با شروع فصل سرما یکی از دغدغه های بسیار مهم افراد این است که سیستم گرمایش ساختمان خود را تجهیز و آماده کنند. برای آن دسته از افرادی که از پکیج به عنوان سیستم گرمایشی در ساختمان خود استفاده می کنند، توجه به این مسئله نیز یعنی آماده کردن پکیج برای فصل زمستان از اهمیت بالایی برخوردار است.

به همین دلیل ما در ادامه قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که بهتر است درجه پکیج در زمستان چند باشد؟ به منظور رسیدن به پاسخ این سوال و آشنایی با راه های افزایش بازدهی پکیج و کاهش هزینه های مربوط به تعمیر پکیج تا انتهای متن با ما همراه باشید.

 

دمای مناسب اتاق در فصل زمستان

تنظیم دمای پکیج بر روی درجه صحیح آن نه تنها سبب حفظ آسایش ساکنین می شود، بلکه طول عمر وسیله گرمایشی را افزایش داده و سبب کاهش هزینه های مربوط به انرژی خواهد شد، زیرا باعث می شود دستگاه در بهترین حالت خود کار کند.

یکی از پارامترهای مهم در تعیین دمای پکیج در زمستان، آگاهی از دمای مناسب اتاق در فصول سرد سال است. اطلاع از میزان این دما می تواند کمک بزرگی باشد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته دمای مناسب اتاق برای میانگین افراد بین 18 تا 21 درجه سانتی گراد و برای افراد سالمند و ناتوان مانند نوزادان بین 22 تا 23 درجه سانتی گراد است.

بنابراین شما می توانید بر اساس سن و سال ساکنین ساختمان و میزان توانمندی آن ها، یکی از بازه های دمایی فوق را برای میزان دمای ساختمان خود انتخاب کرده و بر اساس آن دمای پکیج را تنظیم کنید.

از آنجا که امروزه بسیاری از سیستم های گرمایشی به صورت هوشمند مورد بهره وری قرار می گیرند، از وسیله ای به نام ترموستات در ساختمان به منظور تنظیم دمای پکیج استفاده می شود.

بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر دمای ترموستات اتاقی را بیش از حد بالا ببرند، پکیج بیشتر و سریع تر کار کرده و دمای داخل ساختمان یا رادیاتورها نیز سریع تر بالا می رود. در حالی که این طور نیست، زیرا پکیج دارای یک سرعت خاص برای کار کردن است و بالا بردن درجه ترموستات سبب بالا رفتن سرعت پکیج در گرم کردن محیط نمی شود. با این کار فقط عمر مفید دستگاه کاهش پیدا کرده و مصرف سوخت پکیج بی دلیل افزایش پیدا می کند که نتیجه آن صرف هزینه های بیشتر برای تعمیر پکیج دیواری و قبوض پرداختی است.

 

دمای مناسب پکیج در فصل زمستان

بهترین دمای پکیج در زمستان به منظور حفظ کارایی دستگاه و همچنین برقراری آسایش افراد ساکن در ساختمان دمای 75 درجه سانتی گراد برای سیستم گرمایش یا رادیاتورها و حداکثر درجه پکیج برای آب گرم مصرفی دمای 60 درجه سانتی گراد است.

خوشبختانه امروزه بر روی کنترل پنل تمام مدل های پکیج از سیستمی استفاده شده است که بر اساس آن می توان تنظیم درجه پکیج، میزان دمای آب گرم مصرفی و تنظیم درجه شوفاژ را انجام داد.

برای تنظیم درجه پکیج در زمستان ابتدا به سراغ پنل پکیج خود رفته و دو ولوم مربوط به تنظیم دمای آب مصرفی و تنظیم دمای سیستم گرمایش را پیدا کنید.

البته در پکیج های دیجیتال کنترل پنل با کمک دکمه تنظیم می شود، که برای آن دسته نیز می توان با استفاده از دکمه های مربوط به دمای آب مصرفی و دمای سیستم گرمایش، میزان دمای استاندارد پکیج در زمستان را تنظیم کرد.

بعد از یافتن دکمه یا ولوم مربوط به دما، می توانید از طریق چرخاندن آن ولوم ها میزان دمای آب مصرفی و رادیاتورها را تنظیم کنید. اگر می پرسید درجه پکیج باید روی چند باشد یا درجه آب پکیج باید چند باشد؟ می توان گفت درجه شوفاژ در زمستان باید بر روی 75 درجه و دمای آب مصرفی روی 60 درجه سانتی گراد تنظیم شود.

دمای مناسب پکیج در زمستان 2

تنظیم دمای اتاق های مختلف در زمستان

سیستم های رادیاتوری پیشرفته دارای قطعه ای به منظور تنظیم دمای هر اتاق به صورت جداگانه هستند که به نام شیر ترموستاتیک رادیاتور مشهور است. با استفاده از این شیر میزان درجه شوفاژ در زمستان برای یک اتاق مجزا از طریق تنظیم میزان جریان آب درون رادیاتور کم یا زیاد می شود.

جالب اینجاست که شیرهای ترموستاتیک دارای ولوم درجه بر روی خود هستند که بین صفر تا پنج درجه قابل تغییر است. بنابراین شما می توانید به منظور استفاده بهینه از دمای رادیاتورها و پکیج درجه شیر ترموستاتیک شوفاژ در اتاق پذیرایی را بر روی 3 یا 4 درجه و دمای اتاق خواب را بر روی 2 درجه تنظیم کنید.

به خاطر داشته باشید که خاموش کردن کامل رادیاتور در فصل سرما به دلیل احتمال تشکیل رطوبت و قارچ اصلاً گزینه مناسبی نیست. به همین دلیل چنانچه شما قصد ندارید از یک اتاق استفاده کنید، می توانید با استفاده از شیر ترموستاتیک درجه رادیاتور را در کمترین حد خود قرار دهید.

 

درجه پکیج بوتان در زمستان چند باشد

پکیج بوتان یکی از ده ها مارکت محبوب پکیج در کشور است که تعداد زیادی از مردم از آن استفاده می کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد در خصوص تنظیم پکیج بوتان برای زمستان نیاز به کمک دارند.

تنظیم درجه پکیج بوتان در فصل زمستان از طریق پنل دستگاه صورت می گیرد. قبل از اینکه درجه دمای پکیج بوتان در زمستان را تنظیم کنید، باید فشار بار پکیج را مورد بررسی قرار دهید. فشار پکیج بوتان در حالت استاندارد بین 1.5 تا 2 بار باید باشد. اگر فشار کمتر از این مقدار است، شیر پرکن پکیج را باز کنید تا بار دستگاه به 1.5 برسد. البته این اقدامات را می توانید در زمان سرویس پکیج بوتان نیز انجام دهید.

برای تنظیم درجه پکیج بوتان در زمستان ابتدا دستگاه را در حالت تابستانه قرار داده و دمای آب گرم مصرفی را بر روی 60 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. سپس یکی از شیرهای آب گرم مصرفی ساختمان را باز کنید تا شعله پکیج روشن شود.

به منظور تنظیم درجه شوفاژ پکیج بوتان دستگاه را بر روی حالت زمستانه قرار داده و دمای شوفاژها را بر روی 75 درجه سانتی گراد بگذارید.

حتی در برخی از مدل های پیکج سیستمی وجود دارد که برای ساعات کار دستگاه برنامه زمانبندی تنظیم می کند. به این صورت که شما می توانید بر اساس ساعت هایی که در منزل حضور دارید، دستگاه خود را برای دمایی خاص و در ساعتی خاص تنظیم کنید.

 

دمای مناسب پکیج در پاییز

معمولاً اواسط پاییز که فرا می رسد به سراغ پکیج رفته و آن را بر روی حالت زمستانه تنظیم می کنیم. البته با توجه به اینکه دمای هوا در پاییز به اندازه فصل زمستان سرد نشده می توان درجه پکیج در پاییز را کمتر از زمستان تنظیم کرد.

به عنوان مثال اگر می گوییم بهترین دمای پکیج در زمستان 75 درجه برای رادیاتورها و 60 درجه برای آب مصرفی است، می توان در فصل پاییز درجه شوفاژها و آب مصرفی را بر روی 60 درجه سانتی گراد تنظیم کرد. البته میران دقیق تر دمای پکیج در فصل پاییز با توجه به دمای آب و هوا سنجیده می شود.

دمای مناسب پکیج در زمستان 3

تنظیم درجه پکیج ایران رادیاتور در زمستان

تنظیم دمای پکیج ایران رادیاتور از طریق ولوم های روی پنل این وسیله صورت می گیرد. اگر می پرسید درجه پکیج ایران رادیاتور در زمستان چند باشد؟ در جواب شما باید بگوییم میزان درجه پکیج ایران رادیاتور با توجه به پارامترهای مختلف از جمله نوع اقلیم آب و هوایی و شرایط عایق کاری ساختمان فرق می کند.

با این حال دمای پکیج ایران رادیاتور در زمستان همانند دیگر دستگاه ها 60 درجه سانتی گراد برای آب مصرفی است تا لوله ها دچار رسوب نشوند و درجه شوفاژ پکیج ایران رادیاتور 75 درجه سانتی گراد است.

اگر پنل پکیج آنالوگ ایران رادیاتور را از نزدیک مشاهده کرده باشید قطعاً دیده اید که سه ولوم بر روی این وسیله وجود دارد. بنابراین برای تنظیم دمای شوفاژهای پکیج ایران رادیاتور در فصل زمستان کافیست درجه یا ولوم زمستانه این وسیله را بر روی حالت ماکزیموم قرار دهید.

توجه داشته باشید که تنظیم پکیج لورچ برای زمستان، تنظیم حالت زمستانه پکیج فرولی، تنظیمات دمایی پکیج ناوین، درجه پکیج ایساتیس در زمستان و تنظیم پکیج تاچی برای زمستان به همین روشی است که توضیح دادیم.

 

چگونه دمای آب پکیج را بالا ببریم؟

در مواقعی که با کاهش دمای آب گرم مصرفی مواجه هستیم به دنبال راهی برای بالاب بردن دمای آب می گردیم. بهترین راه به منظور جلوگیری از افت دمایی آب در پکیج این است که این وسیله را به صورت منظم سرویس کرده و در صورت نیاز به تعمیر پکیج اقدام کنید.

برای بالا بردن دمای آب پکیج کافیست فشار بار دستگاه را بر روی 1.5 تا 2 بار تنظیم کرده و سپس ولوم مربوط به تنظیم دمای آب گرم مصرفی را بر روی بیشترین دما یا ماکزیموم قرار دهید. در این مرحله باید یکی از شیرهای آب گرم مصرفی ساختمان را باز کنید تا شعله در پکیج ایجاد شده و آب به مرور گرم شود.

دمای مناسب پکیج در زمستان 1

راه های افزایش بهره وری پکیج

حال که با دمای مناسب پکیج در زمستان آشنا شدید بد نیست از راهکارهایی به منظور افزایش بازدهی پکیج در زمستان مطلع شوید:

  • انجام سرویس سالانه

یکی از بهترین گزینه ها به منظور افزایش بهره وری پکیج انجام سرویس سالانه دستگاه مخصوصا قبل از آغاز فصل سرما و استفاده از سیستم گرمایشی می باشد. با انجام این کار که توسط مجری سرویسکار پکیج صورت می گیرد، شما مطمئن می شوید که دستگاه برای فصل سرما کاملا آماده است.

مجری سرویسکار تمام اقدامات لازم در جهت شستشوی قطعات داخلی دستگاه و همچنین بررسی اجزای مختلف پکیج را انجام می دهد و حتی در صورت لزوم آن ها را عیب یابی و تعمیر می کند تا برای پرداخت هزینه های بیشتر به منظور تعویض آن ها به مشکل نخورید.

با مشاهده کلیپ زیر خواهید دانست که انواع سرویس پکیج چیست و انجام سرویس دوره ای پکیج چه مزایایی به همراه دارد.

محل قرارگیری فیلم انواع سرویس پکیج

  • بررسی فشار مناسب پکیج در زمستان

اهمیت بررسی فشار پکیج از این جهت است که افزایش یا کاهش فشار در سیستم می تواند اختلالات بسیاری را در دستگاه و روند کار آن ایجاد کرده و حتی آسیب ها جبران ناپذیری را به قطعات داخلی پکیج وارد کند.

افت ناگهانی فشار در پکیج یکی از همان علائمی است که باید سریعاً توسط مصرف کننده بررسی شود و در صورت لزوم از مجری تعمیرکار پکیج برای رفع مشکل آن کمک بگیرد.

افت فشار پکیج می تواند دلایل متنوعی از جمله وجود نشتی در سیستم، وجود هوا در رادیاتورها و پکیج و یا خرابی قطعاتی همچون شیر پرکن دستگاه داشته باشد. همانطور که پایین آمدن ناگهانی فشار در پکیج زنگ خطر محسوب می شود، بالا رفتن فشار در پکیج نیز بسیار خطرناک است.

بنابراین فرد مصرف کننده باید بار پکیج در زمستان را با کمک فشار سنج بر روی دستگاه مرتب چک کند. فشار مناسب پکیج در حالت استاندارد بین 1.5 تا 2 بار است. توجه داشته باشید فشار مناسب پکیج ایران رادیاتور در زمستان نیز به همین مقدار است.

  • هواگیری رادیاتورها

برخی مواقع رسوبات بسیاری در پکیج ساخته می شود که بخشی از آن ها وارد لوله های سیستم رادیاتوری می شوند. این رسوبات مانع از جریان آب در رادیاتورها خواهند شد. همین موضوع سبب افزایش مصرف برق پکیج در زمستان، کاهش راندمان پکیج و افت حرارت سیستم گرمایشی می شود.

برای بررسی نیاز رادیاتورها به هواگیری می توانید پکیج خود را روشن کنید و زمان گرم شدن رادیاتورها را چک کنید. چنانچه رادیاتورها دیرتر از 30 دقیقه داغ شدند یا برخی از قسمت های بدنه شوفاژ سرد بودند، به این معنی است که رادیاتورهای شما نیاز به هواگیری دارند.

کلیپ زیر را تماشا کنید تا با نحوه هواگیری و شستشوی مدار رادیاتورها آشنا شوید.

محل قرارگیری فیلم نحوه هواگیری و شسشتوی مدار رادیاتورها

  • خاموش نگذاشتن پکیج

برخی سوال می کنند که آیا پکیج باید همیشه روشن باشد؟ در جواب این پرسش باید گفت عدم استفاده طولانی مدت از پکیج حتی در فصل تابستان سبب فرسوده شدن دستگاه و کاهش راندمان آن در فصول سرد سال می شود.

بنابراین توصیه می کنیم هرگز پکیج را به کل خاموش نکنید. مواقعی که در فصول گرم سال هستید، کافیست پکیج را در حالت تابستانه تنظیم کنید و در فصول سرد سال، پکیج را در حالت زمستانه قرار دهید. به این ترتیب دستگاه شما با تنظیمات درست در طول سال روشن خواهد بود.

  • شستشوی پکیج

یکی از اقدامات مهم به منظور حفظ کارایی پکیج شستشوی قطعات داخلی و خارجی دستگاه است. همانطور که در قسمت قبل نیز گفتیم، تشکیل رسوبات و جرم با افزایش عمر پکیج بسیار طبیعی است و اقدام به هواگیری رادیاتورها تا حدودی این مشکل را حل می کند.

در برخی مواقع که سختی آب منطقه بسیار بالا است، انجام هواگیری رادیاتورها کافی نیست و باید با انجام رسوب زدایی، مبدل های پکیج را شستشو داد که این کار با کمک مجری سرویسکار کار حداقل سالی یکبار توصیه می شود.

فیلم زیر را تماشا کنید تا با نحوه اسیدشویی مبدل های اولیه و ثانویه پکیج آشنا شوید.

محل قرارگیری فیلم اسیدشویی پکیج

 

جمع بندی

در این مطلب برای شما از دمای نرمال پکیج در زمستان صحبت کردیم. همانطور که گفته شد بهترین دما برای پکیج در زمستان بین 60 الی 75 درجه سانتی گراد است.

تنظیم درجه حرارت پکیج در زمستان بر روی دمای مناسب نه تنها باعث حفظ آسایش ساکنین می شود، بلکه هزینه های مربوط به سوخت، سرویس و تعمیر پکیج را کاهش داده و از طرفی طول عمر این وسیله را افزایش می دهد.

دمای مناسب پکیج در زمستان 5

ما در مجموعه تاسیسات 24 ساعته خدمات متنوعی از جمله تعمیر و سرویس پکیج را توسط حرفه ای ترین تکنسین های پکیج و همراه با گارانتی تضمین کیفیت به شما عرضه می کنیم.

پس اگر پکیج شما برای تنظیم صحیح دمای خود نیاز به سرویس یا تعمیر دارد، همین الان با شماره های داخل سایت تماس بگیرید یا فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود. 

منابع انگلیسی:

منبع 1   منبع 2   منبع 3

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، شهریار، اسلامشهر، اصفهان، تبریز، رشت، اهواز، اراک، پردیس، رودهن، بومهن، پرند، دماوند، قم، ارومیه، کرمانشاه، شهر قدس فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 200.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

نظر جناب آقای قهرمانی در مورد تجربه استفاده از خدمات ما در زمینه تعمیر پکیج

 

اشتراک گذاری این صفحه