این روزها اکثر افراد برای رفع مشکل کمبود فشار آب ساختمان خود به نصب پمپ آب و منبع رو آورده اند. این پمپ ها با کمک گرفتن از یک منبع تحت فشار آب یا سنسورهای فشار که به پمپ متصل می شوند تا آب را با فشارهای قابل تنظیم به داخل لوله کشی ساختمان انتقال دهند و کمبود فشار آب را جبران می کنند.

قبلا در مقاله راهنمای خرید پمپ آب خانگی در خصوص انتخاب پمپ آب به تفصیل سخن گفته شد و حالا قصد داریم در خصوص نحوه نصب و راه اندازی پمپ آب و منبع با شما صحبت کنیم. پس ما را همراهی کنید.

 

نکات طلایی قبل از نصب پمپ آب و منبع در ساختمان

انتخاب نوع و ظرفیت پمپ به موارد استفاده، تعداد واحدهای ساختمان، طول مسیر لوله کشی و تعداد طبقات ساختمان بستگی دارد.  و پیشنهاد می کنیم با مراجعه به مقاله مقاله نحوه محاسبه هد پمپ آب خانگی بهترین پمپ را خریداری نمایید.

اما در این قسمت می خواهیم به شما بگوییم که برای انتخاب مناسب ترین پمپ مورد نیاز ساختمان باید به این موارد توجه کنید تا فشار آب خوبی داشته باشید:

 • مهم ترین نکته هنگام نصب پمپ این است که بدانید نصب مستقیم پمپ روی لوله انشعاب شهری غیرقانونی است. به همین دلیل برای جلوگیری از افت فشار در لوله اصلی خیابان و کم نشدن فشار آب همسایگان بر اساس میزان استفاده افراد ساکن در ساختمان، مخزنی خریداری کرده و آن را بعد از کنتور نصب می کنیم.
 • ابتدا آب را از کنتور به منبع ذخیره آب انتقال می دهیم، سپس پمپ، مقدار آب مورد نیاز خود را از منبع ذخیره به لوله کشی ساختمان پمپاژ می کند.

 با مشاهده کلیپ زیر با معیارهای انتخاب پمپ آب در ساختمان آشنا شوید.

محل نصب پمپ آب خانگی باید شرایط بخصوصی داشته باشد. با مشاهده کلیپ زیر از خصوصیات محل نصب پمپ آب مطلع خواهید شد.

 اگر نیاز به خرید و نصب پمپ آب دارید همین حالا با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان همکاران ما بهره مند شوید و مناسب ترین پمپ آب متناسب با شرایط ساختمان خود را تهیه کنید.

 

فیلم آموزشی تجهیزات لازم برای نصب پمپ آب

قبل از اقدام به نصب پمپ آب باید تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنید. برای این منظور پیشنهاد می کنیم مشاهده کلیپ زیر را از دست ندهید.

 

نکاتی در مورد مخزن ذخیره آب

از مهم ترین مزیت استفاده از منبع ذخیره آب می توان به ذخیره شدن مقدار آب قابل توجه اشاره کرد که در مواقعی که آب ورودی ساختمان قطع شود می توان برای استفاده های ضروری از 1 الی چند روز - بسته به میزان حجم منبع آب- استفاده کرد.  

می خواهید بدانید نصب پمپ آب بدون منبع درست است یا خیر؟ کلیپ زیر را تماشا کنید تا به جواب خود برسید.

همچنین کلیپ زیر را تماشا کنید تا با تفاوت نصب پمپ آب بدون مخزن و با مخزن ذخیره آشنا شوید.

 هنگام نصب پمپ آب و مخزن مکانی صاف و بدون شیب انتخاب کنید و مطمئن شوید که هیچ جسمی مانند سنگریزه بر روی سطح وجود ندارد زیرا موجب لرزش پمپ و عملکرد نادرست آن می شود.

 مقدار آب ذخیره مورد نیاز برای منبع آب، به تعداد واحدها و در مواردی متراژ ساختمان بستگی دارد، که به ازای هر واحد حدوداً بین200 تا 250 لیتر می باشد.

توجه: پمپ و منبع را نزدیک هم نصب نمایید و حتما از مکانی سرپوشیده استفاده کنید تا از تابش نور شدید مستقیم و غیر مستقیم و یخ زدگی در فصول سرد سال به دور باشند.

 

اهمیت استفاده از شیر خودکار در نصب پمپ آب

شیر خودکار قطعه ای از اتصالات اصلی پمپ است که جداگانه باید خریداری شود.

 اگر پمپ خاموش شود و شیر خودکار بر لوله نصب نباشد، تمام آب پمپاژ شده به داخل شبکه لوله کشی برمی گردد اما اگر شیر خودکار بین کنتور و پمپ نصب شود زمانی که پمپ خاموش می شود، شیر خودکار نیز بسته می شود و مانع از ورود مجدد آب به شبکه لوله کشی می شود.

برای اطلاع از کاربرد شیر یکطرفه یا شیر خودکار، مشاهده کلیپ زیر را از دست ندهید.

توجه: شیر خودکار بهتر است بعد از پمپ نصب شود تا زمانی که سیستم تحت فشار است و پمپ خاموش است، فشار روی پمپ نباشد.

کلیپ زیر را تماشا کنید تا بدانید شیر خودکار چه عملکردی در سیستم پمپ آب و منبع دارد.

 

لوله کشی پمپ آب را می توان به صورت مستقیم و یا با استفاده از مسیر بای پس اجرا کرد که در اجرای مسیر بای پس می توان پمپ یا منبع آب را در زمان خرابی پمپ یا تعویض آن از مدار خارج کرده و آب به صورت مستقیم با فشار کنتور به شبکه لوله کشی ساختمان وارد شود.

  •  توزیع آب با فشار مناسب در طبقات بالاتر را خواهید داشت.
  • هزینه آب مصرفی شما کاهش می یابد.
  • در زمان نوسانات شبکه یا قطعی آب از ذخیره آب میتوانید استفاده کنید
  • جلوگیری از سوختن پمپ بر اثر فشار نوسانات آب شبکه
  •  در هزینه برق شما نیز صرفه جویی می شود.

   اگر منزل شما آپارتمانی است حتما از پمپ های فشار قوی و مخزن آب استفاده کنید و برای فشار آب بهتر، برای هر واحد از کنتور مجزا استفاده کنید.

 

معایب نصب پمپ آب به روش نادرست

 • در طبقات بالاتر با کاهش فشار آب روبه رو خواهید شد.
 • هزینه آب مصرفی شما افزایش می یابد.
 • در هنگام قطع آب شبکه؛ آب ذخیره نخواهید داشت.
 • بر اثر نوسات شبکه احتمال سوختن مکرر پمپ شما وجود دارد.
 • هزینه برق شما افزایش خواهد یافت زیرا برای هربار استفاده باید پمپ خود را روشن نمایید.
 • از عمر مفید پمپ و کلید اتوماتیک و منبع انبساط کاسته می شود

برای اینکه بدانید نصب اصولی پمپ آب چگونه است و چطور متوجه شوید پمپ اصولی نصب شده یا خیر، مشاهده کلیپ زیر را از دست ندهید.

 همچنین کلیپ زیر را تماشا کنید تا با استانداردهای نصب پمپ آب در ساختمان آشنا شوید.

 

نحوه انتخاب و نصب منبع ذخیره آب

همانگونه که در بالا توضیح داده شد اصولا کارشناسان عقیده دارند که باید برای انتخاب مخزن ذخیره آب از مخازنی استفاده شود که ظرفیت کافی برای ذخیره سازی آب به میزان حداقل مصرف 200 تا 250 لیتر را برای یک روز در یک خانواده بتوانند تامین کنند.

البته این میزان بصورت حداقل بیان شده و در صورتیکه تعداد افراد  خانواده زیاد می باشد و یا مشکل قطعی و کمبود فشار آب دارید بهتر است از مخازن با گنجایش حداقل دو برابر استفاده کنید.

برای انتخاب مخزن ذخیره آب ابتدا باید حجم مورد نیاز در نظر گرفته شود.

نصب پمپ آب خانگی و منبع 5

اینکه پیشنهاد می شود مخزن ترجیحا بزرگتر انتخاب شود به دلیل این است که در زمان های مورد نیاز حداقل برای سه روز آب ذخیره شده داشته باشید.

مخازن آب اشکال متفاوتی دارند. این مخازن ذخیره آب به اشکال عمودی ، افقی ، مکعبی ، کتابی ، زیر پله ای  و ... ساخته می شوند. لذا بهتر است قبل از خرید پمپ و پس از محاسبه حجم مورد نیاز ابتدا مکانی که می خواهید مخزن و پمپ را در آنجا نصب کنید در نظر داشته باشید.

مثلا اگر مخزن را در زیر پله های ساختمان که معمولا در آپارتمان ها در نظر گرفته می شود می خواهید  نصب کنید بهتر است از نوع زیر پله ای استفاده کنید تا دقیقا مطابق با شیب پله ها بوده و منظره خوبی داشته باشد.

مخازن تک لایه در مناطقی که نور کمتری دریافت می کنند مناسب تر هستند زیرا کمتر احتمال جلبک گرفتن دارند. مخازن سه لایه هم به دلیل اینکه عبور نور از آنها مشکل است بیشتر توصیه می شوند.

 

نکات مهم برای جانمایی مخازن ذخیره آب

 • مخزن آب را بهتر است از نوع سه لایه و پروپیلن اسنتخاب نمایید تا نور را کمتر از خود عبور دهد
 • مخازن ذخیره آب را باید در مکان هایی تعبیه نمایید که از نور مستقیم خورشید  در امان باشند
 • بهتر است در هنگام انتخاب مکان برای منبع ذخیره آب گلوگاه ها و دسترسی راحت لوله کش و تعمیرکار را در نظر داشته باشید. زیرا در هنگام تعمیر پمپ آب خانگی  و یا لوله های مخازن نداشتن دسترسی به مخزن مشکل را چنیدن برابر خواهد کرد.
 • مخزن ذخیره آب نباید در جایی تعبیه شود که مشکل استحکام سازه دارد زیرا در هنگام آب گیری وزن بسیار زیاد پیدا می کند.
 • مخزن باید در مکانی صاف و یکدست و بدون هیچ گونه لبه و تیزی تعبیه شود تا با سنگین شدن آسیب ببیند.
 • مخازن باید ثبات داشته باشند یعنی نباید به شکلی تعبیه شوند که در هر بار رفت و آمد ضربه و یا لغزشی در آنها ایجاد شود. این موضوع باعث خرابی اتصالات وخارج شدن آب بندی پمپ و مخزن می شود.
 • قطر ورودی و خروجی مخازن ممکن است با هم متفاوت باشند لذا قبل از خرید با هماهنگی لوله کش قطر مناسب ورودی و خروجی آب را در نظر داشته باشید. این موضوع باعث می شود اتصالات کمتری برای نصب پمپ و مخزن استفاده شود و در ضمن در فشار آب و خرابی پمپ تاثیر مستقیم دارد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نصب منبع در کنار پمپ آب ساختمان مشاهده کلیپ زیر را از دست ندهید.

 

روش های نصب مخزن آب خانگی

برای نصب مخزن آب خانگی روش های مختلفی وجود دارد.

 • نصب مخزن آب در زیر خاک و یا محل تعبیه شده در پایین تر از سطح خانه:

در این روش با توجه به ابعاد مخزن مکانی در پایین ترین سطح خانه در نظر گرفته می شود و اگر وجود نداشته باشد گودالی ایجاد می شود.

کف این مکان به خوبی آرموتور بندی و محک کاری می شود تا پمپ استیبل شود. البته باید سطح کاملا صافی هم ایجاد شود.

پس از آن برای نصب پمپ آب اقدام به اتصال ورودی و خروچی پمپ آب به مخزن می کنیم. برخی از مهندسین پیشنهاد می کنند پس از نصب روی تانکر ذخیره آب پوشانده شود و برای دسترسی به مخزن یک دریچه تعبیه شود.

 • نصب مخزن آب بر روی سطح زمین:

عمومی ترین روش نصب مخزن ذخیره آب قرار دادن مخزن بر روی سطح زمین می باشد.

نصب پمپ آب خانگی و منبع 6

بهتر است مکانی که در نظر می گیرد حداقل 10 سانتی متر بتن ریزی شده باشد. شن های ریز، لبه های برنده و بیرون زدگی ها و سطح شیب دار برای نصب پمپ بر روی سطوح زمین بزرگترین اشتباه است.

بهترین لوله برای نصب پمپ آب خانگی به مخازن بر روی سطح زمین لوله های 5 لایه هستند زیرا انعطاف پذیری خوبی دارند.

در ضمن باید 30 سانتی متر  از شیر ورودی تا ورودی مخزن با لوله فاصله وجود داشته باشد. این موضوع باعث می شود تا از فشار بار بر مخزن و ترک خوردگی شیر جلوگیری شود.

 

 • نصب مخزن ذخیره آب در ارتفاع

این موضوع معمولا یا بر روی سازه های فلزی بزرگ و یا بر روی پشت بام ها انجام می شود .

موضوع بحث ما در خصوص نصب پمپ آب خانگی و مخزن در سطوح صاف شامل این موضوع هم می شود که مخزن را بر روی پشت بام تعبیه نمایید. (اطلاعات بیشتر در نصب و لوله کشی منبع آب در پشت بام)

در این حالت باید اطمینان داشته باشید که آب مخزن توسط یک پمپ به ارتفاع مناسب برسد تا مخزن آب گیری کند.

 پس از اینکه مخزن را به خوبی در مکان خود ثابت کردید نوبت به اتصال لوله ها و نصب پمپ آب خانگی می رسد.

فیلم نمونه منبع پلاستیکی ذخیره آب که توسط همکاران ما نصب شده است.

 

فیلم نصب پمپ آب به همراه دو منبع ذخیره

یکی دیگر از روش های نصب پمپ و منبع این است که به صورت همزمان دو عدد منبع را به یک پمپ آب اتصال می دهیم. روش نصب را در کلیپ زیر مشاهده کنید.

 

طریقه اتصال پمپ آب خانگی به مخزن ذخیره  آب

برای تعبیه پمپ در مجاورت مخزن ذخیره آب باید مواردی را در نظر داشت که عبارتند از:

 • تعبیه پمپ در مکان سرپوشیده و ایمن
 • انتخاب مکانی در نزدیکی مخزن ذخیره آب
 • عایق بندی صوتی و حرارتی پمپ اگر بخصوص امکان سرد شدن محیط پمپ زیاد باشد
 • قطر لوله رابط بین مخزن ذخیره آب و پمپ باید برابر و یا بیشتر از ورودی پمپ باشد
 • تعبیه صافی و فیلتر در ورودی آب مخزن ، به جای ورودی پمپ

انشعبات اصلی ساختمان باید با یک سه راهه تقسیم شود. راه اصلی به ورودی مخزن و راه دیگر به لوله های اصلی آب ساختمان اتصال داده شود. در هر یک از این مسیر ها باید یک والو آب در نظر بگیرد.

خروجی پمپ نیز باید به ورودی اصلی لوله ها اتصال داده شود. در ساختمان هایی که طبقات مختلف دارند اگر یک پمپ در نظر گرفته شده باید قبل از کنتورها و یا لوله های تقسیم آب شهری خروجی پمپ را تعبیه کنید.

بر روی ورودی آب در مخزن باید یک شیر شناور تعبیه شود تا از سر ریز شدن آب جلوگیری شود.

لوله اصلی در قسمتی که سه راهه شده و به لوله های ورودی ساختمان اتصال داده شده است باید بصورت بی پاس تعبیه شود.

تعبیه این بای پاس به دلیل این است که بتوان در مواقع ضروری والو آن را باز و مخزن را از مدار خارج کنید و یا در صورتیکه فشار آب مناسب باشد با تعبیه یک شیر یک طرفه در کمتر راه افتادن پمپ و کمک به هزینه های برق آب بصورت مسقیم وارد مدار  شود.

 در مسیر خروجی مخزن و ورودی پمپ باید یک شیر یک طرفه به سمت بیرون از مخزن و در قسمت خروجی پمپ هم باید یک شیر یک طرفه به منظور عدم بازگشت آب به پمپ و یا معکوس شدن جریان استفاده شود.

همچنین در مسیر خروجی مخزن آب نیز باید یک والو تعبیه شود تا در مواقع مورد نیاز برای تعمیر پمپ آب بتوان خروجی آن را مسدود کرد.

در مواردی که از مخزن تحت فشار و یا کلید اتوماتیک پمپ برای کاهش استهلاک و تنظیم فشار پمپ استفاده می شود باید در نظر داشت که این مخازن متناسب با تعداد طبقات و همچنین میزان مصرف آب در ساختمان تهیه شود.

ضمنا باید در صورتیکه از کلید اتوماتیک استفاده می شود باید پس از نصب پیم بلافاصله اتومات این پمپ تنظیم شود.

 همچنین اگر به هر دلیلی قصد نصب پمپ آب خانگی بدون مخزن دارید خواندن این مقاله را نیز به شما توصیه میکنیم.

  با دانلود رایگان فیلم آموزش نصب پمپ آب خانگی شما میتوانید بدون نیاز به تکنسین، اقدام به نصب پمپ آب در واحد ساختمانی خود کنید.

 اگر نیاز به خرید و نصب پمپ آب دارید همین حالا با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان همکاران ما بهره مند شوید و مناسب ترین پمپ آب متناسب با شرایط ساختمان خود را تهیه کنید.

 

فیلم نصب پمپ آب به همراه مخزن ذخیره آب و منبع تحت فشار

کامل ترین سیستم تحت فشار ساختمان زمانی است که شما پمپ آب را به همراه مخزن ذخیره و منبع تحت فشار نصب می کنید. برای اطلاع از روند نصب کلیپ زیر را تماشا کنید.

بررسی نمونه پروژه های نصب پمپ و منبع 

نصب پمپ آب به همراه منبع یکی از محبوب ترین خدمات ما در مجموعه تاسیسات ۲۴ ساعته است که در ادامه به بررسی چند نمونه از هزاران پروژه نصب پمپ می پردازیم:

 • نصب پمپ آب در ستارخان

در این پروژه که به کارفرمایی جناب مهندس افشاری انجام شده است، متخصصین ما پمپ آب ساختمان را به همراه یک منبع و یک مخزن تحت فشار نصب کرده اند. جزئیات بیشتر را در کلیپ زیر تماشا کنید.

 • لوله کشی پمپ آب ساختمان

مهمترین مرحله از نصب پمپ، اجرای صحیح لوله کشی آن است. شما می توانید با مشاهده کلیپ زیر از نحوه لوله کشی پمپ آب مطلع شوید. این پروژه یکی از نمونه کارهای انجام شده توسط تیم تاسیسات ۲۴ ساعته است.

 

 

دلایل انتخاب تاسیسات ۲۴ ساعته برای نصب پمپ آب و منبع

1. تخصص بی‌نظیر: تیم ما از متخصصین با تجربه در زمینه نصب پمپ و منبع آب تشکیل شده است، از جمله تخصص در نصب پمپ‌های زیر پکیج، پمپ‌های تحت فشار، تانکرهای ذخیره آب و منابع تحت فشار پمپ آب.

2. شفافیت قیمتی: خدمات ما بر با قیمت های منصفانه ارائه می‌شود؛ بنابراین، نگرانی در مورد قیمت‌های نامتعارف نخواهید داشت.

3. کیفیت برتر: استفاده از نیروهای متخصص و با تجربه تضمین‌کننده کیفیت بالای خدمات ماست.

4. خدمت‌رسانی همه‌روزه: تیم ما هر روز هفته، حتی در تعطیلات، آماده ارائه خدمات است.

 

روند کاری ما در تاسیسات ۲۴ ساعته برای نصب پمپ آب و منبع

1. ثبت درخواست: ارتباط با ما از طریق تماس تلفنی یا فرم آنلاین.

2. هماهنگی و تعیین زمان: تماس متخصصین ما با شما ظرف 2 ساعت برای تنظیم زمان بازدید.

3. اعلام هزینه: ارائه قیمت پس از بازدید.

4. اجرای کار: شروع به کار پس از تأیید قیمت توسط شما.

5. تسویه و بازخورد: پس از اتمام کار، تسویه حساب و جمع‌آوری بازخوردهای شما.

 

خدمات پس از فروش در تاسیسات ۲۴ ساعته

پس از تحویل پروژه، تیم پشتیبانی ما به دنبال رفع هرگونه ایراد احتمالی است. کارشناسان ما با تعهد کامل و به صورت رایگان به بررسی و حل مسائل می‌پردازند.

 بنابراین اگر نیاز به نصب پمپ آب خانگی تحت فشار و یا پمپ آپارتمانی داخل واحد دارید همین الان فرم درخواست خدمات را پر کنید یا با ما تماس بگیرید تا ضمن برخورداری از مشاوره رایگان، در سریعترین زمان ممکن مشکل کم آبی خانه ی شما توسط همکاران و متخصصین ما برطرف شود.  

 

سوالات متداول نصب پمپ آب خانگی و منبع

1- سوال: اگر پمپ رو زیر سینک از شیر آب سرد بگیرم و به شیر آب سرد وصل کنیم، فقط آب سرد پر فشار می شود یا اینکه آب گرم هم پرفشار می شود؟

   پاسخ: بهتر است پمپ را در مسیر ورودی آب واحد وصل نمایید که هم آب سرد و تغذیه آبگرمکن یا پکیج را پشتیبانی کند، و آب پر فشار در تمام مصارف در دسترس قرار بگیرد.

2- سوال: لوله کشی پمپ به صورت ریورسی به چه معنا است؟

   پاسخ: در هنگام نصب پمپ آب خانگی لوله کشی می تواند به صورت مستقیم یا ریورسی انجام شود. در حالت ریورسی مسیری قرار داده می شود که اگر به هر دلیلی مانند خرابی پمپ یا مشکل در اتصالات وادار به خارج کردن پمپ از مسیر لوله کشی شویم، مشکلی در آب رسانی به وجود نیاید و انتقال آب از کنتور به داخل ساختمان به صورت مستقیم انجام بگیرد.

3- سوال: برای محاسبه افت فشار جهت هد پمپ پکیج افت فشار کلکتورها و فن کویل را معمولا چند در نظر میگیرند؟

   پاسخ: جهت محاسبات هد پمپ، افت فشار کلکتور را 5 فوت در نظر می گیرند. افت فشار فن کویل را باید از کاتالوگ شرکت سازنده استعلام بگیرید.

همچنین برای محاسبات دقیق تر بهتر است افت فشار های محلی اتصالات در مسیر را نیز در نظر بگیرید. مانند انواع شیرها یا زانویی ها و ... که می‌ توانند در محاسبه هد پمپ تاثیر گذار باشند.

4- سوال: یا امکان نصب پمپ آب برای ساختمان های قدیمی هم وجود داره؟ منظورم اینه که به دلیل فرسودگی لوله ها در اینجور خانه ها، نصب پمپ باعث ترکیدی لوله ها نمی شود؟

   پاسخ: امکان نصب پمپ وجود دارد، با این حال باید فشار پمپ را در درجه پایین ترین تنظیم کرد که موجب ترکیدگی لوله ها و صدمه به آن ها نشود.

5- سوال: چند ماهی هست که ما در ساختمان مان یک منبع 700 لیتری در طبقه همکف نصب کرده‌ایم. (4 طبقه تک واحدی). اما متاسفانه همسایه طبقه چهارم از افت شدید فشار آب خصوصا در زمان حمام که ظاهرا قطع هم می شود شکایت دارد.

پیگیری های متعددی انجام دادیم از جمله تنظیم منبع تحت فشار و حتی تعویض پمپ آب اما متاسفانه مشکل حل نشده است. لطفا جهت حل مشکل راهنمایی بفرمایید.

   پاسخ: معمولا در ساختمان اگر چنین مشکلی پیش بیاید باید از منبع تحت فشار یا ضعیف بودن پمپ باشد با این تفاسیر باید بگویید پمپ آب نصب شده چند اسب بخار است و توان آن چه میزان است تا بتوان نظر بهتری داد. معمولا باید بین طبقات ساختمان و منبع و پمپ توازن و تناسب بر قرار باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

6- سوال: می خواهم بدانم برای ایجاد فشار آب مناسب در ویلا و استفاده از منبع آب، منبع ست کنترل بهتر است یا منبع تحت فشار؟ آیا در صورت نصب منبع تحت فشار استفاده از شیر یکطرفه ضروری است یا خیر؟

   پاسخ: استفاده از منبع تحت فشار توصیه می شود. انتخاب منبع تحت فشار با حجم مناسب تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ را کاهش می دهد. شیر یک طرفه در ورودی پمپ نصب می شود که مانع از برگشت آب شده و مانع از آسیب رسیدن به پمپ می شود.

7- سوال: اگر محل نصب پمپ بالاتر از منبع ذخیره آب باشد چگونه می توان مکش را انجام داد؟

   پاسخ: پمپ ها اساسا ارسال کننده آب می باشند و قدرت مکش ندارند. در صورت مکش امکان هواگیری توسط پمپ وجود دارد و پمپ آسیب دیده و از کار می افتد.

8- سوال: بنده مدیر ساختمان ۶ طبقه ۲۴ واحده هستم آب ورودی ابتدا به دوتا مخزن خیلی بزرگ در پارکینگ زیرزمین میره و در آن‌جا برای هر 12 واحد یک پمپ مجزا باید قرار گیرد. مدل و مارک پمپی که برای این ساختمان مناسب است را بفرمایید تا از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه باشد.

   پاسخ: با توجه به حجم مصرف و واحدهای مصرفی بالا، بنده سیستم بوستر پمپ مجهز به دو یا سه پمپ را به شما پیشنهاد می کنم. سیستم بطور خودکار و با توجه به تقاضا هر کدام از پمپ ها را زیر بار می برد.

این نوع پمپ دارای بازه قیمتی متفاوت باتوجه به امکانات می باشند. توصیه می کنم جهت اطلاعات مقدماتی قبل از خرید به منو کتابخانه در سایت سر بزنید، فایلی در زمینه بوستر پمپ ها می باشد که می توانید رایگان دانلود کنید و از اطلاعات آن بهره بگیرید.

9- سوال: آبشار کوچکی دارم وسط یک استخر کوچک که دوباره آب داخل خود استخر بریزد و همینطور ادامه داره. چه پمپی پیشنهاد می کنید که هم مصرف کم و هم عمر زیاد داشته باشه؟

   پاسخ: پمپ با پروانه باز به شما پیشنهاد می شود. چون دارای دبی بالایی است و هد آن پایین است و مناسب استخر می باشد.

10- سوال: برای ویلایی که اصلا آب لوله کشی ندارد و آب تنها از منبع زمینی هم سطح تامین می شود چه نوع پمپ آبی را توصیه می کنید؟

   پاسخ: پمپ با پروانه باز به شما پیشنهاد می شود. چون دارای دبی بالایی است و هد آن پایین است و مناسب خانه‌های ویلایی و بدون ارتفاع و در عین حال بزرگ است. زیرا نیاز به پرتاب آب به ارتفاع ندارد و می‌تواند حجم زیادی از آب را جا به جا کند.

برخی از سوابق کاری مرتبط با نصب ، سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی و منبع

 

 

فیلم نمونه پمپ آب نصب شده به همراه منبح تحت فشار و منبع ذخیره آب توسط همکاران ما در گروه تاسیسات ۲۴ ساعته

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

منابع مفید:

منبع 1  -  منبع 2

 

اشتراک گذاری این صفحه