نصب و راه اندازی کابین های مخصوص دوش، سونا، جکوزی و یا ترکیب این موارد این روزها در خانه های لوکس طرفداران زیادی دارد. بخصوص اینکه نه تنها مصرف آب زیادی ندارند بلکه در صرفه جویی در مصرف آب هم تا حدود زیادی موثر بوده و مزایای سلامتی و بهداشتی فراوانی هم برای آنها بر شمرده شده است.

اما یکی از عمده نگرانی های دارندگان این نوع کابین ها امکان جابه جا کردن آنها است. زمانی برای نصب کابین جکوزی سونا آپارتمانی خود قطعا هزینه زیادی انجام داده اند و با شوق فراوان از آن استفاده کرده اند و وقتی از این وسیله استفاده شود، انگار زندگی بدون آن مشکل می شود.

اما نیاز به نگرانی نیست. خوبی اتاقک ها و یا کابین های های مختلف به امکان جابه جا کردن و انتقال آنها است. برخلاف تصور و توصیه برخی از کارشناسان در مورد عدم جابه جایی این کابین ها و احتمال آسیب دیدن آن، اگر این کار توسط افراد خبره انجام شود به راحتی امکان پذیر بوده و هیچ مشکلی هم برای آنها پیش نخواهد آمد.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 1

برای شفاف شدن این موضوع طریقه جابه جایی یک کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی را که توسط همکاران ما انجام شده با هم مرور خواهیم کرد تا هم نحوه جابه جا کردن کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی را به شما آموزش دهیم و هم اینکه امکان سنجی این موضوع را به خود شما واگذار کرده باشیم.

ضمن اینکه اگر شما هم از جمله افرادی هستید که در خانه خود از کابین وان جکوزی سونا خانگی استفاده می کنید و نیاز به تیمی متخصص داشتید به تجربه و تخصص ما اعتماد کنید.

نحوه جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی

بنا به درخواست یکی از مشتریان به خانه ای در فرمانیه مراجعه شد که در این خانه کابین وان جکوزی از نوع ترکیبی نصب شده بود و مشتری دوست داشت آن را به منزل جدید خود در آیت ا... کاشانی انتقال دهد.

این کابین های ترکیبی نه تنها از وان جکوزی استفاده می کنند و نیز به شناخت مراحل نصب جکوزی را دارند بلکه به دلیل استفاده از ژنراتور بخار باید به تجهیزات نصب سونا خانگی نیز آشنا باشید.

مهم ترین نکته در هنگام جابه جایی کابین وان جکوزی سونا دار این است که اغلب به دلیل حجیم بودن این کابین ها باید بتوانید آنها را از هم باز و یا به اصطلاح دمونتاژ کنید. ضمن اینکه باید محل نصب کابین را ابتدا بررسی کرده باشید و امکان نصب کابین وان جکوزی سونا دار در محیط جدید را برآورد کرده باشید.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 2

مکان مورد نظر باید عایق درستی ترجیحا داشته باشد، برق مناسب و توان تحمل وزن کابین و وان پر آب را داشته باشد.

قبلا در مقاله نصب کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی توضیح داده شد که شرایط نصب به چه صورت است و چگونه باید یک کابین را نصب کنید.

عمدتا کابین های دارای وان جکوزی و سونا حجم زیادی دارند، به همین دلیل کارشناسان ما هم در گروه تاسیسات 24 ساعته ابتدا امکانسنجی جابه جایی را بررسی کردند و سپس کابین را دمونتاژ کردند.

مراحل دمونتاژ کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی به شرح زیر است:

 • ابتدا دیواره های پایین کابین را باز کردیم
 • سپس باید درب جلویی کابین وان جکوزی را باز می کردیم. این درب ها و دیوارها همه بوسیله پیچ های مخصوص به هم اتصال داده شده بودند

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 3

باز کردن درب و دیواره جلو کابین وان جکوزی سونا دار

 • سپس سقف کابین را باز کردیم
 • بعدا باید بررسی می کردیم که شیلنگ آب و یا بخار به دیوارهای کناری کابین نباشد. اگر بود باز کنید. در این کابین اتصالی به دیواره ها نبود
 • سپس اگر جعبه ژنراتور در کنار کابین قرار دارد باید ابتدا جعبه ژنراتور را باز کنید که به همراه ژنراتور و سایر اتصالات برقی و آب و بخار باید باز شود. جعبه نمونه کابین ما در پشت کابین قرار داشت.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 4

