قبلا در مطلب نحوه لوله کشی پکیج دیواری در خصوص چگونگی لوله کشی رادیاتور و همچنین نحوه اتصال آن به پکیج توضیحات کاملی را داده ایم. همچنین قبلا یک فیلم آموزش نصب رادیاتور به دیوار برای شما بازدیدکنندگان سایت زیرنویس شده بود.

حال قصد داریم تا با کمک این فیلم که توسط همکاران ما در واحد تولید محتوای سایت تهیه شده است، نحوه نصب رادیاتور به دیوار به شما نشان دهیم.

جهت دانلود رایگان فیلم آموزش نصب رادیاتور کلیک کنید

توضیحات:

نحوه لوله کشی شوفاژ رادیاتور:

قبل از نصب رادیاتور باید لوله کشی شوفاژ در ساختمان اجرا شده باشد تا به واسطه آن آب گرم از طریق لوله های پکیج یا موتورخانه با رادیاتورها هدایت شود. نحوه لوله کشی شوفاژ به دو صورت کلی لوله کشی مستقیم و لوله کشی معکوس صورت می گیرد.

بعد از انتخاب نوع سیستم لوله کشی نوبت به انتخاب لوله می رسد که شما می توانید سیستم لوله کشی شوفاژ را با استفاده از لوله های پلیمری، لوله های پنج لایه انجام دهید و یا از لوله کشی شوفاژ به روش کلکتوری استفاده کنید.

همانطور که می دانید امروزه رادیاتورها در مدل های مختلف ساخته می شوند که رادیاتور پنلی، رادیاتور پره ای، رادیاتور قنیزی و رادیاتور شیشه ای چند نمونه از آن ها هستند که شما می توانید بسته به نیاز خود و همچنین نوع ساختمان یکی از این مدل ها را به منظور استفاده انتخاب کنید.

فیلم آموزش نصب رادیاتور1

نحوه نصب رادیاتورهای مختلف کمی با یکدیگر متفاوت است و مشاهده این فیلم به منظور نصب رادیاتورهای پنلی و پره ای مناسب است. به همین علت شما می توانید با مطالعه مقالات دیگر ما با نحوه نصب رادیاتور شیشه ای و همچنین با چگونگی نصب و راه اندازی رادیاتور قرنیزی نیز آشنا شوید.

در هنگام نصب رادیاتور به دیوار باید نکاتی مختلفی را رعایت کرد که از جمله آن ها می توان به فاصله رادیاتور تا دیوار، جنس سازه و میزان مقاوت آن و همچنین نسبت ظرفیت تولید حرارتی رادیاتور به متراژ ساختمان اشاره کرد.

شما می توانید با مشاهده فیلم آموزش نصب رادیاتور شوفاژ با سایر نکات مهم در زمان نصب رادیاتور آشنا شوید.

متن دیالوگ داخل فیلم:

 • ابتدا دو سر لوله رفت و برگشت را که در زمان لوله کشی جهت نصب رادیاتور انتظار قرار داده شده است، با فاصله مشخص از دیوار می بریم تا بتوانیم شیرهای رفت و برگشت را به آن وصل کنیم.
 • با کمک اتوی لوله مهره یک سر فلز را به لوله جوش می دهیم. البته بهتر است قبل از اتو کردن شیر رفت و برگشت را به مهره محکم کنیم.
 • شیر برگشت را هم مانند شیر رفت به لوله ائو می کنیم. در زمان اتو کردن دقت لازم را داشته باشید تا شیرها صاف اتو شوند تا در زمان نصب رادیاتور با مشکل مواجه نشوید.
 • جهت شیرها را با استفاده از آچار می توان به درستی تنظیم کرد.
 • فاصله دو شیر رفت و برگشت از کنار دیوار را اندازه گیری می کنیم تا رادیاتور تراز باشد.
 • مهره های رفت و برگشت رایادتور را قبل از شروع به نصب با توجه به جایگذاری رادیاتور در جای خود محکم می کنیم.
 • رادیاتور را به طور موقت به منظور تراز بودن و مشخص شدن مکان پایه دیواری در جای خود می بندیم.
 • نحوه علامت زدن مکان بست دیواری را در فیلم ملاحظه می کنید.
 • حال محل های علامت زده بر روی دیوار را به منظور نسب بست دیواری به کمک دریل سوراخ می کنیم. دقت کنید که مته بزرگتر از سایز پیچ نباشد، زیرا در این صورت رادیاتور بعد از نصب در جای خود جابجا خواهد شد.
 • بعد از سوراخ کردن دیوار بست دیواری را در جای خود محکم می بندیم.
 • در این مرحله رادیاتور را جهت نصب نهایی در جای قرار می دهیم.
 • توجه کنید که در زمان نصب رادیاتور بهتر است مهره های رفت و برگشت را به صورت همزمان با هم محکم کنید تا به خوبی بسته شوند.
 • برای اینکه رادیاتور در محل خود تراز باشد و وزن آن به خوبی بر روی بست باشد، با استفاده از پیچ تنظیم بست را در جای خود جابجا می کنیم تا در محل مناسب خود قرار بگیرد.
 • در انتهای کار که از محکم بودن و تراز بودن رادیاتور و همچنین محک بودن بست اطمینان حاصل کردیم، مهره های رفت و برگشت را با کمک آچار محکم می کنیم. بهتر است بعد از محکم کردن مهره ها بست تنظیم را نیز دوباره کنترل کنید.
 • در حال حاضر رادیاتور آماده استفاده می باشد.

در صورتی که برای نصب رادیاتور شوفاژ به دیوار ساختمان خود نیاز به مشاوره و کمک داشتید می توانید همین الان از طریق راه های ارتباطی با گره تاسیسات 24 ساعته تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد