درخواست تلفنی سرویسکار
۰۲۱-۹۱۰۱۳۷۶۱

هنوز هم عده ای هستند که بین انتخاب پکیج و موتورخانه تردید دارند و می خواهند بدانند در صورت انتخاب راه اندازی موتورخانه چه تجهیزاتی را باید تهیه کرده و روش نصب موتورخانه به چه صورت است؟

ما در این مطلب تلاش کردیم تا به پاسخ این پرسش ها بپردازیم، به همین دلیل مزایا و معایب موتورخانه در مقایسه با پکیج را بیان کرده ایم و برای آن دسته از افراد که مایلند از موتورخانه در ساختمان خود استفاده کنند از تجهیزات مورد نیاز این سیستم و نحوه راه اندازی آن گفته ایم. با ما تا انتها همراه باشید.

  • تجهزات موتورخانه ای شما دیگر کارایی قبلی را ندارند؟
  • بر روی سیسم لوله کشی موتورخانه شما شوره زده و آب نشتی می کند؟
  • هر چند وقت یکبار یکی از اجزای موتورخانه شما خراب می شود و دائم باید به دنبال تعمیر آن ها باشید؟

تمامی این عوامل نشان دهنده این هستند که موتورخانه شما عمر خود را کرده و تنها راه برای تزریق جان دوباره به موتورخانه این است که آن را بازسازی کرده و تعمیرات اساسی مورد نیاز را انجام دهید.

توجه داشته باشید که استهلاک قطعات و تجهیزات موتورخانه می تواند تا حد زیادی آسایش ساکنین ساختمان را تهدید کرده و حتی هزینه سوخت موتورخانه را افزایش دهد.

به همین دلیل ما در ادامه این مطلب ابتدا می گوییم که بازسازی موتورخانه چه معنایی دارد و چه اقداماتی در این خصوص انجام می شود.

پس از آن شما را با تعمیرات اساسی موتورخانه آشنا کرده و در نهایت بهترین زمان برای بازسازی تاسیسات موتورخانه و تعمیرات اساسی آن را به شما معرفی می کنیم.

بنابراین پیشنهاد می کنیم اگر موتورخانه شما هم عمر خود را کرده و یا با مشکلات متعددی مواجه شده، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ساخت، تعمیر و تعویض کلکتور موتورخانه

آیا می دانید کلکتور موتورخانه چیست و چگونه ساخته می شود؟

آیا می دانید روند نصب کلکتور موتورخانه به چه صورت می باشد؟

آیا تا به حال برای نصب، تعمیر و یا تعویض آن دچار چالش شده اید؟

چنانچه هر یک از این پرسش ها ذهن شما را درگیر کرده است با ما همراه باشید، تا پاسخ این سوالات را در این مطلب در اختیار شما قرار دهیم.

ما به منظور آشنایی بیشتر شما با کلکتور در موتورخانه، ابتدا کلکتور را تعریف کرده و سپس مزیت های آن و نکاتی که در هنگام ساخت کلکتور باید رعایت کرد را بررسی می کنیم.

بعد از آن هم راجع به نحوه محاسبه قطر و طول لوله کلکتور، فرآیند و روش ساخت کلکتور موتورخانه و نحوه تست آن پس از اتمام ساخت، صحبت خواهیم کرد.

در نهایت هم پس از بیان نحوه نصب، تعمیر و تعویض کلکتور موتورخانه، فیلمی از شیوه تعمیر و تعویض این قطعه قرار داده ایم تا شما به درک بهتری از این موضوع برسید.

یکی از شروط اصلی کارکرد صحیح موتورخانه این است که عیب یابی و تعمیر منبع کویل دار به درستی صورت بگیرد.

چرا که اگر مشکلات این منبع به موقع تشخیص داده نشده و برطرف نشود، می تواند به عملکرد کلی موتورخانه آسیب بزند و آرامش را از ساکنان ساختمان سلب نماید.

بنابراین ما در این مطلب در ابتدا به سراغ شناخت اجزای منبع کویل دار موتورخانه رفته و پس از آن راجع به تعمیر منبع کویلی صحبت خواهیم کرد.

همچنین در ادامه شیوه تعمیر و تعویض لوله های کویل منبع کویل دار را بررسی کرده و در پایان به توضیح درباره تعمیر یا تعویض مخزن گالوانیزه این منبع خواهیم پرداخت.

پس اگر نمی خواهید با عدم عیب یابی و تعمیر صحیح منبع کویل دار خود، مشکلات موتورخانه را چند برابر نمایید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

جایگزینی منبع انبساط بسته

آیا می دانید منبع انبساط بسته چیست؟

آیا از محدودیت های منبع انبساط باز خبر دارید؟

آیا قصد دارید منبع انبساط باز موتورخانه خود را با منبع انبساط بسته تعویض کنید؟

آیا برای انتخاب ظرفیت منبع انبساط بسته نیاز به محاسبات دقیق و راهنمایی دارید؟

اگر پاسخ شما به هر کدام از سوالات فوق مثبت است، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب از مطالعه دست برندارید.

چون این بار می خواهیم با بیان انواع منبع انبساط بسته این نوع منبع را به عنوان جایگزین منبع انبساط باز به شما معرفی کنیم.

اما فقط به معرفی انواع منبع انبساط بسته اکتفا نخواهیم کرد، بلکه به شما کمک می کنیم تا بهترین نوع و ظرفیت منبع انبساط بسته خود را انتخاب کنید.

در نهایت روش لوله کشی و اتصال منبع انبساط بسته را به شما آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

نصب و لوله کشی منبع انبساط باز

اگر تا به حال اسم منبع انبساط باز را شنیده باشید، احتمالاً می دانید که تا چه اندازه کارکرد صحیح آن برای جبران کمبود آب در گردش در سیستم حرارت مرکزی اهمیت دارد.

همچنین به دلیل این که این منبع به نسبت منبع انبساط بسته ارزان تر بوده و هزینه نگهداری، سرویس و تعمیر آن کمتر است، معمولاً بیشتر در سیستم گرمایش مرکزی مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین در ادامه راجع به وظایف منبع انبساط باز و لوله های مربوط به آن در موتورخانه و همچنین نکاتی که باید قبل از نصب منبع رعایت کرد، صحبت خواهیم کرد.

بعد از آن هم نحوه استقرار این منبع در سیستم حرارت مرکزی ساختمان را بررسی کرده و در نهایت هم درباره نحوه انجام لوله کشی منبع انبساط باز و نقشه انجام آن توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

پس برای این که با جزئیات این موارد بیشتر آشنا شوید از شما دعوت می کنیم که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تنظیم درجه دیگ و پمپ موتورخانه

در سیستم های حرارت مرکزی برای تنظیم و کنترل درجه حرارت و دمای آب، استفاده از ترموستات موتور خانه به عنوان یکی از بهترین و مؤثرترین روش ها برای اعمال کنترل و مدیریت دما و حرارت مطرح می باشد.

چرا که اگر این ترموستات وجود نداشته باشد، آب گرم مصرفی سرد شده و باعث می شود هم آسایش ساکنین خدشه دار شود و هم مبلغ قبض های انرژی چندین برابر شوند.

بنابراین برای این که بتوان دمای دیگ و پمپ سیستم موتورخانه را تنظیم نمود و ایجاد خسارات سنگین بر روی شوفاژخانه جلوگیری کرد، لازم است که از ترموستات استفاده شود.

به همین منظور ما در این مطلب درباره انواع ترموستات که شامل ترموستات جداری، ترموستات دیگ و ترموستات حد می باشند، صحبت خواهیم کرد.

چنانچه تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید به شما قول می دهیم که به اطلاعات کاملی در خصوص ترموستات ها و تنظیم درجه دیگ و پمپ موتورخانه توسط آن ها و دیگر نکات تکمیلی که در این خصوص به آن ها نیاز دارید، دست پیدا کنید.

سرویس و شست و شوی منبع کویل دار موتورخانه

منابع کویلی به عنوان مبدل های حرارتی در تامین و نگهداری آب گرم در مصارف خانگی و صنعتی اهمیت زیادی دارند.

در واقع این منبع از یک مخزن و یک کویل تشکیل شده است و آب سرد با مجاورت غیر مستقیم در کنار آب گرم بویلر، گرم می شود.

پس همین موضوع می تواند اهمیت رسیدگی به منبع کویل دار موتورخانه را به منظور طول عمر بیشتر و کارکرد طولانی تر آن به وضوح نمایش دهد.

به همین منظور در ادامه راجع به مزایای توجه به شستشوی منبع کویل دار، نکات مهمی که در حین شستشوی شیمیایی آن باید رعایت شود و بهترین فاصله زمانی که برای اسیدشویی منبع کویل دار وجود دارد، صحبت می کنیم.

از شما هم دعوت می کنیم که تا پایان این متن با ما همراه باشید تا این نکات را به ترتیب بررسی کنیم و به اطلاعات کاملی دست پیدا کنیم.

سرویس بویلر موتورخانه

در این مطلب قصد داریم تا در خصوص سرویس بویلر موتورخانه صحبت کنیم.

تغییرات موتورخانه با توجه به تغییرات فصل

آیا می دانید چگونه باید دمای موتورخانه را در فصول مختلف سال تنظیم کرد؟

آیا می دانید چگونه می توان از اتلاف انرژی موتورخانه در فصول مختلف سال جلوگیری کرد؟

آیا می دانید بهترین کاری که می توانید برای کنترل تغییرات موتورخانه در طول سال انجام داد چیست؟

در صورتی که می خواهید به جواب هر یک از این سوالات دست پیدا کنید با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم.

ما در این مطلب سیستم کنترل هوشمند موتورخانه و تغییرات فصلی را بررسی می کنیم تا شما با دست پر این مطلب را ترک کنید و بتوانید اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

تعمیر ونگهداری موتورخانه

با توجه به این که موتورخانه ها در تیررس نگاه ما قرار ندارند، در اکثر اوقات به فراموشی سپرده می شوند و به طور اصولی به آن ها رسیدگی نمی شود.

در واقع ما موتورخانه به را حال خود رها می کنیم و به نوعی تا زمانی که بیمار نشود به ملاقات آن نمی رویم.

اما اگر محافظت از آن را دستور کار خود قرار دهیم، می توانیم خیال خود را از بابت ایرادات احتمالی ان راحت نماییم.

بنابراین برای آگاهی بیشتر شما ابتدا راجع به چیدمان و مشخصات عمومی تجهیزات در موتورخانه ساختمان صحبت خواهیم کرد.

سپس به سراغ مراحل معاینه فنی و نگهداری دوره ای موتورخانه در ساختمان خواهیم رفت تا اطلاعات شما را در این زمینه تکمیل نماییم. کافیست تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

بازدید و سوریس موتورخانه

بازدید، سرویس و نگهداری از موتورخانه به عنوان قلب گرمایشی ساختمان، بسیار ضروری است، اما متاسفانه در کشور ما این مساله مورد غفلت واقع می شود.

به همین دلیل، علاوه بر بالا بودن مصرف انرژی به ازای هر واحد مسکونی، تجاری یا صنعتی، عمر مفید تجهیزات حرارتی مانند بویلر، مشعل، منابع ذخیره آب گرم و سایر تجهیزات جانبی به میزان کمتری قابل بهره برداری می باشد.

از آنجا که هزینه اولیه راه اندازی سیستم های تاسیساتی بالاست، تنها عاملی که باعث اقتصادی جلوه کردن استفاده از این سیستم ها می شود، عمر مفید اجزای آن می باشد.

عمر مفید سیستم موتورخانه زمانی حاصل می شود که بازدید هایی از آن به عمل آید و اجزای آن به صورت دوره ای، سرویس شوند.

در حال حاضر، بسیاری از سیستم های تاسیساتی موجود در واحدهای مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی به علت اشکالات طراحی و ضعف در نصب و راه اندازی، نمی توانند به شکل ایده آلی مورد بهره برداری قرار گیرند.

محاسبات اشتباه بار حرارتی و یا در بسیاری مواقع درنظر گرفتن ضرایب اطمینان بسیار بالا و غیر واقعی، موجب خرید و صرف هزینه اولیه سیستمی به مراتب بالاتر از نیاز گرمایشی ساختمان می شود.

متاسفانه این مسائل خود باعث تحمیل هزینه های بیشتر سرویس و تعمیر و نگهداری می شود.

 اگر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید شما را با روند سرویس موتورخانه و مراحلی که باید برای این مهم انجام دهیم، آشنا خواهیم کرد تا هزینه کمتری بابت تعمیرات موتورخانه بپردازید.

جوشکاری لوله های موتور خانه

آیا درباره اتصالات لوله های موتورخانه و تقسیم بندی آن ها اطلاعاتی دارید؟

آیا راجع به جوشکاری لوله های فولادی گالوانیزه در موتورخانه چیزی می دانید؟

آیا می دانید جوشکاری آلومینیوم یا جوش آرگون لوله های موتورخانه چگونه انجام شده و چه مزایایی دارد؟

آیا با جوشکاری لوله های آلومینیومی با گاز آشنا هستید؟

برای دست یابی به پاسخ این سوالات، از شما دعوت می کنیم که این مطلب کاربردی را تا پایان مطالعه نمایید. مطئمن باشید دست خالی بیرون نخواهید رفت.

ما ابتدا در خصوص اتصالات لوله ها و انواع آن در موتورخانه صحبت خواهیم کرد و پس از آن جوشکاری لوله های فولادی گالوانیزه سیستم موتورخانه را بررسی می کنیم.

در مرحله بعد به سراغ جوشکاری آلومینیوم یا جوش آرگون لوله ها و مزایایی که این نوع از جوشکاری دارد رفته و در هم پایان نکاتی درباره جوشکاری لوله های آلومینیومی با گاز بیان می کنیم.

تعویض شیر فلکه موتورخانه

شیرفلکه یکی از اجزای کلیدی موتورخانه ساختمان محسوب می شود و در هر موتورخانه بسته به نیاز، از انواع متعددی از شیر فلکه ها استفاده می شود.

با توجه به عمر مفید هر شیرفلکه، بایستی نسبت به تعویض آن ها در بازه های زمانی مشخصی اقدام کرد. حتی اگر در موتورخانه خود، بهترین تجهیزات را پیاده سازی کنید،

تعویض دیگ و پره های موتورخانه

آیا درباره نحوه سرویس و تعمیر دیگ و پره موتورخانه اطلاعاتی دارید؟

آیا می دانید چه زمانی باید دیگ و پره موتورخانه را تعویض نمایید؟

ما به منظور پاسخ دهی به سوالات شما، در این مطلب به سراغ سرویس و تعمیر دیگ موتورخانه رفته ایم و درباره وسایل مورد نیاز و مراحل انجام کار توضیحاتی ارائه داده ایم.

همچنین در ادامه نحوه تعویض پره معیوب دیگ چدنی را با شرح وسایل لازم آن و مراحلی که برای انجام آن باید طی شود، بررسی کرده ایم.

پس با ما همراه باشید تا تمام نکات لازم در خصوص سرویس و تعویض دیگ و پره های موتورخانه را با شما به اشتراک بگذاریم.

سرویس و تنظیم مشعل موتورخانه

شاید بسیاری از افراد اطلاعات محدودی راجع به مشعل موتورخانه داشته باشند و گمان کنند که نیازی نیست نسبت به رسیدگی به آن حساسیت خاصی به خرج دهند.

اما قطعاً قضیه به همین سادگی ها هم نیست و اگر این مشعل با مشکلی مواجه شود دیگر شعله ای وجود نخواهد داشت که به دنبال آن گرمایشی رخ دهد.

پس برای این که اهمیت مشعل و رسیدگی آن را به شما یادآور شویم، تصمیم گرفتیم که در این مطلب ابتدا درباره مشعل و اهمیت آن توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

سپس در قدم بعدی به سراغ توضیح راجع به وسایل لازم و نحوه تنظیم مشعل گازی موتورخانه رفته ایم تا با کمک این اطلاعات شما را با طریقه تنظیم صحیح مشعل گازی موتورخانه آشنا کنیم.

پس از شما دعوت می کنیم که تا انتهای این متن با ما همراه باشید. مطمئن باشید که با مطالعه این مطلب به اطلاعات جامعی راجع به سرویس و تنظیم مشعل موتورخانه دست پیدا خواهید کرد.

تنظیم شیر برقی مشعل گازی

شیر برقی جز یکی از قطعات عمده مشعل گازسوز به شمار می آید و تنظیم آن به منظور کارکرد درست مشعل، امری ضروری است. در ادامه، شما عزیزان با مراحل کلی تنظیم شیر برقی مشعل گازی آشنا خواهید شد.

مهم ترین بخش تاسیسات مکانیکی ساختمان موتورخانه آن می باشد که اجزای مختلفی مثل پمپ ها، مخازن تحت فشار، دیگ مشعل و ... تشکیل شده است.

در این میان پمپ ها که برای افزایش فشار آب و کمک به گردش آب در سیستم موتورخانه استفاده می شوند جز یکی از مهم ترین بخش های موتورخانه می باشند.

بنابراین به راحتی می توان حدس زد که اگر این بخش از سیستم گرمایشی به حال خود رها شود، چه مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

ما برای این که در راه رسیدگی به پمپ موتورخانه به شما کمک کنیم، ابتدا توضیح کوتاهی راجع به پمپ آب موتورخانه داده و سپس نکاتی که برای سرویس و نگهداری آن باید رعایت شوند را بررسی می کنیم.

همچنین در ادامه به شایع ترین مشکلات پمپ های آب سیستم موتورخانه پرداخته و دو نمونه از سوالات کاربران راجع به اشکالات پمپ خود را به همراه پاسخ آن در اختیار شما قرار می دهیم، چرا که شاید شما هم چنین مشکلاتی را تجربه کرده باشید.

بنابراین با ما همراه باشید تا تمام نکات سرویس و تعمیر پمپ های موتورخانه را زیر ذره بین برده و آن ها را بررسی نماییم.

تعمیر و تعویض منبع گالوانیزه
  • منابع گالوانیزه شما دچار ایراد شده است؟
  • منبع کویل دار گالوانیزه شما رسوب گرفته است؟
  • راندمان منبع آب گرم کویلی شما به نسبت قبل کاهش یافته است؟

اگر با هر یک از این موارد برخورد کرده اید، نشان دهنده این است که در منابع گالوانیزه مشکلی وجود دارد و باید آن را برطرف کرد.

چرا که این مخازن محلی برای نگهداری آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی ساختمان شما هستند و ایراد در آن ها می تواند آسایش شما را خدشه دار نماید.

بنابراین ما در این مطلب ابتدا راجع به نحوه تعمیر و تعویض منبع گالوانیزه دو جداره آب گرم و منبع کویلی آب گرم گالوانیزه صحبت کرده و بعد به سراغ روش شستشوی منبع کویل دار گالوانیزه خواهیم رفت.

در ادامه هم روش هایی برای افزایش راندمان و دوام منبع آب گرم کویلی خواهیم گفت و سپس به شما کمک می کنیم تا بتوانید بین منبع کویلی و مبدل صفحه ای، بهترین انتخاب را داشته باشید.

در انتها هم درباره آنچه که باید برای رفع ایراد و عوض کردن منبع انبساطی گالوانیزه و منبع بسته بدانید صحبت خواهیم کرد.

پس اگر شما هم با مشکلاتی در منبع گالوانیزه خود دست و پنجه نرم می کنید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کاربردی و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

مشعل‌های گازی ایران رادیاتور از پرمصرف‌ترین مشعل‌های موجود در بازار تاسیسات مکانیکی ایران هستند.

با توجه به اهمیت طول عمر و کیفیت عملکرد و بهره‌وری در سیستم‌های مکانیکی، آشنایی با شیوه تنظیم آن‌ها، ضروری است.

صفحه1 از2