تصور کنید پس از یک روز طولانی و خسته کننده به خانه بیایید و در جکوزی خانگی داغ خودتان دراز بکشید و با فشار آب مالش داده شوید. این کار خستگی شما را به کلی از بین خواهد برد.

بسیاری از مردم علاقه دارند که در خانه خود وان داشته باشند و از آن استفاده کنند تا استحمام بهتری داشته باشند ولی وقتی به جای یک وان معمولی بتوانید از جکوزی استفاده کنید خواهید دید که تاثیر خیلی بهتری خواهید دید.

 

 در مقاله نصب وان حمام آپارتمانی توضیح دادیم که انواع وان در چه ابعاد و اندازه هایی برای خانه و آپارتمان ها تولید می شوند.

در این مقاله قصد داریم ضمن اشاره به تفاوت وان جکوزی و وان معمولی نحوه نصب آنها را هم توضیح دهیم.

نصب وان جکوزی خانگی 01

نمونه یک جکوزی خانگی

جکوزی چه حسنی نسبت به وان معمولی دارد

احتمالا شما هم به جواب این سئوال را می دانید.

جکوزی به دلیل خدمات درمانی که به ما می دهد بسیار بیشتر مورد توجه است ولی بد نیست بدانید جکوزی شاید هزینه برق را هم به هزینه های شما اضافه کند.

ولی به دلیل اینکه سیستم گرم کننده خودکار دارد و معمولا به دلیل داشتن یک سیستم تصفیه آب آن خیلی دیر به دیر تعویض می شود هزینه آب را به شدت کاهش می دهد.

ضمن اینکه باید در نظر داشته باشید یک تفاوت اساسی بین جکوزی و وان هم به غیر از اینکه جکوزی آب را با فشار به بیرون برای ماساژ بدن هدایت می کند این است که شما نمی توانید از موارد شوینده بدن در آب آن استفاده کنید زیرا قرار نیست پس از هر بار استفاده آب آن را خالی کنید.

دیواره، نما، جنس و ساخت جکوزی ولی شباهت زیادی به وان های معمولی دارد. این جکوزی های خانگی و یا جکوزی های آپارتمانی با استانداردهای وان ساخته می شوند.

اندازه و استانداردهای وان را قبلا در مقاله نصب وان آپارتمانی توضیح دادیم و شما هم می توانید برای اطلاع از اندازه و سایز این جکوزی ها مقاله نصب وان خانگی را مطالعه فرمایید.

جهت دیدن انواع وان حمام و وان جکوزی و مقایسه آنها با یکدیگر، همانطور آگاهی از قیمت آنها بر روی لینک وان حمام و جکوزی در سایت دیجیکالا بزنید.

چنانچه می خواهید با دیگر مزایا و معایب جکوزی خانگی آشنا شوید، روی لینک مقاله مورد نظر بزنید.

 

لوله کشی وان جکوزی خانگی

معمولا در خانه های امروزی حمام ها به شکلی طراحی می شوند تا صاحبین خانه در صورتیکه تصمیم به تعبیه وان در خانه داشته باشند با مشکلی مواجه نشوند.

همانگونه که در مقاله لوله کشی فاضلاب توضیح دادیم خروجی آب به سمت رایزرهای اصلی همیشه باید با تعبیه یک سیفون همراه باشد.

حالا برخی از تجهیزات مانند توالت فرنگی خودشان دارای سیفون سر خود هستند، برخی مانند سینگ سیفون مخصوص به خود دارند و برخی مانند توالت ایرانی و کفشورها را باید با در نظر گرفتن یک سیفون لوله کشی کرد.

نصب وان جکوزی خانگی 02

تعبیه سیفون در لوله کشی زیر سقفی برای جکوزی

برای وان جکوزی هم باید یک لوله 45 در نظر گرفته شده باشد که بهتر است دارای سیفون باشد. این که می گوییم بهتر است به این دلیل است که وان های جکوزی را می توان با سیفون مخصوص به خودشان هم نصب کنید.

بهترین حالت ولی تعبیه سیفون به لوله فاضلاب است. این کار باعث می شود که راحت تر هم بتوانید وان جکوزی را نصب کنید.

برای این کار باید درست همانند سیفونی که برای کفشور کار گذاشته می شود یک سیفون هم برای جکوزی در نظر گرفته شود و خروجی آب آن کمی از همسطح کف سازی ساختمان بالاتر در نظر گرفته شود و با یک درپوش بسته شود.

نصب وان جکوزی خانگی 03

لوله کشی فاضلاب زیر سقفی و تعبیه سیفون 45 توسط همکاران ما

در هنگام نصب وان جکوزی خیلی ساده نصاب وان این لوله را با اره و یا دستگاه فرز برش می دهد و لوله خروجی وان جکوزی را به آن وصل می کند.

 

نصب وان جکوزی در حمام

صرف نظر از اینکه بخواهید وان جکوزی را در حمام اتاق شخصی خودتان نصب کنید و یا حمام اصلی خانه باید در نظر داشته باشید که بهتر است این کار توسط کادری مجرب و حرفه ای انجام شود.

اما بسیاری از صاحبین خانه دوست دارند هزینه های خود را حتی با نصب وان جکوزی توسط خودشان کاهش دهند. اگر شما هم دوست دارید این کار را خودتان انجام دهید بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

 

تنظیم پایه ها

نصب و راه اندازی جکوزی موفق از سطح زمین شروع می شود. منظور اینکه اگر سطح قرارگرفتن وان جکوزی صاف و هموار نباشد تخلیه آب و سایر اجزای وان جکوزی با مشکل مواجه خواهد شد و بدنه جکوزی هم راحت تر آسیب می بیند.

اگر شما قرار است وان جکوزی را در طبقات بالاتر نصب کنید باید در نظر داشته باشید که مقاومت کف ساختمان باید حداقل به اندازه ای باشد که بتواند وزنی حدود 150 کیلوگرم در هر متر مربع را به راحتی تحمل کند.

توصیه می شود برای نصب وان جکوزی از یک فریم و یا قالب برای حمایت از بدنه جکوزی استفاده شود تا در صورت فشار زیاد بتواند به عنوان ساپورت و نگه دارنده وان عمل کند.

در ضمن پایه های وان جکوزی بهتر است بر قسمت هایی قرار بگیرد که بتن و مقاومت بیشتری دارند.

نصب وان جکوزی خانگی 04

نمایی از زیر وان جکوزی با پایه های قابل تنظیم

پنل دسترسی وان جکوزی را فراموش نکنید

این یک واقعیت است که تمامی تجهیزات مکانیکی و تاسیساتی نیاز به تعمیر و نگهداری دارند.

پس فراموش نکنید پنل دسترسی وان جکوزی را به شکلی نصب کنید که به راحتی بتوانید در صورت نیاز به تعمیر به موتور و پمپ دسترسی داشته باشید و مجبور نباشید کل وان را دوباره باز و بسته کنید.

 

نصب لوله خروجی به فاضلاب

حالا باید لوله سیفون وان را نصب کنید. وان های جکوزی سیفون هایی دقیقا مشابه سایر وان های معمولی و حتی تا حدودی شبیه به سیفون ظرفشویی و روشویی دارند.

تفاوت آنها در پنجره خروجی آن گاها دیده می شود که تفاوت های نصب این پنجره ای ممکن است متفاوت باشد.

نصب وان جکوزی خانگی 05

نصب سیفون جکوزی

بهتر است پس از اینکه سیفون را نصب کردید اولین کاری که انجام می دهید تراز کردن وان جکوزی باشد. بسیاری از وان های جکوزی دارای پایه هایی قابل تنظیم هستند.

تراز را بر روی وان جکوزی قرار بدهید و با استفاده از این پایه ها وان را تراز کنید. حالا باید لوله خروجی را به فاضلاب هدایت کنید.

اگر وان جکوزی دارای لوله های خرطومی باشد که اغلب هم به همین شکل هستند تنها کاری که باید انجام دهید این است که لوله را به اندازه برش داده و حدود سانتی متر وارد لوله فاضلاب کنید و بعدا اگر لاستیک درز بندی ندارد با چسب دور آن را بپوشانید.

 

بستن بست ها

جکوزی ها از نظر شکلی تفاوت های زیادی با هم دارند. برخی بیضی شکل، برخی گرد و برخی مربعی و مستطیلی هستند. عموما اشکال منحنی دار مانند دایره نیازی به اتصال به دیوار ندارند.

این وان های جکوزی را باید بعضا به زمین بست کرد ولی اگر مستطیلی و یا مربعی باشند به دیوار هم بست می شوند و حتی برخی از آنها را در دل زمین و یا در یک سکوی از پیش طراحی شده قرار می دهند.

نصب وان جکوزی خانگی 06

نمونه نصب جکوزی در دل زمین

در حالت مستطیلی و مربعی تنها کافی است لبه ها را اندازه گرفته و به بسته ها را در دو یا چهار جا به دیوار پیچ کنید. وان جکوزی را در جای خود قرار داده و بست ها را روی لبه و یا جایگاه وان جکوزی قرار داده و بست را محکم کنید.

اما اگر جکوزی گرد باشد باید پایه ها را به زمین پیچ کنید. در این حالت باید جای پایه ها را علامت گذاری و هر پایه را با دو تا سه پیچ به زمین اتصال دهید و بعدا باید پایه ها را به وان جکوزی محکم کنید.

 

سیم کشی و نصب موتور جکوزی

تولید کنندگان جکوزی خودشان معمولا در خدمات پس از فروش خودشان نصب وان جکوزی را برای مشتریان خود انجام می دهند و معمولا اعلام می کنند که اگر اشتباهی از طرف شما سر بزند جکوزی از گارانتی خارج می شود.

همین موضوع باعث می شود اغلب افراد خودشان ریسک نصب وان جکوزی را نکنند. اگر در محاسبات خود اشتباه کنند وان جکوزی از گارانتی خارج می شود و در اصل ضمانت نامه لغو می شود.

برخی از وان های جکوزی خودشان اتصالات برقی و موتور را سر هم کرده اند. برای نصب برق این موتور ها تنها کافی است سیم را در محل تعیین شده وصل کرده و به برق بزنید.

نصب وان جکوزی خانگی 07

محل قرار گرفتن موتور جکوزی

اما برخی از این وان های جکوزی سیم کشی دقیق تری نیاز دارند. معمولا به دلیل دور موتور و یا قابلیت های خاص موتور این وان ها نصب و سیم کشی آنها نیاز به دقت بیشتری دارد.

معمولا برای این نوع وان های جکوزی یک راهنمای نصب تعبیه می شود ، کافی است بر اساس نقشه راهنما و با دقت به رنگ سیم ها اتصال سیم ها را انجام دهید تا موتور آماده کار شود.

 

تست و راه اندازی

وقتی سیم کشی و نصب وان جکوزی تمام شد ابتدا باید تست انجام دهید. در این حالت باید تخلیه آب، خروجی آب به فاضلاب ، کار کرد موتور و دور های متفاوت موتور ، سیستم تصفیه آب جکوزی و ... را به خوبی بررسی و سپس از آن استفاده کنید.

در ضمن به یاد داشته باشید که بهتر است اتصال بدنه جکوزی را هم بررسی کنید. بخصوص در هنگامی که آب در جکوزی باشد ممکن است یک اتصال بدنه کوتاه هم خطرناک باشد.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

نصب و راه اندازی و یا لوله کشی فاضلاب وان جکوزی خود را به کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته واگذار کنید و از خدمات تمام وقت و حرفه ای ما بهره مند شوید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +2 # صابری 1397-02-07 20:22
سلام
وان جکوزی نیاز به لوله کشی اضافه تری دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # اسماعیلی 1397-02-08 22:44
سلام
اگر لوله آب سرد و گرم و فاضلاب داشته باشد خیر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # فریدونی 1397-02-09 22:30
سلام
وان جکوزی بهتر است آماده خریداری شود یا در خود خانه طراحی شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-10 22:55
سلام
جکوزی های آماده امکانات خوبی دارد و تقریبا همه نیازها را پاسخگو است. اما اگر اصرار به اجرای جکوزی در خانه دارید و هزینه برای شما مشکلی ندارد ساخت جکوزی در خانه هم ایده خوبی است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +8 # اردبیلیAlijeddi 1398-10-30 01:51
باسلام ایده خوبی است ساخت درمنزل وان جکوزی ولی به تجربیات ساخت تاکنون وامروزی بنده از وان مشکلاتی بعدن به وجود میاورد نم ونشتی هر قدر تلاش کنی عایق آبندی جواب نمیده درست ظرف مدت 9ماه....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # راویار 1397-02-14 00:16
برای نصب جکوزی اگر راه فاضلاب نداشته باشیم مشکلی دارد از فاضلاب کفشور حمام استفاده کنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-02-14 23:18
این کار باعث می شود که مجرای خروجی آب تنگ تر شود و احتمال گرفتگی لوله بالاتر رود. بهتر است یک مسیر مستقل پیش بینی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1397-10-09 14:40
سلام
یک سوال کمتر مرتبط
آیا نصب جکوزی از لحاظ قانونی در آپارتمان ممنوع است و آیا مدیر ساختمان میتواند مانع از استفاده آن شود؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # Omid hadadi 1397-10-10 19:46
سلام درآپارتمانهایی که دیگرواحدها جکوزی ندارند باید کارشناسی بشه که کف سرویس وهمچنین سقف تحمل وزن جکوزی راداشته باشد البته باهماهنگی بامدیرساختمان و درعین حال وان جکوزی های آماده هم دربازار موجود هست که خیلی از آپارتمان هاازاین دستگاه استفاده میکنند و مشکلی هم برای بقیه ایجاد نمیکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1397-10-11 09:15
سلام
در حال حاضر وان جکوزی نصب هست. مدیر ساختمان میگه هزینه آب زیاد میشه. بهش گفتم که علاوه بر شارژ مبلغی اضافه تر میدم ولی قبول نمیکنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجتبی اسمعیلی 1397-10-11 10:05
سلام وقتتون بخیر
برای این قضیه بهتره با یک مشاور حقوقی مشورت کنید که بهتر راهنماییتون کنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # نظری 1397-11-12 21:47
سلام.
از وقتیکه همسایه طبقه بالای من جکوزی نصب کرده سقف حمام من هر چند روز یکبار چکه میکنه. تا کنون دهها بار این اتفاق افتاده. بارها اعتراض کردم که اقدام اساسی برای رفع این مشکل انجام دهد. ولی ترتیب اثر نمیدهد. دیگه خسته شدم. لطفاً راهنمایی کنید چکار کنم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1398-02-25 20:48
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
تا زمانی که مشکل به طور کلی برطرف نشه مشکل باقی خواهد ماند
مشکل ‌به احتمال خیلی زیاد از لوله ی فاضلاب و در نهایت از عایق کف میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اعتمادی 1398-01-09 00:01
سلام خسته نباشید
ببخشید من جکوزی خریدم ولی مشکلم اینه کفشور اصلی حمام می ره زیر جکوزی میشه پایین پنل جلویی رو کمی برش داد آب از زیر بره تو چاه یا میشه جکوزی رو کمی بالاتر ببریم تا آب به کفشور راه پیدا کنه مرسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مصطفی اسماعیلی 1398-03-04 15:07
سلام
اکثرا پایه جکوزی ها قابلیت ریگلاژ دارند و ارتفاع قابلیت بالا و پایین آمدن دارد.
برش قاب ظاهر زیبایی ندارد.
بهتر است انجام ندهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضاملک محمدی 1398-05-02 12:01
سلام خسته نباشید
لوله سردوگرم جگوزی درچه ارتفاع وکجاقراربگیرد بهتره
طول وان جگوزی180در80سانتیمتر
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-07-15 23:14
سلام
لوله های سرد و گرم بسته به انتخاب جکوزی دارد میتوان آن را در ارتفاع 30سانتیمتر از کف تمام شده تعبیه کرد و با استفاده از شلنگ های بلند وصل نمود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # زبردست 1398-08-17 15:20
سلام دکمه پاور جکوزی روشن نمیشه یعنی نه میشه چراغ ها رو روشن کرد نه خود موتور جکوزی رو اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +9 # اردبیلیAlijeddi 1398-09-16 01:56
باسلام شما میتوانید دکمه پاور روتعمیرکنید سوالی بود درخدمتم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شهریاری 1398-11-03 08:52
سلام اگه حمام لوله کشی مخصوص جکوزی رو نداشته باشه آیا نیاز به کندن کف حمام برای اینکار هست یا روش دیگه ای میشه انجام داد؟ و هزینه کامل نصب یک جکوزی یکنفره در چنین شرایطی چقدر است؟ تشکر فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # اردبیلیAlijeddi 1398-11-04 16:37
باسلام کاربرگرامی وان یک آب سرد ویک گرم میخوادکه میتوان روکار کار کرد ودرتخلیه وان که میتوان ازکف شور حمام کمک گرفت ولوله خورتومی تخلیه وان روبه کف شورنصب کرد.. قیمت وشما باسایت ما تماس گرفته وهماهنگی کنید بازم سوالی بود درخدمتیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کیوان 1399-03-02 09:24
با سلام بنده در حال ساخت خانه هستم و ابعاد حمام ۱۷۵ در ۲۴۴ سانتی متر هستش و میخام وان جکوزی و دوش و توالت فرنگی داشته باشم بنظر شما سایز مناسب وان جکوزی چی باشه و چ مواردی در نصب لوله و کفشور و برق و غیره باید رعایت کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-03-23 02:24
باسلام مدل های گوناگونی الان دربازار است شما میتوانید باکارشناس فروش تماس گرفته وابعاد خودروذکر کرده وکمک بخوایید وطراحی وساخت شه. درمورد لوله کشی وبرق وان جکوزی ارتفاع برق وان باید پایین تر از وان باشه واز پریزهای ضدآب کار شه یعنی زیر وان قرار بگیره ولوله کشی یک آب سرد وگرم برا وان لوله کشی بشه طوری باید باشه که لوله هام زیر وان قرار بگیره که دست وپاگیر نشه وحمام رو بارویت خوبی نشان داده ووان درست جای خود بشینه وبرای تخلیه وان نیاز به یک کف شور که اونم درست پایین وان قرار داده که شیب داده شود که به خوبی تخلیه شده وزیر وان آب نمونده واذیت نکنه. توالت فرنگی مونده به سلیقه ونقشه وطراحی که طرح کشیده ودوش هم بغل وان قرار داده که بعد وان دوش گرفته شود ومانع نشه وراحت تر باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1399-03-19 07:38
با عرض سلام ببخشید، پریزبرق جکوزی خانگی در ارتفاع چند سانتی حمام ودر کدام طرف جکوزی نصب می شود؟ آیا نصب این پریز در این ارتفاع داخل حمام مشکل سازنیست؟! با تشکر فراوان.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-03-23 02:19
باسلام کاربرگرامی. پریز وان جکوزی از پریزهای ضدآب باید نصب شود وازارتفاع وان شما پایین تر باشد یعنی ارتفاع هرچند باشه باید پایین وان جکوزی نصب شود ودرکدام سمت نصب شود در سمت وقسمت راست حمام باید نصب شود ومونده به شرایط واندازه وان شما وکدام مدل ازوان میباشد که مدل های گوناگونی داشته وسیم ها اکثرا در سمت راست ورودی حمام میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # افشین 1399-12-30 18:37
سلام
آیا با نصب موتور و سوراخکاری امکان تبدیل وان فایبر گلاس به وان جکوزی وجود دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1400-01-03 02:25
باسلام کاربرگرامی امکان تبدیل هست ولی هزینه اینکار از یک وان جکوزی برای شما بیشتر خواهدشددیوارها،نما،جنس وساخت جکوزی شباهت زیادی به وان های معمولی دارند.این جکوزی های خانگی ویاجکوزی آپارتمانی بااستانداردهای وان ساخته میشوند دیواره، نما، جنس و ساخت جکوزی ولی شباهت زیادی به وان های معمولی دارد. این جکوزی های خانگی و یا جکوزی های آپارتمانی با استانداردهای وان ساخته می شوند.وبرای تحقیق واطلاعات بیشتر درقسمت جستجو وان جکوزی روسرچ کنید واز مقالات واطلاعات کامل وکاملتر که مدیران زحمت کش دراختیار ما گذاشتن بهره مند شده ومشکل خودرو حل کنید اگرمجددسوالی بود درخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر 1400-01-24 13:51
سلام خوبین جکوزی با کلید های کنار در قبلا روشن میشد کار میگرد الان وقتی میزنم کلید هارو چند وقتی هست روشن نمیشه زیاد هم باهاش کار نمیگردیم اصلا مشکلش میخواستم بدونم از چی هست اینا از مشهد هستیم بعدشم وقتی روشن هم نمیشه چرا سیم ها چراغ چشمک زن قرمزی ولی روشن میشه وقتی میخوای جکوزی روشن کنی که روشن نمیشه فقط چراغ چشمک زن جای سیم ها روشن میشه به رنگ قرمز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1400-02-27 10:18
سلام
وقتتون بخیر
بعضی دستگاه ها سنسور دارند آب باید به حدی برسد تا عمل کنند یعنی وان باید مقداری حتما پر باشد
مسئله بعدی آب خوردن کلید پاور تو مدل های برد دار هست که ما به جای اون کلید پنوماتیک نصب می کنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن