استفاده از پمپ آب خانگی یکی از بارز ترین نیاز های خانواده های شهری برای تامین فشار آب مورد نیاز در خانه ها می باشد. پمپ اگر قرار اگر قرار باشد بصورت یکسره وارد مدار شده و کار کند چندین مشکل حیاطی خواهد

داشت به همین دلیل استفاده از یک کنترل کننده فشار آب در مدار پمپ ضروری به نظر می رسید که یکی از این کنترل کننده های فشار آب کلید اتوماتیک پمپ آب است که نحوه تنظیم کلید اتوماتیک پمپ تاثیر مستقیم در عملکرد پمپ دارد.

قبلا پمپ آب خانگی در با قدرت هد و دبی متفاوت در خانه ها مورد استفاده قرار گرفت. این نکته چنیدن پیامد داشت. اگر دبی و هد پمپ زیاد بود لوله ها و بخصوص اتصالات می ترکیدند و یا اگر دبی و هد کمی داشت بخصوص برای طبقات بالا آب با همه تلاش پمپ باز هم تامین نبود و یا فشار لازم را نداشت. در مقاله محاسبه هد پمپ آب این موضوع توضیح داده شد.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی 1

 

از این رو انتخاب پمپ اهمیت زیادی پیدا کرد که با فرمول هایی که در مقاله راهنمایی انتخاب پمپ آب خانگی هم تشریح شد محاسباتی انجام و پمپی خریداری می شد. اما با هر بار باز و بسته شدن آب پمپ به کار می افتاد و حتی به دلیل خلا در برخی از قسمت ها و بدون باز کردن آب باز هم گاها پمپ کار می کرد.

مشکل از آنجایی بود که پمپ نمی توانست ضریبی برای تنظیم عملکرد خود داشته باشد. به همین دلیل استفاده از قابلیت هایی در پمپ مورد هدف قرارگرفت و اتفاقا نتایج خیلی خوبی به همراه داشت.

استفاده از منبع تحت فشار ، استفاده از پنج راه و کلید اتوماتیک پمپ آب از جمله این موارد بود.  صرف نظر ار قابلیت ها و محاسن هر یک از این روش ها به نظر می رسد استفاده از کلید اتوماتیک بهترین گزینه برای کنترل میزان فشار پمپ آب در خانه ها باشد. حتی برخی از تکنسین ها توصیه می کنند که با وجود استفاده از مخزن یا منبع تحت فشار باز هم از کلید اتومات یا ست کنترل پمپ آب استفاده شود.

کلید های اتوماتیک پمپ آب در ابتدا خیلی شناخته شده نبودند وحتی برخی از استاد کاران از این کلید ها استفاده ای نمی کردند. آنها که تعدادشان حتی این روزها هم کم نیست اعتقاد دارند که این کلید عملا کار مثبتی انجام نمی دهد.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی 2

 

اما واقعا اگر کار خاصی انجام نمی دهد آیا وجود این کلید ضرورت داشت؟ مسلما خیر. ما در این مقاله به نحوه تنظیم ست کنترل و نحوه بستن این کلید و تفاوت آن با منبع تحت فشار پمپ آب خانگی را توضیح خواهیم داد. پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب

برای تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی باید ابتدا به خوبی این کلید نصب شده باشد . برای این منظور بهتر است ابتدا مرور کنیم که چگونه یک کلید اتوماتیک باید نصب شود.

نحوه بستن کلید اتوماتیک پمپ آب

کلید های اتوماتیک پمپ آب دارای یک ورودی و یک خروجی آب هستند. این کلید ها بر روی سر پمپ  و یا محل خروجی آب از پمپ نصب می شوند. بنا بر این باید ورودی کلید اتوماتیک بر روی خروجی پمپ تعبیه شود.

هر کلید اتومات یک جعبه برق دارد که دو کابل برق سه رشته ای  به آن وصل می شود. رشته زرد یا سبز رنگ که مخصوص نول است ، رشته آبی رنگ و رشته قرمز رنگ.

قبل از بستن ست کنترل باید هر دو سر رزوه ای کلید را  نوار تفلون ببندید. سپس ست کنترل را از قسمتی که معمولا با فلش مشخص شده بر روی پمپ ببندید.  نکته مهم در بستن آن این است که به هیچ عنوان نیاز به آچار نخواهید داشت و حتی با دست هم نباید با زور زیاد سفت شود. تنها تا مرحله آب بندی و تا حدی که محکم شود.

بعدا سر کابل ها را از نقاط مشخص وارد کلید اتومات کرده و به ترتیب مشخص شده باید نصب کنید. این ترتیب معمولا در کاتالوگ کلید اتومات ذکر شده اما بصورت کلی رشته سیم اولی به سه ورودی بالا و رشته سیم دومی به سه ورودی پایین تعبیه  می شود. معمولا نول در وسط ، رشته قرمز رنگ در میان و رشته های آبی رنگ در کناره ها کار می شود.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی 3

ورودی سیم ها در کلید اتوماتیک و نحوه اتصال آنها

نکته مهمی در اینجا وجود دارد این است که سیم ها را نباید زیاد لخت کنید. سیم باید کمی لخت شود تا جایی که کامل در درون شیار ورودی سیم وارد شود و قسمت لاستیکی سیم بیرون باشد. اگر این اتفاق نیافتد به اصطلاح برق دزدی خواهد داشت و باعث می شود سیستم اتوماتیک یا کار نکند و یا دقت نداشته باشد.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی 4

الگو و نشانه های نصب سیم در کلید اتومات

یکی از این رشته های سیم باید به سیستم برق پمپ وصل شود که  باید جعبه برق پمپ را باز کرده و سیم اول را داخل پمپ وصل کنید. در نظر داشته باشید که در اتصال این سیم ها نباید اشتباه کنید. معمولا با علامت خود پمپ  و یا با استفاده از یک علامت کابلی که باید به پمپ وصل شود مشخص شده است.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی 5

نحوه نصب سیم های کلید اتومات به پمپ آب

یکی از این کابل ها هم برای اتصال کلید اتوماتیک به برق است که به دوشاخه مجهز کنید و بعدا به برق وصل کنید تا در صورت نیاز بتوانید کلید اتوماتیک را از برق جدا کنید.

یک نکته حیاطی دیگر برای عملکرد درست پمپ و ست کنترل هواگیری پمپ است. ما این نکته را در مقاله نحوه هواگیری پمپ آب خانگی مفصل توضیح دادیم و می توانید این مقاله را مطالعه کنید. برای این کار باید پیچ روی سر پمپ باز شود و با پارچ و یا ظرفی دیگر تا زمانی که پر آب شود درون آن آب بریزید.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی 6

محل ریختن آب برای هوا گیری پمپ

اکنون ست کنترل و یا کلید اتومااتیک پمپ آب به خوبی نصب شده و آماده کار است ولی هنوز کلید شما تنظیم نیست.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب

همانگونه که توضیح دادیم بر خلاف عقیده برخی از اساتید حتما باید پس از نصب پمپ آب  و کلید اتوماتیک پمپ آب متناسب با نوع مصرف ، ارتفاع ، تعداد نفرات و در کل دبی و هد مورد نیاز کلید اتومات پمپ تنظیم شود.

اینکه گفته می شود این کار بیهوده است یک اشتباه عمده در نزد بسیاری از دوستان است. کلید اتومات وقتی تنظیم شود در مراحل مختلف فشار و کار پمپ را کنترل می کند. این کار جلوی دائم کار کردن پمپ آب را می گیرد و استهلاک و میزان برق مصرفی را هم تا حدود زیادی کاهش می دهد.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی 7

وقتی درب کلید اتومات را باز کنید در کنار همه تشکیلات دیگر دو پیچ هم می بینید . این پیچ ها یا مهره دارند و یا بصورت شیار دار هستند که توسط پیچ گوشتی می چرخند.  این پیچ ها از دورن فنر رد شده اند و با شل و سفت کردن این پیچ ها می توان دبی و یا فشار آب را کنترل کرد. اما هر یک از این پیچ ها چه وظیفه ای دارند و تفاوت آنها چیست؟

وظیفه پیچ بزرگتر

 پیچ بزرگتر کار بالا بردن فشار آب را انجام می دهد. با سفت شدن این پیچ فشار آب بیشتر و با شل کردن آن فشار آب کمتر می شود اما این فشار در محدوده ای کم و زیاد می شود که پیچ کوچکتر اجازه بدهد که به دلتا معروف است.

دلتایی که پیچ کوچک مشخص می کند میزان اختلاف بار است. مثلا محدوده بین 4 و 2 را تعیین می کند. بنابراین  ما می توانیم با پیچ بزرگ مرتبا فشار را اضافه کنیم ولی اگر مثلا 6 بار به پمپ دادیم باید بدانیم که پمپ محدوده دو بار دارد و بنابراین موقع خاموش شدن پمپ هم 4 بار خواهد بود زیرا 2 بار محدوده دارد.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی 8

بنابراین پیچ بزرگ فشار را اضافه می کند ولی محدود را هم بالاتر می برد اگر پیچ کوچک تنظیم نباشد.

وظیفه پیچ کوچک

حالا باید برای اینکه فشار را بالا ببریم و محدوده روشن شدن پمپ را پایین بیاوریم از پیچ کوچک استفاده کنیم. مثلا اگر می خواهید پمپ بر روی فشار 1 بار روشن شود و تا 6 بار یعنی محدوده 5 بار تلورانس را پوشش دهد باید پیچ کوچک را تنظیم کنید.

در غیر اینصورت همانگونه که گفته شد فشار اگر بالا برود محدوده پیچ کوچک هم روی 1 یا 2 بار ثابت باشد هر چه فشار بالاتر برود پمپ دیرتر روشن می شود. بنابر این باید پیچ کوچک شل تر شود تا محدوده و یا پهنای بار بیشتر شود.

هر چه پیچ کوچک سفت تر شود محدوده بارکمتر و هر چه شل تر شود محدوده بار بیشتر می شود و بازه خاموش و روشن شدن پمپ تغییر می کند.

اما یک قاعده کلی را در  نظر داشته باشید بهتر است میزان این محدوده حدود 2 تا نهایتا 3 بار باشد. این محدوده خاموش و روشن شدن پمپ است که توسط پیچ کوچک تنظیم می شود و به بازه معروف است و ربطی به فشار آب ندارد.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که اگر این بازه را کمتر از 2 بار و یا 1.5 بار در نظر بگیرید برای حتی برداشتن کمی آب هم پمپ روشن می شود. این بازه در اصل بازه استراحت پمپ است. اگر شما یک مخزن تحت فشار هم داشته باشید در این بازه استراحت خیلی راحت این مخزن فشار مورد نیاز را برای آب ساختمان تامین خواهد کرد.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی 9

اگر بازه هم زیاد از  حد باشد باید هر بار برای روشن شدن پمپ فشار سیستم حسابی کاهش پیدا کند و این باعث می شود در هنگام روشن شدن پمپ نوسانات داخل لوله بالا برود و ضربه به لوله ها وارد شود و صدا بکند. البته صدا مهم نیست این ضربه با عث تخریب اتصالات م استهلاک پمپ می شود.

در نظر داشته باشید که هیچ تنظیمات کارخانه ای برای کلید اتوماتیک وجود ندارد و باید متناسب با نوع مصرف ساختمان اقدام به تنظیم کلید اتوماتیک پمپ بشود. در نتیجه اگر کسی گفت که این پیچ ها نباید تغییر کند بدانید از نحوه عملکرد آنها اطلاعی ندارد.

تفاوت کلید اتوماتیک پمپ و مخزن تحت فشار پمپ

هر چند برخی از دوستان پیشنهاد می کنند که از یکی از این دو استفاده شود ولی داشتن هر دو هم به هیچ عنوان ضرری ندارد. کلید های اتوماتیک پمپ آب را که شناختید.

با استفاده از این کلید اتوکاتیک شما به پمپ خود محدوده فعالیت و فشار مورد نظر را می دهید. بنابر این در حالت کلی اصلی ترین تفاوت مخزن تحت فشار پمپ با کلید اتوماتیک همین است.

مخزن تحت فشار پمپ آب را با فشاری برای ساختمان تامین می کند که پمپ به آن با این فشار آب را داده است. در واقع مخزن تحت فشار از خود توانایی تنظیم فشار ندارد و با همان فشاری که آب وارد مخزن می شود در هنگام مصرف آب را وارد ساختمان می کند.

این مخازن تا ظرفیت نامی خودشان آب را ذخیره می کنند و بازه روشن و خاموش شدن پمپ را به تعویق می اندازند تا پمپ دیر تر روشن شود و کمتر مستهلک شده و برق هم کمتر مصرف شود.

تنظیم کلید اتوماتیک پمپ آب خانگی 10

از این نظر کمی به پیچ کوچک کلید اتوماتیک شباهت دارند ولی قدرت کم و زیاد کردن فشار آب را ندارند. ضمن اینکه کلید اتوماتیک به واسطه بازه ای که به پمپ می دهد نهایتا 2 تا 3 بار را می تواند تامین کند و با مصرف 3 تا 4 لیتر آب پمپ روشن خواهد شد. در حالی که مخازن تحت فشار تا ظرفیت نامی مثلا 60 لیتر آب را با فشار ذخیره می کنند و تا این 60 لیتر مصرف نشود پمپ دوباره روشن نمی شود.

امیدوارم که با این مقاله به خوبی با کار کلید اتوماتیک و نحوه تنظیم آن آشنا شده باشید.

اگر پمپ آب خانگی شده از تنظیم خارج شده و نیاز به سرویس و تعمیر دارد همین الان با ما تماس بگیرید تا همکاران مستقر ما در تمام مناطق شهر تهران، مشکل را در اسرع وقت و بدون هزینه ایاب و ذهاب برطرف نمایند.

گروه ما در همه ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمات با کیفیت و مورد تایید شما خواهد بود.

 

ترتیب مطالعاتی مربوط به پمپ آب خانگی

اشتراک گذاری:
برچسب ها: پمپ آب خانگی

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +1 # علی رحیمی 1396-11-05 07:11
سلام .میخواستم تشکر کنم از سایت جامع و مفید شما.سوالی داشتم خوشحال خواهم شد پاسخ آنرا ساده و روان بگویید.
من در طبقه سوم زندگی میکنم فشار آب در یک دقیقه 2 لیتر است بواسطه همین فشار پکیج گرمایشی خوب کار نمیکند.البته با همین فشار حمام و آب گرم استفاده میشود.لذا میخواهم پمپ خیلی کوچکی سر راهه آب سرد ورودی به پکیج بزارم .این پمپ آیا میتواند پمپ گرانفوس مثل پمب خود پکیج باشد ؟که هر موقع فشار بیشتری لازم داشتیم به برق بزنیم؟
امیدوارم سوالم را درست و واضح مطرح کرده باشم.سپاس از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-11-10 14:29
سلام وقت شما بخیر دوست عزیز و ممنون از لطفتون
برای این موضوع یک نوع پمپ کوچک زیر پکیج یا آبگرمکن نصب میشود که نصب آسانی دارد و کمک میکند به آب گرم مصرفی منزلتان. آن را نصب کنید
موفق باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید قربانی 1396-11-30 15:19
باسلام و خسته نباشین به شما و تشکر.ما یه پمپی داریم بنام ابارا،که نیم اسبه که نصاب پکیج گفت فشار آب واحد کمه وباید یه پمپ کار بذارین که ما این پمپ و خریدیم و فروشنده به ما یه ستکنترول هم داد که آبی رنگه و چیزی برای تنظیم هم نداره،مشکل اینجاست که به محض باز کردن شیر آب روشن میشه،خواستم بپرسم که ماباید چیکار کنیم که این پمپ وقتی فشار آب کم بود و نیاز بود روشن بشه؟باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-12-11 07:30
سلام وقت شما بخیر و ممنون بابت همراهی
این نوع دستگاه ها به دلیل نداشتن مخزن با باز شدن آب اتومات میکنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامد سلمانی 1397-04-08 16:23
با سلام
ما تو طبقه شش ساختمان هستیم
یک ساله اونجا زندگی می کنیم
پمپ و ست کنترل ایتالیایی برای پمپ اب به طبقه بالا نصب شده ولی در ساعات وسط روز ست کنترل ریست میشه و چراغ قرمزش روشن میشه که با یک ضربه دوباره شروع میکنه به فعالیت ولی موقتی
باز کردم بردم نشرنش دادم گفتن سالمه
به نظرترن مشکل چیه
احساس میکنم فشار اب تو زمان اوج مصرف میاد پایین و ست کنترل غیر فعال میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-15 11:19
با سلام وقت شما بخیر
دقیقا همینطور که شما میگوید میشود. و باید قسمت داخلی ست کنترل را در وسط روز تنظیم کرد . مشکل افت فشار دارید با این کار مشکلتان تا حدودی حل می شود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد فلاح 1397-04-22 22:59
سلام. منزل ما یک واحدی ویلایی است. پمپ آب منزل را با دورترین شیر آب به گونه ای تنظیم کردم که با باز شدن شیر پمپ قبل از محسوس شدن افت فشار آب روشن شود و با بستن شیر و پر شدن لوله ها خاموش شود. اما الان با آبگرمکن دیواری مشکل داریم. به این صورت که آب گرم تا انتها باز است (در حمام) اما آب گرم فشار ندارد. اما فشار آب سرد خوب است. از طرفی پمپ در حالی که آب گرم باز است روشن و خاموش می شود (به نظر میرسد که فشار آب در مقطعی به نقطه اتومات پمپ میرسد و آن را خاموش می کند - اما علتش را نمی دانم). به همین دلیل موقع حمام رفتن یک شیر آب سرد را باز میگذاریم تا پمپ خاموش نشود و آب گرم داشته باشیم. اما با این حال باز هم به نظر میرسد فشار آب گرم کمتر از آب سرد است. علت چیست؟ آب گرم کن مشکل دارد؟ یا اتومات را باید با آبگرمکن تنظیم کنم؟ در این صورت فشار آب سرد افت پیدا نمی کند؟ تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-05-29 09:49
با سلام وقت بخیر.
این مشکل شما فقط چند دلیل دارد و ساده حل شدنی است. دلیل اول میتواند از رسوب زیاد داخل لوله های مسی آبگرمکن باشد. دلیل دوم میتواند از خرابی واشر دیافراگم و سوزنی داخل آبگرمکن باشد که این مشکل خیلی زیاد پیش میاد چون رسوب در آبگرمکن خیلی زود خودش را نشان میدهد. دلیل سوم و آخرین راه که خیلی کم پیش میاید تنظیم کلید مکانیکی است چون شما میگویید فشار آب سرد خوب است خیلی کم احتمالش وجود دارد که از خرابی و یا تنظیم نبودن پمپ یا کلید مکانیکی باشد. با تشکر.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1397-07-02 14:00
باسلام و خسته نباشید
پمپ نیم اسب داریم که در حالت خاموش یا روشن بودن پمپ ابی از ان رد نمی شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-07-03 21:27
سلام وقت شما بخیر
شیر خودکار چک شود بر عکس نباشد
احتمالا مکش پمپ از کار افتاده باید تعویض شود
یا چرخه مکش نخاله پر کرده یا خورد کرده پمپ کار میکند اما آب مکش نمیکند.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # گلکار 1397-07-11 21:31
با سلام و عرض ادب
امروز اتوماتیک پمپ منزل رو عوض کردم. چون اتوماتیک خاموش نمیشد پیچ بزرگ رو شل کردم تا درست شد. الان مشکلی که داریم اینه که فشار آب خیلی کم شده. در مطلب بالا فرمودید که پیچ کوچک رو باید تنظیم کنم ولی راستش نمیدونم باید پیچ رو شل کنم یا سفت؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-07-14 08:59
سلام وقت شما بخیر
پیچ کوچک باید کاملا شل شود تا اختلاف فشار در زمان خاموش و روشن شدن پمپ به نیم الی ۷۵ صدم بار برسد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسم 1397-09-09 02:09
عرض سلام و خسته نباشید .در درجه اول تشکر میکنم بابت سایت و اطلاعات فوق العاده شما.ببخشید سوالی داشتم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.ما یک پمپ آب مربوط به ده سال پیش داریم که بدون داشتن نشتی وقتی تمام شیرها بسته هست پمپ در دقیقه چهار بار روشن میشه.مطالب شما رو خوتدم و پمپ رو باز کردم اما اصلا اوت دوتاپیچ رو نداره.فقط در قسمت بالای اتوماتیک یک قیف مانند داره که بازش کردم داخلش تیوپ مانند بود.ممنون میشم اگر راهنماییم کنی.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-08 20:39
سلام دوست عزیز شماچندباراین سوال رامطرح کردیداتوماتهای موجوددربازاربرای تنظیم فشاراتومات مکزیکی،ایتالیایی،ترکیه ای،چینی،دانفوس و... هست که همه پیچ تنظیم داره وبه غیرازاین ست کنترل هست که فکرنکنم دستگاه شمااینا باشه این که شما میگیددربازارموجودنیست اگه لطف کنیدازقطعه عکس بگیریدوبفرستیدتابهتربشه راهنمایی تون کردممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1397-09-09 13:22
و در ادامه سوال بالا.پمپ بعد از اینکه روشن میشود و فشار به 4 میرسد در عرض 5 ثانیه بعد از خاموش شدن فشار به 1.5 افت میکند و پمپ دوباره روشن میشود و مدام این عمل تکرار میشود.اما با بستن شیر ورودی آب به پمپ فشار دیگر افت نمیکند و پمپ روشن نمیشود.البته شیر یک طرفه هم در همین مسیر قرار دارد.ایا ممکن است شیر یک طرفه خراب شده و آب برگشت میخورو؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید حدادی 1397-09-10 07:02
سلام منبع تحت فشار (منبع باد) یاباد ندارد یا تیوپ پاره شده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1397-09-09 19:35
عرض سلام و خسته نباشید ببخشید انگار پیغام اولم درج نشده بود.سوال اولم این بود که پمپ آب خانه ی ما ایتالیه و بازش که کردم اصلا دو تا پیج تنظیم رو نداره.فقط یه حالت قیف ماننده که فک کنم همون اتومات دستگاهه.پمپ مدام خاموش و روشن میشه وه فشار بعد از خاموش شدن پمپ فورا از چهار به 1.3 افت و پمپ روشن میشه.اما اگر شیر ورودی پمپ رو ببندم فشار دیگه افت نمیکه.میشه در مورد این پمپ لطف بفرمایید و راهنماییم کنید که بدون پیچ تنظیم چطور تنظیم میشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید حدادی 1397-09-10 11:54
سلام وقت بخیر خدمت شما دوست عزیز.
این مشکلی که میگید به اتومات ربطی ندارد منبع تحت فشار (منبع باد) یا باد ندارد و یا سوراخ است و اگر امکان دارد یک عکس ازاتومات و پمپ ارسال کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1397-09-10 14:45
ممنونم که به سوالم جواب دادید.متاسفانه پشت پمپ منبع باد نداریم و مستقیم به لوله متصل هست.حدس بنده اینه که شیر یک طرفه خراب شده و آب بعد از پمپاژ دوباره با خاموش شدن پمپ ،برگشت میخورد و فشار کم میشود.چونکه با بستن شیر ورودی پمپ دیگر فشار افت با سرعت افت نمیکند.شما در کرمانشاه نمایندگی ندارید؟از چهطریقی باید عکس رو ارسال کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امید حدادی 1397-09-11 10:17
سلام وقت بخير اینکه شما منبع بادندارید و ازکنتورمستقیم به پمپ وصل شده،درست نیست وبه پمپ فشارمی آيدشماحتمابایدمنبع ذخیره آب وتحت فشاربادمیگذاشتیدولی درکل اگه شیرخودکارداریدتعویض کنیدوشیرخودکار(یکطرفه)یورگ ایتالیایی نصب کنیدامیدوارم مشکل حل شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # افشار 1397-09-12 23:14
با عرض سلام و خسته نباشید وتشکر بابت اطلاعات مفیدتون
سوال بنده این است که علت دیر روشن شدن هنگام باز کردن شیر آب و دیر خاموش شدن پمپ پس از استفاده چیه؟ پمپ تازه تعویض شده ولی کلید آنالوگ مربوط به پمپ قبلیست حدس میزنم پیچ ها تنظیم باید بشه اگر میشه راهنمایی کنید
ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امید حدادی 1397-09-14 10:01
سلام وقتتون بخیر . امیدوارم اطلاعات مورد کاربرد شما دوستان قرار گرفته شود
سلام اگه فشار آب خوب است و مشکلی ندارید پمپ درست کار میکند و دستکاری باعث کم شدن فشارتون میشه ولی اگه فشارخوب نیست روکش اتومات را باز کنید و بوسیله دو پیچ داخل اتومات پمپ را تنظیم کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # هداوند 1397-09-16 10:03
سلام دوست عزیز
کلیدش تنظیم نیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امیر 1397-12-14 17:37
با سلام بنده طبقه سوم مجتمع هستم تازگی اتوماتیک پمپ مجتمع رو عوض کردیم حالا وقتی شیر آب را باز می کنیم فشار نداره و باید دو تا شیر همزمان باز کنیم تا فشار درست بشه. میشه بگید کدوم پیچ اتوماتیک باید سفت یا شل بشه؟ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-12-17 01:44
سلام پیچ بزرگ رو به سمت راست بچرخونید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1398-02-22 05:19
سلام خسته نباشید ما یه پمپ داریم این کلید اتوماتش بعد از یه مدت کار نیاز داره دستی خودمون کلید را فشار بدیم تا روشن بشه مشکل چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-22 10:23
سلام پیچ بزرگ رو دو دور ببندید درست نشد تعویصش کنید المنت کلید اتومات خوبیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن