تاسیسات 24 ساعته

ارائه دهنده خدمات
تاسیسات مکانیکی ساختمان

20رای

شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که پکیج روشن نشود و یا مرتبا خاموش و روشن شود. این مشکل یکی از اتفاقاتی است که برای انواع برند پکیج پیش می‌آید و قطعا داشتن یک عیب مکانیکی باعث عدم تشکیل شعله و یا روشن و خاموش شدن مکرر شعله پکیج می‌باشد. هرچند در مقاله عیب‌یابی و تعمیر پکیج در خصوص برخی از مشکلات پکیج توضیحاتی ارائه شد ولی در این مقاله اختصاصا در خصوص این مشکل بحث خواهیم کرد.

علت عدم تشکیل شعله 1

تعمیر پکیج توسط کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته

عوامل متعددی ممکن است در بروز این مشکل در پکیج دخیل باشند که عمده‌ترین آنها را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد:

 • کم بودن میزان آب داخل مدار گرمایش

در برخی از مواقع به هر دلیل ممکن است آب داخل مدار گرمایش کاهش پیدا کند. مثلا ممکن است در مسیر نشتی باشد و یا منبع انبساط پکیج ایراد داشته باشد.

پکیج‌ها از هر نوع مدل و برندی که باشند در راستای حفط ایمنی و سلامت قطعات خود به یک کلید نیم بار مجهز هستند که هرگاه آب پکیج از نیم بار کمتر شد اجازه روشن شدن پکیج را نمی‌دهند.

بنابراین چنانچه پکیج خاموش شد یکی از مواردی که باید تست و بررسی شود موضوع حداقل فشار یا بار دستگاه است. اما اگر فشار و یا بار دستگاه کاهش پیدا کند، دستگاه روشن نخواهد شد. ولی اگر دستگاه خاموش و روشن می‌شود مشکل نمی‌تواند از این موضوع باشد.

علت عدم تشکیل شعله 2

 • مدار گرمایش هوا گرفته است

گاهی به دلیل جنس بد رادیاتورها و یا هر دلیل دیگری سیستم هوا می‌گیرد. وقتی مدار گرمایش هوا بگیرد جریان آب در این مدار با اختلال همراه است و باعث می‌شود که گاهی پمپ پکیج به جای آب هوا را به دورن پکیج بکشد. این وقفه باعث می‌شود برد پکیج با اطمینان از نبود آب در مدار گرمایش فرمان خاموش شدن به دستگاه می‌دهد.

هوا در مدار وقفه ایجاد می‌کند و همین امر باعث خاموش و روشن شدن پکیج می‌شود. یکی دیگر از علامت‌های هوا داشتن مدار گرمایش بالا رفتن فشار و یا بار دستگاه می‌باشد.

برای رفع این مشکل باید تمامی رادیاتورها را هواگیری کنید. نحوه هواگیری رادیاتورها در مقاله آموزش هواگیری رادیاتورهای شوفاژ توضیح داده شده است.

 • گرفتگی در مدار گرمایش

با استناد به دو موضوعی که در بالا مطرح شد نتیجه می‌گیریم که وقفه در عملیات گردش آب در مدار گرمایش پکیج باعث خاموش و روشن شدن پکیج می‌شود. قطعا یکی از عواملی که این وقفه را ایجاد می‌کند وجود انسداد و یا گرفتگی در مسیر آب است.

از عمده دلایل گرفتگی مسیر گرمایش رسوب است. تعمیرکار پکیج باید در ابتدای نصب پکیج با تعبیه یک سختی‌گیر این مشکل را برای شما پیش‌بینی و مرتفع نموده باشد. در مقاله نصب سختی‌گیر پکیج نحوه انتخاب و نصب این سختی‌گیر توضیح داده شد.

برای رفع این مشکل باید دلیل گرفتگی مشخص شود و اگر رسوب دلیل آن است با رسوب‌زدایی مسیر و نصب یک سختی‌گیر مشکل حل شود.

علت عدم تشکیل شعله 3

 • پمپ سیرکولاتور پکیج خراب شده است

همیشه وقتی پمپ سیرکولاتور پکیج کار می‌کند دلیل بر سالم بودن آن نیست. بخصوص اینکه اغلب پمپ‌های پکیج ابتدا ضعیف می‌شوند و بعدا می‌سوزند.

در چنین شرایطی اگر پمپ سیرکولاتور به کلی سوخته باشد مدار گرمایش سرد است چرا که اصلا پکیج روشن نمی‌شود ولی اگر پکیج مرتب روشن و خاموش می‌شود می‌توان دلیل را در ضعیف شدن پمپ پکیج جستجو کرد.

در این حالت پمپ توان لازم را ندارد تا با سرعت و فشار مناسب آب را در مسیر گرمایش به حرکت در بیاورد. به همین دلیل پکیج میزان ورودی آب را کم اعلام می‌کند و پکیج خاموش می‌شود و در زمانی که سرعت آب خوب باشد پکیج روشن می‌شود.

البته همیشه هم دلیل سوختن و یا ضعیف شدن پمپ نیست. باید ابتدا پمپ را تست کنید. ممکن است قطعی سیم داشته باشد و یا جام کرده باشد. اگر موتور جام کند اغلب می‌توان آن را تعمیر کرد.

علت عدم تشکیل شعله 4

 • الکترود یون خراب شده است

وظیفه الکترود یون در دستگاه پکیج تشخیص شعله است. این الکترود اگر دچار خراب شود باعث می‌شود تا ایجاد شعله در پکیج به خوبی تشخیص داده نشود. به همین دلیل برد دستور خاموش شدن پکیج را صادر می‌کند. هر چند برخی توصیه می‌کنند که با سمباده این الکترود سائیده شود ولی تنها راه اصلاح الکترود یون تعویض آن است.

البته برخی از مواقع هم میزان فاصله این الکترود تنظیم نیست.

 • فشار گاز ساختمان و یا دستگاه پکیج کم است

گاز عامل اصلی تشکیل شعله در پکیج است. هرگاه گاز به خوبی به شعله نرسد قطعا تشکیل شعله‌ای هم در کار نخواهد بود. در زمانی که فشار گاز کم است شعله بصورت ضعیف تشکیل می‌شود اما اگر هوای گاز تنظیم نباشد باعث خاموش و روشن شدن مرتب پکیج می‌شود.

اگر میزان هوای گاز پکیج تنظیم نبود بهتر است از کارشناس و تعمیرکار خبره پکیج برای تعمیر آن کمک بگیرید. با تنظیم ورودی هوای گاز این مشکل حل شدنی است اما اگر حل نشد باید تنظیمات خود ژیگلور گاز را هم بررسی کنید.

علت عدم تشکیل شعله 5

 • دود به درستی تخلیه نمی‌شود

خوشبختانه امروزه سیستم ایمنی پکیج‌ها به شدت تقویت شده است. قبلا اگر دود به خوبی تخلیه نمی‌شد خطرات زیادی را برای افراد خانواده به همراه داشت. اما امروزه وقتی دود به خوبی تخلیه نشود پکیج فورا متوقف می‌شود.

بنابراین یکی از شایع‌ترین دلایل خاموش و روشن شدن مرتب پکیج عدم تخلیه مناسب دود می‌باشد. هرگاه دود تخلیه شود و مسیر هوا باز شود سنسور دود به برد اعلام روشن شدن می‌کند و پکیج روشن می‌شود و به محض تجمع دود دوباره اعلام به خاموش شدن برد می‌کند و دستگاه خاموش می‌شود.

این مشکل اغلب به دلیل عدم رعایت 2d یا ارتفاع درست دودکش پکیج، عدم نصب صحیح دودکش، تعبیه نادرست دودکش فن‌دار و یا عمل دقت در تعبیه محل خروجی دود پکیج پیش می‌آید.

علت عدم تشکیل شعله 6

 • برد دستگاه خراب شده است

گاهی اما همه عوامل به خوبی کار خود را انجام می‌دهند و در ظاهر مشکلی نیست. در این حالت اگر همه عوامل را تست کردید باید در آخر به سراغ خود برد بروید. برخی مواقع برد حساسیت و دقت خود را از دست می‌دهد و باعث می‌شود بدون دلیل اعلام روشن و خاموش شدن به دستگاه بکند.

 • عدم تامین مناسب هوا

پکیج‌ها برای اینکه به خوبی وظیفه خود را انجام دهند باید ضمن اینکه دود را به راحتی تخلیه می‌کنند هوای ثانویه خود را هم تامین کنند. این کار را پکیج یا بواسطه یک دودکش کواکسیال و یا بواسطه دو دودکش یکی برای تامین هوا و دیگری خروجی دود بسته به مدل پکیج انجام می‌دهد. اگر میزان هوای ورودی دستگاه مناسب نباشد باعث می‌شود مرتبا پکیج خاموش و روشن شود.

 • پکیج جوش آورده است

اگر دمای آب گرمایش به شدت بالا برود که باعث جوش آوردن آن شود پکیج خاموش می‌شود و به محض پایین آمدن دما احتمالا دوباره راه‌اندازی می‌شود. دلیل اینکه پکیج جوش می‌آورد ممکن است خرابی کلید تنظیم دما، گیرپاژ کردن پمپ، بسته بودن و یا گرفتگی مسیر گردش آب گرمایش، خرابی کلید NTC، کثیف بودن صافی برگشت آب، رسوب گرفتن مبدل پکیج، خراب بودن بای پاس، تنظیم نبودن شعله گاز و ... باشد.

علت عدم تشکیل شعله 7

 • کلید NTC خراب است

کلید NTC بر روی مسیر آب گرم مصرفی و مسیر رفت گرمایش نصب می‌شود. این کلید در واقع نوعی سنسور است که دمای آب را بررسی می‌کند. در شرایطی که یکی از این کلید‌ها خراب شود باعث می‌شود که فرمان قطع و یا خاموش شدن به پکیج داده شود.

خرابی این کلیدها هم می‌تواند باعث خاموش شدن پکیج باشد و هم خاموش و روشن شدن مرتب پکیج. بنابراین این کلید باید در اولین اقدام برای عیب‌یابی پکیج بررسی شود.

 • خود پرشر سوئیچ دود ایراد دارد

گفتیم که در صورت تجمع دود در دودکش و به منظور عوامل ایمنی کلید پرشر سوئیچ دود فرمان خاموش شدن پکیج را به برد می‌دهد. حالا اگر خود این کلید خراب شود ممکن است فرمان‌های اشتباه و گاه و بیگاه و یا به کل فرمان خاموش شدن پکیج را بدهد. ضمن اینکه برد تا زمانی که از نبود دود توسط پرشر سوئیچ اطمینان حاصل نکند اجازه راه‌اندازی و روشن شدن پکیج را نمی‌دهد.

 • فن پکیج سوخت است

قاعدتا یکی از عواملی که در پکیج‌های فن‌دار باعث روشن‌ شدن پکیج می‌شود نبود دود در مسیر است که این کار را فن انجام می‌دهد. اگر فن سوخته باشد دود در مسیر باقی خواهد ماند و پکیج فرمان روشن شدن دریافت نمی‌کند

 • گرفتگی منافذ خروج گاز و یا تنظیم نبودن فاصله جرقه زن

اگر منافذ گاز پکیج گرفتگی داشته باشد امکان خروج گاز و تشکیل شعله فراهم نمی‌شود. این مشکل با تنظیم نبودن فاصله جرقه زن هم پیش می‌آید. نکته مهم این است که اغلب منافذ گاز در مسیر نزدیک خروجی گاز و جرقه زن دچار گرفتگی می‌شود.

علت عدم تشکیل شعله 8

تشخیص علت خاموش شدن و عدم تشکیل شعله در پکیج‌ها معمولا با اعلام ارور بسته به نوع دستگاه بهتر قابل تشخیص است. ضمن اینکه اغلب پکیج‌ها در این زمان چراغ قرمز رنگی به نشانه وجود چنین مشکلی در سیستم دارند که روشن می‌شود.

عیب‌یابی و تعمیر پکیج کار دشواری است و به دلیل حساسیت زیادی که دارد بهتر است اگر شناخت کافی به قطعات پکیج ندارید به هیچ عنوان خودتان اقدام به این کار نکنید.

نظر جناب آقای قهرمانی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه تعمیر پکیج

 

برای تعمیر پکیج خود اگر نیاز به خدمات ویژه در هر ساعت از شبانه روز دارید می‌توانید روی تخصص ما در گروه تاسیسات 24 ساعته حساب کنید. همین الان با ما تماس بگیرید تا همکاران مستقر ما در تمام مناطق شهر تهران در سریعترین زمان مشکل پکیج شما را برطرف کنند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +3 # شاهی 1397-02-17 00:25
سلام بر شما
ما از روزی که پمپ کار گذاشته ایم هر بار که پمپ کار می کند پکیج روشن می شود. دلیل آن چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-02-17 22:59
سلام وقت شما بخیر .
معمولا اختلاف فشار پمپ باعث این موضوع می شود. معمولا با استفاده از یک شیر کنترل فشار و یا کم کردن دبی ورودی آب ساختمان قابل حل است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # کاشفیان 1397-02-19 00:14
چرا شعله شمعک روشن نمی ماند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-19 15:32
دلایل زیادی وجود دارد که در متن مفصل توضیح داده شد. ولی کلید حرارتی، برد و یا کم بودن فشار گاز می تواند دلایل آن باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جوان 1397-02-21 00:03
هر چند ساعت یک بار بار دستگاه کم می شود و شعله خاموش می شود . دلیل آن چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-02-21 22:17
جایی در سیستم نشتی دارید. آب به کمتر از نیم بار که برسد شیر حداقل فشار پکیج را خاموش می کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # ابراهیمی 1397-05-29 22:10
با عرض سلام
پکیج بوتان دارم
کلیه ابها بسته هست ولی هر ۲الی۳دقیقه پیکج ۱ثانیه روشن میشه
خاموش میشه
ولی وقتی اب باز باشه اصلا خاموش نمیشه
ممنون میشم جوابمو بدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-06-25 07:48
سلام وقت شما بخیر
به احتمال قوی فلو و برد مشکل دارد . آنها را بررسی کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # امیری 1397-07-29 21:19
باسلام پکیج بوتان داریم.چندوقت بدروشن می‌شد اما حالا دیگر جرقه نمیزنه و روشن نمیشه.چراغ قرمز روشن میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-08-01 08:34
سلام وقت شما بخیر
پکیج نیاز به سرویس دارد اکسیژن به دستگاه نمیرسد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاوه 1397-08-16 12:23
سلام، دفعات روشن و خاموش شدن پکیج بوتان مدل اپتیما در دمای پایین زیاد است. در مورد بعضی فصول سال که مثلا در روز یا شب هوا متغیر است و دمای هوا تفاوت دارد آیا بهتر است پکیج در مواقع مختلف روز روشن و خاموش باشد یا دمای آن کم و زیاد شود؟
با سپاس از مطالب خوب شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-15 13:07
سلام پکیج نسبت به رادیاتور و آب داغ مصرفی و درجه ای که تنظیم میشود روشن وخاموش میشود و شما میتوانید درجه رادیاتورها را کم کنید و یا رادیاتوری که زیاد استفاده نمیکنید را با بستن شیر رفت از مدار خارج کنید تا تعداد روشن و خاموش شدن پکیج کمتر شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی 1397-09-03 18:31
سلام. چند وقتی است شیر اب را باز می کنیم یا برای رادیاتور پکیج می خواهد روشن شود چند بار سعی می کند و بعد از ده بار سعی کردن روشن می شود. علت چیست. چه به حالت اب شیر چه رادیاتور این اتفاق می افتد. خیلی طول میکشد که روشن شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1397-10-16 00:20
سلام
سرویس برنر و یون تشخیص شعله یا تعویضش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ق.و 1397-09-04 03:05
پکیج من بوتان 3315 هست و فقط برای گرم کردن آب حمام و ظرفشویی استفاده میشه. الان یه چند روزی هست که موقع روشن کردن شیرآب گرم، شعله پکیج برای مدت چند ثانیه 5 الی 10 ثانیه روشن میشه بعد ناگهان خاموش میشه و برای روشن شدن دوباره باید شیر آب گرم رو بسته و دوباره باز کنیم که البته باز هم شعله پس از چند ثانیه خاموش میشه. چند ماه پیش هم همین مشکل رو داشتم که تعمیرکار با تنظیم چند پیچ و یه خورده دستکاری مشکل رو برطرف کرد. به نظرتون مشکل دستگاه چی هست؟ الکترودها، سنسور شعله، یا برد الکترونیکی؟ لازم به ذکر هست که من برای دستگاه یک محافظ ولتاژ حساس هم از قبل نصب کردم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1397-10-16 23:30
سلام وقتتون بخیر
پکیج بوتان ۳۳۱۵ نداریم ابگرمکن داریم این مدل عزیزم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمود 1397-09-10 21:34
سلام پکیج ایران رادیاتور مدل ئ ما وقتی تو حالت گرمایشی روی حد اکثر دما تنظیم میکنیم سرو صدا میکنه و جوش میاد سرویس کار اومدبرد سرویس و اسیدشویی کرد مشکلش حل نشد دوباره جوش میاره ارور 40 70 80 میده تعمیر گفت از پمپشه گفت ترموستات حدش هم عوض کرد نمیدونم الان دماشو اورده پایین رادیاتور ها گرم نمیشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسکندری 1397-09-11 10:50
سلام وقتتون بخیر. مشکل در مغزی شیر چندراهه و بلوک چپ است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مرضیه 1397-09-18 11:12
چرا پکیج هر 5 دقیقه روشن و خاموش می شود؟ راهی برای طولانی تر کردن این جریان هست یا نه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پوریا فراهانی 1397-09-20 08:44
سلام وقت بخیر.
براي خاموش و روشن شدن پكيج هم بايد شعله تنظيم شود و اگر پكيج ديجيتال باشد پارامتر قسمت تايم بايد تغييركند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مرضیه 1397-09-19 08:06
با سلام
چرا پکیج هر 5 دقیقه روشن و خاموش میشود؟ نمیشود این مدت زمان را طولانی تر کرد؟ یعنی دیرتر روشن و خاموش شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید حدادی 1397-09-23 07:49
سلام وقت بخیر.شايداز کارکرد عادی پکیج باشد آب که میرود توی سیکل میگردد و دما به حد نصاب میرسد میتوانیدبرای بیشتر کردن فاصله روشن خاموش شدن پارامترش را تنظیم کنیداگر از ۵ دقیقه بیشترداشته باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # علی محمدشاه - شیراز 1397-09-19 22:55
سلام وقت بخیر ممنون از اساتید گرام برا توضیحات من پکیج ایران رادیاتور دو مبدل دارم صحیح و سالم کار میکند و لی زمانیکه هم شوفاژبرا گرم کردن منزل روشن هست و هم در حمام از آب گرم استفاده میشود آب سرد میشود و باید کلیدرادیاتور را خاموش کنیم تا آب گرم مصرفی حمام تامین شود البته نه اینکه ایرادی با همزمانی استفاده باشد ولی آب سرد میشود و انگار پکیج دو کار را نمی تواند بخوبی انجام دهد مشکل دوم که نمیدانم مشکل هست یا نه زیاد روشن و خاموش شدن زیاد بخش رایاتور ها هست یطوریکه شب که هیچ کاری با آب گرم نداریم هر 30 ثانیه کمتر یا بیشتر به نسبت کم و زیاد کردن درجه شوفاژ جرقه میزند چند ثانیه شعله روشن میماند و خاموش میشود دمای منزل گرم است ولی تا صبح هر 30 ثانیه به 30 ثانیه حالا کمتر یا بیشتر پکیج روشن و خاموش میشود تا صبح لازم به ذکر است وقتی درجه شوفاژ را عوض میکنم تا درجه پایین می آید و به درجه من که رسید روشن میشود درجه بالا میرود خاموش میشود و دوباره این کار تا صبح تکرا میشود از اساتید گرام ممنون میشوم مشکل را بازگو فرمایند با احترام.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید حدادی 1397-09-23 07:40
سلام وقت بخيردوست عزيز
پکیج نسبت به بازوبسته شدن آب گرم وهمچنین گردش آب رادیاتورها نسبت به درجه ترمستاتی که شماتنظیم میکنیدکارمیکند واگرزودخاموش وروشن میشودگرمایش رادیاتورها راتغذیه میکندوراهی نیست که کمترخاموش وروشن شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رمضانی 1397-09-20 10:02
با سلام.پکیج ایران رادیاتور دارم تو بالکنه.بطور مدام و مستمر شعله روشن وخاموش میشه البته نیازی به هیچ کاری نیست ودستگاه کارش رو میکنه و نیازی به روشن کردن مجدد و غیره نیست.حتی صبح زود که همه خوابند و شیرآبی باز نیست دقت میکنم این صدا از پکیج به گوش میرسه! (فشار دستگاه را هر از گاهی که روی 1 میاد تنظیم میکنم و میارمش نزدیم 1.5).علت چیست؟ وآیا در دراز مدت آسیب میزنه به دستگاه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.تشکر -رمضانی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدیزاده 1397-09-24 10:11
سلام وقتتون بخیر.
راجع به اینکه دستگاه مرتب خاموش و روشن میشود وقتی دمای رادیاتورها به دمایی که شما تنظیم کرده ايد برسد پکیج خاموش میشود تا مجددا به دمای نرمال برسد ولی اگر خاموش و روشن شدن حدودا زیر یک دقیقه باشه احتمالا مشکلی است ، معمولا اگر فیلتر برگشت رادیاتورها ، زیر پکیج کثیف باشد این حالت پیش میاد ، در مورد اینکه دستگاه را مرتب آبگیری میکنید ، هر بار آبگیری،باعث ورود رسوبات جدید به سیکل گرمایشی میشه و خرابی دستگاه بعد مدتی ، که باید علت پایین آمدن فشار که یا نشتی سیکله یا خراب منبع انبساط ، بررسی بشود و رفع ایراد شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # میثم امامی 1397-10-01 15:14
با سلام و احترام! پکیج ایمر گاس ما مدتیه که همش خاموش میشه سرویس کلی شده ولی دو روز خوبه باز افت بار پیدا میکنه و خاموش میشه!؟ تعمیر کار میگه شاید بدش باشه نظر شما چیه!؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1397-10-02 13:57
سلام باید ببینید چطور و از کجا افت پیدا میکنه.کلا توی پکیج ها دو راه وجود داره برای افت فشار اب سیستم گرمایش.اولی شیر پرکن هست که اگر خراب بشه اب گرمایش افت میکنه و تخلیه میشه یا میره بالاتر از ۲ بار و ۳ بار.دومین راه هم سوراخ شدن مبدل ثانویه هست اگر دو مبدله باشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1397-10-13 10:51
سلام ، وقت بخیر
پکیج ایران رادیاتور
در مود تابستانه آب گرم مصرفی سرده و شعله تشکیل نمیشه
در مود زمستانه آب اول گرمه ، بعد سرد میشه
مبدل رو هم رسوب زدایی کردیم ولی درست نشده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # Omid hadadi 1397-10-14 03:29
سلام شستشوی مبدل به احتمال زیاد درست انجام نشده چون اکثرا یکی ازمبدلها را اسیدشویی میکنند باید 2 مبدل اسید شویی بشه و همچنینntcبازدید و در صورت خرابی تعویض بشه تا مشکل حل بشه درضمن شستشوی مبدلها باید با پمپ انجام بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فتاح 1397-10-16 00:33
سلام ممنون از مطالب آموزنده شما. اگر اگر در هر دو حالت گرمایشی و استفاده ازآب مصرفی شعله اصلا کم و زیاد نشود و حتی با پیچ تنظیم شعله هم شعله کم و زیاد نشود علت چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1397-10-16 23:06
سلام وقتتون بخیر
۱ معیوبی یون حسگر شعله تعویض گردد

۲ خرابی شیر برقی گاز پکیج باید تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سمانه روشن 1397-10-19 19:13
باسلام.ماتازه اسباب کشی کردیم تویه خونه،که رادیاتورزیادگرم نمیشه تواطاق،بخاطرهمین وضعیت بچع کوچیکم سرماخورده،خودم دارم تحقیق میکنم اشکال کارکجاهست.درضمن پکیج خیلی اتومات میکنه،بارهابه شوهرم گفتم ولی ترتیب اثرنمیده،میشه لطفاراهنمایی کنیدخودم مشکلش روحل کنم.باتشکرفراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-20 18:09
سلام سوال شما درست مطرح نشده و مارک دستگاه هم ذکر نشده اگه رادیاتورها نصفش گرم ونصف دیگه سردکه بایدهواگیری بشه اگه دماهمه جایکسان هست وزیاد گرم نیست احتمال داره پمپ برگشت مشکل داشته باشه و یا داخل رادیاتور و یا یکی از خطها گرفتگی داشته باشه که باید شستشو بشه و یا مبدل رسوب داره و باید اسید شویی بشه و یا ntcدستگاه خرابه و باید تعویض بشه تمام مواردی که گفتم باعث این مشکل میشه وحتما باید تست بشه تامعلوم بشه مشکل کدام مورد هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید حاج میرزا علی ا 1397-10-20 09:05
علت اینکه گرمکن حمام گرم میشود ولی اب سرد است چیست در پکیج ایران رادیاتور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid hadadi 1397-10-21 19:48
سلام مبدل رسوب دارد و باید اسیدشویی شود و همچنین ntcبازدید و در صورت خرابی تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1397-10-23 10:35
با عرض سلام وخسته نباشید بنده پکیج بوش ۲۴ هزار دارم در زمستان وقتی رادیاتور ها را روشن میکنم بعد از ۲ ماه وقتی آب گرم را باز بسته میکنم پکیج شروع به فندک زدن مکرر برای روشن شدن رادیاتور میکند بعضی وقت روشن و بعضی وقت ارور میدهد یک بار هم نمایندگی آمد و پکیج را باز کرد و داخل پکیج را با فوتی گرد و خاک را گرفت و برای مدتی درست شد ولی باز دوباره امسال همین مشکل را پیدا کرده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-10-24 21:43
سنسور اب گرم شما درست تشخیص نمیدهد
بنظر من باز هم به همان سرویس کار قبل مراجعه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1397-10-25 00:16
سلام

پکیج ایران رادیاتور در حالت زمستان دمای آب روی 80 گذاشتیم اما وقتی آب به 40-50 دماش میرسه دوباره روشن میشه تا دما به 80 برسه برای همین رادیاتورها در زمان کم شدن درجه آب که 40 میشه سرد میشن و گرمای لازم ندارن مشکل از چی میتونه باشه؟

با سپاس از وقتی که میزارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1397-10-25 22:59
پکیج شما نیاز ب سرویس داره و باید سنسورها و ترمیستورها برسی شود توسط متخصص
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن