چرا استفاده از خدمات ما؟

کیفیت و زیبایی

همکاران ما پس از اتمام کار فضا را تمیز می‌کنند و نیازی به نگرانی در مورد نظافت منزل یا محل کار خود بعد از برطرف شدن مشکل تاسیساتی ندارید.

سرعت عمل بالا

با توجه به استقرار همکاران ما در سراسر تهران در کمترین زمان ممکن در کنار شما هستیم و مشکلتان بر طرف خواهد شد.

دسترسی در 24 ساعت شبانه روز

همکاران ما در 7 روز هفته و حتی ایام تعطیل 24 ساعته در دسترس هستند.

چگونه مشکل شما را حل می‌کنیم؟

مراحل حل کردن مشکلات تاسیساتی شما

تماس و ثبت سفارش

پس از تماس شما و مشاوره رایگان، نزدیکترین مجری با توجه به زمان موردنظر شما انتخاب می‌شود.

انجام پروژه

مشکل تاسیسات در سریعترین زمان و بهترین کیفیت توسط همکاران ما بر طرف می‌شود.

پرداخت در محل

شما پس از انجام کار توسط مجری و حل شدن مشکل و کسب رضایت، تسویه حساب می‌کنید.

نظرات برخی از مشتریان

پره های ردیاتور که اکثرا آلومینیومی هستند وظیفه ی انتقال گرما از لوله های زیرین را به محیط دارند و هر چه تعداد آنها بیشتر شود میزان انتقال گرما افزایش پیدا می کند.

حالا به این می پردازیم که چگونه باید تعداد آنها را محاسبه کنیم و آیا نسبت خاصی بین مساحت ساختمان و تعداد و اندازه ی پره ها وجود دارد؟

قبلا در مقاله نحوه تعویض و اضافه کردن پره های رادیاتور توضیح دادیم که در صورت نیاز به اضافه و یا تعمیر کردن پره رادیاتور های پره ای به چه شکل باید عمل شود.

در این جا لازم به توضیح است که در صورتیکه در محاسبات خود به این نتیجه رسیدید که پره های رادیاتور شما برای گرمایش کم و یا زیاد هستند می توانید با اضافه و یا کم کردن پره ها مشکل را حل کنید.

برای این منظور بهتر است مقاله نحوه تعویض پره رادیاتور را مطالعه فرمایید.

محاسبه تعداد پره های رادیاتور شوفاژ بر اساس مساحت 1

نمایی از یک رادیاتور پره ای

در پاسخ باید گفت این نسبت به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی تواند نسبت ثابتی باشد، چرا که اگر محیطی با هدر رفت انرژی زیادی باشد، در آن باید از پره های بیشتری استفاده کرد، حتی اگر مساحت آن محیط کم باشد. به طور کلی عواملی که می توانند روی این قضیه تاثیر بگذارند در ادامه مطرح و بررسی می شوند.

۱ -عوامل آب و هوایی

تعیین تعداد پره های شوفاژ می تواند به طور مستقیم با نوع آب و هوای محل زندگی در ارتباط باشد. بطوری که در مناطق سرد تر مسلما به گرمای بیشتر و به طبع تعداد پره های بیشتری احتیاج است.

 

۲ -عوامل ساختاری ساختمان

نوع ساختمان خود می تواند عامل مهمی در تعیین تعداد پره های شوفاژ باشد. در همین زمینه ساختمان هایی که تعداد پنجره های بیشتری دارند و منافذ هدر رفت انرژی در آنها بیشتر است مسلما برای گرم شدن به گرمای بیشتر و تعداد پره های رادیاتور بیشتری احتیاج دارند.

نوع دیوار ها، جنس ساختمان و مصالح ساختمانی، ضخامت دیوار ها و حتی رنگ دیوار ها و نوع پنجره ها نیز می توانند در این مورد موثر باشند.

 

۳ -ارتفاع ساختمان نسبت به کف

هر چه ارتفاع ساختمان بیشتر باشد، ساختمان در معرض ورزش باد بیشتری قرار می گیرد و احتمال نیاز به گرمای بیشتر افزایش پیدا می کند.

البته زمانی که جهت تاش نور خورشید و میزان دریافت نور خورشید بیشتر باشد این قضیه می تواند عکس شود اما به طور کلی با افزایش ارتفاع هوا سرد تر می شود و نیاز به پره های بیشتر افزایش پیدا می کند.

محاسبه تعداد پره های رادیاتور شوفاژ بر اساس مساحت 2

انتخاب رادیاتور پره ای

عوامل متعدد دیگری می توانند در محاسبه ی تعداد پره های شوفاژ تاثیر گذار باشند که از آنها می توان نوع پنجره ها(دو جداره یا تک جداره)، وضعیت موتور خانه(عایق بودن یا نبودن)، محل موتور خانه و بسیاری عوامل دیگر را ذکر کرد.

اما چیزی که اینجا از اهمیت زیادی برخوردار است این است که چگونه از اتلاف انرژی جلوگیری کنیم و نیاز به وسایل گرمایشی را کمتر کنیم؟ برای پاسخ به این سوال به مثال زیر توجه کنید.

چندی پیش خانه ای در آلمان ساخته شد که دمای داخلی آن بدون نیاز به وسایل گرمایشی تا حدود بیست درجه سانتیگراد می رسید و این در حالی بود که دمای خارجی زیر صفر درجه بود. به نظر شما این امر چگونه ممکن است؟

اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم ساخت چنین ساختمانی در ایران نیاز به برنامه گذاری و برنامه ریزی طولانی مدت دارد اما به هر حال ما می توانیم با توجه به فاکتور های اتلاف انرژی میزان نیاز به وسایل گرمایشی و سرمایشی را کمتر کنیم و در موقعیتی که با مشکل کمبود انرژی مواجه هستیم در راه بهبود مصرف آن صرفه جویی کنیم.

در هر حال تعبیه درست رادیاتورها در مناطق مشخص و بر اساس محاسبات ساختاری می تواند تاثیر زیادی در کاهش مصرف انرژی داشته باشد و حتی جا نمایی این رادیاتورها هم اهمیت زیادی دارد.

در هر صورت باید با استناد به میزان مصرف خانه رادیاتورها انتخاب شوند و بعدا در صورت صرفه جویی می توان هر یک از این رادیاتور ها را از مدار خارج کرد.

حتی اگر به آن درجه از توان رسیدید که میزان اتلاف انرژی در خانه شما تا حدود زیادی کاهش یافت می توانید با مراجعه به مقاله نحوه تعویض پرده رادیاتور میزان پره ها را کاهش دهید.

 

فرمول محاسبه تعداد پره های رادیاتور

در واقع اولین قدم برای محاسبه تجهیزات گرمایشی در یک محیط این است که بار گرمایی محیط را به دست بیاوریم. برای این کار علاوه بر پارامتر های بالا عوامل دیگری هم دخیل هستند.

یکی از بهترین منابع برای محاسبه دقیق این موارد کتاب های هند بوک تاسیسات مکانی ساختمان هستند که می توانید تهیه و بر اساس آن اقدام نمایید.

اما به صورت کلی موارد زیر در تعییم این بار گرمایی دخیل هستند:

  • شرایط داخلی ساختمان
  • شرایط خارجی ساختمان
  • ارتفاع از کف ساختمان
  • میزان پرت انرژی ،با استناد به موارد فوق
  • طبقه مورد نظر . مثل همکف، زبقه میانی ، بالایی و ...
  • حجم هوای ورودی به ساختمان
  • اثرات دودکشی یا همان میزان انتقال گرما به بالای ساختمان
  • نوع مصالح
  • تعداد نفرات ساکن و ...

برای تعیین هر یک از این موارد جدول و استاندارد هایی وجود دارد. در این روش وقتی بار گرمایی محیط به دست آمد باید عدد به دست امده را بر ظرفیت حرارتی یک پره تقسیم کنید.

این ظرفیت حرارتی در هر کارخانه متفاوت است و در کاتالوگ خود رادیاتور معمولا نوشته شده است. با به دست آوردن ظرفیت حرارتی هر پره می توانید تعداد کلی پره های مورد نیاز برای محیط را به دست بیاورید.

اکنون باید پره ها را با استناد به منطقه محیط مورد نظرتان تقسیم کنید. مثلا در زیر پنجره ها و یا ورودی ها باید تعداد پره ها بیشتر و در کنار دیوارهای جانبی عقب اتاق ها کمتر باید باشند.

محاسبه تعداد پره های رادیاتور شوفاژ بر اساس مساحت 3

فرمول محسبه تعداد پره های رادیاتور در اکسل

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اگر بار گرمایی رادیاتور ها بالاتر برود می توانید با کم کردن ورودی رادیاتور میزان گرما را کاهش دهید ولی میزان گرما را نمی توانید با تغییر در سوخت پکیج بیشتر کنید و یا پکیج را تغییر دهید تا گرما بیشتر شود. از این رو باید در محاسبات خود همیشه دست بالا را بگیرید.

بصورت کلی و با تمامی تفاسیر بالا از فرمول زیر برای محاسبه تعداد پره رادیاتور مورد نیاز استفاده می شود:

۱kw = %۸۶ kcal/h ۱kcal = ۴ btu

البته در نظر داشته باشید که بار حرارتی 18 پره رادیاتور حدود 2260 کلول کالری به طور متوسط می باشد. که البته برای این میزان از حرارت باید دمای آب بین 70 تا 90 درجه باشد و دمای متوسط محیط خانه هم نباید کمتر و یا بیشتر از حدود 18 درجه باشد.

البته باید این نکته را هم گوشزد کرد که انتخاب تعداد پره برای رادیاتور با تمامی این محاسبات نهایتا نیاز به دانش تجربی هم دارد. دلیل آن هم خیلی ساده است. همیشه محیط یک دمای ثابت ندارد. همواره هوای بیرون در حال تغییر است و ورود و خروج هوا به ساختمان هم همیشه عددی ثابت را نشان نمی دهد.

از این رو برای محاسبه تعداد پره های رادیاتور برای یک واحد مسکونی شناخت منطقه جغرافیایی هم اهمیت زیادی دارد.

مثلا به طور میانگین می توان برای مناطق معتدل حدود 90 کیلو کالری در ساعت در هر متر مربع و در مناطق سردسیر باید حدود 110 کیلو کالری در هر متر مربع برای یک ساختمان واقع در طبقه وسط در نظر گرفت.

محاسبه تعداد پره های رادیاتور شوفاژ بر اساس مساحت 4

همواره به یا داشته باشید بار گرمایی بیرون و داخل همیشه در حال تغییر است.

توضیح ساده تر اینکه مثلا اگر برای خانه ای 100 متری در تهران که در طبقات میانی است قصد انتخاب رادیاتور پره ای داریم باید برای این 100 متر مربع با حدود 3 متر ارتفاع سقف 9500 کیلو کالری با در نظر گرفتن فرمول 95*100 و برای هر ساعت در نظر بگیریم.

برای تامین این نیاز باید یک حوله خشک کن 700 کیلو کالری در حمام و رادیاتورهایی با ظرفیت حرارتی 125کیلوکاری در سایر نقاط خانه با تقسیم بر تعداد مورد نیاز انتخاب شود. به شکل زیر:


9500-700=8800

با توجه به اینکه 700 کیلو کاری در ساعت را حوله خشک کن تامین می کند باید 8800 کیلو کالری هم توسط سایر رادیاتور ها تامین شود. برای این منظور همانگونه که توضیح دادیم میزان و بار حرارتی 125 کیلو کالری نیاز خانه است پس به شکل زیر تعداد پره ها محاسبه می شود:

8800/125=70 پره

در نتیجه جدای از موضوع حوله خشک کن باید 70 پره رادیاتور در این محیط داشته باشیم تا به ظرفیت حرارتی 125 کیلوکالری به راحتی دست پیدا کنیم.

حالا اگر طبقه اول یا همکف بودید و یا طبقه آخر بودید به این میزان 10 درصد اضافه کنید.

همچنین میتوانید جهت اطلاع دقیق از قیمت انواع رادیاتور و مقایسه آنها با یکدیگر بر روی لینک رادیاتورشوفاژ در سایت ایسام بزنید.

اگر نیاز به مشورت و یا خدمات نصب و راه اندازی پکیج و یا رادیاتور داشتید می توانید بر روی تخصص کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته حساب کنید.

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +21 # عقیل 1397-11-02 18:29
سلام.باسلام و احترام.من شمال ساکن هستم.رشت.طبقه چهارم یک ساختمان چهار طبقه به متراژ ۱۲۰ متر.دارم خونه میسازم.خاستم ببینم یه رادیاتور ۲۴ هزار ایران رادیاتور کافیه برای این فصا؟بعدش رادیاتور پره ای ای بهتره یا پنلی؟ اگه پره ای،چنتا پره لازمه و اگه پنلی،چن متر پنل لازمه؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +29 # مصطفی اسماعیلی 1397-11-05 09:50
سلام
پکیج ۲۴ هزار تا متراژ ۱۰۰ متر مناسب می باشد.
بهتر است از پکیج با ظرفیت بالاتری استفاده کنید که تعداد رادیاتورهای بیشتری گرم شود.
برای هر متر مربع یک پره در نظر بگیرید.
پنلی بازدهی بیشتری نسبت به پره دارد.
و با توجه به فضاها متراژ مشخص می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +16 # معین 1397-11-05 01:27
سلام کرمان هستم برای خانه۹۰متر ویلایی میخواستم ببینم چه تعداد پره رادیاتور لازم است ۵۴عدد وصل کردم اما شبها هوا سرد میشه باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +13 # مصطفی اسماعیلی 1397-11-05 09:46
سلام دوست عزیز
شهر کرمان بدلیل موقعیت جغرافیایی شب‌های سردی دارد و بطور میانگین هر متر مربع یک‌ پره احتیاج می باشد.
البته مکان قرارگیری نیز مورد اهمیت می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # جلال 1397-11-29 08:42
باسلام. اپارتمان 82متری دارم طبقه اول هستم وساکن ایلام. ومنزلم از زیر و دو جهت در مسیر باده ،پکیچ اپادنا 24هزار گرفتم با 3.60سانت رادیاتور پنلی مدل ایر تور پان، گفتم تعداد رادیاتور ها کم هستن یا نه ولی این پکیج قابلیت این رو داره که رادیاتور پنلی اضافه کنم. ممنون وسپاسگزارم از جنایعالی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # رضا پیری 1398-04-16 15:24
سلام با توضیحاتتون شما طبقه اول ساکن هستید اگه سقف پارکینگ خوب عایق نشده باشه و یا یونولیت کار نشده باشه احتمال زیاد زمستون هر کاری کنید کف خونه سرد میشه ولی در هر حال بنظر من رادیاتوراتون کمه ۲ متر اظاف کنید بهشون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +11 # ناشناس 1397-12-06 08:46
سلام
برای یک حال ۴۳متری و ۲تا اتاق خواب ۱۲ متری چند پره لازم است؟ساختمان ۲طبقه. طبقه دوم گیلان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # رضا پیری 1398-04-16 15:21
سلام وقت بخیر برای حال ۲ عدد امتری و اتاق ها ۲ عدد ۸۰ سانتی اگه جای سرد گیلان هستید نزدیگ حیران
اتاق هارو هم ۱ متری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # Fazel.ghanbarpour 1398-01-08 04:44
سلام یک واحد اپارتمان در کرج دارم که ۱۴۰ متر میباشد.شوفاژ خونه مرکزی داره و تعداد رادیاتورهای داخل واحد ۶۵پره است.الان چقدر باید اضافه کنم تا به دمای دلخواه برسم.ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # رضا پیری 1398-04-16 15:10
سلام وقت بخیر
توجه داشته باشید اگه رادیاتورا زیر پنجره و
جلو در ورودی نباشن سیستم شما خوب نمیتونه
وظیفه گرمایشو انجام بده اما
ملاک های بعدی
چند متر از دیوارهای شما باز هست یعنی
همسایه نداره
پنجره ها دوجداره هستن یا نه
اگر همه اینارو بذاریم کنار ۶۵ پره برا اونجا کمه
۱۰۰ پره کلا در نظر بگیرید اگه خیلی سرده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +8 # ywsfhashmi0903 1398-01-09 22:22
یک لوله سایز ۲۵ چند پره رادیاتور را گرم میکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # رضا پیری 1398-04-16 15:08
سلام وقت بخیر
متراژ لوله هم مهمه ولی شما حداقل ۵ متر رادیاتور رو در نظر بگیر حداکثر ۱۰ متر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # حمزه 1398-04-17 20:16
سلام من ساکن خوزستان دزفول هستم برای ساختمان 5 طبقه100 متری روال طراحی و محاسبه سرانگشتی شوفاژ و رادیاتور چگونه هست لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +9 # جلال شریفی 1398-04-18 11:43
برای محاسبه ظرفیت گرمایشی پکیج
متراژ به متر مربع رو ضرب در 150 میکنید
عدد بدست آمده بصورت کیلوکالری است
تقسیم بر 860 میکنید و بدست میاد

بعنوان مثال ساختمان 140 متری چه ظرفیت پکیجی لازم است؟

140×150=21000kcal
21000 ÷ 860 =24.4 kw
پس ما برای گرمایش یک واحد 140 متری یک پکیج 24کیلووات لازم داریم
البته ناگفته نماند سرویس بهداشتی و آشپزخانه مشمول متراژ واقع نمیشوند ولی در این محاسبه بنده برای روشن شدن مطلب و فهم راحت کلی توضیح دادم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # حسن 1398-05-15 11:36
سلام خونم ۶۳مترمنطقه۲۲ می باشددرحال حاضر۳۵پره رادیاتورداره با یه پکیج ۲۴هزار میخواستم بپرستم چنتا دیگه پره رادیاتور میتونم اضافه کنم تا خونه گرم تر بشه؟ضمنا با اضافه کردن پره رادیاتور به پکیج فشار میاد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # مصطفی اسماعیلی 1398-05-25 09:19
سلام
وقت بخیر
با اضافه کردن پره ، پکیج بیشتر کار میکند تا گرمای مطلوب داشته باشید.
در رابطه با اضافه کردن تعداد پره مکان رادیاتورها خیلی مهم است که نقاطی باشد که از نفوذ سرما جلوگیری کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد رضا آقایی 1398-06-22 14:34
سلام.بابت یه ساختمون یه طبقه حوالی هشتگرد که چهار طرفشم بازه، حدود ۱۲۰ متر مربع و نماش حدود ۱۵ متر طوله و پنجره های تمام قد خورده با توجه به راندمان پایین تر رادیاتور نسبت به بخاری ، بهتر نیست از بخاری استفاده شه چون با مواردی که ذکر شد تقریبا ۷ متر فقط پذیرای ۶۰ متریش رادیاتور احتیاج داره و با توجه به قدی بودن پنجره ها امکان نصب رادیاتور نزدیک پنجره هم وجود نداره. ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # سیامک نعمت پور 1398-06-29 03:06
سلام وقت بخیر
معمولا هر متر مربع یک پره رادیاتور محاسبه میکنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # تقی نژاد 1398-07-17 01:21
باسلام من ساکن شهریار هستم منزلی دارم با ۱۰۵متر زیربنا (دوبلکس)ارتفا ۶متر .در نیم طبقه ی بالا دو اتاق خواب که هر کدام ۱۵متر میباشد . چه نوع پکیج و چه اندازه مناسب است .ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک نعمت پور 1398-07-21 01:35
سلام وقت بخیر پکیج ۲۴۰۰۰ کافیه و به اندازه هر متر مکعب یک پره رادیاتور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # بابک 1398-07-21 17:12
سلام
برای یک واحد مسکونی که یک پذیرایی به متراژ ۴۸متر و ۵ اتاق خواب هرکدام ۱۲متر و یک سالن ۳۰متری چه نوع پکیجی پیشنهاد میکنید . و اینکه آیا یک دستگاه جوابگو هست یا نه . ساکن آزربایجان هستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک نعمت پور 1398-07-29 03:19
سلام وقت بخیر
دستگاه ۲۴هزار. به ازای هر متر مربع یک پره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # بنیادی 1398-07-24 23:12
با سلام .پکیج 36هزار ایران برای ی ساختمان 270متری جواب میده و چند پره رادیات برای 270متر بنا لازم هست از کرج
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک نعمت پور 1398-07-29 03:19
سلام وقت بخیر بله . وبه ازای هر متر مربع یک پره رادیاتور مورد نیاز است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # علی 1398-08-08 23:01
سلام برای گرمایش یک اطاق15 متری در طبقه همکف به چند پره رادیاتور احتیاج است. ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-09-15 03:14
سلام به کاربر گرامی برای گرمایش خوب و مطلوب که نه زیاد دمای اتاق گرم شود نه سرد رادیاتور 10پره مارک کال جوابگو کارتون هستش فقط برای خرید از رادیاتورهای یک تیکه استفاده نکنید اگه مارک کال هم نخریدید فقط رادیاتوری بخرید که پره هاش از هم جدا باشد یعنی کم و زیاد بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # داوداقاخانی 1398-08-10 14:55
سلام 54مترفضاداریم خونه حیاطی شیشه ها دوجداره چندمتررادیاتور پنلی نیاز است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-16 21:36
سلام به کاربر گرامی برای انجام و نظر دادن اینکار نیاز حضوری به سرویسکار میباشد در صورت تمایل با شماره شرکت تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین 1398-08-13 12:42
سلام جهت یک طبقه آپارتمان درطبقه چهارم ۳خواب پذیرائی آشپزخانه پگیچ چندهزارلازم است باچندمترپره درضمن چهارطرف آپارتمان خالی است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-16 19:24
سلام کاربر گرامی برای واحد شما پکیج 28kw مارک ایران رادیاتور کافی هستش برای رادیاتور ها هم برای پذیرایی ها اگه زیر پنجرتون لوله کشی شده باید زیر هر پنجره رادیاتور 12 پره بذارید اگه 2تا پنجره دارید اگر هم اصلا زیر پنجره ها رادیاتور تهویه نشده باشه که کار غیر اصولی هستش شما برای پذیرایی 2تا رادیاتور 15پره بگذارید البته اگه 3تا جای رادیاتور داره همه رادیاتورها رو 12 پره بذارید برای اتاق خواب ها 10 پره کافی میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # جواد نیکبخت 1398-08-15 16:14
سلام من منزلم ۱۱۰مترهست ۵۰ پره رادیات داره یکطرفه منزل زمین خالی هست چند پره دیگه نیازهست برای گرم کردن پکیج من بوتان BN324iهست جواب میده برای ۲۰ تا پره دیگه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-14 22:18
سلام خدمت کاربر عزیز و گرامی شما اول از همه اگه زیر پنجره هاتون رادیاتور ندارید باید زیر پنجره ها رادیاتور بذارید اگر زیر پنجره ها رادیاتور دارید باید جهت مخالف رادیاتور های دیگه رادیاتور بذارید به طور مثال اگه داخل پذیرایی ۲تا رادیاتور ۱۵ پره دارید نیاز به یک رادیاتور ۷پره برای اضافه کردن دارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # توفیقی 1398-08-20 15:05
سلام من آپارتمان 95 متر در منطقه خاوران دارم طبقه 4 دارای 2 خواب ازلحاظ پکبج و رادیاتور جه مدل ومارکی را پیشنهاد میکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-09-14 01:37
سلام خدمت کاربر گرامی برای منزل شم پکیج ایران رادیاتور مدل ECO22FF دو مبدل 22هزار مناسب هستش این نوع مدل برای خانه های متراژ ۵۰ تا ۱۰۰ متر هستش مارک رادیاتور هم مدل کال بگیرید عالی میشه برای اتاق خواب ها هر اتاق یک رادیاتور 10پره کافیه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابراهیمی 1398-08-21 11:04
خانه دوبلکس در منطقه سرد سیر زنجان دارم. پکیج در طبقه بالا قرار دارد. در دو مسیر لوله کشی انجام شده است . در بک مسیر که نسبتا کوتاه است شوفاژ ها گرم وخویثب هستند. در مسیر دیگر حتی لوله ها هم گرم نمیشوند.
متراژ : ۶۰ متر مربع بالا ۶۰ متر مربع پایین
پکیج ۲۸۰۰۰
خانه عایق بندی منایب دارد. دیوارهای بیرونی دو ردیف اجر هستند مه بین انها یونولیت قرلر کرفته و پنجره ها همه دوجداره هستند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Hadi 1398-09-12 21:09
سلام وقت بخیر
لوله کشیتون مشکل داره.فشار اب جواب نمیده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مطاب 1398-09-01 02:19
مقایسه شوفاز ترمو با پنلی و ترمو ۱۰ پره ای براربر پنلی چند سانتی متری میباشد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شکوهی 1398-09-07 00:47
یکی از رادیاتورهای نوع بوتان که 15 پره است 5 تای ان گرم و بقیه سرد است چکارکنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد 1398-09-11 21:17
سلام وقت بخیر
اون رادیاتور هوا داره میتونید شیر رفت رادیاتور رو ببندین و هواگیر کنید یا مهر شیر رفت رادیاتور رو مقدار کمی باز کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جواد اسدی 1398-09-10 12:35
با سلام اینجانب یک منزل مسکونی هم کف ویلایی در شهرستان بردسیر استان کرمان منطقه سردسیر دارم 150متر مربع می باشد چه پکیج و رادیاتوری برای گرمایش نیاز دارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1398-09-11 11:18
سلام پکیج 28کیلو وات و100 پره رادیاتور ویک حوله خشک کن داخل حمام ترجیحا ایران رادیاتور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بنیادی 1398-09-14 17:06
با سلام
در حال حاضر از فن کویل برای گرمایش استفاده می‌کنم چون چیلر از مدار خارج شده می‌خواد با رادیاتور جایگزین نمایم
ارتفاع تا کف پنجره ۵۴ سانتیمتر است
لطفا بزای ۱۲ مترمربع اتاق تعداد پره را راهنمایی فرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1398-09-16 16:11
سلام خدمت کاربر گرامی برای یک اتاق 12 متر مربع یک رادیاتور 10 پره نیاز میباشد بهتر است از رادیاتور مارک کال استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # راحله 1398-09-17 16:55
سلام خسته نباشید درشهرخشکبیجار خانه ویلایی دردست ساخت دارم یک طبقه هم‌کف باارتفاع ۲.۷۵ متراز کف تازیرسقف پذیرایی وآشپزخانه جمعا ۷۰ مترمربع فضا و۲ اتاق خواب یکی ۱۳ مترمربع و دیگری ۱۵ مترمربع فضا دارند چون فعلا ۴ طرف ساختمان بازاست که ۲ طرف کوچه و۲ طرف ملک غیراست که دوطرف ملک غیرازبیرون سیمانکاری وایزوگام شده لوله کشی شوفاز هم انجام شده برای قسمت پذیرایی وآشپزخانه جای ۴ عدد رادیاتور درنظر گرفتم وهراتاق یک رادیاتور حمام وسرویس بهداشتی هم هرکدام جای یک حوله خشک کن لطف کنید باتوجه به متراژ پذیرایی وخوابها تعیین فرمایید پذیرایی جمعا چند پره رادیاتور واتاقها جداگانه هرکدام چند پره رادیاتور نصب نمایم که زمستان سرد نباشد ضمنا پکیج دو مبدله ۲۴۰۰۰ بوتان مدنظراست برای نصب ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +8 # اردبیلیAlijeddi 1398-09-17 20:47
باسلام پره جواب نمیده.هرمتر رادیاتور13متر جارومیتونه گرم کنه درضمن پره جنس خشکه داره جواب نمیده شماپانل بگیرید یک متره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اکبر اصلاحی 1398-09-24 18:25
بنده یک واحد ۸۰ متری در طبقه چهارهستم وبالاسرم یک طبقه دیگر هست وشمال وجنوب واحد فضا سبز هست و منزل دارای پنجره دو جداره میباشد و در حمام وتوالت دو عدد حوله خشک کن با ابعاد ۳۵×۶۰ نصب شده است ودارای دو خواب و حال و اشپزخانه اوپن میباشد به نظر شما در خوابها رادیاتور چند پره نیاز است وحال وپذایریی چند پره نصب شود .لطفا راهنمایی فرمایید.تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد 1398-09-25 09:48
سلام داخل اتاق ها ۱۰پره و داخل پذیرایی دوتا ۱۵پره اگه جا دار گه ندار ی ۲۰پره هم کافیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Ali 1398-09-29 00:24
سلام من چهل متر فضا سقف سه متر دارم میخواستم بدونم با پکیج برقی و رادیاتور کلا چقدر هزینه باید بکنم مرسی.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-30 05:38
سلام کاربر گرامی بستگی داره شما بخواهید چه نوع مارک پکیج و چه نوع رادیاتوری برای خونه استفاده کنید برای محاسبه دقیق بهتر است با شرکت تماس بگیرید و درخواست سرویسکار به صورت حضوری را داشته باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1398-09-29 20:03
سلام. و عرض ادب. من در شیراز در یک آپارتمان 120 متری زندگی می کنم که هم دیوارهای خارجی آن زیاد است و هم روی پارکینگ دور باز هستیم و بسیاز کف ساختمان سرده . نوع پکیج ایران رادیاتور 24 است . بنظرم تعداد پره های رادیاتورها کمه آیا حداکثر طول رادیاتورها صرفنظر از مساحت نسبت بتوان پکیج چقدر است. محاسبه طول رادیاتور به مساحت را می دانم . ولی می خوتستم نسبت توان پکیج را با حداکثر طول یا تعداد پره های رادیاتور را بدانم. سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-10-01 02:41
سلام کاربر گرامی لطفا بگید رادیاتورهای پذیرایی و اتاق خواب ها چند پره میباشد واینکه میخواهید بدونید پکیج شما و رادیاتورها برای یک واحد 120 متری مناسب هستش یا نه باید بگم که یک پکیج 24kw برای یک واحد تا متراژ 150متر مناسب هستش ولی اینکه میخواهید پره اضافه کنید باید بگید در پذیرایی چند رادیاتور چند پره و در اتاق خواب ها هم چند رادیاتور چند پره وجود داره تا بهتر راهنمایی بشید. باتشکر از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-09-30 23:41
سلام من ترکیه زندگی میکنم اینجا پول گاز زیاد میاد اگه من رادیاتور هارو ببندم مثلا فقط حال پذیرایی رو باز بزارم در مصرف گاز صرفه جویی میشه؟؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-01 11:13
سلام کاربر گرامی 100٪میتونه تو مصرف گاز صرف جوئی بشه چون پکیج زودتر به دمای واقعی میرسه و زودتر خاموش میشه ولی شما برای صرف جوئی و کنترل مصرف پکبج بهتر است از شیرهای ترموستاتیک رادیاتور استفاده کنید و میتوانید با کم کردن دما از رادیاتورها مصرف گاز را بهینه کنید به طور مثال میتونید دمای اتاق خواب ها را کمتر از پذیرائی بگذارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # naser 1398-10-16 08:58
سلام ودرود محاسبه پکیج وشوفاژ رو توضیح میدین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-23 10:03
سلام‌کاربر گرامی اگر برای منزلتون میخوائید پکیج و رادیاتور تهیه کنید لطفا ذکر کنید و بگید که واحد چند متر میباشد چند اتاق دارد به این صورت بهتر میشه راهنمائی کرد ولی اگر در کل میخوائید طریقه محاسبه پکیج و رادیاتور به چه صورت است بگید تا تمامی ظرفیت ها همراه با اینکه چند رادیاتور مجاز میباشد رو توضیح بدم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Kazem 1398-10-19 09:05
سلام خسته نباشید من یه خونه صد متری روی پارکینگ یعنی طبقه اول زیرم خالیه دور خونه بازه دارم پکیج بوتان ۲۴۰۰۰ دارم با هفتاد و پنج پره دو تا اتاق خواب ۹ متری که هر کدوم ۱۰ پره داره و داخل راهرو و پذیرایی ۵۵ پروژه دارد اما به خاطر اینکه خون گرم بشه باید درجه پکیج ۶۵۷۰ بذارید اتاق خواب و هم سرد لطفاً راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +8 # اردبیلیAlijeddi 1398-10-20 00:37
سلام
اگر برای خانه ای 100 متری که درپایین هم هستین باید برای این 100 متر مربع با حدود 3 متر ارتفاع سقف 9500 کیلو کالری متراژحال وپذیرای شما ۵۵ کافی نخواهد بود درضمن ده درصدم یاهمکف یا طبقه آخر با فرمول تاسیساتی اضافه خواهیم کرد.
بازم سوالی بود درخدمتیم یا بامتخصص فروش سایت ما تماس گرفته تامشکل شما حل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1398-10-20 00:44
دوست عزیز سلام
بنظر من تعداد رادیاتورها کافیه و اشکالی نداره که دما روی 70 هستش میتونید روزهای سرد روی 80 هم بزارید برای پکیج مشکلی ایجاد نمیشه
بهتره که مسیر رادیاتور و لوله ها شسته و مبدل ها اسید شویی شوند تا راندمان بالاتر رفته و مشکل شما انشاالله حل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-20 05:43
سلام کاربر گرامی شما باید قبل از خرید پکیج به این شرایطی که گفته میشه دقت میکردید 1.شرایط داخلی ساختمان و شرایط خارجی ساختمان 2.ارتفاع از کف ساختمان و میزان پرت انرژی در طبقه مثل همکف، میانی ، بالایی و ...3.حجم هوای ورودی به ساختمان4. مصالحی که به کار رفته است و تعداد نفرات ساکن و...‌و با اینکه شما میگوئید که خونه سرد میباشد و گرم نمیشود اگر پکیج و رادیاتورها را به تازگی نخردید بهتر است با کمک سرویسکاران شرکت مبدل ها و رادیاتورهای پکیج را با اسید 33٪ دیس کلر شستشو دهید و اگر در دما فرقی نکرد مجبور هستید پکیج خود را عوض کنید و از پکیج 28kv استفاده کنید زیرا تعداد پره های رادیاتورهای منزل شما هم به حد رسیده است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی بادکوبه 1398-11-02 19:44
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما مشاوران گرامی ، بنای ویلایی دوبلکس (هر طبقه ۷۰ متر)دو خواب در بالا (هرخواب ۱۵ متر)جمعا لوله کشی برای ۶ پنل در نظر گرفته شده (سه عدد حال پایین که هیچ کدوم زیر پنجره نیستن،دو عدد در دو اتاق خواب های بالا زیر پنجره و یک عدد در حال بالا زیر پنجره+حوله خشک کن حمام بالا) که در منطقه فوق سردسیر فشم که در زمستان حدودا دما به منفی ۱۵ هم میرسه هستش، ۴طرف بنا باز هستش و پنجره ها دوجدارن پکیج دیواری ۳۲۰۰۰ بوتان بهمراه رادیاتور پنلی فولادی مد نظر دارم برای خرید، لطفا متراژ و سانت پنل های فولادی مورد نیازم روبفرمایید خیلی خیلی ممنونتون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-04 13:44
دوست عزیز سلام بنظر این حقیر در خانه های دوللکس بهتره که از گدمایش از کف استفاده بشه ولی به هر حال برای طبقه پایبن سه عدد 120 و برای بالا سه عدد 100 سانتی متری کافیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # موسوی 1398-11-18 20:52
سلام از سیرجان من تازه میخواهم لوله کشی کنم 65متر پذیرایی و اشپزخانه و2عدد خواب هرکدام 12مترویک سرویس خواهشمندم بفرمایید رادیاتورهاکجا برای نصب لوله کشی کنم وبعد چه پکیج مدلی وچندپره میخواهم ممنون ازصبوری شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-19 13:58
دوست عزیز سلام دور ساختمان خالی است ؟ زیر کف و بالای سقف به هوای ازاد راه دارد ؟ پنجره ها دو جداره است ؟ و ... رادیاتورها را سعی کنید زیر پنجره باشند یک پکیج 24000 باشد کافی است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # موسوی 1398-12-27 18:06
سلام دور ساختمان خالی نیست طبقه همکف اما بالای ان خالی پشت بام است چه پکیجی مناسبتراست نام مدل ممنون مهندس جان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-16 05:45
سلام کاربر گرامی لطفا بگید متراژ خونه چند متر میباشد و چند اتاق خواب دارید اگه متراژ خونه از 70متر تا 120 متر باشد پکیح 28هزار مناسب میباشد ولی برای راهنمایی دقیق تر بهتر است متراژ خونه را بگید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا 1398-11-20 21:54
سلام و خسته نباشید و تبریک بابت سایت عالیتون
بنده ساکن رشت هستم یه ساختمون تریبلکس دارم میسازم
طبقه اول 150 متر فضای بدون دیوار دارم یعنی پذیرایی هست و آشپزخانه
طبقه دوم 5 تا اتاق 25 متری دارم
طبقه سوم هم یه یه اتاق صد متری دارم با یه اتاق 25 متری
جمعا میشه 450 متر فضا که تقریبا 400 مترش احتیاج به گرم شدن داره
جسارتا سوالم اینه که برای این فضا یدونه پکیج زمینی بزنم کافیه یا مثلا دو تا پکیج دیواری بگیرم؟ و اینکه رادیاتور برای اتاق های 25 متری و اون فضای 150 متری چند تا کافیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-21 10:29
سلام کاربر گرامی شما از پکیج زمینی مناسب برای این مساحتی که گفتید میتونید استفاده کنید و گرمایشی خوبی به منزل بدید ولی به شرطی که طبق استاندارد لوله کشی کنید و برای تعداد رادیاتورها جانمائی تهویه کنید و حتی میتونید از سیستم گرمایش از کف استفاده کنید که بازدهی بسیار عالی دارد و اگر میخواهید از پکیج استفاده کنید برای اتاق های 25 متری میتونید برای اینکه گرما خوبی داشته باشید در هر اتاق از دو رادیاتور 10پره استفاده کنید و یا اینکه اگر مقدور نیست براتون از یک رادیاتور 15 پره استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید م 1398-11-26 00:26
با سلام و خسته نباشید-برای ۹۶ متر محیط اداری فلت منهای دستشویی و آشپزخانه-شوفاژ میخواهیم نصب کنیم-آب گرم کن برای دستشویی و آشپزخانه دارد-
۱-آیا از همان پکیج البته توانش نمیدانم شاید بتوانید حدس بزنید
۲-مکان کرج است طبقه چهارم از ۷ طبقه است و سقف حیاط طبقه بالا است یعنی خالیه
به طور حدودی هزینه راه اندازی چقدر است؟
آیا اگر یک شوفاژ یک تکه استفاده کنم بهتر است یا چند تکه به دلیل پارتیشن بندی احتمالی در آینده
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-26 08:40
دوست عزیز سلام یک پکیج 24000 جوابگوست میتونید از گرمایش از کف . قرنیزی و رادیاتور استفاده کنید هزینه هم با توجه به کیفیت لوازم و دستمزدها در نقاط مختلف کشور مختلف است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آرمان 1398-11-30 19:26
سلام آقا محمد جواد
خونه ویلایی تو سرد سیر شبیه دماوند متراژ ۸۰ متر سالن و آشپزخانه ۵۰ متر و خوابها حدودا ۷ متری سقف شیروانی و پنجره تک جداره میشه لطف بفرمایید با توجه به تجربه شما رادیاتور قرنیزی کدوم جواب کار منو میده و آیا مقرون به صرفه هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-01 12:43
سلام کاربر گرامی با این شرایطی که شما گفتید میتونید از رادیاتورهای قرنیزی هم استفاده کنید ولی اگه میخواهید به صرفه باشه و بازدهی بالا تری داشته باشه با لوله کشی و جا نمایی استاندارد برای تعداد رادیاتورها گرمای مطلوب تری داشته باشید و همچنین میتوانید از گرمایش از کف هم استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امين 1398-12-07 16:18
با سلام
بنده يك واحد ١٤٥ متري در طبقه دوم در منطقه سردسير استان كرمان دارم
ساختمان از نوع سقف سبك بوده و ديوارهاي خارجي از نوع بيسكوييتي
اما پلاستر از دو طرف زده شده است
سوالم اينه رادياتور بوتان ٢٤ جواب ميده يا ٢٨ بذارم؟و اينكه رادياتور پنلي بهتره يا پره اي و چه تعداد پره نيازه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-08 11:53
دوست عزیز سلام 28 جوابگوست پره ای به نظرم از پنلی بهتره تعدادش بستگی به تعداد اتاق خواب و اندازه هال داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آسا 1398-12-14 20:13
سلام وقتتون بخیر من یه خونه ویلایی سمت شهریار گرفتم ۴۰متر پذیرایی داره که دوتا جا از قبل لوله کشی شده برای نصب رادیات ...دوتا اتاق خواب داره اونجا فقط یکی از اتاق های ۱۲متریش لوله کار گذاشته شده و اون یکی اتاق ۸متری براش تهیه نکردن... ارتفاع سقف هم ۳متر می باشد ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا این لوله کشی ها کافی هست یا بهشون اضافه کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-15 09:34
سلام کاربر گرامی اگر از رادیاتور 15 پره برای پذیرایی(حال) و رادیاتور 10پره برای اتاق خواب استفاده کنید گرمای پذیرایی و یکی از اتاق ها مطمئنن خوب میشود و اگر اون یکی اتاق خواب که رادیاتور تهیه نشده است اگر سرد باشد و گرم نشود میتوانید لوله کشی روکار استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رسول 1398-12-19 17:01
سلام خسته نباشید
من شاهرود هستم ساختمان ویلایی دارم زیر بنا هم ۱۸۰ متر هست چند رادیاتور و چه پکیجی باید بگیرم
ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-19 20:29
سلام کاربر گرامی برای متراژ 180متر پکیج 32هزار مناسب میباشد و اگر تازه میخواهید لوله کشی انجام دهید برای رادیاتور ها باید بگید مساحت پذیرایی چقدر میباشد و همچنین اتاق ها ولی در کل برای این متراژ برای اتاق ها از رادیاتور 15پرهداستفاده کنید زیرا هم آینده نگری میباشد و اینکه با گذاشتن یک رادیاتور میتونید اتاق را به راحتی گرم کنید و برای پذیرایی بهتر است متراژ را بگوئید ولی معمولا 3تا رادیاتور میگذارند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسعود 1399-01-25 13:03
سلام،برای آپارتمان واقع در کرج به مساحت ۱۵۰ متری در طبقه چهارم تک واحدی به صورت شمالی وجنوبی بوده که پذیرایی سمت شمال به مساحت ۵۶متر مربع ودارای سه پنچره ودرب ورودی به بالکن۵متری وهمچنین سه اتاق که دو اتاق۱۸متری و ۱۵متری دارای پنچره سمت جنوبی ساختمان واقع شده و یه اتاق بدون پنچره است،ساختمان از سه طرف باد خور دارد.ظرفیت پکیج و تعداد پره رادیاتورها راچند باید در نظر بگیرم.باسپاس از شمامهندس عزیز وهمچنین از این سایت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-25 13:51
دوست عزیز سلام به نظر بنده با توجه له لاد خور زیاد سه تا یک متر و بیست در حال و سه عدد یک متری در اتاق خوابها پکیج 28000
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایمان 1399-02-05 13:20
عرض سلام یک ساختمان ویلایی به متراژ170 متر در شهرستان زرین دشت دارم دارای دو اتاق خواب به متراژهای 12و16 متر مربع می باشد و یک فضای 75 متری مربوط به آشپزخانه و پذیرایی می باشد که در اتاق ها هر کدام جای یک پره شوفاژ و در فضای 75 متری هم 3 نقطه در نظر گرفته شده و مایل به نصب شوفاژ 24 هزار بوتان هستم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید نسبت به هر نقطه با توجه به متراژ مشخص شده چند پره نیاز دارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-02-05 21:11
سلام کاربر گرامی برای پذیرایی که سه نقطه جانمایی برای رادیاتور گذاشته شده است میتونید از یک رادیاتور ۱۵ پره و دو رادیاتور 10 پره استفاده کنید یا اینکه گر شهرستان شما سرد سیر میباشد و زمستان های سردی دارد میتونید دوتا رادیاتور 15پره بگذارید و یک رادیاتور 10پره بذارید و برای اتاق خواب ها رادیاتور 12پره کافی میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد فتاحی 1399-02-28 10:36
سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم بنده یدونه واحد آرپارتمان طبقه دوم 98متری دارم و میخوام یه طبق دیگر حالت دوباکس به این طبق حدود85متری اضافه با تعداداتاق3تاو سرویس حمام و دستشویی ودر حال حاضر یدونه پکیچ 32بوتان گرفنم الان به نظرتون چند باید پره رادیات بخرم تا کافی باشه در صورت امکان بنده رو راهنمایی کنید ممنون تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-02-28 23:08
سلام کاربر گرامی پکیجی که گرفتید به احتمال زیاد جوابگو اینکار نمیباشد و بهتر است برای واحد دیگه از یک پکیج دیگه استفاده کنید یعنی دوتا پکیج باید باشد و اینکه رادیاتورهای چند پره بگذارید بسگی به ابن دارد که داخل پذیرایی چند جانمایی برای رادیاتورها گذاشته شده است مثال اگر دوتا جانمایی باشد یک رادیاتور 15 و یکی 10 پره کافی میباشد و برای هر اتاق خواب هم میتونید از رادیاتور 10پره استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1399-03-04 11:06
سلام.
برای یک واحد ویلا نزدیکی آمل که دوبلکس هست طبقه همکف شامل 70 متر سالن و آشپزخانه اپن و یک خواب مستر 10 متر و طبقه بالا شامل 40 متر سالن و دو خواب مستر هر کدام 15 متری. طبقه همکف یک درب ورود و 2 پنجره متوسط و طبقه دوم نیز به تراس دو بازشو به سمت تراس دارد. لطفا بفرمایید چه پکیجی مناسبه و برای فضاهای اتاقها و سالنها چه نوع رادیاتوری و به چه سایزی استفاده کنم.
باتشکر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-03-05 10:25
سلام پکیج ۲۴۰۰۰ وبسته به سلیقه شما رادیاتور پنلی ویا آلومینیومی از برند معتبر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-03-05 14:07
سلام.وقت بخیر.برای یه واحد که دو تا اتاق 12 متری داره و یه پذیرایی 31 متری و اشپزخانه 10 متری و سرویس ها که روی هم حدود 70 متر میشن پکیج 22000 جواب میده؟شهر گلپایگان اصفهان.و اینکه چند تا پره میخاد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-05 19:52
سلام پکیج تون خوبه وحدوداً۱۲۵ پره رادیاتور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-04-07 14:17
به نقل از حسین فاضلی:
سلام
پکیج تون خوبه وحدوداً۱۲۵ پره رادیاتور

در تصحیح جواب باید عرض کنم پره های رادیاتور بدون حوله خشک کن ۵۵تا ۶۰ پره کافیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-07 21:06
جهت تصیحیح جواب اشاره شده به تعداد رادیاتور که ۵۵الی ۶۰پره توصیه میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Abdz 1399-04-01 12:34
منزلی داریم قدیمی ساخت ویلایی دارای ۱۲۰ متر زیربناچه نوع پکیج وچند رادیاتور نیاز دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-04-07 11:15
سلام
پکیج ۲۴۰۰۰الی۲۸۰۰۰و۸۰الی۹۰پره رادیاتوربدون حوله خشک کن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-04-11 12:06
سلام ممنونم اگر بتونید جواب بدید
چه جوری تکمیل و اجرای شوفاژ یه خونه ی ویلایی به متراژ ۱۳۰ متر را محاسبه کنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-04-11 14:31
سلام اگرتعداد پرهای رادیاتورمنظورتون هست جهت اینکار فرمول خاصی هست برای مناطق سردسیر هر متر مربع ۱۱۰کیلوکالری وبرای معتدل۹۰کیلوکالری متراژواحد در کالری مورد نیاز ضرب شده وعددبدست آمده در مقدارکالری هر پره رادیاتور که بین ۱۲۵ تا۱۵۰ در بازار موجوده تقسیم کرده تعداد کل پره هایی که باید در ساختمان کار گذاری شود بدست میایدکه پس برای واحد شما در منطقه تهران با۱۰۰کالری ورادیاتور ۱۲۵تعدا۱۰۴ پره رادیاتور احتیاج است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضائیا 1399-04-11 20:11
سلام من یک پذیرایی تقریبا مربع با مساحت ۸۰ متر مربع شرقی ( رو به آفثاب) با دو پنجره دو جداره ودرب ورودی از حیاط (با مساحت کل۱۵ متر مربع در وپنجره)
وسه خواب ۱۲متری دارم ( منطقه نسبتا گرم گناباد)
ویلایی. لطفا درموردتعداد ومتراژ پنل ایران رادیاتور موردنیاز توضیح دهید. متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-04-11 23:29
سلام جهت سالن دورادیاتور 120سانتی وبرای هر اطاق یک رادیاتور80 سانتی کافی میباشد.البته باشرایظ هوای گرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فاطمه 1399-04-13 12:44
سلام
برای خونه به متراژ ۲۱۰ طبقه اخر (۹ از۹) در تبریز که زمستانهای سرد داره وضمنا از طرفین هم دیوار همسایه نداره پکیچ چند بخرم ؟
رادیاتور چه نوعش مناسبه و چندمتر بخرم
لطفا اندازه رادیاتور برا خواب وسالن رو مشخص کنید
سالن هشتاد متر
خوابها شونزده متر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-04-13 16:42
سلام پکیج ۳۲۰۰۰ وبتعداد ۱۶۰ پره رادیاتور آلومینیومی واگر پنلی خواسته باشید ۱۵متر رادیاتور .جهت سالن دوعدد۱۲۰ سانتی ویکعدد۱۰۰سانتی وبرای هر خواب یک رادیاتور ۱۲۰سانتی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسانی 1399-04-15 17:23
سلام در منطقه سردسیری ویلای یک طبقه دارم با شیروانی برای نصب شوفاژ و منبع انبساط و نصب دود کش و... راهنمایی میخواستم طوری که ظاهر ساختمان هم بخاطر منبع و دودکش خراب نشود مننوت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-04-15 22:54
سلام دوست عزیز جهت کار اجرایی ابتدا باید محل کار رو بازدید کرد وسپس نظر داد میتونید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید تا راهنماییتون بکنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی انصاری 1399-04-19 07:18
سلام.یک ساختمان با بنای 80 متر و دو اتاق خواب 12 متری چه اندازه رادیاتور پنلی نیاز داره ممنون.شهر قزوین هستم و واحد ما طبقه ی 2 از سه طبقه میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-04-19 09:35
سلام جهت ساختمان شما ۶متر رادیاتور پنلی کافیه برای هر اطاق یک ۱۲۰ وبرای سالن هم دو تا ۱۲۰ وراهرو یک ۱۰۰ سانتی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی استیری 1399-05-15 17:13
سلام فضای پذیرایی و آشپزخانه ای به متراژ ۸۰متر در طبقه ۱۰یک برج در مشهد داریم که نصف محیط آن پنجره‌های دوجداره یوپی وی سی و مابقی دیوار هبلکس است به نظر شما چنین فضایی نیاز به چه میزان رادیاتور دارد ضمنا تمام پنجره‌ها رو به شمال و پشت به آفتاب است. با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-15 23:42
سلام اگر براساس متراژ وکلی محاسبه کنیم جهت یک فضای ۸۰ متری حدود ۶متر رادیاتور پنلی ویا ۵۰ متررادیاتور پره ایی در نظر میگرند ولی چون این فرمول جهت یک ساختمان مستقل در نظر گرفته میشه میتونید از مقدار کمتر رادیاتور استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Ali 1399-05-27 12:18
سلام طبقه اول روی پیلوت ۱۳۵ متر زیر بنا با ۵۰ متر فضای حال و پذیرایی و دوتا اتاق خواب چقد رادیات در نظر بگیریم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-28 09:34
سلام،بر اساس محاسبه هوای منطقه تهران ۱۰۰ الی ۱۱۰ پره رادیاتورویا ۱۲متر رادیاتور پنلی جهت ساختمان مذکور کافی میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آزادی 1399-05-27 17:03
سلام من ساکن همدان هستم،برای متراژ 50 متری نوع پکیج و تعداد پرهای لازم رو میخواستم بدونم واحد طبقه اول رو پارکینگ قرار داره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-28 09:34
سلام،جهت نصب پکیج برای ساختمان های با متراژکمتر از ۶۰ متر نصب پکیج ممنوع میباشد ونصب دستگاه با تعبیه یک دریچه هوا که بصورت دائم با هوای خارج ارتباط داشته باشد ممکن میشود.بعد ا. رعایت این مسائل پکیج۲۲۰۰۰ یا ۲۴۰۰۰ وتعداد ۴۰ پره رادیاتور کافی میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رسول 1399-05-30 17:37
سلام لطفا بفرمایید بجای رادیاتور قدیمی فولادی یک متری چه نوع یا اندازه رادیاتور پنلی باید انتخاب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-31 00:44
سلام،میتونید از رادیاتور ۱متری ویا یک متر وبیست استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمیدرضا گلزاریان 1399-06-09 00:53
سلام
خانه ای دوطبقه داریم در مشهد که به عبارتی دوبلکس است ، در طبفه همکف فضایی 100 متری ( شامل آشپزخانه و پذیرایی و سرویسها ) داریم و برای چهار رادیاتور محل تعبیه شده است در طبقه اول فضایی 110 متری داریم ( شامل سه اتاق ، راهرو ،آشپزخانه ای کوچک و سرویسها ) و برای هر اتاق یک رادیاتور و برای راهرو نیز یک رادیاتور تعبیه شده
بفرمایید مقدار پره رادیاتوری مورد نیاز برای هر طبقه است چه تعداد است

در ضمن خدمتتان عرض شود که برای هر طبقه پکیج 24000 بوتان نصب کرده ایم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-09 17:59
سلام،از نظر پکیج مطلوب میباشد وتعداد پره جهت هر طبقه حداقل ۹۰ پره میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد دارویی 1399-06-10 10:33
سلام و تشکر .من در حال حاضر یک پکیج ایران رادیاتور 24ffدارم که در هال و پذیرایی جمعا ۳۰ پره و در اطاق خواب ها هر کدام ۱۰ پره رادیاتور دارد. چون اطاق خواب ها در زمستان خیلی سرد میشود ممکن است بفرمایید آیا میتوانم به رادیاتور اطاق خواب ها هر یک ۱۰ پره اضافه کنم. آیا پکیج میتواند این مقدار پره را گرم کند. از لطف شما سپاسگزارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-06-11 09:31
سلام ،هر دستگاه متناسب متراژ های مختلف میباشد ابتدا متراژ ساختمان را بفرمایید پکیج ۲۴kw حداکثر مناسب متراژ تا ۱۲۰ متر میباشد وتعداد پره های رادیاتور با این متراژ برای مناطق سردسیر مجموع ۱۱۰ پره میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جاوید 1399-06-15 17:23
با سلام
برای یک واحد آپارتمان یک خوابه ۶۵متری در فولادشهر اصفهان طبقه ی چهارم چه نوع شوفاژی با چه تعداد پره لازم میباشد.با پکیج ۲۴۰۰۰؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-16 08:25
سلام ،پکیج ۲۴kwو ۵۰ الی ۵۵ پره رادیاتور مورد نیاز است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آرین 1399-07-19 20:14
منظور از اعداد 10،500و200 هر بلوک رادیاتور در نقشه کشی که در کنار رادیاتور نوشته می‌شود چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-20 13:11
سلام،نقدار کالری مورد نیاز وتعداد پره ومتراژ رادیاتور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # hassansirani 0912177 1399-08-02 01:57
سلام خداقوت .من
پکیج راروشن حسن سیرانیکرده وزمستانی کردم .باE1 ,E9 بوبروهستم.چکارکنم.ممنونم,
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-02 21:02
سلام،سوالتون رو واضح ومدل وبرندپکیج را بفرمائید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیری 1399-08-23 12:45
سلام برای پذیرایی به طول شش و نیم متر و عرض پنجو نیم متری چند پره نیاز هست درضمن رادیات 140 مسانیمتری چند پره دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-24 11:17
سلام،دوتا ۱۵ یا ۳ تا ۱۰پره .هر پره ۸سانت میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیری 1399-08-23 12:50
پکیج لورچ 2400است درمنطقه مرند ساکن هستیم زیربنا 120 متر مربع هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-24 11:17
سلام،۹۰ تا ۱۰۰ پره رادیاتور
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد حسن صادقى 1399-08-26 19:10
سلام من ساكن اهواز هستم براى آپارتمان ١٧٠ مترى طبقات وسط چند پره ويا متر رادياتور مورد نياز است ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-08-27 02:05
سلام کاربر گرامی بستگی به جا نمائی رادیاتور در داخل واحد دارد یعنی اینکه در داخل سالن پذیرائی چند تا رادیاتور جانما شده است اگر میشه دو تا رادیاتور بذارید داخل پذیرایی میتونید دو تا رادیاتور 12 پره بگذارید و اگر یک رادیاتور میشه بذارید باید یک رادیاتور 15پره بذارید و برای اتاق خواب ها هرکدام یک رادیاتور 10پره بگذارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-27 05:55
سلام،برای شهر اهواز حدوداً ۱۱۰ پره رادیاتور ویا ۱۱ متر رادیاتور پنلی کافی میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Mahla.r 1399-08-28 12:50
سلام.وقتتون بخیر.برای آپارتمان ۸۰ متری در زاهدان،که دور تا دور آپارتمان بازه و طبقه آخر هم هست،پنجره دو جداره ۳.۵ متری هم داخل هال میخوره،یه دریچه هوا هم به خاطر اینکه پکیج داخل خونه نصب شده روی دیوار تعبیه شده ،چند متر شوفاژ پنلی لازمه؟با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-01 09:29
سلام۵ الی۶ متر رادیاتور پنلی مناسب میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Mahla.r 1399-08-28 18:34
سلام.وقتتون بخیر.برای آپارتمان ۸۰ متری که دور تا دور ساختمان بازه و آخرین طبقه و طبقه چهارمه،آفتاب گیر هم نیس،چون پکیج داخل خونه هست پنجره هوا هم روی دیوار تعبیه شده،پنجره ۳.۵ متری دو جداره هم تو هال هست.چند متر رادیاتور پنلی لازمه؟با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-01 09:29
سلام،حداقل ۵ متر رادیاتور میتونه مناسب محل شما باشد با انضمام یک حوله خشک کن در حمام
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن 1399-08-29 13:25
سلام و وقت بخیر
برای یک آپارتمان ۶۰ متری در طبقه آخر (طبقه چهارم) در شرق تهران که دو محل برای نصب رادیاتور داره (یکی در اتاق و یکی در سالن) آیا رادیاتور پنلی پیشنهاد می کنید؟
اندازه هر رادیاتور چقدر باشه؟ و چه برندی پیشنهاد می کنید. پکیج ایران رادیاتور ۲۲ff سال پیش خریدم ولی مشکل پیدا کرد و تعمیرکار عنوان کرد به علت مشکل رادیاتور ها هست و اگر تعویض نشن منجر به خرابی پکیج می شود. آیا این نظر درست هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-01 09:29
سلام،برای سالن باید دوجای رادیاتور در نظر گرفته بشه والبته رادیاتور پنلی گرمای مناسبی داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهروز 1399-08-30 01:54
سلام. با تشکر از توضیحات خوبتون. برای گرم کردن یک ویلای 120 متری در آبسرد، اگر بخوام از اون رادیاتور فولادی های قدیمی دست دوم تهیه کنم که ارزونتر بیفته، چند پره لازم می‌شه؟ در ضمن این سیستم قراره با یک پکیج زمینی گازوئیلی یا دوگانه گاز و گازوئیل تامین بشه. چه پکیجی پیشنهاد می‌شه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-09-01 09:29
سلام،برای منطقه شما حدوداً ۱۰۰پره رادیاتور وپکیج دیواری ۲۸۰۰۰ مناسب میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فراهانی 1399-09-12 00:32
سلام متراژ خانه ۱۰۵ البته با راه پله که اونجا هم رادیاتور ۸۰ اضافه کردیم اما زیاد باز نکردیم پکیج هم ۲۲۰۰۰دو خواب. (۱۲متری با ۹متری که یک و هشتاد سانتی پنلی گذاشتیم) وپذیراییبا آشپزخانه ۴۶ متر هست ۳تا ۱۲۰ گذاشتیم ساختمان جنوبی و همسایه نداریم پنجره دوجداره هست ولی خونه یکنواخت نمیشه سطح زمین خیلی سردهویکی از اتاق ها خیلی سرد تر هست میزان دما چقدربشه که همه خونه روبتونیم یکنواخت کنیم ؟واینکه دمای پکیج تا چه اندازه باشه که فشاری بهش نباشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-12 08:52
سلام،ظرفیت پکیج جهت این متراژ کم میباشد وباید حداقل۲۴۰۰۰ استفاده شود دمای دستگاه هم روی ۶۰ حداکثر ۷۰ باید گرمایش خوبی داشته باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمید 1399-09-12 17:21
با سلام
بهترین فاصله ی رادیاتور از کف اتاق چقدره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-14 07:22
سلام،۱۰ الی ۱۵ سانت میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Ati 1399-09-14 13:54
سلام من تهران خیابون آزادی هستم و دریک ساختمان ۴ طبقه در طبقه دوم ساکن هستم که دو طرف خونه ساختمان هست و یک طرف نور گیر پاسیو و یک طرف هم کوچه. متراژ خونهد۷۰ متر هست. یک اتاق ۱۵ متری و یک اتاق ده متری و تقریبا یک هال ۳۰ متری دارم میشه بفرمایید رادیاتور چند متری برای هال و هر کدوم از اتاق‌ها باید بخرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-15 09:15
سلام،حدود ۴/۵متر رادیاتور پنلی ویا ۵۰ پره رادیاتور پره ایی احتیاج دارین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-09-17 16:47
سلام وقتتون بخیر. یه آپارتمان 85 متری در طبقه چهارم از ساختمان چهار طبقه، و کاملا آفتاب گیر، اتاق خوابها هردو حدود نه متر، چندمتر رادیاتور پنلی نیاز داره؟ منزل در اصفهان هست. با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-18 08:49
سلام،حدوداً ۶متر رادیاتورپنلی مناسب میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرخ لقا زاهدی 1399-09-24 07:37
سلام آپارتمان من در غرب تهران واقع شده کلا ۷۴ متره در طبقه دوم از دوطرف راست و چپ وهچنین بالا و پایین با آپارتمان همسایه محصور شده .شوفاژ خونه داشته اما ما دوباره لوله کشی کردیم و پکیچ بوتان مدل پرلا پرو نصب کردیم آشپزخانه و پذیرایی یکسره س و یک پنجره حدود دو ونیم متری که بعد دو جداره شده و پنجره ودر بالن اتاق خواب ها هم دو جداره هستن .اتاق خواب ها هم هر دو زیر ۱۲متر هستند .آشپزخانه و پذیرایی دو تارادیاتور داره هر کدام ۱۷ پره حمام هم حوله خشک کن اما اتاق خواب ها هم ۸ پره و ۷ پر
سئوالم اینه که میخوام یکی از رادیاتور ها پذیرایی روبدلیل کمبود جا حذف کنم و به پره های اتاق خواب ها و در صورت لزوم به رادیاتور دیگه پذیرایی اصافه کنم .اشکال داره یا نه آیا امکان داره متخصصین شما این کارو انجام بدن و هزینه ها چطوره ممنون از توجه شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-24 09:33
سلام،جهت انجام کار واستعلام قیمت میتونید با تلفن شرکت تماس گرفته وتقاضای مجری کار نمائید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی اکبر 1399-10-02 23:51
سلام من دریکی ازشهرستان های اراک زندگی میکنم،که معمولا زمستان های سردی داره،واینکه منزلم 100متری هست میخواستم ببینم رادیاتور 24هزار جواب میده برای پذیرایی دوتا یک متری نصب کردم وبرای اتاق خواب ها باتوجه به متراژ یک متری و80سانتی ،میخواستم ببین هوای خونه در زمستان گرم میشه ورادیاتور مناسب این منطقه ومتراژ خونه هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-10-03 09:49
سلام،پکیج ۲۴۰۰۰ کافیه ولی مفدار رادیاتوری که باید نصب کنید ۷متر میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1399-11-18 10:27
سلام برای باز کردن اتصالات دو طرف شوفاژ که رسوب گرفته بهترین آچار چه آچاری است
آیا نصب شوفاژ بصورت برعکس که جهت خروج حرارت به دیوار باشد مشکلی دارد (به جهت عدم بازگشایی اتصالات دو طرف پره ها
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-18 16:28
سلا.مهره متصل به رادیاتور معمولا با آچار الن 12 باز میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سروش سلیمانی 1399-12-21 13:01
سلام لطفا یک فرمول جامع برای انتخاب تعداد پره های رادیاتور در اختیار بنده قرار دهید . سپاسگزارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-21 20:55
سلام،برای محاسبه تعداد پره های رادیاتور برای یک واحد مسکونی شناخت منطقه جغرافیایی هم اهمیت زیادی دارد.مثلا به طور میانگین می توان برای مناطق معتدل حدود 90 کیلو کالری در ساعت در هر متر مربع و در مناطق سردسیر باید حدود 110 کیلو کالری در هر متر مربع برای یک ساختمان واقع در طبقه وسط در نظر گرفت.توضیح ساده تر اینکه مثلا اگر برای خانه ای 100 متری در تهران که در طبقات میانی است قصد انتخاب رادیاتور پره ای داریم باید برای این 100 متر مربع با حدود 3 متر ارتفاع سقف 9500 کیلو کالری با در نظر گرفتن فرمول 95*100 و برای هر ساعت در نظر بگیریم.برای تامین این نیاز باید یک حوله خشک کن 700 کیلو کالری در حمام و رادیاتورهایی با ظرفیت حرارتی 125کیلوکاری در سایر نقاط خانه با تقسیم بر تعداد مورد نیاز انتخاب شود. به شکل زیر: 9500-700=8800 با توجه به اینکه 700 کیلو کاری در ساعت را حوله خشک کن تامین می کند باید 8800 کیلو کالری هم توسط سایر رادیاتور ها تامین شود. برای این منظور همانگونه که توضیح دادیم میزان و بار حرارتی 125 کیلو کالری نیاز خانه است پس به شکل زیر تعداد پره ها محاسبه می شود: 8800/125=70 پره در نتیجه جدای از موضوع حوله خشک کن باید 70 پره رادیاتور در این محیط داشته باشیم تا به ظرفیت حرارتی 125 کیلوکالری به راحتی دست پیدا کنیم.۶حالا اگر طبقه اول یا همکف بودید و یا طبقه آخر بودید به این میزان 10 درصد اضافه کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Mehdi 1400-01-04 16:40
نگاه کنید به طور کلی وقتی محاسبات گرمایشی یک اتاق رو بدست آوردید به وات است و باید به کیلو کالری تبديل کنید که ضرب در 0/86 که کنیم تبدیل میشه و در آخر هم جواب را بر 125 تقسيم میکنیم عدد قبل ممیز ملاک قرار میدیم مثلا بدست میاد 19/222 تعداد پره میشود 19 تا مچکرم از توجه شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-01-05 11:32
سلام،از توجه شما سپاسگزاریم مطالب بالا جامع تر وبه نسبت تمام مناطق ارائه شده ومطلب شما میتونه جهت یک منطقه محاسبه شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر 1400-02-20 14:50
سلام میخواستم بدونم برای مناطق سردسیر منزل مسکونی معمولی چه طور تعداد رادیاتور پنلی تعیین کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-21 17:43
سلام،در بالای همین صفحه طرز محاسبه تعداد پره ای رادیاتور ذکر شده وبا خواندن مطلب به جواب خواهید رسید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1400-04-21 14:14
سلام
قم ساکن هستم
طبقه اول رو پیلوت
۱۲۵ متر
یک خواب ۱۰ متری
دو خواب ۱۲ متری
(هر سه خواب پنجره دارد)
سالن حدود ۷۰ متر
شوفاژ مدل لورچ پربازده بخوام بزارم
چند متر باید استفاده کنم
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-22 22:26
سلام،۹۰ پره رادیاتور میتونه مناسب باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

دعوت به همکاری

اگر تاسیساتی حرفه‌ای هستید، جهت همکاری با ما کلیک کنید.