نصب توالت فرنگی

اگر برای نصب توالت فرنگی خود به دنبال مقاله ای مفید و کاربردی هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

 

امروزه استفاده از توالت فرنگی در اغلب خانه های ایرانی هم دیده می شود و دلیل آن هم توصیه های بی شمار برای استفاده از توالت فرنگی و یا مشکلات مفصلی و استخوانی است که اجازه استفاده از توالت ایرانی را به ما نمی دهد.

توالت های فرنگی از نظر تیپ و ظاهر تفاوت های فاحشی با هم دارند، ولی خروجی استاندارد و مشخصی دارند.

همین مسئله باعث می شود نصب این توالت ها در همه ساختمان ها پیرو یک قاعده و قانون باشد.

به این دلیل همه تولیدکنندگان توالت های فرنگی چه ایرانی باشند و چه خارجی حدود تعریف شده را رعایت کنند و همین امر کار نصب این توالت ها را راحت تر می کند.

در مقاله صفر تا صد نصب توالت فرنگی [راهنمای جامع] شرح کاملی از روش نصب انواع توالت فرنگی بیان شده است.

 

توجه به قطر لوله فاضلاب مهمترین نکته قبل از اقدام به نصب توالت فرنگی

معمولاً مجریان لوله کش در ساختمان لوله 110 میلی متری را برای لوله فاضلاب توالت فرنگی در نظر می گیرند.

خروجی توالت فرنگی ولی کمتر از 90 میلی متر است، لذا برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی در نظر داشته باشید که بهترین قطر برای لوله فاضلاب توالت فرنگی لوله 90 میلی متری می باشد.

دلیل هم اینکه لوله های 110 پهنای بیشتری دارند و آب با ارتفاع کمتر در آنها حرکت می کند.

این موضوع باعث می شود فضولات همراه آب به دلیل وزن زیادی که دارند، در کف لوله حرکت کرده و در مسیر به دلیل اینکه آب سرعت بالاتری دارد و زودتر دفع می شود، باقی بمانند.

لازم به ذکر است که همین موضوع باعث بوی بد در ساختمان می شود.

نصب توالت فرنگی 1

ارتفاع حرکت آب در لوله فاضلاب 110 توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی 2

ته نشین شدن فضولات به دلیل ارتفاع کم آب در لوله 110

اما لوله 90 میلی متری ارتفاع آب را بالاتر می برد و فضولات بصورت شناور به همراه آب فوراً مسیر لوله را تخلیه می کنند و ماندگاری در کف لوله نخواهند داشت.

بنابر این قبل از ورود به بحث نصب توالت فرنگی لازم است بدانید که اگر خودتان هم مجری لوله کشی فاضلاب نیستید، حتماً از مجری بخواهید که برای لوله فاضلاب توالت فرنگی و حتی ایرانی لوله 90 میلی متری تعبیه شود.

برای بررسی جامع تر بحث قطر لوله فاضلاب به مطلب انتخاب قطر لوله فاضلاب مراجعه کنید.

نصب توالت فرنگی 3

میزان ارتفاع آب در لوله 110 و لوله 90

نحوه نصب توالت فرنگی

برای نصب توالت فرنگی مراحل زیر را انجام می دهید:

 1. در مرحله اول به نصب درب توالت فرنگی روی آن اقدام می کنید و بعد شیر پیسوار فرنگی را نصب کرده و شلنگ رابط را به توالت فرنگی متصل می کنید، به دلیل اینکه بعد از نصب توالت فرنگی فضای کافی برای استفاده از آچار برای نصب شلنگ نباشد.

در نظر داشته باشید که برای اتصال شیلنگ نیازی به تفلون نیست، چون خود مهره دارای واشر آب بندی می باشد. ولی شیر پیسوار را باید با تفلون به محل در نظر گرفته شده ببندید.

برای خرید نوار تفلن از دیجی کالا بر روی لینک مورد نظر بزنید.

نصب توالت فرنگی 4

نمایی از کف و محل نصب توالت فرنگی

توجه 1: لوله خروجی فاضلاب را بررسی کنید که کاملاً هم سطح سرامیک کف سرویس باشد، در صورتی که هم سطح نباشد و بالاتر باشد، توالت فرنگی به خوبی در جای خود قرار نمیگیرد و بالا می آید.

البته بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند حدود 3 میلی متر لبه لوله بالاتر باشد.

این کار باعث می شود که هم بوگیر توالت فرنگی راحت تر نصب شود و هم اینکه در صورت عدم نصب بوگیر در محل، آب در زیر توالت فرنگی جاری نشود.

همیشه در نظر داشته باشید که در محل نصب لوله فاضلاب توالت فرنگی کمی خلا در زیر توالت گذاشته می شود.

 1. بعد از اینکه بوگیر ژله ای یا ساده را در زیر فرنگی و در محل خروجی فاضلاب قرار دادید، توالت فرنگی را در مکان مشخص خود قرار دهید و شلنگ رابط را به شیر پیسوار متصل کنید و چند بار توالت را امتحان کنید تا مشکلی در خروجی آب نباشد.

توجه 2:  باید به این نکته توجه کنید که تمامی آبی که از توالت خارج می شود به داخل فاضلاب سرازیر شود و به زیر توالت نرود، استفاده از بوگیر به همین دلیل می باشد.

جهت تهیه بوگیر توالت فرنگی و دیدن قیمت آن بر روی لینک خرید بوگیر توالت فرنگی از سایت دیجیکالا بزنید.

نصب توالت فرنگی 5

نصب بو گیر توالت فرنگی

برای این منظور باید دقیقاً محل خروجی آب توالت فرنگی مطابق با ورودی فاضلاب اصلی باشد.

وقتی توالت به خوبی در جای خود بنشیند، معمولاً لبه خروجی توالت حدود چند میلی متر وارد لوله اصلی فاضلاب می شود.

زمانی که آب می ریزید و سیفون توالت فرنگی را می کشید، نباید اصلا آبی در زیر توالت ببینید. بو گیر خود لبه لاستیکی دارد که همانند یک واشر آب بندی عمل می کند.

 1. اگر با مشکلی مواجه نشدید دور تا دور توالت فرنگی را با چسب آکواریوم به زمین مهار کنید. در این مرحله حتماً از چسب آنتی باکتریال یا ضد باکتری، که به مرورو زمان سیاه نمی شود، استفاده کنید.

توجه 3: توجه داشته باشید زمانی که می خواهید از چسب استفاده کنید، زمین کاملاً خشک و تمیز باشد و تا 24 ساعت از آن سرویس استفاده نشود تا کاملاٌ خشک شود.

نکته دیگر اینکه قبل از چسب زدن باید زاویه مورد نظر خود را برای توالت ثابت کنید.

دقت داشته باشید که توالت کج نباشد و یا جسمی در زیر آن قرار نگرفته باشد. در ضمن در هنگام چسب کاری باید به شکلی عمل کنید که خود این چسب هم کاملاً توالت را آب بندی کند و همه سطوح زیر توالت را پر کند.

جهت مشاهده انواع چسب آکواریوم و تهیه آن بر روی خرید چسب آکواریوم از سایت دیجیکالا بزنید.

نصب توالت فرنگی 6

چسب زدن دور توالت فرنگی

اضافی چسب ها را با یک دستمال تمیز پاک کنید. مراقب باشید توالت از آب بندی نیافتد.

نکته مهم:

در گاهی اوقات بعضی از همکاران برای نصب توالت فرنگی از پیچ برای مهار کردن روی زمین استفاده می کنند. به دلیل سوراخ کردن کف سرویس یا احتمال سوراخ شدن قیر گونی یا آب رفتن به زیر سرامیک اصلاً این کار توصیه نمی شود و بهترین راه همان چسب آکواریوم است.

همچنین در داخل مخزن توالت فرنگی یک پیچ تنظیم قرار دارد، که می توان مقدار آب داخل مخزن را تنظیم کرد.

اکنون توالت فرنگی شما نصب شده است، ولی نکاتی هست که باید برای نصب توالت فرنگی حتما در نظر داشته باشید.

 

نکاتی مهمی که باید برای نصب توالت فرنگی در نظر داشته باشید!

وقتی توالت فرنگی به خوبی نصب نشود و مشکلات فنی داشته باشد، نه تنها به خوبی کار دفع فاضلاب را انجام نمی دهد، بلکه همواره منشا تولید بو و میکروب در خانه می شود.

از مهم ترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نکته اول که بسیار مهم و حیاتی است، بررسی سیستم دفع فاضلاب قبل از نصب توالت می باشد.

بسیاری از کارشناسان نصب توالت فرنگی بلافاصله پس از انجام کار لوله کشی فاضلاب خود درب فاضلاب ها را با یک درپوش می بندند. این کار باعث می شود تا در زمان کف سازی داخل لوله پر از نخاله و شن و سیمان نشود.

ضمناً اگر سوراخ باز گذاشته شود، مکان خوبی برای حیوانات خانگی خواهد بود که هم به داخل آن وارد شوند و هم استخوان و یا غذای خود را در داخل آن پنهان کنند.

 

نصب توالت فرنگی 7

ولی متاسفانه مشکلی که در برخی از انبوه سازی ها دیده می شود، عدم رعایت این نکته است.

اگر نصاب توالت فرنگی دقت نکند و توالت را بدون بررسی راه فاضلاب نصب کند، در همان ابتدای کار سیستم آب بندی نخواهد کرد و یا خیلی زود پر می شود و مشکلات زیادی را به وجود می آورد.

تجربه کارشناسان ما به کرات ثابت کرده که بخصوص شن و سیمان در هنگام کف سازی ساختمان به راحتی وارد لوله فاضلاب ساختمانی می شود و باعث مسدود شدن مسیر آن می شود.

در اغلب موارد این موضوع با چشم قابل بررسی و چک کردن نیست، هر چند برخی مواقع هم به راحتی تا لب لوله پر از نخاله است.

بنابراین باید قبل از نصب چندین گالن آب در لوله ریخته شود تا اگر نخاله ای در مسیر است، رد شود و اگر راه لوله مسدود است، مشخص شود و قبل از نصب توالت بر طرف شود.

 • استاندارد های نصب را رعایت کنید.

پس از بررسی موضوع باز بودن مسیر فاضلاب این بار باید استاندارد قرار دادن توالت فرنگی را در نظر داشته باشید. توالت های فرنگی بزرگ هستند.

این توالت ها همانند صندلی جایی برای نشستن نیاز دارند و در ضمن درب آنها باز و بسته می شود.

مکانی که برای نصب توالت فرنگی در نظر می گیرید باید سقف حداقل 2 متری داشته باشد (180 تا 200 سانتی متر) و در مسیر باز شدن درب ترجیحاً نباشد.

از پشت باید حدود 25 تا 30 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد و شیر توالت باید دقیقاً در راستای دست راست و یا چپ و در ارتفاع 55 تا 60 سانتی متر از کف توالت نصب شده باشد.

نصب توالت فرنگی 8

در شیب ها و در جاهایی که به لبه ها نزدیک است، بهتر است توالت فرنگی نصب نشود.

در هنگام خرید توالت فرنگی هم باید جنس توالت و درب قابل تعویض آن در نظر گرفته شود. توالت فرنگیِ خوب از نوعی است که همیشه مقداری آب را در سیفون خود نگه دارد و با چشم قابل دیدن باشد.

جهت دیدن انواع توالت فرنگی در طرح های مختلف به همراه ابعاد و قیمت بر روی لینک خرید توالت فرنگی از سایت دیجیکالا بزنید و مقاله بهترین توالت فرنگی ایرانی را مطالعه کنید.

 • انتخاب فلاش تانک توالت فرنگی

اگر توالت فرنگی شما نیاز به فلاش تانک داشت، در نظر داشته باشید که فلاش تانک در ابعاد و حجم های مختلفی وجود دارد:

 • فلاش تانک با حجم بسیار کم بین 3 تا 6
 • فلاش تانک های 6 لیتری با امکان صرفه جویی آب تا 70 درصد
 • فلاش تانک های معمولی
 • فلاش تانک های با حجم زیاد

در بین این فلاش تانک ها نوع اول بسیار عالی است. این فلاش تانک ها در آب صرفه جویی زیادی می کنند و تا حدود 82 درصد به شما برای صرفه جویی آب کمک می کنند.

نوع دوم هر چند لیتری است، ولی به دلیل قابلیت های کنترل مصرفی که دارد، باز هم مناسب هستند و تا 70 درصد در صرفه جویی آب موثر هستند.

نوع سوم فلاش تانک های معمولی و با گنجایش 4 لیتری هستند.

و نوع آخر که کمتر استفاده می شود و اغلب در مراکز عمومی استفاده می شوند، گنجایش مختلفی دارند و اغلب تا 20 لیتر هم ظرفیت دارند و اصلاً توصیه نمی شوند.

نصب توالت فرنگی 9

 •  برای لوله توالت حتماً هوا کش فاضلاب نصب کنید.

لوله های ونت و یا هواکش حتماً باید برای توالت فرنگی در زمان اجرای لوله کشی فاضلاب تعبیه شوند.

این لوله ها را معمولاً از نقطه اتصال لوله فاضلاب با زاویه 45 درجه نسبت به افق و تا 15 سانتی متر بالاتر از لبه سر ریز توالت نصب می کنند.

این لوله ها را باید امتداد داد و به لوله هواکش اصلی اتصال دهید.

 

نصب توالت فرنگی 10

 • برای لوله فاضلاب توالت فرنگی از لوله 90 میلی متری استفاده کنید.

این موضوع کاملاً در بالا توضیح داده شد.

 • ارتفاع شیر پیسوار

شیر پیسوار و یا شیر پرکن سیفون توالت فرنگی را باید از کف حدود 30 تا 40 سانتی متر بالا تر تعبیه کنند، که بهترین حالت 30 سانتی متر است.

این موضوع باعث می شود که هم دسترسی به شیر راحت باشد و هم در نمای سرویس بهداشتی دیده نشود.

 • فلوتر را تنظیم کنید.

یکی از مشکلات اساسی توالت های فرنگی هدر دادن آب است بدون اینکه شما متوجه شوید. این توالت ها از نوع خاصی از فلوتر استفاده می کنند که اغلب پیچی است.

در هنگام نصب توالت وقتی که توالت فرنگی را آب گیری کردید سطح آب را بررسی و تنظیم فلوتر توالت فرنگی را به شکلی انجام دهید، که نهایتاً آب تا 1 سانتی متری سر آن در سیفون جمع شود و سپس فلوتر آب را قطع کند.

وقتی آب بیشتر در سیفون جمع شود، به آرامی از لبه های همین فلوتر تخلیه و وارد فاضلاب می شود و شما اصلاً متوجه نخواهید شد و میزان هدر رفتن آب بسیار زیاد خواهد بود.

بهتر است هر از چند گاهی این موضوع دوباره بررسی شود، تا در صورت لوزم به نصب و تعویض فلوتر توالت فرنگی اقدام شود.

نصب توالت فرنگی 11

جهت مشاهده و دانلود رایگان فیلم نصب توالت فرنگی کلیک کرده و نحوه تعویض توالت فرنگی را نیز در صورت نیاز مطالعه کنید.

یکی از خمات گروه تاسیسات 24 ساعته نصب توالت فرنگی در سایزها و طرح های متنوع متناسب با سلیقه، فضا و مکان سرویس بهداشتی شما می باشد.

در صورت نیاز به نصب و اجرا فرم درخواست سرویسکار را پر کنید یا با ما تماس بگیرید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +5 # #مهدی 1396-02-10 12:02
سلام
ایامیشه لوله توالت فرنگی را با فاصله 10سانتی از دیوار گذاشت واینکه باید فاصله توالت از دیوار باید فاصلش چقد باشه.
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # #اسماعیلی 1396-02-10 22:13
سلام دوست عزیز اگر توالت فرنگی هست بله میشه، فاصله مناسب هم 25 سانتی متره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # مهرشاد 1396-02-15 22:13
با عرض سلام و خسته نباشید
اینکه برای اجرای فاضلاب توالت فرنگی دوتا زانوی ۴۵ میزنن درسته ؟ یا باید سیفون بزنی؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # اسماعیلی 1396-02-16 21:18
سلام
توالت فرنگی به هیچ وجه نباید سیفون سر راهش باشد.مسیر مستقیم باید باشد، حالا یا 90 یا 45 یا مستقیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # Satar 1396-02-24 20:34
سلام و خسته نباشید
ما یه ساختمون 5 واحده یم،که تمام ۵ واحددر تخلیه توالت فرنگی مشکل داریم.اشکال از چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +8 # اسماعیلی 1396-02-26 15:09
سلام.
فاضلاب از سیفون خود فرنگی حرکت میکند و در سیفون دومی که در مسیر هست توقف میکند باید دوباره سیفونو زد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مجیدی 1396-04-05 17:08
سلام .خداقوت.
یه سوال داشتم و اون این که معنی آکس توی توالت فرنگی چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # اسماعیلی 1396-04-10 16:08
سلام ممنون عزیز
فاصله مرکز خروجی سیفون تا دیوار پشت محل نصب توالت فرنگی را آکس می‌گویند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # مطهری 1396-04-05 17:11
سلام.میخواستم بدونم به چند روش توالت فرنگی تخلیه میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1396-04-10 16:13
سلام دوست عزیز
تخلیه و شستشو در توالت‌های فرنگی چند روش متداول دارد از جمله: روش‌1ریزشی2 گردابی 3واترجت 4 توربوجت ودر اکثر توالت‌های فرنگی امروزه مشاهده می‌شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # علی 1396-06-17 16:14
حدود ۵ سال از تعویض توالت فرنگی میگذرد و الان بوی بد فاظلاب از کنارهای پایین (احتمالا) بیرون میاد احساس میکنم مقداری چسب دورش مخدوش شده چه کنم واقعا اذیت کنندست!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-06-19 09:26
سلام دوست عزیز
توالت فرنگی را براحتی از جای خود بردارید. احتمالا از بوگیر در زیر آن استفاده نشده است.
بوگیر خریدارید کنید، کناره آن را چسب آنتی باکتریال بزنید و استفاده کنید.
طریقه نصب توالت فرنگی را میتوانید در سایت جستجو کنید و با فیلم یا تصویر آموزش ببینید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # وحيد سخنگو 1396-07-29 08:57
سلام
من براي اولين بار هست كه مي خوام توالت فرنگي نصب كنم
توالت فرنگي از نوع مرواريد-مدل پارميدا هست، سايز خروجي توالت فرنگي ٧٥ تا ٨٥ ميليمتر و سايز لوله ١٢٥ پليران مي باشد
سايز رابط بوگير هم بين قطر داخلي ٩٥ تا قطر خارجي١٣٠ را جواب ميده
سوال من اينه
از همين بو گير استفاده كنم يا دنبال بو گير ديگه اي باشم
نياز هست سايز لوله را با تبديل كم كنم
ممنون مي شوم پاسخ دهيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-07-29 19:18
سلام وقت شما بخیر
سایز لوله را با تبدیل۱۲به ۱۰ بگذارید. سپس بو گیر را قرار دهید .
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مرادی 1396-12-25 21:36
سلام
از زیر توالت فرنگی نشت آب داشتیم با تصور اینکه اشکال از لاستیک بوگیره اون رو عوض کردیم باز هم نشت داشت زیر اون رو چک کردم در قسمت دیواره جلو نزدیک کف زمین یک برجستگی شبیه به لوله باریک بود که تقریبا از فاصله 7 سانت از کف یک سوراخ فابریک روی اون وجود داشت که قبلا با چسب آکواریوم به طور ناقص پر شده بود که از همانجا آب نشت میکرد و کف سرویس بهداشتی همیشه خیس بود اون سوراخ رو با چسب آکواریوم پر کردم و نشتی برطرف شد. نمیدونم اون سوراخ برای چی بوده و اینکه پر شده اشکالی ایجاد میکنه یا نه؟ البته سرویس بهداشتی از مدلهای قدیمی هستش. ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-01-11 12:51
سلام وقت شما بخیر
خیر مشکلی ایجاد نمیکند.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود -1 # اسفندیار صفی خانی 1397-02-06 11:10
درود بر شما
با توجه به اینکه میگویند مسیر تخلیه باید مستقیم باشد، اگر از بوگیرهای کج برای اصلاح آکس استفاده کنیم مشکلی برای تخلیه فاظلاب پیش نمی آید؟ در حا حاضر بوگیرهایی در بازار است که فاصله آکس 3 تا 10 سانتی متر را اصلاح می کند.
سپاسگزارم از راهنمایی شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-02-13 16:55
سلام وقت شما بخیر
خیر هیچ مشکلی پیش نمی آید و خیالتان راحت باشد. فقط باید دور بوگیر را که در داخل لوله رفته، کاملا با سیمان محکم کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Sama 1397-04-28 21:57
سلام اقاي اسماييلي شبتون بخير .يه هفته اي هست كه فرنگي نشتي مي ده وكف سرويس خيس مي شه وبوي بدي هم فضا رو مي گيره البته نشتي كمه چسب دور يه طرف فرنگي باز شده ايا ممكنه كه دليلش اين باشه واگر با چسب بپوشانيمش برطرف ميشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-06-17 10:59
سلام وقت شما بخیر
از زیر فرنگی نباید نشتی به کف نفوذ کنید.
فرنگی باید باز شده و دوباره نصب شود.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید محسن 1397-05-23 19:45
سلام توالت فرنگی منزل رو تازه نصب کردم قبلا توالت معمولی جاش بود و نمیدونستم موقع تعویض باید سیفونش رو بردارم میخواستم بدونم مشکلی ایجاد میکنه ؟ دوم این که از زیر توالت فرنگی به مقداره خیلی کمی اب نشت میکنه نمیدونم دلیلش چیه ایا باید چسب هاش رو بکنم و دوباره نصبش کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-06-27 08:23
سلام وقت شما بخیر
از لحاظ فنی درست نیست ولی مشکلی ایجاد نمیکند. نشت زیر فرنگی هم باید زیر فرنگی قبل از چسب کاری آب بند و بعد چسبکاری شود. یعنی شما قبل از چسب زند، اول باید قسمت تخلیه را بوسیله بوگیر چسبی آب بندی کنید و چند بار تخلیه را بزنید . اگر دور آن آب نداد بعد چسبکاری کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تارا 1397-08-03 05:00
با سلام
من توالت فرنگی ام رو عوض کردم ولی متاسفانه نوع جدیدش اصلا خوب نیست هم سایزش کوچکتره و هم بدنه اش زرد میشه
خواستم بپرسم میتونم یک توالت فرنگی بزرگتر بخرم که هم به لوله فاضلاب بخوره و هم بدنه اش زرد نشه
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-08-05 16:03
سلام وقت شما بخیر
باید آکس لوله فاضلاب فرنگی را تا دیوار بگیرید و طبق آکس فاضلاب، فرنگی خریداری کنید.
آکس20-25-30و... استاندارد فرنگی هست.
اگر برای لوله فاضلاب نیز مناسب نباشد با بوگیر 5 تا 7سانت قابل کم و زیاد شدن هست. با توجه به اکس و با 7سانت اضافه تر میتوانید خرید کنید.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کیوان 1397-09-07 10:33
سلام
وقت بخیر
یک عدد توالت فرنگی جدید نصب کردم ولی متاسفانه تخلیه خوبی انجام نمیده و هر چند روزی یکبار میگیره. لوله بازکن هم اوردیم گفت مشکلی از گرفتکی لوله ندارید و تخلیه اب توالت ضعیفه. ایا میشه سیستم تخلیه رو قویتر کرد یا باید کل توالت عوض شود ، در این صورت پیشنهاد شما چه مدلی است ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید حدادی 1397-09-09 08:10
سلام اگر توالت فرنگی از اول اینطور بوده است به احتمال زیاد سوراخ تخلیه آبش کوچک است چون بعضی از توالت فرنگی ها موقع تولید این مشکل را دارند و اگر قبلاخوب بوده و تازه اینطور شده است به احتمال زیاد رسوب گرفته است و باید رسوب گیری شود والبته شما باید از آبگیری مخزن نیز مطمئن شوید که آخرین حجم آب را مخزن میگیرد یا نه شاید حجم آب مخزن کم باشد همه این موارد باید چک شود بعد اقدام به خرید شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Bashir 1397-10-27 09:47
سلام دورد خسته نباشید
شیر مخلوط از اکس لوله فاضلاب چقدر
فاصله داشته باشه
توالت فرنگی چقدر
و
توالت ایرانی چقدر
لوله فاضلاب توالت فرنگی از طرف پشت ۳۰ سانت و طرف شیر مخلوط نصب میشه چند سانت باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-30 14:47
سلام
از مین ۵۵ سانت و از پشت ۱۱۰ سانت فاصله بدید
تقریبا درست در میاد فاصله از سمت راست هم مهمه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # هادی 1398-03-05 14:49
با سلام
توالت فرنگی ما پیچ نداره تا به زمین پیچ شود برای همین لق شده است. چه راهی برای ثابت نگه داشتن پیشنهاد میکنبد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-03-13 14:32
سلام توالت فرنگی ها در ایران به زمین پیچ نمی شوند. لغ زدن کاسه را با یک سکه برطرف کنید و پایه را کاملا با چسب آکواریوم ثابت نگه دارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سهند 1398-04-10 12:44
سلام درب توالت فرنگی از زیر پیچ داره بازش کردم دوباره بستم،کاملا سفت کردم پیچ هارو ولی الا هی داره اب پر میکنه از منبع خالی میشه تا نصف طفولیت دوباره اب تو مخزن پر میشه،چی کار کنم از کنارها درب خیلی کم آب میاد بیرون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-10 22:52
سلام وقت بخیر
خوب نگاه کن ببین تخلیش به چی گیر کرده که کاملا بسته نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جعفری 1398-06-29 22:26
سلام. توالت فرنگی ما خروجی اش، به دیواره. الان از محل اتصال خروجی توالت فرنگی به لوله خروجی، نشتی آب داره. چگونه باید رفعش کنم؟ آیاچسب آکواریم خوبه یا راه دیگه ای پیشنهاد میکنید؟
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سیامک نعمت پور 1398-07-02 17:04
سلام میتونید از بوگیر ژله ای پایه کوتاه و چسب اکواریم استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فریبا 1398-07-01 11:33
سلام
من سوالی در مورد توالت فرنگی داشتم. میخواستم بدونم آیا بعد از نصب امکان جابجایی هست یا اگر بخواد جابجا بشه باعث شکستن توالت فرنگی میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سیامک نعمت پور 1398-07-02 17:04
سلام بعد از نصب اگر با چسب سیلیکونی ثابت شده باشه بله امکان جابجایی هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فریبا 1398-07-06 15:48
به نقل از سیامک نعمت پور:
سلام بعد از نصب اگر با چسب سیلیکونی ثابت شده باشه بله امکان جابجایی هست

سلام خیلی ممنون از جوابگویی شما. خب چطوری میشه فهمید که با چسب سیلیکونی ثابت شده یا نه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سیامک نعمت پور 1398-07-11 15:04
سلام وقت بخیر
منظور از چسب سیلیکونی چسب اکواریم هست که اطراف فرنگی میزنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # پیسروک 1398-07-23 23:42
یه سوال هست که یه پیچ تنظیم با درجه از 0تا 60درانتهای شیلنگ باریک هست که میریزه تو لوله.این برا چیه.
و اینکه زیر دکمه ی تخلیه یه دکمه ی قرمز ریز با درجه بندی مین و مکس هست اون چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سیامک نعمت پور 1398-07-29 03:19
سلام وقت بخیر
اولی برای و رودی اب از شناور به فلاش تانک. و بعدی برای تنظیم ارتفاع شناور است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امیر ح 1398-08-12 22:18
عرض سلام و خسته نباشید .
1-بهترین چسب برای نصب توالت فرنگی چه چسبی هست؟چسب رازی انتی باکتریال چسب خوبیست؟
2-برای نصب بوگیر ژله ای پس از گذاشتن ان روی لوله آیا فقط قسمت زیرین بوگیر که با کف سرامیک در تماس هست باید چسب زده شود ؟ یا قسمتی روی بوگیر که با کف توالت فرنگی تماس دارد و ما چسب ان را جدا میکنیم هم باید با چسب اکواریوم اغشته شود ؟
3-یرای بهتر چسیبیدن چسب به قسمت زیرین توالت فرنگی سرامیکها را با چه چیزی تمیز کنیم ؟ایا وایتکس گزینه خوبیست؟
4-در صورتی که دراینده بخواهیم توالت فرنگی را تعویض کنیم ایا این چسب اکواریوم به راحتی جدا میشود ؟با چه وسیله ای باید انرا جدا کنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # اردبیلیAlijeddi 1398-09-16 01:56
باسلام.اول سعی کنین بوگیر نگذارید ولوله رو ازته نبرید.بوگیر که بالاش موم داره مدتی نمیکشه هراب میشه ولولتو میگیره.لوله رو دویا سه سانت آکس زیر توالت فرنگی چقدر بود آن اندازه بالاتر برش دهید که آکس یا خروجی توالت فرنگی بتونه داخل لوله خروجی بشینه.چسب آکواریوم سفیدم زیر فرنگی برای آب بندی میزنن که تکان نخوره بعدن با موکت بر میتوان راحت جدا کرد چسب بیرنگ بعدن جلبک میزنه باز سوالی بود درخدمتم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # امیر ط 1398-08-13 23:23
1-برخی از کارشناسان میگویند بعد از نصب بوگیر ژله ای حتما باید چندین بار سیفون را بکشیم تا مطمن شویم زیر توالت فرنگی اب جمع نمیشود اما برخی دیگر میگویند شیر پیسوار را تا 24 ساعت بعد که چسب خشک میشود نباید نصب کرد و نباید ابی داخل توالت فرنگی وارد شود.کدام نظریه درست میباشد؟
2- برای اب بندی توالت فرنگی برخی میگویند هم زیر توالت باید چسب زده شود و هم بعد اینکه توالت در جایگاه خود قرار گرفت دور تا دور ان باید اب بندی شود.در این حالت که زیر توالت فرنگی چسب زده شود دیگر نمیتوان سیفون را چندین بار کشید و از اب بندی بوگیر مطمن شد چون همان چسب زیر ممکن است جلوی اب را بگیرد و ما نتوانیم درست تشخیص بدهیم که بوگیر اب بندی شده است یا نشده است.
3-لوله 110 فاصلاب که از زمین بیرون امده مقدار کمی کج میباشد.که همین امر میتواند باعث تراز نشدن توالت فرنگی شود ایا در صورت گذاشتن یک سکه در طرف دیگر توالت فرنگی بوگیر از محل خود کمی جا به جا نمیشود ؟ بهتر نیست در این حالت قید تراز کردن توالت فرنگی را بزنیم؟یا تراز کردن مشکلی را برای نصب بوگیر به وجود نمیارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # اردبیلیAlijeddi 1398-09-15 02:19
باسلام.به هیچ عنوان از بوگبر استفاده نکنید چون مدتی بگذرد موم آن خاصیت از دست داده وخروجی وکور میکند عزیزمن اندازه آکس توالت چندباشه ازته نبریدکمی بالاتر برش دهید لوله خروجی وکه آکس توالت فرنگی کامل داخل آن نشست کرده وتکان نخورد وقسمت کف فرنگی چسب آکواریوم سفید رنگ استفاده کنید که فرنگی تکان نخوردودوم سفیدش جلبک نمیزنه بی رنگ ها جلبک میزند.شومااگه ازته لوله رو بریدن ده سانت از روی آن اضافه کنند به پلیکا واین روش روانجام دهند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # المیرا وثوق 1398-08-24 18:50
با سلام
عذر میخوام من بک مشکلی برای توالت فرنگی منزل بوجود امده نمیدونم میتونم از مجموعه شما کمک بگیرم یا نه
ممنون میشم راهنمایی کنید
توالت فرنگی خانه مارک اس ان دی هست و‌دو سیفون دارد و یکی از سیفون ها درست کار نمیکند
همچنین درپوش توالت فرنگی یک سمتش از جا درامده و پیچ زیرش شکسته است
میخواستم ببینم مجموعه شما این دو مشکل را سرویس میکند یا خیر
با سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد 1398-09-13 20:03
بله سرویس میکنیم .یا میتونید خودتون قطعات رو باز کنید و از بازار تهیه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-11-03 18:12
سلام.می خواهم برای پارکینگ توالت ایجاد کنم .اما لوله فاضلاب لوله ۶۰ هست آیا میشود اینکار را انجام دهم.البته زیاد هم از توالت استفاده نمی شود به ندرت.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-11-04 11:57
سلام کاربر گرامی اینکار را انجام ندید بهتر است زیرا امکان دارد باعث گرفتگی در لوله فاضلاب شود و برای اینکار نیاز به لوله سایز ۹۰ احتیاج دارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شعبانی 1398-11-08 14:51
سلام و خسته نباشید، ما سه ماه که اومدیم خونه جدید و بعد از سه ماه استفاده توالت فرنگی ،حدود سه رور پیش دیدم بدنه توالت فرنگی ترک خورده ،الان باید چیکار کنم راه حلی داره آیا کارامتی دارن چون معلومه که ترک از زمان نصب بوده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-08 16:00
دوست عزیز سلام اگر شکستگی از زمان نصب بوده چرا در این سه ماه متوجه نشدید بعضی برندها ضمانت نامه دارند ایا برگه ان را نگه داشته اید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-09 21:04
سلام کاربر گرامی
اگر کاسه توالت فرنگی شما ضمانت نداشته باشه باید با استفاده از چسب سنگ این ترک خوردگی را رفع کنید البته بهتر است اینکار رو یک بنا انجام دهد زیرا با چسب باید مقداری پودر سنگ یا پودر مل قاطی شود که این میزان را بنا بهتر میداند و اینکه کاسه اگر ضمانت هم داشته باشد فکر نمیکنم شامل گارانتی شود چونکه موقع تحویل گرفتن کاسه رو سالم تحویل دادن و شما باید اونجا چک میکردید و همینطور که خودتون میگید در موقع نصب ترک خورده و شرکت قبول نمیکنه چونکه سالم تحویل داده به شما ولی با اینکاری که گفتم مشکلتون حل میشه و جای نگرانی نیستش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ملکی 1398-11-18 13:11
ایا قست ژله ای بوگیر توالت فرنگی که به کاسه توالت متصل میشود نیآزبه چسب اکواریم برای اب بندی دارد یا خیر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-18 14:47
سلام کاربر گرامی بله قبل از اینکه بوگیر را بچسبانید به سنگ بهتر است که زیر آن را به خوبی چسب بزنید و پس از کار گذاشتن مجدد دور ان را چسب بزنید و همچنین وقتی توالت را در سرجای خود قرار دادید بهتر است دور پایه های کاسه را هم‌چسب بزنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید 1398-12-15 13:22
با سلام
بعد برداشتن توالت ایرانی و گذاشتن توالت فرنگی و گذاشتن کف شور الان مدتی هستش آب از کنار توالت فرنگی نشت میکنه و بدتر اینکه فاضلاب از کف شور میزنه بالا و الان سقف طبقه پایین هم نم داده. لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-12-16 00:08
سلام‌کاربر گرامی با برداشتن توالت ایرانی و گذاشتن فرنگی و کف شور باید لوله کشی را اصولی انجام میدادید اگر لوله کشی اصولی انجام‌نشود این اتفاق پیش میاد و از کفشور فاضلاب بیرون میادش و شاید هم لوله کشی اصولی باشد ولی به خوبی اتصالات چسب نخورده است و اینکه به هم متصل نشده استلطفا تز سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدیhvadk 1398-12-16 07:21
سلام
خروجی فاضلاب در نظر گرفته شده برای نصب توالت فرنگی اینقدر به دیوار کناری نزدیکه که پا و تن آدم با دیوار برخورد میکنه. خواستم بدونم با استفاره از بوگیر یا اتصالات تغییر مکان میتوان توالت فرنگی را ازدیوار بغلی چند سانت دور کرد؟ اگر پاسخ مثبته تا چند سانت امکان جابجایی هست. لکله فاضلاب سایزش ۱۰ هست و من هنوز توالت فرنگی را سفارش نداده ام.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-16 21:47
سلام کاربر گرامی متاسفانه همچین کاری توصیه نمیشود و چنین تبدیلی وجود ندارد چون اگر لوله یا تبدیل بخواهید بزنید به مشکل بر میخورید مشکل اصلی اینه که توالت به خوبی بر زمین نمیشیند و لق میزند و مشکل بعدی اینه که اگر تبدیل بزنید لوله ها آب بند نمیشود و نشتی میدهد بهتر است کف را خراب کنید و تغییر مسیر بدهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1398-12-16 17:01
سلام با تشکر از اساتید محترم .لطفا بفرمائید لوله فاضلاب توات فرنگی وال هنگ که توی دیوار باید نصب شود .از. کف تمام شده توالت چند سانتیمتر باید بالاتر باشد .و ایا نیازی به سیفون دارد یا خیر .چون در همین سایت جایی نوشته شدده بود که نیازی بله سیفون نیست.تشکر از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-17 14:41
سلام کاربر گرامی نیازی به سیفون نمیباشد و برای جا زدن توالت فرنگی از یک بوگیر استفاده کنید کافی میباشد و اینکه لوله چقدر باید بیرون باشد بهتره بگم که این رو در هنگام نصب توالت باید تشخیص داد چون بعضی از توالت ها فقط به اندازه ای که بوگیر داخل لوله قرار بگیرد همان مقدار لوله کافی میباشد و در بعضی دیگر از کاسه ها اصلا لوله نباید از کف بیرون بزند چون کاسه توالت تراز نمیشود و به کف زمین به خوبی نمیشیند و لق میرند بهتر است در موقع نصب خودتان یا سرویسکار تشخیص بدهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد 1398-12-20 23:56
سلام ضمن تشکر از راهنمایی .اگه امکان داره در مورد روش نصب بو گیر برای وال هنگ و کدام نوع بهتر آم توضیح دهید .تشکر از راهنماییتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-21 10:24
سلام کاربر گرامی بوگیر یک وسیله ای است که به صورت موم چسبدار یکطرف به توالت فرنگی وصل میشه و طرف دیگه به خروجی فاضلاب که در کف زمین میباشد وصل میشود و اگر تا الان بوگیر وصل نکرده اید بهتر است از سرویسکاران کمک بگیرید یا اینکه فیلم آموزشی را در سایت ببینید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسان 1398-12-25 08:49
سلام و احترام
پشت توالت فرنگی ما آب میداد بنده یه کمی سیمان سفید با آب قاطی کردم زدم
میخاستم بدونم سیمان سفید مشکلی برای فرنگی ایجاد می کند یا خیر ؟
دوم هنوز یک کنار دیگه توالت فرنگی هم آب میده می شود آن روهم با سمان بپوشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-25 10:44
سلام کاربر گرامی یعنی توالت فرنگی ترک خورده بود یا شکسته بوود که باعث نشتی آب میشدش و شما با سیمان سفید جای نشتی رو پر کردید؟ اگر اینکارو کردید و آب بند شده است سیمان سفید مشکلی نداره و مشکلی پیش نمیاره ولی میتونستید از چسب های مخصوص اینکار آب بندی میکردید چوون سیمان احتمال داره بعد از مدتی شسته شود و از بین برود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسان 1398-12-26 08:59
ممنون بابت راهنمایی خوب شما
نه از زیرش یه کمی آب میداد
و فک کنم درزش باز شده بود چون چسب آکواریم نداشتم با سیمان سفید پوشندم
بهرحال ممنون بابت پاسخگویی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-26 12:16
سلام کاربر گرامی خواهش میکنم جواب دادن به سوالات شما سروران وظیفه ما میباشد اگر برای درز پائین میخواهید مشکلی نداره سیمان بزنید یا چسب آکواریوم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن بیرنگ 1399-01-28 18:20
سلام برای اینکه سنگ توالت فرنگی به علت ضربه و نشستن ناگهانی فرد مسن و بیمار تکان نخورد چه چاره ایی مد نظر شماست ؟ چسب خاصی؟ یا سیمان؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-01-29 11:39
بعد از نصب دور پایه رو میتونید با سیمان سفید درز گیری کرد وحداقل بعد از ۴۸ ساعت استفاده کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Vahid 1399-02-24 11:46
سلام خسته نباشید
سوال بنده از جنابعالی اینه که لوله فاضلاب توالت فرنگی از دیوار پشتی تا مرکز لوله ۲۲ سانتی هستش و شیر پیسوار هم دیوار کناری به فاصله۳۰ سانتی از کف دستشویی...میخوام بدونم که این فاصله برای لوله فاضلاب برای نصب توالت فرنگی بعدا مشکل ساز نیست؟ و بودنِشیر پیسوار در دیوار کناری توالت نمای دستشویی رو بد نکنه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-30 09:24
سلام شما میتونید شیر رو به پشت فرنگی انتقال بدین از طریق مقداری لوله کشی روکار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علي 1399-04-16 12:49
سلام قطر فاضلاب خانه ما 8 است آيا توالت فرنگي با خروجي 6 براش مناسبه؟ بعدا ايرادي پيدا نميكنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-04-16 15:00
سلام کاربر گرامی معمولا برای فاضلتب توالت فرنگی از لوله 10 استفاده میکنند ولی اینکه میخواهید از لوله 8 استفاده کنید مشکلی پیش نمیادش ولی سایز استاندارد لوله 10 میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسانی 1399-05-02 15:53
سلام روزتون بخیر
یک فرنگی دیروز خریدم قسمت زیر فرنگی 3 قسمتش چسب سفید رنگی مالیده شده!
این چسب دلیلش چی هست ایا شکسته بوده یا مشکلی نداره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-05-02 16:44
سلام روزتون بخیر. برای اینکه اطمینان پیدا کنید داخل توالت فرنگی آب بریزید و ببینید از قسمت زیرین که میفرمایید چسب زدند نم میزند یا خیر. قبل از نصب این کار را انجام دهید که بتوانید کاسه را تعویض نمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1399-05-21 18:05
سلام. من‌میخوام داخل حمام توالت فرنگی نصب کنم اما لوله خروجی مخصوص توالت فرنگی نداره. باید کف رو بکَنم. چطوری باید اتصالات به لوله فاضلاب رو انجام‌ بدم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-21 23:33
سلام،بله حتماً باید کف رو بردارید ولوله کشی کنید واگر تحربه کافی دراین زمینه ندارید از شرکت تقاضای مجری کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی میرزامحمد 1399-05-29 14:29
سلام
برای نصب توالت فرنگی وایرانی در سرویس بهداشتی عرض اتاق چقدر باید باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-29 14:58
سلام،جهت نصب فرنگی وایرانی ویک روشوی۲۰۰سانت طول و۱۰۰سانت عرض در نظر گرفته میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عبدالله 1399-06-11 18:28
سلام رختکن خونه ای که گرفتیم یک سیفون برای لباس شویی داره یکی برای کف شویی . میشه روی یکی از اونها توالت فرنگی نصب کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-06-11 21:46
سلام
لباس شویی و کفشو مانند حمام هر دو سایز ۶ می باشند که امکان نصب توالت فرنگی نمیباشد.
نزدیکی حمام یا رختشوی لوله رایزر اصلی امکان دارد موجود باشد که بتوانید از آن انشعاب گرفته و خروجی توالت فرنگی وصل نمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عبدالله 1399-06-11 18:34
سلام میشه روی سیفون کف شورحمام . توالت فرنگی نصب کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-06-11 21:43
سلام وقتتون بخیر
به دلیل اینکه خروجی توالت فرنگی سایز بزرگتر از کفشور حمام دارد امکان نصب توالت فرنگی بر روی کفشور حمام نمی باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرشاد 1399-08-27 07:58
سلام، لوله فاضل اب توالت فرنگی از ته بریده شده ، با استفاده از بوگیر هم نشتی از زیر داشتم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که باید چکار کنم ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-08-27 10:53
سلام،استفاده از لاستیک بوگیر بصورت اصولی این مشکل را رفع خواهد کرد والبته لاستیک باید داخل لوله قرا بگیرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظمی 1399-09-26 11:47
با عرض سلام و خسته نباشید
من یک سوال داشتم.لوله ی فاضلاب توالت فرنگی ما تقریبا ۳-۴سانت پایینتر از سرامیکها قرار گرفته.برای نصب توالت فرنگی مشکلی ایجاد نمیشه؟اگر احتمال ایجادمشکل هست ممنون میشم راهکار رفعشو بیان کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Morteza 1399-09-26 12:55
سلام اگر منظور شما سه چهار سانت پایینتر از کاش یه و دور لوله بستست باید با لوله ۱۱۰ به اصطلاح نری درست بشه و با چسب جا بزنید و بعد اظافه لوله رو تا سطح کاشی ببرید بهتره از یک لوله کش و متخصص کمک بگیرید تا به صورت اصولی کار انجام بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1400-03-14 21:25
سلام توالت فرنگی پارس سرام نصب کردم که متاسفانه عمل تخلیه رو به خوبی انجام نمیده و باعث اسراف زیاد آب میشه به نحوی که با پنج شش بار فلاش کشیدن بازم کاملا تخلیه نمیشه علت چی میتونه باشه لطفا راهنمایی کنید.ایراد از تراز نبودن میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-03-16 01:02
سلام،چند دلیل میتونه داشته باشه کم بودن آب مخزن ،خرابی شیر تخلیه وشناور وهمینطور گرفتگی در مدار تخلیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # قنبرب 1400-04-08 20:21
سلام عذر میخوام زیر توالت فرنگی مدل مروارید نو که خریدیم وقتی بر عکس میکنیم یک دایره چسب خوردگی دارد آیا این طبیعی است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-09 09:57
سلام،احتمال شکستگی وترمیم آن هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن