لوله کشی قلب ساختمان است که شامل لوله کشی آب، لوله کشی فاضلاب و لوله کشی سیستم گرمایشی می شود. اهمیت لوله کشی از این لحاظ است که بعد از اجرا نمی توان به راحتی تغییراتی در آن ایجاد کرد و هرگونه تعمیرات تخصصی نیازمند حضور لوله کش با تجربه است.

به همین دلیل اجرای لوله کشی در ساختمان باید طبق اصول آن اجرا شود و آشنایی با قوانین لوله کشی و مدل های مختلف آن در کنار اطلاع از انواع لوله قابل استفاده در این سیستم می تواند به ما کمک کند تا یک سیستم لوله کشی بدون ایراد داشته باشیم. 

نکات فنی و ایمنی در اجرای لوله کشی ساختمان

قبل از اینکه روش لوله کشی ساختمان را توضیح دهیم، به سراغ نکات فنی و ایمنی مهم در زمان اجرای لوله کشی می رویم. چون توجه به این نکات ضامن کیفیت بالای لوله کشی در ساختمان است:

 • لوله کشی بایستی در کوتاه‌ترین مسیر و با کمترین پیچ و خم انجام شود و در عین حال موازی یا عمود بر دیوارهای ساختمان باشد.
 • در ساختمان های مسکونی، لازم است از نصب لوله های آب و فاضلاب در کنار هم پرهیز شود. زیرا بر اثر گذشت زمان و تشکیل پوسیدگی در لوله ها و از بین رفتن آب بندی آنها، احتمال دارد تراوش و آلودگی آب های آشامیدنی و بهداشتی باعث آلودگی آن شود.
 • درصورت اجتناب ناپذیربودن این امر، لوله کش باید فاصله مناسب را رعایت کرده و در نصب لوله کشی های افقی، لوله های فاضلاب را در زیر سایر لوله ها قرار دهد.
 • لوله کشی آب سرد و گرم بایستی نزدیک دیوارها، تیغه ها و سقف ها اجرایی شود و از انجام آن به صورت کف خواب پرهیز شود.
 • محل لوله های عمودی را باید به صورتی در نظرگرفت که طول لوله کف خواب به میزان حداقل ممکن باشد. تغییر زاویه در لوله کشی ها برای پیروی از امتداد دیوارها، براساس دستور و طبق نقشه انجام می شود.
 • چنانچه لوله های افقی به صورت زیرسقفی یا تحت پوشش سقف کاذب باشد، بایستی اجرای آن در حداکثر ارتفاع ممکن صورت گیرد.
 • اجرای لوله کشی در بالای دستگاه های برقی ممنوع است. اگر این کار در پاره ای از اوقات اجتناب ناپذیر است، بایستی نصب سینی قطره گیر در زیر لوله ها پیش بینی شود تا از بروز خطرات برق گرفتگی و اتصال و سوختن سیم ها و دستگاه ها جلوگیری شود.
 • قبل از اجرای لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان، باید مسیرهای عبور لوله را با رشته های کاری دیگر (ساختمانی، برقی، مکانیکی) مطابقت داد تا با ایجاد هماهنگی، از دوباره کاری های احتمالی جلوگیری شد.

شایان ذکر است که اساساً، در اجرای تاسیسات ساختمان مبنای عمل، نقشه های از قبل طرح شده است و در نتیجه پیشبینی های لازم جهت جلوگیری از تداخل لوله های بخش های مختلف تاسیساتی به عمل می آید.

لیکن در موارد متعددی، برحسب شرایط اختصاصی اجرای کار، نقشه ها و طرح ها تغییر می کند که مجری قبل از شروع کار موظف به کنترل کلیه موارد اجرایی اعم از عدم تداخل لوله کشی های مختلف، سرگیر نبودن لوله ها و مانع نبودن از باز شدن کامل درها و پنجره ها است.

Screenshot_173.png

16  نکته طلایی در لوله کشی ساختمان

 1. تمام لوله هاي آب سرد و گرم و برگشت آبگرم مصرفي و تهويه ساختمان از نوع (PE-RT/ALL/PE-RT) و قطر “ 5 است، مگر آنكه نوع ديگري در نقشه ها و مقادير كار، ذكر شده باشد.
 2. لوله ها بايد برابر نقشه راست - شاقولي و تا حد امکان بدون خم موازي با ديوار يا عمود بر ديوارهاي
  ساختمان اجرا شوند.
 3. تمام لوله هایی كه از داخل يا زير ديوارها عبور مي کنند، بایستی در برابر شکستگی محافظت شوند.
 4. اجراي لوله های آب سرد و گرم به موازات پي های ساختمان يا ديوارهاي باربر در فاصله اي كمتر از يك متر از آنها تنها با تصويب دستگاه نظارتی مربوطه امکان پذیر است.
 5. تمام لوله هایی که پایين تر از پي ها يا ديوارهاي باربر ساختمان اجرا و جایگیری می شود، بايستی در خارج از زاويه 45 درجه پي قرار گرفته شود، مگر اينكه تصویبی جز اين صورت گرفته باشد.
 6. کارگذاری لوله ها بايد به مــوازات هم باشد و فاصله آنها از يكديگر بايستی به اندازه اي باشد كه عايق كاري كامل لوله ها و دسترسي به شيرها به منظور بازديد و تعمير فراهم شود.
 7. محافظت در مقابل یخبندان و ایزوله سازی برای تمام لوله هایی كه در خارج از ساختمان و يا ديوارهاي خارجي ساختمان اجرا مي شوند باید انجام شود.
 8. تمام لوله هاي افقي سرد وگرم و برگشت آب گرم مصرفی بايئ شيب يكنواخت حداقل برابر يك در هزار به سمت نقاط پائين دست لوله كشي داشته باشد تا هنگام لزوم امکان تخليه آنها فراهم باشد.
 9. پس از پايان كار روزانه لوله كشي بايد انتهاي سرباز لوله ها به وسيله درپوش يا كرباس يا ديگر مواد تصويب شده بسته شود تا مانع ورود مواد خارجي به داخل لوله ها شد.
 10. بعد از پایان لوله كشي، سيستم آبرساني سرد و گرم بايد به مدت 24 ساعت تحت فشار 10 اتمسفر آزمايش شود.
 11. عایق کاری لوله آبگرم مصرفي و برگشت آبگرم بايد به وسیله عايق پلي يورتان يا فوم پلي اتيلن به ضخامت يك اينچ انجام شود.
 12. در اطراف تمام لوله هاي واقع در خارج كانال بايد ماسه خشك ( ماسه بادي ) ريخته شود و از ريختن گچ يا خاك همراه با گچ در اطراف لوله پرهیز شود.
 13. تمام شير فلكه هاي كشویي- توپكی- يك طرفه- سوزني و صافي ها تا قطر 2.5 اينچ از نوع برنجي دنده اي با فشار كاری 150 پوند بر اينچ مربع و قطر 3 اينچ و بيشتر از نوع چدني با اتصال فلنجي با فشار كار 125 پوند بر اينچ مربع خواهد بود. مگر آنكه در نقشه ها و مقاديركار نوع ديگري ذكر شده باشد.
 14. نصب شيرفلكه تخليه آب در مسير ورود لوله هاي به داخل ساختمان الزامي است.
 15. لوله ها و اتصالات جوشي سياه و گالوانيزه نبايد به يكديگر متصل شوند و اتصال هر جنس لوله بایستی با اتصالات هم جنس خود باشد.
 16. تمام مصالح و لوازم مصرفي بايستي قبلا به تصويب كارفرما يا دستگاه نظارت رسیده باشد.

Screenshot_166.png

ارتفاع استاندارد نصب شیرها و سر لوله ها در لوله کشی ساختمان

بهتر است بدانید که ارتفاع نصب شيرها يا سر لوله ها از كف تمام شده ساختمان به شرح زير است:

 • دستشويي 52 سانتيمتر
 • آشپزخانه (ديواري 100 سانتيمتر- توكاسه 52 سانتيمتر)
 • شير مخلوط دوش 80 سانتي متر
 • شير مخلوط وان 65 سانتي متر
 • فلاش والو 80 سانتي متر
 • شير توالت تخت شرقي 30 سانتي متر
 • توالت فرنگي 30 سانتي متر
 • فلاش تانك180 سانتي متر
 • فاصله دو سر لوله برای شير مخلوط دوش و ظرفشويي و وان و شير مخلوط ديواري 16-18 سانتيمتر از يكديگر
 • فاصله دو سر لوله برای لوله کشی آب سرد و گرم دستشويي 20 سانتي متر
 • در شيرهاي مخلوط، قرارگیری شير آب سرد در سمت راست و شيرآب گرم در سمت چپ صورت می پذیرد.

Screenshot_165.png

لوله کشی آب ساختمان

لوله کشی اصلی ساختمان از شبکه آب شهری توسط لوله های اصلی به گونه های مختلف به ورودی واحدهای مورد نظر می رسد. سپس در هر واحد اجرا می شود.

برای آبرسانی، روش های متعددی وجود دارد که پرکاربردترین آنها شامل: سیستم توزیع آب در ساختمان با استفاده از مخزن ثقلی، سیستم توزیع آب در ساختمان با استفاده از مخزن تحت فشار و سیستم توزیع آب در ساختمان با استفاده از بوستر پمپ می شود.

 لوله کشی آب را به روش های زیر قابل اجراست:

ساده ترین شکل لوله آب سرد و گرم ساختمان به صورت روکار است که اغلب در ساختمان های در حال ساخت انجام می شود. در این روش لوله های آب اغلب به صورت انشعابی و از روی دیوار یا لبه آن به محل های مصرف هدایت می شود.

مزیت مهم لوله کشی روکار در دسترس بودن لوله ها است که می توان در زمام تعمیر یا تعویض لوله ها از این مزیت استفاده کرد. با این حال شکل ظاهری لوله کشی روکار چندان زیبا نیست ولی می توان با داکت کشی کمی جلوه آن را بهتر است.

 • لوله کشی آب انشعابی

در روش انشعابی که از شیوه های قدیمی است ، از محل ورودی لوله اصلی بر روی زمین یا زیر سقف خوابانده و سپس در جهت فضاهای مورد نظر امتداد پیدا کرده و انشعاباتی به هر فضا گرفته می شود.

اشکال اصلی روش انشعابی این است که در زمان مصرف، آب به نسبت برابر برای تمامی فضاها پخش نشده و در زمان استفاده مصرف کننده جلویی تر، مصرف کننده انتهایی با مشکل مواجه می شود.

 • لوله کشب آب کلکتوری

در روش کلکتوری، آب در ورودی اصلی ساختمان یا واحد وارد کلکتور می شود که به تعداد فضاهای مورد نظر دارای انشعاب است و از هر انشعاب لوله ای به سمت فضای مورد نظر کشیده می شود.

این کار سبب برابری بیشتر مصرف آب در واحدها می شود و انشعابات وابستگی کمتری به یکدیگر دارند.

Screenshot_167.png

انواع لوله آب قابل استفاده در لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان

لوله های مورد استفاده که بیشتر در ایران جهت لوله کشی استفاده می شوند به شرح ذیل است:

 • لوله های آهنی که از دیر باز استفاده می شده و امروزه بیشتر جهت پروژه های بزرگ و صنعتی استفاده می شوند.
 • لوله های PVC یا همان لوله های پلیمری سبز و سفید.
 • لوله های پنج لایه که امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت مقایسه لوله تک لایه و 5 لایه پیشنهاد میکنیم دو کلیپ کوتاه زیر را ببینید.

نظر آقای مهندس اسماعیلی در مورد تفاوت لوله تک لایه و 5 لایه

نظر جناب آقای میرچولی در مورد تفاوت لوله 5لایه و تک لایه

جدول سایزبندی لوله های قابل استفاده در لوله کشی آب سرد و گرم

لوله های به کار رفته در سیستم لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان اندازه های متفاوتی را در بر می گیرد. در جدول زیر، اندازه شماری از پرمصرف ترین لوله های موجود در بازار ارائه شده است.

Screenshot_171.png

فیلم نحوه لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان

کلیپ زیر راهنمای جامع لوله کشی اب سرد و گرم ساختمان از زبان مهندس اسماعیلی کارشناس نظام مهندسی است که بصورت تصویری با نحوه لوله کشی سرد و گرم ساختمان آشنا می شوید.

 

لوله کشی شوفاژ 

به لوله کشی و تجهیزات مورد استفاده جهت بهره برداری از سیستم گرمایش، لوله کشی گرمایش می گوییم. لوله کشی گرمایش را نیز مانند لوله کشی آب می توانید با کمک یکی از روشهای زیر اجرا کنید:

 

لوله کشی گرمایش از کف

گرمایش از کف یکی از پربازده ترین سیستم های گرمایشی در مناطق سردسیر است که بعد از مرحله کف سازی ساختمان اجرا می شود. در این سیستم لوله های پنج لایه حامل آب گرم در کف ساختمان خوابانده می شوند تا با منتقل کردن حرارت آب داخل خود به گرمایش محیط کنند.

بهترین و می توان گفت تنها لوله استاندارد قابل استفاده در سیستم گرمایش از کف، لوله پنج لایه است که تحمل حرارتی بالایی دارد و بدون نیاز به هیچ اتصالی در کف ساختمان اجرا می شود. شما می توانید جهت اطلاع از صفر تا صد سیستم گرمایش از کف روی لینک مقاله کلیک کنید.

Screenshot_168.png

لوله کشی فاضلاب

لوله کشی فاضلاب در ساختمان بسیار مهم است. زیرا جهت تغییر این لوله کشی یا هر گونه رفع عیب پس از اتمام پروژه خسارات زیادی در ساختمان متحمل می شوید.

 لوله کشی فاضلاب بوسیله لوله های پولیکا معمولاً توسط چسب و لوله های پوش فیت اجرا می شود. امروزه بدلیل استقامت بهتر و اجرای آسان تر از لوله های پوش فیت بیشتر استفاده می شود.

این لوله ها در کیفیتهای متفاوت در بازار موجود هستند. سری های جدید این لوله دارای امکان بازکردن سیفون از زیر در موارد مورد نیاز نیز می باشند که با کمترین خسارات بتوان گرفتگی ها را رفع کرد. شما می توانید در کلیپ زیر از تفاوت بین لوله های پلیکا و پوش فیت مطلع شوید.

فیلم نظر مهندس اسماعیلی در مورد تفاوت لوله های پلیکا و پوش فیت

در لوله کشی فاضلاب باید مسئله سایزبندی و شیب لوله ها دقت بسیار زیادی شود. همچنین سیفون توالت باید همیشه تراز نصب شود تا در آینده با مشکل بوی بد مواجه نشوید.

در صورت امکان لوله کشی فاضلاب را می توان به صورتFull Vent  (فول ونت) اجرا کرد. این شیوه بدین صورت است که بعد از هر انشعاب (روشویی، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و ...) یک لوله با سایز کوچکتر از سمت بالا به مسیر وصل می شود که مسیر خروجی هوا فاضلاب است.

تمامی این مسیرها به یکدیگر وصل شده، سپس به سمت پشت بام هدایت می شوند، با این روش دیگر بوی نامطبوع از سمت لوله های فاضلاب به مشام نمی رسد.

Screenshot_172.png

قیمت لوله کشی ساختمان

قیمت لوله کشی ساختمان از مهمترین دغدغه ها موقع اجرای این سیستم است. چون می خواهیم بدانیم برای داشتن یک سیستم لوله کشی اصولی چقدر باید هزینه کرد؟

در جواب این سوال باید گفت قیمت نهایی لوله کشی ساختمان وابسته به قیمت لوله و اتصالات، دستمزد متخصص جهت اجرای لوله کشی، هزینه کنده کاری و حمل نخاله و در نهایت متراژ واحد ساختمانی است. بنابراین نمی توان مبلغ مشخصی در خصوص قیمت لوله کشی ساختمان در نظر گرفت.

با این حال شما می توانید در صورت تمایل به اطلاع از قیمت حدودی دستمزد اجرای لوله کشی آب در ساختمان خود به مقاله قیمت لوله کش= آب و فاضلاب ساختمان کلی و جزئی مراجعه کنید.

Screenshot_169.png

لوله کشی ساختمان در مشهد

شهر مشهد یکی از چندین شهر تحت پوشش خدمات تاسیسات 24 ساعته است. ما در این مجموعه اجرای لوله کشی ساختمان را توسط کاردی فنی و کاربلد از مجریان تاسیساتی به شهروندان مشهدی ارائه می دهیم. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله لوله کشی آب و فاضلاب مشهد مراجعه کنید

 

سوابق کاری تاسیسات 24 ساعته در اجرای لوله کشی ساختمان

مجموعه تاسیسات 24 ساعته تا کنون بیش از صدها پروژه لوله کشی ساختمان در انواع زمینه های لوله کشی آب، لوله کشی فاضلاب، لوله کشی شوفاژ و لوله کشی گرمایش از کف در سراسر شهر تهران و شهرستان های تحت پوشش خود انجام داده است.

این حجم از تعداد پروژه نشانی از کیفیت بالای خدمات این مجموعه و کادر فنی و متخصص آن است. برای آشنایی بیشتر شما با سوابق کاری این مجموعه تعدادی از پروژه های لوله کشی انجام شده توسط متخصصین تاسیسات 24 ساعته را در این قسمت بررسی می کنیم:

 1. لوله کشی آب، فاضلاب و شوفاژ در نازی آباد

یکی از مشتریان ما به نام آقای مهندس ترابیان برای بازسازی سیستم لوله کشی ساختمان خود از مجموعه ما درخواست کمک کردند. تیم اجرایی ما به سرپرستی آقای مهندس مصطفی اسماعیلی در محل پروژه حاضر شدند و بعد از بررسی شرایط در کمتر از 2 روز کاری کل سیستم لوله کشی آب، فاضلاب، پکیج و رادیاتور منزل آقای ترابیان را مورد بازسازی قرار دادند.

در این پروژه از لوله های پلیکا چسبی در سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان استفاده شد. همچنین لوله کشی آب و پکیج را با استفاده از لوله های پلیمری انجام دادند. در نهایت پکیج، رادیاتورها و شیرآلات ساختمان را در محل نصب کردند و پروژه در کمترین زمان ممکن و با بالاترین سطح از کیفیت به اتمام رسید. شما می توانید روند این پروژه را در کلیپ زیر تماشا کنید.

 1. تعویض رایزر لوله کشی سرد و گرم در ساختمان در سعادت آباد

رایزر، همان لوله اصلی آب یا فاضلاب یا گرمایش است که از ورودی ساختمان به داخل واحدها وارد شده و منشعب می شود. در این پروژه رایزر آب سرد و گرم ساختمان از نوع فلزی بوده و به مرور زمان دچار پوسیدگی و گرفتگی شده است.

به همین دلیل متخصصین ما به درخواست کارفرما در محل حاضر شدند و بعد از کارشناسی رایگان به این نتیجه رسیدند که رایزرها باید تعویض شوند. بنابراین لوله های فلزی قدیمی رایزر را از محل برش داده و بجای آن از لوله های جدید استفاده کردند. به این ترتیب فشار آب سرد و گرم در ساختمان به حد نرمال خود بازگشت. کلیپ زیر را تماشا کنید تا بیشتر با جزئیات کار آشنا شوید.

 1. اجرای کامل تاسیسات ساختمان ویلایی در جاجرود

سیستم گرمایش ساختمان تنها به گرمایش از کف و شوفاژ محدود نمی شود. بلکه سیستم فن کویل نیز یکی از سیستم های گرمایشی ساختمان است که در این پروژه از آن استفاده شده است.

پروژه مذکور به اجرای کامل لوله کشی آب، فاضلاب و فن کوئل در یک ساختمان ویلایی مربوط می شود که کل تاسیسات به صورت زیرسقفی اجرا شده است. شما می توانید روند اجرای این پروژه را به صورت تصویری در کلیپ زیر ببینید.

 1. اجرای کامل تاسیسات در ساختمان اداری

نمونه پروژه ای که قصد بررسی آن را داریم در یک ساختمان 400 متری ادای اجرا شده است. در این پروژه کل سیستم لوله کشی آب، فاضلاب، پکیج و رادیاتور به همراه نصب تجهیزات بهداشتی از جمله 3 عدد توالت ایرانی، یک عدد توالت فرنگی، 3 عدد روشویی، سیفون و سینک آشپزخانه توسط تیم فنی و تخصصی تاسیسات 24 ساعته نصب شده است.

اگر می خواهید بیشتر از جزئیات این پروژه مطلع شوید، پیشنهاد می کنیم مشاهده کلیپ زیر را از دست ندهید.

گواهی رضایت مشتریان ما

خوشبختانه تیم تاسیسات 24 ساعته توانسته است به دلیل پشتیبانی فنی قوی، گارانتی کیفیت خدمات و کمک گرفتن از نفرات حرفه ای و متخصص رضایت جمع زیادی از مشتریان خود را جلب کند. در این قسمت توجه شما را به گوشه ای از گواهی رضایت مشتریان این مجموعه جلب می کنیم.

 •  سرکار خانم مهندس ریاحی بابت پروژه بازسازی لوله کشی

متخصصین این مجموعه کار صفر تا صد بازسازی سیستم لوله کشی یک واحد مسکونی را در خیابان سعادت آباد و به کارفرمایی سرکار خانم مهندس ریاحی انجام داده اند. در این پروژه تمام لوله های آب سرد و گرم و شوفاژ تعویض شده و تجهیزات بهداشتی نصب شده اند.

از نظر خانم ریاحی پشتیبانی قوی این مجموعه به همراه اخلاق و رقتار حرفه ای تیم متخصصین باعث جلب رضایت ایشان شده است. شما می توانید گواهی رضایت ایشان را از زبان خودشان بشنوید.

 

 • جناب آقای سامانی بابت تعویض رایزرهای ساختمان 4 طبقه 16 واحدی

آقای سامانی یکی دیگر از صدها مشتری عزیز ما در این مجموعه هستند که به دلیل ترکیدگی رایزرهای آب ساختمان خود و بروز نشتی در طبقات از طریق جستجو در اینترنت با مجموعه تاسیسات 24 ساعته آشنا شدند.

 بنا به صحبت های ایشان کل روند بازدید و کارشناسی پروژه ایشان به صورت کاملاً رایگان انجام شده و بعد از آن تیم تخصصی وارد کار عملیاتی شده اند و رایزرهای ساختمان را به بهترین شکل ممکن تعویض کرده اند. کلیپ زیر را ببینید تا از دلیل رضایت ایشان مطلع شوید.

 

 • جناب خانم جلالی بابت اجرای صفر تا صد تاسیسات و لوله کشی ساختمان 8 طبقه

خانم جلالی مالک یک ساختمان 8 طبقه در نازی آباد هستند که ایشان نیز از طریق اینترنت با خدمات ما آشنا شده اند و بعد از ثبت سفارش توانسته اند از مهارت و تخصص تیم حرفه ای این مجموعه از خدمات لوله کشی آب و فاضلاب و گرمایش ساختمان بهره مند شوید. توضیحات بیشتر ایشان را در کلیپ زیر ببینید.

 

گارانتی و تضمین کیفیت خدمات

وجه تمایز مجموعه تاسیسات 24 ساعته با برخی از شرکت های خدمات تاسیساتی در ارائه گارانتی و تضمین کیفیت خدمات است که می تواند دلیلی به اطمینان این مجموعه از تخصص تیم تاسیساتی خود باشد.

روش بهره مندی از گارانتی خدمات به این صورت است که تمام خدمات این مجموعه همراه با تضمین کیفیت به شما مشتریان ارائه می شود. به این ترتیب چنانچه در طول مدت گارانتی مشکلی در سیستم شما ایجاد شود، این مجموعه متعهد است تا پروژه شما را مجدد مورد کارشناسی رایگان انجام دهد.

چنانچه مشکل از خدمات ارائه شده توسط متخصص این مجموعه باشد، پروژه توسط تیم متخصصین و این بار به صورت رایگان رفع عیب می شود.

 

خدمات لوله کشی ساختمان خود را به تیم تاسیسات 24 ساعته بسپارید

ما به چند دلیل به شما توصیه می کنیم خدمات لوله کشی ساختمان خود را به متخصصین این مجموعه واگذار کنید:

 1. تعداد پروژه های متعدد انجام شده که نشان دهنده تجربه و تخصص تیم تاسیساتی این مجموعه است.
 2. رضایت مشتریان که گواه از کیفیت خدمات این مجموعه است.
 3. ارائه ضمانت کیفیت خدمات که نشان دهنده تعهد مجموعه به ارائه خدمات با کیفیت است.
 4. امکان بهره مندی از برآورد رایگان قیمت پروژه که می توانید با قیمت های دیگر مقایسه کنید.
 5. عقد قرارداد قبل از اجرای پروژه که نشان از اعتبار و پایبندی این تیم در قبال تعهدات خود است.

 

روش های ثبت پروژه لوله کشی ساختمان در تاسیسات 24 ساعته

در نهایت مجدد یادآوری می کنیم که لوله کشی ساختمان، یکی از محبوب ترین خدمات ما در مجموعه تاسیسات 24 ساعته است که به صورت رایگان مورد بازدید کارشناسی قرار می گیرد. شما می توانید از 2 طریق درخواست خود را ثبت کنید تا در اولین فرصت مورد بررسی قرار بگیرد:

 1. تماس با شماره های موجود در سایت
 2. پر کردن فرم درخواست سرویسکار متخصص

پس فرصت را از دست ندهید و با برقراری ارتباط با ما، جوابی مطمئن برای مشکلات لوله کشی ساختمان خود پیدا کنید.

پرسش و پاسخ های متداول

 1. چه نوع لوله‌هایی برای لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان توصیه می‌شود؟

برای لوله کشی آب و فاضلاب، معمولاً از لوله‌های پلی اتیلن، PVC، و PEX استفاده می‌شود. انتخاب نوع لوله بستگی به کاربرد خاص، مقاومت در برابر فشار و دما، و ملاحظات بودجه‌ای دارد.

 1. چه نکات ایمنی و فنی‌ای باید در هنگام اجرای لوله کشی ساختمان رعایت شود؟

نکات ایمنی و فنی شامل اجرای لوله کشی در کوتاه‌ترین مسیر ممکن، پرهیز از نصب لوله‌های آب و فاضلاب در کنار هم، اجرای لوله‌ها موازی یا عمود بر دیوارهای ساختمان و اجتناب از اجرای لوله کشی بالای دستگاه‌های برقی است.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

نظرات مشتریان

اشتراک گذاری این صفحه