تصویر پمپ جکوزی

 • مرحله بعدی باز کردن دیواره های کناری بود.
 • اقدام بعدی باز کردن وان جکوزی کابین بود. برخی از این جکوزی ها بر روی پایه های مخصوص و برخی به بدنه اصلی اتصال دارند. یعنی با باز کردن درب جلویی کابین و دیواره های کناری عملا سه طرف نگهدارنده وان جکوزی هم باز شده اند. اما اگر بر روی پایه خود باشد خیلی تاثیری باز کردن دیواره ها بر وان جکوزی ندارد. در نمونه کابینی که کارشناسان ما باز کردند وان جکوزی بر روی پایه خود بود و البته به بدنه هم اتصال داشت.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 5

باز کردن سقف و دیواره های کناری کابین

 • در مرحله بعدی باید کابین را به جلو بکشید و تمامی شیلنگ های بخار، آب و اتصالات دیگر مانند شیرآلات را باز کنید. سعی کنید حتی المقدور سیم کشی کابین را دست نزنید. تعداد شیلنگ های بخار و آب بسته به نوع کابین متفاوت است. البته خیلی هم نیازی به باز کردن این اتصالات نیست مشروط به اینکه به خوبی مهار شوند.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 6

نمایی از پشت کابین وان جکوزی سونا آپارتمان

تمامی این تجهیزات که باز شد یک کابین کاملا دمونتاژ داشتیم که به راحتی و با رعایت شرایط ایمنی قابل حمل بود. خیلی مراقب باشید که در زمان حمل آسیبی به لبه ها و یا محل های اتصال دیوارها به هم ایجاد نشود.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 7

تصوری از قطعات مختلف کابین وان جکوزی سونا دار دمونتاژ شده

کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی معمولا نیازی به چسب سیلیکونی ندارد و به خودی خود آب بندی انجام می دهد. اما در صورت آسیب دیدن و یا حتی خط و خش می تواند از آب بندی بیفتد و ممکن است امکان آب بندی آن مشکل باشد.

مراحل مونتاژ کردن و نصب کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی در مکان جدید

پس از اینکه این کابین وان جکوزی سونا خانگی از هم باز شد مرحله اول بررسی وضعیت محل نصب بود که همانگونه که گفته شد محل باید کاملا عایق باشد، تحمل وزن بالای کابین را داشته باشد و امکانات مورد نیاز مانند برق، لوله کشی آب گرم و سرد و لوله کشی فاضلاب را داشته باشد.

کابین وان جکوزی سونا خانگی نیاز به انشعاب فاضلاب مستقل، یک انشعاب مستقل آب و یک پریز مستقل برق دارد. اگر هر یک از این موارد نبود باید برای لوله کشی آب گرم و سرد و فاضلاب با تکنسین تاسیسات و برای تامین برق مورد نیاز در صورت لزوم ما متخصص برق کار تماس بگیرید.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 8

قبلا در مقاله ای جداگانه مراحل نصب کابین دوش و وان جکوزی آپارتمانی کاملا و قدم به قدم تشریح شد و دوستانی که نیاز به نصب این نوع کابین ها دارند می توانند این مقاله را مطالعه کنند. ضمنا انواع دیگر کابین ها هم مانند نصب کابین دوش و یا اتاقک دوش را هم در مقلات مختص خود می توانید مطالعه کنید.

اما کارشناسان گروه تاسیسات 24 ساعته کابین را در محل مورد نظر به صورت زیر استقرار و راه اندازی مجدد کردند:

 • ابتدا باید دیواره پشتی وان جکوزی سونا خانگی اتصال داده می شد. چراکه بعد از نصب امکان جابه جایی کابین سخت می شد.
 • سپس ژنراتور را اتصال دادیم و لوله آب و بخار را در جای خود با دقت و بصورت آب بندی اتصال دادیم و به چند راهه مخصوص پخش بخار لوله تامین بخار اتصال داده شد و یک انشعاب هم به چند راهه پخش کننده آب اتصال داده شد.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 9

نمایی از چند راهه آب و بخار در پشت کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی

 • درست مطابق روشی که لوله ها و شیلنگ ها باز شده بود لوله های تامین آب برای قسمت های مختلف و ورودی بخار کابین در فضاهای مورد نیاز اتصال داده شدند.
 • سیم برق کابین وان جکوزی سونا دار بررسی شد و بصورت صحیح مهار شد.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 10

نصب صحیح لوله های بخار و آب کابین وان جکوزی سونا خانگی

 • جکوزی در محل خود قرار داده شد و سیفون آن بسته شد و به فاضلاب هدایت شد. جکوزی دارای پایه های قابل تنظیم بود که بوسیله آن می شد کار تراز کردن وان جکوزی را بعدا انجام داد
 • دیوارهای سمت راست و چپ کابین را در جای خود اتصال دادیم
 • سقف کابین را بعد از نصب دیوارها در جای خود اتصال دادیم.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 11

نصب دیواره ها و سقف کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی

 • کابین دو دیواره نصفه در جلو و یک درب کشویی داشت . ابتدا باید دیواره های جلویی اتصال داده می شد و بعدا درب شیشه ای در ریل مخصوص کابین جاسازی و توسط بست های مخصوص خود کابین اتصال داده می شد.
 • توسط پایه های تنظیم کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی در جای خود دقیقا تراز و صاف شد.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 12

تراز کردن و نصب دیواره های پایین کابین

 • دیواره های پایین کابین که کار پوشاندن وان جکوزی را بر عهده داشتند و پایه ها را پنهان می کردند به در جای خود بسته شدند. این دیواره ها از اطراف به دور خود کابین اتصال داده می شوند.
 • در نهایت اقدام به نصب شیرآلات داخل کابین وان جکوزی سونا دار شد.
 • ژنراتور و برق کابین بررسی و تست شد و به مشتری تحویل داده شد.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 13

کابین نصب شده در محل جدید

در نظر داشته باشید که امکانات، تجهیزات و نقشه ساخت هر یک از کابین های وان جکوزی که به سونا هم مجهز است ممکن است با هم متفاوت باشد و بهتر است به خوبی به روش نصب کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی آشنا باشید و یا دستورالعمل نصب آن را مشاهده کنید. هرچند در هر صورت توصیه می شود که حتما این کار توسط کارشناسان خبره انجام شود.

اگر کابین وان جکوزی سونا خانگی کوچک باشد و ابعاد زیادی نداشته باشد همانند یخچال و یا کولر آبی می توانید با احتیاط و بدون دمونتاژ کردن هم آنها را انتقال دهید هرچند این موضوع ریسک جابه جایی کابین را به شدت بالا می برد و کار البته دشواری هم هست.

سابقه و تخصص کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته در حوزه های تاسیساتی خانگی و اداری و صنعتی از گروه ما یک گروه حرفه ای و متعهد ساخته تا بتوانیم تمامی نیازهای تاسیساتی و نصب تجهیزات بهداشتی خانه ها و ادارات مختلف را به راحتی در هر گوشه از تهران با سیاست گذاری درست و استقرار کارشناسان خود در تمامی نقاط تهران به راحتی و با ضمانت عهده دار باشیم.

جابجایی کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی 14

کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی نصب شده توسط همکاران ما

سوابق کاری ما در نصب انواع کابین دوش، اتاقک دوش، نصب وان جکوزی کابین دار و سونا دار و ساده و ... مبین این موضوع است که طیف تخصص ما گستردگی زیادی دارد و رضایت بالای مشتریان ما که در صفحه سوابق کاری ما کاملا مشهود، قابل استناد و پیگیری است نیز نشان دهنده تعهدات و توان بالای اجرای مجریان متخصص و حرفه ای ما است.

نظر جناب آقای بشارتی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه نصب مجدد کابین دوش و توالت فرنگی

 

شما هم می توانید در صورت نیاز به جابه جایی و یا نصب انواع کابین وان جکوزی سونا آپارتمانی و یا انواع سونا و جکوزی و تجهیزات بهداشتی و همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال و نیازهای مشاوره ای با کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته در تماس باشید.

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد