خدمات سرویس ۲۴ ساعته
02191013761

امتیاز کاربران: 5 از 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در ادامه مطلب نصب پمپ آب خانگی و منبع این بار قصد داریم تا نحوه تنظیم فشار پمپ آب خانگی را برای شما توضیح دهیم.

 

اگر علاقه مند به شنیدن مطالب آموزشی هستید، میتوانید به فایل صوتی این مطلب گوش کنید.

سویچ فشار چیست؟

بدون سویچ فشار و فشار سنج پمپ آب خانگی به صورت یک سره کار می کند و با اولین شیر آبی که در داخل ساختمان باز می شود، میزان فشار در مخزن یا منبع آب کم شده و در نتیجه پمپ آب روشن می شود و شروع به فعالیت می کند و بعد از بستن شیر آب نیز به کار خود ادامه می دهد.

نحوه تنظیم فشار پمپ آب خانگی 1

زیرا هیچگونه فرمانی مبنی بر کاهش یا افزایش فشار برای خاموش شدن پمپ ارسال نمی شود. فشار سنج در بیشتر پمپ های آب خانگی حداکثر بر روی 6 بار و حداقل 2 بار تنظیم شده است.

زمانی که فشار در داخل مخزن پمپ آب خانگی یا منبع کمتر از 2 بار می رسد، پمپ آب خانگی با استفاده از سویچ فشار روشن شده و شروع به پمپاژ کردن آب به داخل مخزن می نماید و زمانی که فشار آن تا 6 بار برسد، سویچ فشار پمپ را خاموش می کند.

 

محل قرارگیری سویچ فشار:

سویچ فشار به وسیله سیم پیچی داخلی به جعبه کنترل یا ست کنترل پمپ آب متصل شده است و این جعبه در محلی بین پمپ آب و خط لوله اصلی آب ساختمان تعبیه شده است. معمولا سعی می شود کمترین میزان فاصله بین سویچ فشار و پمپ آب وجود داشته باشد.

سوییچ فشار به شکل غیرفعال در درون سیستم قرار داد و فعالیت آن فقط زمانی که فشار آب در پمپ آب خانگی کم یا زیاد شود آغاز شده و با رسیدن به فشار مطلوب دوباره در حالت غیرفعال خود باز می گردد.

برخی سویچ های فشار با استفاده از فشار دیافراگمی حاصل از پیستون و فنر فشار در داخل خط لوله پمپ آب خانگی قرار می گیرند. تنظیم فنر فشار با استفاده از پیچ تنظیم صورت می گیرد.

در بعضی از ست های کنترل فشار یک عدد پیچ تنظیم وجود دارد، که افزایش یا کاهش فشار پمپ با استفاده از همان یک عدد پیچ صورت می گیرد و در برخی مدل ها دو عدد پیچ تنظیم فشار وجود دارد که با استفاده از یکی از آن ها فشار را کم یا زیاد شده و با استفاده از یکی دیگر میزان دلتای فشار را تنظیم می کنند.

نحوه تنظیم فشار پمپ آب خانگی 2

حال در ادامه به منظور ارائه توضیحات لازم در خصوص نحوه تنظیم فشار در پمپ آب خانگی چگونگی تنظیم کردن سوییچ فشار را برای شما بیان خواهیم کرد.

زیرا گاهی میزان فشار در پمپ آب خانگی بنا به دلایلی همچون باز بودن چند عدد شیر آب به طور همزمان در ساختمان، ترکیدگی در لوله آب، جذب رسوبات در لوله های ساختمان، وجود هوا در داخل سیستم پمپ آب خانگی و غیره افزایش یا کاهش پیدا می کند.

 

علائم تنظیم نبودن فشار در پمپ آب خانگی:

در صورت مشاهده یکی از علائم فوق باید به دنبال تنظیم دوباره یا ریست کردن میزان فشار در پمپ آب خانگی با استفاده از ست کنترل فشار یا سوییچ کنترل فشار دستگاه باشید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین الان درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

نحوه تنظیم فشار پمپ آب خانگی:

مرحله اول:

ابتدا به منظور حفظ امنیت باید اتصال پمپ آب خانگی به برق را قطع کنید. سپس با استفاده از پیچ گوشتی تمامی پیچ های موجود بر روی بدنه ست کنترل فشار یا سوییچ کنترل فشار را باز کنید تا درپوش ست برداشته شود.

چنانچه برای تهیه پیچ گوشتی نیاز به راهنمایی دارید، مطلب راهنمای خرید بهترین پیچ گوشتی دوسو و چهارسو دستی را مطالعه کنید.

همچنین اگر می خواهید تنها با خرید یک عدد پیچ گوشتی تعداد زیادی پیچ را باز و بست کنید، به مقاله راهنمای خرید بهترین پیچ گوشتی همه کاره یا چندکاره مراجعه نمایید.

مرحله دوم:

اگر ست کنترل فشار در دستگاه دارای یک عدد پیچ تنظیم فشار باشد، همانطور که در قسمت فوق گفتیم می توان از همان پیچ برای تغییر cut-on و cut-off یا فشار قطع و وصل پمپ استفاده کرد.

توجه

اندازه تغییر فشار به میزان 2 تا 2/1 بار به اندازه هر دفعه پیچاندن پیچ تنظیم است.

در این حالت باید پیچ تنظیم را در جهت عقربه های ساعت بچرخانیم تا فشار پمپ آب خانگی برای حالت قطع و وصل پمپ افزایش پیدا کند.

در مقابل اگر پیچ تنظیم را برخلاف عقربه های ساعت بچرخانیم میزان فشار قطع و وصل پمپ آب خانگی کاهش پیدا می کند.      

تنظیم فشار در ست کنترل فشار که دارای دو عدد پیچ تنظیم فشار است به این صورت است که پیچ تنظیم که فنر بزرگتری دارد، میزان فشار قطع و وصل پمپ آب خانگی را تنظیم می کند.

در این مدل نیز مانند مدل قبلی چرخاندن پیچ تنظیم به جهت عقربه های ساعت سبب افزایش فشار پمپ آب خانگی و چرخاندن پیچ تنظیم فشار در خلاف جهت عقربه های ساعت سبب کاهش فشار پمپ آب خانگی خواهد شد.

نقش پیچ تنظیم با فنر کوچک تر در این مدل کنترل اختلاف فشار یا دلتای فشار در پمپ آب خانگی است و با چرخاندن این پیچ در جهت عقربه های ساعت میزان فشار cut-off یا قطع پمپ آب بالا می رود.

 

نکته: هرگز میزان فشار cut-off را کمتر از فشار cut-on تنظیم نکنید. در غیر این صورت پمپ آب خانگی وارد چرخه کار بدون توقف شده و دائما مشغول به کار می شود که همین مسئله سبب وارد شدن آسیب به دستگاه خواهد شد.

میزان فشار وصل یا cut-on پمپ آب خانگی نباید کمتر از 2 بار و میزان فشار قطع یا cut-off نباید بیشتر از 6 بار باشد.

مرحله سوم:

در نهایت شما می توانید میزان فشار تنظیم شده در پمپ آب خانگی را با روشن کردن پمپ آب امتحان کنید ولی قبل از روشن کردن پمپ حتما درپوش ست کنترل را در محل قبلی خود قرار دهید.

سپس با باز کردن شیر آب در ساختمان می توانید میزان فشار قطع و وصل پمپ آب خانگی را در فشار سنج پمپ ملاحظه کنید و از فشار اندازه و دلخواه پمپ آب خود لذت ببرید.

اما اگر باز هم با وجود این توضیحات نتوانستید میزان فشار در پمپ آب خانگی خود را تنظیم کنید، و نیاز به خدمات حضوری همکاران ما  دارید همین الان با ما تماس بگیرد یا فرم درخواست سرویسکار را پر کنید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن و بدون هزینه ایاب و ذهاب مشکل را برطرف کنند.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین الان درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، مشهد و شیراز فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 50.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

نظرات مشتریان

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

 

 

نظر سرکارخانم آقاجانی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه تعمیر پمپ آب

نظر جناب آقای باقری در مورد تجربه استفاده از خدمات همکاران ما

منابع انگلیسی:

منبع 1   منبع 2  منبع 3

 

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +6 # جمشیدی 1398-04-11 15:04
یک ساختمان پنج واحد در پنج طبقه و یک پایلوت داریم. یک پمپ 1.5 اسب بشقابی پنتاکس در محل پایلوت برای تامین فشار طبقات فوقانی نصب شده است.
این پمپ از یک ست کنترل پنتاکس که داری یک سویچ تنظیم فشار برای استارت پمپ فرمان میگیرد. با وارد شدن یک مصرف کننده پمپ استارت میشود و با خارج شدن پمپ خاموش میشود.
تا اینجا هیچ مشکلی وجود ندارد. اما فشار پشت پمپ آنقدر بالاست که چند مورد موجب شکست جوش های منبع آبگرم، نشتی فلانچ کویل منبع، پریدن کف سردوش حمام و نشتی شیرهای آب داخل واحد ها شده است. چاره کار چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +10 # ارشیا 1398-05-09 22:03
سلام وقتتون بخیر
یا پمپ را ضعیف تر کنید یا شیر خروجی ار پمپ را نیمه باز کنید یا فشار آب کمی شکسته بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # فرهاد 1398-06-21 13:18
با سلام یه ساختمان 5 طبقه داریم که 5 واحد 110 متری دارد و یک پمپ پنتاکس 2 اسب و مخزن تحت فشار 150 لیتری واتس و سوییچ اتومات ترک که قبل از آن کنداکتور نصب شده که رله پلاتین نزند در هر 10 بار روشن پمپ یه بار که صحیح و در محدوده 4 تا 6 بار روشن میشود یکبار در این محدوده روشن نمیشود دلیل این خطا کار کردن پمپ در چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +10 # سیامک نعمت پور 1398-06-29 03:06
سلام وقت بخیر
تنظیم نبود پرشر سوییچ پمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # محمد حسن 1398-07-13 14:31
چرا انقدر چرت و پرت نوشتید
دلتای مناسب ۲۰ بار میباشد؟ آخه شماها اصلا میفهمید پمپ و فشار چیه
یه سری جوون بی سواد که فقط سایت بلدن درست کنن رو جمع کردید دور هم بدون هیچ اطلاعاتی میایید سایت پمپ درست میکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +8 # مجتبی اسمعیلی 1398-07-14 08:22
سلام وقتتون بخیر
ممنون که ایراد مطلب ر اطلاع دادید
همونطور که توی تمام متن خوندید دلتا را 2 بار نوشتیم اما توی عکس متاسفانه غلط املایی داشت که اون هم به زودی اصلاح میشه
باز هم تشکر بابت تذکر به جاتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +15 # یدالله 1398-10-11 20:03
چرا اینقدر عصبی هستی.اگه یه نفر دو کلاس سواد بیشتر داشت باید با عصبانیت و توهین به دیگران بگوئید که من بیشتر از شما میدانم.خب این یک اشتباه تایپی بوده .کسی که بتواند با تلمبه لاستیک یک دوچرخه را باد کند .می‌فهمد که این 2 باد بوده یا 20 بار .نیازی هم به آنچنان سوادی نداره . پس خیلی به خودت میاد و مغرور نباش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +8 # اردبیلیAlijeddi 1398-11-07 02:35
باسلام به کاربر عزیز
این سوال وپاسخ درباره چی بوده نمیدونم
متخصصین ومهندسین وهمکاران ما که باعشق وعلاقه تو وکارمون دقیق تلاش میکنیم وعاشق کارمون تاسیسات هستیم همینطورم به شما کاربرعزیزعاشقانه جواب میدیم واقعا بچه بازی درکار نیست مقاله داریم باهمکارا وقت گذاشته از تجربیات هم استفاده میکنیم وهیچ گونه به تعریف وتمجید نیست چون مشخص میکنه.
پمپ چیست.چطوری استارت خورده وبه کمک کدام مدار روشن وخاموش میشود
کدام قطعه پمپ دستگاه رو به راه میندازه واستارت ومیزنه
تمامی اینارو ماچندین هابار عملی بازکرده تعمیر کرده حتی رودست کارخانه که صدای پمپ آب خانگی زیاده واذیت میکنه دراومده عایق کاری کرده وصدارومتخصصامون قطع میکنه
وتاسیسات 24ساعته مدت طولانی فعالیت داره وبایک پاسخ کاربر ومتخصص مدیریت برسی کردا تاتایید نکرده پاسخ ارسال نشده هیچ وتجربه متخصص بایک پاسخ میفهمه که چقدر سابقه داره
مجدد ما عضر خواهی میکنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # محسن کاظمی 1398-07-16 21:51
با سلام و احترام
مخزن آب ساختمان ما مجهز به دو پمپ است. سرویسکار قبلی زمان سوییچ کردن بین دو پمپ را روی ۲۰ ثانیه تنظیم کرده بود. سرویسکار جدید این زمان رو در حدود یک دقیقه تنظیم کرده. میخواستم ببینم واسه پمپ ها مشکلی ایجاد نمیکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-21 15:38
سلام وقت بخیر
زمان سوئیچ کردن پمپ ها هر چه بیشتر باشد به پمپها صدمه کمتری می رسد.
زمان بیشتر باعث می شود که نیاز نباشد به طور مثال در یک ساعت ۳۰ بار متوالی روشن و خاموش شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # عسکری 1398-08-14 23:12
باسلام. اگر پیچ کوچک اتومات راشل کنیم وبازه کمتر شود آیا از حداکثر فشار کم میشود یاازهردو؟؟. مثلا فشار بین 3 و 6 باشد وپیچ کوچک شل کنیم بازه بین 3 و 5 میشود؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # مصطفی اسماعیلی 1398-08-18 09:46
سلام جناب عسگری
بله اگر پیچ کوچک را شل کنید از حداکثر فشار کم می شود . موردی که فرمودید صحیح است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # خشایار 1398-08-17 20:36
سلام . اب که قطع می شود پمپ ما یکسره کار می کند ایراد از کجاست ؟ پیچ‌کوچکتر رو تنطیم کنم اصلاح می شود ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مصطفی اسماعیلی 1398-08-18 09:49
سلام
عملکرد کلید اتوماتیک و منبع باد به این صورت می باشد، زمانیکه فشار به حداقل تنظیم شده برسد پمپ کار می کند.
در زمان قطع آب اتوماتیک به حداقل فشار می رسد و به پمپ دستور اشتباه روشن بودن پمپ را می دهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # احمد کریمی 1398-08-19 17:28
درود.
ایا میشه پرشر سوییچ به پمپ خانگی نصب کرد.؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-09-14 19:12
سلام به شما کاربر گرامی بله میشه نصب کرد اگر پمپ آب شما بدون مخزن هستش باید پرچر سوئیچ یا همان ست کنترل اتومات ۲بار بخرید و بر سر پمپ ببندید با اینکار هر وقت آب را باز کنید پمپ روشن میشود و آب را ببندید پمپ خاموش میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهرزاد 1398-08-20 22:39
سلام برای اپازتمان چهار طبقه و 12 واحدی پمپ چند مرحله ای نیاز هستش ؟ ومخزن هوای چند لیتری؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # hamid 1398-08-23 00:55
سلام پمپ یک و نیم. و منبع تحت فشار 60لیتری بهترین گزینه میباشد. لازم به ذکر است نصب و تنظیم دقیق و اصولی بسیار تاثیر دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محسن 1398-08-25 07:35
سلام روش تنظیم کلید اتومات مکانیکی دانفوس مدل kp1رو رام توضیح میدید لطفآ به آدرس ایمیل ارسال کنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # اردبیلیAlijeddi 1398-09-16 01:22
باسلام برعزیزان وسروران کلید تنظیمو میفرمایید.یک پیچ است پشت اتومات بازو بسته میشه ولی پیچیدست باید تجربه داشته باشی ازاتومات وپمپ اگه تونستین پیچ ودرحالت خاموش ببندید زود اتومات میکنه باز کنید کمی زمان بر.بازسوالی بود باتوضیحات کامل درخدمت سرورانم خوام بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد تقی گرجی 1398-08-25 16:14
با سلام و احترام
وقتی شیر آ را بازمی کنیم ابتدا فشار خیلی خیلی کم و آب خیلی کم می آید و یکدفعه فشار زیاد میشه می خواستم بدونم علتش چیه ، ممنون در ضمن پمپ دیجیتالی می باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # mohamad javad 1398-09-14 19:12
سلام خدمت کاربر گرامی ست کنترل پمپ آب شما اگه اتومات ۲بار باشد از کالیبره خارج شده است اما اگر ست کنترل مکانیکی باشد با مهره هایی که بر سر فنر بسته شده است باید آن را تنظیم کنید توصیه میشه از سرویس کار کمک گرفته شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کریم بزازان 1398-09-25 21:40
سلام پمپ من مدل جتی نیم اسب هست ولی بعد ۳ سال نصب ۱ ماهه که پمپ استارت نمیکنه پیچ بزرگه مربوط به فشار pرو یکم فشار میدم پمپ‌استارت میشه و درست کار میکنه و فشار رو به حد لازمه میرسونه بعد از مصرف آب فشار به حداقل ۲ بار که میرسه و باید استارت بشه استاره نمیشه ......
علت این ایراد و راه حل رفع ایراد چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # میلاد 1398-09-26 11:00
سلام اتومات حساسیت خودشو از دست داد باید تعویض بشه پیشنهاد میکنم اتومات المنت ۲تا۱۱بار ترکیه نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Bizhan1980 1398-10-28 19:04
خازن پمپ اشکال داره ، تعویضش کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # بهار 1398-11-28 03:37
سلام .اتومات وقتی حساسیت خودش از دست میده باید چطوری درستش کرد مثلا وقتی شیر آب باز میکنیم ده ثانیه بعضی وقنها که فشار کم یاش شصت ثانیه زمان میبره تا فرمان روشن شدن پمپ رو بده و آب با فشار بیاد .
مشکل دیگه ای که داریم زمانی که از آب تصفیه کن استفاده میکنیم و مخزن تصفیه کن میخواد پر بش موتور دستگاه شروع به کار میکنه .اتومات پمپ آب روشن نمیکنه و باید یکی از شیر آب باز کنی تا پمپ روشن بش و فشار آب تصفیه کن بالا برود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # mohamad javad 1398-11-28 07:52
سلام کاربر گرامی اگر از اتومات استفاده کرده اید برای پمپ میتونید قاب روی ست کنترل را باز کنید و داخل آن یک پیچ تنظیم فشار که یا دو سو و یا چهار سو میباشد وجود دارد و علامت کم و زیاد هم نمایان میباشد با چرخاندن این پیچ به سمت مثبت میتونید فشار را زیاد کنید و حتی بر عکس آن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # بهار 1399-09-02 05:16
سلام از اتومانیک زرد رنگ که چراغ سبز و زرد قرمز دار استفاده میکنیم . ایا راهی برای تنظیم دوباره هست یا باید تعویض شود با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-02 12:28
سلام،اگر از تنظیم خارج شده باشد قابل تنظیم میباشد واگر مشکل برد هم داشته باشد توسط متخصص قابل تعمیر میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Jahan 1398-11-30 01:07
درودوخسته نباشی.در ساختمان 4طبقه 12واحدی میشود از یک پمپ و اتوماتیک استفاده کرد یعنی 12واحد از یک پمپ تغذیه بشن .پرچرسوئیچ بهتره یا اتو ماتیک به چه دلیل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-30 08:51
دوست عزیز سلام بهترین روش استفاده از بوستر پمپ هستش اتومات بهتر است مصرف کمتر برق و استهلاک کمتر پمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Jahan 1398-12-05 14:24
درودوخسته نباشی ،اگرما بخواهیم یک ساختمان 4-طبقه با 12واحد را بوسیله یک پمپ سه فاز سه اسب راه اندازی کنیم از چه سیستمی بغیر از پرچرسوئیچ میتوانیم استفاده گنیم که خوب جواب بده و مشکلی نداشته باشه،سه تا مخزن 5هزاری پایین داریم ،سیستم توضیح بدهید با سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-05 17:52
دوست عزیز سلام بهتر از روش بوستر پمپ استفاده کنید که در سایت تاسیسات 24 هم در موردش توضیح داده شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # قیطانی 1398-12-09 17:09
باسلام.. یه سوال.. میخواستم بپرسم بهترین تظیم بار برای یک ساختمان ۴ طبقه با تانکر ۱۰۰۰ لیتری رو چه درجه ای هست؟ که نه به پمپ فشار بیاد و نه اینکه ساختمون مخصوصا طبقات بالا به کمبود اب مواجه بشن.. در ضمن پمپ ساختمون یک ونبم اسب پنتاکس و اوتومات نصب شده مکانیکی هست..از راهنمایتون ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-09 18:39
سلام کاربرگرامی پمپ آب ساختمان ها با اتومات مکانیکی معمولا جوری تنظیم میشوند که وقتی هر واحد آب منزل رو باز میکنه پمپ روشن بشه و وقتی آب رو میبنده پمپ خاموش شود برای تنظیم کردن پرشر سوئیچ(اتومات مکانیکی) بهتر است از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # نجفی 1398-12-17 10:09
سلام فشار اب منزل ما نسبت به قبل کم شده مخصوصا طبقات بالا درصورتی که منبع هزارلیتری نصب کرده ایم وکار کرد پمپ درسته ممکن فشار پمپ تنظیم نباشه ولطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-12-19 08:45
دوست عزیز سلام بله ممکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسعود 1398-12-21 01:39
درود وخسته نباشید
من امروز پمپ یک اسب نصب کردم با اتومات icar ۱۸۰درجه زرد و مشکی رنگ هست موقعی که شیر بسته است فشار سنج به 5 میرسه پمپ خاموش میشه و وقتی به 1 میرسه درصورت باز شدن شیر پمپ روشن میشه میخواستم بدونم این فشار 5عادیه یا زیاده باید کمتر بشه فشار اب هم زیاده واینکه این مدل اتومات قابلیت تنظیم داره ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-21 10:29
سلام کاربر گرامی بله قابل تنظیم میباشد اگر فشار آب زیاد میباشد میتونید با پیچی که در پشت اتومات که گوشه قسمت بالا قرار دارد فشار را کم کنید به طرف مثبت زیاد و به طرف منفی کم میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا جاری زعماری 1398-12-23 11:19
با سلام و خسته نباشید
ما یه ساختمان چهار طبقه چهار واحدی بالای پارکینگ داریم یه پمپ پنتاکس 2 اسب دو پروانه مدل MB200داریم میخواستم بدونم این پمپ رو میتونیم برای ساختمان فوق الذکر برای جبران آفت فشار آب همراه با مخزن آب 800لیتری نصب بکنیم ، آیا به لوله ها و اتصالات وشیرها فشار نمیبره؟
ممنون میشم اگه پاسخ دهید.
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-23 19:24
سلام کاربر گرامی میتونید از این پمپ استفاده کنید و برای تنظیم فشار آب باید از پرشر سوئیچ و مخزن تحت فشار استفاده کنید چون میخواهید پمپ را با مخزن راه اندازی کنید اگر پمپ را مستقیم به لوله بخواهید وصل کنید باید از ست کنترل استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمزه قلی نژاد 1398-12-25 00:19
سلام پمپ منزل مابرای دوطبقه است یک بار گیرکرده بود بازوبسته شددرست شدولی الان شیر آب طبقه دومراباز میکنیم طبقه دوم آب نمیاد بایدپمپ رایک بارروشن وخاموش کنیم ولی طبقه اول بایداب زیادی باز بشه تاپمپ روشن بشه اگر بنده را راهنمایی کنید ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-25 11:42
سلام کاربر گرامی اول از همه بهتر است یک بار پیچ هواگیری که بر روی پمپ میباشد رو باز کنید که اگر هوا گرفته باشد پمپ هواگیری شود دقت کنید که پیچ را تا انتها باز نکنید پیچ را دو دوور باز کنید کافی میباشد وقتی باز کردید پمپ را روشن کنید که آب از کنار پیچ به بیرون ریخته شود اگر مشکل حل نشد بهتر است از سرویسکار به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # منصور 1399-01-04 12:25
سلام مایک پمپ نیم اسب بااتومتیک دلتا نصب کردیم ولی اتوماتیک خیلی زوزه میکشه دلیلش چیه ؟ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-04 19:30
سلام کاربر گرامی فشار اتومات زیاد میباشد باید فشار را کمی کم کنید که به دیافراگم اتومات فشار نیاد و زوزه نکشد اگر اتومات شما از مارک پنتاکس به رنگ آبی میباشد باید قاب روی اتومات رو باز کنید و با پیچی که جهت مثبت و منفی دارد آن را کم کنید و اگر اتومات به رنگ زرد میباشد پیچ تنظیم فشار در پشت اتومات قسمت بالا سمت گوشه چپ یا راست میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # حمید 1399-01-12 00:09
سلام
به محض باز شدن یکی از شیر های آب پمپ بلافاصله روشن میشه و سریعا ظرف دو ثانیه فشار از ۳ به ۵ میرسه اتومات قطع میشه و ظرف ۵ ثانیه فشار به ۳ برمیگرده و جریان تکارار میشه ایراد کجاست؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-14 21:56
سلام کاربر گرامی پرشر سوئیچ باید تنظیم شود قاب روی اتومات یا همان پرشر را بردارید دو تا فنر داخلش وجود دارد که برای تنظیم کردن میباشد اگر تجربه و سر رشته از تنظیم کردن ندارید بهتر است از سرویسکاران شرکت تاسیسات 24 به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-01-12 14:22
ساختمان ما 5 طبقه تک واحدی (هر واحد125متر) روی پیلوت بوده که یک پمپ 1/5 اسب پنتاکس با یک کلید اتومات پنتاکس Hidromatic H1 روی آن نصب شده است. مشکل ما این است که فشار آب بسیار زیاد است و پمپ روی 7 بار قطع می کند. لطفاً نحوه کاهش حداکثر فشار آب و نیز تنظیم حداقل و حداکثر فشار آب را آموزش دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-01-14 14:15
سلام اتوماتیک پمپ شما از نوع خاموش و روشن می باشد، یعنی قابلیت تنظیم ندارد، موقعی که شیر آب مصرفی بسته شود و جریان آب قطع شود اتومات فرمان قطع پمپ می دهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد جواد نعمت الهی 1399-01-23 21:46
سلام خسته نباشید زمانی که منبع آب پر میشه پمپ فورا آف نمی کند و به لوله های آب فشار میاد میلرزه و صدا غیر عادی می‌دهد لطفا اتوماتیک قابل تنظیم می باشد که در فشار کمتر آف کند اتوماتیک دیجیتال نیست لطفا راهنمایی کنید؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-24 19:48
سلام کاربر گرامی اگر اتومات شما از نوع مکانیکی میباشد یعنی داخل اتومات دو تا فنر دارد یکی از فنرها بزرگ و دیگری کوچک میباشد باید مهره فنر کوچک را شل کنید که فشار دلتا پمپ کم شودبهتر است برای تنظیم کردن از سرویکاران شرک به صورت حضوری کمک بگیرید چون کار سختی میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غلامرضا 1399-02-11 09:04
سلام وقت بخیر .ساختمان ما ۷طبقه ۲۸ واحد هسته .پمپی که داره ۱/۵ اسب هسته با منبع فشار ۱۲۰لیتری ..میخواستیم پمپ خریداری کنیم .اول که آیا میشه یه پمپ ۱/۵دیگری کنار همین پمپ باشه یا حتما باید یک پمپ تنها باشه .دوم اینکه فشار پمپ روی ۵قطع میکنه روی ۲/۵استارت .آیا میشه تنظیم کنم که روی ۵قطع کنه ولی استارت ۳/۵ بشه..ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-11 11:47
سلام شما پمپ رو ۳اسب بگیرید وبرای تنظیم هم فشار رو میتونید تنظیم کنید که رو ۳/۵یا ۴وصل کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1399-02-30 14:05
با سلام به کلیه متخصصین.ایا اتوماتیک پمپهای باد را می شود بر روی پمپ اب قرارداد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-02-30 19:20
سلام بله میتونید نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ملک زاده 1399-03-02 02:56
سلام، تقریبا یک سال میشه که پمپ آب با مخزن آب نصب کردیم ، تا حالا مشکلی نداشته فقط توی این یک سال چند بار آب که باز میکردیم روشن نمیشد که دکمه روی صفحه رو میزدیم دوباره روشن میشد، الان چند روزه که تو طول روز بیشتر از 6 یا 7 بار همون جوری میشه، دکمه رو میزنیم روشن میشه بعد که آب رو می‌بندیم چند دقیقه بعد باز میکنیم روشن نمیشه، دکمه اش رو 10 ثانیه هم نگه داشتم باز درست نشد، میشه راهنمایی کنید مشکلش چیه و راه حلش چیه؟؟
آب رو می‌بندیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-02 14:34
سلام ست کنترل باید تنظیم بشه از تنظیم خارج شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تقی 1399-03-15 12:17
با سلام وخسته نباشید پمپ ما بعضی موقع عمل نمکند باید در پارکینگ شیر آب را باز کنی تا عمل کند از نوع فشار سنج اولی است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-15 12:59
سلام تنظیم اتومات وبررسی پلاتین های اتومات وباد منبع تحت فشار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-03-26 18:08
سلام.یه جایی نوشته بود که این قطع کنهایی که مخزن انبساط نداره حتما باید یه فشاری قبلش باشه ویا به عبارت دیگه باید حتما تو مسیر لوله اب شهر ببندی و نمیشه پمپو به مخزن وصل کنی.این صحبت درسته؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-26 19:20
سلام بله کاملاً درسته وبرای اینکار میتونید از ست کنترل دیجیتال دارای هیدروتانک استفاده کنید که دارای مخزن فشار با۰/۴بار میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1399-03-28 21:10
سلام وقتی یک ظربه کوچک به اتومات

پمپ آب میزنی پمپ روشن میشود در غیر این صورت نه مشکل کجاست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-30 10:25
سلام احتمالاً پلاتین های اتومات خال زده اگر با سنباده کمی بین دو پلاتین رو تمیز کردین ونتیجه نداد باید تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی سلیمی 1399-04-21 09:47
سلام خسته نباشید من یک پمپ دارم وقتی آب رو باز میکنم فشار آب تا دوبار نشه پمپ عمل نمیکمه و دراین حالن آب نزدیک قطع شدن که میشه پمپ عمل میکنه و نوسان بالا داره چچکاد باید کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-22 09:31
سلام اگر از کنترل دیجیتال استفاده میشه باید قاب روی کنترل باز بشه وپیچ تنظیم رو بسمت مثبت بچرخونید تا فشار روشن شدن پمپ رو بالاتر بیارین واگر از از کنترل مکانیکی استفاده میشه پیچ کوچکتر رو باز کنید .توصیه میکنم که از یک نفر که در این رابطه اطلاعات کافی داره وتجربه کاری داره استفاده حضوری کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهرداد 1399-04-23 00:01
سلام پمپ آ ب ما وقتی که فشار آ ب کم است کار نمی کند وقتی که برق شو قطع وصل می کنم کار می کنه مشکل از چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-23 09:28
سلام کنترل پمپ از تنظیم خارج شده وباید فشار روشن شدن پمپ رو با پیچ تنظیم بالاتر بیارین توصیه میکنم برای اینکار از یک سرویسکار مجرب کمک حضوری بگیرید.درضمن با نصب منبع ذخیره آب ومتصل نمودن پمپ به منبع بهترین نتیجه رو خواهید گرفت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جمال 1399-05-04 04:03
سلام
امروز ست کنترل ایمرزرد رنگ را روی پمپ قدیمی لوارا نصب کردم تا2ساعت خوب کار میکرد ولی الان خود به خود روشن میشود
ورودی پمپ آب شهر
آیا نیازی هست فشارپشت پمپ زیاد باشه
ساختمان یک واحدهستش.
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-04 09:14
سلام بررسی سلامت شیر یکطرفه ونشتی در مدار.شیر های ورودی سیفون توالت ایرانی وفرنگی رو بررسی کنید احتمال داره در بعضی از مواقع آببند نباشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کاظمی۰۹۱۲۰۰۳۲۶۱۷ 1399-05-10 00:00
با سلام لطفا مدار لوله اب ساختمان با پمپ و مخزن رو ارسال فرمایید که در صورت قطع برق و خامکش شدن پمپ اب ، فشار اب شخر در ساختمان باشد . البته بدون بتز ک یا بستن شیر فلکه ای ، بطور اتومات فشار اب شهر در لوله باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-10 09:52
سلام جهت دستیابی به نقشه میتونید در سایت نقشه رو دانلود کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # داود 1399-05-12 19:54
سلام.پمپ آب خانگی ما به محض بازشدن آب در هر جای ساختمان فعال میشد. ولیکن الان مدتیه که وقتی آب مصرف میشه پمپ روشن نمیشه . ممکنه راهنمایی بفرمائید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-12 23:46
سلاتم مشکل ازکنترل پمپ هست که بایدتنظیم بشه ویادرصورت خرابی تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جعفر صیادی 1399-05-21 11:11
سلام خسته نباشید یه ساختمان ۶ طبقه هست که یک پمپ ۱.۵ کیلو وات داره،مخزن هم داره اتوماتیک این پمپ مدام می سوخت به همین خاطر یک کنتاکتور در مسیر پمپ قرار دادیم تا اتوماتیک به کنتاکتور فرمان بده و کنتاکتور به پمپ،اتوماتیک رو هم تعویض کردیم حالا مشکلی که وجود داره اینه که نمیدونم گیج یا مخزن فشار تنظیم نیستن و اتوماتیک سوییچ نمونه روی کنتاکتور نحوه تنظیم فشار چه جوری هستش که اتوماتیک به خوبی فرمان قطع و وصل رو بده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-21 23:33
سلام، اگر ازسالم بودن مانومتر پمپ مطمئن هستید باید کنترل مکانیکی رو بدرستی تنظیم کنید فشار استارت معمولاً ۳ واستاپ روی ۵ میباشد فشار باد مخزن رو هم بررسی کنید در زمان خالی بودن مخزن مقدار باد باید۲۵الی۳۰psiباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غلامحسین 1399-05-24 12:19
سلام هنگامی که کولر روشن میشود پمپ هر ده ثانیه یکبار روشن میشود مشکل چیست راه حلی دارد تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-24 16:32
سلام،اگر نوع هوشمند هست تنظیمات رو میتونید تغییربدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سالار قمری 1399-05-24 15:16
سلام پمپ اب ساختمان ما که تازه تعویض شده خودبخود خاموش روشن میشه خیلی کنترل کردیم بابت نشتی از ساختمان فعلا چیزی پیدا نکردیم روی ۲/۵ بار روشن میشه و روی ۴ بار خاموش سپس عقربه گیج اروم اروم میاد رو ۳بار بعد از ده تا پانزده ثانیه خیلی سریع افت می‌کنه و پمپ دوباره شروع بکار می‌کنه، ممنون میشم راهنمایی کنید ،تعمیرکارا اومدن یکم با پرشر سویچ و ... رفتن و بعد تقصیر رو انداختن گردن خیلی چیزهای دیگه ...
ساختمان ۴ طبقه ۴ واحدیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-24 16:32
سلام،علت اول میتونه از خرابی شیر یکطرفه باشه اگر کنترل پمپ دیجیتال هست پیچ تنظیم رو بسمت مثبت بچرخونید تا فشار استارت بالاتر بیاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی 1400-02-08 01:37
اگر سرویس به اشتی فرنگی دارید حتما چک کنید موقعی که سیفون غیر فعال هست آبی در داخل آن جریان دارد یا خیر. اگر این چنین باشد مشکل از توالت فرنگی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-05-26 20:16
سلا
آیا در زمانی که پمپ خاموشه شیر یکطرفه باعث قطع آب میان لوله ها و منبع میشود؟ چون بنده خوندم در صورت چنین چیزی آب از حالت کر به حالت قلیل تغییر میکنه و طبیعتا احکامش عوض میشه. یعنی فقط زمانی که پمپ روشنه آب حالت کر داره. آیا امکان داره زمانی که پمپ خاموشه هم شیر یکطرفه کامل بسته نشه و با آب قبل از پمپ( منبع یا آب شهری) اتصال داشته باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-27 09:02
سلام،مسائل شرعی برای آب های جاری ونهر ورودخانه وآبی که هیچ تصفیه ای انجام نمیگیره توصیه شده شما در مورد آب لوله کشی شهری میفرمائید در ضمن اگر شیر یکطرفه برداشته بشه پمپ یکسره کار میکنه وهر دو روز یکبار مجبور به خرید پمپ هستید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # غلامرضا 1399-05-27 18:30
سلام علت دائم کار کردن پمپ آب خانگی چیست؟
)) یعنی شیر آب باز یا بسته باشد قرقی نمیکنه مگر برق را قطع کنیم باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-28 09:34
سلام،علل مختلف میتونه باعث بروز این مشکل باشه ازجمله خرابی شیریکطرفه ،خرابی ویا باز بودن شیربای پاس،نشتی در مدارویا خرابی کنترل پمپ ،تمام موارد باید یک به یک بررسی ورفع عیب بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضاشکاری 1399-06-10 11:28
سلام وقت بخیر ما در ساختمان که شش واحد وسه طبقه هست پمپی دو اسب داریم و کنتاکتور ان ترکیه ای هست .از دیروز تا حالا کنتاکتور ظاهرا گیر میکنه ویا درست عمل نمیکنه ومتوجه میشیم.که اب به سیستمگپمپ نمیشه اما با یک تلنگر وضربه کوچک کنتاکتور عمل میکنه و پمپ متصل میشه ..ایا نیاز به تعویض کنتاکتور هست یا تنظیم.مجدد میخاد .ممنون وسپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-11 10:15
سلام،اگر کنترل پمپ از نوع مکانیکی هست احتمال خرابی در پلاتین میباشد وبا سنباده روی پلاتین رو تمیز کنید واگر از نوع دیجیتال مییاشد احتمال خرابی ویا تنظیم نبودن پیچ تنظیم میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محسن 1399-07-26 18:23
سلام وقت بخیر
ببخشیدمیخوام بدونم مخزن تحت فشارپمپ سایز۶۰ لیتری چقدربایدبادبشه؟ممنون میشم جوابموبدید
بعدش اگرنماینده یاتعمیرکارداریدتوی شاهین شهراستان اصفهان،لطفاشمارش روبدیدبرامواقع لازم
سپاس فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-26 21:50
سلام,35psiباید باد منبع تحت فشار هنگام تخلیه کانل منبع باشد و متاسفانه در شهر شما نمایندگی نداریم از سرویسکاران مجرب شهر تون کمک بکیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی میرحسینی 1399-08-01 13:32
سلام. ممنون از سایت خوبتون
پمپ آب ما روی فشار 2 روشن میشه و روی 6 قطع میشه. وقتی شیر آب رو با فشار نسبتا کمی باز کنیم پمپ روشن میشه بعد چند ثانیه قطع میشه. مجددا چند ثانیه بعد روشن و باز قطع میشه. در واقع شیر آب رو که با فشار کم باز نگه داریم پمپ هی خاموش و روشن میشه ولی فشارو که بیشتر می کنیم دیگه ثابت روشن میمونه. این راهی داره که آبو که با فشار کم باز می کنیم پمپ اصلا روشن نشه؟ منزلم دو طبقس پمپم به اب ورودی شهری متصله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-01 19:36
سلام، اگر از کنترل دیجیتال وبدون مخزن تحت فشارازپمپ استفاده میکنید این حالت اتفاق میفتد برای اینکه این مسئله پیش نیاید میتونید از مخزن تحت فشارو پرشر مکانیکی استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # طاهره 1399-09-06 16:52
سلام ساختمان ما سه واحد است ولی آب ورودی ما دارای فشارخیلی کمی است وگاهی هم قطع است مشکل ازکجاست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-08 16:22
سلام،مشکل میتونه از گرفتگی در اتصالات یا گرفتگی در پشت کنتور ویا پائین بودن فشار آب در منطقه در ساعات خاصی باشد که جهت رفع با استفاده از یک کارشناس وبررسی میتونید پمپ فشار نصب نمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Am!r 1399-09-12 23:44
سلام
این پیچای تنظیم فشار پمپ من کلا به هم ریخته.
چطوری باید از اول تنظیم کنم پمپ رو؟
باید هر دو تا پیچ رو شل شل کنم بعد کم کم هی اب رو باز و بسته کنم و پیچ بزرگه رو سفت ترش کنم؟ پیچ کوچیکه شل شل شل باشه مشکلی ایجاد نمیکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # حسین فاضلی 1399-09-13 12:33
سلام،پمپ معمولاً در فشار ۶ استاپ میکنه که میتونید با شل وسفت کردن پیچ بزرگتر آنرا تنظیم کنید وپیچ کوچکتر جهت استارت پمپ برروی فشار ۳/۵ میباشد وباید باز شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مرتضی کاوند 1399-09-14 16:58
سلام پیچ تنظیم دلتای اب کاراییش چی هست ممنون میشم بگین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-15 09:15
سلام،این پیچ معمولا در پمهای سیال حرارتی استفاده میشه وجهت تنظیم گرمایش خروجی سیال است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی مقیمیان 1399-09-15 13:26
باسلام علت اینکه وقتی شیر اب را باز میکنیم پمپ کار نمیکند ولی بادست پمپ شروع به کار میکند چیست یعنی پمپ اب بادست ویکسره کار میکند وفشار اب خوب است ولی باباز وبسته کردن شیر اب نه پمپ کار میکند ونه خاموش میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-15 15:45
سلام،علت این مشکل ضعیف شدن سیم پیچ الکتروموتورپمپ میباشد ویکسره کار کردن پمپ میتونه از خرابی شیر یکطرفه ویا ست کنترل پمپ باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیرمیر زایی 1399-10-30 16:37
باسلام خدمت شما مهندس وقت بخیر
لطفا اگه میشه نحوه اندازه کردن مقدارفشاری را روی پیچ فشار تنظیم می کنیم منظورم از کجا بدونم مثلا برای ۳ت۵ بار تنظیم بشه این راباچه وسیله ای وچطوری انجام بدم نمی دونم با تشکر از لطف شما ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-10-30 17:08
سلام،تنظیم فشار پمپ توسط پیچهای کوچک وبزرگ پرشر های مکانیکی انجام میشود پیچ کوچک مقدار بار روشن شدن پمپ وپیچ بزرگ تنظیم خاموش شدن میباشد این کار را به سرویسکار بسپارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدرضا آشوری 1399-11-05 16:25
سلام خسته نباشید سوال من در مورد پمپ آب خانگی است.ساختمان ما ۵ طبقه است، وقتی پمپ روشن میشه وشروع به کار میکنه تا یکم میاد که آب فشاردار بشه زود قطع میکنه یعنی مدت زمان روشن شدن پمپ و خاموش شدن آن بین ۸ الی ۱۰ ثانیه بیشتر طول نمیکشه کدوم پیچو وچند دور باید بپیچونم که حداقل پمپ ۳۰ ثانیه روشن بمونه
بعد خاموش بشه.(پیچ فنز بزرگ یا پیچ فنر کوچک وچند دور)ممنون از راهنماییتون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-06 20:07
سلام،جهت این کار پیچ بزرگتر رو سفت کنید تا فشار بالا تر برود وجهت استارت باید پیچ کوچکتر باز شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-11-17 00:52
سلام برای کم کردن فشار ست کنترل پمپ از همین زرد رنگها میشه فنری که تو کلگی آن هست را یک کمی کوچکتر کرد تا فشار کم بشه چون خانه ما یک طبقه ویلایی هست و فشار با روشن شدن پمپ به ۸ بار میرسه که خیلی زیاده و به وسایل برقی آسیب میزنه در ضمن پیچ روی کلگی الکیه و تنظیم کننده فشار نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-17 13:04
سلام .خیر جهت کم کردن فشار میتونید فشار شکن نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهران حق شناس 1399-12-19 23:45
سلام مایک ساختمان۴طبقه بایک پمپ۱اسب جتی وست کنترل نصب کردیم امازمانیکه پمپ کارمیکندفشاردرجه ست کنترل بیشتراز۳نمیرود هواگیری هم انجام دادیم پروانه پمپ هم بازشده سالمه نشتی هم نداریم ضمنا پمپ ازلوله شهری ورودی گرفته نه منبع میخواستم بدونم اشکال ازکمبودفشارورودی به پمپ هست یامشکل دیگری دارد ممنون ازشما لطفاراهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-21 21:16
سلام،فشار آب ورودی کم میباشد سعی کنید از منبع ذخیره استفاده کنید در ضمن پمپ هم باید از نظر توان بررسی شود احتمال کم بودن توان پمپ هم یکی از مشکلات است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-12-25 12:46
سلام خسته نباشید من یک پمپ یک اسب جتی خریدم که آب رو به طبقه ۴ برسونه
منتهی فشار آب خیلی زیاد شده و پکیج نمیتونه آبو گرم کنه و به لوله ها فشار زیادی میاد
میخواستم بپرسم میشه با ست کنترل فشار آبو کم و زیاد کرد یا ست کنترل فقط یک کلید قطع و وصل برای پمپه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-26 07:58
سلام،میتونید با نیمه باز کردن شیر ورودی به پکیج دبی ورودی آب را کمتر نمائید تا مشکل حل شود ولی اگر فشار آب در کل ساختمان زیاد باشد استفاده از فشار شکن توصیه میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی 1400-02-08 01:43
تنها راه نصب پرشر سوییچ یا همان کلید مکانیکی و تنظیم صحیح آن هستش.
مشکل شما به دلیل استفاده از اتوماتیک دیجیتال هستش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهبودی 1400-01-14 19:32
سلام
خسته نباشید پمپ آب خانگی ما وقتی آب رابازمیکنیم باتاخیرروشن میشود یک پیچ تنظیم روی پمپ هست نمیدانم بازکنم یاببندم ممنون میشم جوابم رابدهید.باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-01-15 06:12
سلام،پیچ تنظیم را بسمت مثبت یک دور بچرخانید در ضمن فاصله حداقل ۱۵ سانتی بین کنترل وپمپ هم باید رعایت شده باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد کریمی ورتونی 1400-01-23 11:57
سلام ، لطفا بفرمائید اتومات ایمر نصب کرده ام ،لکن زمانی که هیچ یک از شیر های داخل ساختمان باز نیست، پمپ خاموش و روشن میشه ، چرا ؟ داخل متن راهنما گفته بدو پیچ تنظیم خلاف عقربه ساعت کمی بچرخانید ، این پیچ کجای ایمر است ، درب رویی را باز کرده ام ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-01-23 21:21
سلام،این مشکل از نشتی در مدار مثل خرابی شیر فلاش تانک وسرریز شدن آب باشد البته پیچ تنظیم پشت قاب میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اصغر 1400-02-03 17:22
سلام پمپ اپارتمان بنده پنتاس می باشد الان کار نمی کند سرویسکار دستگاه ست تایمر رو تعویض کرد و در حال حاضر پمپ یکسره کار می کند فشار اب هم خوب است اما تایم قطع نمی شود و موتور داغ می شود علت چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-04 23:16
سلام،نشتی در مدار یاخرابی شیر یکطرفه میتونه علت این مشکل باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1400-02-13 16:06
سلام
ببخشید منبع انیساط 24 لیتری چقدر باید باد بشه پمپم نیم اسبه ضمنا اگه شیر یه طرفه ها هنگام استفاده از پمپ صدا بدن ایرادی داره یا نه
ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-15 18:16
سلام،مقدار باد مخزن معمولاً روی منبع درج شده ودررغیر اینصورت ۱/۸ زمان خالی بودن منبع ،شیر یکطرفه اگر ضربه میزند ایراد نصب دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1400-02-20 08:01
سلام خداقوت اتومات پمپ را عوض کردم فشار آب طبقات بالا کم شده و با تاخیر فشار آب زیاد می‌شود. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-20 11:31
سلام،در بعضی از اتوماتها پیچ تنظیم پشت قاب کنترل قراردارد که با پیچاندن آن بسمت مثبت فشار تنظیم میشود در ضمن در هنگام نصب باید بین پمپ وکنترل فاصله ایی ۱۵ سانتی توسط دو عدد توپیچ روپیچ ایجاد شود که این کار بسیار مهم است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1400-03-31 12:13
سلام اگه بخوام فشار آب طبقه 4 بیشتر بشه پیچ کوچک اتومات و چرخ بدم یا بزرگ و به کدوم سمت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-02 01:48
سلام،کوچکتر نقطه استارت پمپ را تایین نیکند وبزرگتر استاپ را وجهت افزایش فشار یا پمپ ویا مخزن تحت فشار باید تغییر کند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمیدرضا 1400-04-02 10:47
با سلام پمپ آب خانه ما با وجود فشار کم ورودی آب روشن نمیشود و حتما باید ابتدا یکی از شیرهای داخل خانه را باز کنم و بعد یک بار برق پمپ رو قطع و وصل کنم که پمپ بکار بیفتد به نظر شما مشکل از سویچ فشار هست یا نه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-05 11:09
سلام،پرشر باید تنظیم شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عظیم کابین 1400-04-05 03:36
دوتا بلبرینگ دینام رانو انداختم اما بازم دینام صدای اضافی دارد مثل لرزش خفیف ابکش رو عوض کنم عیب رفع میشه ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-05 10:31
سلام،پیچهای دینام رو باید به اندازه یکدیگر سفت کنید ،منظور از آبکش کجاست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سهراب 1400-04-05 17:45
سلام،خسته نباشید
اول اینکه میشه لطف کنید محل قرارگیری پیچ تنظیم فشار ست کنترل را دقیقا مشخص کنید،دوم اینکه پمپ بنده مستقیم به اب شهر وصله و جدیدا بصورت مداوم کار میکنه ،حتی زمانیکه شیر خروجی اب را می بندم ،تشکر از راهنمایتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-06 10:27
سلام،در بعضی از مدلها مثل پنتاکس پشت قاب قرار داره وبعضی از مدلها پیچ تنظیم نداره ایراد کار شما میتونه از خرابی شیر یکطرفه یا خود ست کنترل باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیاوش گل عنب ی 1400-04-31 13:55
سلام پمپ یک اسب بشقابی نصب کردیم، اب به طبقه همکف خوب میرسه ولی به طبقه بالا نمیرسه، پمپراکه ریست میکنم آب طبقه بال میادهمینکه شیررامیبندم دوباره بازمی کنم آب نمیاد، هواگیری هم کردم مشکل حل نشد لطفا راهنمایی کنیدمتشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-05-02 14:41
سلام،اگر از ست کنترل دیجیتال استفاده میکنید فاصله بین پمپ وکنترل باید حداقل ۱۵ سانت باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی علیزاده 1400-05-16 05:43
سلام وعرض ادب خدمت شماذبزرگواران محترم
ممنون ومتشکرم ازراهنمائیهای خوب وارزنده شما

ممنونم متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-05-16 09:35
سلام،خرسندی شما باعث افتخار مجموعه ۲۴ساعته میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # همايون 1400-05-22 00:56
سلام و تشكر ما ٤ طبقه ١١ واحد هستيم يه منبع ٢٠٠٠ ليترى و يه پمپ پنتاكس ٣ اسب داريم تو پاركينگ،آب از لوله شهرى مياد تو منبع و پمپ هم ميده تو ساختمون، يه مخزن فشار از اين فرمز بزرگا هم داريم كه فكر كنم ١٠٠ ليترى باشه،اتومات پمپ هم دو فنره هست. فشار باد مخزن رو ٢/٨ تنظيم كرديم. الان فشار آبى كه از شيرهاى ساختمان خارج ميشه زياده، بايد واسه كم كردنش چيكار كنيم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-05-23 10:06
سلام،پیچ بزرگتر جهت استاپ میباشد وباید پیچ را شل کنید وپیچ کوچکتر جهت استارت میباشد واگر فشار اولیه مناسب است احتیاج با باز وبسته کردن ندارد البته نصب فشار شکن هم توصیه میشود جهت رفع مشکل از یک سرویسکار کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حجت صیادی 1400-05-23 22:43
باسلام لطفا توضیح همراه باشکل باشه یعنی میگین فشار نباید بیشتراز2بارباشه یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-05-24 13:08
سلام،سئوالتون در چه موردی بود دوست عزیز؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # همايون 1400-05-26 08:11
با سلام و عرض ادب
آيا سنسورى وجود داره كه داخل منبع بذاريم و وقتى آب بهش رسيد و سنسور داخل آب رفت برق پمپى كه آب ورودى به منبع رو تامين ميكنه قطع بكنه ( يعنى كار شناور رو بكنه منتها الكتريكى)؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-05-26 08:54
سلام،بله میتونیم با نوآوری ونصب سنسور فشار ویا نصب یک میکرو سوئیچ برروی شناور این کار را انجام دهیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Gh 1400-05-27 22:05
با سلام خدمت اساتید فن.
پمپ آب یک واحد مسکونی بدون مخزن و مستقیم به آب اتصال داره ، آب سرد فشار مناسبی داره ولی آب گرم روی سینک و روشویی با فشار مناسب ولی توی توالت و حمام فشار آب گرم خیلی کم هستش . ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-05-30 11:35
سلام،گرفتگی پشت شیرهای آبگرم یا گرفتگی در پکیج یا آبگرمکن میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1400-05-29 03:58
سلام وقتتون بخیر
در طول روز اگر بخواهیم پمپ اتومات کند باید دو شیر را باز کنیم
ولی در نیمه شب پمپ در هیچ حالتی اتومات نمیکند اگر چند شیر را هم باز کنیم باز اتومات نمیکند و فشار اب خیلی خیلی کم میشود لطفا راهنمایی فرمائید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-05-31 08:52
سلام،این مشکل از خرابی ست کنترل پمپ ویا عدم فاصله ۱۵ سانتی بین پمپ وست کنترل میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمود قاسمی 1400-05-31 22:13
سلام استاد گرامی
ساختمتن ما سه طبقه و ۶ واحد بوده حدود ۴ سال پیش یک مخزن ۱۰۰۰ لیتری متصل به یک پمپ فکر میکنم یک اسب بخار می باشد نصب کردیم مدتی بود که پمپ کار نمیکرد یعنی روشن نمیشد علت را از نصاب پرسیدم گفتن که چون فشار آب در منطقه شما زیاد شده آب بدون اینکه از مخزن استفاده بشه مستقیم وارد ساختمان میشه و چون فشار زیاد شده دیگه پمپ روشن نمیشه(اما در طبقه سوم فشار زیاد نیست ) و گفتن برای رفع مشکل باید شیر کنتور را خیلی کم باز کنیم که با اینکار مشکل حل شد و فشار خوب شد حتی برای طبق سوم اما چون فشار ورودی آب از کنتور به ساختمان کم شده مخزن دیر پر میشه و در زمان شستشوی حیاط مخزن کاملا خالی میشه و آب واحد ها قطع میشه و مجبور هستیم شیر کنتور را مجددا به حالت قبلی بر گردانیم و دوبار مشکل تکرار میشه
سوال بنده اینه که آیا راه حلی وجود داره که هم شیر کنتور حالت عادی باشه و هم پمپ روشن بشه ؟؟؟
ممنون از پاسخگو بودنتان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-06-02 09:33
سلام،اگر پمپ بدرستی نصب شده باشد حتی اگر فشار آب زیاد هم باشد باید کار کند مگر اینکه برق پمپ قطع باشد وشیر بای پاس باز باشد جهت رفع مشکل از یک سرویسکار متعهد ومجرب کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسعود 1400-06-24 13:37
سلام وقت بخیر.اتوماتیک پمپ ما هر ۱۰ثانیه یک بار توی سرویس میاد وقطع میشه.هرقدرم توی خونه گشتم دنبال نشتی بعد از ۸ماه هیچ جایی رطوبت وجود نداره.
حالا آیا ممکنه ایراد از اتوماتیک پمپ باشه؟
آیا میشه طوری تنظیم کرد که وقتی لوله باز بشه که دبی آب خروجی بیشتر باشه پمپ روشن بشه که کمتر روشن وخاموش بشه؟
یعنی حساسیت پمپ رو از چند قطره کم به باز شدن لوله که اب بیشتری داده تغییر داد؟
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-06-25 16:22
سلام،نشتی میتونه از فلاش تانک توالت ایرانی یا فرنگی باشد البته این مشکل میتونه از خرابی شیر یکطرفه هم باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # farshid 1400-07-07 16:58
سلام من یه پمپ نیم اسب دارم وقتی شیر آب سرد حموم رو باز اتومات کار میکنه ولی شیر آب گرم باز میکنم اتومات کار نمیکنه آیا با تنظیم اتومات درست میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-07-09 00:18
سلام،بله در اکثر مواقع با تنظیم کنترل مشکل رفع میشود این بعلت کم بودن فشار آبگرم میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # farshid 1400-07-11 11:27
من اتومات باز کردم ولی داخلش پیچی که شما تصویرش رو گذاشتین نداشت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-07-12 08:26
سلام،در بعضی از کنترل ها پیچ تنظیم در پشت آن میباشد وباید بسمت مثبت بچرخانید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رسول 1400-07-12 19:25
سلام مدتی هست که بعد از باز کردن شیر آب پمپ استارت نمیشهیا یک در میان استارت میشه و باید اون رو دوباره به برق بزنی تا استارت بشه پمپ نیم اسب اتوماتیک زرد هست و منزل ویلایی مشکل از چیست ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-07-13 19:49
سلام،اگر ست کنترل سالم باشد باید پیچ تنظیم پشت آنرا بسمت مثبت بچرخانید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1400-07-17 23:30
باسلام ساختمان ما چهار طبقه میباشدو متاسفانه زمانی طبقه چهارم و سوم شیر آب را باز می کنیم آب نداریم در واقع پمپ آب استارت نمیشه و فقط طبقه اول و دوم شیر آب را باز کنن، پمپ شروع به کار میکند و اتومات پمپ از نوع زرد رنگ و حالت مخلوطی دارد، به نظرتان ما چگونه مشکلمان حل میشود، با تشکر از سایت خوبتان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-07-18 09:52
سلام،مشکل میتونه استفاده از ست کنترل دیجیتال باشه جهت نتیجه گیری بهتر باید از مخزن تحت فشار وکنترل مکانیکی استفاده کنید ،ست کنترل دیجیتال در ساختمان های بیشتر از دو طبقه چنین مشکلی دارند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمید راوند 1400-07-20 07:29
سلام پمپ واتومات وصل کردم اوایل کم مشکل داشت ولی الان حتما باید دوشاخه برق را در بیاریم دوباره بزنیم روشن میشه مشکل چیه .اتومات زرد رنگ پمپ ..باتشکر راوند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-07-21 09:59
سلام،با پیچاندن پیچ پشت ست کنترل بسمت مثبت مشکل تاحدودی رفع خواهد شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امین 1400-07-22 14:11
سلام ساختمان چهار طبقه و هر طبقه یک واحد هست و برای هر واحد یک پمپ یک اسب مارکوییس نصب شده به همراه اتوماتیک دیجیتال ولی مشکلی که هست اینه که روی عدد ۲ پمپ شروع به کار میکنه ولی روی عدد ۸.۵ قطع میشه و به همین دلیل تا کنون چند مورد ترکیدگی فیلتر های پکیج و دستگاه تصفیه آب داشتم لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-07-24 08:32
سلام،جهت طبقات پائین از پمپ یک اسب باید استفاده میشد ودر طبقات بالا فشار شکن نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # موسوی 1400-07-27 02:12
سلام پمپ ما موقعی که ابوبازمیکنیم روشن میشه کارمیکنه ولی وسطاش انگاریه لحظه قطع میشه نشتیم داره ازخودپمپ وقتی زیادکارمیکنه ابم میده پمپ میشه بفرمایین علتش چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-07-28 00:22
سلام،اینکه نشتی دارد میتونه باعث اشکال در سیم پیچ شود حتماً به تعمیرکار نشون بدین ،اگر از ست کنترل دیجیتال استفاده میشود پیچ تنظیم را سه دور بسمت مثبت بچرخانید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا 1400-08-17 10:42
سلام روز بخیر پمپ آب ما برای یک طبقه استفاده می شود ومخزن انبساط داشت. تعمیرکار منبع را باز کرد و اتومات برقی نصب کزد . چند روزی کار کرده وپمپ قطع نمی کند . پیچ تنظیم فشار هم آلن خور است وروی بدنه اتومات می باشد .چه کنیم تا قطع و وصل کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-08-18 17:26
سلام،از سالم بودن شیر یکطرفه وبسته بودن مدار بای پاس مطمئن شوید نشتی در مدار را بررسی نمائید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا انتظاری 1400-09-01 10:07
سلام و ممنون .
من توضیح پیچ کوچک و یا دلتا رو نفهمیدم.
ببینید الان من در ساختمون پیچ بزرگ رو کم کردم چون فشار آب خیلی زیاد بود.
حالا باید پیچ کوچک رو هم کم کنم یا دست نزنم ؟ چون وقتی پمپ روشن میشه خیلی طول میکشه تا قطع کنه .
به نطرتون باید پیچ دلتا رو شل کنم ؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-09-02 09:54
پیچ کچک استاپ پمپ وپیچ بزرگ استارت را تنظیم میکند واین کار با توجه به مانومتر انجام میشود معمولاً استارت ۳ میباشد واستاپ ۵/۵
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدرضا 1400-09-02 00:22
سلام
وقت بخیر
ما اخیرا پمپ نصب کردیم اما مشکلی که هست، وقتی شیر آب و باز می کنیم، تا یه مقداری که حدودا ۸_۷ برابر بیشتر از شیر سماور هست، پمپ روشن نمیشه و بعد از اون به یکبارِ روشن میشه و خیلی فشار زیاد میشه و دوباره که کم کنیم بر میگرده به حالت قبل و برای استفاده، مقدارش کافی نیست.
منزل ما ۲ طبقه و ۳ واحد هست، برند ست کنترل، شکوه و قدرت پمپ، ۱ اسب بخار...

به عبارتی مثلا بین بازه ی ۱۰۰ تا ۰ ، ما نیاز به فشار آب ۳۰ داریم، تا فشار آب ۲۰ هنوز پمپ خاموش و فشار آب شهریِ و اگه زیاد کنیم، پمپ روشن میشه و فشار آب میره رو ۴۰، اگه کم کنیم برمیگرده رو ۲۰ و خلاصه نمیشه رو فشار آب مورد نیاز تنظیم کنیم.(یا بیشتره یا کمتر)

ممنون میشم راهنمایی کنید
یاعلی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-09-02 09:54
سلام،اکثر ست کنترل های دیجیتال پیچ تنظیمی دارند که با پیچاندن آنها به سمت مثبت این مشکل رفف خواهد شد ،البته بین ست کنترل وپمپ باید فاصله حداقل ۱۵ سانتی باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن