لوله کشی آب یکی از مهم ترین جنبه های طراحی هر مطب دندانپزشکی می باشد. پس اگر در حال ساخت یک مطب دندانپزشکی می باشید، اولین گامی که باید بردارید کمک گرفتن از یک گروه تاسیساتی معتبر می باشد.

 با ما تا انتها همراه باشید تا شما را با اصول و نحوه اجرای لوله کشی آب مطب دندانپزشکی آشنا کنیم.

اصول لوله کشی آب مطب دندانپزشکی

لوله کشی دندانپزشکی باید با دقت طراحی شود تا همه دندانپزشکان بتوانند هر روز از آب استفاده کنند.

لوله کشی مطب دندانپزشکی از نظر مقررات و کدهای مورد استفاده، از سایر لوله کشی های تجاری متفاوت است. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که شما از یک گروه تاسیساتی حرفه ای کمک می گیرید تا وظیفه پیچیده لوله کشی مطب دندانپزشکی شما را بر عهده بگیرند.

این کار یکی از تخصص های همکاران ما است که با حفظ مقررات فعلی برای اطمینان شما از لوله کشی بهینه مطبتان، آماده خدمت رسانی می باشند.

روش های صحیح را دنبال کنید.

یک گروه تاسیساتی مجاز و معتبر پیدا کنید، مطمئن شوید که ساختمان مطب دندانپزشکی شما مطابق با قوانین و مقررات ساخته شده است. این کار باعث می شود که نه تنها از ایمنی ساختمان اطمینان حاصل کنید، بلکه تیم تاسیساتی شما نیز از آن اطمینان حاصل می کند تا بتواند لوله کشی آب ساختمان و مطب شما را به طور صحیح انجام دهد.

گروه های تاسیساتی معتبر با قوانین و مقررات مربوط به لوله کشی های مطب های دندانپزشکی آشنایی دارند.

شما می توانید با استخدام یک پیمانکار با تجربه در لوله کشی اطمینان حاصل کنید، که لوله کشی مطبتان به خوبی انجام می شود.

اجرای لوله کشی آب مطب دندانپزشکی 2

لوله کشی مطب دندانپزشکی از پروژه های تیم تاسیسات 24 ساعته

اطمینان از کیفیت آب

از آنجا که شما از آب در طی مراحل مختلف درمان بیماران استفاده می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که همیشه از بهترین کیفیت آب استفاده می کنید.

نه تنها برای تمیز کردن دندان، بلکه برای جراحی دندان نیز نیاز به آب استریل شده دارید.

آب در عمل های جراحی دندان متعددی مورد استفاده قرار می گیرد و اگر منبع آب مورد استفاده در ساختمان شما غیر قابل اعتماد باشد یا از کیفیت پایینی برخوردار باشد، آب مورد استفاده برای بیماران باید از یک سیستم آب جداگانه ای تامین شود.

از آنجا که ساختمان های تجاری اغلب کیفیت آب نامناسبی دارند، مطمئناً گروه تاسیساتی لوله کشی به شما توصیه می کنند، برای آب مورد استفاده در امر درمان از یک سیستم آب مجزا استفاده کنید.

چندین روشویی باید داشته باشید.

هر صندلی و یونیک دندانپزشکی نیاز به منبع تامین آب منحصر به خود دارد. هر اتاق نیز برای تیم دندانپزشکی و دندانپزشکان نیاز به یک روشویی برای شستن دستان خود دارد.

بسته به اندازه عمل های شما می تواند بین 5، 10 یا حتی 20 روشویی مورد نیاز باشد.

لوله های مناسب را نصب کنید.

آیا در ساختمان تجاری شما مشاغل دیگری نیز مستقر هستند؟ اگر چنین است، لوله کش شما باید در هنگام طراحی لوله کشی دندانپزشکی آن ها را نیز در نظر داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر همسایگان شما در طبقات پایین مستقر هستند، باید با دقت لوله کشی نصب شود به طوری که با فضای طبقات آنها تداخل نداشته باشد.

برای انتخاب جنس لوله ها در لوله کشی آب مطب دندانپزشکی پیشنهاد ما به شما مشاهده کلیپ زیر است. 

اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که مطبتان در طبقه پایین و همکف باشد، هزینه لوله کشی شما کمتر خواهد شد و از این رو مقرون به صرفه تر خواهد شد.

چنانچه مطب شما در طبقه های بالاتر باشد یا دفاتر دیگری زیر طبقه شما باشد، باید قبل از اینکه لوله ها برداشته شوند، آنها را در نظر بگیرید که سقف آنها دچار مشکل و نشت آب نشود.

در رابطه با این موضوع می توانید بر روی مزایا و معایب لوله کشی آب و فاضلاب زیر سقفی کلیک کرده تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

اجرای لوله کشی آب مطب دندانپزشکی 3

لوله کشی مطب دندانپزشکی توسط همکاران تیم تاسیسات 24 ساعته

البته اگر بین اجرای لوله کشی روکار، توکار و زیرسقفی در مطب دندانپزشکی خود تردید دارید، کلیپ زیر را تماشا کنید تا بهتر تصمیم گیری نمایید.

به یاد داشته باشید که ممکن است نیاز به نصب خطوط و لوله هایی برای اکسید نیتروژن باشد. دندانپزشکان بیشتر  از اکسید نیتروژن استفاده می کنند تا بتوانند در طی مراحل دندانپزشکی بیمار را آرام و بی حس کنند.

اگر پیش بینی می کنید که بسیاری از کودکان یا افرادی که دچار اضطراب در حین عمل دندانپزشکی هستند، را درمان می کنید. بنابراین بهتر است برای نصب یک مسیر اکسید نیتروژن نیز هزینه کنید. یک گروه تاسیساتی مجاز قادر خواهد بود که برای شما هزینه دقیق نصب این خطوط را برآورد کند.

اجرای لوله کشی آب مطب دندانپزشکی 4

لوله کشی مطب دندانپزشکی توسط همکاران تیم تاسیسات 24 ساعته

طرح لوله کشی برای منابع و محل تخلیه آب چندگانه

اطمینان حاصل کنید که به گروه تاسیساتی خود در مورد تعداد اتاق هایی که برای عمل دندانپزشکی خود نیاز دارید گفته اید. هر اتاق عمل و جراحی نیاز به منبع آب و فاضلاب خود دارد.

بسته به تعداد یونیت هایی که شما در معالجات دندانپزشکی خود استفاده می کنید باید تعداد مخازن تخلیه آب بیشتری به همراه خطوط انتقال آب خود داشته باشید.

برای اینکه بدانید از چه نوع شیرآلاتی در تاسیسات مطب و یونیت دندانپزشکی می توانید استفاده کنید، مشاهده کلیپ زیر را پیشنهاد می کنیم.

طراحی لوله کشی برای یک اتاق پذیرایی

موفق ترین دندانپزشکان کسانی هستند که از کارکنان خود قدردانی می کنند. هر روز، شما و تیم شما تلاش می کنند بهترین مراقبت های دندانی را به بیماران ارائه دهند. پس تیم شما سزاوار مدتی استراحت در یک اتاق پذیرایی خوب می باشند.

دندانپزشکان بیشتر تصمیم به طراحی آشپزخانه های کاربردی دارند. یک لوله کش مجاز قادر به نصب امکانات مناسبی برای یک اتاق پذیرایی و آشپزخانه می باشد.

اجرای لوله کشی آب مطب دندانپزشکی 5

لوله کشی مطب دندانپزشکی توسط همکاران تیم تاسیسات 24 ساعته

خود دندانپزشکان نیز نیاز به تجدید قوا و استراحت دارند، داشتن امکانات پیشرفته و فضایی برای استراحت باعث راحتی بیماران می شود.

همچنین دندانپزشکان می توانند تمرکز خود را بیشتر متوجه کار کنند. در نظر گرفتن یک اتاق چای کوچک یا یک آشپزخانه کاربردی و همچنین دستشویی های خصوصی و حتی دوش برای کارکنان فکر خوبی است.

اکثر کسب و کارهای تجاری و ساختمان ها زمانی از تخصص لوله کش های حرفه ای استفاده می کنند، که مشکلی در لوله کشی آب پیش آمده باشد.

یا زمانی که نیاز به یک تعمیر اساسی خطوط لوله کشی باشد، از مجری لوله کش کمک می گیرند، اما برای مطب های دندانپزشکی بسیار مهم است که لوله کشی مناسبی از ابتدا انجام شده باشد.

لوله کشی مناسب در ساخت یک مطب دندانپزشکی شاید از جمله مهم ترین جنبه های آن باشد که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد.

اگر کار لوله کشی مطب دندانپزشکی به درستی انجام نشود، خطراتی ممکن است ایجاد کند که به شدت آسیب رسان است.

حتی ممکن است موجب مشکل در عمل های دندانپزشکی شما شود و یا حداقل موجب هدر رفتن زمان و پول هزینه شده برای لوله کشی مطبتان بشود تا خطاها و ایرادات موجود در لوله کشی اولیه را رفع کنید.

اجرای لوله کشی آب مطب دندانپزشکی 6

لوله کشی مطب دندانپزشکی توسط همکاران تیم تاسیسات 24 ساعته

شیب لوله ها را جدی بگیرید.

شیب دهی مناسب به لوله های مطب دندانپزشکی تاثیر زیادی در عملکرد تجهیزات مطب دارد. توضیحات بیشتر را در کلیپ زیر مشاهده کنید.

 

 فیلم نحوه لوله کشی آب یونیت دندانپزشکی

به منظور تکمیل صحبت هایی که در این مطلب گفتیم در ادامه فیلم  نحوه لوله کشی آب یونیت دندانپزشکی را با شما به اشتراک می گذاریم تا به شکل تصویری با روش انجام آن آشنا شوید.

 

فیلم اجرای تاسیسات یونیت دندانپزشکی به صورت روکار

علاوه بر لوله کشی آب، اجرای اصولی دیگر تاسیسات مطلب دندانپزشکی از قبیل لوله کشی فاضلاب و ساکشن مرکزی بسیار مهم است. در کلیپ زیر نمونه اجرای تاسیسات یونیت دندانپزشکی به صورت روکار را ملاحظه می کنید که توسط همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته انجام شده است.

امیدواریم که خواندن این متن برای شما مفید بوده باشد. همچنین برای مطالعه مقالات بیشتر در این زمینه می توانید به مقالات لوله کشی یونیت دندانپزشکی و لوله کشی ساکشن مرکزی دندانپزشکی مراجعه کنید که به تفضیل در مورد آنها توضیح داده شده است.

 همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجرای تاسیسات مطلب دندانپزشکی کلیپ زیر را مشاهده کنید.

 

معرفی نمونه کار:

یکی از نمونه پروژه هایی که توسط همکاران ما انجام شده لوله کشی مطب دندانپزشکی در میدان آرژانتین است که کارفرمای آن آقای مهندس میری می باشند.

در این پروژه علاوه بر لوله کشی یونیت دندانپزشکی، لوله کشی سرویس بهداشتی، آشپزخانه، روشویی ها و رادیاتورها هم انجام شده که با لمس لینک آن می توانید تصاویر و شرح پروژه را به صورت کامل ببینید.

 

برخی از سوابق کاری ما مربوط به لوله کشی یونیت، ساکشن و ... در دندانپزشکی

 

یکی از ده ها پروژه اجرای لوله کشی یونیت دندانپزشکی توسط متخصصین گروه تاسیسات 24 ساعته برای مطلب آقای دکتر بهادری انجام شده است که ایشان در کلیپ زیر از رضایت مندی خود از کیفیت خدمات دریافتی این مجموعه صحبت می کند.

همکاران ما آماده ی اجرای لوله کشی مطب دندانپزشکی شما با اصولی ترین شکل می باشند، تا اثرات لوله ها مزاحمتی برای مشتریان شما ایجاد نکند و بتوانید سالهای زیادی را  بدون مشکلی سپری کنید.

نظر خانم دکتر ایزدی در مورد تجربه استفاده از خدمات مجموعه ی ما در مورد لوله کشی مطب

 در انتها توجه شما را به نمونه پروژه اجرای تاسیسات مطب آقای دکتر جمشیدی در خیابان پیروزی جلب می کنیم که توسط همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته انجام شده است.

ما در گروه تاسیسات 24 ساعته نه تنها پروژه تاسیسات مطب و یونیت دندانپزشکی شما را به صورت رایگان مورد بازدید قرار می دهیم، بلکه تمام خدمات اجرایی در مطب دندانپزشکی را همانند دیگر خدمات خود همراه با گارانتی تضمین کیفیت به شما پزشکان گرامی عرضه می کنیم.

چنانچه شما نیز قصد اجرای لوله کشی مطب دندانپزشکی خود را دارید کافیست همین الان با شماره های  77683856- 26407476 تماس بگیرید و یا فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر و ارسال کنید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

منابع انگلیسی:

منبع 1منبع 2

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، شهریار، اسلامشهر، اصفهان، تبریز، رشت، اهواز، اراک، پردیس، رودهن، بومهن، پرند، دماوند فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 200.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

 

 

اشتراک گذاری این صفحه