به منظور تکمیل مطلب رفع عیب و تعمیر پکیج دیواری بوتان این بار قصد داریم تا در خصوص علت خاموش شدن پکیج دیواری بوتان توضیحاتی را بیان کنیم.

تصور اینکه بعد از خستگی های روزانه مشغول دوش گرفتن در حمام هستید و به یکباره آب سرد می شود حقیقتا بسیار دلسرد کننده است.

اما متاسفانه خاموش شدن پکیج ممکن است برای بسیاری از مصرف کنندگان رخ دهد و طبیعتاً لازمه پیشگیری از بروز این مشکل اقدام به موقع جهت سرویس پکیج می باشد.

در صورتی که شما نیز از پکیج بوتان استفاده می کنید و با این مشکل مواجه هستید و یا هنوز این اتفاق برای پکیج بوتان شما رخ نداده است نیز، مطالعه این مطلب می تواند برای یافتن علت خاموش شدن پکیج بوتان و نحوه برطرف کردن این مشکل کمک بزرگی باشد.

 

دلایل اصلی خاموش شدن پکیج دیواری بوتان:

از آن جا که همه پکیج ها از جمله پکیج بوتان از طریق گاز و برق کار می کند، دو عامل مهم یعنی قطع بودن گاز و برق دستگاه می توانند دلایل اصلی خاموش شدن آن به شمار بیایند.

پس در اولین مرحله به منظور اقدام برای یافتن علت خاموش شدن دستگاه باید گاز و برق ورودی به سیستم چک شود.

سومین عامل اصلی در خاموش شدن دستگاه مربوط به سوختگی برد کنترل می باشد، که معمولاً این عامل در آخرین مرحله عیب یابی سیستم بررسی می شود.

علت خاموش شدن پکیج دیواری بوتان 1

لازم به ذکر است که تشخیص قطع بودن گاز ورودی به پکیج بوتان اصلا دشوار نیست، چرا که در این حالت چراغ قرمز دستگاه روشن می شود و هر فردی با کمتری سطح اطلاعات فنی می تواند متوجه این مشکل شود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص فیلم علت خاموش شدن شعله پکیج و نحوه رفع آن را ملاحظه نمایید.

 

علت خاموش شدن پکیج دیواری بوتان

بعد از ذکر دلایل اصلی خاموش شدن پکیج بوتان نوبت به بیان علت خاموش شدن آن با توجه به وجود مشکل در بخش های دیگر دستگاه می رسد که در ادامه می توانید لیست این عوامل را مشاهده کنید:

 • کم بودن آب در مدار

در کنار تجهیزاتی مانند گاز و برق که برای روشن شدن و کار کردن دستگاه بسیار ضروری هستند، وجود آب کافی در مدار پکیج نیز بسیار مهم است.

به همین دلیل در صورتی که میزان آب درون دستگاه از حد معین آن کمتر باشد، کلید نیم بار پکیج وارد عمل شده و مانع از روشن شدن آن می شود.

عوامل مختلفی می توانند سبب کاهش آب درون مدار دستگاه شوند که از آن جمله می توان به وجود نشتی در مسیر، خرابی منبع انبساط و همچنین وجود مشکل در شیر پرکن پکیج اشاره کرد.

راه حل رفع این مشکل:

به منظور رفع این مشکل باید ابتدا از کم بودن آب درون دستگاه مطمئن شد، پس برای دستیابی به این هدف فشار پکیج را با کمک فشار سنج موجود بر روی دستگاه چک می کنیم.

چنانچه فشار پکیج کمتر از 1.5 بار باشد، از طریق باز کردن شیر پرکن پکیج مقدار آب مورد نیاز برای دستگاه را تامین می کنیم و سپس بلافاصله شیر پرکن را می بندیم.

 

 • هواگرفتگی مدار گرمایش

هوا داشتن سیستم گرمایش یا رادیاتورها یکی از مشکلات بسیار رایج است و بیشتر قبل از آغاز به کار دستگاه در حالت زمستانه خود را نشان می دهد.

وجود هوا در مدار گرمایش اختلال زیادی را در کل دستگاه ایجاد می کند، به این صورت که وقتی هوا درون سیستم زیاد باشد، پمپ پکیج به جای به گردش در آوردن آب مجبور می شود هوا را در داخل مدار بچرخاند.

در نتیجه برد کنترل دستگاه تشخیص کمبود آب در مدار را صادر کرده و مانع از روشن شدن پکیج می شود. لازم به ذکر است که یکی از نشانه های وجود هوا در مدار بالا بودن بیش از حد فشار پکیج می باشد.

راه حل رفع این مشکل:

ساده ترین کار به منظور رفع این مشکل اقدام به هواگیری رادیاتورها می باشد که با باز کردن شیر هواگیری رادیاتور به راحتی قابل انجام است.

 • وجود رسوب در مدار گرمایش

در کنار وجود هوا در مدار گرمایش، رسوب داشتن مسیر گرمایش یا رادیاتورها نیز سبب اختلال در حرکت آب در مسیر مربوطه می شود.

معمولا رسوب ها به دلیل جنس نامناسب لوله ها در سیستم لوله کشی شوفاژها و همچنین سختی بالای آب ورودی به پکیج و زیاد شدن حجم سختی در آب گرم مسیر گرمایش ایجاد می شوند.

راه حل رفع این مشکل:

در این مرحله ما به شما دو راه حل پیشنها می کنیم که یکی اقدام به رسوب زدایی مدار و دیگر نصب سختی گیر بر روی پکیج می باشد.

البته به منظور جلوگیری از بازگشت دوباره این مشکل بهتر است دلیل اصلی آن مشخص شود و در صورتی که مشکل از جنس نامناسب لوله ها است، سریع تر به منظور بازسازی لوله کشی شوفاژها اقدام شود.

جهت تهیه انواع رسوب گیر پکیج میتوانید بر روی لینک خرید فیلتر رسوب گیر پکیج از دیجیکالا بزنید، همچنین مطلب راهنمای خرید بهترین رسوب گیر پکیج و آبگرمکن را برای یافتن بهترین مارک این وسیله از دست ندهید.

 

همانطور که در قسمت فوق نیز گفتیم، به گردش درآوردن آب در درون مدار پکیج به عهده پمپ سیرکولاتور آن می باشد.

بسیار واضح است که در صورت خراب شدن پمپ هیچ آبی در مدار سیستم به گردش درنیامده و در نتیجه برد فرمان روشن شدن دستگاه را صادر نمی کند.

البته در مواقعی که پمپ هنوز به طور کامل نسوخته است، این قطعه ضعیف می شود و نشانه آن خاموش و روشن شدن پکیج است.

راه حل رفع این مشکل:

به منظور رفع این مشکل باید ابتدا میزان خرابی پمپ چک شود، زیرا در برخی موارد قطع بودن یکی از سیم های ارتباطی بین پمپ و پکیج سبب کار نکردن آن می شود که با نصب دوباره سیم مشکل به خودی خود حل خواهد شد.

حتی در اکثر موارد چنانچه مشکل پمپ به دلیل جام کردن آن باشد، پمپ قابل تعمیر است و نیازی به تعویض آن نیست.

علت خاموش شدن پکیج دیواری بوتان 2

 • وجود مشکل در الکترود یون

الکترود یون قطعه بسیار کوچکی در قسمت برنر پکیج می باشد که وظیفه آن تشخیص شعله در دستگاه است.

بنابراین چنانچه هرگونه مشکلی در این قطعه وجود داشته باشد، شعله تشخیص داده نشده و در نتیجه پکیج روشن نمی شود.

راه حل رفع این مشکل:

مشکلات الکترود یون تشخیص شعله در پکیج به دو موضوع مربوط می شود، یکی کثیف بودن سر الکترود و دیگری تنظیم نبودن فاصله الکترود از جرقه زن است.

بنابراین تمیز کردن سر الکترود با کمک سمباده و یا تعویض آن و همچنین قرار دادن این قطعه در فاصله استاندارد آن می تواند مشکل روشن نشدن پکیج بوتان را حل کند.

 

 • کم بود فشار گاز دستگاه

همانطور که قطع بودن گاز ورودی به پکیج مانع روشن شدن آن می شود، کم بودن فشار گاز نیز باعث خاموش و روشن شدن دستگاه می شود.

علت اصلی کم بودن فشار گاز مربوط به تنظیم نبودن هوای گاز می باشد، که در این حالت پکیج یا روشن نمی شود و یا در صورت تشکیل شعله پکیج دائما روشن و خاموش خواهد شد.

راه حل رفع این مشکل:

شما می توانید با کمک مجری تعمیرکار پکیج مشکل کم بود هوای گاز ورودی به پکیج را بررسی کرده و تنظیم کنید. اما در برخی موارد ژیگلور گاز دچار مشکل است که نیاز به بررسی های بیشتر دارد.

 گاهی خاموش شدن پکیج ابتدا به صورت سرد و گرم شدن آب دستگاه خود را نشان می دهد، ما علت این مشکل را در فیلم علت سرد و گرم شدن آب پکیج و نحوه رفع آن توضیح داده ایم.

 

 • عدم تخلیه دود از پیکج

محصولات حاصل از احتراق دستگاه باید از طریق مجرای دودکش و با کمک قطعاتی همچون پرشر دود و پرشر هوا از پکیج خارج شوند.

در غیر این صورت سنسور دود فرمانی مبنی بر روشن شدن پکیج را به برد دستگاه صادر نمی کند.

زیرا کار کردن دستگاه در این حالت خطرات زیادی را برای مصرف کننده به همراه دارد. برای تکمیل این مبحث فیلم نحوه رفع ارور دودکش پکیج بدون نیاز به برد و پرشر اضافه را از دست ندهید.

 

راه حل رفع این مشکل:

عواملی متعددی مانند عدم نصب صحیح دودکش پکیج، کم یا زیاد بودن ارتفاع دودکش، خرابی پرشر دود و یا حتی نصب دودکش در محل نامناسب سبب بروز این مشکل می شوند که تمامی این عوامل را می توان با کمک تعمیرکار پکیج بررسی و رفع کرد.

 

علت خاموش شدن پکیج دیواری بوتان 3

 • کمبود هوا در سیستم

دودکش های پکیج به صورت دولایه طراحی شده اند، به این صورت که از طریق یکی از مجراها دود حاصل از احتراق از دستگاه خارج می شود و طریق مجرای بعدی هوای تازه وارد سیستم می شود.

زیرا عملا بدون هوا هرگز شعله پکیج روشن باقی نمی ماند. بنابراین در صورتی که مشکلی در ورود هوا به سیستم وجود داشته دستگاه قادر به روشن شدن نیست.

راه حل رفع این مشکل:

بررسی ورودی هوا به پکیج و اطمینان از باز بودن آن می تواند در رفع این مشکل کمک کننده باشد.

 

 • بالا رفتن بیش از حد حرارت در پکیج

همانطور که می دانید پکیج ها دارای یک حد استاندارد در میزان حرارت و گرما هستند و چنانچه میزان دمای آب در مدار بیش از اندازه بالا برود، پکیج به اصطلاح جوش می آورد. پس به منظور حفظ امنیت دستگاه به صورت خود به خود خاموش می شود.

راه حل رفع این مشکل:

عوامل مختلفی از جمله وجود مشکل در کلید تنظیم دما، مسدود بودن مسیر گردش آب، خرابی کلید NTC، رسوب گرفتن مبدل پکیج، خرابی کلید بای پاس، عدم تنظیم شعله گاز و همچنین کثیف بودن صافی برگشت آب می توانند سبب جوش آوردن پکیج شوند.

بنابراین بهترین کار در این حالت این است که تا قبل از یافتن دلیل اصلی این مشکل و رفع آن پکیج را روشن نکرده و سریعاً با تعمیرکار پیکج تماس بگیرید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

 • خرابی فن پکیج

در کنار قطعاتی مانند پرشر دود، پرشر هوا و همچنین دودکش مناسب قطعه دیگری به نام فن دستگاه به خروج دودهای حاصل از احتراق به خارج از ساختمان کمک می کند.

لذا در صورتی که در پکیج های بوتان مدل فن دار آن مشکلی در فن دستگاه وجود داشته باشد، دود در مسیر باقی مانده و باعث می شود پکیج روشن نشود.

راه حل رفع این مشکل:

در اکثر موارد که فن دستگاه دچار مشکل می شود، به احتمال زیاد موتور آن سوخته است. بنابراین بهترین کار تعویض فن سوخته با فن جدید می باشد.

 

علت روشن نشدن پکیج بوتان در حالت زمستانه

علت های مختلفی می توانند سبب بروز این مشکل در پکیج بوتان در حالت زمستانه شوند که در ادامه به چند دلیل اشاره خواهیم کرد:

 • تنظیم کردن درجه گرمایش در دمای پایین

زمانی که درجه گرمایش را در دمایی پایین تر از 80 درجه سیلسیوس تنظیم کنیم، پکیج قادر به روشن شدن در حالت زمستانه نخواهد بود. پس برای رفع این مشکل درجه گرمایش را بالاتر تنظیم کنید.

 • خرابی کلید تنظیم دمای مدار گرمایش

در برخی موارد کلید یا دسته پلاستیکی تنظیم دمای مدار گرمایش از داخل شکسته می شود. در این صورت نمی توان آن را حرکت داد و پتانسیومتر آن کار نمی کند. برای رفع این مشکل لازم است سلامت کلید بررسی شده و در صورت وجود مشکل تعویض گردد.

 • کار نکردن ترموستات اتاقی

وظیفه ترموستات اتاقی این است که میزان دمای اتاق را اندازه گرفته و برد پکیج با توجه به دمای اعلام شده توسط ترموستات فرمان روشن شدن پکیج را صادر می کند.

اما چنانچه این قطعه خراب باشد، دمای واقعی به برد ارسال نشده و پکیج در حالت زمستانه روشن نمی شود.

بهترین کار این است که با یکسره کردن سیم ترموستات روشن شدن یا نشدن پکیج را بررسی کنید و چنانچه پکیج در این حالت روشن شد، باید ترموستات را تعویض کرد.

 

 • باز بودن شیر بای پاس

وظیفه شیر بای پاس این است که از گردش آب داغ در داخل پکیج جلوگیری کند، چنانچه این شیر باز باشد، آب داغ در مدار پکیج چرخش کرده و سبب داغ شدن دستگاه می شود.

به منظور رفع عیب شیر بای پاس بهتر است فنر شیر را که در اثر رسوبات گیر کرده است، به خوبی تمیز کنید تا حالت فنری آن باز گردد.

علت خاموش شدن پکیج دیواری بوتان 4

لازم به ذکر است که دلایل دیگری همچون وجود رسوب در مدار گرمایش و مدار پکیج، خرابی کلید NTC گرمایش و وجود نقص در پمپ سیرکولاتور می توانند عامل های دیگری در خاموش شدن پکیج بوتان در حالت زمستانه باشند که در قسمت فوق توضیحات کافی در خصوص نحوه رفع آن ها بیان شد.

در ادامه قصد داریم علت خاموش شدن پکیج بوتان در مدل های پارما و اپتیما را بر اساس کد خطای مربوط به آنها به صورت لیست وار بیان کنیم.

شما می توانید به منظور آشنایی با روش رفع عیب هر کدام از ارورها به مطلب کدهای خطای پکیج بوتان مراجعه کنید.

 

علت خاموش شدن پکیج بوتان پارما

 • قطع شدن ترموستات حد و پارازیت شعله با علامت کد خطا در دستگاه به صورت چراغ قرمز 5/0 ثانیه روشن 5/0 ثانیه خاموش
 • وجود اشکال در NTC گرمایش به علامت کد خطا در دستگاه به صورت چراغ قرمز2/0 ثانیه روشن و 2/0 ثانیه خاموش
 • وجود اشکال در NTC آب مصرفی با علامت کد خطا در دستگاه به صورت چراغ سبز و قرمز ثابت
 • قطع بودن پرشر دود و پرشر آب با علامت کد خطا در دستگاه به صورت 5/0ثانیه روشن و 5/0 ثانیه خاموش

 

علت خاموش شدن پکیج بوتان مدل اپتیما

 • نمایش کد خطا به صورت چراغ سبز رنگ هر 5/0 ثانیه 5/0 چشمک میزند.

دلایل خطا:

 • خرابی پرشر دود
 • وجود نقص در مجموعه فن دستگاه
 • قفل شدن پمپ سیرکولاتور
 • خرابی کلید حداقل فشار آب
 • عدم تشخیص سنسورها

علت خاموش شدن پکیج دیواری بوتان 5

 • نمایش کد خطا به صورت چراغ زرد رنگ ثابت روشن است.

دلایل خطا:

 • قطعی سنسور NTC در آب گرم مصرفی
 • نمایش کد خطا به صوزت چراغ سبر رنگ سریعا چشمک می زند.

دلایل خطا:

 • خرابی پرشر
 • گیر کردن پمپ سیرکولاتور
 • خرابی NTC
 • وجود نقص در کلید حداقل فشار
 • نمایش کد خطا به صورت چراغ قرمز رنگ ثابت روشن است.

دلایل خطا:

 • قطع بودن ترموستات دود
 • قطعی سنسور NTC گرمایش
 • عدم تشکیل شعله
 • خرابی برد
 • وجود مشکل در کلید حداقل فشار آب

در این مطلب سعی کردیم تا علت خاموش شدن پکیج دیواری بوتان را برای شما توضیح دهیم، اما همانطور که ملاحظه کردید بیشترین علت بروز این مشکل در دستگاه عدم توجه به سرویس پکیج بوتان می باشد.

از طرفی بیشتر راهکارهای بیان شده فقط باید توسط مجری تعمیرکار پکیج اجرا شود، در غیر این صورت علاوه بر وارد شدن خسارت های بیشتر به دستگاه ممکن است خطرات زیادی در پی داشته باشد.

علت خاموش شدن پکیج دیواری بوتان 6

از آن جا که یکی از خدمات ما در گروه تاسیسات 24 ساعته به تعمیر و عیب یابی پکیج بوتان مربوط می شود، از شما دعوت می کنیم در صورت نیاز به تخصص همکاران ما همین الان از سراسر تهران به منظور ثبت سفارش فرم درخواست سرویسکار را پر کنید یا با ما تماس بگیرید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر تهران مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 50.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

 

منبع

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +22 # جعفر مقیمی 1398-08-17 17:31
سلام
پکیج دیواری بوتان روشن است ولی ناگهان چراغ آلارم آن روشن و آب سرد می شود...
آب و گاز و برق هم به درستی به سیستم وصل است...
علت چه می تواند باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +13 # Hadi 1398-09-13 10:06
سلام وقت بخیر
علت یا فلو هست یا کلید۱۱۰ یا برد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # فردین رمضانی 1398-09-21 06:14
سلام صبح بخیر، احتراما سوآل مورد طرح در خصوص خرابی پکیج این است که بعد از ۲ ساعت کار کردن فشار بار کم شده و خاموش می شود علت چیست ؟ باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +9 # mohamad javad 1398-09-21 09:21
سلام کاربر گرامی مشکل از منبع انبساط پکیج میباشد برای تعمیر بهتر است از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # علی 1398-09-21 19:58
با سلام
آبگرمکن دیواری داریم موقع حمام کردن اتومات خاموش میشود علتش چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # mohamad javad 1398-09-23 11:59
سلام کاربر گرامی عزیز اغلب در آبگرمکن های جدید به دلیل داشتن سنسور دود و کلید حرارتی به دو دلیل این اتفاق رخ میده اولین حالت به خاطر اینه که وقتی که به مدت طولانی از آبگرمکن استفاده می شود.به صورت ناگهانی دستگاه خاموش می شود و علت ایراد در سیستم دودکش آبگرمکن میباشد و دومین حالت به محض آنکه شیر آب گرم مصرفی بسته می شود مشعل و شمعک آبگرمکن در مدلهای شمعکی کاملا خاموش می شود در بعضی مواقع همراه با صدا و آبریزی است این موضوع ناشی از روشن ماندن مشعل پس از بستن شیر آب گرم مصرفی برای لحظاتی می باشد. در سیستم آبگرمکن های فوری به محض باز کردن شیر آب گرم مشعل روشن می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محمدرضا 1398-10-01 12:33
سلام خسته نباشید
پکیج مدل کالدا ونزیا موقع زمستانه ۲۰ دقیقه کار میکنه بعد چراغ قرمز میشه بار دستگاه اوکیه دمای پکیج هم نرماله به نظر شما مشکل از کجاست ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # mohamad javad 1398-10-01 23:52
سلام کاربر گرامی اگر بیشتر توضیح میدادید راحت تر میشد کمکتون کرد مثلا میگفتید این مشکل وقتی پیش میاد که آب مصرفی رو باز میکنید و یا وقتی که رادیاتورها میخواهند گرم شوند خاموش میشه یا اینکه رادیاتورها گرم میباشند و پس از باز کردن آب پکیج خاموش میشود و یا آب سرد و گرم میشود اگر این مشکل اتفاق بیوفتد مبدل و شیرسه راه پکیج شما نیاز به سرویسکاری سالیانه و شستشوی آنها با اسید دیس کلر 33٪ میباشد و برای انجام اینکار و تشخیص مشکل پکیج بهتر است از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # بهرام 1398-10-05 12:48
سلام و خسته نباشید
حدودا دو هفته هست پکیج ما خاموش میشه و چراغش قرمز ثابت میشه وقتی خاموش هست بعد که روشن میکنیم مار می‌کنه ولی با درجه بلا وقتی درجه پکیج رو کم میکنم باز سریع چراغ دستگاه قرمز ثابت میشه، به نظرتون مشکل چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # اردبیلیAlijeddi 1398-10-06 13:03
سلام وقت بخیر چراغ قرمز به منظور قطعی گاز یابرقه از برد شماهم میتونه باشه از گاز وبرق هم باز سوالی بود خوب توضیح بدین درخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # زهرا گودرزی 1398-10-12 11:11
با سلام هزینه تعویض برد در مدل اپتیما را میفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # اسماعیلی 1398-10-12 17:38
سلام خانم گودرزی وقتتون بخیر
لطفا برای مطلع شدن از قیمت ها با شماره های سایت تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # پاک سیرت 1398-10-26 12:09
به نقل از اسماعیلی:
سلام خانم گودرزی وقتتون بخیر
لطفا برای مطلع شدن از قیمت ها با شماره های سایت تماس بگیرید

سلام علت اینکه آب گرم کن پکیج دیراستارت میخورد چیست .چون باید آب زیادی حدر برود تا آب گرم شود.ممنون از راهنمایی شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-10-26 12:20
دوست عزیز سلام اگر فاصله مصرف کننده تا پکیج زیاد باشه طول میکشه تا اب برسه اگر فاصله زیاد نیست پکیج نیاز به سرویس دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Helma 1398-11-07 10:05
سلام
علت اینکه پکیج در حالت عادی کار میکنه ولی به محض باز کردن شیر اب یه لحظه چراغ زرد روشن میشه و پکیج خاموش میشه چیه؟در واقع سوفاژ رو گرم میکنه ولی اب مصرفی رو نه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مجید 1398-11-07 16:00
دوست عزیز سلام طبق گفته های شما این مشکل زمانی اتفاق میفته که اب مصرفی باز میشه بنظرم یکی از قطعاتی که هنگام مصرفی شروع به کار میکنند وارد مدار میشند اتصالی دارند و در اخر هم برد چک شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # ادریس 1398-11-22 01:34
سلام
من یه پکیج اوپتما دارم 5تا6 ساعت کار میکنه
بعد خامدش میشه
چراغ چشمک زن هم نمیده
خاموش روشن میکنم کار میکنه
واینکه. وقتی آب مصرفی رو باز میکنم
فن روشن میشه اما بعد از 40 ثانیه شعله روشن میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مجید 1398-11-22 12:34
دوست عزیز سلام در مورد قسمت اول سوال احتمال داره پرشر دود ضعیف شده باشه یا فن بالانس نباشه دودکشم بررسی بشه در مورد قسمت دوم مشکل میتونه از برد باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مقدم 1398-11-26 15:54
سلام.علت این که پکیج با اینکه هم رادیاتور و هم پکیج سرویس شده خاموش شده و قرمز می شود چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-11-26 17:54
سلام کاربر گرامی پکیج سرویس هم بشود باز ممکن است بعد از 1ساعت یه جای دیگه ایراد پیدا کند چون قطعه برقی و مکانیکی معلوم نیست چقدر کار کند لطفا بگید کد ارور چند هستش؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # صبوری 1398-11-27 22:39
درود
محل جامپر ترموستات اطاقی روی برد پکیج پرلا پرو بوتان کجاست و با چه علامت و یا نوشته ای مشخص شده
با سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1398-11-28 10:28
سلام دوست عزیز اگر شما تعمیر کار باشین حتما براساس تجربه ایی که دارید قادر به شناسایی تمام اجزا برد واللخصوص جامپر ترومستات اطاقی خواهید بوددرغیر اینصورت توصیه میشود جدا از دستکاری برد خوداری کرده وحتما این کار رابه متخصص این امر بسپارید.اما جهت اطلاع :جامپر برروی برد با علامت x5 مشخص شده و در قسمت بالای پتانسیومتر گرمایش قرار دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # صبوری 1398-11-28 12:13
درود
از راهنمایی شما بسیار سپاسگزار هستم . بسیار این وقتی که میگذارید و اهمیت برای کمک به دیگران می‌دهند مهم است موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-11-28 14:36
سلام کاربر گرامی ممنون از حسن توجه شما و اینکه سایت ما را دنبال میکنید پاسخ به سوالات شما سروران باعث افتخار ما میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مددي 1398-12-17 10:03
باسلام پكيج بوتان در حال كاركردن مرتب روشن وخاموش مي شودعلتش چيه ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجید 1398-12-19 08:45
دوست عزیز سلام معیوب بودن سنسور دما خرابی پرشر هوا تنظیم نبودن شعله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی ابراهیمی 1399-01-04 14:32
سلام پکیج ما بوتان مدل پارما چراغ قرمز روشن میشود به صورت ثابت بعد از اینکه اهرم تنظیم شوفاژ رو در حالت خاموش قرار داده ومجدد روشن میکنیم چراغ سبز روشن میشود اما بعد از مدتی که آب گرم را چند مرتبه باز و بسته میکنیم چراغ قرمز روشن میشود علت چه میتواند باشد ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1399-01-04 17:37
دوست عزیز سلام مشکل شما با یک سرویس حل میشود اگر نشد پرشر هوا را بررسی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سجاد 1399-01-10 12:34
با سلام
پکیچ مدل24 بیتا میباشد تو فصل زمستان بسیار عالی بوده اما از مد رادیاتور تو این فصل که اسنفاده نمیشه گذاشتم تو مد شیر اب گرم مصرفی فشار اب هم خوبه از نظر برقی و گاز رسانی مشکلی نداره تازه 4ماه نصب شده....
اما تو مد شیر ابگرم مصرف روشن میشه بعد چند ساعت خاموش میشه...
چراغ در حالت خاموش....دو بار اب ساختمون قطع شده احتمال داره هوا گرفته باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-10 15:32
سلام کاربر گرامی اگر پکیج در حالت تابستانه یا همان آب مصرفی روشن نمیشود احتمال دارد سنسور NTC خراب شده باشد و یا از روی برد مشکل پیدا کرده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی جهانشاهی 1399-01-16 19:58
سلام... پکیج مدل پارما داریم که در حالت ثابت قرمز مانده جرقه کار میکند اما گاز بالا نمی اید که روشن شود اگر مشکل این را بگویید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-17 11:45
دوست عزیز سلام احتمال زیاد یا شیر گاز دچار مشگل شده یا برد از یک متخصص کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی جهانشاهی 1399-01-16 22:30
سلام.. پکیج ما بوتان پارما قبلا بعضی موقع تند تند خاموش روشن میشد الان کلا خاموش شده وچراغ قرمز روشن شده برق میرسه جرقه عمل میکنه ولی گاز به داخل محفضه نمیرسه روشن بشه لطف کنین مشکلشو ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجید 1399-01-17 11:45
دوست عزیز سلام شیر گاز یا برد دچار مشگل شده است از یک متخصص کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی چیت ساز 1399-01-24 20:07
سلام.
یه پکیج دارم، راستش الان مدلش رو یادم نیست.
داخل آشپزخونه و در یک کمد نصب شده که همیشه دربش نیمه بازه.
در فصل سرما معمولا فقط مشکل داره. در حالت زمستانی زود به زود خاموش میشه. گاها افت فشار داره و گاها فشارش بالا میره و آب میده.
معمولا روزی چند بار خاموش میکنه. روشنش که میکنم چند ثانیه زور میزنه و انگار فندک میزنه، بعدش خاموش میشه.
گاها هم پیش میاد که اصلا دیگه روشن نمیشه و مجبور میشم چند ساعت خاموش بگذارمش.
یادمه یک بار یه سرویسکار اومد و گفت تو خونه اکسیژن کمه و واسه این ایمطور میشه.
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
در صورت نیاز بفرمایید در ایام کنونی تعطیلی هم تعمیرکار میفرستید؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-25 01:28
باسلام کاربرگرامی،کمبود هوا میتواندپکیج شماروخاموش کند وعلت هاومشکل های دیگه درسیستم وپکیج شما،اگرمشکلی درورودهوابه پکیج داشته باشین پکیج نمیتواند روشن شودباید بررسی شده واز باز بودن ورودی هوا به پکیج اطمینان کامل رایافت،وچون بررسی نشده واحتمال میدیم پکیج شما این مشکلات روداشته باشه،بالابودن بیش ازحدفشاردرپکیج میتواندمشکل سرریزی آب از زیرپکیج راداشته باشد،اگرمیزان دمای آب درمداربیش از اندازه بالابرود پکیج جوش آورده وخاموش میشودکه مشکل ازحد میزان دمای آب میباشد،خرابی شیراطمینان میتواند مشکل سر ریز شدن آب از زیر پکیج باشه،رسوب گرفتن مبدل پکیج شما احتمالی نیست درسوال مطرح شده صدر صده وباید رسوب زدایی شه،واگرپکیج شما کمتراز یک ونیم بار(درجه)باشه افت فشارمیده و پکیج شما خاموش میشه این مشکل یا درمدارلوله کشی ورادیاتورها روهواداره یادرمسیر لوله کشی رادیاتورها نشتی داره،بروز نقص وخرابی پمپ وخرابی کاسه نمدپمپ هم میتواند مشکل سرریز شدن آب از زیر پکیج روداشته باشه ومشکل صدایی که گفتین از پمپ باشه،متخصصان کاربلد سایت ما هستن وشما باشماره گیری ودرخواست متخصص میتوانید مشکل خودرو حل کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1399-02-02 22:53
باسلام و احترام، یک پکیچ داریم که فقط برای رادیاتورهاست الان که فصل گرما در راه هست ایا میتوان آب رادیاتور یا پکیچ را خالی کرد تا رسوب و لایه نگیرند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-11 20:42
سلام دوست عزیز بهتره که این کارو انجام ندید و بزارین که آب داخل مدار باقی بمونه چون هر چقدر آب داخل پکیج بمونه وآب جدید وارد نشه از لحاظ رسوب بهتره آب هر چقد در مدار بيشتربمونه اشباء ميشه ورسوب کمتری داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد مهنی 1399-02-13 07:59
سلام‌ پکیج بوتان مدل پرلا ۲۴ دارم برق خونه قطع وصل شده الان دیگه پکیج روشن نمیشه محافظم داشته
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-02-13 12:28
دوست عزیز سلام دوشاخه را بررسی کنید سالم باشد یک فیوز شیشه ای در برد قرار دارد از سالم بودن ان مطمئن شوید پرشر دود . پرشر اب و ان تی سی در صورت وجود برق چک شوند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امیرصادقی 1399-02-15 02:46
سلام پکیج بوتان مدل پرلا پرو در هنگام وزش باد شدید خاموش میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-02-17 10:43
سلام دودکش تخلیه دستگاه رو باید از نظر جریان باد واینکه از لحاظ نصب استاندار واینکه به کجا راه داره ودو جداره بودن دودکش توسط کارشناسان شرکت بصورت حضوری بررسی ورفع عیب بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سعید محمدی 1399-02-22 23:29
سلام یپکیج دیواری تاچی مدل اکوداریم کلید برق قطع ودوباره وصل کردم حالاکلا روشن نمیشه وصفحه بردان نیز قطع شده علت چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-23 10:27
سلام ابتدا پریز برق وسیم دستگاه رو چک کنید واگر قطعی نداشت احتمالاً از برد وسوختن فیوز داخل برد میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهران 1399-03-01 13:47
سلام
پکیج اپتیما ، دما به ۸۰ درجه که میرسه چراغ قرمز ثابت پکیج روشن میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-01 14:44
سلام سنسور مدار گرمایش خراب شده ویا سیمهای ارتباطی تا برد درست متصل نشده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # م 1399-03-05 00:02
با سلام
پکیج مدل اوپتیما داریم که تو حالت زمستانه خاموش نمیشه و کار میکنه اما وقتی رو حالت آب گرم میذاریم بعد از مدتی خاموش میشه، علتش چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-03-05 10:25
سلام علت میتونهاز فلو سوئیچ دستگاه باشه واینکه دستگاه شما خاموش نمیشه ،هر دستگاه ظرفیت گرمایش خاص خودشو داره ودر صورتی که گرمایش اون بالاتر بشه وخاموش نشه یکی از کلید های اطمینان عمل میکنه ودستگاه رو خاموش میکنه ودر دستگاه شما چراغ قرمز روشن میشه.اگر این ارور دیده نشه احتمالا دستگاه تقاضای گرمایش داره وکار خودشو میکنه.توصیه میکنم از یک تعمیر کار کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی سبزی 1399-04-05 19:40
سلام پکیج من در درجه پایین اصلا روشن نمیشه درجه بالای ۷۵میگذارم چند ثانیه روشن میشه بلافاصله خاموش میشه لطفا راهنماییم کنید باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-07 11:38
سلام بررسی سنسور های دستگاه و پتانسیومتربرروی برد دستگاه توسط سرویسکار درمحل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-04-18 19:27
با سلام علت اینکه پکیج تازه نصب شده معمولا در طی یک روز دو بار eror میدهد و چراغ قرمز آن روشن میشود که پس از خاموش کردن پکیج و روشن کردن مجدد درست میشوذ چیست . با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-19 01:14
سلام بررسی دودکش وفن وسنسور فن وهمینطور سیستم جرقه زنی ویون .این موارد باید توسط سرویسکار در محل یک به یک بررسی ورفع عیب بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میرعلائی 1399-04-20 15:27
سلام زمانی که برق نیست وداخل حمام هستیم شوفاژ بوتان مدل بیتا ۲۴ دیگه کار نمی کنه؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-04-21 09:48
سلام دوست عزیز خوب باید برق باشه تا دستگاه کار کنه!!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدحسین 1399-05-03 12:40
سلام خسته نباشید.
پکیج ایران رادیاتور داریم زمانی که شیر آب گرم را باز میکنیم پکیج روشن میشود ولی بعد از بستن شیر آب تا چند دقیقه صدای گردش آب داخل پکیج می آید. به نظر شما مشکل از چیست؟
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-04 08:33
سلام اگر بعد از بستن شیر آب نشانگر باز بودن شیر آب برروی صفحه نمایشگر باشه( البته در مدلهای آنالوگ چراغها جفت جفت روشن میشن) وچراغ زرد که علامت روشن بودن شعله هست روشن باشه بایو فلوسوئیچ ویا فلورگولاتور دستگاه بررسی بشه ودر صورت خرابی تعویض بشه توصیه میکنم جهت جلوگیری ازمخارج اضافی این کاررو به سرویسکار محول کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1399-06-04 14:47
سلام وقت بخیر.من پکیجو هواگیری کردم بعدش کلا خاموش شد وروشن نمیشه حتی نمایشگرشم خاموشه چیکار باید بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-05 09:13
سلام،ابتداسیم برق متصل به دستگاه رو بررسی کنید ودرصورت روشن نشدن از یک سرویسکار کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اکبر 1399-07-18 22:47
سلام پکیج مارس مگااسمارت ۲۶وقتی حالت زمستانی رو روشن میکنیم کلا صفحه دیجیتالی خاموش میشود و پکیج کلا خاموش میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-19 08:27
سلام،مشکل میتونه از ایراد در برد وپتانسیومتر دستگاه باشد از سرویسکار کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسن 1399-07-19 10:28
سلام پکیج منزل ما بوتان مدل گلوریا است ، پکیج در حالت زمستانه پس از چند ساعت کار کردن و گرم کردن شوفاژها به یکباره چراغش قرمز می شود با ریست کردن آن دوباره چند ساعت ، سه تا 4 ساعت کار می کند و دوباره چراغ قرمز روشن می شود. ممنون اگر راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-19 12:28
سلام،علت این مشکل معمولاً به چند دلیل میتونه باشه از جمله پرشر هوا وگرفتگی دودکش،افت فشار مدار ،تنظیم نبودن شعله ،سنسور گرمایش و...که باید سرویسکاردر محل علت رو بررسی ورفع نماید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-07-20 08:09
سلام پکیج مدل کالدا ونزیا تقریبا 4 ماه پیش اسید شویی شده است، در حالت تابستانه درست کار می کند اما دیروز که روی حالت زمستانه گذاشتم پس از دو ساعت کار کردن و گرم کردن شوفاژها ناگهان چراغ قرمز روشن شد، پس از ریست کردن دوباره دو ساعت کار کرد و مجدد چراغ قرمزش روشن شد، فشار بار روی یک و نیم است و درجه گرما تا 65 درجه بالا می رود، راهنمایی بفرمایید مشکل چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-07-20 09:11
سلام امکان خراب شدن ntc شوفاژ شما بالا هست . همچنین احتمال اینکه مبدل شما مسیر شوفاژش به درستی اسید شویی نشده باشه هم هست . از سرویسکار برایه تشخیص حضوری کمک بخواهید پرشر فن و برد هم چک شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد 1399-07-25 14:03
سلام
پکیج اینجانب بوتان ۲۴۰۰۰پرولا هستش در حالت زمستانه دما روی ۳۷. درجه چشمک میزنه دما بالتر نیره و پکیج روشن نمیشه .
ممنون از راهنمایی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-25 21:18
سلام،احتمال خرابی سنسورگرمایش یا مشکل برد میتونه علت این مشکل باشه وباید سرویسکار در محل مشکل را بررسی ورفع نماید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید نمازیان 1399-08-07 10:48
با سلام خدمت شما بزرگواران...پکیج اپتیما بوتان داریم بعد از چند ساعت کار کردن چراغش قرمز میشود و با تغییر فصل دوباره کار میکنه و باز بعد چند ساعت همین مشکل پیش میاد اگه امکان داره راهنمایی کنید...در ضمن پکیج فن دار و تازه توسط سرواسکار سرویس شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-07 19:13
سلام،این مشکل علل مختلفی از جمله کمبودفشار مدار ویا خرابی پرشر آب گرفتگی دودکش ویا خرابی پرشر هوا ،گرفتگی ویا رسوب در مدار ویا خرابی برد که باید تمام موارد توسط سرویسکار بررسی ورفع عیب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید پارسای 1399-08-09 06:46
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید بزرگوار و زحمتکش، بنده پکیج کالدا ونیزیا دارم و درهر دو حالت زمستان و تابستان، علت اینکه شعله تشکیل میشود و پس از ۳ یا ۴ ثانیه درحالی که در این مدت کوتاه ، شعله حاصله، مدام کم و زیاد میشود ، چه چیزی میتواند باشد؟پیشاپیش ممنون از راهنمایی های اصولی و کاربردی تان.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-09 17:15
سلام،ابتدا مسیر دودکش رو بررسی کنید واگر از دودکش تکی استفاده میکنید دریچه های روی دستگاه را حتماً باز بگذارید تا دستگاه برای سوخت اکسیژن کافی داشته باشد والبته باید شعله نیز تنظیم شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # خالقی 1399-09-02 21:36
سلام فن روشنه مشعل کار نمیکنه هر نیم ساعت خاموش میشه لطفا راهنمایی نماید متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-03 11:12
سلام،فن دستگاه بعد خاموش شدن شعله پکیج جهت انتقال گرمای مبدل وخروج محصولات احتراق روشن میماند واگر درخواست از دستگاه نباشد معمولاً بعداز خنک کردن خاموش میشود ودوباره قبل از روشن شدن مشعل روشن میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسعود موثق 1399-09-03 21:10
سلام علت اینکه شوفاژهاوداغ نمیشن ولی اب گرم دستشویی رو استفاده میکنیم درسته ...چی هست؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-05 08:45
سلام،خرابی شیر وموتور سه طرفه ویا فلومتر دستگاه باعث بروز این مشکل میشود وباید توسط سرویسکار بررسی ورفع عیب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین زنگنه 1399-09-13 22:24
سلام علت قطع شدن برق پکیچ چیست محافظ در حالت عادی کار می کند ولی دو شاخ پکیج را که به محافظ میزنم برق قط میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-14 06:54
سلام،دوشاخه را بدون محافظ به برق متصل کنید اگر روشن شد محافظ را تعویض نمائید ودر غیر اینصورت باید برد واتصالات برقی در دستگاه بررسی شود توصیه میکنم برای جلوگیری از مخارج اضافه حتماً از یک فرد متخصص در جهت رفع مشکل کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Iman 1399-09-16 17:07
سلام پکیج در حالت زمستانه اول روشن میشه بعضی اوقات یک روز یا دو روز روشنه بعد خاموش میشه بعضی اوقات در عرض ۵دقیقه هم خاموش میشه ولی
در حالت تابستانه مشکل نداره میشه بفرمایید مشکل کجاست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-17 14:20
سلام،این مشکل میتونه از اکسیژن رسانی نامناسب فن جهت سوخت مشعل یا گرفتگی فلنچ دور لوله دودکش یا تنظیم نبودن شعله باشه وباید سرویسکار در محل بعد از بررسی رفع عیب نماید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کوروش خانزاد 1399-09-23 17:41
]چرا پکیج اوپتیما(بوتان) با آنکه هواگیری شد باز هم خود به خود روشن می شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-09-23 19:16
سلام کاربر گرامی ربطی به هوا گیری نداره پکیج به خاطر این خود به خود روشن میشه که آب رادیاتورها رو گرم کنه آب مصرفی اگر بسته باشد ولی پکیج روسن میشود جای نگرانی ندارد به خاطر گردش آب رادیاتورها هستش که روشن میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-23 22:06
سلام،خوب پکیج در حالت زمستانی اگرباشد خودکار روشن میشود ولی اگر در حالت تابستانی باشد وبدون باز کردن شیر آب گرم زوشن شود میتونه ایراد فلوسوئیچ باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رفاهی 1399-09-27 04:54
سلام.چرا وقتی شیر فشار سنج روی باز میکنیم از شیر اطمینان زیر پمپ آب میریزد. ودستگاه خاموش میشود و چراغ قرمز یک سره روشن میشود پکج اپتیما بوتان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-27 10:59
سلام،این میتونه بعلت بالارفتن فشار بیش از حد در مدار ویا بالا رفتن دما بیش از حد باشه در هر صورت باید از سرویسکار در جهت رفع مشکل کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-29 21:00
سلام،این میتونه بعلت بالارفتن فشار بیش از حد در مدار ویا بالا رفتن دما بیش از حد باشه در هر صورت باید از سرویسکار در جهت رفع مشکل کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سهرابی 1399-10-03 18:54
باسلام
بوتان پرلا پرو28دارم یک ساله کار میکنه ،حدود یک ماهی هست ناگهان ریستارت میشه ،صفحه دیجیتال هم خاموش میشه ،فقط چند ثانیه هم طول میکشه دوباره روشن میشه ،مشکل برق و محافظ هم نداره ،اگه برق قطع بشه خود محافظ طول میکشه تا آماده شه ،اما این ریستارت ناگهانی فقط چند ثانیه طول می کشه ،ممنون میشم جواب بدید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-04 20:23
سلام،اتصال در مدار سیم کشی ویا خرابی محافظ میتونه علت این مشکل باشه وحتماً باید توسط سرویسکار بررسی ورفع شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # الهام مقيمى 1399-10-21 23:37
سلام وقت بخير پكيج ما مدل كالدا ونزيا هست مشكل اينه كه تا آب گرم رو باز ميكنيم دما ى پكيج افت ميكنه وآب گرم نميده ممنون ميشم راهنمايى كنيد مرتب داغ ويخ ميشه آل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-22 10:03
سلام،این مشکل از وجود رسوب در دستگاه ویا گرفتگی در مسیر دودکش وخرابی پرشر هوا میباشد وتوسط سرویسکار باید بررسی ورفع عیب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Farid 1399-10-26 11:20
سلام پکیج مدل پارما ۲۴ چراغ قرمز روشن میشه و دستگاه خاموش میشه وقتی ریست میکنم همه چی تا تقریبا ۲۴ ساعت بعضی وقتها تا دو روز هم خیلی خوب کار میکنه هم گرمایش هم مصرفی ولی اکثرا نصف شب ها خاموش میشه و قرمز ثابت میاره علت چیه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-28 00:08
سلام،علت میتونه از گرفتگی مسیر دودکش وخرابی پرشر وهمینطور اکسیژن رسانی نا مناسب جهت احتراق میباشد وباید توسط سرویسکار بررسی ورفع شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-10-28 00:54
سلام کاربر گرامی این مشکل روشن شدن چراغ قرمز میتونه علت مختلفی داشته باشد که چند تا رو میگم اما برای مطمئن شدن و پیدا کردن مشکل دقیق باید از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید مورد اول معمولاً مربوط به قطع شدن گاز ورودی دستگاه است. در این مواقع معمولاً دستگاه روشن نمی‌شود و چراغ قرمز آن نیز به صورت ثابت روشن می‌ماند علت دوم به علاوه علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان می‌تواند ناشی از تشکیل نشدن درست شعله یا بروز مشکلی در ntc مربوط به سیستم گرمایشی باشد و باید سنسور NTC را چک کنید دلیل سوم ممکن است مشکل یا اختلالی در فن دستگاه رخ داده باشد و توجه داشته باشید که کم شدن فشار بار دستگاه نیز می‌تواند موجب چشمک زدن چراغ پکیج شود و دلیل آخر میتونه از مشکل دار شدن برد دستگاه باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رامین 1399-11-03 19:16
پدرمون دراومد یخ زدبم یه پکیج بوتان خریدیم خاموش شده روشن نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-04 09:06
سلام،دستگاه های بوتان برندهای مختلف با اشکالات متعدد هستند لطفاًمدل دستگاه را بفرمائید ودر صورتی که تهران هستید میتونید از سرویسکاران مجموعه ما کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بابک نصیری 1399-11-07 11:09
سلام پکیج در حالا زمستانه روشن میشه بعد چند ثانیه شعله زیاد مشه و خاموش میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-07 11:20
سلام،علت از گرفتگی در مدار وجود رسوب میباشد در ضمن تنظیم شعله هم توسط سرویسکار انجام شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابراهیم 1399-11-12 01:06
سلام استاد پکیج بوتان داریم مدل پاویا
تو هر شبانه روز سه چهار بار خود به خود ریست میشه،نمایندگی هم که اومده هیچ کاری نتونسته بکنه ممکنه شما بزرگواری کنین راهنمایی بفرمایین،میترسم خرجش بره بالا دو ماه از ضمانتش مونده
از خلخال مزاحم شدم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-13 12:37
سلام٬دوست عزیز علت این مشکل به چند دلیل میتونه باشه،مشکل احتراق ناقص واشکال درخروج محصولات احتراق ،گرفتگی دودکش ،گرفتگی در مدار،خرابی سنسور حد ،خرابی پرشر آب وتمام موارد باید توسط سرویسکار مجرب وآشنا به دستگاه بررسی ورفع عیب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # zahra متاهل - دارای 1399-11-12 05:56
با سلام دودکش پکیچ بوتان برداشتم و چون جا نمیخورد همینوری گذاشتم روی خروجی دود پکیچ الان پکیچ در حالت زمستانه کار نمیکنه ریست که میکنی دوباره روشن میشه و بلافاصله خاموش میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-12 10:01
سلام،این مشکل از خرابی پرشر هوا ویا سنسور حد میباشد ومشکل به دودکش مربوط نیست توصیه میکنم از یک سرویسکار در محل کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مرتضی 1399-11-29 18:19
سلام خسته نباشید پکیج ما بوتان مدل اپتیما هست الان دو روزه موقع قرار دادن در وضعیت زمستانه بعد نیم ساعت یا چهل و پنج دقیقه بدون اینکه بار افت کنه پکیج چراغش قرمز میشه و کار نمیکند .مشکل کجاست ممنون .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-01 09:45
سلام،علت میتونه از گرفتگی مسیر دودکش ویا خرابی پرشر هوا ،گرفتگی مدار وعمل کردن سنسور حد ،خرابی یا قطعی سنسور گرمایش ویا خرابی پرشر آب باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # معین حافظ 1399-12-05 21:21
سلام خسته نباشی من واحد 5 یک ساختمان سکونت دارم پکیچ رو تازه دادم سرویس الان که پکیچ رو روشن می کنم بعد از یک روز نیم خاموش میشه خواهش می کنم راهنمایی کنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1399-12-06 11:37
سلام اطلاعات کافی نیست باید حتما توسط سرویسکار چک شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-06 18:38
سلام،علت این مشکل میتونه از گرفتگی مسیر دودکش ویا خرابی پرشر هوا ،واحتمال دیگر از کم شدن فشار بار مدار یا خرابی پرشر هوا هست وباتوجه به این مسئله بلید سرویسکار دستگاه را بررسی ورفع عیب نماید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیده راضیه 1399-12-06 12:59
سلام پکیچ ما هر وقت که هوا سرد میشه خاموش میشه تو روزهای برفی وبارونی بیشتر از ۱۰ بار تو یه روز خاموش میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اردبیلیAlijeddi 1399-12-06 13:42
باسلام کارب گرامی علل های زیادی میتونه داشته باشه وما احتمال میدیم اینجا،اگر سوال خودتونم کاملتر مطرح کنید مثال پکیچ ایرور داده وچه چراغ های روشن خاموش میشه چراغ قرمز وسبزکه نشان دهنده ایرور پکیج بوده خرابی پمپ پکیج،داشتن هوا درمداروباید هواگیری شده، کم بود فشار گاز دستگاه وباید بررسی شده وتنظیم شه تخلیه دود از پیکج که توسط پرشر دودوپرشرهوا از پکیج بیرون وخارج میشود مشکل از الکترود یون میتونه باشه وپیشنهاد ما ازیک متخصص کاربلد درخواست وتماس بگیرید که بررسی کنه ومشکل حل شه اگر مجدد سوالی داشتین با کدخطا وایرور مطرح کنید درخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-06 18:40
سلام،احتمالاًاین مشکل از گرفتگی مسیر دودکش وخرابی پرشر هوا ویا گرفتگی ورسوب در دستگاه است وباید سرویسکار بعد از بررسی مشکل عیب رارفع نماید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن