کمپانی بوتان یکی از قویترین مدعیان عرصه رقابت بهترین پکیج ایرانی است. اما همین برند که امروزه در بین مصرف کنندگان داخلی یکی از بهترین ها شناخته می شود، برای حفظ کیفیت و کارایی خود نیاز به سرویس و نگهداری دارد. در صورت نادید گرفتن سرویس پکیج بوتان هر چقدر هم که کیفیت اولیه دستگاه بالا باشد، بعد از مدت کوتاهی آسیب های جدی به این وسیله وارد خواهد شد.

به همین دلیل در این مطلب قصد داریم اقداماتی که در زمان سرویس پکیج بوتان صورت می گیرد را برای شما بیان کنیم تا شما نیز به عنوان مصرف کننده بهتر در جریان اهمیت این اقدامات قرار بگیرید.

 

تاثیرات مفید سرویس بر روی پکیج بوتان

شکی در این نیست که سرویس پکیج بوتان از مهم ترین مسائل کار با این دستگاه است تا حدی که طول عمر پکیج را تضمین می کند.

اما پیش از این که به تشریح چگونگی سرویس پکیج بوتان بپردازیم و مرحله به مرحله این عمل را توضیح دهیم، قصد داریم تا به اثرات جانبی و مفید بعد از سرویس پکیج بوتان اشاره می کنیم:

 • با انجام سرویس پکیج، به افزایش بازدهی و راندمان دستگاه کمک کرده ایم.
 • با سرویس پکیج بوتان در صورت وجود عیب درونی در دستگاه متوجه آن شده و با باز کردن دستگاه آن را شناسایی می کنیم.
 • با صرف هزینه اندک به منظور سرویس های دوره ای پکیج از پرداخت هزینه بیشتر برای تعمیر آن جلوگیری می کنیم.
 • پیش از خرابی و از کار افتادن دستگاه از وقوع آن جلوگیری کرده و نسبت به سلامت یا معیوب بودن پکیج آگاهی پیدا می کنیم.
 • در سرویس پکیج بوتان با تمیز کردن دستگاه آن را جرم گیری کرده و ظاهر پکیج زیبا می شود.

 

پیش از اقدام به سرویس پکیج بوتان نوع و مدل آن را نگاه کرده و با قطعات و کارکرد آن به طور کامل آشنایی داشته باشید، در غیر این صورت سرویس به درستی انجام نمی گیرد.

یادتان باشد که با استفاده درست از دستگاه می توانید از بروز مشکلات جلوگیری کنید، در این راستا مقاله راهنمای استفاده از پکیج بوتان در سایت قرار داده شده است.

سرویس پکیج بوتان 1

انواع سرویس پکیج بوتان

حال زمان آن رسیده که نوع سرویس پکیج بوتان را انتخاب کنید، با توجه به شرایط دستگاه، امکان انتخاب دو نوع سرویس کامل و دوره ای وجود دارد.

 • سرویس دوره ای پکیج

سرویس دوره ای پکیج عموماً در بازه های زمانی چند ماهه صورت می گیرد و به دلیل کوتاه بودن زمان بین دو سرویس، کار آن سبک تر است. در نتیجه پکیج به ندرت دچار مشکل خواهد شد.

بهتر است پس از خرید و نصب دستگاه از همان ابتدا با روند سرویس دوره ای پکیج پیش بروید، ساده بودن این نوع سرویس به حدی است که با افزایش تجربه و اطلاعات خودتان نیز می توانید آن را انجام دهید.

 

اگر اطلاعات و تجربه کافی ندارید برای حفظ سلامت خود و اطرافیان و همچنین عدم آسیب به دستگاه هرگز به تنهایی سرویس پکیج را انجام ندهید و این کار را به سرویس کار مجرب پکیج بسپارید.

 

از جمله اقداماتی که در زمان سرویس دوره ای پکیج صورت می گیرد، می توان به تنظیم باد منبع انبساط پکیج، تنظیم فشار آب و فشار گاز ورودی به دستگاه، بازدید و اصلاح دودکش و تنظیم شعله پکیج اشاره کرد.

انجام سرویس دوره ای پکیج فواید بسیاری دارد، کلیپ زیر را مشاهده کنید تا با توضیحات آقای اشتیاقی سرویسکار پکیج بیشتر در جریان انواع سرویس پکیج و فایده های سرویس دوره ای قرار بگیرید.

 • سرویس کامل پکیج

در سرویس کامل پکیج بوتان تمامی قطعات از جمله واشرها، صافی ها، مبدل پکیج و غیره مورد بازبینی قرار گرفته و در صورت لوزم واشرها و صافی ها تعویض شده و مبدل به همراه رادیاتورهای شوفاژ شستشو داده می شوند.

در این نوع سرویس دستگاه به طور کامل مورد بازبینی و سرویس قرار می گیرد. اگر مدت زمان طولانی از سرویس پکیج بوتان می گذرد بهتر است سرویس کامل را انتخاب کنید تا به نتیجه مطلوب در کارایی آن برسید.

در کلیپ زیر سرویسکار پکیج آقای اشتیاقی اطلاعات تکمیلی در خصوص اقدامات لازم در زمان سرویس کامل پکیج را در اختیار شما قرار می دهند.

فیلم سرویس کامل پکیج بوتان

در صورتی که مایلید با نحوه سرویس کامل پکیج به صورت تصویری آشنا شوید، توصیه می کنیم فیلم زیر را تماشا کنید.

اقداماتی که در زمان سرویس پکیج بوتان باید انجام شوند.

تا این قسمت از متن با اهمیت توجه به سرویس پکیج بوتان آشنا شده و انواع سرویس دستگاه را با هم بررسی کردیم.

حال می خواهیم ببینیم در زمان سرویس پکیج چه اقداماتی صورت می گیرد تا جان دوباره ای به پکیج بوتان وارد شود:

 • رسوب زدایی و تمیز کردن پکیج

 رسوب زدایی و تمیز کردن پکیج شامل پاکیزه نمودن بیرون و درون دستگاه می باشد. در این اقدام بدنه پکیج بوتان را تمیز کرده و قطعات درونی آن را نیز رسوب زدایی می کنند.

از جمله قطعات پکیج بوتان که نیاز به رسوب زدایی و جرم زدایی دارند، می توان به فیلتر سه راهی ورودی پکیج، مبدل ها، لوله های آب ورودی به پکیج، مشعل و... اشاره کرد.

برای بررسی و آشنایی بیشتر با دلایل رسوب گرفتن پکیج پیشنهاد می کنیم در کلیپ زیر به صحبت های آقای اشتیاقی سرویسکار پکیج گوش کنید.

در صورتی که نمی دانید نحوه هواگیری، رسوب گیری رادیاتور و شستشوی مدار پکیج به چه صورت است، در کلیپ زیر سرویسکار پکیج آقای اشتیاقی توضیحات بیشتر را گفته است.

به غیر از رسوب زدایی پکیج بایستی تمیزکاری قطعات داخلی و خارجی پکیج نیز انجام گیرد. برخی از اجزای پکیج دیواری بوتان که در زمان سرویس دستگاه باید تمیزکاری شوند، عبارتند از:

 • فن و متعلقات آن
 • برنر، میله یون و جرقه زن
 • پمپ پکیج
 • منبع انبساط
 • دودکش

فرد مجری سرویسکار پکیج برای انجام این کار از مواد مناسب استفاده خواهد کرد. توصیه می شود هرگز برای تمیز کردن پکیج محلول های نفتی را به کار نبریم و برای تمیزکاری قطعات پلاستیکی دستگاه فقط از محلول آب و صابون استفاده کنیم.

به عنوان مثال فن پکیج بوتان را بعد از باز کردن از روی بدنه دستگاه با فشار آب کاملاً شستشو داده و در نهایت آن را با سشوار خشک می کنیم.

همچنین برنر، میله یون و جرقه زن را با استفاده از سمباده نرم کاملاً تمیز می کنیم تا تشکیل شعله به درستی بر روی دستگاه صورت بگیرد.

سرویس پکیج بوتان 2

 • تعویض قطعات

از فواید بسیار مهم سرویس پکیج دیواری این است که از خرابی قطعات داخلی دستگاه مطلع می شویم.

بنابراین اگر در زمان سرویس پکیج بوتان متوجه شدیم که یکی یا تعدادی از قطعات دستگاه خراب شده اند، باید هر چه سریع تر برای تعویض یا تعمیر قطعه معیوب شده اقدام شود تا در روند کار پکیج اختلالی ایجاد نشود.

از جمله قطعات تعویضی در زمان سرویس پکیج بوتان می توان به واشرها و اورینگ های متصل به لوله های پکیج و داخل پمپ دستگاه اشاره کرد.

توجه داشته باشید که اگر این قطعات خراب شده باشند با آبریزی از پکیج مواجه می شویم. بنابراین باید بعد از تعویض این قطعات و راه اندازی مجدد پکیج بوتان بعد از سرویس نیز نشتی قطعات بررسی شود.

یکی دیگر از قطعات مهم پکیج که در زمان سرویس دستگاه باید بررسی شده و در صورت لزوم تعویض شود، سنسورهای حرارتی یا NTC ها هستند.

همانطور که در فیلم معرفی اجزای پکیج دیواری گفتیم، سنسورهای حرارتی یا ان تی سی ها برای سنجش دمای آب گرم مصرفی و سیستم گرمایش در پکیج تعبیه می شوند.

اگر حساسیت ان تی سی کم شود، پکیج با ایراداتی از جمله سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی و یا سرد شدن رادیاتورها روبرو می شود.

البته گرم نشدن مناسب رادیاتورها دلایل بیشتری دارد که در کلیپ زیر آقای اشتیاقی در این خصوص صحبت کرده است.

به همین دلیل سلامت ان تی سی در سرویس پکیج بوتان تست شده و در صورت لزوم با نمونه جدید تعویض می شود.

در صورتی که با نوسان حرارت آب گرم مصرفی مواجه هستید، فیلم علت سرد و گرم شدن آب پکیج و نحوه رفع آن را مشاهده کنید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص وظیفه NTC در پکیج به دست آورید، در کلیپ زیر آقای اشتیاقی سرویس کار پکیج توضیحات لازم را داده است.

 • بازبینی انبساط پکیج

منبع انبساط پکیج یک قطعه بسیار اساسی و مهم در این وسیله است که با مشکل مواجه شود، با علائمی همچون افت فشار پکیج، افزایش بی دلیل فشار و یا در کل نوسان فشار در این وسیله روبرو می شویم.

از جمله اقداماتی که می توان در زمان سرویس پکیج بوتان به منظور بازبینی و اصلاح منبع انبساط دستگاه انجام داد، می توان به تنظیم و یا تعمیر باد منبع انبساط پکیج و شستشوی لوله متصل به منبع اشاره کرد.

برای تنظیم باد منبع انبساط ابتدا مقدار باد داخل منبع را با گیج فشار اندازه می گیریم، از آنجا که مقدار باد منبع با توجه به ظرفیت پکیج متفاوت است، اغلب فشار یک بار را به صورت میانگین در نظر می گیریم.

اگر میزان باد منبع کمتر از این مقدار بود، سلامت تیوپ داخل منبع چک شده و سپس باد زدن منبع انبساط پکیج را انجام می دهیم.

در ادامه لوله متصل به منبع انبساط را رسوب زدایی می کنیم. برای این کار ابتدا داخل لوله را با یک میله فلزی بلند همچون پیچ گوشتی بلند تمیز کرده و سپس لوله را در محلول جوهر نمک قرار می دهیم.

 • هواگیری

 هواگیری از اساسی ترین موارد در سرویس پکیج بوتان و پکیج های دیگر است، پس توصیه می شود حتماً به هواگیری دستگاه اقدام کنید. برای اطلاع از چگونگی این کار فیلم آموزش نحوه هواگیری شوفاژ را مشاهده کنید.

اگر می خواهید بیشتر با تاثیرات هواگیری رادیاتور بر عملکرد پکیج آشنا شوید، در کلیپ زیر آقای اشتیاقی سرویسکار پکیج توضیحات کافی را داده است.

 • تنظیمات مجدد پکیج

 پس از اتمام کار سرویس پکیج بوتان، باید تنظیمات دوباره بررسی شوند و به حالت اولیه درآیند، قطعاً پکیج بدون تنظیمات صحیح کارکرد مناسب را نخواهد داشت.

از اقدامات مهمی که در زمان تنظیم مجدد پکیج بوتان انجام می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسب اطمینان از عدم نشتی گاز در دستگاه
 • تنظیم فشار آب در دستگاه
 • کنترل دمای شوفاژ و اطمینان از خاموش و روشن شدن به موقع مشعل
 • تنظیم دمای آب مصرفی به حدی که در زمان روشن کردن مجدد پکیج دما 45 درجه سانتی گراد باشد.
 • بررسی عملکرد صحیح فلوسوییچ آب از طریق 3 بار روشن و خاموش کردن پکیج
 • کنترل دمای مدار گرمایش در صورت تنظیم پکیج بوتان در حالت زمستانه
 • بازبینی نحوه روشن شدن مشعل به وسیله جرقه زن

سرویس پکیج بوتان 3

سرویس پکیج بوتان را به چه کسی بسپاریم؟

با توجه به توضیحاتی که در این مطلب دادیم، کاملاً مشخص است که سرویس پکیج بوتان نیاز به تخصص و مهارت دارد. در کل پکیج دستگاهی بسیار پیچیده بوده و با آبگرمکن کاملاً متفاوت است.

به همین دلیل نباید خودسرانه برای سرویس آن اقدام کنیم. اما سوالی که در این مرحله ذهن را درگیر می کند این است که چه کسی سرویس پکیج بوتان ما را انجام دهد؟

سرویسکار پکیج بوتان باید سابقه کار با این وسیله را داشته و با تمامی قطعات داخلی دستگاه آشنا باشد. علاوه بر این باید آنقدر از کیفیت کار خود اطمینان داشته باشد که سرویس پکیج بوتان را با ضمانت به مشتری ارائه دهد.

با توجه به این انتظاراتی که از سرویسکار پکیج بوتان در نظر داریم، بهترین گزینه برای شما مجموعه تاسیسات 24 ساعته است.

سرویس پکیج بوتان 4

در این مجموعه کلیه سرویسکاران پکیج آموزش های لازم برای سرویس و تعمیر انواع مارک پکیج را گذرانده اند، بنابراین دانش و تخصص کافی برای سرویس پکیج بوتان را در اختیار دارند.

همچنین تمامی خدمات تاسیساتی این مجموعه از جمله سرویس پکیج بوتان دارای ضمانت نامه هستند.

پس دیگر لازم نیست بابت کیفیت کار نگران باشید و در نهایت اگر از نتیجه سرویس دستگاه خود راضی نبودید، می توانید سفارش خود را مرجوع کرده و این مجموعه متعهد می شود که سرویس پکیج بوتان شما را این بار رایگان انجام دهد.

در کنار تمام این مزیت ها که برشمردیم، نمی توان از خدمات رسانی سریع مجموعه تاسیسات 24 ساعته به راحتی چشم پوشی کرد.

با این اوصاف چنانچه مدتی از پکیج بوتان خود غافل بوده و یا موقع سرویس دوره ای دستگاه شما فرا رسیده است، همین لحظه فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کرده و یا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

منبع

اشتراک گذاری این صفحه