توالت فرنگی وال هنگ نوع جدیدی از توالت های فرنگی است که به جای نصب بر روی پایه و اشغال فضای زیاد در محیط سرویس بهداشتی و یا حمام به دیوار نصب می شود. روش نصب توالت فرنگی وال هنگ را در مقالهنصب توالت فرنگی وال هنگ مفصل توضیح دادیم که می توانید برای آموختن نحوه نصب توالت فرنگی وال هنگ این مقاله را مطالعه فرمایید.

توالت های فرنگی وال هنگ تنوع زیادی دارند. صرف نظر از ظاهر و شکل و شمایل متفاوت این توالت ها ساختار کلی و نوع تخلیه آنها با توالت فرنگی معمولی متفاوت است. افرادی که قصد خرید و نصب توالت فرنگی وال هنگ را دارند باید نه تنها به دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خود دقت زیادی داشته باشند بلکه باید به نوع و ساختار توالت فرنگی نیز توجهی ویژه داشته باشند.

این موضوع در استفاده و نوع کاربری توالت در آینده اهمیت زیادی دارد. بخصوص اینکه هر یک از این توالت ها به دلیل نوع ساختاری که دارند دارای مزایا و معایبی هستند که با توجه به آن باید توالت فرنگی وال هنگ را انتخاب کنید.

انواع توالت فرنگی وال هنگ 1

بصورت کلی بر خلاف روش نصب توالت فرنگی ایرانی و یا معمولی این توالت ها از هر مدلی که باشند به پایه هایی اتصال دارند که در درون دیوار قرار دارد. فلاش تانک و لوله کشی فاضلاب و همچنین لوله کشی آب سرد این توالت ها هم در درون دیوار طراحی شده اند.

همچنین همانگونه که در مقاله دکوراسیون سرویس بهداشتی در خانه های لوکس توضیح دادیم با نصب توالت فرنگی وال هنگ نمای داخلی سرویس بهداشتی بسیار تغییر خواهد کرد و باعث خواهد شد تا جنبه فوق العاده لوکس تری پیدا کند اما این لوکس بودن نباید باعث شود تا استفاده از سرویس بهداشتی محدودیتی برای اعضا خانواده به همراه داشته باشد.

نصب توالت فرنگی وال هنگ هر گاه با سایر المان ها و نصبیات وال هنگ دیگر که در مقاله وال هنگ چیست به آن پرداختیم همراه شود می تواند ظاهر فوق العاده ای را در سرویس بهداشتی ایجاد کند مشروط به اینکه در انتخاب خود نهایت دقت را داشته باشید.

انواع توالت فرنگی وال هنگ 2

انواع توالت فرنگی وال هنگ

توالت های فرنگی وال هنگ همانگونه که اشاره شده از نظر ظاهری و طراحی بیرونی تفاوت های زیادی با هم دارند. اما از نظر ساختار داخلی، نوع تخلیه و ابعاد متفاوت می باشند که در نمای سرویس بهداشتی و انتشار بو و سر و صدا بخصوص این تفاوت ها بیشتر خود را نشان می دهند.

بصورت کلی توالت های فرنگی را به دو دسته سیفونی و واش دون (WASH DOWN ) طبقه بندی می کنند که نوع سیستم تخلیه آنها می باشد. در اصل توالت های فرنگی وال هنگ بر خلاف نوع قبلی و پایه دار که تنها بصورت سیفونی طراحی می شدند به دو روش سیفونی و واش دون (WASH DOWN ) طراحی می شوند.

سیستم تخلیه سیفونی مشابهت زیادی با روش قبلی دارد هرچند باز هم تفاوت های زیادی در آنها دیده می شود ولی نوع تخلیه توالت های وال هنگ عموما از نوع واش دون که یک روش اروپایی است در نظر گرفته می شود و تا حدود زیادی مصرف آب را کاهش می دهد.

واشن دون (WASH DOWN ) طراحی به نسبت ساده تری از سیفونی دارد و به این شکل عمل می کند که با پاشیدن آب با فشار زیاد از اطراف توالت فرنگی کار تخلیه هم زمان انجام می شود. به زبان ساده در زمان فشردن دکمه تخلیه آب با فشار از اطراف وارد توالت فرنگی می شود و مستقیما از طریق یک زانویی کوتاه مواد داخل توالت را به سمت فاضلاب هدایت می کند.

البته در این روش باز هم سیفون وجود دارد اما سیفون واش دون 4 تا 5 اینچه است که به نسبت توالت فرنگی سیفونی بسیار بزرگتر است و در عوض طول کوتاه تری نسبت به نوع سیفونی دارد. این روش باعث می شود تا آب کمتری در کاسه توالت انباشته شود و این خود روشی جالب برای تشخیص توالت فرنگی واش دون از توالت فرنگی سیفونی است.

انواع توالت فرنگی وال هنگ 3

یکی از بزرگترین محاست سیستم تخلیه واش دون این است که به دلیل بزرگ بودن مجرای تخلیه کمتر شاهد گرفتگی در این نوع توالت ها بخصوص با افتادن اشیا در آن خواهیم بود. معمولا این توالت ها فلاش تانکی دو زمانه دارند که بعضا قابل تنظیم است. به این صورت که سیفون را برای دخیره سازی آب در حجم های مختلف تنظیم می کنند اما بصورت معمول فلاش بزرگتر 6 لیتر و فلاش کوچکتر تنها 3 لیتر آب را رها می کند که این موضوع کاهش مصرف آب را به همراه دارد.

در توالت های فرنگی وال هنگ سیفونی معمولا باید آب زیادی برای تخلیه استفاده شود و گاها حتی دو بار باید سیفون را برای تخلیه کامل کشید اما در توالت های فرنگی واش دون این موضوع به دلیل دهانه گشادتر تخلیه اصلا نیاز نیست و تنها با یک بار کشیدن فلاش تانک مواد به کلی تخلیه می شوند.

توالت های فرنگی وال هنگ مزایا و البته معایبی هم به همراه دارند که در ادامه به عمده ترین معایب و مزایای توالت فرنگی وال هنگ اشاره خواهد شد.

معایب توالت فرنگی وال هنگ از نظر نوع تخلیه

 • توالت های فرنگی وال هنگ اگر از سیستم تخلیه واش دون بهره گرفته باشند میزان آب کمی در درون خود جای می دهند که این موضوع باعث می شود انتهای کاسه و دیواره های آن زودتر کثیف شده و نیاز به نظافت سریع تر داشته باشند.
 • توالت های فرنگی وال هنگ اگر از سیستم تخلیه سیفونی بهره گرفته باشند فضای بیشتری را در سرویس بهداشتی اشغال خواهند کرد و این به دلیل نوع طراحی سیفون آن و نیاز به کاسه بلند تر و بزرگتر می باشد.

انواع توالت فرنگی وال هنگ 4

 • توالت فرنگی با سیستم تخلیه واش دون به دلیل سطح پایین آب باعث می شوند که تمامی مواد در آب فرو نروند و این موضوع باعث انتشار بوی مدفوع و ناراحتی در زمان استفاده خواهد شد.
 • توالت های وال هنگ با سیستم تخلیه واش دون دارای صدای بلند تری در زمان تخلیه نسبت به نوع سیفونی هستند.
 • در توالت های فرنگی وال هنگ با سیستم سیفونی امکان گرفتگی سیفون همانند توالت های فرنگی معمولی وجود دارد.
 • توالت فرنگی وال هنگ عموما به دلیل جدید بودن طراحی آنها از جدیدترین و پیشرفته ترین حالت شستشوی کاسه یعنی ریم لس(rimless ) استفاده می کنند. این روش با تعبیه یک کانال در اطراف توالت فرنگی آب را از همه نقاط کاسه سرازیر می کند که باعث می شود تمامی سطوح کاسه شستشو داده شوند. درست بر خلاف برخی از توالت های فرنگی قدیمی که با تعبیه سوراخ در اطراف این کار انجام می شد که تمامی سطوح را پوشش نمی داد.

انواع توالت فرنگی وال هنگ 5

مزایای توالت فرنگی وال هنگ از نظر نوع تخلیه

 • توالت فرنگی وال هنگی با سیستم تخلیه واش دون فضای بسیار کمتری از نوع قدیمی تر اشغال می کند و کاسه کوچکتر و کوتاه تری دارد.
 • سیفون این توالت ها کاملا در درون دیوار کار می شود و از دید پنهان است .
 • روش تخلیه این توالت ها به سبکی است که تنها با یک دکمه دو حالته بر روی دیوار مدیریت می شود و یا گاها در توالت های وال هنگ سیفونی مکشی بر روی خود توالت تعبیه می شود.
 • نصب توالت فرنگی وال هنگ به دلیل نوع سیستم تخلیه واش دون میزان مصرف آب را تا حدود زیادی کاهش می دهد.
 • گرفتگی توالت در توالت های با تخلیه واش دون وجود ندارد.
 • تخلیه توالت فرنگی وال هنگ با سیستم تخلیه واش دون بصورت فوری، بی بو، پر قدرت و بدون بر جای ماندن لکه مدفوع انجام می شود.
 • عموما جنس لعاب توالت های فرنگی وال هنگ از نوع بهداشتی و با خاصیت آنتی باکتریال می باشد. ضمن اینکه در برابر ضربه، خط و خش، مواد اسیدی و شوینده و ... هم مقاومت بیشتری دارند.

انواع توالت فرنگی وال هنگ 6

مزایای توالت فرنگی وال هنگ از نظر نصب

 • نما و دکوراسیون زیباتر سرویس بهداشتی
 • اشغال فضای بسیار کمتر از توالت فرنگی معمولی
 • نوع طراحی زیباتر خود توالت فرنگی
 • امکان طراحی آزادانه تر با دست بازتر برای طراحان داخلی
 • امکان تنظیم ارتفاع برای افرادی که دارای مشکل زانو و کمر هستند و یا برای کودکان
 • طراحی در رنگ های مختلف
 • قدرت تحمل وزن تا 400 کیلوگرم

معایب توالت فرنگی وال هنگ از نظر نصبی

 • نیاز به لوله کشی متفاوت و داخل دیوار دارد
 • فضای کافی در داخل دیوار برای تعبیه فلاش تانک باید باشد.
 • حتما برای نصب توالت فرنگی نیاز به دیوار در پشت توالت وجود دارد.
 • در صورت خرابی فلاش تانک اگر در درون دیوار باشد و دسترسی آن در نظر گرفته نشده باشد خرابی بیشتری به همراه دارد.

انواع توالت فرنگی وال هنگ 7

نصب توالت فرنگی وال هنگ توسط همکاران ما

گروه تاسیسات 24 ساعته با بهره گیری از مجرب ترین و حرفه ای ترین کارد مهندسی در خصوص طراحی و برنامه ریزی و نقشه کشی دکوراسیون داخلی در حوزه تاسیسات آماده ارائه مشاوره و خدمات نصب و راه اندازی انواع توالت فرنگی وال هنگ برای مشتریان خود در سراسر تهران بزرگ می باشد.

مجریان و مهندسین و شرکت های طراحی داخلی نیز می توانند به منظور همکاری با کارشناسان ما در تماس باشند.

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد