اگر میخواهید سرویسکار کولر گازی خودتان باشید، ادامه این مقاله را از دست ندهید...

 

سرویسکار کولر گازی کیست؟

وقتی از واژه سرویسکار استفاده می شود، بسیاری از ما این واژه را با واژه تعمیرکار تفکیک می کنیم. هرچند یک سرویسکار در کشورهای دیگر ممکن است با تعمیرکار جدای از هم دیده شوند.

 یا در برخی از خدمات در ایران هم جدا دیده می شوند، ولی در کل سرویسکار همان تعمیرکار است و این دو به هیچ عنوان از هم مجزا نیستند.

در تعریف محدوده شغلی و وظایف شغلی در شرکت ها و گروه های بزرگ، معمولا به افرادی که کار عیب یابی و تعمیر کولر گازی را انجام می دهند، عنوان سرویسکار کولر گازی اطلاق می شود.

در تعریف صحیح از سرویسکار، باید فردی را عنوان کرد که اقدام به بررسی، راه اندازی، تمیز کردن، انجام خدمات جانبی مانند تعویض قطعات مصرفی و دادن ایده های کاربردی به مصرف کننده می کند.

همچنین در این فرآیند عمدتاً مشکلات احتمالی یک محصول را شناسایی کرده و به مشتری و یا صاحب محصول اطلاع رسانی می کند.

سرویسکار کولر گازی 1

سپس با موافقت خود صاحب کار خدمات تعمیر و مرتفع کردن مشکل تشخیص داده شده را نیز انجام می دهد.

بنابراین یک سرویسکار کولر گازی ضمن تشخیص عیب کولر و یا انجام خدمات سرویس کولر، عمدتا اقدام به بر طرف کردن این عیب می کند که می تواند عیب مکانیکی، الکترونیکی، تخصصی و یا غیر تخصصی باشد.

بنابراین تعاریف، یک سرویسکار کولر گازی فردی است که در زمان های مورد نیاز مشتری ( معمولا در اوایل فصل گرم سال)، با حضور در محل مشتری اقداماتی را برای کولر انجام می دهد.

تا کولر در آن فصل سال بتواند با مصرف کم انرژی بازدهی بالاتری داشته باشد و احیاناً اگر مشکلی در کولر وجود دارد، به مشتری اطلاع رسانی و برطرف می کند.

برخی از سرویسکاران کولر گازی با ایجاد تمایز بین این دو مفهوم در تلاش هستند تا کار تعمیرات را به دیگران واگذار کنند، در حالی که سرویسکار خوب کسی است که خودش کار تعمیرات را انجام دهد.

سرویسکار کولر گازی عموماً با داشتن اطلاعات فنی خوب و درجه یک اقداماتی مانند تعویض فیلتر، تمیز کردن پنل داخلی و خارجی و ... کار سرویس کولر گازی را انجام می دهد و خدمات بیشتر را ممکن است در بعد تعمیراتی انجام دهد.

تعمیرکار یا سرویسکار کولر گازی گاهاً با دیدگاه تخصصی برای رفع عیب کولر گازی وارد فاز اجرایی می شود و مثلا برای بر طرف کردن مشکل عدم خنک کنندگی کولر گازی، ایراد آن را شناسایی و تعمیر می کند.

بنابراین به هیچ عنوان نمی توان گفت چون سرویسکار کولر گازی کار سرویس را انجام داده، برای تعمیر کولر گازی صلاحیت کافی را ندارد.

سرویسکار کولر گازی 2

با توجه به این تعاریف به نظر می رسد مفهوم سرویسکار و تعمیرکار کولر گازی را کاملا متوجه شده باشیم و بتوانیم تفاوت یک سرویسکارخوب کولر گازی که معمولا کار تعمیرکولر گازی را هم خودش انجام می دهد، متوجه شده باشیم.

کار سرویس کولر گازی معمولا اقداماتی را شامل می شود که برای کولرهای گازی در زمان راه اندازی کولر انجام می شود و معمولا افرادی که تقریبا تا حدودی با کار فنی آشنایی داشته باشند هم می توانند آن را انجام دهند.

اما تعمیرات کولر گازی کار کاملا تخصصی است که تنها از دست تعمیرکار و یا سرویسکار خبره کولر گازی بر می آید و حتی تعمیرکاران سایر لوازم خانگی هم نمی توانند ادعای متخصص بودن در این زمینه را داشته باشند.

چنانچه قصد مشاهده و خرید انواع کولر گازی را دارید، بر روی لینک خرید کولر گازی از دیجی کالا بزنید.

سرویسکار کولر گازی 3

مراحل سرویس کولر گازی توسط سرویسکار

 یکی از مواردی که با شروع به کار کولرهای گازی به آن دقت کافی نمی شود، سرویس کولر گازی می باشد.

در حالی که با جذب غبارهای موجود در هوا بر روی فیلتر و اواپراتور کولر گازی انتقال حرارت به طور کامل انجام نمی شود و بازدهی کولر بین 5 الی 15 درصد کم شده و سرمای مناسب در داخل واحد احساس نمی شود.
بهتر است قبل از شروع به استفاده از کولر گازی آن را سرویس کنید، خود شما نیز نیز می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

ولی در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی و فنی تر با کمک گرفتن از تعمیرکار یا سرویسکار حرفه ای کولر گازی مشکل خود را حل کنید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

در ادامه عمده ترین سرویس های مورد نیاز کولر گازی را توضیح خواهیم داد تا خودتان به عنوان سرویسکار کولر گازی آن را انجام دهید.

قبل از شروع به سرویس کولر گازی برق ورودی آن را قطع کنید که دچار برق گرفتگی نشوید.

 

 • شستشوی فیلترها

سرویسکار کولر گازی 4

تمیز کردن فیلتر کولر گازی

فیلترهای کولرگازی که در دسترس ترین جزء برای سرویس هستند، اهمیت خاصی دارند.

برای انجام این کار قاب جلوی پنل داخلی را باز کنید، فیلترها را درآورده و با آب گرم بشویید تا تمیز شده و جریان هوا به خوبی انجام شود و جلوی عبور گرد و غبار را بگیرد.

در صورت تمیز نبودن، فیلترها از گرد و خاک اشباع شده و سطح اواپراتور را گرد و خاک می گیرد و مانع از خنک کردن هوا توسط کولر میشود.

در نظر داشته باشید که این فیلترها باید پس از مدتی تعویض شوند. فیلتر کولر گازی قیمت زیاد بالایی ندارند و کار تعویض آنها هم اصلا کار مشکلی نیست.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر اساس مدل و نوع دستگاه فیلتر را تهیه کنید و تعویض نمایید.

معمولا توصیه می شود سالی یک بار و یا نهایتا هر دو سال یک بار فیلترهای جلوی کولر را تعویض کنید، با این حال محل نصب پنل داخلی و محل نصب کندانسور و کمپرسور کولر گازی در تعیین این دوره تاثیر گذار است.

 

 • شتشوی اواپراتور

سرویسکار کولر گازی 5

شستشوی اواپراتور

کویل هایی را که به شکل رادیاتور پشت فیلترها می بینید، اواپراتور نامیده می شوند. اواپراتور وظیفه اصلی انتقال حرارت را بر عهده دارد.

گاز سرد درون آن با عبور هوای گرم محیط و گرفتن حرارت هوای محیط به بخار تبدیل شده و هوا عبوری محیط خنک می شود.

هر چقدر سطح مقطع این کویل ها تمیزتر باشند، انتقال حرارت هوای گرم به گاز سرد کامل تر انجام شده و کولرگازی سرمای بهتری دارد.

برای انجام این کار می توانید از بخارشور یا کارواش خانگی استفاده کنید. بخار شور به علت وجود بخار و چربی زدایی آن مناسب تر است. با فشار بخار و آب، سطح کویل تمیز می شود.

محلول سرکه و آب و همچنین محلول های گاز پاک کن هم برای تمیز کردن این کویل ها بسیار مناسب هستند.

فقط در نظر داشته باشید، اگر چربی کویل ها زیاد است، ابتدا با محلول گاز پاک کن کویل ها را با یک قلم مو نرم به خوبی شستشو دهید و بعداً با محلول سرکه و آب بر روی آن مجدداً استعمال کنید تا آثار مواد شیمیایی گاز پاک کن هم از بین برود.

در شستشوی اواپراتور دقت کنید که فین ها به هیچ عنوان خم نشوند که باعث مسدود شدن مسیر گاز در جریان آن می شود.

 

 • شستشوی کندانسور:

سرویسکار کولر گازی 6

نحوه شستن کندانسور

کندانسور همان دستگاه خارجی است که در پشت بام نصب شده، کندانسور نیز مانند اواپراتور از کویل هایی تشکیل شده که با حرکت هوا آزاد از میان آن باعث انتقال حرارت گاز درون به هوای بیرون می شود.

شستشوی آن نیز مانند اواپراتور می باشد، فقط در زمان شستشو دقت شود که به قطعات برقی آسیب زده نشود. پس از آن پره های فن را نیز به خوبی تمیز نمایید که راندمان کاری بهتری داشته باشند.

 

 • سرویس پره های کویل اواپراتور و کندانسور

اواپراتور و کندانسور دارای پره هایی هستند که اگر نظم خود را از دست بدهند، باعث خواهند شد که جریان هوا مختل شود.

به راحتی با مراجعه به یک فروشگاه کولر گازی می توانید ابزاری به نام شانه پره را تهیه کنید و با استفاده از آن پره های اواپراتور و کندانسور را به حالت اولیه باز گردانید.

 

 • بررسی مجرای تخلیه

مجرای تخلیه در پنل داخلی کولر گازی تعبیه شده و برای خارج کردن آب و رطوبت درون دستگاه استفاده می شود.

اگر این مجرای مسدود شود آب در دستگاه تجمع می کند و باعث نشتی آب از زیر پنل خارجی می شود.

در نظر داشته باشید که اگر کولر گازی شما به لوله کشی مجهز است و آب را رد نمی کند، این احتمال وجود دارد که گرفتگی در مسیر لوله باشد. این کار را باید به تعمیرکار کولر گازی واگذار کنید.

سرویسکار کولر گازی 7

لوله کشی زیر کار کولر گازی

 

 • بررسی وضعیت ظاهری کولر گازی

بسیار اهمیت دارد که هر بار در سرویس کولر گازی سرویسکار وضعیت ظاهری کولر گازی را بررسی کند.

موضوعاتی مانند موارد زیر از جمله عواملی هستند که به عنوان وضعیت ظاهری باید یک سرویسکار در هنگام سرویس کولر گازی انجام دهد:

 1. تراز بودن کولر و بر هم نخوردن تراز آن
 2. بوی بد در کولر گازی
 3. بوی سوختگی
 4. گرما و میزان خنگی دستگاه
 5. مسیر انتقال گاز
 6. نحوه کار کمپرسور و سایر تجهیزات دستگاه
 7. کار کرد کنترل دستگاه
 8. بررسی وضعیت ترموستات
 9. نشت یابی گاز کولر گازی و رفع نشتی
 10. سلامت سیم کشی و..
 • آموزش کاربران

یکی از دلایل مشکلاتی که برای برخی از کولرهای گازی همیشه دیده می شود، عدم آشنایی کاربران با برخی از ابزارها و قابلیت های کولر گازی است.

این موضوع باعث می شود که کاربر و یا مشتری گمان کند که کولر ایرادی دارد و یا به مشکل برخورد کرده است. از مهم ترین وظایف یک نمایندگی فروش آموزش کاربران است.

اما وقتی تازه وارد خانه ای شده اید و یا به درستی آموزش استفاده را فرا نگرفته باشید، ممکن است با انتخاب تنظیمات اشتباه باعث شوید کولر از وضعیت نرمال خارج و مشکلاتی را ایجاد کند.

سرویسکار حرفه ای کولر کازی باید به مشتریان خود آموزش دهد تا بدانند که این مشکل به چه دلیل به وجود آمده و دقیقاً روش درست کار کردن با کولر گازی و یا کنترل آن را به مشتری آموزش دهد.

مطالعه مطلب راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی می تواند در این زیینه مفید باشد.

در نهایت باید به این نکته اشاره شود که یک سرویسکار کولر گازی به هیچ عنوان بصورت سر خود و بدون اجازه مشتری اقدام به انجام تعمیراتی در دستگاه نمی کند.

سرویسکار کولر گازی 8

 

چرا گروه تاسیسات 24 ساعته؟

با تخصصی شدن تولیدات کولر گازی و انواع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی اطمینان به تعمیرکار و یا سرویسکار اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

با توضیحات فوق متوجه شده اید که کار سرویس و نگهداری کولر گازی با کار تعمیرات کولر گازی دو مقوله جداگانه نیستند و در ضمن نباید به بهانه سرویس کردن کولر هزینه اضافی تعمیرات روی دست مشتری بماند.

هدف ما در گروه تاسیسات 24 ساعته تامین شرایط امن و حرفه ای برای کاربران انواع کولر گازی در تهران می باشد.

ما با تقسیم فعالیت ها در بین کارشناسان مختلف خود و مشخص کردن حیطه فعالیت آنها دقیقا واژه حرفه ای بودن را برای شرایط بهتر و آسوده تر کردن خیال مشتریان به کار بسته ایم.

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که سرویس حرفه ای کولر گازی نیازمند صبر و حوصله فراوان و دقت در اجرای تعهدات به مشتری می باشد و با شتاب و سرسری انجام دادن کارها تنها اعتماد مشتری است که از بین خواهد رفت.

داشتن تجهیزات و امکانات کافی لازمه کار سرویسکاران و تعمیرکاران حرفه ای کولر گازی است و جبران نقیصه تجهیزات را حتی دانش بالا هم جوابگو نخواهد بود.

سرویسکار کولر گازی 9

کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته با طی دوره های آموزشی؛ آزمایشی و تخصصی و انجام سال ها خدمات موثر و حرفه ای در سراسر تهران توانسته اند اعتماد بالای مشتریان را جذب نمایند.

متخصصین ما خدمات تخصصی کولر گازی را بدون محدودیت زمانی و حتی بصورت شبانه روزی در هر نقطه از تهران به مشتریان ارائه نمایند. تنها گوشه ای از این خدمات عبارتند از:

شما هم می توانید به منظور برخورداری از خدمات حرفه ای و یا مشاوره تخصصی با تماس با کارشناسان ما بصورت 24 ساعته نیازها و سوالات خود را مطرح نمایید.

همچنین یک راه ساده تر برای ثبت سفارش پر کردن فرم مخصوص درخواست سرویسکار متخصص و یا تماس با ما از طریق تلفن های داخل سایت است.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +2 # #رضا 1396-02-09 20:54
سلام خسته نباشین میخوام یه 3 متر داخل دیوار لوله کشی کنم میخوام کولر اینورتر 18000 بخرم بنظرتون چه سایز لوله کار کنم 1/4 & 5/8 خوبه ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # #اسماعیلی 1396-02-09 23:22
سلام دوست عزیز
این سایزی که شما فرمودین مال ۲۴۰۰۰ اینورتره ۱۸ هزار ۱/۲و ۱/۴ مناسب تره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # #قاسم 1396-02-10 21:11
سلام.کولر گازی از پنل داخلیش آب میچکه چه ایرادی داره راهنمائی کنید لطفا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # #اسماعیلی 1396-02-10 22:11
سلام دوست عزیز، یا کم گاز و یا کثیف شده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # صادق 1396-02-11 20:14
سلام،یه سوال داشتم کولرگازی روی حالت گرمایشی خوب کارمیکنه ولی الان که زدیم رو سرمایشی فعال نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-02-11 22:57
سلام
ممکنه بخاطر سردی هواباشد.
سنسور روی پنل گرم کنید با سشوار یا آب داغ احتمالا درست خواهد شد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضایی 1396-02-12 23:30
با سلام . کولر میتسوبیشی اگه روغن توی رادیاتور پنل داخلی باشه چه مشکلی ایجاد میکنه؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-02-13 20:05
برفک ایجاد میشود،سرمایش کمتر میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد 1396-02-15 22:45
سلام
سیستم گرمایی کولرگازی به چه صورته؟؟
المنته یاکمپرس؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1396-02-16 21:26
سلام
به همان صورت سرمایش ، فقط مسیر گردش مبرد( گاز ) پس از خروج از کمپرسور بوسیله شیربرقی تغیر میکند. ابتدا وارد اواپراتور که در پنل داخلی قرار دارد شده و سپس وارد کندانسور که در پنل بیرونی قرار دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صداقت 1396-02-31 09:27
سلام در نصب اسپیلت بهتر هست رفت از بالا وارد بشه یا از پایین کویل ؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-03-04 18:40
سلام. خود اسپیلت ورودی و خروجی دارد ونمیتوان به سلیقه و میل خود نصب کرد..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # بشارتی 1396-03-19 15:17
سلام 2 کولر با 2 مارک مختلف دارم (TCLو TULIPS) مشکل هردو تقریبا یکجور .لطفا راهنمایی کنید .کولرها بعد از استارت بر روی سرمایش تقریبا 2 ال 4 دقیقه کار میکنند بدون هیچ فشاری به کمپرسور اتومات میکنند .فشار گاز عالی آمپر عادی لوله برگشت کاملا عرق میکند ولی موتور بدون هیچ فشاری خاموش میشود سنسورها تعویض شدند ولی فرقی نکرده .برد برای تست به تعمیرکار داده شده ولی عنوان شده سالم است مشکل چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-03-21 19:09
سلام،شما دومورد را چک کنید،1) لوله کشی چک شود2) خازن چک شود ممکن است مشکل از خازن باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سروش 1396-03-21 15:29
با عرض سلام کولر پنجره ای سامسونگ اواپراتور یخ میزنه سرویس انجام شد کثیفی رفع شد باز هم همون داستان سرما هم داره پرتاب باد هم خوبه علت دیگری هست برای این
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-04-03 20:59
سلام.مشکل می تواند از کمبود گاز باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # احسان 1396-03-22 17:49
سلام
لطفا راهنمایی کنید طول مجاز لوله کشی دستگاه 30 هزار چقدره ؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1396-04-04 11:21
سلام.امیدواریم با مطالب و پاسخ سوالات شما دوستان عزیز بتونیم به بهترین وجه کمک و راهنمایی کنیم.
طول مجاز در دستگاه ها ی مختلف متفاوت است که در دستگاه مد نظر شما اندازه ی استاندارد و مجاز لوله 5 متر است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # صابر 1396-04-06 19:36
سلام . کولر ال جی . از پنل باد خنک نمیاد شبیه باد فن هست و از موتور انگار باد خنک میاد . لوله های موتور رو دست زدم خنک نبودن بنظرتون . مشکل از چی میتونه باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اسماعیلی 1396-04-10 15:03
سلام از پنل اگر باد گرم می آید نشان دهنده این است که مبرد به اواپراتور پنل نمیرسد یا کم میرسد و باد خنک زیادی از موتور نمی ایدکم بودن خنک بودن هم یا مشکلی درلوله ها وجود دارد یا گاز کم است یا نشتی دارد.این مواد را چک کنید مشکل حل خواهد شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # شاهرخ 1396-04-06 20:16
سلام خسته نباشین میخواستم بدونم که اگه کولر گازش زیاد باشه پنل داخل منزل یخ میزنه و بعد چن ثانیه ابو میپاچه بیرون؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اسماعیلی 1396-04-10 14:57
سلام ممنون دوست عزیز
خیر
اگر گاز کم باشد احتمال یخ زدن در بعضی از قسمتهای سمت راست پنل دیده می شود و باعث ریزش اب روی بلوور می گردد و پرتاب اب خواهیم داشت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1396-04-11 17:23
سلام خسته نباشین خداقوت
کولر پنجره ای تولیپس ارور f8 میده مشکلش چی میتونه باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-29 07:50
سلام وقت بخیر
به احتمال زیاد از سنسور آنتی فریز باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ali 1398-02-21 15:14
سلام خسته نباشید موتور کولر جام کرده اگه بخوام خودم جامیش رو برطرف کنم باید چه کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-22 21:03
سلام اگر روتور سرد شد و خود بخود آزاد کرد که هیچ والا نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ahmad 1398-02-21 15:23
خسته نباشید
کولرمونو روشن میکنیم همش رو فن هستش یه لحظه میره رو موتور دوباره میوفته رو فن. بعضیا میگفتن گازش تموم شده ولی وقتی میوفته رو موتور بادش سرد هستش
بنظرتون مشکلش چیه؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-28 08:07
سلام
تشخیص کمبود گاز مبرد فقط با نصب گیج فشار است که معلوم میشود
کولر با این حالت که فرمودید میتواند عیوب متفاوتی داشته باشد که نیاز به بررسی دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Karimi 1398-02-31 10:27
سلام، کولر جنرال 24هزار دارم چند وقت هست که بعد از حدود یک ساعت که کار میکنه با صدای تق مانندی کمپرسور خاموش میکنه ، ضمنا در این موقع داغ هم هست و دیگه روشن نمیکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-31 21:51
سلام
کولر در حالتی که بیش از اندازه آمپر بکشه و یا در محیط نا مساعد کار کنه و کلا بیش از اندازه گرم بشه اصطلاحا میگن اورلد کرده و تا فیوز حرارتی اون خنک نشه دوباره روشن نمیشه
اگر در این حالت زیاد کارکنه ممکنه که کمپرسور آسیب ببینه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Mehdi 1398-04-30 17:56
ضمن عرض سلام و احترام
تشکر از سایت خوب و مفید شما
از سرچ به مقاله سرویسکار کولر گازی شما رسیدم که خیلی زیبا و کامل و فنی و با جزییات بود.
و سایر مقالات را نیز رویت کردم. هنوز در حال مطالعه هستم... به همون سبک هستند. از این بابت عرض تبریک و تشکر دارم.
و یک سوال: قصد خرید "کولر گازی جنرال مکس 18000 طرح دیجیتال-غیر اینورتر-r22" را دارم. لوله کشی در دیوار نصب است. (6 و 12). آیا این مدل کولر قابلیت اصال به همان لوله را دارد و نصب میشود؟
چون در سایت generalmax سایز لوله را نمیبینم که 6 و 12 باشد.
ممنون از پاسخ شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-31 08:51
سلام و سپاس از همراهی شما بله قابل نصبه هم با جوشکاری و هم به کمک مهره های برنجی تبدیل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد2 1398-06-08 09:46
سلام . داکت اسپلیتی با مارک هایسنس در منزل ما قرار داره ، خدمات مربوط به سرویس دوره ایش رو میتونین انجام بدین یا خیر ؟ کمپرسور اصلی در پشت بام قرار داره و ما طبقه اول هستیم ( 6 طبقه ساختمان ) مشکل اصلی مقداری از سرمایش کم شده و قدرت پرتاب باد کم هست ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1398-06-20 10:08
سلام وقت بخیر
بله
سماره تماستان را بدهید و یا با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محراب 1399-03-01 04:14
سلام کولراسپلیت هجده هزارپاناسونیک بعد ازچنددقیقه خاموش میشه فقط فن پنل داخل کارمکنه چراغ تایمر خاموش وروشن میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-01 19:04
سلام کاربر گرامی احتمالا عیب از برق کمپرسور یا برد کولر گازی و یادخازن کولر گازی میباشد و برای اطمینان بیشتر بهتر است از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1399-04-08 08:08
سلام. یک کولر گازی اجنرال 30000 خریداری کردم. قبلاً 24000 جنرال مکس نصب بوده. آیا میتوان جای اون نصب کرد؟ یا باید کلی لوله عوض بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Ahmad moodi 1399-10-25 22:39
باسلام لوله ها زیاد باهم برق نداره فقط طول لوله یکم بلند تر میشه .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدصدرا 1399-11-30 00:01
سلام. من چند تا پنل رو جابه جا کردم و به لوله و کابل فرمان تیکه اضافه کردم. اما الان یادم نیست چه رنگی بستم به فرمان قبلی و تیکه ها رفته داخل کار و دیوار گچ شده. چه جور بفهمم به ترمینال پنل چه رنگ هایی باید ببندم؟ تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-12-02 03:21
سلام کاربر گرامی شما میتونید قبل از بستن کابل ها به ترمینال سیم ها رو دو به دو اتصال کوتاه کنید با یکدیگر و با کمک اهم متر مشخص کنید که این سیم ها رو با چه رنگی وصله کرده اید به فزمان کولر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمید رضا نصیری 1400-02-04 16:57
سلام . من اسپیلت سامسونگ دارم چند سالیه با یه مشکل سر و کار داریم اگه کولر روشن باشه و خاموشش کنیم و دوباره بخواهیم روشمن کنیم دیگه کمپرسور روشن نمیشه باید چندین ساعت بگذره تا دوباره روشن کنیم کمپرسور روشن بشه همه چیز رو کنترل کردیم ..خازن .. فشار گاز .. تمیز کزدن کمپرسور به هیچ نتیجه ای نرسیدیم . در ضمن من توی خیابون زرین نعل نزدیکتون هستم لطفا راهنمایی کنید..ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1400-02-06 01:09
احتمالا موتور دستگاه شما زیر بار میماند و نیاز به تعویض کمپرسور دارید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن