کولرهای آبی همچنان یکی از پرمصرف ترین سیستم های تهویه هوا در ایران به شمار می روند و همین موضوع اهمیت شناخت ایرادات احتمالی در این وسیله و نحوه تعمیر آن را نشان می دهد.

به همین دلیل ما تصمیم داریم تا در این مطلب به بررسی عیوب کولر آبی بپردازیم تا اگر با هر کدام از این ایرادات در دستگاه خود مواجه شدید، بتوانید به راحتی آن را ریشه یابی کرده و در صورت لزوم از تعمیرکار کمک بگیرید. پس اگر می خواهید روش تعمیر کولر آبی خود را یاد بگیرید، تا انتها با ما را همراهی کنید.

 

آیا تعمیر کولر آبی همان سرویس کولر آبی است؟

قبل از بیان هر چیز لازم است بگوییم که سرویس و تعمیر کولر آبی دو موضوع کاملاً مجزا هستند. سرویس کولر آبی را در مقاله ای به همین نام تشریح کردیم و گفتیم که باید چه کارهایی انجام شود.

سرویس کولر آبی معمولاً در ابتدای فصل گرم سال انجام می شود و شامل همان اقدامات پیشگیرانه است تا از عیب کولر جلوگیری شود.

به عنوان مثال همانطور که در مقاله نحوه روغن کاری موتور کولر آبی گفتیم روغن کاری موتور کولر در کنار تعویض پوشال ها، بازدید از مسیر لوله کشی، بررسی آب گیری کولر و تنظیم شناور کولر آبی همگی جزو اقدامات لازم در جهت سرویس کولر آبی به شما می روند.

اگر می خواهید بدانید هزینه سرویس کولر آبی و قیمت تعمیر کولر آبی چقدر می شود، پیشنهاد می کنیم به صفحه تعرفه خدمات سایت ما مراجعه کنید تا از به روزترین قیمت سرویس کولر آبی و هزینه تعمیر کولر آبی مطلع شوید.

انجام اقدامات گفته شده توسط سرویس کار کولر آبی به این علت است که کولر دیرتر خراب و فرسوده شود. اما اگر کولر خراب شد و یا ایرادی داشت این بار باید دست به آچار شد و عیب آن را با ریشه یابی و تخصص مرتفع نمود.

معمولاً هر یک از عیب های کولر آبی نشانه های مشخصی دارد. سیستم کولر آبی خیلی پیچیده نیست و به راحتی می توانید با شناخت ساده ای از اجزا مکانیکی و الکترونیکی این نوع کولرها خودتان تا حدود زیادی مشکلاتش را بر طرف کنید.

در ادامه ما مشکلات عمومی کولرهای آبی را با دلیل آن و راه بر طرف کردن ایراد عنوان می کنیم، ولی تاکید ما بر این است که از متخصصین ما برای برطرف کردن مشکل کولر آبی کمک بگیرید.

تعمیر کولر آبی 1

 

عمده مشکلات و عیب های کولر آبی به همراه دلیل و راه تعمیر کولر

 • کلید کولر را که می زنید کولر روشن نمی شود و پمپ آب هم کار نمی کند

در این حالت احتمالاً فیوز برق قطع است. برای اطمینان از این موضوع باید فیوزها را توسط فازمتر بررسی کنید. اگر فیوز خراب باشد، سیم فاز به آن می رسد ولی با فشار دادن اهرم، فاز قطع می شود. این مسئله نشان می دهد که فیوز باید تعویض شود. با تعویض فیوز مشکل حل خواهد شد.

دلیل دیگر این است که احتمال دارد در سیم فاز و یا نول قطعی داشته باشید. در این حالت فیوز سالم است و در پریز کولر هم احتمالاً برق وجود دارد و مشکل نرسیدن برق به ترمینال کولر است. در چنین شرایطی سیم کشی مشکل دارد و قطع شده که باید محل قطعی را پیدا کرد تا رفع عیب شود و یا لازم است کلاً سیم عوض شود.

اما اگر در پریز هم برق نبود باید بررسی کنید که مشکل از کجای برق ساختمان است. این کار را به کارشناس برق واگذار کنید.

 • با اینکه کولر روشن می شود و موتور کار می کند، ولی کولر باد داغ می زند

اغلب این عیب به دلیل کم شدن آب در کولر ایجاد می شود. باید عیب را از خود تشتک کولر پیدا کنید. برای این منظور دریچه کولر را بردارید، اگر آب وارد تشتک کولر آبی نمی شود، ممکن است گرفتگی از شناور باشد و یا والو خراب است و یا حتی آب به طبقه بالا در محل کولر آبی نمی رسد. هر یک از این موضوعات باید بر طرف شود تا مشکل حل شود.

اگر شناور کولر آبی رسوب گرفته است، باید با استفاده از سرکه رسوب زدایی شده و دوباره نصب و یا تعویض شود. چنانچه لوله رابط آب گرفته باید تعویض شود و اگر آب در مسیر نیست و به کولر آب نمی رسد باید با نصب پمپ آب خانگی و یا بواسطه نصب منبع ذخیره آب در پشت بام مشکل را حل کنید.

اما در صورتی که آب در تشتک هست مشکل از آب پخش کن های کولر و یا پمپ آب است و یا شیلنگ های رابط سوراخ شده اند.

اگر عیب از پاره شدن و یا سوراخ شدن شیلنگ آب پخش کن پوشال ها باشد باید شیلنگ تعویض شود و یا چنانچه رسوب گرفته باید رسوب زدایی شود.

اما اگر پمپ آب کولر کار نمی کند، باید عیب را بررسی کنید. چرا که ممکن است موتور پمپ نیم سوز شده باشد و یا هرزگرد پروانه کار نکند. برخی مواقع هم ممکن است که برق پمپ قطع شده باشد.

برای اطمینان از اینکه پمپ سوخته باید با دو سر سیم مطمئن که برق دارد، پمپ امتحان شود. اگر پمپ آب کولر سوخته بود بایستی تعویض شود، اما اگر نسوخته بود باید ایراد برقی پمپ شناسایی و بر طرف شود.

اما نکته مهم این است که نباید روغن کاری پمپ آب کولر آبی را بعد از تعمیر و قبل از نصب دوباره آن بر روی بدنه کولر فراموش کرد، زیرا خشک کار کردن پمپ آب سبب بروز مشکلات بیشتر در آن می شود.

تعمیر کولر آبی 1 3

چنانچه بعد از بررسی های انجام شده متوجه سوخته بودن پمپ آب کولر آبی شدید، پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به خرید این وسیله مطلب راهنمای خرید بهترین پمپ آب کولر آبی را مطالعه کنید.

 • با اینکه موتور و پمپ کار می کنند ولی کیفیت باد خنک کم است

دلایل متنوعی برای پایین بودن کیفیت باد خروجی از کولر آبی وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم:

الف) شل و یا سفت بودن تسمه پروانه

یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن کیفیت باد خنک کولر آبی شل یا سفت بودن تسمه پروانه است. اگر تسمه پروانه شل باشد، موتور نمی تواند به خوبی پروانه را حرکت دهد و اگر تسمه پروانه سفت باشد، به موتور فشار خواهد آمد و دور موتور مناسب نخواهد بود. باید با دست تسمه پروانه را فشار دهید. تسمه در حال استاندارد نباید زیاد سفت و یا شل باشد.

اگر بعد از تست تسمه پروانه متوجه شل یا سفت بودن آن شدید، باید آن را تنظیم کنید. برای تنظیم کردن تسمه پروانه باید ابتدا پایه الکتروموتور را شل کنید و موتور را به آرامی به سمت موافق حرکت دهید. یعنی به سمتی که تسمه سفت و یا شل شود.

کارشناسان اعتقاد دارند بهترین حالت تسمه این است که وقتی در نزدیکی پولی کوچک تسمه را با انگشت فشار می دهید، باید تسمه تا یک بند انگشت به هم نزدیک شود.

حالت دیگر این است که وقتی کولر را خاموش کردید فوراً پروانه نایستد و حدود 5 تا 6 دور حداقل بچرخد و بعداً توقف کند. این علامت هم نشان دهنده تنظیم نبودن تسمه پروانه است.

تعمیر کولر آبی 1 4

ب) ایراد در برزنت کولر

دلیل دیگر خنک نبودن باد کولر می تواند پاره شدن و یا باز شدن پارچه برزنتی دور دهانه کولر آبی باشد. در این حالت اگر پارچه برزنتی خراب است باید تعویض شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص پیشنهاد می کنیم مقاله تعویض برزنت کولر آبی را از دست ندهید.

پ) نیم سوز شدن موتور کولر

دلیل سوم به احتمال زیاد نیم سوز شدن موتور کولر است. بخصوص اگر زمان زیادی باشد که از عمر موتور کولر می گذرد این احتمال وجود دارد. برای اطمینان از این موضوع با یک آمپرمتر جریان موتور را باید اندازه گیری کنید و با جریان روی موتور بررسی کنید.

در حالت نیم سوز شدن موتور جریان نشان داده شده توسط آمپرمتر چندین برابر اندازه درج قید شده بر روی موتور است و موتور هم خیلی زود داغ می کند.

مشکل نیم سوز شدن موتور کولر آبی را تنها باید با تعویض سیم پیچی موتور بر طرف کرد. برای تعمیر موتور کولر آبی باید دینام را باز کنید و برای تعمیر نزد متخصصین ببرید و پس از تعمیر آن را دوباره نصب کنید.

البته ما اطلاعات دقیق تری را در این زمینه در مقاله عیب یابی موتور کولر آبی قرار داده ایم که شما می توانید به منظور دسترسی به این متن بر روی آن کلیک کنید. جهت اطلاع از نحوه تست موتور کولر آبی با برق لینک مقاله را لمس کنید.

تعمیر کولر آبی 2

ت) کیفیت بد پوشال ها

 خنک کنندگی پایین کولر آبی می تواند به دلیل کیفیت بد پوشال ها باشد. در این حالت احتمالاً پوشال نازک شده و یا پوسیده و ریخته و یا از قسمتی باز شده است. این موضوع باعث می شود که جریان هوا راحت از کولر خارج شود و یا وارد کولر شود.

از طرفی همانطور که در مطلب دلایل بوی بد کولر آبی و روش رفع بوی نامطبوع آن گفتیم، پوسیده و قدیمی بودن پوشال ها نیز یکی از دلایل وجود بوی بد در کولر آبی است که راه حل این موضوع هم تعویض پوشال است.

پیشنهاد می کنیم در تکمیل این مطلب برای بررسی دقیق تر علت خروج باد گرم از کولر آبی، مقاله 8 دلیل بالا نرفتن فشار در پمپ آب کولر را از دست ندهید.

 • موتور فن روشن نمی شود

قاعدتاً اولین اقدام در چنین شرایطی این است که ببینید برق به موتور می رسد یا خیر. ممکن است سیم فاز در کلید کولر قطع شده باشد و یا نول از اتصال خارج شده باشد که در این صورت سیم پیچی برق موتور باید ترمیم شود.

اما اگر کلید HI و COM را زدید و برق 220 ولت در کلید وجود داشت، مشکل از موتور کولر است که برای انجام تعمیرات موتور کولر باید بررسی شود که موتور سوخته و یا قطعی دارد.

در صورتی که مشکل روشن نشدن موتور فن به دلیل خرابی و سوختگی موتور باشد، بهتر است این کار را به متخصص تعمیر موتور واگذار کنید تا با پرداخت هزینه تعمیر موتور کولر آبی این قطعه رفع عیب شود.

اما اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص هستید می توانید مطلب نقشه برق موتور کولر آبی را مطالعه کنید. ولی چنانچه مشکل از کلید کولر بود، شما می توانید با مطالعه مطلب راهنمای نحوه نصب کلید کولر آبی کلید جدید را جایگزین کلید قبلی کنید.

 • موتور صدایی می کند، ولی روشن نمی شود

این صدا که اغلب صدایی هوم مانند است نشان می دهد که سیم پیچ راه انداز موتور سوخته است و یا به کلید گریز از مرکز وصل نشده است.

اما دلایلی همچون سفت بودن بیش از اندازه تسمه پروانه و یا در یک راستا نبودن پولی ها هم می تواند از جمله این دلایلی باشد و همانطور که در مقاله تعویض پولی کولر آبی گفتیم، تراز بودن پولی در کولر آبی نقش به سزایی در نحوه کار پروانه کولر آبی و نهایتاً توزیع باد خنک در ساختمان دارد.

نیم سوز شدن سیم پیچ دور تند موتور و یا در موتورهای خازن دار، سوختن خازن هم می تواند دلیل دیگر بروز این مشکل باشد که برای حل آن باید به تعمیر برق کولر آبی متوسل شد.

تعمیر کولر آبی 3

 • موتور تنها در دور تند و یا دور کند کار می کند

در زمان تعمیر دینام کولر آبی باید بدانید که موتور کولر از نوع موتورهای دو دور است. این موتورها با یک سیم پیچ راه انداز روشن می شوند و در ابتدا هم سیم پیچ راه انداز و هم سیم پیچ دور تند در مدار قرار دارند.

در این حالت اگر قرار باشد موتور در حالت دور کند کار کند، وقتی دور موتور به 75 درصد رسید، استارت از مدار خارج و سیم پیچ دور کند وارد مدار می شود. حال اگر کلید تغییر وضعیت خراب باشد، نمی تواند دور تند و دور کند را راه اندازی کند و یا دور تند به سرعت نامی نمی رسد.

البته گاهاً ممکن است هر یک از این سیم پیچی های دور تند و یا دور کند هم سوخته و یا نیم سوز شده باشند.

در حالت دیگر ممکن است کلید تبدیل خراب باشد. این موضوع به دلیل جوش خوردن کنتاکت های درون کلید کولر ایجاد می شود. برای رفع عیب باید قاب کلید تبدیل را باز کنید و بوسیله اهم متر حرکت اهرم بین کنتاکت ها را بررسی کنید. در این حالت باید فیوز اصلی قطع باشد.

اگر در حین حرکت در کنتاکت ها جوش خوردگی دیده شد، باید آنها را جدا کنید و سمباده بکشید و دوباره نصب کنید. اگر مشکل رفع شد که هیچ، در غیر اینصورت باید کلید تبدیل را تعویض کنید.

 در صورتی که مایلید علت کار نکردن دور کند کولر آبی را بیشتر بررسی کنید، لینک مقاله مربوطه را لمس کنید.

تعمیر کولر آبی 1 6

 • برای اینکه موتور کولر به راه بیافتد، باید با دست پولی را بچرخانید

در این حالت یکی از دلایل زیر دخیل هستند:

الف) سیم پیچ راه اندازی سوخته باشد.

ب) کلید گریز از مرکز خراب باشد.

پ) تسمه پروانه سفت باشد.

ت) موتور نیم سوز شده باشد.

ث) سیم پیچی دور تند نیم سوز شده باشد.

ج) خازن راه انداز خراب باشد.

در صورت مشاهده چنین مشکلی بهتر است برای سرویس موتور کولر آبی و یا تعمیر آن موتور را به نزد متخصص ببرید. بعد از تعمیر موتور توسط تعمیرکار کولر آبی شما می توانید با استفاده از مطالب آموزش نصب موتور کولر آبی دوباره موتور را دوباره در جای خود قرار دهید.

 • کولر خیلی صدا می دهد

دلایلی که می تواند باعث سر و صدای کولر آبی شوند را می توان به موارد زیر دسته بندی کرد:

 • خراب بودن و یا شل بودن پولی ها
 • گشاد کردن یاتاقان ها
 • تاب داشتن فن پروانه
 • خراب بودن موتور فن
 • خراب بودن تسمه
 • تراز نبودن کولر

با یک بررسی ساده می توانید در صورت خرابی تسمه، یاتاقان و یا فن آن را تشخیص دهید و بر طرف کنید. اگر یاتاقان گشاد کرده باید با استفاده از تعویض بوش ها آن را اصلاح کنید.

در صورتی که پولی ها شل شده باید آنها را سفت کنید و در صورت خرابی تسمه کولر باید آن را تعویض کنید. اما بر طرف کردن تاب پروانه تنها توسط متخصص تراشکار امکان پذیر است.

از طرفی چنانچه تولید صدا در کولر به دلیل خرابی موتور فن باشد، این مشکل به دلیل گیرکردن پروانه خنک کننده با درپوش موتور است و باید گیر مربوطه رفع شود. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم مطلب تعویض پروانه حلزونی کولر آبی را بخوانید.

تعمیر کولر آبی 4

 • موتور فن در حال کار خاموش و دوباره روشن می شود

اگر موتور مرتباً خاموش و روشن می شود نشان دهنده اورلود در راه سیم مشترک موتور است. معمولاً در موتور برخی از کولرها از یک فیوز شیشه ای که جریان نامی خوانده می شود، استفاده می کنند تا نقش محافظ در برابر نوسانات برق را داشته باشد. در صورت نوسان برق فیوز برق موتور را قطع می کند.

عواملی مانند نیم سوز شدن سیم پیچ ها، باقی مانده سیم پیچ استارت در مدار، سفتی تسمه پروانه، گریپاژ کردن یاتاقان ها، بسته بودن دریچه هوای کولر، در امتداد هم نبودن پولی ها و یا موضوعات متفرقه مانند جوشکاری و ... می تواند این موضع را پدید آورد.

 • آب از کولر می رود

آبریزی از کولر آبی به سه دلیل صورت می گیرد:

 1. گیر کردن شناور در کولر
 2. تنظیم نبودن شناور (مشاهدهفیلم آموزش تعمیر شناور کولر آبی به دلیل پوسیدگی بدنه کولرمی تواند برای رفع این مشکل مفید باشد).
 3. آب بندی نبودن شیلنگ پشت کولر که به شناور وصل است.
 • کولر کار می کند و قطرات آب با باد وارد سالن می شود

احتمالاً یکی از پخش کننده های آب شیلنگش پاره شده و یا تنظیم نیست و یا عاملی باعث می شود که آب بر روی پره ها بریزد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص پیشنهاد می کنیم به مقاله علت پرتاب آب از دهانه ورودی کولر آبی مراجعه کنید.

تعمیر کولر آبی 5

 • کولر در هنگام کار لرزش زیادی دارد

اگر اتصالات موتور با پولی و تسمه در یک راستا نباشند، لرزش موتور زیاد می شود و کولر هم متعاقباً به لرزش خواهد افتاد. در یک حالت دیگر ممکن است کولر تعادل نداشته باشد، به عنوان مثال یکی از پایه ها لنگ می زند.

از طرفی احتمال دارد علت وجود لرزش زیاد در کولر به دلیل شکسته شدن پولی ها، خرابی موتور کولر و یا عدم استفاده از پارچه های برزنتی در نصب کولر آبی باشد. گاهی هم توربین و یا پروانه شل شده که به دلیل گشاد کردن پایه ها است.

شما می توانید با مطالعه مطلب علت لرزش کولر آبی و راه حل برطرف کردن آن همه این موارد را بررسی کنید تا مشکل را به راحتی مشخص و رفع نمایید.

 • باد کولر کم است

جایگاه نصب کولر آبی اگر بد باشد و هوا به خوبی از پوشال ها وارد کولر نشود باعث افت میزان هوا دهی کولر می شود. برخی مواقع هم توربین به دلیل شل و یا سفت بودن پروانه به خوبی نمی چرخد و یا موتور نیم سوز شده و قدرت لازم را ندارد.

اگر هیچ کدام از این موارد نبود احتمال دارد به دلیل پیچ و تاب زیاد در مسیر کانال کولر، شکست باد زیاد در مسیر اتفاق افتد و در این حالت چاره ای جز بزرگ تر کردن کولر و یا تعویض کانال کولر ندارید.

توجه داشته باشید ایرادات احتمالی در کولر آبی پرتابل نیز تا حدودی مشابه عیوب کولر آبی معمولی است. بنابراین برای تعمیر کولر آبی پرتابل می توانید از اطلاعات داده شده در این مطلب کمک بگیرید.

 

جمع بندی

در این مقاله تلاش شد تا راه های عیب یابی و تعمیر کولر آبی به ساده ترین روش توضیح داده شود. ولی با این وجود توصیه می کنیم برای تعمیر کولر آبی خود همیشه از متخصصین کمک بگیرید.

نصب و سرویس کولر آبی یکی از ده ها خدمات محبوب ما در مجموعه تاسیسات 24 ساعته است. ما در این مجموعه تمام خدمات از جمله تعمیر و سرویس کولر آبی را همراه با گارانتی تضمین کیفیت به شما عرضه می کنیم.

اگر به تعمیر تخصصی کولر آبی نیاز دارید همین الان فرم درخواست سرویسکار را پر کنید یا با ما تماس بگیرید تا همکاران ما مشکل را در سریعترین زمان و بدون هزینه ایاب و ذهاب برطرف کنند.

تعمیر کولر آبی 6

خلاصه ای از آنچه در این مطلب گفتیم

 • سرویس کولر آبی با تعمیر این وسیله فرق می کند. با انجام به موقع سرویس کولر می توان از بروز مشکلات جدی در این وسیله پیشگیری کرد.
 • از جمله عیوب احتمالی در کولر آبی می توان به روشن نشدن کولر، کار نکردن پمپ آب کولر، خروج باد داغ از کولر، کیفیت پایین باد سرد، روشن نشدن موتور فن، عدم کار کرد کولر در یکی از دورهای تند و یا کند، خروج صدا از کولر، پرتاب آب از دهانه کولر و لرزش زیاد کولر اشاره کرد.
 • روشن نشدن کولر آبی می تواند به دلایلی از جمله قطع شدن فیوز و وجود اشکال در سیم کشی کولر آبی رخ دهد.
 • خروج باد داغ از کولر احتمالاً به یکی از دلایل عدم وجود آب کافی در تشتک، خرابی پمپ کولر، مسدود شدن آب پخش کن ها، نیم سوز شدن موتور و خرابی پروانه کولر ایجاد می شود.
 • اگر کیفیت باد کولر پایین است، علت را باید در یکی از مشکلات از جمله تنظیم نبودن تسمه پروانه، نیم سوز شدن موتور، خرابی برزنت و کیفیت بد پوشال ها جستجو کرد.
 • نرسیدن برق به موتور و خرابی کلید می توانند از جمله دلایل روشن نشدن موتور فن کولر آبی باشند.
 • اگر برای راه اندازی کولر باید با دست پولی را بچرخانید، احتمالاً مشکل از سوختن سیم پیچ راه انداز، خرابی کلید گریز از مرکز و سفت بودن تسمه پروانه است.
 • خراب بودن و یا شل بودن پولی ها، گشاد کردن یاتاقان ها، تاب داشتن فن پروانه، خراب بودن موتور فن، خراب بودن تسمه، تراز نبودن کولر می توانند باعث صدا دادن کولر آبی شوند.
 • لرزش زیاد کولر به دلیل شکسته شدن پولی ها، خرابی موتور کولر، عدم تعادل کولر در زمان نصب و یا عدم استفاده از پارچه های برزنتی است.

 

پرسش و پاسخ های متداول

 1. چرا کولر آبی در زمان روشن شدن بوی بد می دهد؟

منبع بوی بد از کولر آبی می تواند از کثیف شدن پوشال ها و یا بو گرفتن آب کولر باشد.

 1. علت زوزه کشیدن کولر آبی موقع روشن شدن چیست؟

سفت بودن تسمه پروانه باعث ایجاد صدای زوزه در کولر آبی می شود. پس باید تسمه را شل کنید.

 1. چرا کولر آبی موقع روشن شدن دود می کند؟

به احتمال زیاد سیم پیچ الکتروموتور اتصالی کرده و در اصطلاح موتور کولر سوخته است.

 1. چرا وقتی پمپ آب کولر را روشن می کنیم، کولر آبی خوب کار نمی کند؟

خرابی در کلید و سیم کشی مدار کولر آبی می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، شهریار، اسلامشهر، اصفهان، تبریز، رشت، اهواز، اراک، پردیس، رودهن، بومهن، پرند، دماوند، قم، ارومیه، کرمانشاه، شهر قدس فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 200.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

اشتراک گذاری این صفحه