در این مطلب قصد داریم تا در خصوص بازسازی تاسیسات موتورخانه و تعمیرات اساسی آن با شما صحبت کنیم.

ساخت، تعمیر و تعویض کلکتور موتورخانه

در تکمیل مطلب آموزش نحوه اجرای لوله کشی موتورخانه ساختمان این بار قصد داریم تا در خصوص ساخت، تعمیر و تعویض کلکتور موتورخانهتوضیحاتی را بیان کنیم.

عیب یابی و تعمیر منبع کویل دار برای کارکرد درست سیستم موتورخانه ضروری است، به همین دلیل در این مطلب با جزئیاتی از تعمیر و عیب یابی این جز از موتورخانه آشنا خواهید شد.

جایگزینی منبع انبساط بسته

جایگزینی منبع انبساط بسته به جای منبع انبساط باز، امروزه با اقبال بسیار گسترده ای در بین کارفرمایان و پیمانکاران تاسیسات مکانیکی ساختمان مواجه شده است.

نصب و لوله کشی منبع انبساط باز

 نصب اصولی منبع انبساط باز تاسیسات مکانیکی ساختمان و لوله کشی صحیح آن، با جزئیاتی همراه است.

در این مطلب، ضمن توضیح برخی نکات مربوط به پیش از نصب، نکات اجرایی راه اندازی و لوله کشی منبع انبساط ارائه می شود. تا انتهای مطلب، با ما همراه باشید.

تنظیم درجه دیگ و پمپ موتورخانه

تنظیم درجه دیگ و پمپ موتورخانه به منظور اطمینان از کارکرد صحیح آن، تولید آب گرم، آسایش ساکنین و همچنین میزان مصرف انرژی اهمیت زیادی دارد.

در این مطلب ضمن آشنایی با انواع ترموستات های مرتبط با دیگ و پمپ موتورخانه، توصیه های اجرایی مفیدی هم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

سرویس و شست و شوی منبع کویل دار موتورخانه

در ادامه مطلب عیب یابی و تعمیر منبع کویل دار قصد داریم تا این بار در خصوص سرویس و شست و شوی منبع کویل دار موتورخانه صحبت کنیم.

سرویس بویلر موتورخانه

در این مطلب قصد داریم تا در خصوص سرویس بویلر موتورخانه صحبت کنیم.

تغییرات موتورخانه با توجه به تغییرات فصل

عموما با فصل پاییز، روزهای سرد سال از راه می رسد و لازم است نسبت به سرویس سالانه سیستم تاسیساتی موتورخانه و راه اندازی مناسب آن اقدام کرد.

بدین طریق می توان از عملکرد مطلوب در فصول سرد سال اطمینان لازم را کسب کرد.

تعمیر ونگهداری موتورخانه

هر موتورخانه گرمایشی یا سرمایشی، بعد از نصب، راه اندازی و استقرار، نیاز به تعمیر و نگهداری دارد.

تعمیر و نگهداری موتورخانه از چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه گرفته تا تعویض و تعمیر یک بویلر را شامل می‌شود.

بازدید و سوریس موتورخانه

در این مطلب قصد داریم در خصوص اهمیت و روند بازدید و سرویس موتورخانه توضیحاتی را بیان کنیم.

جوشکاری لوله های موتور خانه

در تکمیل مطلب انواع لوله های موتورخانه این بار قصد داریم تا در خصوص نحوه جوشکاری لوله های موتورخانه صحبت کنیم.

تعویض شیر فلکه موتورخانه

شیرفلکه یکی از اجزای کلیدی موتورخانه ساختمان محسوب می شود و در هر موتورخانه بسته به نیاز، از انواع متعددی از شیر فلکه ها استفاده می شود.

با توجه به عمر مفید هر شیرفلکه، بایستی نسبت به تعویض آن ها در بازه های زمانی مشخصی اقدام کرد. حتی اگر در موتورخانه خود، بهترین تجهیزات را پیاده سازی کنید،

تعویض دیگ و پره های موتورخانه

دیگ آب گرم یا بخار، یکی از اجزای اصلی موتورخانه ساختمان است.

دیگ های آب گرم در سیستم حرارت مركزی در داخل یك سیكل فعالیت می كنند و با وارد شدن آب در این سیكل ، توسط مشعل و گرمای آن، آب  گرم شده و سپس از دیگ خارج می گردد و توسط لوله هایی به جاهای مختلفی از ساختمان می رود.

سرویس و تنظیم مشعل موتورخانه

در این نوشته، راهکارهای مناسب جهت تنظیم و سرویس مشعل موتورخانه، برای شما عزیزان ارائه شده است.

پس از بیان مقدمه ای کوتاه از مشعل موتورخانه، شیوه تنظیم کردن یک مشعل گازی را با ذکر مراحل آن شرح داده شده و در نهایت، توصیه هایی جهت سرویس دوره ای آن، بیان شده است.

تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تنظیم شیر برقی مشعل گازی

شیر برقی جز یکی از قطعات عمده مشعل گازسوز به شمار می آید و تنظیم آن به منظور کارکرد درست مشعل، امری ضروری است. در ادامه، شما عزیزان با مراحل کلی تنظیم شیر برقی مشعل گازی آشنا خواهید شد.

موتورخانه ی ساختمان شما مهم ترین بخش تاسیسات مکانیکی ساختمان است که اصلی ترین و مهم ترین تجهیزات ساختمانی را در خود جای داده است.

از جمله تاسیساتی که در موتور خانه قرار میگیرد می توان به مخازن تحت فشار آب، پمپ ها، دیگ مشعل، منابع کویلی و... اشاره کرد.

تعمیر و تعویض منبع گالوانیزه

در مقاله ای با عنوان تعمیر و تعویض منبع دوجداره آب گرم، به عنوان یکی از منابع گالوانیزه پرطرفدار، جایگزینی و عیب یابی این گونه از منابع را به طور مبسوط مورد بررسی قرار دادیم.

در این مقاله علاوه بر پرداختن به این موضوع، به تعمیر و تعویض دسته دیگری از منابع گالوانیزه یعنی منابع کویلی و همچنین منابع انبساطی خواهیم پرداخت.

مشعل‌های گازی ایران رادیاتور از پرمصرف‌ترین مشعل‌های موجود در بازار تاسیسات مکانیکی ایران هستند.

با توجه به اهمیت طول عمر و کیفیت عملکرد و بهره‌وری در سیستم‌های مکانیکی، آشنایی با شیوه تنظیم آن‌ها، ضروری است.

در مقاله ای با عنوان منبع دو جداره آب گرم، به معرفی و شرح کارکرد این جز از تاسیسات موتورخانه پرداختیم.

در این نوشته شما دوستان را با تعمیر و تعویض منبع دو جداره آب گرم آشنا خواهیم کرد. تا انتهای این نوشته، با ما همراه باشید!

صفحه1 از2