13رای

برای رفع مشکل کمبود فشار آب، ساکنین ساختمان ها به نصب پمپ آب رو آورده اند. این پمپ ها با کمک گرفتن از یک منبع تحت فشار آب یا سنسورهای فشار که به پمپ متصل می شوند آب را با فشارهای قابل تنظیم به داخل لوله کشی ساختمان انتقال می دهند و کمبود فشار آب را جبران می کنند. انتخاب نوع و ظرفیت پمپ به موارد استفاده، تعداد واحدهای ساختمان، طول مسیر لوله کشی و تعداد طبقات ساختمان بستگی دارد.

نصب پمپ آب خانگی و منبع 1

قبلا در مقاله راهنمای خرید پمپ آب خانگی در خصوص انتخاب پمپ آب به تفصیل سخن گفته شد و پیشنهاد می کنیم با مراجعه به مقاله راهنمای  خرید پمپ آب خانگی  و با رعایت موارد توضیح داده شده بهترین پمپ را خریداری نمایید. ضمنا در همین خصوص مقاله نحوه محاسبه هد پمپ آب خانگی هم پیشنهاد می شود.

اما برای نصب پمپ آب خانگی بهتر است کلیاتی در این خصوص آورده شود.

برای انتخاب مناسب ترین پمپ مورد نیاز ساختمان باید به این موارد توجه کنید تا فشار آب خوبی داشته باشید:

 • مهم ترین نکته هنگام نصب پمپ این است که بدانید نصب مستقیم پمپ روی لوله انشعاب شهری غیرقانونی است. به همین دلیل برای جلوگیری از افت فشار در لوله اصلی خیابان و کم نشدن فشار آب همسایگان بر اساس میزان استفاده افراد ساکن در ساختمان، مخزنی خریداری کرده و آن را بعد از کنتور نصب می کنیم.
 • ابتدا آب را از کنتور به منبع ذخیره آب انتقال می دهیم، سپس پمپ، مقدار آب مورد نیاز خود را از منبع ذخیره به لوله کشی ساختمان پمپاژ می کند. منبع های ذخیره آب از جنسهای گالوانیزه و پلاستیکی با لایه های مختلف ساخته می شود که بسته به موارد نیاز این منبع ها در شکل، اندازه، ضخامت و رنگهای مختلف ساخته می شوند.

نصب پمپ آب خانگی و منبع 2

ازمهم ترین مزیت استفاده از منبع ذخیره آب می توان به ذخیره شدن مقدار آب قابل توجه اشاره کرد که در مواقعی که آب ورودی ساختمان قطع شود می توان برای استفاده های ضروری از 1 الی چند روز، - بسته به میزان حجم منبع آب- استفاده کرد.  

 هنگام نصب پمپ آب و مخزن مکانی صاف و بدون شیب انتخاب کنید و مطمئن شوید که هیچ جسمی مانند سنگریزه بر روی سطح وجود ندارد زیرا موجب لرزش پمپ و عملکرد نادرست آن می شود.

 مقدار آب ذخیره مورد نیاز برای منبع آب، به تعداد واحدها و در مواردی متراژ ساختمان بستگی دارد، که به ازای هر واحد حدوداً بین200 تا 250 لیتر می باشد.

توجه داشته باشید که پمپ و منبع را نزدیک هم نصب نمایید و حتما از مکانی سرپوشیده استفاده کنید تا از تابش نور شدید مستقیم و غیر مستقیم و یخ زدگی در فصول سرد سال به دور باشند.

شیر خودکار قطعه ای از اتصالات اصلی پمپ است که جداگانه باید خریداری شود. در زمانی که پمپ بر سر راه لوله نصب می شود فشار آب قبل از کنتور، کمتر از بعد از کنتور است.

 اگر پمپ خاموش شود و شیر خودکار بر لوله نصب نباشد، تمام آب پمپاژ شده به داخل شبکه لوله کشی برمی گردد اما اگر شیر خودکار بین کنتور و پمپ نصب شود زمانی که پمپ خاموش می شود شیر خودکار نیز بسته می شود و مانع از ورود مجدد آب به شبکه لوله کشی می شود. نصب صحیح این قطعه بسیار مهم است زیرا اگر در جای نادرست نصب شود و یا جنس مرغوب نباشد کارکرد منظم پمپ را تحت تاثیر قرار می دهد.

در این خصوص مطالعه مقاله نقشه نصب پمپ آب خانگی را پیشنهاد می کنیم مطالعه فرمایید.

 شیر خودکار بهتر است بعد از پمپ نصب شود تا زمانی که سیستم تحت فشار است و پمپ خاموش است، فشار روی پمپ نباشد.

لوله کشی پمپ آب را می توان به صورت مستقیم و ریورسی اجرا کرد که در اجرای ریورسی می توان پمپ یا منبع آب را در زمان خرابی پمپ یا تعویض آن از مدار خارج کرده و آب به صورت مستقیم با فشار کنتور به شبکه لوله کشی ساختمان وارد شود.

  •  توزیع آب با فشار مناسب در طبقات بالاتر را خواهید داشت.
  • هزینه آب مصرفی شما کاهش می یابد.
  • در زمان نوسانات شبکه یا قطعی آب از ذخیره آب میتوانید استفاده کنید
  • جلوگیری از سوختن پمپ بر اثر فشار نوسانات آب شبکه
  •  در هزینه برق شما نیز صرفه جویی می شود.

   اگر منزل شما آپارتمانی است حتما از پمپ های فشار قوی و مخزن آب استفاده کنید و برای فشار آب بهتر، برای هر واحد از کنتور مجزا استفاده کنید .

 • اما اگر به روشی نادرست پمپ را نصب نمایید:
  • در طبقات بالاتر با کاهش فشار آب روبه رو خواهید شد.
  • هزینه آب مصرفی شما افزایش می یابد.
  • در هنگام قطع آب شبکه؛ آب ذخیره نخواهید داشت.1
  • بر اثر نوسات شبکه احتمال سوختن مکرر پمپ شما وجود دارد.
  • هزینه برق شما افزایش خواهد یافت زیرا برای هربار استفاده باید پمپ خود را روشن نمایید.
  • از عمر مفید پمپ و کلید اتوماتیک و منبع انبساط کاسته می شود

نصب پمپ آب خانگی و منبع 3

نمونه ای از نصب یک پمپ آب خانگی کم صدا در زیر آبگرمکن آشپزخانه

نصب پمپ آب خانگی و منبع 4

نمونه ای از نصب پمپ آب خانگی پر صدا در کمد زیر سینک دستشویی (پمپ قدیمی می باشد)

با نصب صحیح و فنی پمپ آب و منبع ذخیره می توان مشکل فشار کم آب را در ساختمان ها جبران کرد و زندگی آسوده ای داشت.

انتخاب و نصب مخزن ذخیره آب

همانگونه که در بالا توضیح داده شد اصولا کارشناسان عقیده دارند که باید برای انتخاب مخزن ذخیره آب از مخازنی استفاده شود که ظرفیت کافی برای ذخیره سازی آبب به میزان حداقل مصرف 200 تا 250 لیتر آب را برای یک روز در یک خانواده بتوانند تامین کنند.

البته این میزان بصورت حداقل بیان شده و در صورتیکه تعداد افراد  خانواده زیاد می باشد و یا مشکل قطعی و کمبود فشار آب دارید بهتر است از مخازن با گنجایش حداقل دو برابر استفاده کنید.

برای انتخاب مخزن ذخیره آب ابتدا باید حجم مورد نیاز در نظر گرفته شود.  میزان 250 لیتر آب مصرفی به ازا هر نفر 50 لیتر استفاده در روز پیشنهاد شده است. یعنی یک خانواده 5 نفره. طبیعی است این میزان می تواند کمتر و یا بیشتر باشد. اینکه پیشنهاد می شود مخزن ترجیحا بزرگتر انتخاب شود به دلیل این است که در زمان های مورد نیاز حداقل برای سه روز آب ذخیره شده داشته باشید.

نصب پمپ آب خانگی و منبع 5

مخازن آب اشکال متفاوتی دارند. این مخازن ذخیره آب به اشکال عمودی ، افقی ، مکعبی ، کتابی ، زیر پله ای  و ... ساخته می شوند. لذا بهتر است قبل از خرید پمپ و پس از محاسبه حجم مورد نیاز ابتدا مکانی که می خواهید مخزن و پمپ را در آنجا نصب کنید در نظر داشته باشید.

مثلا اگر مخزن را در زیر پله های ساختمان که معمولا در آپارتمان ها در نظر گرفته می شود می خواهید  نصب کنید بهتر است از نوع زیر پله ای استفاده کنید تا دقیقا مطابق با شیب پله ها بوده و منظره خوبی داشته باشد.

موضوع دیگری که باید در نظر داشته باشید موقعیت دسترسی مخزن است. باید شرایط تعمیر پمپ آب خانگی و یا مخزن را در صورت نیاز در نظر داشته باشید تا تعمیرکار بتواند به راحتی به پمپ دسترسی داشته باشد.

مخازن تک لایه در مناطقی که نور کمتری دریافت می کنند مناسب تر هستند زیرا کمتر احتمال جلبک گرفتن دارند. مخازن سه لایه هم به دلیل اینکه عبور نور از آنها مشکل است بیشتر توصیه می شوند.

نصب مخزن ذخیره آب

معمولا برای نصب پمپ آب خانگی و منبع ذخیره آب جا نمایی و تعبیه مخزن اهمیت بیشتری دارد زیرا پمپ چندان ابعاد  زیادی ندارند و در هر کجا که مخزن قابل نصب باشد می توان جایی هم برای پمپ در نظر گرفت. البته منظور ما این نیست که نصب پمپ در هر جایی مناسب است.

برای جانمایی مخازن ذخیره آب موارد زیر را باید در نظر داشته باشید:

 • مخزن آب را بهتر است از نوع سه لایه و پروپیلن اسنتخاب نمایید تا نور را کمتر از خود عبور ددهد
 • مخازن ذخیره آب را باید در مکان هایی تعبیه نمایید که از نرو مستقیم خورشید  در امان باشند
 • بهتر است در هنگام انتخاب مکان برای منبع ذخیره آب گلوگاه ها و دسترسی راحت لوله کش و تعمیرکار را در نظر داشته باشید. زیرا در هنگام تعمیر پمپ آب خانگیتعمیر پمپ آب خانگی و یا لوله های مخازن نداشتن دسترسی به مخزن مشکل را چنیدن برابر خواهد کرد.
 • مخزن ذخیره آب نباید در جایی تعبیه شود که مشکل استحکام سازه دارد زیرا در هنگام آب گیری وزنی بسیار زیاد پیدا می کند.
 • مخزن باید در مکانی صاف و یکدست و بدون هیچ گونه لبه و تیزی تعبیه شود تا با سنگین شدن آسیب ببیند.
 • مخازن باید ثبات داشته باشند یعنی نباید به شکلی تعبیه شوند که در هر بار رفت و آمد ضربه و یا لغزشی در آنها ایجاد شود. این موضوع باعث خرابی اتصالات وخارج شدن آب بندی پمپ و مخزن می شود.
 • قطر ورودی و خروجی مخازن ممکن است با هم متفاوت باشند لذا قبل از خرید با هماهنگی لوله کش قطر مناسب ورودی و خروجی آب را در نظر داشته باشید. این موضوع باعث می شود اتصالات کمتری برای نصب پمپ و مخزن استفاده شود و در ضمن در فشار آب و خرابی پمپ تاثیر مستقیم دارد.

روش های نصب مخزن آب خانگی

برای نصب مخزن آب خانگی روش های مختلفی وجود دارد.

نصب مخزن آب در زیر خاک و یا محل تعبیه شده در پایین تر از سطح خانه

در این روش با توجه به ابعاد مخزن مکانی در پایین ترین سطح خانه در نظر گرفته می شود و اگر وجود نداشته باشد گودالی ایجاد می شود.  کف این مکان به خوبی آرموتور بندی و محک کاری می شود تا پمپ استیبل شود. البته باید سطح کاملا صافی هم ایجاد شود.

پس از آن برای نصب پمپ آب اقدام به اتصال ورودی و خروچی پمپ آب به مخزن می کنیم. برخی از مهندسین پیشنهاد می کنند پس از نصب روی تانکر ذخیره آب پوشانده شود و برای دسترسی به مخزن یک دریچه تعبیه شود.

نصب مخزن آب بر روی سطح زمین

عمومی ترین و مسطلح ترین روش نصب مخزن ذخیره آب و نصب پمپ آب خانگی قرار دادن مخزن بر روی سطح زمین می باشد. همانگونه که در بالا توضیح داده شد باید مکانی که انتخاب می وشد دور از نور بوده و سازه زیرین مخزن ذخیره آب استحکام کافی داشته باشد.

نصب پمپ آب خانگی و منبع 6

بهتر است مکانی که در نظر می گیرد حداقل 10 سانتی متر بتن ریزی شده باشد. شن های ریز، لبه های برنده و بیرون زدگی ها و سطح شیب دار برای نصب پمپ بر روی سطوح زمین بزرگترین اشتباه است.

بهترین لوله برای نصب پمپ آب خانگی به مخازن بر روی سطح زمین لوله های 5 لایه هستند زیرا انعطاف پذیری خوبی دارند . در ضمن باید 30 سانتی متر  از شیر ورودی تا ورودی مخزن با لوله فاصله وجود داشته باشد . این موضوع باعث می شود تا از فشار بار بر مخزن و ترک خوردگی شیر جلوگیری شود.

پس از تعبیه مخزن و نصب ورودی آب به ورودی مخزن باید اقدام به نصب پمپ آب خانگی در محل مخزن کرد که بعدا توضیح داده خواه شد.

نصب مخزن ذخیره آب در ارتفاع

این موضوع معمولا یا بر روی سازه های فلزی بزرگ اعمال می شود و یا بر روی پشت بام ها. موضوع بحث ما در خصوص نصب پمپ آب خانگی و مخزن در سطوح صاف شامل این موضوع هم می شود که مخزن را بر روی پشت بام تعبیه نمایید. در این حالت باید اطمینان داشته باشید که آب مخزن توسط یک پمپ به ارتفاع مناسب برسد تا مخزن آب گیری کند.

 پس از اینکه مخزن را به خوبی در مکان خود ثابت کردید نوبت به اتصال لوله ها و نصب پمپ آب خانگی می رسد.

طریقه نصب پمپ آب خانگی به مخزن ذخیره  آب

برای تعبیه پمپ در مجاروت مخزن ذخیره آب باید مواردی را در نظر داشت که عبارتند از :

 • - تعبیه پمپ در مکان سرپوشیده و ایمن
 • - انتخاب مکانی در نزدیکی مخزن ذخیره آب
 • - عایق بندی صوتی و حرارتی پمپ اگر بخصوص امکان سرد شدن محیط پمپ زیاد باشد
 • - برای نصب پمپ آب در نظر داشته باشید که قطر لوله رابط بین مخزن ذخیره آب و پمپ باید برابر و یا بیشتر از ورودی پمپ باشد
 • - صافی  و فیلتر را در وردی پمپ تعبیه نکنید زیرا اختلال در روند مکش ایجاد خواهد کرد. بهتر است صافی و فیلتر در ورودی آب مخزن دیده شود.

انشعبات اصلی ساختمان باید با یک سه راهه تقسیم شود . راه اصلی به ورودی مخزن و راه دیگر به لوله های اصلی آب ساختمان اتصال داده شود. در هر یک از این مسیر ها باید یک والو آب در نظر بگیرد.

خروجی پمپ نیز باید به ورودی اصلی لوله ها اتصال داده شود. در ساختمان هایی که طبقات مختلف دارند اگر یک پمپ در نظر گرفته شده باید قبل از کنتورها و یا لوله های تقسیم آب شهری خروجی پمپ را تعبیه کنید.

بر روی ورودی آب در مخزن باید یک شیر شناور تعبیه شود تا از سر ریز شدن آب جلوگیری شود. در مقاله نصب شیر شناور در این خصوص توضیحات کامل ارائه شد.

لوله اصلی در قسمتی که سه راهه شده و به لوله های ورودی ساختمان اتصال داده شده است باید بصورت بی پاس تعبیه شود. تعبیه این بای پاس به دلیل این است که بتوان در مواقع ضروری والو آن را باز و مخزن را از مدار خارج کنید و یا در صورتیکه فشار آب مناسب باشد با تعبیه یک شیر یک طرفه در کمتر راه افتادن پمپ و کمک به هزینه های برق آب بصورت مسقیم وارد مدار  شود.

 

در مسیر خروجی مخزن و ورودی پمپ باید یک شیر یک طرفه به سمت بیرون از مخزن و در قسمت خروجی پمپ هم باید یک شیر یک طرفه به منظور عدم بازگشت آب به پمپ و یا معکوس شدن جریان استفاده شود.

همچنین در مسیر خروجی مخزن آب نیز باید یک والو تعبیه شود تا در مواقع مورد نیاز برای تعمیر پمپ آبتعمیر پمپ آب بتوان خروجی آن را مسدود کرد.

در مواردی که از مخزن تحت فشار و یا کلید اتوماتیک پمپ برای تنظیم فشار و کاهش استهلاک پمپ استفاده می شود باید در نظر داشت که این مخازن متناسب با تعداد طبقات و همچنین میزان مصرف آب در ساختمان تهیه شود .

ضمنا باید در صورتیکه از کلید اتوماتیک استفاده می شود باید پس از نصب پیم بلافاصله اتومات این پمپ تنظیم شود.

یکی از بزرگترین مشکلات در هنگام نصب پمپ آب خانگی که باعث افزایش میزان مصرف برق و استهلاک پمپ آب خانگی می شود لوله کشی غلط این پمپ ها می باشد. البته در نظر داشته باشید که در صورت اتصال اشتباه لوله ها و اتصالات پمپ به احتمال زیاد کار نمی کند.

  با دانلود رایگان فیلم آموزش نصب پمپ آب خانگی شما میتوانید بدون نیاز به تکنسین، اقدام به نصب پمپ آب در واحد ساختمانی خود کنید.

سوالات متداول نصب پمپ آب خانگی و منبع

1- سوال: اگر پمپ رو زیر سینک از شیر آب سرد بگیرم و به شیر آب سرد وصل کنیم، فقط آب سرد پر فشار می شود یا اینکه آب گرم هم پرفشار می شود؟

   پاسخ: بهتر است پمپ را در مسیر ورودی آب واحد وصل نمایید که هم آب سرد و تغذیه آبگرمکن یا پکیج را پشتیبانی کند، و آب پر فشار در تمام مصارف در دسترس قرار بگیرد.

2- سوال: لوله کشی پمپ به صورت ریورسی به چه معنا است؟

   پاسخ: در هنگام نصب پمپ آب خانگی لوله کشی می تواند به صورت مستقیم یا ریورسی انجام شود. در حالت ریورسی مسیری قرار داده می شود که اگر به هر دلیلی مانند خرابی پمپ یا مشکل در اتصالات وادار به خارج کردن پمپ از مسیر لوله کشی شویم، مشکلی در آب رسانی به وجود نیاید و انتقال آب از کنتور به داخل ساختمان به صورت مستقیم انجام بگیرد.

3- سوال: برای محاسبه افت فشار جهت هد پمپ پکیج افت فشار کلکتورها و فن کویل را معمولا چند در نظر میگیرند؟

   پاسخ: جهت محاسبات هد پمپ، افت فشار کلکتور را 5 فوت در نظر می گیرند . افت فشار فن کویل را باید از کاتالوگ شرکت سازنده استعلام بگیرید.

همچنین برای محاسبات دقیق تر بهتر است افت فشار های محلی اتصالات در مسیر را نیز در نظر بگیرید. مانند انواع شیرها یا زانویی ها و ... که می‌ توانند در محاسبه هد پمپ تاثیر گذار باشند.

4- سوال: یا امکان نصب پمپ آب برای ساختمان های قدیمی هم وجود داره؟ منظورم اینه که به دلیل فرسودگی لوله ها در اینجور خانه ها، نصب پمپ باعث ترکیدی لوله ها نمی شود؟

   پاسخ: امکان نصب پمپ وجود دارد، با این حال باید فشار پمپ را در درجه پایین ترین تنظیم کرد که موجب ترکیدگی لوله ها و صدمه به آن ها نشود.

5- سوال: چند ماهی هست که ما در ساختمان مان یک منبع 700 لیتری در طبقه همکف نصب کرده‌ایم. (4 طبقه تک واحدی). اما متاسفانه همسایه طبقه چهارم از افت شدید فشار آب خصوصا در زمان حمام که ظاهرا قطع هم می شود شکایت دارد.

پیگیری های متعددی انجام دادیم از جمله تنظیم منبع تحت فشار و حتی تعویض پمپ آب اما متاسفانه مشکل حل نشده است. لطفا جهت حل مشکل راهنمایی بفرمایید.

   پاسخ: معمولا در ساختمان اگر چنین مشکلی پیش بیاید باید از منبع تحت فشار یا ضعیف بودن پمپ باشد با این تفاسیر باید بگویید پمپ آب نصب شده چند اسب بخار است و توان آن چه میزان است تا بتوان نظر بهتری داد. معمولا باید بین طبقات ساختمان و منبع و پمپ توازن و تناسب بر قرار باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

6- سوال: می خواهم بدانم برای ایجاد فشار آب مناسب در ویلا و استفاده از منبع آب، منبع ست کنترل بهتر است یا منبع تحت فشار؟ آیا در صورت نصب منبع تحت فشار استفاده از شیر یکطرفه ضروری است یا خیر؟

   پاسخ: استفاده از منبع تحت فشار توصیه می شود. انتخاب منبع تحت فشار با حجم مناسب تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ را کاهش می دهد. شیر یک طرفه در ورودی پمپ نصب می شود که مانع از برگشت آب شده و مانع از آسیب رسیدن به پمپ می شود.

7- سوال: اگر محل نصب پمپ بالاتر از منبع ذخیره آب باشد چگونه می توان مکش را انجام داد؟

   پاسخ: پمپ ها اساسا ارسال کننده آب می باشند و قدرت مکش ندارند. در صورت مکش امکان هواگیری توسط پمپ وجود دارد و پمپ آسیب دیده و از کار می افتد.

8- سوال: بنده مدیر ساختمان ۶ طبقه ۲۴ واحده هستم آب ورودی ابتدا به دوتا مخزن خیلی بزرگ در پارکینگ زیرزمین میره و در آن‌جا برای هر 12 واحد یک پمپ مجزا باید قرار گیرد. مدل و مارک پمپی که برای این ساختمان مناسب است را بفرمایید تا از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه باشد.

   پاسخ: با توجه به حجم مصرف و واحدهای مصرفی بالا، بنده سیستم بوستر پمپ مجهز به دو یا سه پمپ را به شما پیشنهاد می کنم. سیستم بطور خودکار و با توجه به تقاضا هر کدام از پمپ ها را زیر بار می برد.

این نوع پمپ دارای بازه قیمتی متفاوت باتوجه به امکانات می باشند. توصیه می کنم جهت اطلاعات مقدماتی قبل از خرید به منو کتابخانه در سایت سر بزنید، فایلی در زمینه بوستر پمپ ها می باشد که می توانید رایگان دانلود کنید و از اطلاعات آن بهره بگیرید.

9- سوال: آبشار کوچکی دارم وسط یک استخر کوچک که دوباره آب داخل خود استخر بریزد و همینطور ادامه داره. چه پمپی پیشنهاد می کنید که هم مصرف کم و هم عمر زیاد داشته باشه؟

   پاسخ: پمپ با پروانه باز به شما پیشنهاد می شود. چون دارای دبی بالایی است و هد آن پایین است و مناسب استخر می باشد.

10- سوال: برای ویلایی که اصلا آب لوله کشی ندارد و آب تنها از منبع زمینی هم سطح تامین می شود چه نوع پمپ آبی را توصیه می کنید؟

   پاسخ: پمپ با پروانه باز به شما پیشنهاد می شود. چون دارای دبی بالایی است و هد آن پایین است و مناسب خانه‌های ویلایی و بدون ارتفاع و در عین حال بزرگ است. زیرا نیاز به پرتاب آب به ارتفاع ندارد و می‌تواند حجم زیادی از آب را جا به جا کند.

نظر سرکارخانم آقاجانی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه تعمیر پمپ آب

 

 اگر نیاز به نصب پمپ آب خانگی تحت فشار و یا پمپ آپارتمانی داخل واحد دارید همین الان با ما تماس بگیرید تا ضمن برخورداری از مشاوره رایگان، در سریعترین زمان ممکن مشکل کم آبی خانه ی شما توسط همکاران و متخصصین ما در تمام مناطق شهر تهران برطرف شود.  

 

ترتیب مطالعاتی مربوط به پمپ آب خانگی

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +4 # جهان 1395-06-26 00:22
باسلام.لطفا درمورد پمپی که دریکی از تصاویر سایت شما درکابینت وزیر سینک نصب شده توضیحاتی رو بفرمایی با نشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # مدیر 1395-06-29 08:13
با سلام.
پمپ مورد نظر شما پمپی مناسب نصب داخل واحدهای آپارتمانی می باشد. با مراجعه به قسمت فیلم های آموزشی می توانید کلیپ طریقه نصب این پمپ و چگونگی کارکرد آن را به خوبی مشاهده بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایمان 1396-04-10 14:17
با سلام و ممنون از سایت خوبتون
اگه پمپ رو زیر سینک از شیر آب سرد بگیرم و به شیر آب سرد وصل کنم فقط آب سرد پر فشار میشه یا اینکه آب گرم هم پرفشار میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-04-11 08:15
سلام دوست عزیز
بهتر است پمپ را در مسیر ورودی آب واحد وصل نمایید که هم آب سرد و تغذیه آبگرمکن را پشتیبانی و پر فشار کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسن 1395-08-24 16:14
ریونسی یعنی چی؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-01-17 18:20
با سلام.
منظور از ریورسی همان مسیر مستقیم می باشد که برای زمان تعمیرات بتوان از آب استفاده نمود.
در تصویر نصب پمپ مسیر مستقیم مشخص می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سعادتی 1395-12-16 14:34
سلام
ابشار کوچیک دارم وسط یه استخر کوچیک که دوباره اب داخل خود استخر بریزه و همینطور ادامه داره. چه پمپی پیشنهاد میکنید که هم مصرف کم و هم عمر زیاد داشته باشه؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1395-12-17 08:41
سلام.
پمپ با پروانه باز. دبی بالا هد پایین مناسب برای استخر می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضایی 1396-01-03 10:47
سلام
برای محاسبه افت فشار جهت هد پمپ پکیج افت فشار کلکتورها و فن کویل را معمولا چند در نظر میگیرن؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1396-01-03 11:04
سلام.
جهت محاسبات، افت فشار کلکتور را 5 فوت در نظر می گیرند . افت فشار فن کویل را باید از کاتالوگ شرکت سازنده استعلام بگیرید. همچنین برای محاسبات دقیق تر بهتر است افت فشار های محلی اتصالات در مسیر را نیز در نظر بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رسولی 1396-01-16 09:22
سلام. ساختمون 4طبقه تکواحدی هست.بنده طبقه چهارم هستم.میخوام بدونم میشه پمپ فشار روی پشت بام جهت واحد خودم بزارم؟ روی پشت بام میتونم منبع ذخیره بزارم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-01-16 09:26
سلام. اگر ورودی آب یعنی اون رایزر آبرسانی مستقیم برای واحد شما گرفته شده باشد شما میتونید از ورودی آب که وارد واحد شما میاد رو به پمپ وصل کنید بعد از پمپ انشعاب بگیرید.
شما باید منبع ذخیره بگذارید. اگر اب بالا میرسید که شما مشکل فشار نداشتید. وقتی اب بالا نمیرسه یعنی به پمپ هم اب نمیرسه و این مشکل ایجاد میکنه برای پمپ. پس باید منبع ذخیره بذارید. در کل گذاشتن پمپ بالا روی پشت بام اشتباه هست چون ممکنه توی ساعات روز اب نرسه بالا و مشکل بهم بزنه
فقط منبع رو عایق کنید تا در زمستان آب داخل منبع یخ نزنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # داریوش 1396-02-12 17:24
سلام برای نصب پمپ ۲ اینچ مخزن چند لیتری باید بگذاریم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-02-12 22:36
سلام.
ظرفیت مخزن بیشتر با توجه به تعداد ساکنین و واحدهای مسکونی محاسبه می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا 1396-03-10 19:27
با سلام
آیا امکان نصب پمپ آب برای ساختمان های قدیمی هم وجود داره؟ منظورم اینه که به دلیل فرسودگی لوله ها در اینجور خانه ها، نصب پمپ باعث ترکیدی لوله ها نمیشه؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-03-15 16:27
سلام.
امکان نصب پمپ وجود دارد، با این حال باید فشار پمپ را در درجه پایین ترین تنظیم کرد که موجب ترکیدگی نشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # نیما زراسی 1396-03-12 14:09
سلام
بنده مدیر ساختمان ۶ طبقه ۲۴ واحده هستم
آب ورودی ابتدا به دوتا مخزن خیلی بزرگ در پارکینگ زیرزمین میره و برای هر ۱۲ واحد یعنی واحدهای جلو و واحدهای پشتی یک پمپ نصب میشه و بین این دو پمپ یک لوله رابط هم هست که در صورت سوختن یکی از پمپ ها بصورت موقت با یک پمپ همه واحدها آبرسانی بشه در حال حاضر بکی از پمپ ها سوخته و پمپ دوم هم ضعیف و تعمیریه سوال من اینه که اولا چه پمپ هایی بخرم و دوم اینکه آیا نیاز هست که مسیر ورودی آب هم بصورت مستقیم به لوله کشی وصل کنم یا فقط از منبع تغذیه کنه مدل و مارک پمپی که بدرد ساختمان ما میخوره رو بگید البته باید دوتا بخرم قیمت هم مهمه
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود -1 # اسماعیلی 1396-03-15 16:33
سلام جناب زراسی.
با توجه به حجم مصرف و واحدهای مصرفی زیاد، بنده سیستم بوستر پمپ مجهز به دو یا سه پمپ را به شما پیشنهاد می کنم.
سیستم بطور خودکار و با توجه به تقاضا هر کدام از پمپ ها را زیر بار می برد.
دارای بازه قیمتی متفاوت باتوجه به امکانات می باشند.
توصیه می کنم جهت اطلاعات مقدماتی قبل از خرید به منو کتابخانه ما سر بزنید، فایلی در زمینه بوستر پمپ ها می باشد که می توانید رایگان دانلود کنید.
در پاسخ سوال دوم بهتر و استاندارد است همیشه قبل از پمپ منبع ذخیره باشد که پمپ از آن تغذیه شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کیوان 1396-03-12 23:36
سلام
ما توی کارخونه ای که هستیم، یک مخزن آب 50000 لیتری داریم و آب آشامیدنی رو با تانکر برامون میارن.
این مخزن، آبه دو تا ساختمان اداری (یک طبقه) رو تامین میکنه که هر کدوم ازین ساختمان ها 5 تا سرویس بهداشتی دارن و یک آشپذخونه و البته کولر های آبی هم هستن که به این مخزن متصل هستن.
خروجی این مخزن یک پمپ 1.2 کیلو وات پنتاکس همراه با اتومات نصب شده، که بخاطر روشن و خاموش شدن مداوم پمپ و مصرف زیاد این سرویسهای بهداشتی که برای شستن دستها هم ازون استفاده میشه، دایما مشگل خرابی اتومات رو داریم!
قدرت پمپ خوبه و مشگل فشار نداره، اما چون زیاد روشن و خاموش میشه و تعداد دفعات باز و بسته کردن آب زیاده، خیلی زود خراب میشه.

سوال اینجاس که ما برای این شرایط باید چیکار کنیم و شما چه سیستمی رو پیشنهاد میدین که استفاده کنیم؟ چون تصمیم داریم پمپ رو عوض کنیم و یک پمپ قوی تر بزاریم تا دیرتر خراب بشه، اما بنظر من این سیستم اتومات ایراد داره و توی این شرایط راهکاره دیگه ای باید استفاده بشه.
لطفا راهنمایی بکنید که برای این شرایط بهترین روش آب رسانی چی هستش.

با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-03-15 16:41
سلام دوست عزیز.
بنظر اینجانب شما به جای استفاده از کلید اتومات از منبع تحت فشار استفاده کنید که تعداد دفعات خاموش روشن شدن پمپ کاهش یابد.
یا اگر امکان دارد منبع را به ارتفاع انتقال دهید که نیاز به پمپ کاهش یابد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رامین 1396-03-19 09:54
سلام
ما در یه ساختمان 4 طبقه و یک واحدی هستیم. لوله آب مشترکه و طبقات 1 تا 3 مشکل فشار آب ندارن و راضی نمیشن پمپ برای کل ساختمان گذاشته بشه. آب به طبقه چهارم میرسه ولی فشار نداره، آیا راه حلی هست که بشه مشکل آب طبقه 4 را حل کرد؟؟
اگه یه پمپ بذارم تو واحد خودم میتونه آب رو از پایین مکش کنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-03-20 08:43
سلام دوست عزیز.
پاسخ سوال شما در فیلم آموزشی نصب پمپ آب خانگی در قسمت فیلم های آموزشی سایت موجود می باشد.
این پمپ دقیقا مناسب با مسئله ای می باشد که شما با آن دچار هستید که در واحدهای مختلف مشابه شما با توجه به درخواست توسط گروه تاسیسات 24 ساعته نصب شده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # به آفرین 1396-05-31 17:27
سلام،
اگر محل نصب پمپی بالاتر از منبع ذخیره آب باشد چگونه میتوان مکش را انجام داد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-06-07 22:02
با سلام خدمت شما
پمپ ها اساسا ارسال کننده آب می باشند و قدرت مکش ندارند. در حالت مکش امکان هواگیری وجود دارد و پمپ از کار می افتد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمید محمدی 1396-06-28 16:14
با عرض سلام و تشکر از اینکه وقت میگذارید.
خواستم بدونم برای ایجاد فشار اب در ویلا و استفاده از منبع اب ست کنترل بهتر است یا منبع تحت فشار
ضمنأ ایا در صورت نصب منبع تحت فشار ایا استفاده شیر یکطرفه ضروری است یا خیر؟
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-06-29 18:18
سلام و درود به شما جناب محمدی عزیز.
استفاده از منبع تحت فشار توصیه می شود.
منبع تحت فشار با حجم مناسب تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ را کاهش می دهد.
شیر یکطرفه در ورودی پمپ نصب شده که برگشت آب نداشته باشیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهنام 1396-12-13 18:35
سلام میخواستم بدونم آیا در یک ساختمان قدیمی ۲۰ ساله امکان نصب پمپ و مخزن مشترک هستش و به دلیل فرسودگی همسایه ها امکان امتناع از نصب پمپ را دارند یا خبر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-12-18 23:25
سلام وقت شما بخیر
تنها با نظر کارشناس روی لوله ها امکان پذیر است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شیرازی 1396-12-19 14:38
واحد بنده در طبقه ۳ قرار داره وساختمان ۱۲ واحدی هست
ما منبع ۱۰۰۰ لیتری و یک پمپ اب یک اسب داریم
و همچنین اتوماتیک مکانیکی و الکتریکی
که به صورت سری به پمپ وصل شده
زمانی که از حمام استفاده میکنیم اب گرم سرد و گرم میشه
البته این رو هم بگم که اتوماتیک الکتریکی رو در حال حاظر از مدار خارج کردیم
و فقط اتومات مکانیکی وصل هست وقتی هر دو اتوماتیک وصل هستند به صورت سری یه مدت زمان 30ثانیه آب خیلی فشارش کم هست ولی بعد به حالت پرفشار بر میگردد و ولی این تاخیر در مدت زمان عذاب اور هست
حالا اگر جناب عالی پیشنهادی در این خصوص برای بنده دارید
ممنون میشم راهنمایی کنید
اگر هم نیاز به بازدید کارشناسی شما هست بازم حاظر به استقبال هستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-12-27 12:45
سلام وقت شما بخیر
پکیج یک حد فشاری را ميتواند گرم کند.
بیشتر از آن را نميتواند. کمتر از آن را اگر دیافراگمی نباش دستگاه تان شاید بتواند.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهروز 1397-03-08 11:48
سلام و خسته نباشید از این همه زحمت پاسخدهی
ما واحد 4 هستیم که همه تک واحد هستند ولی طبقه ما 2 واحدی
آب دستشویی و ظرفشویی قابل تحمله ولی حموم به شدت ضعیف هست و مدام آب سرد و گرم می شه
خواستم ببینم چاره ای هست تا حموم جریان آبش قوی شه ؟ تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-10 07:50
سلام وقت شما بخیر
این مشکل شما قطعا قابل حل شدن است. ابتدا باید بببنیم پمپ دارید برای ساختمان یا نه اگر ندارید که اقدام کنید و اگر دارید برای تنظیم و رفع مشکل اقدام کنید و اگه سیستمتان پکیج باشد میتوان با یک پمپ زیر پکیجی مشکل آبگرم را تا ۸۰ درصد حل کرد. با تشکر.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1397-03-21 14:39
بسمه تعالی
با عرض سلام و احترام
چند ماهی هست که ما در ساختمان مان یک منبع 700 لیتری در طبقه همکف نصب کرده‌ایم. (4 طبقه تک واحدی). اما متاسفانه همسایه طبقه چهارم از افت شدید فشار آب خصوصا در زمان حمام که ظاهرا قطع هم میشود شکایت دارد.
پیگیری های متعددی انجام دادیم از جمله تنظیم منبع تحت فشار و حتی تعویض پمپ آب اما متاسفانه مشکل حل نشده است.
لطفا جهت حل این مشکل یاری فرمایید.
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-10 07:43
سلام وقت بخیر.
معمولا در ساختمان اگر چنین مشکلی پیش بیاید باید از منبع تحت فشار یا ضعیف بودن پمپ باشد با این تفاسیر باید بگویید منبع تحت فشار چند لیتری دارید و پمپ آبتان چند اسب است تا ما با بررسی بتوانیم جوابگوی سوال شما باشیم.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1397-08-26 23:34
با سلام
برای ویلایی که اصلا اب لوله کشی ندارد و اب تنها از منبع زمینی هم سطح تامین میشود چه نوع پمپ ابی را توصیه می کنید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید حدادی 1397-08-28 15:24
سلام .بستگی به متراژواحد و مسیر دارد ولی اکثرا برای یک واحد نیم اسب پنتاکس و یک منبع باد 25ليتري ایتالیایی مناسب است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن