هر کاری می کنید، پمپ آب منزل تان را نمی توانید خاموش کنید؟ بدون اینکه شیری را باز کنید، پمپ به صورت باز کار می کند؟ لرزش و سر و صدای زیادی پمپ، آزارتان می دهد؟همه این سوال ها نشان می دهد که پمپ آب خانگی شما نیاز به سرویس و تعمیر دارد.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

در ادامه دانش و تجربه ای که در پروژه های مختلف عیب یابی و نگهداری تاسیسات کسب کرده ایم را با شما به اشتراک می گذاریم.

به عبارتی، در ابتدا به بیان مقدماتی از پمپ آب خانگی می پردازیم و سپس نقص های رایج کارکردی این تجهیزات را بررسی خواهیم کرد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 1

شکل 1 سرویسکار در حال عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی و منبع تحت فشار

مقدمه ای بر پمپ های آب خانگی

پمپ آب خانگی و فشار آب

پمپ آب خانگی یا همان پمپ آب، دستگاهی است که در مصارف عادی و عموما خانگی برای تقویت فشار آب استفاده می شود. امروزه پمپ های متنوعی جهت افزایش فشار آب مصرفی ساکنین مورد استفاده قرار می گیرند.

در انتخاب پمپ مناسب برای منزل خود بایستی ملاک های مختلفی نظیر تعداد شیرها، متراژ واحد، میزان مصرف و همچنین تعداد طبقات را مد نظر قرار داد.

 

منبع تحت فشار و پمپ آب خانگی

توجه داشته باشید که در کنار پمپ، مخزن تحت فشار به همراه درجه و کلید اتوماتیک نصب می شود تا پمپ به صورت اتوماتیک عمل کند و تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ کاسته شود و به تبع آن پمپ صدای کمتری را ایجاد کند.

این مخزن با ایجاد یک بستری برای آب تحت فشار، سبب شکل گیری یک فشار ثابت در پشت لوله می شود که ضمن کاستن قابل توجه تعداد دفعات روشن و خاموش شدن، یک جریان متناوب و یکنواخت آب در لوله ها ایجاد می کند.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 2

شکل 2 تصویری از پمپ در یکی از پروژه های تیم تاسیسات 24ساعته

پمپ های بی صدا، واقعیت یا بازارگرمی؟

واقعیت این است که تمامی پمپ های موجود در بازار به هنگام فعالیت، صدایی تولید می کنند و استفاده از عناوینی چون پمپ های بی صدا و ... جز بازارگرمی، واقعیت دیگری ندارد. با این حال بعضی برندها و مدل ها میزان صدای کمتری را تولید می کنند.

چه کنیم که پس از خرید، هزینه های تعمیر و نگهداری پمپ را کاهش دهیم؟

 • برای افزایش طول عمر پمپ آب منزل خود و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری، توصیه ما این است که یک منبع دیافراگمی با حجم بالاتر تهیه کنید.
 • برای مهار کردن وزن لوله ها، لازم است تدابیر مناسبی اتخاذ شود. توجه داشته باشید که روی پمپ زمینی به عنوان تکیه گاه وزن لوله های سیستم لوله کشی که در معرض فشار باشد، حساب باز نکنید.

 

تعمیر پمپ آب آپارتمانی

توجه: طبق مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان، اتصال پمپ به انشعاب اصلی آب شهری مجاز نمی باشد و به همین جهت، نصب پمپ را باید با استفاده از یک شیر یک طرفه در محلی جدا از لوله اصلی آب شهری انجام داد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 3

شکل 3 سرویس قطعات و ملحقات پمپ توسط سرویسکار مجرب

سرویس پمپ آب خانگی

 • چک کردن شیرفلکه
 • بررسی کردن منافذ پروانه پمپ
 • بررسی و چک مقدار روغن موجود در محفظه موتور و سیل و تعویض روغن این دو قطعه در صورت نیاز
 • چک صحت عملکرد آلارم ها به منظور اطمینان از درستی کارکرد آنها. برای این منظور لازم است که تست های الکتریکی اولیه انجام شود.
 • پس از مدتی، پروانه و الکتروموتور پمپ کارایی خود را از دست داده و فرسوده می شوند که همین امر باعث می شود که پمپ نتواند هد حداکثری را ایجاد کند. در این موارد سرویس این قطعات باید در اسرع وقت انجام شود.

توجه: وقتی موتورپمپ از کار می افتد، الزاما به معنی سوختن آن نیست. در اغلب موارد با سرویس اصولی و صحیح می توان مشکل پمپ ها را حل کرد.

 

عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی

اگرچه نصب و راه اندازی صحیح پمپ آب خانگی، می تواند عمر کارکرد آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، اما در هر صورت این دستگاه مانند هر تجهیز دیگر مکانیکی به مرور زمان دچار عیوبی می شود که باید در اسرع وقت نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

تجربه ما نشان داده که اجرای اصول تعمیر و عیب یابی توسط افراد غیرمتخصص به مراتب هزینه های بعدی بیشتری را به کارفرمایان و صاحبان منازل تحمیل کرده است.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 4

شکل 4 نمایی از یک پمپ که نیاز به تعمیر و عیب یابی داشت و تیم فنی سایت سرویس آن را بر عهده گرفت

به طور کلی یک پمپ آب خانگی در طول فعالیت خود، ممکن است از قسمت های مختلفی آسیب ببیند که در زیر شماری از مشکلات پمپ آب خانگی را مشاهده می کنید:

 • از تنظیم خارج شدن دستگاه پمپ
 • کار کردن یکسره پمپ و خاموش نشدن آن
 • تعداد دفعات زیاد روشن و خاموش شدن پمپ
 • کاهش باد داخل مخزن تحت فشار
 • گیرپاژ کردن پمپ
 • آبدهی پمپ
 • و ....

در ادامه شماری از این عیوب را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم:

یکسره کار کردن پمپ آب خانگی و راهکار رفع آن

پمپ معمولا وقتی یکسره کار می کند و خاموش نمی شود که تغییرات فشار آنقدری زیاد باشد که پمپ نتواند آن را تامین کند و مجبور می شود که تا تامین این فشار، یکسره کار کند.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 5

شکل 5 تکنسین تاسیساتی در حال سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی و منبع تحت فشار متصل به آن

 • دلیل اصلی یکسره کار کردن پمپ، تنظیم نبودن اتومات مکانیکی است که بایستی توسط سرویسکار ماهر انجام شود. بر اثر یکسره کار کردن پمپ، سیال به تدریج گرم می شود و پروانه های نویل تغییر شکل می دهد و حالت اولیه خود را از دست می دهد.
 • هوا کشیدن پمپ
 • خراب شدن منبع انبساط و سوراخ شدن آن که باعث می شود نتواند باد را نگه دارد و فشار به صورت مدام کم و زیاد می شود و پمپ به فعالیت خود بدون خاموش شدن ادامه می دهد. در این باره پیشنهاد می کنیم که مطلب تنظیم میزان باد مخزن تحت فشار پمپ آب را مطالعه فرمایید.
 • وجود نشتی در جایی از سیستم

برای اطلاعات بیشتر در این رابطه، مطلب علت یکسره شدن پمپ آب خانگی به علت خرابی شیر یک طرفه را مطالعه کنید.

 

خرابی و تنظیم نبودن کلید اتوماتیک

کلید اتوماتیک پمپ، یکی از ملحقات پمپ است که به نوعی مرکز فرماندهی پمپ تلقی می شود و فرمان قطع و وصل پمپ را صادر می کند.

این قطعه از پمپ، در قیاس با سایر تجهیزات متصل به آن، با خرابی های بیشتری مواجه می شود و به دو نوع مکانیکی و دیجیتالی یافت می شود. واژه ست کنترل در حقیقت به کلید اتومات دیجیتالی اطلاق می شود.

در داخل کلید پمپ دو پیچ یا مهره دیده می شود که یکی از آنها جهت تنظیم تنظیم فشار قطع آن و دیگری به منظور تنظیم فشار استارت پمپ استفاده می شود.

در واقع با این دو مهره می توان اقدام به کاهش و افزایش فشار (بار پمپ) کرد. هنگامی که می خواهیم فشار آب را تنظیم کنیم، بایستی همه شیرهای آب را ببندیم و تنظیم پمپ را با باز و بسته کردن یک شیر انجام دهیم.

در انجام این کار باید همه واحدهای ساختمان را مد نظر قرار داد به طوری که دورترین نقطه نیز از فشار خوبی برخوردار باشد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 6

شکل 6 نمایی از فرآیند تنظیم مخزن تحت فشار پمپ آب

در موارد متعددی علت یکسره کار کردن و بسیاری از عیوب دیگر پمپ، عملکرد نامناسب کلید اتومات است. مواردی چون چسبیدن کنتاکت های کلید اتوماتیک و تنظیم نبودن آن، به شدت فعالیت پمپ را تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

توجه: خرابی اتوماتیک مکانیکی معمولا یا ناشی از خراب بودن منبع تحت فشار است و یا از کیفیت پایین اتوماتیک ناشی می شود.

کلیدهای اتوماتیک را به تفصیل در مقاله علت روشن نشدن پمپ در طبقات بالا و راه حل، بررسی کرده ایم که مطالعه آن را برای شما علاقه مندان توصیه می کنیم.

 برای بررسی علت روشن شدن چراغ failure پمپ آب بر روی نام این مطلب بزنید.

 

پدیده کاویتاسیون در پمپ آب خانگی و راهکار رفع آن

وقوع پدیده کاویتاسیون و تشکیل حباب های بخار در پمپ ها، یکی از مشکلات شایعی به شمار می رود که سیستم های آبی ساختمان را در معرض آسیب قرار می دهد.

کاویتاسیون به طور معمول در زمان مکش پمپ روی می دهد. هنگامی که فشار مکش به میزان قابل توجهی کاهش یابد، با ورود مایع به پمپ آب، حباب های بخار تشکیل می شود.

کاویتاسیون معمولا به دو صورت مکش و تخلیه روی می دهد. نوع اول در چشم پروانه و نوع دوم در نوک پروانه به وقوع می پیوندد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 7

شکل 7 تصویری از پروژه تعمیر و سرویس پمپ آب خانگی

راه های پیشگیری از وقوع کاویتاسیون مکشی در پمپ آب خانگی:

 • پوشش درزها و بکارگیری رینگ های آب بند و آب بند های ساقه که به صفحه شیر در لوله مکش متصل می شوند.
 • آب بندی کردن و بستن تمامی سطوح، واشرها و صفحات فلنج ها
 • نگه داشتن سرعت سیال در حدود هشت فوت بر ثانیه با بیشتر کردن قطر لوله
 • بکارگیری آب بندهای مکانیکی دوبل در پمپ آب

هنگامی که میزان هوای موجود در شبکه پمپ از یک حدی فراتر رود، باید در اسرع وقت اقدامات لازم را توسط سرویسکار مجرب انجام داد. این هوای اضافی باعث ایجاد یک فضای خلا مانند می شود که اجازه نمی دهد آب فرآیند مکش را انجام دهد.

 

عدم پمپاژ آب توسط پمپ

پمپ گاهی اوقات علی رغم اینکه کار می کند، ولی آبی را پمپاژ نمی کند. همانطور که در مقاله 10 دلیل بالا نرفتن فشار پمپ آب ساختمان + نحوه رفع آن گفتیم، این موضوع می تواند علل مختلفی را مطابق زیر داشته باشد:

 • هواگیری نشدن پمپ
 • پر نشدن کامل پمپ یا لوله مکش از سیال
 • بیش از حد بودن مکش پمپ
 • وجود تفاوت اندک بین فشار بخال سیال و فشار مکش
 • وجود جسمی خارجی در میان پره ها
 • وجود تفاوت اندک بین فشار مکش و فشار بخار سیال
 • زیاد بودن مقدار گاز یا هوا در سیال
 • کیفیت نامناسب اتومات مکانیکی
 • عیوب مکانیکی پمپ آب و ملحقات آن

برای آشنایی با طریقه رفع هر کدام از عیوب ذکر شده، بر روی لینک مقاله بزنید.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 8

شکل 8 گیج فشار یک پمپ آب خانگی

راهکارهای عیب یابی و تعمیر و سرویس این مورد را با جزئیات بیشتر در مطلب دلیل کار نکردن پمپ آب با وجود برقدار بودن بررسی کرده ایم که مطالعه آن را برای شما خوانندگان گرامی توصیه می کنیم.

 

لرزش و سر و صدای زیاد پمپ و راهکارهای کاهش آن

 • لرزش و سر و صدای پمپ می تواند ناشی از وجود اجسام خارجی در پروانه یا شل بودن قطعه ای روی محور نیز باشد. همچنین محکم نبودن محل استقرار پمپ و لقی روتور نیز می تواند این سر و صدا و لرزش را تشدید کند.
 • برای اینکه تشخیص دهیم که خود پمپ ذاتا سر و صدای زیادی تولید می کند یا اینکه علت آن فرسودگی قطعات است، بایستی صدای آن را با حالات قبلی آن مقایسه کنیم. چنانچه پمپ در ابتدا سر و صدای زیادی ایجاد نکرده است و پس از مدتی صدای آن زیاد شده، این سر و صدای اضافی ناشی از فرسودگی قطعات است.
 • تعمیر یاتاقان های پمپ: اگر پمپ ایجاد سر و صدای بیشتری نسبت به حالت عادی کند، این احتمال وجود دارد که یک یا چند یاتاقان پمپ فرسوده شده است. یاتاقان پمپ ها این شرایط را فراهم می کند که اتصال محور متحرک (شفت) از طریق پمپ به پروانه میسر شود.

در واقع صدای بلند ایجاد شده از یاتاقان ها، یک علامت هشدار است که یاتاقان ها در برابر فرسایش یا شکسته شدن آسیب پذیر شده اند.

تجربه ما بر این است که بهتر است یاتاقان فرسوده یا پرسر و صدا را بلافاصله تعویض کرد تا جلوی آسیب دیدگی به قطعات مرتبط گرفته شود. در صورت ادامه استفاده از یاتاقان هایی با این شرایط، همه آنها بعد از مدتی فرسوده شده و در نهایت حتما باید تعویض شوند. باز کردن پمپ جهت دسترسی به یاتاقان ها لازم است.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 9

شکل 9 تصویری از یک پمپ آب خانگی و منبع فشار متصل به آن

 • تعمیر پروانه: چنانچه از یک فیلتر مناسب در قسمت ورودی پمپ استفاده نشود، احتمال اینکه گرد و خاک به سینی پمپ ورود کند، وجود دارد. این خرده ها باعث آسیب دیدگی پروانه و ایجاد سر و صدای زیادی هنگام پمپاژ می شود.

در صورتی که مشاهده می کنید که خورده آشغالی وارد پمپ شده است، در اسرع وقت پمپ را خاموش کنید و سیستم را از آشغال ها پاک کنید. به همین خاطر توصیه می کنیم که با مشورت یک سرویسکار ماهر، از یک فیلتر مناسب در پمپ استفاده شود و با بررسی مرتب آن، از کند شدن عملکرد پمپ جلوگیری به عمل آید.

 

جنس پروانه ها و تاثیر آن در خرابی های مربوط به پمپ

پروانه های پمپ ها عموما یا از جنس نوریل است یا از جنس برنجی. پروانه های نوریلی وزن بسیار پایین دارند و به همین علت از اینرسی کمتری برخوردار هستند که این مساله باعث می شود که در برابر گردش سیال، شفت تاب بر نمی دارد. در مقابل پروانه هایی از جنس برنجی، اینرسی زیادی از خود نشان می دهند و خیلی سریع خار گشاد می کنند.

اگرچه پروانه های نوریلی از مزیت اشاره شده برخوردارند، اما حتما نیاز است که یک مخزن به پمپ دارای این پروانه ها ملحق شود. زیرا اگر پمپ بدون آب کار کند، خیلی زود داغ شده و پروانه ها بر اثر افزایش درجه حرارت تغییر شکل می دهد.

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 10

شکل 10 تنظیم منبع تحت فشار برای عملکرد بهتر پمپ آب خانگی

خراب شدن سیل مکانیکی پمپ آب خانگی

سیل مکانیکی یکی از قطعاتی است که خیلی زود خراب می شود. این قطعه با آب روانکاری می شود و در صورت خراب شدن، چاره ای جز تعمیر یا تعویض آن نیست.

 

خاموش و روشن شدن زیاد پمپ آب خانگی

تعداد دفعات روشن و خاموش شدن زیاد، خراب شدن بلبرینگ زیاد مشاهده می شود و باید تعویض کرد. انتخاب آور باعث آمپر کشیدن می شود که باعث سوختگی الکتروموتور آن می شود.

 

خرابی بلبرینگ ها

بلبرینگ ها یکی از قطعات با استهلاک بالای پمپ می باشد. هر بلبرینگی یک عمر مفیدی بر اساس تعداد دور در ساعت دارد و پس از خراب شدن بایستی تعویض شود.

 

گیرپاژ کردن پمپ

گیرپاژ کردن پمپ دلایل مختلفی دارد که در مطلب علت گیریپاژ کردن پمپ آب خانگی و تعمیر آن به تفصیل راجع به آن صحبت کرده ایم. به طور خلاصه می توان گفت علل این پدیده به احتمال زیاد یکی از موارد زیر خواهد بود:

 • وجود ذرات معلق و گیر کردن پروانه باد به محفظه

راهکار: تمیز کردن پره ها و محفظه

 • زنگ زدگی قطعات فلزی پمپ نظیر محفظه و پروانه پمپ و گیر کردن پروانه باد به محفظه

راهکار: پاک کردن زنگآب و سرویس و شست و شوی قطعات

 • خرابی بلبرینگ های موتور

راهکار: تعویض بلبرینگ های جلو و عقب الکتروموتور

سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی 11

شکل 11 تصویری از پمپ های تعمیر و سرویس شده در یکی از پروژه ها

 

تعمیر و عیب یابی پمپ آب خانگی در یک نگاه

نوع نقص مشاهده شده

علت احتمالی نقص

راه حل پیشنهادی

متوقف نشدن پمپ

اشکال در سوپاپ و درست عمل نکردن آن

بازرسی دقیق سوپاپ پمپ

کم بودن فشار آب از حدی که باعث قطع اتومات شود

باز کردن پیچ تنظیم فشار به منظور قطع کردن آن

باز بودن شیر آب یا وجود نشتی زیاد در سیستم لوله کشی

بازرسی دقیق شیرها و سیستم لوله کشی

روشن شدن چراغ قرمز پمپ

کمبود مقدار آب منبع یا میزان آب ورودی به پمپ

بررسی میزان آب منبع یا ورودی به پمپ و فشار دادن کلید ریست پس از مطمئن شدن از موجودیت آب در ورودی پمپ یا منبع

زیاد بسته شدن پیچ تنظیم فشار و رسیدن آن به انتهای سیلندر

باز کردن پیچ تنظیم به منظور اتومات کردن توسط کنترلر

روشن نشدن پمپ به هنگام باز کردن شیر

وجود نداشتن آب ورودی به پمپ

چک کردن آب ورودی

قطع شدن منبع اتومات

چک کردن وصل بودن جریان برق به اتومات پمپ

قطع شدن یکدفعه آب هنگام کار

مسدود شدن راه ورودی آب به پمپ

چک و بررسی آب ورودی به پمپ یا آب منبع

کاهش یا اتمام آب ورودی به پمپ یا آب منبع

چک و بررسی آب ورودی به پمپ یا آب منبع

قطع شدن منبع برق اتومات

چک و بررسی وصل بودن جریان برق به اتومات پمپ

سایر نقص های پمپ آب خانگی

 • چنانچه پمپی بیشتر از 5 بار در بازه زمانی یک دقیقه ای، خاموش و روشن شود، به احتمال زیاد می توان نتیجه گرفت که خود منبع تحت فشار یا تیوب آن، معیوب شده است.
 • کار کردن در حالت خشک و بی آب شدن، می تواند باعث آسیب دیدگی فیبروفنر شود (فیبروفنر مانعی است که جلوی نشت آب را از روی شافت به داخل الکتروموتور می گیرد).

استفاده اصولی و هدفمند از پمپ آب

با مشورت سرویسکار، یک برنامه قابل اجرا برای نگهداری و پیشگیری از خرابی پمپ تنظیم کنید و در آن حتما راهکارهای سازنده را مد نظر قرار دهید.

 

مطالعات بیشتر:
12 نکته در نگهداری و تعمیر پمپ آب

سایت پمپ کده

 

سوالات متداول سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی

1- سوال: مشکل پمپ ما این است که وقتی به حد پایین تنظیم می رسد عمل نمی کند. یعنی حد پایین را 2 گذاشتیم که پمپ روشن شود و حد بالا را 4. اکثر اوقات روشن می شود و درست کار می کند ولی برخی اوقات کار نمی کند.

یعنی درجه به 2 که می رسد شروع به کار نمی کند و عقربه به صفر می رسد و بعد 1 دقیقه مجدد کار می افتد. (تاکید میکم در برخی اوقات که مصرف بالا هست اینجوری می‌ شود). کلید اتومات نیز تنظیم شده است ولی مشکل رفع نشده است.

پاسخ: لطفا چک کنید شیر یک طرفه در خروجی پمپ بعد از شیر قرار گرفته یا قبل از سه چهار راهه که فشارسنج بر روی آن نصب می شود.

امکان دارد شیر یک طرفه عامل اشکال در عملکرد باشد.

2- سوال: پمپ آب ما وقتی روشن می‌ شود کار نمی کند باید پروانه را هل دهیم تا حرکت کند مشکل از چیست؟

پاسخ: اگر بعد از اینکه پروانه را هل می دهید و بعد از شروع به کار پمپ بدون هیچ مشکل و سر و صدا ادامه کار می دهد، خازن راه انداز با مشکل مواجه شده است. پمپ را به آرامی و با دقت بچرخانید اگر از محل بلبرینگ صدا دهد امکان خرابی از بلبرینگ پمپ می باشد.

زمانی که شما متوجه گیر کردن یا به اصطلاح بدکار کردن پمپ می شوید، با هل دادن پمپ را مجبور به گردش نکنید. این کار معایبی را با خود به همراه دارد که ذکر می کنم:

1- آمپر کشیدن دینام، که به مرور زمان موجب سوختن دینام می شود.

2- خراب شدن بلبرینگ و خرد شدن بلبرینگ که موجب صدمه به پمپ می شود.

3- گرفتگی ناچیز پشت پروانه که با باز کردن آن به راحتی حل شده و از هزینه های بیشتر جلوگیری می شود.

3- سوال: سلام پمپ آب منزل ما، با باز شدن شیر آب شروع به کار می کند ولی با بسته شدن شیر آب خاموش نمی شود علت چیست؟

پاسخ: اگر بعد از مدت طولانی خاموش می شود، تنظیم درجه فشار حداکثر پمپ، که در آن درجه فشار باید دستور خاموشی پمپ را بدهد، بهم خورده است.

اگر اصلا خاموش نمی شود کلید تنظیم فشار باید تعمیر یا تعویض شود.

4- سوال: چند روزی است که از زیر بدنه اصلی پمپ آب چکه می کند. دلیلش چیه؟ آیا می تونم خودم تعمیرش کنم یا نیاز به متخصص داره. ممنونم

پاسخ: محل نشتی را پیدا کنید، اگر محور شفت پمپ باشد امکان دارد که فیبر و فنر پمپ خراب شده باشد و نیاز به تعمیر دارد، اگر از پوسته می باشد می توانید بدنه را آچار کشی کرده یا از چسب نیسان استفاده کنید. (چسب های مخصوص آب بندی)

5- سوال: پمپ خونه ما یه هفته خاموش بوده الان روشنش کردیم کار نمی کند پروانش با فشار خیلی آروم میچرخد ولی صدایی ندارد کلا کار نمی کند، سالم بوده قبل خاموش کردنش لطفا راهنمایی کنید مشکلش چیه؟

پاسخ: در حالت خاموش چک کنید که پمپ با دست روان می چرخد یا خیر. امکان دارد گریپاژ کرده باشد.

اگر روان می چرخد امکان دارد مشکل از خازن راه انداز باشد و باید مشکل آن برطرف شود.

اگر پمپ با زور تلاش در چرخیدن دارد، در این حالت آن را روشن نکنید. امکان سوختن سیم پیچ نیز وجود دارد. همچنین امکان گرفتگی در پمپ به وسیله جسم خارجی نیز هست.

6- سوال: ساختمان ما پنج طبقه و ده واحده است. یک پمپ دو اسب بخار و مخزن 28 لیتری و تانکر 1500 لیتری (قبل از پمپ) داریم. پمپ مشکلی نداشت تا اینکه محل اتصال پمپ به پروانه آب ریزی داشت.

به تعمیرگاه برده و حتی پروانه پمپ را عوض کردم. الان یکسره کار می‌کند. بعد خاموش کردن دیگر روشن نمی شود. حتی پیچ کوچک اتومات را هم تا انتها بسته ام. اما پمپ بعد خاموش کردن دستی دیگه روشن نمی شود! چکار باید بکنم؟

پاسخ: کلید مکانیکی شما باید بازدید شود که دلیل کار نکردن اتوماتیک پمپ چک شود. امکان خرابی اتومات پمپ وجود دارد.

چون پمپ بطور صحیح کار می کرده و تعمیر شده است. روشن و خاموش شدن پمپ بوسیله اتومات مکانیکی و مخزن باد صورت می گیرد. جهت اطمینان بیشتر هر دو این موارد باید چک شود .

زمانی که پمپ سرویس شده است، پنج راهی و اتصالات باز شده و دوباره بسته شده است، امکان رسوب گرفتن در زمان کوتاه بعید می باشد.

در این مورد کاربر با تعویض اتومات مکانیکی پمپ مشکل شان بر طرف شده است. (طبق گفته کاربر محترم)

7- سوال: تعمیرکار، کلید مکانیکی پمپ آب را عوض کرده است اما از روزی که عوض کرده دائم پمپ خاموش می شود و نیاز هست که هر دفعه دکمه ریستارت پمپ را بزنم تا باز پمپ کار کند. خواهشا راهنمایی کنید.

پاسخ: وقتی کلید خاموش میشود و نیاز به استارت دوباره دارد مشکل ازخود کلید هست. آن را بررسی کنید ممکن است مشکل از پلاتین‌های آن باشد.

8- سوال: ما در یک ساختمان ۴ طبقه تک واحدی در طبقه اول ساکن هستیم ولی صدای قطع و وصل شدن پمپ که تو پارکینگ هست به شدت آزار دهنده. حتی عایق بندی هم تقریبا انجام دادیم.

به نظرتون می‌شود پمپ را به بام ساختمون منتقل کنیم؟ چون حداقل فضای بام بازه و عین پارکینگ بسته نیست که صدا بپیچه.

پاسخ: دلیل قرار دادن پمپ، کمبود فشار آب هست. آیا آب به پشت بام می رسد و در تمام روز پمپ شما در پشت بام دارای ذخیره تغذیه آب هست که به پشت بام انتقال دهید؟

اگر آب با فشار شهری به پشت بام برسد می توانید پمپ و مخزن را به پشت بام انتقال داده اما طریقه اجرای لوله کشی نیز مهم می باشد.

پمپ‌های بشقابی پروانه‌ای برنجی از پمپ های کم صداتر هستند. صدای زیاد داخل پارکینگ ممکن است از صدای آب درون لوله باشد. همچنین پمپ‌ها جت ذاتا دارای صدای زیادی هستند.

9- سوال: حدود یک ماه از خرید پمپ آب منزل ما میگذرد و ایراد بزرگی که دارد داغ شدن بیش از حد اب هست. از خنک بودن مخزن اب هم مطمئن شدم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

پاسخ: احتمالا پمپ در طول روز زیاد کار میکند و یا زمانی که پمپ روشن می شود مدت زیادی کار می کند تا قطع شود و این عمل باعث می شود که آب خنک داخل پمپ به دلیل چرخیدن زیاد پروانه داغ شود. با تنظیم مجدد و اصولی کلید پمپ مشکل برطرف می شود.

10- سوال: پمپ آب ما وقتی که آب بسته است، هر ۲دقیقه یکبار روشن می شود، طوری که ما مجبور میشویم شب ها پمپ را از برق بکشیم تا صدای روشن شدنش اذیتمان نکند. لطفا بگویید مشکل از کجاست؟

پاسخ: احتمال دارد نشتی کمی در شیرآلات خود داشته باشید. و البته احتمال قوی تر امکان دارد باد مخزن تحت فشار شما خالی شده باشد. همچنین احتمال دارد نشتی کمی در شیرآلات ساختمان و یا فلاش تانک داشته باشید.

سایر سوالات(9 سوال)

برخی از سوابق کاری مرتبط با نصب ، سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی و منبع

 

 

نظر سرکارخانم آقاجانی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه تعمیر پمپ آب

برای تعمیر و سرویس پمپ آب منزل یا محل کار خود با ما تماس بگیرید تا همکاران و سرویسکاران ما ، در سریعترین زمان در محل ساختمان حضور یافته و خدمات عیب یابی و بازرسی پمپ آب و سایر تاسیسات را انجام دهند.

اگر می خواهید قبل از مراجعه حضوری مجریان ما از هزینه های حدودی تعمیر پمپ آب خود مطلع شوید، مقاله نحوه محاسبه هزینه تعمیر پمپ آب خانگی و منبع برای این منظور آماده شده است.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +1 # علی سلامت 1397-08-30 09:47
پمپ آب منزل مان ( ویلایی) مرتب قطع و وصل می شود چک کردم دیدم وقتی شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب را قطع میکنم دیگر قطع و وصلی انجام نمیشه و پمپ به حالت نرمال کار میکند به نظر شما کدام قسمت از دستگاه تصفیه آب خراب است که این مسئله ایجاد می شود بسیار متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-08-30 10:48
سلام دوست عزیز
جهت اطمینان ، خروجی آب به اصطلاح فاضلاب دستگاه تصفیه را در ظرفی قرار دهید و ببینید آیا خروجی دارد یا خیر.
اگر خروجی داشته باشد دلیل قطع و وصل پمپ می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی سکالو 1397-09-09 09:00
باعرض سلام واحترام و ادب
من یک سوالی داشتم آیا ریزش آب روی خود پمپ آب خانگی باعث سوختن آن میشود یا نه
باتشکر سکالو علی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امید حدادي 1397-09-09 17:05
سلام وقت بخیر. بله اگر آب به دینام وسیم پیچ برسد پمپ میسوزد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امید حدادي 1397-09-09 17:11
سلام خیلی متشکر .این مشکلی که گفتیدمربوط ميشود به منبع تحت فشاریامنبع بادشمااول ازوالف منبع تست کنیدکه ازش بادمی آيدیاآب اگر آب بیایدتیوپ پاره شده وبایدتعویض بشود واگربادمیایدبایدبادراتنظیم کنیدچون اگر بادکم باشد هم این مشکل هست اتومات هم یک پیچ دارد که بازمیکنیدوصفحه رویش راجدامیکنیدوبه وسیله دوپیچ داخل اتومات پمپ وفشارراتنظیم میکنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1397-09-22 20:54
سلام و عرض خسته نباشید به شما و تیم عزیزتون.
ما توی صبقه دوم هستیم و وقتی آب رو باز میکنیم انگار اصلا پمپ روشن نمیشه. حساسیت پمپ رو چطوری افزایش بدیم؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # وطن خواه 1397-09-24 10:13
سلام ممنون، وقتتون بخیر دوست عزيز.چون فشاری که برای پمپ تنظیم شده است احتیاجی ندارد که طبقه دوم استارت کندتنظیم پمپ کار شما نیست تعمیر کار باید تنظیم کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ناشناس 1397-11-07 10:12
مزاحم شدم سوالی داشتم،میخاستم بپرسم آیاسرراه ورودی پمپ آب منزل جهت جلوگیری از ورودشان وماسه وسنگ ریزه احتمالی وهمچنین رسوبات وسختی آب نیازبه صافی یافیلتریارسوب گیرهست؟؟اگرنیازهست چه مدلی بایدنصب بشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1397-11-07 12:18
سلام خیر شما صافی بذاری پمپ بعد مدتی میسوزه چون اب ازش رد نمیشه به راحتی و پمپ داغون میشه منبع ذخیره یه مزیتشم همینه که نذاره شن بره تو پمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ناشناس 1397-11-11 22:36
سلام ،پمپ ساختمان ما دو اسب هستش ،چهار طبقه ، نه واحد.اتومات داغ میکنه میچسبه یکسره کار میکنه دلیلش چیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1397-11-12 00:11
سلام اگر منبع انبساط ۶۰ لیتری ندارین حتما
نصب کنید و اتومات pm12 استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ناشناس 1397-11-14 09:08
سلام وقتتون بخیر پمپ اب اپارتمانمان موقع خاموش شده چند بار پشت هم خاموش و روشن میشه پرشر رو هم عوض کردیم جواب نداد مخزن تحت فشار هم سالمه و فشارش تنظیم سرویس کار گفت احتمال داره اد تایمر باشه تایمر رو از مدار خارج کردن ولی بازم این ضربه رو میزنه پمپ ها هم سرویس شده شیر یکطرفه هم سالمه میخواستم اگر امکان داره راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1397-11-14 19:43
سلام مطمانم ملاک شما برای تشخیص
سالم بودن شیر یک طرفه ظاهر تمیزش بوده
یدونه شیر یورک جدید جایگزین کنید و نتیجه
رو حتما بهم اطلاع بدید باد منبع انبساطم چک کنید اگه زیاد باشه این اتفاق میفته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محمود 1397-11-15 23:34
سلام خسته نباشید
ساختمان ما 6 طبقه هست با 16 واحد یک پمپ 3 اسب پنتاکس داریم وقتی شیر طبقه آخر باز میشه پمپ روشن نمیشه باید چه کار کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرزاد 1397-12-27 10:47
سلام
ما یک پمپ نیم اسب جهت پرکردن مخزن آب در مواقع کمی فشار آب وصل کرده ایم ولی چون 4 ماهه استفاده نشده و احتمالا" آب داخلش مانده الان متوجه شدیم کار نمی کند و با چرخاندن پروانه هم شروع به کار نمی کنه باید چکار کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1398-01-01 11:18
سلام جام کرده بلبرینگشو روان کاری کنید
و به زور پروانه رو بچرخونید درست میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیدمحمدحسینی 1398-01-11 01:36
سلام،ده روزه پمپ اب ایمر وصل کردم،بعداز چندروز زمانی که شیراب روباز میکنم پمپ اب صدایی شبیه سوت از خود ایجاد میکنه وخیلی صداش ازار دهنده است،لطفا علتش رو بگویید چیست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-01-11 15:58
سلام وقت بخیر احتمال زیاد شما از ست کنترل استفاده کرده اید و صدای سوت از عبور جریان آب از ست کنترل می باشد. بیشتر مواقع از سایز کوچک لوله می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # یاسین 1398-02-12 10:52
سلام.یه پمپ خانگی دارم که منبعش سورخ شد و رفتم یدونه منبع جدید ۲۰لیتری گرفتم و روش نصب کردم.الان هرکاری میکنم موتور روشن نمیشه و بافاز متر که به اتوماتیک فشار میارم وصل میشه و موتور کار میکنه.البه قبل اینکه منبع سورخ بشه موتور کار میکرد و مشکلی نداشت.ازون موقعی که منبع نو روش وصل کردم اتوماتیک نمیشه.البته موتور یکسره میکنی کار میکنه ولی با اتوماتیک نه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # رضا پیری 1398-02-12 13:40
سلام
روی اتومات ۲ تا پیچ هست یکی کوچیک یکی بزرگ بزرگه رو به سمت راست بچرخونی
کار میکنه نکرد عوضش کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # فخرابي 1398-02-13 10:29
باسلام
اتومات پمپ خونم از نوع als هست و مغناطيسي ابي رنگ
تمام چراغاش روشنه ولي پمپ اتومات روشن نميشود و دكمه restart كه ميزنم چراغ pump on روشن نميشود وروي failure مانده
ولي وقتي كه برق پمپ رو ميتقيم به پمپ وصل ميكنم پمپ كار ميكند
مشكل اتومات من چيه بنظرتون؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-13 11:29
سلام اتومات رو باز کنید داخلشو نگاه کنید چیزی گیر نکرده باشه با دست هم تحریک کنید ببینید کتر میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا 1398-02-13 10:29
با سلام خدمت دوستان عزیز
پمپ خانه ما چند روزیه که در حین استفاده آب قطع میشد که صاحبخونه گفتن پمپ رو خاموش و روشن کنید و الان بعد از خاموش و روشن کردن پمپ مجددا آب با شدت معمولی وصل میشه اما اگر شیر آب بسته بشه و بعد از مدتی نه چندان طولانی باز بشه آب شروع به کم شدن و قطع شدن میکنه که دوباره مجبوریم پمپ رو خاموش و روشن کنیم. به نظرتون مشکلش چیه؟
ناگفته نماند اگر شیر آب بعد از خاموش و روشن کردن پمپ دایم باز بمونه آب قطع نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1398-03-14 00:36
ممکن ست کنترلر خراب باشه باید بررسی بشه تا ایراد پیدا بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # روحانی 1398-02-13 10:30
با سلام
چراغ failure پمپ دائم روشنه و دکمه ریسیت هم که می زنم این چراغ خاموش نمیشه و پمپ کار نمیکنه؟علتش چیه؟چیکارش باید کرد؟
ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # عبدالله 1398-02-30 00:51
سلام وقت بخیر
اگه مدار اب داخل پمپ باشه بورد خراب شده بایید بورد تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # hamed 1398-02-13 10:31
پمپ ما بازدن دگمه شروع ب کار میکنه وقتی خاموش میشه دیگه روشن نمیشه و سه چراغ سبز زرد قرمز داره که چراغ قرمز روشن میشه باز ریستار میزنیم چراغ زرد روشن میشه کار میکنه بعد از چند دقیقه خاموش میشه . فشار ابم کمه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1398-02-13 17:29
ست کنترل برای طبقات بالا جواب نمیده این مشکل بیشتر روزایی که استفاده از اب زیاده پیش میاد مخصوصا پنج شنبه و جمعه ها
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # زحمتكشان 1398-02-13 10:32
با عرض سلام وخسته نباشيد حدود يك سال پيش يه پمپ پنتاكس با كليد اتوماتيك براي يه ساختمان پنج طبقه نصب كرديم تو اين يك سال خيلي خوب كار ميكرد الان وقتي شير را باز ميكنيم پمپ روشن نميشه چك كردم برق وارد پمپ ميشه لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1398-02-24 01:35
سلام اتومات رو با دوتا پیچ کوچیک و بزرگ تنظیم کنید درست نشد تعویض
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ramin 1398-02-15 08:34
با سلام وخسته نباشید
پمپ اب ایتالیا c160 ابی رنگ برای 8 واحد مسکونی با منبع 60 لیتری پارسال نصب کردیم تا یک سال فشار خوب بود تا اینکه بعد از یک سال فشار کاهش که علت سوراخ شدن لاستیک مخزن بود تعویض ومجددا خوب شد اما بعد از دوهفته کارکرد مجدا با افت فشار روبرو هستیم وواحدهای 7.8 فشار اب کم را دریفت می کنند علت چیست خواهشمند است راهنمایی بفرمایید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1398-02-15 15:39
سلام پمپ رو بدید پروانشو و سیل نافی و ۰۰۰ رو
تعویص کنن براتون همچنین اتومات رو دوباره تنطیم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کرمی پور 1398-02-18 15:19
سلام
ما پمپ و منبع تحت فشار رو داریم. منتهی تقریبا اکثر مواقع فشار آب مناسب نیست. ما طبقه چهارم هستیم. به ندرت فشار آب مطلوب بوده است. اکثر مواقع پمپ کار نمی کند.وقتی هم که کار می کند چون صدای اون رو می شنویم باز تاثیری در فشار آب طبقه ما ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1398-02-19 00:32
سلام لطفا مشخصات کامل پمپ رو
مثل اسم و قدرت پمپ رو بفرستید
اگه پمپتون زیر یک اسب باشه
فشارتون قطعا جواب گو نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محمد 1398-02-21 12:35
با سلام و وقت به خیر
بنده یک پمپ پترولو نیم اسب و یک اتومات دیجیتالی برای منزل ویلایی نصب کردم که از ساعت 10 صبح تا 8 شب برای استفاده از آب باید دکمه ری استارت اتومات رو بزنیم که آب از شیرها جاری بشه و پس از بستن شیر آب جریان آب قطع میشه و پمپ خاموش میشه و باید به حیاط بریم و دوباره کلید ری استارت رو بزنیم و دیگه شیر آب رو نبندیم تا پمپ خاموش نشه و جریان قطع نشه. اتومات دیجیتال رو هم تازه عوض کردم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-21 13:55
سلام به احتمال زیاد فشار اب کمه تو اون ساعت ست کنترل پشتش فشار اب نباشه کار نمیکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # نوروزی 1398-02-21 12:41
سلام وقتتون بخیر
ما یک پمپ پنتاکس cm100\00بشقابی برای ساختمان چندسالیه نصب کردیم.پروانه اب پخش کن مرتب میشکنه و تا حالا چندبار تعویض کردیم.مشکل از چی میتونه باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-24 01:34
سلام از نصاب درخواست کنید در صورت امکان
پروانه برنجی براتون نصب کنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # داریوش 1398-02-21 12:42
سلام و وقت بخیر
من یک مخزن آب به همراه پمپ داخل ساختمان نصب کردم اما چون به ورودی آب ساختمان دسترسی نداشتم مجبور شدم از شیر داخل حیاط هم آب رو برای پر کردن مخزن بگیرم هم آب رو به داخل ساختمان پس بدم. مشکلی که هست اینه که برای پر کردن مخزن به صورت دستی باید عمل کنم. شیر ورودی مخزن رو باز کنم تا پر بشه و بعد شیر رو ببندم و توسط پمپ آب رو استفاده کنم اگر شیر ورودی باز باشه آب از مخزن گرفته میشه و دوباره به مخزن بر میگرده. خواستم بدونم راه حلی هست که نخوام به صورت دستی این کار رو انجام بدم ؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهدی 1398-02-25 20:48
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
دوست عزیزم بهترین روش این هست که شما انشعاب آب اصلی را به مخزن نصب کنید
در غیر این صورت شما میتوانید اگر حجم مخزنتون بالاست از فلوتر برقی شیوا امواج استفاده کنید به همراه شیر برقی که زمانی که آب مخزن به حداقل رسید آب را باز کند
درضمن اگر حجم مخزنتون بالاست میتوانید سر راه فلوتر برقی یک ساعت نجومی وصل کنید که شب ها آب پر شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # موسوی 1398-02-21 12:42
سلام جناب اسماعیلی خسته نباشید
پمپ طبقه هم کف نصب شده همیشه پر فشار وارد طبقه سوم میشه الان یه مدتیه روز ها مخصوصا ظهر ها باید ری استارت کنی تا چند ثانیه روشن میشه و بعد چراغ الارم روشن میشه دوبار بازش کردم میله ای که داخل فنر هستش قسمت بالاش آهنربایی داره که زنگ زده های خود پمپ باعث میشه که ضعیف عمل کنه یک هفته ای خوبه و بعد دوباره به همین شکل صافی هم نصب قبل از پمپ ولی چون از داخل پمپ وارد اتوماتیک میشه اون ذرات اهن به خودش جذب میکنه اتوماتیک هم از نوع فلو flow هستش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهدی 1398-02-25 20:48
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
مشکل از اتومات شما میباشد باید تعویض یا در صورت وجود قطعات جانبی دیافراگم اتومات تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # radmehr 1398-02-21 15:29
سلام وقت شما بخیر دیدم که خیلی به سوالات مردم جواب میدید، خیلی ممنونم و اینکه اگه برای مشکل من هم راهنمایی بکنید ممنون میشم ؛ طبقه ۴ هستم بدلیل همکاری نکردن همسایها مجبور شدم از داخل لوله ی هواکش توالت لوله کشی کنم به پشت بام ، که یک منبع گزاشتم و پمپ که آب را از منبع پمپ کنه به داخل واحد،، اما مشکلی که هست، منبع در ساعتی از روز پر نمیشود. سوالم اینجاس، اگه فشار کمه چطوری هستش که شیر پشت بام آب میاد ولی آب توی منبع پر نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-21 23:26
سلام اب توی منبع پر نمیشه یا اصلا نمیاد ؟
شناور رو باز کن تمیز کن شاید شن و ماسه گرفته
به راحتی اب رد نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جمشید 1398-02-27 14:42
سلام وخسته نباشی علت یکسره کار کردن پمپ آب و چسبیدن پلاتین آن چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-28 03:26
سلام اینقد روشن خاموش میشه که پلاتین داغ میشه میچسبونه بیشتر بخاطر جنس پلاتینه هیچ کاری هم نمیشه برا جلوگیری انجام داد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جمشید 1398-10-10 02:30
سلام و عرض ادب .علت چسبیدن پلاتین که البته مربوط به کنترلر پمپ که ست یا پرشر هست در حالت کلی مربوط میشه به ظرفیت الکتریکی پرشر یا ست کنترل و میزان کارکرد آنها. اگه توان الکتریکی پمپی بیشتر از توان الکتریکی پلاتین یا رله باشه پلاتین میچسبه و این عمل چون در حالت استارت و استاپ پی در پی آمپر زیادی کشیده میشه پلاتین داغ میکنه و میچسبه .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # احمد 1398-03-19 16:52
سلام
ما یک منزل دو طبقه ویلایی داریم که یک پمپ آب به همراه ست کنترل دارد ، 6 ماه اول سال که فشار اصلی آب خیلی کم میشه ، اصلا کار نمیکنه (طول روز) و همش باید پمپ رو خامش و روشن کنیم ، وقتی خاموش روشن میکنیم پمپ کار میکند و آب هم خوب میاد ولی تا آب رو میبندیم دوباره قطع میشه و خودش روشن نمیشه ، راه حل چیست ؟ اگر شهریار کار میکنید تشریف بیارید برای درست کردنش و اگر اینجا نمی آیید یه راهنمایی کنید چه کار بایستی کنیم و لیست اقلام مورد نیاز با مدل پیشنهادی را برای خرید اعلام کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-05 15:03
سلام شما باید منبع انبساط بخرید به همراه اتومات
و با تغیر سیستم و گذاشتن منبع ذخیره بعد کنتور
و قبل پمپ مشکلتون به کلی حل میشه
اگر میخواید کسی برا تعمیر بیاد با شرکت تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفان 1398-04-02 21:21
سلام
ما در یک ساختمان ۵ طبقه ۳ واحدی (جمعا ۱۵ واحد) هستیم. یک پمپ ۲ اسب پنتاکس با مخزن تحت فشار ۸۰ لیتری داریم. پمپ آب رو جدیدا سرویس کردیم و بلبرینگش رو هم تعویض کردیم. کلید اتومات پمپ هم برند المنت (مدل ۲ تا ۱۱ بار) انداختیم اما در طبقات بالا همچنان آب با تاخیر میاد و در زمانی که پمپ در حال استراحت هست فشار آب کم هست. به نظرتون اشکال از چی میتونه باشه؟ آیا این پمپ و کلید اتومات و مخزن برای ساختمانمون کافی هست؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-05 14:43
سلام اوتومات تنظیم میخواد
فشار رو ببرید بالا و استارت رو روی ۴ بذارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کیوان 1398-05-27 18:34
سلام پروانه پمپ آب نیم اسب خانه ما بدلیل داشتن زنگ زدگی داخل محفظه پمپ خیلی سفت میچرخید. بعد از اینکه بازش کردم و زنگ زدگی رو تمیز کردم حالا به وصلش کردم کلا فشار از یک بالاتر نمیره در حالیکه قبلا تا 3 میرفت. لطفا راهنماییم کنید چکار کنم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-05-30 23:04
سلام احتمالا موقع جا زدن پروانه سر جای خود قرار نگرفته است و فاصله افتاده و باعث می‌شود فشار پر نکند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # دانیال 1398-07-13 02:22
سلام وقت بخیر
من یه پمپ نیم اسب دارم چن وقتیه وقتی شیر آب رو باز میکنم هر یک ثانیه پمپ قط میشه باز وصل میشه مداوم تا زمامی که شیر آب بسته بشه و فشار آب هم با روشن خاموش شدن پمپ کم و زیاد میشه و یک ثانیه وصله یک ثانیه قطع
ممنون میشم راهنمایی کنین و بگین ک مخزن باد فشارش باید چند درجه باشه فک کنم رو مخزن ۲۸ الی ۳۵ درج شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سیامک نعمت پور 1398-07-16 02:50
سلام منبع انبساط مشکل داره یا باد نداره یا تویوپ پاره شده فشار مخزن معمولا یک الی یک و نیم باره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1400-04-16 14:30
پمپ آب منم همین مشکل رو داره یعنی تا آب رو باز میکنیم هر 1 ثانیه پمپ روشن و خاموش میشه فشار آب هم دائما" کم و زیاد میشه مخزن باد در حالت عادی حدود 50
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسداللهی 1398-07-13 06:18
باسلام. ساختمان 6 طبقه دارد وما در طبقه آخر ( ششم ) هستیم .فشار آب همه واحدها خوب است حتی واحد روبروی ما در طبقه ششم. اما فشار واحد ما درحد یک دقیقه خوب است ویک دقیقه بسیار کم میشود . لطفا راهنمایی بفرمایید علت چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-15 23:14
سلام
با توجه به این که واحد کناری شما فشار خوبی دارد و احتمال خیلی ضعیف این است که توری پشت شیر های شما رسوب گرفته باشد.
احتمال دوم این است که اگر از ساختمان دارای پمپ نیست همسایه کناری شما پمپ داخل واحد نصب کرده است.
اگر ساختمان شما دارای پمپ آب است فشار پمپ را کمی بالاتر ببرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسداللهی 1398-07-16 08:47
به نقل از مصطفی اسماعیلی:
سلام
با توجه به این که واحد کناری شما فشار خوبی دارد و احتمال خیلی ضعیف این است که توری پشت شیر های شما رسوب گرفته باشد.
احتمال دوم این است که اگر از ساختمان دارای پمپ نیست همسایه کناری شما پمپ داخل واحد نصب کرده است.
اگر ساختمان شما دارای پمپ آب است فشار پمپ را کمی بالاتر ببرید

باسلام. و تشکر فروان
کم و زیاد شدن فشار آب با افزایش فشار پمپ برطرف خواهد شد؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-16 08:56
بله .
فشار کمی بالاتر بیاید نوسان شماهم رفع می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسداللهی 1398-07-17 18:09
به نقل از مصطفی اسماعیلی:
بله .
فشار کمی بالاتر بیاید نوسان شماهم رفع می شود.

باسلام مجدد. ببخشید اتومات پمپ ایتال تکنیکا می باشد لطفا کامل توضیح میدهید چگونه فشار رازیاد کنیم . پیچهارا چگونه و چقدر بپیچیم.؟؟ ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-21 15:38
سلام وقت بخیر
پیچ بزرگتر را حدودا به اندازه یک الی ۲ دور محکم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسداللهی 1398-07-24 22:17
به نقل از مصطفی اسماعیلی:
سلام وقت بخیر
پیچ بزرگتر را حدودا به اندازه یک الی ۲ دور محکم کنید

باسلام و تشکر فراوان بابت راهنمایی تان. بایک دور محکم کردن پیچ بزرگ نوسان فشار کمی بهتر شد. به نظر شما برای بهتر شدن فشار یک دور دیگه محکم کنم؟؟ نیازی نیست پیچ کوچکتر را شل کنم؟اگر اره چقدر؟چون توسایت خودتون خوندم که پیچ کوچک هم تاثیر داره . ممنون میشوم که راهنماییم کنید.متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسداللهی 1398-07-29 18:17
به نقل از اسداللهی:
به نقل از مصطفی اسماعیلی:
سلام وقت بخیر
پیچ بزرگتر را حدودا به اندازه یک الی ۲ دور محکم کنید

باسلام و تشکر فراوان بابت راهنمایی تان. بایک دور محکم کردن پیچ بزرگ نوسان فشار کمی بهتر شد. به نظر شما برای بهتر شدن فشار یک دور دیگه محکم کنم؟؟ نیازی نیست پیچ کوچکتر را شل کنم؟اگر اره چقدر؟چون توسایت خودتون خوندم که پیچ کوچک هم تاثیر داره . ممنون میشوم که راهنماییم کنید.متشکرم

باسلام مجدد.متاسفانه پاسخی دریافت نشد مجددا ارسال کردم خواهشمند است راهنمایی فرمایید. ممنون میشوم زودتر راهنمایی بفرمایید. باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-30 08:42
سلام جناب اسداللهی
پیچ کوچکتر بازه روشن و خاموش شدن پمپ را محدود و یا بیشتر می‌کند.
می توانید پیچ کوچکتر را نیز کمی محکم کنید که پمپ دیرتر خاموش شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمود 1398-08-05 19:15
با سلام. اتومات مکانیکی منبع تحت فشار را عوض کردم (تعمیر کار عوض کرد) ولی چند روز بعد متوجه شدم از داخل اتومات قطره قطره آب میریزه. پیچ بزرگش رو چند دور شل کردم ریختن آب کمتر شد ولی قطع نشد. مشکل از چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # hamid 1398-08-15 22:56
سلام وقتی درب اتومات را باز میکنید با کمی دقت یک پولکی فلزی در کف اتومات میبینید که با پنج پیچ یک شکل بسته شده. زیر این پولکی پرده دیافراگم وجود دارد که عمل سنجش فشار را انجام میدهد شما به جای این که فشار را کاهش دهید تا دیافراگم رها شود. پنج پیچ پولکی را به طور ضربدری به آرامی سفت کنید. تا جایی که نشتی قطع شود. نه بیشتر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1398-08-10 17:19
با سلام
مادر یک ساختمان ۴ طبقه هشت واحد هستیم پمپ یک اسب پنتاکس ست کنترل دارد و استارت اولیه پمپ از طبقه چهارم استارت نمیخوره اب با تاخیر به طبقه چهار میرسد باید طبقه پایین یا پارکینگ اب را باز کنند که اب به طبقه ۴ برسد از شما جهت رفع این مشکل راهنمایی نمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-08-10 21:39
با سلام عملکرد ست کنترل به این صورت می باشد که زمانی که جریان عبور را احساس کند فرمان روشن شدن پمپ را می دهد و برق پمپ وصل می شود. با توجه به اینکه شما طبفه چهارم هستید زمانیکه آب را باز میکنید آب به جریان نمی افتد. بدلیل دوری مسیر . شما باید کلید اتوماتیک مکانیکی را جایگزین ست کنترل کنید که با فشار روشن و خاموش شدن تنظیم ممی شود و متکی به جریان آب و طبقات نمی باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جمشید 1398-09-18 02:14
سلام خسته نباشید .جناب اسماعیلی ست کنترل مجموعه ای از پرشر سوییچ و فلوسوییچ با یه برد الکتریکی هماهنگ کننده ست ضمنا پنج راهی درجه و منبع انبساط و شیر یک طرفه رو هم داره .حالا بسته به مدلش خوب بد یا متوسط .خواهشا این مطلب رو که اکثر سایتها هم زده رو عوض کنین .مجموعا شاید روزی یه دونه شاید هم بیشتر پمپ نصب میکنم از منبع حتی تا طبقات ۸ و ۹ خوب هم کار میکنه .این مطلب که جایی که آب جریان نداشته باشه ست کنترل نمیتونه پمپ رو راه بندازه یه تصور اشتباهه .ارادت و آرزوی کامیابی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-09-18 11:03
سلام به همکار گرامی یعنی شما میگید اگر اینکار رو نکنیم بهتر است و باید حذف شود منم تصاب هستم گفتم بپرسم که یه وقت به مشکل تو کار نخورم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-09-18 12:35
سلام جناب جمشید
به دفعات زیاد دیدیم که در فصل تابستان و ساختمانهایی که از زمان استفاده پمپ با ست کنترل گذشته زمانی که طبقات بالایی شیر را باز می کنند پمپ روشن نمی شود بدلیل اینکه آبی از شیر خارج نمی شود.
در رابطه با اینکه میفرمایید ست کنترل منبع انبساط دارد، هیدروتانک ها دارای تیوپ نیم یا یک لیتری است که باز هم در عملکرد اصلی منبع انبساط که کاهش تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ است تاثیری ندارد، بطور مثال ساختمانی که 10 واحد یا حتی 4 واحد مسکونی داشته باشد به ازای هر بار بازشدن شیر آب باید پمپ روشن شود که پمپ براحتی مصطلک می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # جمشید 1398-09-20 01:16
سلام وقت به خیر همکار گرامی .آقای اسماعیلی عزیز اینکه ست موقع تابستان یا هر موقع دیگه ای تو طبقات بالا استارت نمیکنه دلیلش این نیست که آب جاری نمیشه بلکه به خاطر اینه که پرشر سوییچ ست کنترل به درستی تنظیم نشده .با تنظیم مجدد یا با انتخاب صحیح ست میشه مشکل رو برطرف کرد .البته هر ست کنترلی محدودیت ارتفاع داره.در مورد منبع تحت فشار هم حق با جنابعالیه منبع تحت فشار ست برای ثابت نگه داشتن فشار لوله دهش هست و با کوچکترین مصرف آب پمپ روشن میشه .اصولا ست کنترل وسیله مناسبی برای کنرل پمپ تو خونه های چند واحدی نیست به دلیل نشت زیاد و تعداد استارت زیاد و ظرفیت کم الکتریکی رله برد .میشه گفت ارزونتره و کار راه انداز .چند ساله که هم میفروشم تعمیر و نصب هم میکنم .خرابی هم زیاد داره ولی با انتخاب صحیح ست کنترل درصد خرابی خیلی نیاد پایین .ارادتمند و آرزوی موفقیت .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-24 17:59
سلام همکار گرامی ممنوون از راهنمایی شما دوست عزیز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عبدالرحیم نصاری 1398-09-12 19:11
سلام پمب آب خانه 5ماهی که خریدمش کوچیکه ولی الان برق براش میاد ولی کار نمیکنه بلبرینگش هیچ مشکلی نداره که بگیم جام کرده ولی دوشاخش بزارم تو برق هیچ عکس العملی نداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # میلاد 1398-09-13 20:03
سلام اگه یمدت ک خاموش و اتومات کار میکند رسوب اب بروانه رو نگه داشت ک میتونین درب پشت پمپ رو در بیارین با دست بچرخونید تا پمپ راه بیوفته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-09-21 00:16
سلام وقتی شیر اب ببندیم ومصرفی نداشته باشیم بعد چند دقیقه چراغ قرمز دیجیتال روشن میشود واب کامل قطع میشود ومجبور میشویم ان رو ریست کنیم تاروشن شود وپس از بستن اب دوباره این اتفاق می افتد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-21 09:21
سلام کاربر گرامی مشکل از ست کنترل پمپ میباشد و بهتر است از سرویسکار کمک بگیرید زیرا ممکن است با تنظیم کردن ساده مشکلتون حل بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمدی 1398-10-11 00:23
سلام خسته نباشید خدا قوت با عرض پوزش جناب محمدجواد من یه سوال از سایتتون پرسیدم شما با جوابی که دادید تونستید مشکل من رو حل کنید و من واقعا از سایت خوبتون مخصوصا از جنابعالی متشکر هستم ما ساوه زندگی میکنیم اگه شما میتونستید بیایید عالی بود ما اینجا یه باغ هم داریم داخل باغمون یه پمپ آب داریم قبلا از این پرچرسوئیچ ها که دستی تنظیم میشد داشتیم ولی وقتی دیگه خراب شدش یه سرویسکار آوردم از این اتومات ها وضگصل کرد و شیرهایی که سر پمپ بودش و منبع رو جمع کرد الان وقتی آب رو باز میکنم پمپ 10ثانیه کار میکنه بعد به اندازه صدم ثانیه قطع میشه دوباره وصل میشه مشکل از کجا میتونه باشه ممنون میشم تو این مورد هم کمکم کنید من خودم دست به آچار هستم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-11 10:29
سلام کاربر گرامی جواب دادن به سوالات شما عزیزان وظیفه ما میباشد و اینکه تونستم مشکلتون رو حل کنم خیلی خوشحالم این مشکلی که الان توضیح دادید منظورتون اینه که پرشر سوئیچ اتومات گذاشته براتون؟ اگر این پرشر سوئیچ رو مستقیم بر سر پمپ بسته باشه اشتباه میباشد معمولا پرشر های اتومات را قبل از بستن بر سر پمپ یک تیکه لوله فلزی به اندازه 30سانت اول بر سر پمپ میبندن و بعد از آن پرشر رو برروی لوله میبندن با انجام اینکار مشکل شما حل میشه ممنون از اعتماد جنابعالی که به سایتمون دارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسعود 1398-10-12 11:29
سلام من پمپ لورا اتوماتیک دارم اتوماتش سوخته اتوماتش پیدا میشه از کجا باید بخرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-12 19:16
سلام کاربر گرامی
بله قطعات و لوازم جانبی اکثر پمپ‌ها موجود میباشد و برای اینکه زیاد وقتتون گرفته نشه برید سعدی بورس پمپ و لوازمش تو سعدی تهران هستش اگه ساکن تهران باشید فکر کنم داخل پاساژ رضا پور راحت تر پیدا کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نریمان ولی زاده 1398-10-18 11:59
سلام ممنون از سایت شما
میخواستم برای یک ساختمان 4 طبقه تک واحدی که برای مصارف معمولی مشکلی نداریم و فقط هنگام حمام کردن مشکل داریم در ضمن از پکیج شوفاژ دیواری استفاده میکنیم و می خواهیم پمپ را داخل ساختمان (پارکینگ) قرار دهیم در صورتیکه کنتور آب در حیاط هست.
1_از چه پمپی استفاده کنیم ( توان و برند ) ؟
2- در ضمن چه تجهیزات دیگری را باید تهیه کنیم ؟
3_چه تجهیزاتی را جهت راندمان بالاتر توصیه می کنید .

ممنون از صبر و بردباری شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-10-18 14:06
سلام کاربر گرامی
برای ساختمان شما پمپ ۱ اسب بشقابی کافی میباشد و برای نصب پمپ نیاز به تانکر آب و مخزن تحت فشار پمپ و یک ست کنترل اتومات برای راندمان بالاتر پمپ نیاز دارید برای کارشناسی دقیق تر و نصب میتوانید از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # طالبی 1398-10-28 13:34
سلام
آپارتمانی که من در آن ساکن هستم دارای پمپ می باشد ولی من در طبقه 4 اصلا آب با فشار ندارم در حدی که با حمام رفتن به مشکل میخورم.واحد های دیگه که شیر آب باز میکنن پمپ روشن میشه ولی برای من در زمان استفاده روشن نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-28 18:06
سلام کاربر گرامی
اول از همه باید به اینکه که پرشر سوئیچ شما تنظیم باشد اطمینان داشته باشید و اگر به درستی تنظیم شده باشد باید مخزن تحت فشار را چک کنید که شارژ باد داشته باشد و یا اینکه لیتر مخزن مناسب با پمپ باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # FARIBA 1398-11-08 22:48
سلام
من از زمانی که تو این خونه اومدم ما با پمپ مشکل داشتیم و همچنان هم داریم. اول که کلی طول کشید تا راه اندازی شد. مدتها کلا بالا آب نمیامد. بعد اومد سرهم بندی کردن راه افتاد دوباره چند روز بعد خراب شد. تو این 7-8 ساله هر روز یه جاش خراب شده. یه روز میگن مال اتوماتشه، یه روز میگن مال منبعشه. حالا مدتیه که شب میخوابیم صبح پامیشیم آب قطع میشه یکی باید بره برقشو بکشه دوباره وصل کنه تا کار کنه. رفتم میگم این چشه چرا درستش نمیکنید میگن ما هر کیو آوردیم علتش رو نفهمیدن میگن احتمالا هوا میگیره و باعث میشه آب قطع بشه.
گفتم اینجا بنویسم شاید بتونید کمکی کنید.
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-09 08:59
سلام کاربر گرامی اگر ساکن تهران هستید میتونید از سرویسکاران شرکت استفاده کنید که به خوبی کار شما رو انجام میدهند و رفع اشکال میکنند این مشکلی که شما الان گفتید برای اتومات پمپ میباشد که ریست میکنه و با کشیدن از برق و دوباره وصل کردن مجدد راه اندازی میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # FARIBA 1398-11-10 20:47
به نقل از mohamad javad:
سلام کاربر گرامی
اگر ساکن تهران هستید میتونید از سرویسکاران شرکت استفاده کنید که به خوبی کار شما رو انجام میدهند و رفع اشکال میکنند این مشکلی که شما الان گفتید برای اتومات پمپ میباشد که ریست میکنه و با کشیدن از برق و دوباره وصل کردن مجدد راه اندازی میشود.

سلام
ممنون از جوابگویی شما البته اتومات پمپ رو تا الان چند بار عوض کردن دیگه کسی واقعا راه نمیبره. یکی اومده گفته هوا گرفته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-11 08:34
سلام کاربر گرامی اگر هوا بگیره باید یه علتی داشته باشه یا جایی نشتی در مدار دارید و یا سیل پمپ خراب است و علت های دیگه پمپ الکی هوا نمیگیره و در ضمن اگر هوا بگیره تا زمانی که پمپ را هواگیری نکرده باشید پمپ به خوبی کار نمیکند و آب را به واحدها نمیفرستد شما میگید با کشیدن برق پمپ و وصل کردن مجدد پمپ شروع به کار کردن میکند این مشکل از اتومات پمپ میباشد میتونید مشخصات پمپ و اینکه اتومات چند بار میباشد و چه مارکی هستش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # FARIBA 1398-11-14 14:25
به نقل از mohamad javad:
سلام کاربر گرامی
اگر هوا بگیره باید یه علتی داشته باشه یا جایی نشتی در مدار دارید و یا سیل پمپ خراب است و علت های دیگه پمپ الکی هوا نمیگیره و در ضمن اگر هوا بگیره تا زمانی که پمپ را هواگیری نکرده باشید پمپ به خوبی کار نمیکند و آب را به واحدها نمیفرستد شما میگید با کشیدن برق پمپ و وصل کردن مجدد پمپ شروع به کار کردن میکند این مشکل از اتومات پمپ میباشد میتونید مشخصات پمپ و اینکه اتومات چند بار میباشد و چه مارکی هستش.

سلام ممنونم از راهنمایی شما. متاسفانه اطلاع دقیق از مشخصات و روش کارش ندارم. ولی این موردی که شما گفتید رو به اطلاعشون میرسونم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-14 15:04
سلام کاربر گرامی خواهش میکنم راهنمایی کردن وظیفه ما هستش ولی اگر ساکن تهران هستید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید مطمئن باشید سرویسکاران ما مشکل شما رو حل میکنن. باتشکر از حسن اعتماد شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید 1398-11-12 23:57
سلام. وقت بخیر. اگر مجبور باشیم پمپ را در محوطه روباز قرار دهیم، پمپ رو چگونه محصور کنیم که هم از باران و برف در امان باشد، هم صدای آن کمتر شده و هم اینکه به لحاظ ایمنی از سرقت باشد؟ آیا این موارد توسط همکاران شما انجام میشود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-11-13 09:42
سلام کاربر گرامی بله سرویسکاران شرکت اینکار را به خوبی و به طور تمیز انجام میدهند و باید برای پمپ یک اتاقک یا همون جعبه محافظ درست کرد که انتهای این جعبه راه هوا داشته باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید 1398-11-13 23:16
سرویسکارهای شما چه مناطقی رو پوشش میدن؟ آیا در اسلام شهر هم سرویس دهی دارید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1398-11-14 08:50
سلام وقت بخیر
نه متاسفانه فعلا فقط در شهر تهران خدمات حضوری ارائه میدهیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فائزه ثابتی 1398-11-26 09:23
سلام صبح شما بخیر پمپ آب منزل ما شبها که کمتر استفاده از آب میشه آب رو قطع نمی کنه و از منبع سر میره
ولی روزها این اتفاق نمیفته می خواستم ببینم مشکل از فلوتر پمپ است
اگر باید تعویض بشه هزینه آن چقدر است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-26 10:50
سلام کاربر گرامی اگر شبها این اتفاق میوفته فلوتر داخل منبع خراب شده است و باید تعویض شود و هزینه تعویض آن را میتونید هم از قسمت تعرفه های سایت و یا تماس با شرکت از قیمت ها مطلع شوید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شاهی 1398-11-29 14:20
در اثر داغ شدن و چسبیدن پلاتین های اتومات دستگاه اتومات پمپ ساختمان از کار می افتد و جریان آب قطع میشود ، علت چیست ؟ حتی با تعویض اتومات و نصب دستگاه نو هم این نقیصه رفع نشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-29 21:28
سلام‌کاربر گرامی از تنظیم بودن فشار آب مطمئن شوید و باید اتومات تنظیم شود لطفا از سرویسکاران شرکت برای تنظیم کردن اتومات کمک بگیرید اتومات نو هم نیاز به تنظیم دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جواد 1398-12-01 22:16
با سلام وخسته نباشی
درطبقه چهارم آپارتمان ساکن هستم واز پمپ نیمه اسب دراپ استفاده میکنم
پمپ برق وارد مدارش میشه صدای کمی هم داره ولی گیر کرده چه کار کنم
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-03 10:59
سلام‌کاربر گرامی پمپ باید باز شود تا مطمئن شوید مشکل از الکترو موتور میباشد یا پروانه های پمپ احتمال دارد بلبرینگ خورد شده باشد و چافت از مرکز خود خارج شده است توصیه میشود از یک پمپ ساز کمک بگیرید زیرا تنظیم کردن پمپ کار حساسی مبیباشد و احتمال داره به جای دیگه ضربه وارد کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عباس 1398-12-23 11:58
سلام خسته نباشید
ببخشیدپمپ آب روشن میشه یکسره کارمیکنه ولی فشارآب تاثیری نداره ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-23 19:20
سلام کاربر گرامی گشکل میتونه از چند مورد باشد اول از همه باید مطمئن باشید پمپ هوا نگرفته باشد بهتر است پیچی که بر روی پمپ برای هواگیری قرار دارد را کمی باز کنید و مطمئن شوید که آب خارج میشود دقت کنید پیچ را کامل باز نکنید دو دوور باز کنید کافی میباشد اگر پمپ هوا نداشته باشد باید مورد بعدی یعنی باد داشتن مخزن تحت فشار را چک کنید و در آخر از همه باید از کاسه پمپ یا همان گراف پمپ به مشکل نخورده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ali 1399-01-26 04:47
اگر امکانش هست شمارتو بهم بده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1399-01-27 08:20
سلام وقت بخیر
هر سوالی از متخصصین سایت دارید میتوانید در زیر پست های سایت و یا در قسمت پرسش و پاسخ بپرسید تا همکاران ما راهنمایی کنند، متاسفانه امکان دادن شماره تلفن امکان پذیر نمی باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسان 1399-01-02 11:29
سلام عیدشما مبارک
پمپ آب خانگی مدل پنتاکس یک اسب پوسته ورودیش شکسته چجوری باید درستش کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-02 17:38
دوست عزیز سلام باید در لوارم پمپ فروشی ها بگردید شاید پیدا کنید اگر جوش بدید چند وقت دیگه اذیت میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علم بیگی 1399-01-26 14:26
سلام پمپ آب یکسره کار میکند علت چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-27 11:30
دوست عزیز سلام تنظیم نبودن اتومات پلاتین چسباندن اتومات جدا شدن آب پخش کن از شفت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کیهان دانانسب 1399-01-27 15:24
سلام پمپ آب ما صدای لرزش دارد حتی وقتی که اب قطع وبسیار داغ میشود اب یه چند دقیقه روشن باشد خودبه خودقطعمیشود و عقربه ای که رو اتومات هستش مدام لرزش دارد لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-27 20:10
سلام کاربر گرامی اتومات پرشر سوئیچ تنظیم نمیباشد و نیاز به تنظیم دارد و اینکار نیاز به تخصص دارد لطفا از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-01-30 01:03
سلام ساختمان سه طبقه تم واحدي و إز بمب استفاده مي كنيم برأي أب رساني مدتي طبقه دوم إز ماشين لباسشويي يا توالت فرنكي استفاده ميكنه صداي ضربه شديد در سقف طبقه اول نشيده ميشود علت سوْال كنم
٢ با اينكه بمب أب داريم زماني طبقه دوم استفاده ميكنه طبقه اول افت فشار داريم مخصوصا در زمان حمام
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-01-30 11:11
سلام باید مشخصات پمپ آب شما بررسی بشه ،مقدار توان وهمینطور هد پمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حامد 1399-02-11 00:11
با عرض ام و خسته نباشید

پمپ خانه ما زیاد روشن و خاموش شه و مصرف آبمونم سه برابر شده

احساس میکنم آب بر گرده تو کنتر
مخزن هوا رو تعویض کردم ولی درست نشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-11 11:47
سلام احتمالاً مصرف کننده زیاده .واینکه شیر یکطرفه واتومات مکانیکی رو بررسی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1399-02-30 11:32
سلام وقت بخیر ببخشید دستگاه تصفیه آب خانگی تأثیری در کارکرد پمپ خانگی دارد چون ما اتومات پمپ رو عوض کردیم چه اتومات قبلی چه جدید زیاد خاموش و روشن میشه زمانی که‌ تصفيه آب کار میکنه هر 7ثانیه یکبار پمپ آب خاموش و روشن میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-31 21:23
سلام اگر تقاضا جهت مصرف نباشه پمپ کار نمیکنه مگر زمان درخواست آب پمپ تصفیه هم بهمین صورته نشتی آب در لوله رو هم بررسی کنید(البته در صورت عدم درخواست آب)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-02-31 21:23
سلام کاربر گرامی زمانی که آب از هر شیری یا اینکه تصفیه آب برای آب گیری از آب استفاده میکند تا زمانی که آب باز باشد اتومات یعنی همان پرشر سوئیچ دستور روشن شدن پمپ رو میدهد و پس از بسته شدن آب پمپ بعد از چند ثانیه خاموش میشود اگر شیری باز نباشد و پمپ خود به خود روشن شود دو مشکل میتونه وجود داشته باشه اول از همه اینکه پرشرسوئیچ خراب شده است و مشکل بعدی اینکه اگر پرشر سالم باشد احتمال زیاد پرشر سوئیچ تنظیم نمیباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی احمدعلی پور 1399-03-07 22:49
سلام ببخشید یک سوال داشتم،ما طبقه ی چهارم هستیم و برق که می‌ره یا وقتی پمپ روشن نمیشه آب نداریم و آب قطع میشه ،خواستم بدونم که امکانش هست که در هنگام قطع برق خود آب شهر بیاد بدون اینکه بخوا،یم بریم پایین و شیر باز کنیم؟ شیرآب یکطرفه میشه همیشه باز باشه؟ البته وقتی پمپ روشن نمیشه طبقه ی اول آب داره اما میخوام بدونم چرا با وجود پمپ در صورت کار نکردن آب طبقه ی چهار نمیاد ولی آب شهر بدون پمپ میاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-08 10:13
سلام باید در زمانی که برق میره حتماً شیر بای پاس دستی بازبشه .واین که آب به طبقه شما نمیاد فشار کم آبه .ایا پمپ شما مستقیم به آب شهر وصله یا به مخزن متصله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی احمدعلی پور 1399-03-10 22:49
ببخشید نمیشه خوب شیر بای پس همیشه باز باشه که این رفتن و باز کردن تو برق رفتن نباشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-12 10:13
سلام نه نمیشه چون تداخل ایجاد میشه وپمپ کارائی مناسب رو نداره .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر 1399-03-09 20:30
سلام خسته نباشید
اتومتیک پمپ هم تعمیر میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-18 09:37
سلام
بله در بعضی مواقع اگراتومات از نوع مکانیکی باشه با تمیز کردن پلاتین وست کنترل دیجیتال با تعمیر برد ویا تعویض قطعه تنظیم فشار.اما تجربه نشون داده اکثر موارد تعمیر عمر کمی داشته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جواد 1399-03-11 21:51
باسلام واحترام
من داخل آپارتمانم وداخل سرویس بهداشتی
پمپ آب نیم اسب نصب کردم
مدتی هر دو سه ماه یکدفعه خاموش میش ویا گیر میکنه که باور رفتن با نری مادگی برق آن دو باره راه مافته
لطفا مرا راهنمایی میکند
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-12 10:13
سلام تنظیم ست کنترل وبررسی ترمینال برق ورودی وخروجی کنترل وپمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسين 1399-04-09 13:41
سلام وقت بخير
پمپ آب نيم اسب خانگي خريداري كردم پس از نصب توسط نصاب ،متاسفانه زماني كه به برق وصل كرديم و شروع بكار كرد اتصال بدنه داشت و داخل آب هم برق داشت و پمپ پس از ده دقيقه كاركرد قطع شد .پس از بررسي متوجه شديم كه سيم ارت اتصال به يكي از سيم ها اتصال داشته.پس از اينكه سيم ارت رو جدا كرديم باز هم كه پمپ را به برق زديم برق ضعيفي داخل پمپ است و هنوز اتصال بدنه دارد . سيم ارت را هم كه به زمين وصل كرديم اتصال بدنه اش خوب شد و پمپ صحيح كار ميكند. سوالم اينه كه آيا برقي كه داخل پمپ است مجاز است و همه پمپ هابايد داشته باشند يا اين پمپ مشكل دارد و نبايستي اصلا برق داشته باشد و اگردارد به چه ميزان بايد باشد؟و ايا اصلا سيم ارت نيازي بود كه به زمين وصل كنيم يا خير؟ ممنون ميشم اگر اراهنمايي بفرماييد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-10 00:36
سلام پمپ هایی که سیال مایعاتی نظیر آب هستند حتماً باید در اتصال آنها از سیم ارت استفاده کرد واگر در ساختمان اتصال ارت نباشد سیم ارت را به زمین متصل کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غلامرضا 1399-04-23 17:33
سلام .وقت بخیر ببخشید یه منبع تحت فشار ۲۰۰لیتری خریداری کردم .آیا احتیاج هسته قبل از نصب تیوپ را باز کنم و داخل منبع رو رنگ یا ضد زنگی بزنم ...وبرای ساختمان ۷طبقه با ۲۸ واحد پمپ سه اسب چند درجه باد باید داخل منبع تحت فشار باشه..باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-04-23 17:51
سلام نه احتیاحی به اینکار نیست فقط باد منبع رو زمانی که خالی هست حداقل ۳بار باد داشته باشه دو درجه کمتراز فشار پمپ روی مانومتر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهناز 1399-05-11 15:30
سلام وقتتون بخیر.
سوالی از خدمتتون داشتم، بیشترین تعمیراتی که بر روی پمپ آب خانگی انجام می شود چه نوع تعمیراتی است و حدودا چند ماه یکبار؟
و بیشترین قطعه ای که خراب می شود و تعمیر میشود چه قطعه ای هست و حدودا چند ماه یکبار؟ و وزن و جنس حدودی قطعه رو هم لطف کنید ممنون میشم. جهت انجام پایان نامه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-11 22:20
سلام معمولاً کنترل مکانیکی وست کنترل دیجیتال در صورتی که از جنس نامرغوب استفاده بشه بیشترین خرابی رو داره ومداراتی که معمولاً از مخزن تحت فشار استفاده میشه معمولاً با سوراخ شدن تیوپ داخل مخزن بیشترین علل خرابی در پمپ آب خانگی هست .مدت زمان خرابی بستگی به استفاده از پمپ در تعداد واحد داره وبین ۶ماه تا یکسال متغیر هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پویا 1399-05-21 01:23
سلام وقت بخیر
پمپ آب یکسره کار میکنه خاموش نمیشه یهویی اینجوری شده تازه 2 ماه نصب کردیم مخزن نداریم پمپ اتومات هست
مشکل هواگیری هست یا پروانه مشکل داره؟

هزینه تعمیرش چقدر میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-21 09:17
سلام ابتدا ازبسته بودن تمام شیرهاونشتی درمدارمطمئن شوید همچنین شیر یکطرفه بعد از پمپ رو هم بررسی کنید وسپس کنترل رو از لحاظ تنظیم وخرابی باید تست کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1399-05-21 09:17
سلام وقتتون بخیر.
اگر کلید اتوماتیک قابل تنظیم دارید احتمال دارد که از تنظیم خارج شده باشد، یا منبع تحت فشار باد خالی کرده باشد.
اگر اتومات دیجیتال یا ست کنترل استفاده می کنید، احتمال وجود نشتی در کولر ، فلاش تانک ها ، توالت فرنگی را بررسی کنید که پمپ یکسره کار نکند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پویا 1399-05-21 12:37
به نقل از مصطفی اسماعیلی:
سلام وقتتون بخیر.
اگر کلید اتوماتیک قابل تنظیم دارید احتمال دارد که از تنظیم خارج شده باشد، یا منبع تحت فشار باد خالی کرده باشد.
اگر اتومات دیجیتال یا ست کنترل استفاده می کنید، احتمال وجود نشتی در کولر ، فلاش تانک ها ، توالت فرنگی را بررسی کنید که پمپ یکسره کار نکند.

شیر مربوط ب کولر رو هم میبندم تست میکنم کنتور آب اصلا حرکت نمیکنه
پمپ آب ما پنتاکس هست کلیدش هم هیدروتانک h1
فقط توالت ط 2 گرفتگی داره
3 ط تک واحدی هستیم
کنترل رو هم دکمه reset میزنیم باز خاموش نمیکنه پمپ رو
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-21 23:33
سلام،کنترل هیدرو تانک۰/۵بار باد داره تا پمپ یکسره کار نکنه ودارای شیر یکطرفه میباشد باد وتنظیم رو بررسی کنید ودرصورت عدم نتیجه گیری از سرویسکار کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهنام 1399-06-13 14:36
سلام فلاش تانک نصب کردم.سالمه .اهرمشو میکشم اب با فشار میاد.فقط از سنگ توالت حجم اب کمی بیرون میاد میخاستم بدونم مشکل کجاست و اینکه خودم میتونم درستش کنم یا نه
ممنونمیشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-13 16:27
سلام احتمالا لوله متصل به کاسه توالت گرفتگی داره ویا فاصله لوله با انتهای کاسه کم هست وآب کم خارج مشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدرضا 1399-07-27 10:49
سلام ،آپارتمان ما پنج طبقه 10 واحدی می باشد ،منبع انبساط قبلی 80 لیتری بود که نشتی دارد ما میخواهیم منبع را 150 لیتری قرار دهیم آیا منبع بزرگتر زمان قطع و وصل پمپ را بیشتر می کند یعنی پمپ زمان زیادی استراحت خواهد کرد یا همان 80 لیتری کافیه برای ما؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-07-27 10:59
سلام،بله این باعث میشه که پمپ زمان بیشتری استراحت کنه والبته ۱۵۰ لیتری بهتر است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رامین کزیمی 1399-08-04 20:25
سلام وقت بخیر استادبربلینگ پمپ عوض کردم همراه با فیبروفنروقتی می بندم گیر میکنه دکتر نمیکنه ولی بدون کلگی که اب مکش میکنه کار میکنه چرا ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-08-05 09:31
سلام،باید در نظر داشته باشید که از نمونه منطبق با پمپ استفاده شده ویا اینکه بلبرینگ کاملاً در جای خود قرار گرفته باشددر غیر اینصورت باچنین مشکلی مواجه خواهید شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمید 1399-09-23 20:21
من 3 هفته قبل یک دستگاه پمپ 2 اسب زنیکس متصل به مخزن انبساط و سوییچ فشار مکانیکی برای یک ساختمان 2 طبقه و 9 واحدی نصب کردم. تا جایی که ممکن بود جزئیات نصب توسط نصاب رو کنترل کردم. از طرفی یک کنترل بار برای کنترل جریان مصرفی پمپ در مدار تابلو برق قرار دادم. در یک هفته گذشته بعد از چند ساعت عدم کارکرد پمپ (مثل 12 شب تا 6 صبح)، با خطای کنترل بار به دلیل آمپر کشی بالای پمپ مواجه میشم و پمپ قطع شده و به شکل خودکار هم وصل نشده. جز یک بار، در بقیه موارد با ری استارت پمپ به کار میفته و این ماجرا چندبار تا حالا اتفاق افتاده. با توجه به مطالب سایت شما این موارد رو بررسی کردم: خازن، مخزن انبساط سوییچ و ...


حالا با توجه به تقریبا نو بودن پمپ، به نظرتون چه مشکلی میتونه پیش اومده باشه؟ چه چیزی رو کنترل کنم؟ بلبرینگ ها ممکنه خراب باشن؟

ممنون میشم اگر من و راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-24 09:33
سلام،احتمال مشکل از پمپ ممیتونه باشه وعلت دیگرخرابی برمیگرده به پرشر یا اتومات پمپ که باید توسط سرویسکار بررسی ورفع عیب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی 1399-09-25 23:03
سلام
قبلا این سوال رو پرسیدم ولی متاسفانه منتشر نشد
من میخوام وارد کار تعمیر پمپ آب بشم. میخوام بدونم با گذراندن دوره تعمیر پمپ میتونم وارد کار بشم؟من در زمینه عیب یابی موتور ، سیم پیچ، سنسور،فشار،خازن و ... مشکلی ندارم.دوره لوله کشی صنعتی هم دیدم.‌با برق صنعتی و ساختمان هم آشنا هستم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
یکی از دوستانم گفت عیب یابی در زمینه پمپ آب به سالها تجربه نیاز داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-09-26 09:36
سلام،بااستفاده از کلاسهای فنی حرفه ایی شاخه نصب وتعمیر پمپ وسپس کار در کنار یک فردبا تجربه میتونید در این شغل موفقیت شوید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # meysam1610 1399-10-16 18:07
سلام خسته نباشی، پمپ ما دو اسب بخار است، در هنگام تعویض پکیج که بالای پمپ قرار داشت، لوله اب شکست و روی پمپ اب ریخت، در همان زمان، جریان اب در منزل سه طبقه جریان پیدا کرد و پمپ روشن شد، صدای بدی از پمپ میومد، چند روز پمپ رو از برق کشیدیم تا خشک شه ولی بعدش روشن نمیشه، علتش سوختن کدام مورد میباشد؟ اب روی پمپ ریختش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-17 09:22
سلام،احتمالاً سیم پیچ پمپ سوخته وباید سیم پیچی مجدد شود البته احتمال گیر پاژ شدن هم هست وباید توسط تعمیر کار بررسی شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سعید 1399-11-26 11:20
سلام. عرض خسته نباشین. پوسته قسمت خروجی آب پمپ STREAM مدل PC-13A رو از کجا میشه تهیه کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-27 14:48
سلام،میتونید از تعمیر کاران پمپ وسیم پیچی تهیه کنید در خیابان سعدی هم میتونید تهیه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1399-12-19 14:47
سلام وقت بخیر
پمپ آب ۲ اسب بشقابی داریم در ساختمان ۴ طبقه ۴ واحد و فشار بین ۲.۵ تا ۴.۵ تنظیم شده و مخزن فشار ۲۰ لیتری. در هنگام استفاده مخصوصا طبقه آخر پمپ به طور مداوم خاموش و روشن میشود و فشار به سرعت به حد بالا رسیده و به همان سرعت کاهش پیدا میکند.
در ضمن پمپ به چند ماه است سرویس شده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-21 21:16
سلام،این مشکل بعلت نشتی در مدار یا خرابی شیرهای داخلی مخزن فلاش تانک وسرریز شدن آب است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حاجی اسمعیلی 1400-02-28 19:08
سلام ببخشید آیا حتما پمپ آب باید به منبع وصل باشه اگر مستقیم به شیر آب وصل باشه مشکلی داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-29 19:09
سلام،بهترین حالت نصب پمپ به منبع ذخیره جهت جلوگیری از کمبود فشار سایر همسایگان ومبلغ آب بهای اضافه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مطلق 1400-03-12 09:01
سلام خسته نباشیدکولر آبی روشن یکدفعه بوی سیم سوختکی دادکه خاموش کردیم دو سه هفته بیشتر نیست که سیم پیچی موتور عوض شده حالا از دیشب کلید پمپ آب ثابت پایین مونده وبرق ها هم خاموش میشه علتش چیه لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-03-16 01:30
سلام،موتور کولر باید دوباره بررسی وتعمیر شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسم 1400-03-19 14:54
سلام .استاد ما یه پمپ ۲ اسب داریم دادیمش تعمیر اوردیم نصب کردیم زمانی که اب بش وصل کردیم از پشت شافت پمپ آب با فشار میزنه بیرون دوباره بردیم برا طرف نتونست درست کنه بنظر شما علتش چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-03-21 02:16
سلام،علت را خودتون میفرمائید پمپ را به تعمیر کار دیگر نشان دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1400-04-15 09:36
با سلام واحترام
در قسمت محل اتصال لوله آب به پمپ(قسمت مخروطی شکل جلوی پمپ ) در پشت قسمت مخروطی که میله پمپ هنگام روشن شدن می چرخد آب قطره قطره نشت می کند؟ به نظر می رسه که قطعه پلاستیکی محل چرخش خاصیت خود را از دست داده آیا می شود خودم آن را تعویض کنم تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن