خدمات سرویس ۲۴ ساعته
02191013761

امتیاز کاربران: 4 از 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

کمبود آب و یا فشار کم آن در خانه‌های امروزی و نیاز به تامین آب در شرایط بحرانی باعث شده که اکثر افراد در ایران در سال‌های اخیر به دنبال استفاده از یک مخزن ذخیره آب در خانه خود باشند.

برخی به دلیل اینکه در ارتفاعات خانه‌ها زندگی می‌کنند و برخی به دلیل ترس نبودن آب در برخی از ساعات روز هزینه نصب و راه‌اندازی یک مخزن ذخیره آب را به جان می‌خرند.

نصب و راه‌اندازی مخازن آب همیشه نباید با استفاده از یک پمپ آب خانگی باشد.

قبلا در مقاله نصب منبع پمپ آب خانگی توضیح دادیم که برای نصب پمپ آب خانگی و اتصال آن به منبع باید چگونه عمل شود و در مقاله امروز با بررسی نحوه نصب و راه اندازی مخزن ذخیره آب یا تانکر ذخیره آب در خدمات شما هستیم.

معمولا مخزن ذخیره آب یا در خانه و در مکان از قبل تعیین شده‌ای نصب می‌شود و یا در ارتفاع و پشت بام. در ادامه هر دو این موضوعات را بررسی خواهیم کرد.

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 1

نصب تانکر ذخیره آب در پارکینگ

نصب مخزن آب در خانه

 • نصب مخزن آب در خانه در محیط‌های سربسته، صاف، دارای استحکام کافی، به دور از نور خورشید، منطقه‌ای امن و قابل دسترسی و ... باید انجام شود.
 • عموما محیط‌هایی مانند پارکینگ، موتورخانه، اتاق‌های انباری و یا اتاق تاسیسات برای نصب تانکر آب بهترین انتخاب هستند. البته شما می‌توانید در صورتیکه قبلا محلی را برای نصب تانکر آب در نظر نگرفته‌اید و یا فضای کافی در اختیار ندارید قبل از خرید مخزن ذخیره آب منطقه‌ای را در حیاط و یا زیر پله‌های ساختمان برای تعبیه پمپ در نظر بگیرید.
 • در تعیین مکان برای نصب تانکر ذخیره آب در خانه نکته‌ای که اهمیت زیادی دارد رفاه حال خانواده از نظر رفت و آمد و سر و صدای زیاد پمپ است.
 • در نظر داشته باشید که تانکرهای درون ساختمان و در طبقات پایین‌تر الزاما برای تامین آب در خانه نیاز به پمپ آب خانگی دارد مگر اینکه خانه یک طبقه باشد، باغ و یا ویلا باشد و تعبیه تانکر آب بر روی یک ارتفاع مشخصی از سطح زمین انجام شود.

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 2

 • پس از تعیین مکان و مشخص شدن جایگاه تانکر ذخیره آب باید اقدام به خرید تانکر آب شود.
 • تانکر‌های ذخیره آب عموما با دو جنس گالوانیزه و پروپیلن در بازار موجود هستند که امروزه به دلیل استحکام بهتر و شرایط حمل و نقل ساده‌تر و همچنین طول عمر بیشتر بهتر است از تانکرهای پروپیلن استفاده شود.
 • معمولا تانکر ذخیره آب را باید از درب اتاق و یا پارکینگ به داخل هدایت کنید و یا باید بوسیله طناب از روی دیوار وارد حیاط یا پشت بام کنید. در هر صورت نکته مهم این است که قبل از خرید تانکر آب به روش حمل و نقل آن نیز به خوبی دقت کنید.

 

پس از خرید تانکر و به منظور قرار دادن تانکر در محل خود باید چندین موضوع را بررسی کنید. از جمله اینکه:

 • آیا برای نصب تانکر ذخیره آب و استفاده از آب ذخیره شده نیاز به نصب پمپ آب خانگی هم دارید یا خیر؟
 • در صورت خراب شدن و یا نیاز به تعمیر دسترسی مناسب برای تکنسین لوله کش در نظر گرفته شده است یا نه؟
 • آیا محلی که تانکر را در آن قرار داده‌اید شرایط ایمنی و محیطی و استحکام لازم را دارد یا خیر؟
 • زیر پایه های تانکر آب با استفاده از سنگ و یا تخته کمی بالاتر از سطح زمین قرار بگیرد. البته نیازی به طراحی پایه برای تانکر نیست. تانکر باید به شکلی قرار بگیرد که امکان دسترسی به لوله‌ها و بدنه تانکر برای تعمیرات اضطراری باشد.

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 3

لوله‌کشی تانکر ذخیره آب در خانه

اگر تانکر آب را در سطح خانه جانمایی کردید گفتیم که احتمال نصب پمپ آب خانگی را باید بدهیم. اما با دو دیدگاه این موضوع را بررسی می‌کنیم.

روش نصب مخزن ذخیره آب بدون پمپ

نکته مهم در این روش این است که باید تانکر در محلی تعبیه شده باشد که ارتفاع بالاتری نسبت به شیرهای مصرفی داشته باشد در غیر این صورت امکان استفاده از آب تانکر نیست.

سپس به ترتیب زیر عمل کنید:

 • ابتدا اتصالات خود تانکر بسته شوند. تانکرهای ذخیره آب یک سوراخ در پایین و یک سوراخ در بالا دارند. از این سوراخ‌ها معمولا یک اتصال برنجی بیرون زده است که عموما در تانکر های پروپیلن برنجی و در تانکرهای گالوانیزه بصورت لوله‌های گالوانیزه جوش داده شده است.
نکته: در قسمت پایین تانکرهای پروپیلن باید با استفاده از واشر و مهره مخصوص از پشت و جلو این اتصال برنجی محکم بسته شود در درون تانکر اتصال دیگری نیاز نیست و از جلو به دلیل نیاز به اتصال سایر اتصالات باید روی دنده‌های اتصال نوار تفلون شود.
 • شیر شناور تانکر در قسمت بالا و در دورن تانکر وصل شود.

نکته : معمولا در هنگام خرید تانکر این شیر شناور به شما داده می شود ولی در صورت عدم وجود می‌توانید خریداری نمایید.

شناور با استفاده از یک سری مهره مانند بر روی اتصال در نظر گرفته شده نصب می‌شود. باید در نظر داشته باشید که توپی شیر شناور باید به سمت پایین باز و بسته شود.

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 4

نصب اتصالات تانکر ذخیره آب

 • اگر قبلا لوله‌کشی ساختمان در محل نصب تانکر آب انجام شده باشد باید یک شاخه از آب اصلی را به بالای تانکر اتصال دهید. برای این کار از یک سه راهی استفاده کنید چراکه قسمت بای‌پاس نیز باید طراحی شود.
 • اگر لوله کشی آب در محل نصب تانکر نبود، ابتدا لوله اصلی آب سرد را تا پای تانکر باید لوله کشی کنید
 • سپس با استفاده از یک سه راهی یک سمت از آب را به سمت ورودی تانکر که در قسمت بالا باشد ادامه می‌دهیم.
 • در مسیر لوله کشی ورودی آب تانکر از یک والو و یک شیر یک طرفه هم استفاده شود. والو برای قطع ورودی آب در شرایط اضطراری و شیر یک طرفه برای جلوگیری از برگشت آب در صورت قطع آب شهری در نظر گرفته می‌شود
 • سپس با استفاده از یک مغزی و بوشن لوله به ورودی تانکر و پشت شیر شناور اتصال داده می شود.
 • در قسمت پایین تانکر باید با استفاده از یک مغزی و یک بوشن و سپس یک شیر یک طرفه به سمت داخلی به منظور جلوگیری از عدم بازگشت آب به داخل تانکر و یک والو برای قطع ورودی آب به داخل لوله مصرفی در شرایط اضطراری، لوله به شیر ورودی ساختمان اتصال داده شود.

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 5

نوع اتصالات تانکر آب

این ساده‌ترین راه طراحی تانکر ذخیره آب در سطح زمین بدون استفاده از پمپ است.

البته این نکته را باید گفت که این روش تنها مناسب ذخیره آب می‌باشد و تامین آب ساختمان با این روش با فشار بسیار کم و توان پایین انجام می‌شود و معمولا اگر ارتفاع مناسبی برای تانکر پیش بینی نشده باشد همه آب تانکر ذخیره آب مصرف نمی‌شود.

نکته مهم در این طراحی این است که محل تعبیه تانکر در سطح زمین باید از همه شیرهای مصرفی بالاتر باشد تا امکان استفاده از آب تانکر ذخیره آب باشد.

 

نصب منبع ذخیره آب در خانه به همراه پمپ

قبلا در مقاله نصب منبع و پمپ آب خانگی در این خصوص کامل توضیح داده‌ایم. علاقمندان به نصب منبع ذخیره آب به همراه پمپ آب بهتر است این مقاله را مطالعه فرمایند و در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر در قسمت ارتباط با ما سوالات خود را مطرح نمایند.

 

تفاوت اصلی لوله کشی تانکر ذخیره آب با پمپ آب خانگی نسبت به لوله کشی تانکر ذخیره آب بدون پمپ:
 • اولا شما نیازی به تعبیه تانکر در ارتفاع بالاتر نسبت به شیرهای مصرفی ندارید.
 • دوما شما به راحتی آب را در هر طبقه ای که باشید و نه تنها طبقه اول می‌توانید تا ارتفاع هد مناسب پمپ به خوبی و با فشار دریافت کنید
 • و سوم و مهم‌تر اینکه این بار پمپ کمی از سطح تانکر آب برای اینکه هوا نگیرد باید بالاتر نصب شود.

تمامی شرایط نصب هم همان شرایطی است که توضیح داده شد. بنابراین شما تنها باید با نصب پمپ به تانکر عملیات قبلی را تکمیل نمایید.

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 6

نکته مهم دیگر اینکه شما می‌توانید در صورتیکه قبلا در خانه از منبع آب بصورت معمولی استفاده می‌کردید هم با نصب پمپ آب خانگی به این روش استفاده کنید صرف نظر از اینکه تانکر در کجا تعبیه شده است.

 

فیلم نصب منبع آب 

در فیلم کوتاه زیر نصب یک منبع پلاستیکی به جای منبع فلزی که پوسیده است را مشاهده میکنیم. محل نصب این منبع ذخیره آب در پارکینگ و قسمت زیرپله می باشد که توسط همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته نصب شده است..

 

 

نصب منبع آب در پشت بام

یکی از روش‌های قدیمی و بسیار موثر که امروزه هم از آن در خانه‌ها زیاد استفاده می‌شود نصب تانکر ذخیره آب در ارتفاع و پشت بام است.

وقتی تانکر آب در پشت بام نصب شود حداقل سه متر از اولین مصرفی فاصله دارد و بدون نیاز به پمپ آب می‌تواند تمامی ساکنین خانه را بدون نیاز به پمپ آب از آب با فشار نسبتا مناسب بهره‌مند کند.

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 7

نصب منبع ذخیره آب در پشت بام

 • فشار آب برای تامین آب ذخیره را بررسی کنید.

در واقع شرط اولیه و اساسی نصب تانکر ذخیره آب در ارتفاع داشتن فشار لازم برای تامین آب این تانکر می‌باشد.

در برخی از مناطق به دلیل وجود فشار آب لازم در برخی از ساعات روز مانند ساعات پایانی شب هیچگونه نگرانی برای تعبیه تانکر آب در پشت بام وجود ندارد چراکه به راحتی به دلیل فشار مناسب آب در این ساعات تانکر ذخیره آب تا حجم نامی خود و یا اکثر حجم نامی خود آبگیری می‌کند.

 • درست همانند روش محاسبه میزان آب مصرفی برای ساکنین در هنگام انتخاب پمپ آب خانگی که در مقاله راهنمای خرید پمپ آب خانگی به آن پرداختیم برای انتخاب تانکر ذخیره آب هم باید میزان مصرف آب خانه در نظر گرفته شود. این نکته بخصوص وقتی تانکر در ارتفاع نصب می‌شود اهمیت بسیار بیشتری دارد.

 

تذکر: با نصب تانکر در ارتفاع بالا تقریبا در ساعاتی از روز نباید انتظار داشته باشیم که آبی وارد تانکر شود بخصوص با شرایط فشار آب فعلی. درست بر خلاف تانکرهایی که در سطح زمین نصب می‌شوند و آب ولی با فشار بسیار کم، ولی باز هم در طول روز تا حدودی وارد تانکر می‌شود و کمی از مصرفی را جبران می‌کند.
 • درصورتیکه فشار کافی برای پر شدن تانکر آب در پشت بام وجود ندارد و فضای کافی هم برای نصب تانکر ذخیره آب در ساختمان نیست باید با استفاده از یک پمپ آب خانگی میزان آب مورد نیاز تانکر آب تامین شود.
 • برای این کار باید درست متناسب با موضوع قبلی یعنی نصب پمپ آب خانگی و منبع آب منبع ذخیره آب نصب شود.

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 8

برای نصب تانکر در پشت بام به روش زیر عمل کنید:

 • محلی که در پشت بام برای نصب تانکر ذخیره آب در نظر گرفته می‌شود باید هم ارتفاع مناسب و هم استحکام زیادی داشته باشد و هم اینکه ترجیحا تانکر باید در مکانی سرپوشیده و به دور از باد و باران و آفتاب باشد.
 • اغلب محل نصب تانکر بر روی پشت بام پله‌ها که ارتفاع بالاتری دارد دیده می‌شود و اغلب به دلیل شرایط آفتاب و باد و باران از نوع تانکرهای پروپیلن استفاده می‌شود.
 • این تانکرها بهتر است با استفاده از یک پایه مناسب و یا یک ساختار مناسب از سطح پشت بام تا چند سانتی‌متر هم که شده بالاتر باشند. زیرا فشار تانکر باعث خواهد شد تا پایه‌های آن درون ایزوگام و یا بافت پشت بام فرو برود. البته اگر پشت بام موزاییک باشد این نیاز الزامی نیست.

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 9

قرار دادن پایه با آجر و بلوک در زیر تانکر دخیره آب

 • سپس باید درست مانند روش اول که توضیح داده شد اتصالات تانکر وصل و لوله ورودی به روی تانکر و لوله خروجی درست مشابه همان ساختار گفته شده به لوله ورودی ساختمان اتصال داده شود.
 • با توجه به اینکه لوله ورودی آب به وسیله یه سه راهی از لوله اصلی دریافت می‌شود و لوله خروجی تانکر هم باز به همان لوله به عنوان لوله ورودی ساختمان تعبیه می‌شود بهتر است در زمان‌هایی که از آب تانکر برای تامین آب خانه استفاده می‌شود آب ورودی ساختمان بوسیله یک والو کنترل شود تا در صورتیکه آب شهری قطع می‌باشد و از شیر یک طرفه هم استفاده نشده و یا ممکن است این شیر خراب باشد آب وارد کوچه و محیط‌های اطراف نشود.

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 10

استفاده از سه راهی و تعبیه ورود و خروجی آب تانکر به یک لوله

 • پیشنهاد می‌شود لوله‌کشی آب تانک بصورت مجزا دیده شود و در ورودی هر واحد و یا هر طبقه به والو ورودی خانه اتصال داده شود.
 • معمولا در ساعاتی که فشار آب بسیار کم است بخصوص اگر از یک پمپ در پشت بام هم استفاده شود توان آب تانکر برای تامین آب خانه بیشتر می‌شود و اگر ورودی‌های خانه بسته باشد و شیر یک طرفه خراب باشد و والوی در راه طراحی نشده باشد آب به پشت کنتر و نهایتا خارج از خانه هدایت می‌شود.
 • برای جلوگیری از این روش با تعبیه شیر یک طرفه و یا والو عملیات بصورت دستی باید کنترل ‌شود.

 

لوله کشی مخزن آب در پشت بام با استفاده از پمپ

روش دیگر لوله‌کشی مخزن آب در پشت بام استفاده از پمپ آب می‌باشد. در این روش با توجه به اینکه پمپ آبی در طبقه همکف برای تامین آب در نظر گرفته شده است یا نه نوع لوله‌کشی متفاوت می‌شود.

 • اگر پمپ آب در طبقه اول در نظر گرفته شده باشد معمولا به این صورت عمل شده که پمپ طبقه پایین آب را مستقیما به درون تانکر بالا پمپاژ می‌کند و از این تانکر پمپ دوم و یا پمپ متصل به منبع ذخیره آب در پشت بام آب را در طبقات مختلف و برای مصرف توزیع می‌کند.

روش نصب پمپ در این روش درست متناسب با روش توضیح داده شده است..

 • روش دیگر این است که منبعی در پایین طراحی می‌کنند و منبع ذخیره آب بزرگتر را در بالا و این بار پمپی در پشت بام طراحی می‌کنند تا آب را از منبع پایین به منبع آب بالا انتقال دهد.

در این روش گاها آب مستقیما از تانکر و بدون کمک پمپ وارد مناطق مصرف می‌شود و گاهی نیز با استفاده از یک پمپ ثانویه وارد مدار مصرفی می‌شود.

 

نصب منبع آب در پشت بام بهتر است یا طبقه همکف، موتورخانه

دردو  فیلم کوتاه زیر از دو نفر کارشناس و مجری تاسیساتی پرسیدیم که نصب منبع ذخیره آب در پشت بام بهتر است یا طبقه همکف یا در زیرمین و موتورخانه؟ با دیدن این دو فیلم میتوانید جواب این سوال را بگیرید.

نظر آقای مهندس اسماعیلی کارشناس تاسیساتی

نظر آقای بایزگلی مجری تاسیساتی

 

نصب و لوله کشی منبع آب در خانه و پشت بام 11

البته در پایان باید این نکته را یادآوری کنم که روش لوله‌کشی تانکر ذخیره آب در خانه و پشت‌ بام در کل تفاوت زیادی با هم ندارد ولی در شرایط توزیع آب در ساختمان و کنترل نوع مصرف ممکن است هر مهندس تاسیسات ایده و روش منحصر به فرد خود را داشته باشد که ممکن است در این مقاله به آن اشاره نشده باشد.

شما هم اگر ایده و یا نظری دارید در قسمت کامنت های این مطلب با بقیه کاربران سایت در میان بگذارید.

نظر آقای محمدزاده در مورد تجربه استفاده از خدمات مجموعه تاسیسات 24 ساعته

 

و یا اگر نیاز به خدمات نصب، راه‌اندازی تانکر و پمپ آب و لوله کشی آن دارید همین الان فرم درخواست سرویسکار را پر کنید یا با ما تماس بگیرید تا ضمن برخورداری از مشاوره رایگان همکاران ما در سریعترین زمان ممکن کار را برای شما انجام دهند.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین الان درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +4 # سهیل 1397-02-22 23:37
سلام
ما تانکری در پشت بام داریم که به جای شناور از لوله استفاده شده تا در زمان پر شدن سر ریز کند. آیا امکان دارد به جای آن شناور وصل کنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-02-23 23:28
سلام وقت شما بخیر
این سیستم خیلی قدیمی است و به جای نصب شناور استفاده می شد. بله شما باید لوله را باز کنید و به جای آن شناور وصل کنید و لوله ورودی آب را هم پشت شناور اتصال دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # صباح 1397-02-24 21:49
سلام
برای لوله کشی منبع آب بر روی پشت بام چرا باید شیر یک طرفه نصب شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-02-25 22:37
سلام دوست گرامی
معمولا از یک لوله برای تامین آب و برداشت آب از تانکر روی بام استفاده می‌شود. اگر از شیر یکطرفه استفاده نکنید آب ورودی با آب خروجی تلاقی پیدا می کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سحرخیز 1397-02-27 16:35
برای ساختمان های بیش از 6 واحد منبع آب باید چقدر ظرفیت داشته باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-28 15:58
بستگی به تعداد نفرات و طبقات دارد. اما بهتر است برای هر واحد حداقل 250 تا 500 لیتر دیده شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضانیا 1397-03-20 06:42
با سلام
خانه ما 2 طبقه (1 طبقه روی همکف) قدیمی است با 2 کنتور آب مستقل و مخزن مجزا آب روی پشت بام برای هر طبقه. الان به دلیل فشار آب، هیچ یک از 2 مخزن پر نمی شود. کنتور ها کنار درب حیاط هستند و اگر بخواهیم مخزن آب در حیاط قرار دهیم مخزن از کنتور حداقل 15 متر فاصله خواهد داشت. ضمن اینکه لوله کشی آب توکار است و به نظر می رسد باید لوله ها مسیر رفت و برگشت به کنتور داشته باشند.
آیا 2 مخزن و 2 پمپ می خواهیم؟ لطفا پلن نصب را توضیح دهید تا در محاسبه آب بها هر طبقه مشکلی نداشته باشیم ضمن اینکه بهترین کیفیت را هم داشته باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-04-05 18:53
باسلام وقت شما بخیر
در این مورد باید دو لوله ی قبل شناور را به هم وصل کرد و پمپ ۱ اسب جت دو لول داب ایتالیا بین کنتور آب و آبی که مستقیم روی شناور منبع میرود گذاشت. و سر راه پمپ هم یک عدد ست کنترل گذاشت و همه چیز حل میشود .
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # افشار 1397-03-23 11:23
سلام
میخوام خرپشته یک تانکر ۸۰۰ لیتری بزارم برای یک واحد، آیا بهتر است پمپ رو هم کنار تانکر کار کنم یا همون پایین آب رو به تانکر بدم؟ اگر آب رو با پمپ به منبع بدم ایا فشار منبع جوابگوی فشار‌داخل خونه رو میده؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # اسماعیلی 1397-03-31 10:44
سلام وقت شما بخیر
نه اصلا جوابگو نیست و شما باید فشار آب شهری را به منبع آب داده و بعد از منبع پمپ بگذارید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مرتضی 1397-05-28 09:58
برای این که بخواهم فشار سه بار در سطح همکف داشته باشم ، ارتفاع مخزن باید در چه ارتفاعی باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # رضا پیری 1397-10-24 21:59
هر سه متر یک بار فشار داره ارتفاع ۹ متر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # علی 1397-07-18 14:01
سلام نصب منبع و پمپ روی پشت بام در زمستان مشکل ساز نمیشود؟بلحاظ یخ زدگی؟ یا میتوان با پشم شیشه از یخ زدگی جلوگیری کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1397-07-20 17:44
سلام وقت شما بخیر
اگر فشار آب به پشت بام نرسد مشکل ساز میشود. ولی عایق پشم شیشه خیلی تاثیر دارد و اینکه شما در کدام منطقه هستید ؟ مسئله ی مهمی است. چون بعضی از نقاط آنقدر سرد نمیشود که باعث یخ زدگی بشود و اگر امکان دارد یک سقف و دیوار برای منبع و پمپ در نظر بگیرید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # Hosein shirali 1397-10-16 00:04
سلام وقتتون بخیر.
استاد بنده در یک آپارتمان هشت واحده در طبقه چهارم ساکن هستم ساختمان دارای یک مخزن دو هزار لیتری با هشت پمپ مجزا مشکل در اینجاست ک هم فشار آب بسیار کم هست هم اکثر مواقع آب قطع میشه.
میخوام یک مخزن جدا واسه خودم توی تراس یا پشت بام نصب کنم.
میشه راهنماییم کنید چجور میتونم آبی رو ک از پایین وارد مخزن جدید میکنم که رو وارد لوله های ساختمون کنم یعنی وقتی که شیر آب رو باز کنم آب رو از مخزن شخصی خودم وارد ساختمون کنه.
ممنون ببخشید طولانی شد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # Omid hadadi 1397-10-16 16:31
سلام شما ازورودی سرد یک انشعاب میگیری که بریزه داخل منبع ذخیره و از پایین منبع انشعاب میگیری وصل میکنی به یکی از لوله های سرد آپارتمان که اگه بخوای فشار زیادبشه باید سر راهش پمپ بزاری تا با فشار بره داخل ساختمان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا 1397-12-23 10:32
سلام
من یک مشکل داخل لوله کشی آب ساختمان دارم یک مخزن 2000 لیتری روی پشت بام خانه گذاشته ام اما آب گرم ساختمان فشار کمی دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # رضا پیری 1397-12-24 14:10
سلام اگه اب سرد هم مثل
ابگرمه مشکل از سیستم لوله کشی و
همون منبع هست چون باید از پشت بوم
۶ متر بالاتر ببریدش در غیر این صورت اگه
فقط ابگرم فشارش کمه دستگاه رو سرویس کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حجت صفری 1398-04-01 08:27
سلام.بنده در طبقه چهارم هستم یک پمپ داخل واحد گذاشتم.ولی در روزهای پنجشنبه و جمعه ظهر ها اب قطعه.میخواستم منبع پشت بام بزارم که فقط به داخل واحد خودم بیاد.چون همسایه ها همکاری نمیکنند.ایا امکان پذیر هست؟؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # جلال شریفی 1398-04-01 12:04
سلام بله امکانش هست فقط برای اجراش باید با افراد حرفه ای همکاری کنی .. هزینه اش هم مقداری بالاتر است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رستمی 1398-04-16 23:30
با عرض سلام و احترام خدمت استاد محترم
قصد دارم یک منبع 500 لیتری در پشت بام منزل نصب نمایم. فقط یک انشعاب لوله آب در پشت بام وجود دارد. آیا برای لوله کشی مخزن، جتما نیاز به یک لوله ورودی و یک لوله برگشت وجود دارد و یا اینکه می شود با یک سه راهی از همان یک لوله یک انشعاب برای ورودی مخزن و یک انشعاب برای خروجی مخزن در نظر گرفت؟
با تشکر از راهنمای جنابعالی
رستمی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # جلال شریفی 1398-04-17 09:42
سلام بستگی ب مصرفتون داره اگه بصورت جداگانه برای ساختمان خروجی از منبع بگیرید بهتره تا سراهی نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مصطفی اسماعیلی 1398-04-20 15:01
سلام جناب رستمی
اگر درست متوجه شده باشم شما در پشت بام فقط یک لوله برای پر کن مخزن دارید، در اینصورت این امکان وجود ندارد که از یک لوله هم برای ورودی و هم خروجی منبع استفاده کنید .
همزمان از یک لوله امکان استفاده دوگانه وجود ندارد مگر در صورتی که شبها منبع پر شود و روزها استفاده شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهدی 1399-04-16 00:06
سلام. میشه با همون لوله که میاد توی منبع آب از پایین وارد منبع میشه با یک شیر دو طرفه که یک نخ متصل به یک توپ پلاستیکی از داخل منبع .وقتی منبع پر از اب شد توپ به سح اب میاد و شیر قطع میشه.وقتی آب شهر قطع شد فشار از پشت شیر دو طرفه برداشته میشه و اب به سیستم لوله کشی برگشت داده میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-16 09:36
سلام دوست عزیز خودتون میفرمایید که وقتی آب پر شد با بالا آمدن شناور یا توپ قطع میشه ووقتی که شناور آب رو قطع میکنه شیر ورود وخروج رو باهم میبنده آب وقتی که شیر قطع میشه دیگه خارج نمیشه واین کار غیراصولی هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رستمی 1398-04-16 23:42
با عرض پوزش از مزاحمت مجدد. منظورم نصب مخزن در پشت بام بدون پمپ بود زیرا نصف شبها فشار آب برای پر کردن مخزن کفایت می کند. ضمنا در توضیحیات آمده که یک شیر یک طرفه هم برای ورودی آب به مخزن نیاز است. چرا؟ مگر در صورت قطع جریان آب شهری، امکان دارد آب از بالای مخزن به لوله اصلی برگردد؟ با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جلال شریفی 1398-04-17 09:41
سلام بله امکان برگشت اب ب مدار وجود دارد و شیر یکطرفه باید حتما نصب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # نويد 1398-05-18 13:25
سلام و عرض خسته نباشيد
ما يك تانكر ١٠٠٠ ليتري پشت بوم گذاشتيم كه اب شهري راحت پرش ميكنه از پايين تانكر خروجي دادم داخل ساختمون كه ارتفاع تانكر تا بالاترين شير ٦ متره ولي حتي يه قطره اب هم وارد لوله ها نميشه انگار اب به سمت پايين نمياد
اگر پمپ بخوام وصل كنم بالا پشت بوم بعد از تانكر بذارم خوبه يا پمپ و تانكر بيارم پايين تو حياط بذارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-05-25 06:58
سلام وقتتون بخیر.
تانکر اگر با ارتفاع ۲ متر هم باشد باید خروجی آب داشته باشد.
مشکل شما در لوله کشی با جای دیگری است که آب اصلا از شیر نمی آید ‌
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # فرهاد 1398-07-20 13:45
عرض سلام و خسته نباشید.
یک منبع انبساط آلومینیومی روی پشت بام نصب کردم اول اینکه شناور پلاستیکی خوبه یا فلزی ؟ دوم اینکه چه عایقی برای بدنه بیرونیش استفاده کنم یعنی بدنه منبع را با چه متریالی میشه عایق کرد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سیامک نعمت پور 1398-07-21 01:35
سلام وقت بخیر شناور هردو خوب هستند. میتونید بدنه رو عایق پشم شیشه یا ایزو گام برای جل گیری از پوسیدن بکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # فرهاد 1398-07-21 14:29
ممنون از شما آقای نعمت پور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سیامک نعمت پور 1398-07-30 01:18
سلام وقت بخیر
خواهش میکنم دوست عزیز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا 1398-11-09 22:32
سلام ساختمان منزل ما چهار طبقه تکواحدی است. آیا میتوان منبع 2000لیتری در پشت بام گذاشت با یک پمپ کوچک و بی صدا?
البته ما یک شیر آب هم در پشت بام داریم جهت کولرها.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-11-10 09:44
سلام کاربر گرامی برای هر ساختمان نصبت به اندازه ای که آب مصرف میکنند پمپ‌گذاشته میشود نمیشه بگیم چون از پشت بام آب را میخواهیم پخش کنیم با یک پمپ کوچیک هم کارمون راه میوفته.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سابقی 1398-12-13 10:32
هزینه خرید و نصب و راه اندازی خط کامل پمپ و مخزن آب برای یه آپارتمان 4 طبقه 10 واحدی چقده؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجتبی اسمعیلی 1398-12-19 19:12
سلام وقتتون بخیر
لطفا جهت مطلع شدن از قیمت ها با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مژگان 1398-12-17 15:14
سلام. خانه ی ماتو یک مجتمع 20 واحدی و طبقه 5 هست. پمپ های آب هر واحد بطور جداگانه توی پارکینگ قرار دارد. کولر هم توی بالکن نصب شده. میخواستم ببینم برای نصب منبع واسه واحد خودمون چه کاری باید انجام بدم. و اینکه ایا این کار شدنی هست؟ لطفا راهنماییم کنین. ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-12-19 08:31
دوست عزیز سلام منظورتون از منبع چیه منبع ذخیره یا انبساط به هر حال اگر در پارکینگ فضا داشته باشید میتونید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا 1398-12-18 22:33
سلام.
ساختمان ما چهار طبقه ی دو واحدی است. قصد گذاشتن پمپ و تانکر داریم و به علت فضای محدود در پارکینگ میخواهیم در پشت بام قرار گیرند. لوله کشی ساختمان از بالا به پایین است که فکر کنم میگن ثقلی، چندتا سؤال دارم:

1) آیا اگر تانکر دقیقا روی پشت بام نصب شود و آب شهری هم توانایی پر کردن آن را داشته باشد بدون هیچگنه پمپ فشار مناسبی ایجاد میشود؟ یعنی طبقه چهارم که فاصله اش با تانکر یک متر میشود فشار مناسب دارد؟

2) اگر بعد از تانکر پمپ نصب کنیم آیا نیازی به مخزن تحت فشار هست؟

3) اگر احیانا آب شهری نتواند تانکر را پر کند با یک پمپ ارزان قیمت و کم توان این کار میسر است؟

4) ابتدا قرار بود در پارکینگ با تانکر 1000 لیتری و مخزن تحت فشار 100 لیتری و یک پمپ دو اب دو پروانه حدود 2 تا 3 میلیون انجام بدیم که برآورد حدود 6 میلیون تومان بود، آیا با همین هزینه میشود روی پشت بام تجهیزات رو نصب کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-12-19 14:18
سلام کاربر گرامی برای مورد اول که گفتید درست است و فشار آب طبقه چهارم کم میشود در لوله کشی ثقلی این مشکل پیش میاد و باید برای طبقه چهارم فقط یک پمپ آب با مخرن تحت فشار 24لیتری و یک پرشر سوئیچ بگذارید و اینکه اگر آب از طبقه پایین به پشت بام نرسد میتوانید یک پمپ آب 2اسب با یک ست کنترل بگذارید که آب را به مخزن پشت بام برساند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # واعظی 1399-01-11 20:00
سلام وقت بخیر
حداکثر فاصله کنتور آب تا مخزن آب چقدر میتونه باشه ،یا به عبارتی محدودیت فاصله داریم یا نه ؟
برای یک ساختمان ۲۰ واحدی میخوایم از سیستم تحت فشار استفاده کنیم ،از یک مخزن ۶ هزار لیتری استفاده کنیم بهتره یا دو مخزن ۳هزار لیتری ؟؟؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1399-01-14 20:52
دوست عزیز سلام فاصله کنتور تا منبع محدودیت نداره بنظر من اگر جا دارید دو عدد منبع سه هزار لیتری قرار بدید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # شریفیان 1399-02-04 22:07
وقت به خیر.ایا میتوان فشار اب خروجی مخزن ابی که روی پشت بام قرار دارد و فقط مختص طبقه اخر است( ورودی اب ان از طبقه اخر تامین میشود)،افزایش داد.به چه طریق یا با استفاده از چه تجهیزی؟سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-02-05 12:27
سلام با نصب پمپ آب ومخزن واتومات مکانیکی ویا ست کنترل پنتاکس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سید محسن هاشمی 1399-04-01 04:44
سلام
برای مسجد تانکر در حیاط مسجد و پمپ بعد از تانکر گذاشته ایم
اگر خروجی تانکر و آب شهری هر دو به ورودی پمپ متصل باشند اتوماتیک خوب عمل میکند و مشکلی نداریم
اما اگر فقط خروجی تانکر را به پمپ وصل کنیم و آب شهری را از ورودی پمپ قطع کنیم پمپ روشن نمیشود و یا اگر روشن بشود خاموش نمیشود
اکنون سؤال این است که علاوه بر خروجی تانکر که به ورودی پمپ وصل میشود اتصال آب لوله کشی به ورودی پمپ صحیح است یا غلط
اگر صحیح است پس چرا در بیشتر نقشه ها به این اتصال اشاره نشده و یا اصلا منع شده
و اگر غلط است چرا با این اتصال پمپ درست عمل میکند و بدون آین اتصال پمپ درست کار نمیکند
لطفا توضیح بفرمائید
ممنونم
هاشمی
امام جماعت مسجد روستای حاجی آباد آقا هشت کیلومتری قم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-01 09:14
سلام جهت پر کردن مخزن باید یک ورودی از لوله اصلی به مخزن داشته باشین وجهت قطع آب اضافی یک فلوتر در بالای مخزن وجهت استفاده از آب لوله کشی در اوقاتی که پمپ مورد استفاده قرار نمیگیره لوله بای پاس با دو شیربین لوله اصلی ولوله بعد ازخروجی پمپ متصل میشه که نصاب باید حتماً این کاررو انجام بده تا جهت استفاده مشکلی نباشه در ضمن نقشه کامل نصب پمپ در سایت ما نیز هست که میتونید مطالعه بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی 1399-04-01 06:40
سلام
ما توی مجتمع 13 واحدی هستیم. یک مخزن 1000 لیتری در پارکینگ به صورت مشترک با 13 تا پمپ و کنتور نصب شده. به علت کمبود و قطعی آب می خواستم برای خودم یک مخزن جداگانه نصب کنم. البته توی پارکینگ فضا نداره. آیا می تونم روی پشت بام مجتمع مخزنم رو نصب کنم؟ توی بالکن چطوره؟
مرسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-01 09:14
سلام بله خوب هر کاری باتدبیر شدنیه وباید ابتدا ببینید فضای اینکار در بالکن شما هست یا واینکه از کارشناس حضوری کمک بگیرید تا نتیجه بهتری داشته باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سلطانی 1399-04-08 18:50
بادرود و سلام .منبع آب متصل به پمب در زیر زمین تعبیه کرده ایم ولیکن موقع قطع آب شهر و استفاده از آب داخل منبع پمپ کار نمیکند و باید restart کنیم و این برایمان مشکل شده ، آیا میشود برای سهولت ورود آب منبع به پمپ شیر یکطرفه سر راهش را برداشت و از آن در محل ورود آب شهر استفاده کرد و اساسا چه کنیم که این مشکل برطرف شود . با سپاس فراوان .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-09 09:25
سلام حتماً باید شیر یکطرفه داشته باشه واستفاده از پمپ مستقیم از کنتور غیر قانونیه وباید مشکل پمپ رو توسط یک سرویسکار حضوری برطرف کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اصغری 1399-05-20 18:05
سلام
ما یک منبع در پشت بام نصب کردیم که با پمپ آب پر میشه. شیر یکطرفه ای که قبل از کنتور نصب کردیم درست عمل نمیکنه... به نظر میرسه وقتی فشار آب شهری با فشار منبع به تعادل میرسه شیر نیمه باز میمونه و آب تانکر رو به طرف لوله کشی شهری خالی میکنه...چند بار هم شیر یک طرفه رو تعویض کردیم ولی مشکل حل نشد. لطف میکنید راهنمایی کنید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-05-21 09:45
کاربر گرامی سلام لطف کنید شیر یکطرفه دیگری در مسیر ورودی قبل از مخزن نصب نمایید تا در صورت افت فشار خط ، اب از مخزن پشت بام برگشت نکند. موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پویا 1399-06-05 02:02
سلام ، در یک ساختمان شخصی دو طبقه با دو کنتور آب تازگیا متوجه شدم هزینه قبض آب خیلی بالا اومده ، کنتور رو چک کردم فهمیدم که طبقه پایبن از ما انشعاب آب دزدیده ،
لطفا راهنماییم کنین دقیقا چگونه شکایت کنم.چون آدم لات هستن و برم جلوی دربشون درگیری ایجاد میشه .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-05 09:13
سلام،بامراجعه به مراجع قانونی وسازمان آب باید شکایتتون رو نطرح کنید در ضمن حتماً از محل لوله گشی غیر مجاز فیلم تهیه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سجاد 1399-06-10 21:32
باسلام من میخوام یه منبع همراه باپمپ روی پشت بام نصب کنم روی پشت بام هم فقط یک خط ورودی دارم آیامیتونم ازهمون یه خط لوله ورودی وخروجی بگیرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-11 09:31
سلام،ورودی را جهت پر کردن مخزن استفاده میکنید وبرای خروجی پمپ نمیتونید از ورودی پمپ استفاده کنید ولوله مجزا باید بکشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اصغر 1399-08-15 06:12
سلام.
چند تا سوال دارم که اگه امکانش هست سر حوصله جواب سوالاتم رو بدین؟
حدود 7ماهی تانکی مخزن  آب  800لیتری روی پشت بام گذاشتم(خانه ویلایی هست) ولی الان فهمیدم به محض اینکه آب شهری قطع میشه(آخر شب ها قطع میشه)تانکر آب هم کاملا خالی میشه و چیزی توی تانکی نمی مونه
مشکل از کجاست؟
و اینکه این مشکل هر روز برایم تکرار میشد
آیا روزانه 800لیتر آب که به شبکه اصلی شهر برگشت داده میشد و روی قبض آبم اعمال میشه؟
سوال بعدی هم اینه که وقتی آب شهری قطع میشه(قطع کامل نمیشه،یه مقدار ناچیزی میاد که توانایی بالارفتن به مخزن روی پشت بام رو نداره)  فشار آب بسیار پائین هست و فقط از لوله آب سرد در حد کمی آب میاد و لوله آب گرم عملا آبی نمیاد و  استحمام در تایمی که آب شهری نمیاد کلا نمیشه انجام داد
علت از کجاست؟؟
(از آب گرمکن  مخزنی دیواری استفاده میکنم
و قاعدتا باید با آب  فشار پائین مخزن پشت بام هم جواب بده)
ظرفیت مخزن آب گرم کن:70لیتر
ممنون میشم که با صبر و بردباری شما جواب تک تک  سوالاتم رو دریافت کنم.
سپاس فراوان از تیم بسیار قوی شما.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-15 10:08
سلام،دوست عزیز شما باید از یک مدار استفاده کنید استفاده همزمان وعدم استفاده از شیر یکطرفه باعث تخلیه منبع خواهد شد، برای نتیجه گیری بهتر باید پمپ نیم اسب بمخزن ذخیره متصل کنیدتا فشار آب تامین شود ولوله آب شهری رو با مخزن تنها برای پرکردن آن متصل کنید وبا تعبیه مسیر بای پاس زمانی که فشار آب کافی باشد بتوانید مستقیم از آب شهر استفاده کنید.توصیه میکنم از یک نصاب جهت این کار کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اصغر 1399-08-17 20:44
ممنون از پاسخگویی شما
سوالم اینه چرا با وجود اینکه مخزن آب گذاشتم رو پشت بام و ارتفاعش هم خوبه ولی بازم فشار آب درون خانه م کمه؟
اینجا آب بطور 24ساعته نمیاد و مجبوریم از مخزن آب روی پشت بام استفاده کنیم.
بقیه همسایه ها مشکلی ندارن و فقط من اینجوره که آب مخزن پشت بامم فشارش ضعیفه.
اینجا کسی از پمپ آب استفاده نمیکنه
حال علتش چی میتونه باشه؟
وقتی آب شهری قطع میشه امکان حمام و دوش گرفتن وجود نداره.
آب سرد ضعیف میاد و آب گرم اصلا نمیاد توی دوش حمام
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-08-18 10:25
سلام،بررسی مدار لوله در پشت اتصالات واحتمال گرفتگی پشت اتصالات
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسینی 1399-12-03 09:43
سلام
تو ساختمون لوله رفت و برگشته منبع انبساط از بغل لوله سیمانی دودکش دیگ موتورخونه رد شده و بدلیل سوراخ شدن این لوله های رفت وبرگشت تو بعضی جا ها تصمیم داریم عوضشون کنیم میتونیم این لوله ها رو از توی دودکش دیگ بفرستیم تا پشت بوم یا بهتره رو کار نصب کنیم
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-03 10:52
سلام،اگر دودکش بدون استفاده میباشد مشکلی نداره در غیر اینصورت باید روکار انجام دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امجد ره گوی 1399-12-12 23:04
سلام ورودی اب ساختمان ما سه چهارم است. وقتی خونه یک طبقه بود اب ابتدا به مخزن پشت بام می رفت و سپس از مخزن در ساختمان پخش میشد که فشار اب نرمال بود . بعد از دو طبقه شدن خانه باز اب مستقیم به مخزن روی بام رفته و سپس از مخزن بوسیله یک سه راهی یک لوله یک دوم به طبقه اول می اید مه فشار اب بیشتر شده و یک لوله سه چهارم به طبقه دوم می رود که فشار اب از حد معمولی کمتر است. ایا گرفتگی وجود دارد یا لوله سه چهارم باید یک دوم شود و یا مخزن دوم نصب شود ؟ لطفا راهنمایی کنید. با تشکر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حسین فاضلی 1399-12-13 14:04
سلام،این مشکل بعلت انشعاب جدید میباشد وجهت بهتر شدن میتونید از پمپ فشار استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرانک 1400-02-03 19:08
با سلام
روی پشت بوم انباری منزل یه مخزن گالوانیزه 500 لیتری قرار دادیم به همراه شناور البته دوتا لوله هم به مخزن وصل کردیم یکی برای ورود آب و یکی برای خروج آب که البته فشار آب نرسیده و باید پمپ تهیه کنیم الان مشکل اینجاست که متوجه شدیم آب داخل تانک در زمان قطع آب بدون اینکه استفاده کرده باشیم قطع میشه و گویا مورد استفاده همسایه ها قرار میگیره و نمیدونیم مشکل چی هست؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-04 23:16
سلام ، خوب از همسایه سئوال کنید ودر مدار هم باید شیر یکطرفه نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی نعمتی 1400-02-13 12:44
سلام خسته نباشید ببخشید پمپ آب خانه ما بزرگه موقعی که آب را باز میکنیم فشار آب خیلی بالاست نمیشه اصلا ظرف شست یا کار دیگه انجام داد اگه شیرآب را هم کم باز کنیم اتومات عمل کرده و پمپ خاموش میشود اگه داره یه راه حلی به ما بگین
آیا با نصب تانکر بعداز پمپ آب این مشکل بر طرف می شه؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-14 00:46
سلام،میتونید فشارشکن در مدار نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شهرام 1400-02-28 13:28
با سلام در یک خانه سه طبقه با موتور وست کنترل ومخزن در سطح زمین من چطور یک مخزن اضافه در بشت بام رو به مدار اولیه وصل کنم با یک شیر یکطرفه در ورود مخزن کافیه ؟باتشکر از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-29 19:09
سلام،جهت نتیجه گیری بهتر دو منبع را بیکدیگر متصل کنید وبه یک منبع ذخیره پمپ را نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1400-03-19 21:34
با درود.برای جبران فشار آب قصد دارم یک مخزن با یک پمپ در پشت بام نصب کنم فقط در پشت بام سه لوله مربوط به لوله کولر هر واحد وجود دارد.پرسشم اینجاست آیا میتوانم ورودی تانک جهت پر شدن تانک را با انشعاب از آب کولر و سپس خروجی تانک را به یک پمپ با یک ست کنترل و یک شیر یکطرفه به همان لوله ای که از آن برای انشعاب ورودی تانک استفاده کردیم وصل کنم و با اینکار آیا عملکرد پمپ و اتوماتیک آن بدرستی انجام میشود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-03-21 02:16
سلام،خیر این کار اشتباه وعملی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1400-03-26 16:03
سلام علیکم
ما منبع پشت بوم قرار دادیم،اما آب وارد کولر نمیشه(کولر هم پشت بوم هست)،مشکل چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امامی فر 1400-04-11 04:42
با سلام
ما در طبقه چهارم یک آپارتمان ۴ طبقه تک واحدی ساکن هستیم، میخواستم یک منبع آب اختصاصی ۳۰۰ لیتری بدون پمپ روی پشت بام بگذارم (چون روزی ۲ ساعت آبمون قطع میشه) و خروجی آب این منبع رو به ورودی آب سرد آبگرمکن دیواری واحدمون متصل کنم (با در نظر گرفتن ۳شیر یکطرفه خودکار و شیر فلکه های گازی) با این کار در زمان قطع آب ، با باز کردن شیر های آب گرم داخل ساختمان ، آب ذخیره منبع وارد واحد می شود.

حالا ۲ تا سوال داشتم.
اول اینکه آیا این طرح عملیه؟ و آبگرمکن جواب میده؟
و دوم اینکه با توجه به اینکه ورودی آب منبع لوله ی یک اینچه، این مساله باعث نمیشه که به کولر آبی روی پشت بام آب نرسه؟!

ورودی آب منبع لوله یک اینچه و وردی آب کولر یک شلنگ نازکه ، بالطبع همه فشار آب در منبع خالی میشه و فشار چندانی برای ریختن به کولر نمی مونه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-04-12 13:49
سلام،جهت کولر مشکلی نیست چون فشار پشت آب نیست وبدون پمپ کار میکنه اما باید بررسی کرد که آیا فشار جهت آبگرمکن مناسب هست یاخیر در این صورت پمپ باید نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید اردشیرزاده 1400-04-17 18:56
با سلام و احترام
چندروزی هست که یه منبع پلی اتیلنی روی خرپشته برای واحد طبقه آخر نصب کردم. نصاب انتهای کار گفت که بعدا سر فرصت دو سه تا سوراخ روی درب منبع بزنم. سوال بنده اینه که اینکار چقدر لازمه؟ و دوم اینکه اگر انجام بشه با توجه به اینکه نفوذ نور به داخل این مخازن باعث جلبک زدن آب میشه اینکار منجر به این اتفاق و تبعات بعدی اون نخواهد بود؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-04-19 16:44
سلام،بهیچ عنوان این کار را نکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدرضاپیکی نژاد 1400-04-25 19:27
سلام بنده درساختممان حدودا23ساله سه طبقه روی پیلوت طبقه سوم زندگی میکنم وهمسایه ها هم فشارآبشون خوبه نمیخوان پمپ پصب کنن. فشارطبقه من کمه میخوام فقط برای طبقه خوپم پمپ بذارم. اولا این کارشدنی هست یانه اگرشدنی چه پمپی وچگونه باید اینکاربشه باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-26 08:57
سلام،اگر انشعاب جداگانه جهت واحد خودتون دارید میتونید با نصب منبع ذخیره وپمپ یک اسب همراه با ست کنترل این کار را انجام دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سلیم 1400-05-03 16:03
سلام
خسته نباشید ی سوال فنی داشتم ما ی ساختمان دو طبقه داریم که مجوز اب برای طبقه نداره و ب همین دلیل از یک ورودی آب استفاده میشه و ب همین خاطر در بعضی از ساعات ب طبقه دو اب نمیاد ( مخزن آب بالای پشت بام برای طبقه دو هست)
میخواستم پمپ آب رو جلوی مخزن بزارم .هر جور فکر میکنم نمیشه پمپ رو نصب کنم که جریان آب ورودی و خروجی با هم تداخل نداشته باشند
اگر لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-05-05 00:28
سلام،شما باید جهت پرکردن مخزن از یک لوله جداگانه استفاده کنید وسپس از مخزن جهت استفاده به مدار ساختمات متصل کنید توصیه میکنم جهت جلوگیری از مخارج اضافه از یک فرد مسلط به کار کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1400-06-21 15:10
سلام.برای ساختمان ۵ طبقه با ارتفاع ۲۰ متر که لوله ۱ اینچ رفت و برگشت استفاده شده باید اتومات رو چه فشاری تنظیم بشه.اخیرا مخزن تحت فشار ۶۰ لیتر با پمپ ۲ اسب و اتومات و تانکر بستم ولی پمپ یه سره کار میکنه.چرا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-06-22 10:28
سلام،این مشکل میتونه از باد نداشتن مخزن تحت فشار ویا باحتمال کمتر نشتی در مدار وخرابی شیر یکطرفه باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمید رضا 1400-07-24 19:57
سلام.ما یک مجتمع ۱۲ واحد آپارتمان هستیم و یک مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری بایک پمپ یک اسب هم در همکف ساختمان داریم می خوام برای پرکن این مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری پمپ پرکن پیشنهاد دهید(هد ودبی لازم چقدراست)و اصلاً چه پمپی مناسب است. و این مخزن هم در طول روز چندین بار پر و خالی میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-07-25 19:17
سلام،جهت پرکردن منبع پمپ یک اسب کافی میباشدولی پمپ مورد استفاده در ساختمان توان کمی جهت ساختمان دارد وحداقل باید دو اسب با هد ۵۶ باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # زمانی 1400-09-12 22:48
سلام آیا بعد از نصب منبع در پشت بام بعد از ورودی باید پمپ گذاشت یا نیاز ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-09-13 13:32
سلام،اگر فشار کم باسد باید پمپ نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایوب 1400-09-18 08:32
سلام ماطبقه سوم هستیم ویک پمپ نصب کردیم زیرپله هاورودی ساختمان حالا همسایه پایینی میگه سروصدامیکنه پمپ من میخوام بیارمش روتراس خونه خودم طبقه سوم ویک شیراب روتراس هست پمپ تانکرزخیره اب هم.داره میشه ک ورودی تانکرازهمون شیربگیرم وخروجی پمپ راهم بدم به همون شیراب بانصب شیرخودکارجلوپمپ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-09-18 10:15
سلام،اگر فشار آب مناسب پر کردن منبع باشد بله میتونید این کار را انجام بدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # هادی پورحیدری 1400-10-10 20:29
سلام.من در یک آپارتمان ۳ طبقه هستم که درپارکینگ یه منبع ۱۰۰۰ لیتری و پمپ ۱ اسب وصل دارم و یه شیر آب هم روی پشت بام دارم
آیا میشه یه منبع دیگه روی پشت بام بذارم و به همان شیر وصل کرد تا زمانی که برق ندارم و یا دلایل دیگر آب واحدها قطع نشه؟
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-10-11 19:22
سلام،بله میتونید با استفاده از شیر یکطرفه یورک منبع را به مدار متصل کنید تا زمان قطع شدن پمپ وبرق منبع وارد مدار شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سجاد 1400-10-21 03:22
عرض سلام و ادب به مهندسان و کلیه کسانی که این پیج برای کمک وراهنمایی مردم راه اندازی کردند، مهندس سوال من ؛ یک عدد منبع ذخیره آب روی پشت بام دارم ، بعد ساعت ۵عصر که آب سراسری قطع می شود از منبع ذخیره آب روی پشت بام استفاده میکنیم ، حالا می شود وقتی که آب سراسری قطع شد از منبع ذخیره با روشن شدن دینام که درپارکینک خانه هست بازاستفاده کرد وآب فشار داشته باشه خواهشمند است اگر راه کاری دارید ارایه بدهید تا نصبش کنم چون اینجا طوری هست که آب گرم دیواری روشن نمیشه وآب منبع فشار کافی هم نداره وخیلی اذیت میشیم وقنی روی کار میایم خانه حمام کنیم هیچ آبی گرم نیست لطفا با قطعات که هست بخوام خرید کنم بنویسید تا نصبش کنم با نقشه روی کاغذی بکشید که معلوم باشد بعد میخوام پمپ نیم اسب روی پشت بام بعد از مخزن آب نصب نشه
میشه راه دارد با تشکر انشاالله ک دعای خیر بنده برای سلامتی شماها وامواتان مصلحت خیر باشد ، یا حق.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-10-22 22:56
سلام،خروجی مخزن را تا محل پمپ توسط لوله انتقال دهید وتوسط پمپ وست کنترل به ندار مصرفی ساختمان متصل فرمائید ،لوازم مورد استفاده ،شیر یکطرفه، مهره ماسوره ،شیر فلکه در سایز مختلف که با لوله های ساختمان سازگاری داشته باشد والبته نصاب متبحر وحرفه ایی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن