یکی از موضوعاتی که همواره مشتریان پمپ آب خانگی را آزار می داده صدای نه چندان مطلوب آن بوده که گاها حتی در دل شب به دلیل صدای زیاد باعث ناراحتی اعصاب و بی خوابی می شود. از این رو بسیاری از مردم به دنبال خرید پمپ آب خانگی بی صدا هستند.

در این مقاله قصد داریم به عبارت پمپ آب خانگی بی صدا بپردازیم و ببینیم اصولا استفاده از این واژه درست است یا خیر. منظور اینکه آیا واقعا پمپی وجود دارد که صدا نداشته باشد و اگر نیست کدام گزینه بهتر است؟

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا 1

پمپ آب خانگی

در هنگام خرید پمپ آب خانگی باید به برخی نکات توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید مانند: تعداد طبقات ساختمان، متراژ ساختمان، تعداد شیر موجود و میزان مصرف.

همچنین یکی از نکات مهم در هنگام خرید پمپ آب خانگی، توجه به صدای پمپ آب است. معمولا همه مایل هستند که پمپ آبی بی صدا را برای منزل خود انتخاب کنند اما آیا پمپ آب بی صدا وجود دارد؟

قبلا در مقاله ای توضیح دادیم که برای انتخاب پمپ آب خانگی باید چه مواردی را در نظر داشت تا بتوانیم با احتساب تعداد طبقات و میزان مصرف آب در خانه از آبی با فشار مناسب در خانه بهره مند شویم.

دوستانی که این مقاله را مشاهده نکرده اند بهتر است اگر قصد خرید پمپ بر اساس مشخصات خاصی را دارند مقاله راهنمای خرید پمپ آب خانگی را مطالعه فرمایند.

 

پمپ آب بی صدا

در بازار ایران اساسا پمپ آب بی صدا وجود ندارد و کلیه پمپ های آب خانگی دارای صدا هستند که پس از نصب و مدتی کار کردن صدای آن بیشتر هم می شود و این که می گویند پمپ آبی کاملا بی صدا است، یک اشتباه مرسوم و یا برای عوام فریبی است.

بنابراین تمام پمپهای آب دارای صدا هستند فقط در مدل های مختلف، میزان صدا کمی متفاوت است.

به عنوان مثال پمپ خطی سیرکولاتور گراندفوس که در موتورخانه های ساختمان های پر جمعیت بسیار کاربرد دارد از جمله پمپ هایی است که بسیار کم صدا است و باعث مزاحمت برای ساکنین نمی شود.

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا 2

نمونه پمپ سیرکولاتور گراندفوس

پمپ موجود در تصویر زیر نیز از نوع پمپ های بسیار کم صدا و کم حجم است که توسط تکنسین های ما نصب شده است و با اینکه در آشپزخانه قرار دارد مزاحمتی برای ساکنین منزل ایجاد نمی کند. می توانید به مطلب نصب پمپ آب خانگی – سرکار خانم بردبار و دیگر سوابق کاری ما رجوع کنید.

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا 3

پمپ آب نیم بار

در بازار ایران پمپ های با کیفیت مناسبی وجود دارد که میتوان به پمپ های آب داب و پنتاکس اشاره کرد که صدای کمی نیز دارند.

پمپ های ساخت ایران نیز خوب هستند. همچنین پمپ های بشقابی با پروانه برنجی نیز از نوع پمپهای کم صدا می باشند و البته در هنگام خرید پمپ ها به تقلبی و اصل بودن آن نیز توجه نمایید.

جهت آشنایی با این نوع از پمپ ها بر روی پمپ آب بشقابی چیست کلیک کنید.

اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که نحوه ی نصب پمپ آب خانگی نیز در افزایش یا کاهش صدای آن بسیار تاثیر گذار است.

به عنوان مثال اگر فونداسیون مستحکم نباشد یا روتور بالانس نباشد باعث سر و صدا و لرزش زیادی خواهد شد، دیگر عوامل موثر در کاهش صدای پمپ آب در مقاله ی نصب پمپ آب خانگی و منبع و صدای پمپ آب خانگی به طور کامل شرح داده شده است.

 

پمپ آب خانگی کم صدا

در واقع پمپ های آب خانگی و یا صنعتی به دلیل ساختاری که دارند در هر صورت ایجاد صدا می کنند و همانگونه که در بالا توضیح داده شد استفاده از عبارت بی صدا اغراقی بیش نیست و البته می توان به جای این عبارت از عبارت پمپ آب خانگی کم صدا استفاده کرد.

کم صدا بودن پمپ ها هم البته به عوامل زیادی بستگی دارد .

پمپ هایی که در ابعاد خانگی بتوان از آنها استفاده کرد در نوع نیم اسب، یک اسب، یک و نیم اسب و دو اسب می باشند که البته نوع 2.5 اسب و 3 اسب هم در متمع های مسکونی و اپارتمان ها و در بوستر های پمپ استفاده می شوند.

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا 4

به عنوان مثال پمپ آب خانگی نیم اسب را می توان برای یک طبقه ساختمان و حداکثر با متراژ  متر مورد استفاده قرار داد و این درحالی است که مفهوم پمپ آب بی صدا و یا کم صدا عموما به پمپ های نیم اسب اطلاق می شود.

بیشترین مصرف را  در ساختمان های از یک تا 3 طبقه پمپ آب یک اسب دارد که اگر از نوع بشقابی انتخاب شود برای نهایتا تا سه طبقه و اگر از نوع جتی انتخاب شود برای 4 طبقه مورد استفاده می باشد.

در این راستای پمپ های 2 اسب دو پروانه برای طبقات بالاتر از 4 طبقه استفاده می شوند.

البته انتخاب پمپ آب خانگی به عوامل متعددی بستگی دارد.

مثلا در ساختمان های 4 طبقه از پمپ 1.5 اسب و دو اسب استفاده می شود که این عامل بسته به تعداد نفرات ساختمان ، متراژ و ارتفاع ساختمان متغیر است . به همین دلیل نمی توان بدون انجام محاسبات اولیه در این خصوص اظهار نظر صریح کرد.

 

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا 5

نمونه پمپ آب خانگی 1.5 بار

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا

میزان اسب پمپ بر صدای پمپ تاثیر مستقیم دارد. هر چه پمپ با قدرت بیشتری کار کند و مکش قوی تری داشته باشد طبیعتا صدای بیشتری هم دارد.

همانگونه که در مقاله راه های کاهش صدای پمپ آب خانگی  توضیح داده شد راه های زیادی وجود دارد که می توان برای کنترل صدای پمپ اقدام کرد. لذا در صورتیکه پمپی خریداری کرده اید که صدای زیادی دارد باید با استفاده از راه های ذکر شده سعی در کنترل صدای آن بکنید.

برخی از برند های پمپ آب خانگی اما هم از نظر کیفیت و هم ساختار به شکلی عمل می کنند که نسبت به نمونه های مشابه کمتر صدا دارند.  همانگونه که گفته شد دو تا از بهترین این پمپ ها را می توان پمپ های پنتاکس و پمپ آب داب را نام برد.

 

پمپ آب پنتاکس

پمپ آب پنتاکس از انواع مختلف پمپ های ایتالیایی موجود در بازار ایران است  که هم از نوع صنعتی و هم از نوع خانگی در ابعاد و اسب های مختلف پمپ ارائه می کند .

البته پنتاکس تنها در ایران شهرت ندارد بلکه در همه کشورهای دنیا محبوبیت زیادی دارد و یکی از عمده دلایل آن کم صدا بودن این پمپ ها به دلیل تکنولوژی به کار گرفته شده در این پمپ ها می باشد.

مدل های مختلف این پمپ با نام های cm , pm , cb   و ... شناخته می شوند.

سری cm با به کار گیری یک سانتریفیوژ تک پروانه ای کار می کند و عمدتا برای مصارف خانگی طراحی شده است. این پمپ ها بدنه ای چدن و پروانه ای نوریل یا برنجی دارند .

 شافت آن از نوع استیل  و جنس مکانیکال سیل آن از گرافیت سرامیکی است. کم لرزش بودن این پمپ، کم مصرف بودن  و حجم کم و استاندارد سیم پیچی از قابلیت های این پمپ است که نوع چرخش و فاصله پروانه با دیواره چدن کمترین لرزش و صدا را ایجاد می کند.

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا 6

نمونه پمپ پنتاکس

سری pm پمپ خانکی پنتاکس بیشتر از نوع توربینی است و برای مصارف آبیاری و باغ مورد استفاده است هر چند در مصارف خانگی هم کاربرد دارد

سری cb از نوع پمپ های دو پروانه است که البته صدای زیادی  مانند پمپ های جتی دارد. سیم پیچی آنها فشرده و برای مکان هایی که فشار آب زیاد نیاز دارند کاربرد دارد.

سری cb بریا به کار گیری در بوستر پمپ انتخاب مناسبی است. چون نسبت به سایر هم نوعان خود مصرف برق و صدای کمتری دارد و فشار آب را تا طبقات بالا به خوبی تامین می کند.

سری دیگر پمپ های پنتاکس  که کاربرد خانگی زیادی دارند و از آنها هم برای مصارف بوستر پمپ استفاده  می شود سری mb این نوع پمپ ها می باشد که البته امروزه کاربرد آن در ساختمان کمتر شده و سری های سه گانه قبلی بیشتر از این نوع سری کاربرد دارند.

در کل پمپ های پنتاکس به دلیل ساختار محکم و بدون لرزشی که دارند نسبت به پمپ های هم رده خود صدای کمتری تولید می کنند و البته طول عمر بیشتری هم دارند.

 

پمپ آب داب

شرکت داب ( DAB) نیز از دیگر شرکت های ایتالیایی تولید کننده پمپ آب خانگی با کیفیت بالا و با صدای کم می باشد. این پمپ که در ابعاد بین المللی مورد توجهات زیادی واقع شده عمدتا ارزش خود را از کیفیت بالا و طول عمر مفید خود دارد و صدای بسیار کمتری نسبت به هم نوعان خود دارد.

پمپ های آب خانگی داب در مدل های PAB , K, KP,  و ... تولید می شود و در بازار شناخته می شوند.

پمپ آب خانگی KP از نوع پمپ های معروف به پمپ های محیطی یا توربینی هستند  که در نیم و 1 اسب بخار تولید می شوند.

جالب است بدانید که پمپ های نیم بار داب می تواند تا 10 بار فشار را تولید کند و این در حالی است که  صدای بسیار کمی دارد. برخی از این پمپ در خود ساختمان و در زیر سینک و یا گوشه دستشویی استفاده می کنند.

دلیل این صدای کم پروانه ظریف و کوچک به کار گرفته شده در این پمپ و قالب پدنی سخت و محکم آن است. شافتی استیل دارد و بسیار ثبات در چرخش دارد.

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا 7

نمونه پمپ داب

خود این نوع پمپ در مدل های KPS , KPF ,    و KP38   تولید می شود.

سری K  پمپ داب از نوع سانترفیوژی است که دارای دو پروانه بوده  و دبی و فشار آب زیادی را فراهم می کند . پروانه ای پلی اتیلن و شافتی استیل دارد که در بدنه ای چدنی قرار گرفته اند. برای تامین آب در چندین طبقه در ساختمان های مسکوی عموما از این سری پمپ داب استفاده می شود.

پمپ آب خانگی داب از نوع JET نیز تولید می شود. این نوع پمپ ها هر چند فشار زیادی را ایجاد  می کنند ولی در دسته پمپ های پر صدا طبقه بندی می شوند هر چند باز هم نسبت به هو نوعان دیگر خود صدای کمتری دارند.

در کل پمپ آب خانگی صدا دارد اما اگر شما تنها در یک واحد نیاز به تامین آب داشته باشید می توانید از نوع نیم بار پمپ های پنتاکس و یا داب را استفاده کنید تا صدای کمتری داشته باشند.

البته همیشه صدای زیاد پمپ به دلیل خود پمپ نمی باشد و اگر صدای پمپ در ابتدا کم بوده و به مرور زیاد شده باید عیب یابی و تعمیر شود. برای عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی مقاله تعمیر پمپ آب خانگی را مطالعه فرمایید.

بهتر است در انتخاب پمپ آب خانگی با دقت فراوان اقدام نمایید. پمپ های آب از ضروریات خانه های امروزی هستند که باید به عنوان بخشی مهم در زندگی از آنها یاد کرد. لذا انتخاب آن در کیفیت مصرف آب و آرامش خانه اهمیت زیادی دارد.

اگر به دنبال انتخاب پمپ آب کم صدا برای منزل خود هستید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

ترتیب مطالعاتی مربوط به پمپ آب خانگی

اشتراک گذاری:
برچسب ها: پمپ آب خانگی

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +3 # کرمانی 1397-01-27 21:41
سلام
چه ارتباطی میان میزان اسب پمپ و صدای پمپ وجود دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1397-01-28 22:18
سلام
هر چه میزان اسب پمپ بیشتر باشد، قدرت و مکش بیشتری دارد که طبیعتا صدای بیشتری هم دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # علی 1398-11-06 02:11
من توی ساختمان3طبقه زندگی میکنم هرطبقه2واحدهست زیربنای ساختمانم110متر است چه پمپی سفارش میکنیدوطبقه دوم هستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # نیری 1397-01-29 21:43
سلام
چرا گفته می شود پمپ آب داب صدای کمتری دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-01-30 20:39
سلام
به دلیل پروانه ظریف و کوچک به کار گرفته شده و قالب چدنی سخت و محکم آن است. شافتی استیل و ثبات در چرخش آن هم از دیگر عوامل کاهش صدای پمپ است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # دشتستان 1397-02-01 23:12
سلام
آیا اتصال پمپ آب به انشعاب آب شهری مجاز است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-02 22:45
سلام
خیر، براساس مبحث 16 مقررات ملی ساختمان، اتصال پمپ به انشعاب اصلی آب شهری غیر مجاز است. بنابراین برای نصب پمپ باید از لوله اصلی آب جدا شده، در محلی غیر از آن و توسط شیر یکطرفه به سیستم آب شهری اتصال یابد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حامد منتظری 1397-02-08 21:35
با سلام...
ساختمان دو طبقه و متراژ هر کدام نود مترمربع هستش.به نظر شما چه نوع پمپ آبی استفاده گردد...خواهشمند است .مدل انرا بفرمایید..نوع کم صدا باشد که صدای پمپ باعث آزار و اذیت نگردد.و عمر طولانی و کارکرد خوبی هم داشته باشد..ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1397-10-29 12:26
سلام قاعدتا نباید شما به پمپ نیاز داشته باشید چون فشار اب شهر خودش برا شما باید جوابگو باشه یه مخزن ذخیره ۵۰۰ لیتری و پمپ پنتاکس
یا ابارا ۱ اسب و ست کنترل پنتاکس رو به شما
پیشنهاد میکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # بهروز نقدی 1397-04-06 15:24
پمپ منزل ما نیم اسب وجهت یک طبقه استفاده میشود هرزمان که برق قطع ووصل میشو حتمی باید پمپ را استارت کنم ایا مشکلی وجود دارد؟ که اتوماتیک روشن نمیشود قبلآاز محبتتان مچکرم نام...(LOWARA)...,(imer)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-04-15 11:30
سلام وقت شما بخیر
به احتمال زیاد باید قسمت کلید مکانیکی چک شود ممکن است با تنظیم کوچیکی حل شود . چون این چیزی که میگویید در زمان عادی کار میکند و فقط در زمان قطع برق این مشکل پیش میاید که غیر طبیعی است ولی قابل حل شدن است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # SEPID 1397-11-15 15:01
سلام
ایا امکان جایگزینی پمپ آب گراندفوس مدل TP 25-50/2 با این پمپ https://www.masterico.com/product-category/products/water-pump/circulator-pump/ebara-circulator-pump/ebara-linear-water-pump/ از ابارا، وجود دارد؟
چون من شنیدم این برند هم در زمینه گارانتی و هم در زمینه کیفیت، قوی تر می باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-14 09:32
سلام نخیر امکان نداره چون هوزینگش فرق میکنه و امکان جابجایی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1398-01-27 08:16
برای یک واحد 100متری درطبقه سوم با15واحد چه نوع پمپی توصیه میشود وچه قدر هزینه دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-01-28 02:33
سلام اخرش من متوجه نشدم یه واحد ۱۰۰ متری
تو طبقه سوم یا ۱۵ واحد
۱۵ واحد براتون پمپ ۲ اسب با دوتا منبع
انبساط ۱۰۰ لیتری

تک واحدی پمپ ۱ اسب با منبع ۲۰ لیتری
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-02-01 12:56
ضمن عرض سلام و روز بخیر و تبریک تولد امام زمان به شما. بنده در یک آپارتمان 70 متری در طبقه سوم که مجموعا شش واحد میباشد. البته این رو هم یادآور بشم که مجموعا در یک مجتمع 36 واحدی میباشد که هر ورودی به شش واحد تقسیم شده اند. متاسفانه ما با افت فشار خیلی زیاد همراه با رسوبهایی همچون خرده سنگ های ریز در آب لوله کشی مواجه هستیم که تو اوج زمان مصرف گاها باقطع آب مواجه هستیم. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که از چه نوع پمپی در داخل واحد آپارتمان استفاده کنیم که بشه فشار آب را تا حد زیادی مرتفع کرد و اینکه امکان نصب صافی برای گرفتن املاح و آشغالهای آب در سر راه پمپ وجود دارد یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی دقیق بفرمایید. با تشکر از سایت خوبتون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-03 18:36
سلام به احتمال زیاد مجتمع شم تانکر ذخیره اب نداره که رسوبات و شن و ماسه میاد براتون
در مورد فشار اب هم باید بگم برا ۳۶ واحد باید
از چند تا انشعاب و پمپ استفاده میکردن
اصول لوله کشی ساختمونتون اشتباهه
و با پمپ فشدر قوی نمیشه کار خاصی انجام داد چون احتمال ترکیدن لوله ها هم هست
من باشم یه دونه پمپ دیگه هم کمکی به صورت مجزا یا بهتر بگم بوستر پمپ اجرا میکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # همايون 1398-02-10 22:02
سلام خسته نباشيد
ما توي يه ساختمون ده واحدي ٥طبقه ساكن هستيم كه واحد ما طبقه دوم هست از پارسال تابستون پمپ خراب شد و ٢٤ ساعت شبانه روز سي ثانيه كار ميكنه سي ثانيه خاموشه سي ثانيه كار ميكنه سي ثانيه خاموشه و صداش ديگه رفته تو مخ من و اعصاب خورد كن شده تا حالا چندين تعميركار حرفه اي آورديم كه مبالغ بالايي هم گرفتنو دو سه روز درست بوده دوباره همونجوري شده بنظرتون مشكلش قابل حل هست يا بايد پمپ عوض شه
بنظر من صداش خيلي زيادتر شده و اعصاب خورد كن
اگه بايد عوض شه چه پمپي رو پيشنهاد ميديد كه كم صدا باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-11 23:37
سلام یا شیر یکطرفه خراب شده یا منبع انبساط مشکل داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اعتمادی 1398-04-22 11:33
سلام و تشکر از جوابگویی شما آقای شیری
آپارتمان 100متری در طبقه سوم و کل واحدها 6 واحد هست... طبقه ما مشکل فشار آب داره و بقیه طبقات شکایتی ندارند.....چطور میشه مشکل واحد را حل کرد با توجه به اینکه سیستم موتورخانه است اگر داخل واحد پمپ قرار دهیم برای آب گرم و سرد مجزا باید پمپ بگذاریم؟
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-25 16:14
سلام وقت بخیر
طبیعتا واحد های پایینی مشکل ابشون کمتره
بله شما باید پمپ بذارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدرضا 1398-05-06 12:43
سلام، من یه پمپ برا خونه 145 متری، با 6شیر آب، میخوام تهیه کنم یه منبع 500لیتری هم دارم، چه پمپ ی مناسب منزل من میباشد که فشار آب رو زیاد کنه، تمام لوله ها هم از نوع 5لایه شماره 16هستند، منبع آب هم رو پشت بام میباشد، آب تو منطقه ما زیاد گچ داره، ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-05-08 18:33
سلام یدونه نیم اسب پنتاکس برای کار شما جواب میده اگه خیلی به فشار اهمیت میدی ۱ اسب پنتاکس برای مخصوصا دوش های پانلی یکسره عالیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آیدین مس زنجان 1398-05-10 21:13
سلام خسته نباشید ممنون از مطالب خوبتون برای یک واحد 5م متری با 4 شیر خروجی آب چه پمپی رو پیشنهاد میکنید تو کوچه ما ساختمون ما قدیمی مجاور ساختمان ما یه خونه درست کردن یه پمپ اصلی گذاشتن و هر واحد یه پمپ داخل بالکن که کلا آب کوچه میکشه میبره و چون ساختمان مجاور قبل ما هست و شاه لوله از اونور شروع میشه تا به ساختمان ما برسه پمپ اونا قوی میکشه نمیذاره آب داخل ساختمان ما بیاد همه واحد ما با مشگل کم آبی مشگل دارن حتی طبقه همکف ماهم به پمپ اد ساختمون داریم ولی خیلی ضعیف ولی اونم نباشه کلا بدون آب هستیم دلی اون روشن یه کوچلو آب میاد به واحد لوله کشی ساختمان هم قدیمی چدنی هست بنده یه پمپ کم صدا جم حور باشه میخوام از وردی اصلی واحد وصل کنم تا کلا لوله کشی واحد آب داشته باشه ولطفا یه برند خوب که کار کنه مشگل ساز نباشه ممنون از لطفتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-05-12 22:17
سلام پمپ یک اسب پنتاکس با مخزن ذخیره
۵۰۰ لیتری پیشنهاد میکنم براتون
اگه همسایتون مخزن ذخیره نداره هم برید شکایت کنید باید بذارن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شاهین 1398-06-04 11:44
با سلام و عرض احترام
بنده ساکن یک واحد شصت متری در طبقه سوم یک آپارتمان قدیمی ساخت هستم. منظورم از قدیمی ساخت این هست که احتمالا لوله ها پر از شوره باشند که شاید باعث افزایش هد بشود. ارتفاع همکف تا طبقه سوم حداکثر 27 متر هست. لطفا یک پمپ با برند خوب به من معرفی کنید که علیرغم صدای نسبتاً پایین کارایی و طول عمر خوبی هم داشته باشه.

سپاسگذارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-06-04 18:09
با سلام و وقت بخیر خدمت شما دوست گرامی با توجه به توضیحاتی که شما فرمودید اگر قصد دارید را در همکف ساختمان نصب کنید پمپ یک و نیم است جوابگوی کار شما می باشد. می توانید از پمپ های بشقابی استفاده کنید که صدای کمتری نسبت به سایر پمپ ها دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن خدابنده 1398-08-25 13:27
با سلام و خسته نباشید خدممتتون پمپ ایرانی کم صدا برا چهار طبقه و4واحد و14نفر چی توصیه میکنید کم صدا باشه و خوب؟ ممنون از زحمات شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-14 00:20
سلام خدمت کاربر گرامی پمپ آب ایرانی جنس خوووب پمپ ایران هستش،موتورژن هستش ولی قیمت هاشون نزدیک پمپ های خارجی هستش پمپی که به کار ساختمون شما بیادش مارک پنتاکس ایتالیا هستش خیلی هم کم صدا و پر قدرت هست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایرج 1398-09-20 18:25
یک واح اپارتمان 65 متری گلا 4 طبقه من ط 4 مشکل فشار اب دارم باتوجه به 25 سال ساخت و لوله اهنی ایا با گذاشتن پمپ لوله نمی ترکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-21 09:47
سلام کاربر گرامی برای انجام اینکار بهتر است از کارشناسان به صورت حضوری استفاده کنید و اگر هم مشکل پوسیدگی لوله داشته باشید سرویسکاران راه حل برای شما پیشنهاد میکنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نریمان ولی زاده 1398-11-04 22:34
سلام میخواستم برای یک ساختمان 4 طبقه تک واحدی که برای مصارف معمولی مشکلی نداریم و فقط هنگام حمام کردن مشکل داریم در ضمن از پکیج شوفاژ دیواری استفاده میکنیم ونمیخواهیم از آب داخل منبع برای آشامیدن استفاده بشود. فقط از پمپ آب برای حمام استفاده شود. و در بیشتر اوقات پمپ خاموش است .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-05 09:47
سلام کاربر گرامی اگر پمپ را فقط برای استحمام میخواهید باید یک لوله جداگانه از پمپ کشیده شود و برای هر یک واحد یک انشعاب داده شود این لوله را میتوانید روکار بکشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آرش 1398-11-13 07:10
سلام.یه پمپ داخل واحد نصب بشه بی صدا باشه. 6 رادیاتور داخل واحد هست که دوتای آخر خط خوب گرم نمیشه. پمپ برگشت آب شوفاژی میخام که آخرین رادیاتور گرم بشه. لوله کشی داخل واحد روکار و لوله سبز هست. طول مسیر داخل خونه حدود 50 متر هست. چه پمپی از سر شیر فلکه مسیر برگشت آب شوفاژ نصب کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-13 09:38
سلام کاربر گرامی اول از همه باید مطمئن شد که در رادیاتورها رسوب مگرفته باشد و یا مبدل رسوب نگرفته باشد و پمپ خود پکیج به خوبی کار کند اگر از این موارد مطمئن شدیو میتوانید از پمپ‌های خانگی که بر سر آبگرمکن ها میگذارند استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظمی 1398-11-13 12:20
سلام وقت بخیر منزل ما طبقه سوم ساختمان 3 طبقه تک واحدی هستش که برای حمام فشار آب خیلی کمه اگه میشه یه پمپ آب که داخل واحد خودمون نصب کنیم که کم صدا باشه و جای زیادیم نگیره معرفی کنید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-13 14:22
سلام کاربر گرامی شما اگر برای حمام رفتن مشکل فشار آب گرم دارید میتوانید از پمپ های زیر آبگرمکنی استفاده کنید ولی اگر کلا برای فشار آب میخواهید پمپ های موتورژن یا پنتاکس خانگی با دور پائین پرتاب آب بالا و صدای کم در بازار وجود دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایوب کاظم زاده میلان 1398-12-07 21:00
با سلام واحترام
من در نظر دارم یک پنتاکس 1 اسب خریداری کنم چگونه اصل وبدلش رو تشخیص بدم واز کجا تهیه کنم و قیمتش چقدر است ؟ساکن تبریز هستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-08 12:10
سلام کاربر گرامی برای اینکه بتونید پمپ پنتاکس اصلی تهیه کنید یه کم کار سختی است و برای اطمینان از اصل بودن میتونید از سایت های اینترنتی به شرط ایتالیایی بودن خریداری کنید و قیمت ها هر روز تغییر میکند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایمان 1398-12-14 18:38
سلام وقت بخیر
ما طبقه سوم یک اپارتمان سه طبقه هستیم فشار آب خیلی کمه
طبقات پایین حاضر به گذاشتن پمپ کلی نیستن
میخواستم ببینم پمپ خطی مناسب هست ایا میتونه آب بکشه به طبقه ما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-15 09:57
سلام کاربر گرامی میتونید برای خودتون به دو صورت پمپ بگذارید روش اول اینکه یک پمپ 1اسب با مخزن تحت فشار 24لیتری و یک پرشر سوئیچ در داخل واحد بگذارید ولی احتمال زیاد صدای پمپ اذیتتون میکنه مگر اینکه لوله اصلی از بالکن یا حمام رد شده باشد شیر فلکه اصلی آب واحد هرکجا منزل باشد پمپ همون قسمت وصل میشود و روش دوم اینکه پمپ را در راه پله پایین بگذارید ولی یک لوله جداگانه روکار برای واحد خودتون از پمپ بکشید و به لوله اصلی داخل واحد وصل کنید ولی برای انجام اینکار باید سرویسکار کارشناسی کند که ببیند لوله راه داره مستقیم از گوشه ساختمان به طبقه شما برسد و برای اینکار باید رضایت 2واحد دیگه هم بگیرید چون لوله روکار رد میشود و راه سومی هم وجود دارد اینکه شما به هزینه خودتون کی پمپ 2اسب بگذارید که قیمتش براتون سنگین در میاد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیدمجمد حسینی 1398-12-17 13:34
سلام فشار آب خیلی کمه بعضی اوقات آب کلا قطع هستش شیر فلکه اصلی داخل آشپزخانه و داخل کابینت هست یه پمپ آب برای طبقه خودم لازم دارم چون بقیه طبقات همکاری نمیکنن لطفا یه پمپ خوب و کم صدا معرفی بفرمائید
ضمنا آپارتمان طبقه سوم روی پیلوت به متراژ90 متر که هر طبقه هم دارای یک واحد میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-12-19 13:47
سلام کاربر گرامی میتونید از پمپ های نیم یا 1 اسب استفاده کنید و با یک ست کنترل مشکل را حل کنید ولی برای صدا پمپ کم صدا ترین پمپ پمپ های دلتا یا پنتاکس میباشد ولی باز هم کمی صدا دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد