کولرهای اسپلیت، داکت اسپلیت، کولر گازی، سیستم های مرکزی مانند VRF سیستمهای تهویه مطبوع می باشند که جایگزین کولرهای آبی و روشهای سنتی شده اند.

آموزش نحوه تعمیر کولر گازی و رسیدگی به تمام مشکلات آن در یک مطلب ممکن نیست زیرا انواع کولرهای گازی میتوانند دچار خرابی های مختلفی شوند، پس ما در این مطلب به آموزش عیب یابی و تعمیرات کلی برای رایج ترین مشکلات کولرهای گازی میپردازیم و شما را به مطلب های مرتبط به آموزش نحوه تعمیر کولر گازی برای هر مشکل مهم ارجاع می دهیم.

قبلا در مقاله جداگانه ای به نام سرویس کولر گازی توضیح داده شد که سرویس کولر گازی با تعمیر آن متفاوت است. برای تعمیر کولر باید حتما افرادی این کار را عهده دار شوند که به معنای واقعی کلمه یک تعمیرکار حرفه ای کولر گازی باشند. در این خصوص می توانید مقاله سرویسکار کولر گازی را مطالعه فرمایید.

تعمیر کولر گازی 1

جهت تعمیر کولرهای گازی و اسپلیت ها باید با این سیکل و اجزای تشکیل دهنده برقی و مکانیکی آن به خوبی آشنا باشید که شامل کمپرسور، اواپراتور، کندانسور، فیلتر درایر، پروانه ها، برد، خازن، اورلود، ترموستات، کلید فن، کلید اصلی و سیم های اصلی میشود.

سیکل خنک کننده در تمامی این دستگاه ها سیکل تبرید است که از گاز فریون استفاده میکند.

در ادامه به تشریح عمده ترین مشکلاتی که برای کولر گازی ممکن است به وجود بیاید خواهیم پرداخت و دلایل این خرابی را با هم مرور می کنیم:

 

 • گرم بودن باد کولر

باد کولر اغلب به دلایلی از جمله روشن نشدن کمپرسور، نشت و کمبود گاز کولر و هرز گرد شدن پروانه خنک کننده کندانسور گرم میشود. برای آموزش تعمیر کمپرسور یا تشخیص نشت گاز و شارژ دوباره آن، میتوانید به مطلب تعمیر کمپرسور کولر گازی و شارژ کردن گاز کولر گازی مراجعه کنید. برای تعویض فن بهتر است به تعمیرکار مراجعه کنید.

تعمیر کولر گازی 2

 • اتصال برق هنگام روشن کردن کولر گازی

علت اتصالی برق هنگام روشن شدن کولر می تواند خراب بودن خازن و به وجود آمدن اتصال کوتاه بین آن ها یا وجود اتصالی بین سیم های رابط باشد. برای رفع مشکلات سیم کشی بهتر است به تعمیرکار مراجعه کنید. نشانه خرابی خازن، میل کمپرسور به حرکت هنگام روشن شدن، اما کار نکردن و اورلود آن است. گرمای محیط، نوسان برق و یا کم بودن ظرفیت خازن میتواند علت سوختن آن باشد. تشخیص قطعی علت اصلی خرابی کولر برای پیشگیری از خرابی های بعدی و پس از آن تعویض خازن نیز بهتر است توسط تعمیرکار انجام شود.

تعمیر کولر گازی 3

 • کثیف شدن فیلتر هوای کولر

در صورت عدم انجام سرویس دوره ای کولر گازی و تمیز نکردن مرتب فیلترهای هوا، بازده کولر گازی کاهش می یابد و حتی سایر قطعات نیز ممکن است آسیب ببینند. برای همین، برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی، سرویس کولر گازی خود را به موقع انجام دهید. برای آموزش نحوه سرویس، به مطلب سرویس کولر گازی مراجعه کنید.

تعمیر کولر گازی 4

 • کاهش بازدهی سرمایشی کولر گازی

عملکرد سرمایشی کولر بر اساس تبخیر مبرد است، به این صورت که تبخیر ماده مبرد در فن کویل واحد داخلی باعث خنک شدن فضای اتاق می شود، این ماده مبرد سپس به واحد خارجی منتقل می شود تا گرمای خود را از دست بدهد و دوباره تبدیل به مایع شود. وقتی با کاهش بازدهی سرمایشی کولر گازی مواجه می شوید، در نود درصد مواقع علت نشت مبرد است.

برای پیدا کردن محل نشتی لوله ها را بررسی کنید و نقاط دچار ساییدگی را بررسی کنید. محل نشت را میتوان با شارژ گاز ازت به دستگاه پیدا کرد و سپس با جوشکاری نشتی را برطرف کرد. سپس طبق مطلب طریقه شارژ کردن گاز کولر گازی، سیستم را وکیوم و شارژ نمایید.

تعمیر کولر گازی 5

 • خارج نشدن گرما از اتاق

فن بیرونی گرمای اتاق را به فضای بیرون از خانه انتقال میدهد. اگر فن بیرونی به درستی کار نکند، هوای سرد نمی تواند به طور مناسبی جایگزین گرمای منزل شود و باعث خواهد شد که کمپرسور بیش از حد گرم شده و سیکل سرمایش کولر گازی شما مختل شود. برای تعمیر فن کولر گازی بهتر است به تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید.

تعمیر کولر گازی 6

 • خاموش و روشن شدن خود به خودی و بی دلیل کولر گازی

یکی از مشکلات رایج در کولرهای گازی، سوختن برد کنترل کولر گازی است که در بیشتر موارد غیرقابل تعمیر خواهد بود و باید تعویض شود. نشانه های خراب شدن برد کنترل کولر گازی، خاموش شدن کولر یا کار کردن نا منظم آن است زیرا برد کنترل مسئول کنترل بسیاری از اعمال کولر محسوب می شود. می توانید آموزش تعمیر برد را در مطلب تعمیر برد کولر گازی سایت ما بخوانید.

خاموش شدن خود به خود و بی دلیل کولر همچنین میتواند به دلیل بالا بودن آمپر مصرفی کولر گازی و وجود اشکال در سیم کشی باشد. سیم کشی معیوب کولر گازی خیلی خطرناک بوده و احتمال آتش سوزی وجود دارد. برای پیشگیری از مشکلات سیم کشی، سرویس به موقع کولر گازی مفید خواهد بود. برای رفع مشکلات سیم کشی بهتر است به تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید.

تعمیر کولر گازی 7

 • خرابی کمپرسور کولر گازی

کمپرسور از مهمترین قطعات کولر گازی محسوب میشود. از نشانه های خرابی کمپرسور کولر گازی می توان به مواردی همچون قطع شدن فیوز در لحظه شروع به کار کمپرسور، داغ کردن زیاد کمپرسور، گرم بودن باد کولر و ... را اشاره کرد.

برای کسب اطلاعاتی جامع درمورد تعمیر این قطعه، به مطلب تعمیر کمپرسور کولر گازی مراجعه کنید اما اگر کمپرسور سوخته است، مقاله علت سوختن موتور کولر گازی را از دست ندهید.

تعمیر کولر گازی 8

 • آب دادن کولر گازی

قبلا در مقاله ای دلایل سر ریز شدن آب کولر گازی را توضیح دادیم که پیشنهاد می کنیم این مقاله را با عنوان علت سر ریز شدن آب کولر گازی مطالعه فرمایید. اما بصورت کلی سرریز شدن آب از واحد داخلی کولر گازی نشانه مسدود شدن راه آب خروجی کولر گازی است که با انجام سرویس کولر گازی رفع می شود.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد علت و نحوه رفع این مشکل، به مطلب علت آب دادن کولر گازی مراجعه کنید. این مشکل ممکن است علل دیگری نیز داشته باشد که برای تشخیص و رفع آن ها می توانید با تعمیرکاران تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی 9

 • برفک زدن لوله ها

برفک زدن لوله های کولر گازی یا کندانسور بر اثر کاهش میزان شارژ گاز کولر یا کثیفی فیلترها رخ می دهد. بعد از خاموش کردن کولر، آب شدن این برفک ها باعث چکه کردن آب در داخل محیط داخلی یا محل نصب کولر می شود. برای رفع این مشکل ابتدا فیلترها را تمیز کنید، و در صورت رفع نشدن مشکل، با تعمیرکاران تماس بگیرید و تا حل نشدن مشکل دیگر کولر را روشن نکنید.

تعمیر کولر گازی 10

 • صداهای غیر عادی و/یا لرزش

صداهای ناهنجار ممکن است از هر دو واحد داخلی و خارجی شنیده شوند و می توانند ناشی از دلایل مختلفی باشند، اما رایج ترین دلایل این صداها معمولا بالانس نبودن فن واحد خارجی کولر گازی یا فن واحد داخلی کولر گازی، یا لق شدن پایه هایی که واحد خارجی را به پنل آن متصل می کند باشند. پایه ها را میتوان با آچار سفت کرد ولی بالانس کردن فن را بهتر است به تعمیرکار بسپارید.

تعمیر کولر گازی 11

 • روشن نشدن کولر گازی

اگر سیستم کولر گازی مرکزی روشن نمی شود اول سعی کنید ترموستاتو کنترل را تنظیم کنید اگر این کار جواب نداد با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا کولر گازی را بازدید و تعمیرات لازم را انجام دهد.

یک دلیل روشن نشدن کولر گازی می تواند سوختن موتور دستگاه باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله علت سوختن موتور کولر گازی مراجعه کنید.

 • کار نکردن فن واحد داخلی

در صورت کار نکردن فن واحد داخلی، اول تمیز بودن فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر روی کویل سردکننده و لوله های مبرد برفک و یخ مشاهده میکنید، اول بگذارید یخ ها آب شوند و سپس دوباره فن را امتحان کنید. اگر با بررسی این موضوعات فن بازهم به کار نیفتاد، ممکن است رله ها خراب شده باشند و بهتر است با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید.

در ضمن اگر فن کمی صدا می کند ولی موتور روشن نمی شود احتمال دارد مشکل از موتور باشد و موتور گریپاژ کرده باشد. در برخی از مواقع هم این صدا به دلیل خرابی خازن راه انداز می باشد. این خازن بخصوص در موتورهای از نوع آسنکرون که در بیشتر کولرهای گازی کار شده است نقش مهمی در کارکرد آنها دارد.

تعمیر کولر گازی 12

 • قطع شدن برق منزل در هنگام کار کولر گازی

در اغلب مواقع دلیل بروز این مشکل گرفتن بار زیاد از یک پریز برق است. کولر گازی نباید بصورت مشترک برق خود را از یک پریز با وسایل برقی دیگر تامین کنید. اگر مشکل این بود که باید یکی از وسایل را با برق جداگانه تغذیه کنید در غیر اینصورت باید به بررسی موضوعاتی مانند اتصال داخلی در کولر گازی، قطع بودن سیم های داخلی کولر و یا مشکل فنی در برق کشی خانه بپردازید.

نحوه تعمیر و سرویس کولر گازی از اهمیت زیادی برخوردار است. با سرویس به موقع کولر گازی می توانید عمده ترین دلایل خرابی کولر گازی را از قبل تشخیص داده و یا از بروز آنها جلوگیری کنید. یکی از مسائل مهم در تعمیر کولر گازی دانش و تخصص سرویسکار کولر گازی است.

تعمیر کولر گازی 13

متاسفانه ورود افراد کم تجربه و یا بی تجربه در این عرصه باعث شده تا با تشخیص اشتباه مشکلات کولر و یا با سرویس کولر گازی بصورت سوری و غیر حرفه ای نارضایتی مردم را از این کولرها افزایش دهند.

این در حالی است که سرویس حرفه ای کولر گازی و تشخیص به موقع مشکلات آن می تواند هزینه تعمیرات و نگهداری کولرها را تا بالغ بر 40 درصد کاهش دهد.

در صورتی که مایلید بدانید هزینه تعمیر کولر گازی شما چقدر می شود، می توانید به مقاله فرمول محاسبه هزینه سرویس و تعمیر کولر گازی مراجعه کنید.

گروه تاسیسات 24 ساعته به منظور ارائه خدمات با کیفیت و حرفه ای به مشتریان خود در سراسر تهران با تعیین خط مشی کلان و جذب نیروهای متخصص و حرفه ای و با سابقه تلاش کرده است تا با انجام برنامه ریزی های بازدید و نگهداری دوره ای از کولرهای گازی مشتریان حقیقی و حقوقی خود در زمان های مقتضی بسیاری از دغدغه ها و نگرانی های مشتریان خود را کاهش دهد.

همچنین با رعایت اصل مشتری مداری اقدام به انتخاب سرویسکاران خود با شرایط گزینشی بسیار خاص و حرفه ای نموده است تا هر یک از مشتریان در کوتاه ترین زمان بتوانند از خدمات این گروه بهره مند شوند.

ضمن اینکه در راستای توسعه روز افزون تکنولوژی و فن آوری های نوین به کار گرفته شده در تولید محصولات تاسیساتی اعم از کولر گازی کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته مرتبا در دوره های کاربردی و حرفه ای حضور به هم می رسانند تا با ارتقا دانش خود و بالا بردن توان فنی خود بتوانند بهترین خدمات را متناسب با نیاز مشتریان بصورت به روز و تخصصی به مشتریان ارائه نمایند.

شما هم می توانید با تنها یک تماس با کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته به گروه مشتریان ما اضافه شده و از خدمات تمام وقت مشاوره ای و فنی ما بهره مند شوید.

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +2 # برزگر 1396-02-12 23:09
سلام... اسپیلت گری 30 هزار به هیچ وجه قطع وصل نمیشه ورادیاتور داخلی با لوله بزرگ یخ میزند.گازش مشکل نداره...مشکل از کجاست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-02-12 23:41
سلام
اگر از اینکه گاز مشکلی ندارد مطمئن هستید، پس کنتاکتور را چک کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # جلالی 1396-02-17 22:21
سلام.اسپیلت جنرال لبخند.یه لحظه کمپرسور کار میکنه بعد سریع قطع میکنه.فن با دور ارام میگرده.مشکل کجاس؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-02-18 21:51
کمپرسورجام کرده است، یا ولتاژ خیلی ضعیف است و یا تیغه های کنداکتور خراب است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # صحت 1396-02-17 23:56
سلام کولراوجنرال کمپرسور نصب شده ولی فن بادورکم کار میکند درصورتی که فن راازمداربه صورت جداگانه امتحان میکنم باخازن سرعت خوبی دارد ولی باکمپرسور کار میکند دورفن پایین می آیید کمپرسور آمپر زیادی میکشد و صدای کمپرسور تغییر میکند انکار کمپرسور کازش باصدای بلندی تخلیه می شود البته بعدا زده دقیقه درصورتی که کندانسورواواپراتورنیز شستشو داده شده. راهنمائی بفرمائید باکمال تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-02-19 22:24
سلام دوست عزیز،وقتتون بخیر
فن رابندازیدروی کنتاکتوراگریک سره خوب کارمیکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # ابراهیمی 1396-02-19 22:22
باسلام.کولرکریر36.مشکلش دقیقا بعد ازیک ساعت بلور داخلی قطع میشه.به نظرتون مشکل از چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-02-19 23:16
سلام روزتون بخیر

به احتمال زیاد فن بلور مشکل دارد، چک کنید
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کرمی 1396-02-21 17:29
سلام خسته نباشین
ما یه چیلر جذبی داریم وکیومش که میکنیم هی حباب می یاد اصلا قطع نمیشه فشار وکیوممونم 90- کیلو پاسکال هست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-02-23 23:03
سلام ممنون
پمپ وکیومت ایراد دارد.چک کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غفوریان 1396-02-24 20:14
سلام وقت بخیر کولر گازی تچوود لوله رفت خنک لوله برگشت تاسر شیر عرق دارد آمپر 8ولی برودت ندارد دلیلش چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-02-26 14:57
سلام ممنون وقت شما هم بخیر و خوشی.
گاز کامل نیست چون رفت باید ولرم شود تا خنکی بیاید اگه ۲۲گاز باشد آمپر باید ۱۲باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا 1396-02-27 21:26
سلام خداقوت کولر الجی فیوز میپرونه بجز کمپرسور و خازن از کجا می‌تونه دیگه مشکل ساز بشه؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-01-30 12:37
سلام و درود بیکران
۱. هرگونه اتصالی در مدار سیم کشی
۲ . عدم انتخاب صحیح فیوز و یا معیوب شدن
فیوز
۳. هرگونه اتصال یا سوختن قطعات الکترونیکی و اتصال در برد دستگاه
۴ . بالابودن بیش از حد مجاز آمپر مصرفی قطعات برقی در مکان مورد نظر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # خوش سیرت 1396-02-27 22:42
سلام و خسته نباشید،کولر ما پشت سر هم از زیر بار خارج میشه علتش چیه؟ چیکار کنیم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-02-28 09:10
سلام ممنون دوست گرامی. ممکن است ایراد از قسمت های زیر باشد بررسی کنید:
1(ولتاژ پایین برق کمپرسور
2) کثیفی کندانسور و اواپراتور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Saman 1396-03-05 13:13
سلام فن کنداسور اسپلیت دادم سیم پیچ کردن الان می بندم رو کولر سرعتش کم میشه خازن خوبه و بیرون تستش میکنم دورش عالیه بالاس مشکلش کجا میتونه باشه ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-03-06 10:27
سلام
فن سیم پیچی شده دورش پایین است خازن را سه شماره افزایش دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شرافتی 1396-03-08 21:33
سلام خسته نباشین .کولر گازی ۲۴هزار جنرال روشن نمیشه ترانس کاهنده برد را چک کردم سالم بود فیوز روی برد هم چک کردم سالم در ضمن برق هم پشت برد هستش لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-03-14 14:28
سلام، ممنون دوست گرامی
سر سیم های کمپرسور چک کنید، یا ترمینال بر روی کندانسور چک کنید نسوخته باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ستار 1396-03-13 22:03
سلام. اگه پلاک کولر معلوم نباشه نوع گاز شو چطور تشخیص میدن؟ممنون از راهنماییتون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-03-15 15:03
سلام. از فشار گاز یا سوزن شارژ یا گیج دیجیتال که نوع گازرا نشان می دهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حمید 1396-03-14 22:25
سلام من یه کولر 24000 هیتاچی نصب کردم صدای پاشش گازش خیلی زیاده و اذیت میکنه انگار طوفان داره میاد لوله برگشت هم تا کمپرسور برفک میزنه ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-03-15 15:00
سلام.
قبل از اینکه شیرها را باز کنید بهتر استکه مدار را وکیوم کنید. متاسفانه اینکاررا کمتر کسی انجام میدهد و گاز را از یک طرف باز میکنند و از طرف دیگر از سوزن والف تخلیه تاهوا خارج شود و این روش قابل اعتماد نیست و رطوبت مانده در لوله ها را تخلیه نمیکند.امیدوارم پاسخ سوالتون رو گرفته باشین و مشکلتون رفع شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میثم 1396-03-15 16:52
سلام
سایز لوله های اسپلیت 36000 ال جی چند چند باید باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-03-19 15:37
سلام.لوله باسایز 12 و20 مناسبترین سایز برای این مدل اسپلیت میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سینا 1396-03-17 12:37
سلام وخسته نباشید کولر جنرال روشن میکنی پنل داخلی کار میکنه ولی وقتی که موتور بافن میخاد راه بیفته یه لحظه کار میکنه بعد فیوز قطع میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-01-30 12:38
سلام و درود بیکران
۱. هرگونه اتصالی در مدار سیم کشی
۲ . عدم انتخاب صحیح فیوز و یا معیوب شدن
فیوز
۳. هرگونه اتصال یا سوختن قطعات الکترونیکی مثل موتور یا فن و اتصال در برد دستگاه
۴ . بالابودن بیش از حد مجاز آمپر مصرفی قطعات برقی در مکان مورد نظر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدباقر 1396-03-17 22:47
سلام کولر 36 هزار اجنرال سریع چشمک میزنه بعد به مدت یک دقیقه روشن میشه و بعد خاموش میشه.علت چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-03-21 19:18
سلام.
سنسور پایپ را چک کنید،ممکن است مشکل از سنسور باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # نیما 1396-03-21 15:37
سلام خسته نباشین
دستگاه اسپیلت جنرال دارم که چند روزی هست که وقتی باکنترل خاموش میکنم .کمپرسور خودش روش وخاموش میشه.میخواستم راهنماییم کنید که مشکل این دستگاه از چیست.
ممنونم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-04-03 21:55
سلام،ممنون
از پنل داخلی میتواند باشد.مربوط به قسمت برد می باشد. اگر مشکل برطرف نشد رل برد را بایدعوض کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدحسین 1396-03-22 17:44
سلام اگر کندانسوری که به لوله 3/8 و 5/8 میخوره به لوله کشی 1/4 و 5/8 وصل کنیم چه مشکلی ممکنه پیش بیاد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-04-04 11:16
سلام دوست گرامی.امکان یخ زدن اوپراتور وجود دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صفی 1396-04-03 22:14
سلام خسته نباشین طاعاتو عباداتون قبول حق.کولر ۲۴۰۰۰۰ الجی . لوله خروجی کمپرسور جوشکاری کردم. نشتی گرفتم‌ شروع کردم شارژ گاز. اما کمپرسور روشن نشد. ۸۰۰ گرم گاز زدم. برد جابجا کردم. اما باز کار نکرد. موقع ک شصتی کنتاکتور رو فشار میدم مثل دو سه تا تلق تلوق میکنه بعد مثل موتور کولر آبی ک تسمش گیر کرده باشه جریان میکشه. . نمیدونم میتونه کمپرسور سوخته باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-04-04 11:41
سلام دوست عزیز
موتور را از سیستم جداو بصورت یکسره راه اندازی کنید امکان دارد مشکل از موتور باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ستار 1396-04-06 19:40
سلام. خسته نباشین.ممنون از مطالب کاربردی که میزارین
یه کولرگازی 300000 جنرال هست که بعد ده دقیقه خاموش میکنه بنظرتون مشکل از کجاست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-04-10 15:29
سلام ممنون دوست عزیز خوشحالیم ک مطالب تونستن کمکی باشن برای شما.سنسور گاز کمپرسور خازن کمپرسور و فن و دور فن و لوله کشی را چک کنید درنهایت اگر مشکل رفع نشد برد را تعویض کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک 1396-04-11 18:44
سلام ممنون از راهنمایی های ساده و کاربردیتون.
یه دستگاه کولر اینورتر ملونی نصب کردم با گاز 410 لوله برگشت کولر خنک نمیشه عرق نداره فشار برگشت رو 90 بود بردمش روی 120 ولی بازم فرقی نکرد ترمومتر میزارم از 22 درجه پایین نمیاد
ممنون میشم اگه اساتید راهنمایی بفرمایند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-07-25 11:02
سلام.اگه خمیدگی در لوله ها وجودندارد و کولر وکیوم شده در نصب کمی گاز اضافه کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # افشین 1396-04-29 15:25
سلام. اسپلیت ۲۴۰۰۰ هیتاچی دارم که زمانی کمپروسور روشن میشه بعد ۱۵ دقیقه اورلود میکنه ولی فن کندانسور روشن میمونه. انگاری کولر تو فشار قرار داره. به نظر شما مشکل از کجاست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-28 22:07
سلام
باید آمپر دستگاه رو بگیرید اگر بیش از حد مجاز باشد میتواند از کمپرسور باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سامان احمدی 1396-05-28 00:25
سلام.کولر گازی جنرال تازه نصب کردیم وقتی روشن میکنیم حدودا بعد از نیم ساعت ،اول لوله بزرگ برفک میبندد و بعد لوله کوچک و همزمان با برفک گرفتن لوله ها صدای پاشش باد به شدت از پنل میاد مثل صدای طوفان و سرمادهی کم میشود .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-01-30 12:42
سلام و درود بیکران
تنظیم نبودن مقدار گاز یکی از دلایل اینگونه مشکلات میتواند باشد
و دیگر اینکه وجود انسداد در شیر اختناق یا لوله مویی هم باعث این امر میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابوالفضل 1398-03-21 11:47
سلام من یک کولر گازی 24000گرفتم روی کابل خودش 1/5 نوشته شده و روی اسپیلت ماکسیمم آمپر 6/8آمده و فاصله کنتور تا اسپیلت 26 متر کابل می خواد ، به نظر شما من میتونم از کال 2در2/5 استفاده کنم یا باید حتما2در4 بگیرم ؟ باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر 1398-09-07 21:34
کولر تکنو کیت در حالت گرمایشی باد سرد میزند و لوله ها واواپراتور داخلی برفک میزند ممنون میشم جواب بدید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-10-07 12:36
دوست عزیز سلام معیوب بودن شیر چهار راهه کمبود گاز خرابی فن داخل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کوروش 1399-04-14 02:35
سلام خسته نباشید کولر لوله کوچیک یخ میزنم ولوله بزرگ داغ می‌کنه و کولر سرمایشی هست وگاز کم داره وقتی میخوای شارژ کنی اورلود میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Hamed 1399-04-14 14:25
سلام دوست من
یخ زدگی کولرگازی چندین علت میتونه داشته باشه که باید تمامی این راه ها اول کنترل شود و بعد اقدام به شارژ گاز کنید.
1. کثیف بودن فیلترها، خرابی فن بلیور، خرابی موتور فن
2. در بعضی مواقع خرابی برد فرمان و سنسور بیرونی میتواند در عملکرد کولرگازی اختلال ایجاد کند و باعث یخ زدگی شود.
3. گرفتگی لوله مویی یا لوله های ارتباطی از وجود داشته باشد می‌تواند باعث یخ زدگی و اورلورد شدن کولرگازی شود
در صورتی که نتوانستید مشکل را حل کنید میتوانید از متخصصین و تکنسین های عزیز به صورت حضوری کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد 1400-01-14 12:01
سلام
وقت بخیر
دوره آموزش تعمیر کولر گازی هم برگزار میکنید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1400-01-14 22:25
دوست عزیز سلام
در حال حاضر آموزش تعمیرات و پکیج در مجموعه نداریم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی 1400-03-26 19:56
سلام خسته نباشید دوستان من دیروز یک نصاب آوردم برای نصب کولر گازی 30 هزار بعد گفت یه چیزی مثل نمد دور کمپرسور کولر هست باید باز کنم اون رو در بیارم بعد باز کرد و اون نمد رو بیرون انداخت
حالا دوستان لطفا راهنمایی کنید کارایی این نمد دور کمپرسور چی هستش وآیا نصاب کار درستی کرده اون رو دراورد یا باید اصلا اون رو در نیارید و کاربردش چی هستش؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن