هست تست کنید فشار رو روی حداقل ۳۰psi بگذارید.اگر از زانوی زیاد باشه باید با مخزن دوم هم این اتفاق بیفته. نتیجه رو اعلام کنید موفق باشین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسدی 1399-05-05 01:21
سلام ما جدیدا پمپ برای ساختمون نصب کردیم فشار آب زیاد شده ولی دیگه غیرقابل کنترله یعنی وقتی آب و کم باز میکنم خودش یهو بصورت ناگهانی زیاد میشه میشه راهنمایی کنین ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-07 09:01
سلام باید بررسی بشه آیا پمپ بکاررفته جهت ساختمان مناسبه ویا اینکه تنظیمات کنترل دستگاه بدرستی انجام شده یانه .توصیه میکنم برای نتیجه گیری بهتر از متخصصین شرکت ما ویا هر متخصص دیگردر این امر کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سجاد 1399-05-06 09:51
سلام یک اپارتمان ۳طبقه با تانک ۱۰۰۰لیتری تانک بالای پشت بوم کار شده و پمپ بصورت اتومات کار نمیکند مشکل کجاست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-07 09:01
سلام کنترل پمپ باید بررسی ورفع عیب بشه ودر بعضی مواقع تعویض کنترل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایلیا حاجیلو 1399-05-11 11:29
با سلام
در یک ساختمان مسکونی چهار ط که طبقه پارکینگ رو مسکونی کردند با مشکل آب مواجه هستیم آیا امکان داره برای ط ۳ و ط۴ پمپ داخل واحد کار گذاشته شود ؟(چون ط ۱ و ۲ اجازه قرار دادن پمپ مرکزی رو نمیدن ).
معایب این پمپ گذاری رو هم لطف کنید بگویید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-11 22:20
سلام اگر بتونید با استفاده از مخزن ذخیره آب در واحد پمپ رو نصب کنید مشکل حل خواهد شد ولی در صورت نداشتن منبع ذخیره واتصال مستقیم پمپ به لوله شهرباعث اخلال در آبرسانی به واحد های دیگر خواهد شد واز نظر سازمان آب غیر قانونی میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رجبی 1399-05-11 22:09
سلام فشار پمپ ما از ۳بار بلاتر نمیرود مشکل چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-11 22:50
سلام احتمال تنظیم نبودن ویا خرابی کنترل پمپ میباشد واگر از سلامت کنترل مطمئن هستید باید پمپ رو بررسی ورفع عیب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی سهراب 1399-05-15 10:17
باسلام علت عمل نکردن تیوپ مخزن تحت فشار ...تیوپ سالم هستم .وقتی هم که درجه بادشو تست میکنم باد دارد ...اب باز مشود استارت می کند بسته میشود خاموش می شود ...هنگامی که خاموش میشود با اینکه اب همه جابسته است پمپ هر ا دق دوباره روشن میشود .....فقط اینم بگم شیر یطرفه ففط قبل پمپ دارم .....با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-15 23:42
سلام مخزن رو ابتدا از آب خالی کنید وسپس مقدار بار رو روی ۲/۵الی۳ تنظیم کنید از سلامت شیر یکطرفه مطمئن شوید بعد از خروجی پمپ شیر یکطرفه نصب کنید ومدار رو از لحاظ نشتی بررسی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صناعی 1399-05-19 16:34
سلام خسته نباشیدچندی پیش کلید اتومانیک پمپ عوض کردم پمپ درست شد دو روز بعد دوباره
پمپ یکسره کار کرد از فروشنده پرسیدم این دوباره خاموش نمی کنه فرمودند فشار اب شهری کم است شیر خروجی پمپ ببندید پیچ تنظیم شل کنید تا خاموش شود وتنظیم کردم درست شد دو روزی هست که ساکنین میگن فشار اب در طبقه بالا کم همان کار قبلی معکوس انجام بدهم درست میشه
تشکر از راهنمایی تون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-20 10:35
سلام جهت بالا بردن استارت پمپ باید پیچ رو بسمت مثبت بچرخونید واگر پمپ یکسره کار میکنه نشتی در مدار وشیر یکطرفه رو بررسی کنید .اگر پمپ رو مستقیم به آب شهر متصل کردید توصیه میکنم از یک منبع ذخیره آب استفاده کنیدوارتفاع ۲۰ سانتی کنترل با پمپ رو هم در نظر بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صناعی 1399-05-20 17:35
به نقل از صناعی:
سلام خسته نباشیدچندی پیش کلید اتومانیک پمپ عوض کردم پمپ درست شد دو روز بعد دوباره
پمپ یکسره کار کرد از فروشنده پرسیدم این دوباره خاموش نمی کنه فرمودند فشار اب شهری کم است شیر خروجی پمپ ببندید پیچ تنظیم شل کنید تا خاموش شود وتنظیم کردم درست شد دو روزی هست که ساکنین میگن فشار اب در طبقه بالا کم همان کار قبلی معکوس انجام بدهم درست میشه
تشکر از راهنمایی تون

تشکر از راهنمایی تون موفق باشید سر بلند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1399-05-19 23:58
سلام و خسته نباشید خدمت شما.یه مدت است که پمپ آب آپارتمان ما ضعیف کار می کند و آب کمتر به طبقات سوم و چهارم می رسد.مدیر ساختمان نظر داده پمپ و مخزن را به پشت بام منتقل کنیم.آیا فشار آب طبقات اول و دوم کم می شود نسبت به سوم و جهارم یا نسبت به قبل که پمپ و مخزن در پارکینگ بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-20 09:47
سلام ابتدا مشکل پمپ رو رفع کنید اگر احتمال میدید که پمپ مشکل داره به تعمیر کار نشون بدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا مهانی 1399-06-04 19:00
سلام پمپ آب ویلای من در شمال در زمان ها مختلف خود به خود شروع بکار میکند و پس ار حدود ۲۰ ثانیه خاموش میشود .علت چیست. ممنون از راهنمای شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-05 09:13
سلام،ابتدا نشتی در لوله ها رو ازلحاظ نشتی در مدار بررسی کنید وهمینطور سیفون توالت را ودست آخر بررسی شیر یکطرفه بعد از پمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-06-05 09:19
سلام روزتون بخیر.
در صورتی که هیچ نشتی جزئی مثل نشتی در فلاش تانک ها کولر آبی در صورت موجود بودن یا شیر آب ندارید، شیر یکطرفه را می توانید چک کنید و اگر دارای کلید اتوماتیک می باشید منبع باد را نیز چک بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Marzieh Rezaei 1399-06-10 20:50
باسلام.پمپ آب منزل ماچندوقتی است که دچارافت فشارشده وبه خوبی آب رابه قسمت های داخل خانه هدایت نمی کند وهرقسمت ازخانه که شیرآب را رابازمی کنیم،صدای پمپ تغییر می کند.ازطرفی نمی دانیم اتومات پمپ رادرست تنظیم کرده ایم یانه؟اگرمی شودماراراهنمایی کنید.ممنون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-11 09:31
سلام،این مشکل را باید سرویسکار در محل بررسی ورفع عیب نماید تنظیم کنترل دیجیتال با پیچ تنظیم انجام میشه که پشت قاب قرار داره واگر مکش پمپ کم شده باید پروانه و پمپ ومدار توسط تعمیر کار بررسی بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1399-07-03 22:07
سلام خسته نباشید ست های دیجتالی رامیتوانتنظیم کمیا زیاد کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-05 10:47
سلام،ست کنترل دیجیتال قابلیت تنظیم فقط جهت روشن شدن پمپ در بازه فشار تا ۲/۵را دارد با چرخاندن پیچ تنظیم بسمت مثبت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # farsad 1399-07-16 09:30
فشار پمپ برای یک ساختمان 5 طبقه تک واحدی که پمپ در طبقه همکف قرار دارد چقدر باید باشد؟ سرویسکار آن را روی 6 و 4 تنظیم کرده و به نظرم به لوله ها فشار می آید مخصوصا طبقات اول
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1399-07-16 10:59
سلام وقتتون بخیر
فشار پمپ با توجه به لوله های آبرسانی و عمر کارکرد ساختمان متفاوت است اما به طور کلی می توان فشار خاموش شدن را پنج یا شش بار تنظیم کرد.
برای اینکه به طبقات اول و دوم فشار کمتری وارد شود فلکه ورودی هر واحد را کمی ببندید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # farsad 1399-08-03 15:17
ممنونم از لطفتون لوله ها و اتصالات سفید آیا 6 بار فشار را تحمل می کنند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-03 19:51
سلام،بله حداکثر تا۱۰ بار قابل تحمل است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صمد اخوت 1399-07-17 16:02
سلام من از شهرستان آمل مزاحم می شم 4 ماه پیش برای منزل یک واحده به زیربنای 144 متر مربع یک دستگاه پمپ یک اسب بشقابی به همراه مخزن 1000 لیتری ( البته به علت فشارضعیف آب منطقه) نصب کردم در دو مرحله در اثر ظاهرا فشار زیاد کلگی پمپ ترک برذاشته و تعویض کردم. فشار داخل لوله ها زیاد است و تا به حال چند نقطه از محل اتصالات رو ترکونده .من چند نفر استا کار آوردم نتونستند چاره کنند. لطف کنید شما به من بفرمایید علت فشار زیاد داخل لوله ها چیه. من خودم یه مقدار دست به آجار هستم ولی در سایتتان مطالبی که ارائه کردید یه مقدار تخصصیه. لطفا واضحتر بیان کنید که من بتوانم رفع عیب کنم یا یه استاکار بهتر بیارم. متشکرم
در ضمن اگر یک جا شیر به مقدار خیلی کم چکه کنه پمپ چند ثانیه به طور مداوم روشن و خاموش می شه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-19 01:11
سلام،ابتدا از سالم بودن لوله کشی مطمئن شوید وبرای کاهش فشار از فشار شکن در مدار استفاده کنید ،در رابطه با روشن وخاموش شدن پمپ البته در صورت نشتی این اتفاق میافته وباید نشتی رفع شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمید رضا 1399-08-03 17:48
سلام
یه سیستم پمپ آب خانگی نصب کردم. قبلن آب نوسان داشت. الان وقتی شیر اب رو باز می کنمبعد از بیست ثانیه آب میاد
نحوه نصب به این شکل بود. آپارتمان 130 متری در طبقه 6. پمپ الکتروژن 2 اسب با کلید اتوماتیک پنتاکس. از یه مخزن 200 لیتری خروجی رو به پمپ دادم و اتومات رو پمپ نصب شده خروجی اتومات به سمت مصرف. مخزن تحت فشار هم در مسیر نیست.ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-12 10:22
سلام،تنظیم نبودن ست کنترل میتونه علت این مشکل باشه در ضمن فاصله ست کنترل با پمپ حتماً باید حداقل ۱۵ سانت باشه .پیچ تنظیم پشت قاب میباشد وبا دو دور چرخش آن به مثبت فشار استارت پمپ بالاتر خواهد رفت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نامدار 1399-08-03 20:44
سلام خسته نباشید من یه دینام اب با اتومات نصب کردم و زانو هم بیشتر از دوتا هرکدام نداره و الان مشکل فشار اب داره و یعنی فشاراب قبل از نصب دینام و بعد از نصب دینام فرقی نکرده . دینام اب کنار جعبه کلکتور نصب کردم و بدون واسطه اتوماتیک روی دینام بستم . همکاران عزیز می تونن راهنمای کنند ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-05 18:38
سلام،احتمالاً پمپ در مدار کار نمیکند از بسته بودن شیر بای پاس مطمئن شوید همینطور توان پمپ راهم باید در نظر بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # قوامی 1399-08-06 08:40
سلام وقت بخیر
پمپ آب ما برای استفاده خیلی تاخیر داره
و صداشم احساس میکنم زیاد شده باید چیکارش کنیم؟ ایراد از کلید اتوماته؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-07 19:13
سلام،احتمالاً کنترل پمپ از تنظیم خارج شده ونیاز به بررسی وتعویض دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # salem 1399-08-06 17:52
سلام خسته نباشید بنده یک پمپ آب آنشی ۴۵ آکبند به همراه اتومات خریداری کردم اما پس از نصب و روشن کردن پمپ با اینکه از زانوهای اضافی استفاده نشده و یا اتصالات ورودی به پمپ طولانی طولانی نبوده اما همچنان فشار خروجی تغییری نداشت لطفاً راهنمایی بفرمایید که اشکال کار کجاست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-07 19:13
سلام،منظورتون زو از ۴۵ متوجه نشدم ولی حتماً در نصب واتصالات مشکلی هست ویا اینکه پمپ مورد نظر مناسب مکان شما نمیباشد برای نتیجه گیری بهتر از یک نصاب مجرب کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مقداد 1399-08-19 11:43
سلام. وقت بخیر. توی یک ساختمان ۱۶ واحدی هستم. مخزن تحت فشار پمپ آب هر چند وقت یکبار آب میگیره، یعنی آب میره پشت تیوپ. تیوپ رو عوض کردیم مشکل حل نشد، کل مخزن رو هم عوض کردیم، ولی باز این مشکل وجود داره. مشکل از کجاست؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-19 11:49
سلام،پست منبع فقط در صورتی که سوراخ باشد آب پر میشود برای اینکه مشکل حل شود باید فشار پمپ وپرشر نیز بررسی شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید محمد حجتی 1399-08-20 20:50
سلام ببخشید پمپ اب فشار رو ی۱بار ثابت می مونه ویکسر ه کا ر می‌کنه البته خودم احتمال می دم که پمپ قدرت کافی نداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Morteza 1399-08-21 03:28
سلام پره گردش اب پمپ رو چک کنید احتمال خورده شدن اون زیاده و نمیتونه فشار رو به حد نساب برسونه تا پمپ قطع کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جواد 1399-08-25 19:48
سلام فشار اب پمپ خونگی خونم پایینه اتومات پمپ چطور تنظیم میشه اگه بخوام فشار اب زیاد بشه باید پیچ بزرگ رو شل کنم یاسفت کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-26 09:53
سلام،کم بودن فشار پمپ به اتومات ربط نداره وباید پروانه پمپ ومتعلقات آن بررسی شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد مهدور 1399-09-06 01:06
به نظر می آید فقط برای تعریف خود توضیحاتی در سایت نوشته اید و در عمل مجموعه کل کارشناسان شما هیچ تخصصی ندارند.زیرا بعد از تعمیر و نصب پمپ ما پمپ به صورت یکسره کار می کند و مجبور به قطع پمپ و مشکل برای ساکنین شده است پاسخگو هم نیستید.علت مشکل را هم نمی دانید.پیشنهاد می کنم یک جلسه تخصصی دیگر با حضور کلیه کارشناسان برگزار کنید و مشکل ما را بعد از یک هفته حل کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1399-09-08 16:02
سلام آقای مهدور وقتتون بخیر
بابت مشکل پیش آمده از شما عذرخواهی می کنم
همکار فنی دیگه ای برای مشکل شما می آیند و مشکل را برطرف می کنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ستار 1399-09-12 08:15
سلام
چطور از روی پمپ فشار اب را کم کنیم وبه درجه 2بار برسانیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # دانیال سوقندی 1399-09-12 08:40
سلام وقتتون بخیر
اگه پمپ از کلید اتومات استفاده میشه روی کلید اتومات ولوم تنظیم دارد. اگه از منبع تحت فشار استفاده میکنید
در بعضی از ست های کنترل فشار یک عدد پیچ تنظیم وجود دارد، که افزایش یا کاهش فشار پمپ با استفاده از همان یک عدد پیچ صورت می گیرد و در برخی مدل ها دو عدد پیچ تنظیم فشار وجود دارد که با استفاده از یکی از آن ها فشار را کم یا زیاد شده و با استفاده از یکی دیگر میزان فشار را تنظیم می کنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-12 08:52
سلام،در صورتی که از کنترل مکانیکی برروی پمپ استفاده میکنید با باز کردن پیچ بزرگتر فشار استارت کمتر خواهد شد،واگر از کنترل دیجیتال استفاده میشود پیچ تنظیم پشت قاب میباشد وبایدپیچ را بسمت منفی بچرخانید ولی این توضیح لازم است که فشار معمولی آب بدون پمپ ۲/۵میباشد وچه اصراری بر استفاده از پمپ دارید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-10-11 02:12
سلام
۱.ساختمان ۵طبقه ۵ واحد داریم با یک منبع ۱۸۰۰ لیتری و یک پمپ پدرولا ۱.۵ اسب بشقابی دو پروانه که همسطح مخزن است با فاصله ۱ متر و قطر ۱.۵ اینچ، فشار آب برای طبقه ۴ و ۵ کم است آیا اگر علاوه بر ورودی پمپ از مخزن یک انشعاب از آب شهری به ورودی پمپ بدهم تا فشار ورودی آن را بالا ببرم و فشار خروجی آن هم به نسبت ورودی بالا میرود یاخیر
راه حل شما برای افزایش فشار خروجی چیست
۲. از دو منبع تحت فشار ۲۴ لیتری ایتالیایی برای پمپ استفاده شده فشار باد مخزن دقیقا باید چقدر باشد تا بهترین عملکرد را داشته باشند و فشاری به تیوپ نیاد زیرا مرتب حداقل دو ماهی یکبار تیوپ سوراخ میشود.
۳.آیا با توجه به ارتفاع ساختمان ۵ طبقه میتوان از دیجیتال به جای منبع تحت فشار تیوپی استفاده کرد و این کار تاثیری بر افت فشار و دبی آب ندارد.
تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-11 09:58
سلام،استفاده از پمپ ۲ اسب ومنبع تحت فشار حداقل ۸۰ لیتری میتونه نتیجه بهتری داشته باشه وست کنترل دیجتال جهت ساختمان های حداکثر سه طبقه استفاده میشود باد منبع تحت فشار باید ۲/۸ pciباشه البته زمانی که منبع خالی از آب باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهرام هوشنگ 1399-10-29 09:58
با وجود فشار اب بالادر طبقه همکف وسالم بودن پمپ بیشتر مواقع اب به طبقه پنجم نمیرسد علت چیه ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-29 10:19
سلام،علت میتونه از نامناسب بودن توان پمپ،عدم اجرای صحیح ،باد نداشتن منبع تحت فشار ویا تنظیم نبودن پرشر پمپ باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهرام هوشنگ 1399-10-29 10:01
از راهکارهاتون خوشم اومد به امید موفقیت شما عزیزان و سربلندی کشورمان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1399-11-02 09:27
سلام وقتتون بخیر بازدیدکننده عزیز
خوشحالیم که مطلب سایت مورد پسند شما قرار گرفته است
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی رضایی 1399-11-24 22:24
آقای اسماعیلی
سلام
6طیقه 12واحدی روی پیلوت هستیم.
پمپ در پشت بام هست .
پمپ از مخزن 3000 لیتری هردو در بام آب را به طبقات میفرستد.
مخزن دیافراگمی 60لیتری هست.
اتومات هم ترک هست.
۱.فشار هوای مخزن خالی چفدر باید باشد؟
۲.فشار استارت و خاموس پمپ چقدر باشد؟
۳. آیا برای جلوگیری از افزایش ناگهانی فشار استارت پمپ میتوان بعد از پمپ از فشار شکن استفاده کرد. اگر پاسخ مثبت است مشخصات فنی فشارسنج چه باید باشد
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-26 13:39
سلام،فشار باد خالی مخزن۲ بار، استارت روی ۲/۵واستاپ ۵
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1400-01-04 09:43
سلام خسته نباشید
ما یه ساختمان 4 ط داریم که تک واحداست یه پمپ 1/5 اینچ پنتاکس بسته ایم ولی منبع نداره تا حالا یه بار پرهاش گیر کرده بود تعمیر کردیم ولی دوباره صدای پمپ عوض شده علت خرابی آن چیست ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-01-04 19:04
سلام،این مشکل میتونه از خشک کار کردن پمپ ویا خرابی واستفاده از بلبرینگ های نامرغوب باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1400-02-03 01:32
با سلام خدمت شما.من در اسلامشهر ساکن هستم و فشار اب منطقه کم است.هرساله موقع گرم شدن هوا این مشکلو دارم که پمپ اب روشن نمیشه.البته پمپ هسمایه ها درست کار میکنه ولی مال ما نه.تابحال چند تا اتوماتیک دیجیتال عوض کردیم ولی نمیشه متاسفانه.ضمنا بدون مخزن فشار نصب شده و پشت بام هم تانکر اب نداریم. واقعا اذیت میشم.ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-03 14:04
سلام،باید از یک مخزن ذخیره آب استفاده کنید وپمپ را به مخزن متصل کنید درضمن فاصله بین کنترل وپمپ در ارتفاع باید ۱۵ سانت باشد واین فاصله با اتصال دو عد توپیچ روپیچ ایجاد میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا بهادری 1400-02-25 04:07
سلام اگر داخل یک اپارتمان ۶ واحد ۵ واحد پمپ نیم اسب و یکی یک اسب داشته باشد در زمان استفاده فشار آب واحد دیگر کمتر خواهد شد ؟
قانونی هر واحد پمپ قویتر از نیم و یا بقیه بزار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-25 13:36
سلام،این حتماً در فشار ورودی آب واحد ها تاثیر دارد وشما برای نتیجه گیری بهتر باید پمپ مشترک ومخزن ذخیره آب نصب نمائید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد پرن 1400-03-27 17:58
سلام من یک منبع تحت فشار بعداز کلید اتوماتیک استارت نصب کردم .فشار اولیه منبع که روی درجه خودش نشون میده ۴بار است.وبعد از روشن شدن پمپ آب تا نزدیک ۴.۸ بار میره بالا و پمپ خاموش میشه .مخزن ۵۰ لیتریه و وقتی شیر آب باز میکنم انگار کلا ۵لیتر آب نمیاد فشار رو مخزن تحت فشار تا ۴بار برمیگرده و پمپ دوباره استارت می‌کنه دوباره مدت زیاد کار می‌کنه تا به او فشار ۴.۸ برسه و این چرخ ادامه دارد .حالا سوالم اینه که با وجود اینکه مخزن ۵۰لیتری هست و پمپ هم مدت زیادی کار می‌کنه انگار خیلی کم آب داخل مخزن میره و با باز کردن شیر آب در حد ۱۰ تا ۲۰ ثانیه دوباره پمپ استارت می‌کنه .پمپ داخل چاه آب هست و اتوماتیک استارت رو سطح زمین که تا سطح زمین حدود۱۲متر میشه و مخزن رو بعداز اتوماتیک استارت روی زمین بستم.به نظرتون چرا آب کم میره داخل مخزن.واینکه فشار ۴بار برای استارت پمپ استاندارد هست. وراه حل چیه.؟ممنوتن اگه راهنمایی کنین.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سروش 1400-04-04 18:41
با سلام . ممنون میشم بفرمایید اگه قبل از پمپ منبع انبساط بسته مناسب قرار بدیم آیا می‌توان کم فشاری آب ورودی به پمپ را جبران کرد . و دیگه احتیاجی نباشد ریست کرد و بصورت کاذب فشار مناسب جهت راه اندازی پمپ تامین کرد . البته مشروط به اینکه آب منبع مانع ورود آب به پمپ نشود با سپاس فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-05 10:31
سلام،با نصب مخزن تحت فشار وپرشر مکانیکی وکنتاکتور میتونید مشکل را رفع نمائید البته توصیه میکنم از یک سرویسکار کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1400-04-09 05:56
سلام ما ۳تا خونه از یه شاه لوله یه لو ۱٫۵اینچ با یه ۱اینچی که خونه ما به همسایه مون از ۱اینچی استفاده میکنیم این چند روزیه که پمپ ما نمیکشه ولی همسایه مون اب داره در ضمن اون پمپش خیلی از پمپ ما قویتره بجای توپی لوله گذاشتم که چند روز پیش کنده شد هر وقت پمپ میزنم لوله سوار میکنم الان خواستم ببینم مشکل از پمپم هست یا چون پمپ همسایه مون خیلی قوی تر مال ماست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-09 09:57
سلام،دوست عزیز توصیه من جهت رفع مشکل استفاده از منبع ذخیره ومنبع تحت فشار وعدم اتصال مستقیم پمپ به لوله اصلی توسط شما وهمسایگان تون هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میثم 1400-04-15 01:35
سلام جناب وقتتون بخیر.پمپ اب منزل ما وقتی فشار اب منطقه کم میشه مداوم کار میکنه .جوری که بدنه پمپ داغ میکنه .به نظر شما مشکل از کجاست و چگونه میتونم برطرفش کنم.سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-15 12:45
سلام،توصیه میکنم از منبع ذخیره استفاده کنید وشیر یکطرفه در مسیر پمپ نصب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Asal 1400-05-01 13:05
سلام ما در یک آپارتمان تک واحدی چهار طبقه زندگی میکنیم فشار آب در واحد ما که طبقه سوم است و طبقه چهار خیلی کم است ولی طبقه یک و دو فشار آب خیلی بالایی دارن و واحد یک قبول نمیکنه پمپ بزاریم میشه منو راهنمایی کنید که چیکار میتونیم بکنیم ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-05-02 14:41
سلام،میتونید با راهنمایی کارشناس پمپ ومخزن جهت واحد خودتون نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک حسنی 1400-05-24 16:55
سلام من درطبقه۵یک ساختمان پنج طبقه هستم
ولی درواحدمن که پنجمین
طبقه هستم بازار کردن شیر
آب پمپ اب که درپارکینگ
هست روشن نمیشود.چرا؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-05-26 08:54
سلام،تنظیم نبودن پرشر مکانیکی ویا باد نداشتن مخزن تحت فشار ودر صورت استفاده از کنترل دیجیتال
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدی 1400-06-10 21:01
سلام وقتتون بخیر شیر آب خونه رو که باز میکنم چه آشپز خونه وچه دستشویی ویا حمام ؛آب بعد از 15ثانیه میاد در صورتی که قبلا بلافاصله آب میومد در ضمن پیچ انتهای پمپ رو هم تا آخر بستم علت این تاخیر کجاست با سپاس از پاسخگویی شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-06-13 10:39
سلام،این مشکل بعلت عدم تشخیص جریان آب در ست کنترل پمپ میباشد حهت رفع مشکل بین پمپ وکنترل باید حداقل فاصله ایی ۱۵ سانتی باشد تا این نقیصه تا حدودی رفع شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

دعوت به همکاری

اگر تاسیساتی حرفه‌ای هستید، جهت همکاری با ما کلیک کنید.