در ادامه مطلب کنتور فرعی آب چیست؟ قصد داریم تا در خصوص نصب کنتور فرعی آب توضیحاتی را بیان کنیم.

 

یکی از ملزومات اجرایی در هنگام انجام لوله کشی آب ساختمان مربوط به نصب کنتور آب در محل انشعاب لوله اصلی آب به داخل ساختمان می باشد که معمولا این وسیله در ابتدای خط لوله ورودی از خیابان به داخل ساختمان نصب می شود.

همانطور که می دانید در آپارتمان های چند واحده که تمامی مشترکین از یک عدد کنتور اصلی مشترک استفاده می کنند، نحوه محاسبه مصرف مشترکین کمی متفاوت است.

به این صورت که میزان مصرف کلی در کنتور اصلی را بر تعداد نفرات هر واحد مسکونی و یا بر میزان متراژ ساختمان تقسیم می کنند.

این مسئله زمانی دچار مشکل می شود که میزان مصرف تمامی مشترکین یکسان نبوده و در نتیجه در نحوه تقسیم هزینه قبوض آب عدالت به درستی رعایت نمی شود.

به عنوان مثال ممکن است یکی از مشترکین به مدت طولانی در منزل حضور نداشته باشد.

از طرفی چنانچه نحوه محاسبه بر اساس تعداد نفرات هر واحد باشد، به طور حتم میزان مصرف آب در یک ساختمان 100 متری بیش از مصرف آب در یک ساختمان 50 متری است.

اما از آن جا که فقط یک عدد کنتور اصلی در ساختمان وجود دارد، مدیر مجتمع یا صاحب خانه راهی جز تقسیم هزینه قبض آب بر تعداد نفرات و یا بر میزان متراژ ساختمان ندارد.

پس راه حل رفع این مشکل چیست و چگونه می توان میزان مصرف هر مشترک را به صورت جداگانه و دقیق محاسبه کرد؟

راه حل این مشکل نصب کنتور فرعی آب در ساختمان است.

نصب کنتور فرعی آب 1

تصویر یک نمونه کنتور فرعی آب

 

کنتور فرعی آب چیست؟

کنتور فرعی آب بر خلاف کنتور اصلی در ابتدای لوله اصلی ورودی از خیابان نصب نمی شود، بلکه در محل انشعابات داخلی در هر ساختمان، آپارتمان یا مغازه به صورت جداگانه قرار می گیرد.

این وسیله بسیار کوچک و ساده بوده و این قابلیت را دارد که در هر محلی که انشعاب لوله آب وارد ساختمان می شود، در همان مکان نصب شود.

اطلاعات بیشتر در: کنتور فرعی آب چیست؟

 

انواع کنتور فرعی آب

کنتور فرعی آب به دو دسته مدل های آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شود.

کنتور فرعی آنالوگ:

کنتور فرعی آنالوگ در مدل های تک فاز و سه فاز در بازار موجود هستند. در این سری محصولات نحوه نمایش میزان مصرف آب با کمک شماره انداز صورت می گیرد و ظاهری شبیه به کنتورهای اصلی آب دارند.

کنتور فرعی دیجیتال:

بعد از مشاهده فواید زیاد کنتورهای فرعی نوع جدید از این محصول یعنی کنتور فرعی دیجیتال وارد بازار شد.

همانطور که در مطلب کنتور فرعی آب دیجیتال گفتیم، این نوع محصول بسیار پیشرفته و هوشمند است.

حتی شما می توانید با نصب اپلیکیشن مربوط به کنتور بر روی تلفن همراه خود میزان مصرف آب در کنتور را بررسی کنید.

لذا نحوه مدیریت این نوع کنتور در مقایسه با نوع آنالوگ آن بسیار ساده تر است. از کنتور فرعی دیجیتال می توان برای محاسبه میزان مصرف آب، گاز و هوا نیز استفاده کرد.

نحوه محاسبه میزان مصرف در کنتور دیجیتال بسیار ساده است. به این صورت که بعد از نصب کنتور فرعی در آپارتمان میزان مصرف آب بر روی کنتور جمع شده و با میزان مصرف کل کنتور اصلی آب ساختمان مقایسه می شود.

در نتیجه می توان با یک حساب ساده به میزان مصرف مشترک دسترسی پیدا کرد.

نصب کنتور فرعی آب 2

 

مزیت استفاده از کنتور فرعی آب:

دلیل استفاده از کنتور فرعی به خاطر نقطه ضعف های استفاده از کنتور اصلی در مجتمع ها و آپارتمان های چند واحده است که در مطلب نحوه محاسبه قبض آب آپارتمان به برخی از این مشکلات اشاره کرده ایم.

گاهی محاسبه میزان مصرف آب مشترکینی که از یک کنتور آب اصلی مشترک استفاده می کنند، آنقدر مشکل ساز می شود که کار به شکایت کشیده شده و آسایش مصرف کنندگان را سلب می کند.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از کنتور فرعی آب در ساختمان مربوط به محاسبه راحت میزان مصرف مشترک و حتی ارسال داده های کنتور فرعی دیجیتال به شرکت آب و فاضلاب منطقه است.

در این صورت دیگر نیاز نیست تا ماموران آب به منظور قرائت کنتور در همه ساختمان ها حاضر شوند، بلکه با استفاده از اپلیکشن مخصوص آن داده کنتور به شرکت ارسال و قبض آب صادر می شود.

 

نحوه نصب کنتور فرعی آب در آپارتمان

در این قسمت بعد از بررسی فواید بسیار زیاد استفاده از کنتور فرعی آب در ساختمان، نوبت به بیان برخی توضیحات در خصوص نحوه نصب این نوع کنتور در آپارتمان می رسد.

همانطور که قسمت فوق نیز اشاره کردیم، کنتورهای فرعی بسیار کوچک هستند، بنابراین فضای زیادی را برای نصب اشغال نمی کنند.

از این رو این وسیله را می توان در هر مکانی که انشعاب وارد آپارتمان می شود، مانند سرویس بهداشتی، پارکینگ، موتورخانه، زیر سینک آشپزخانه و .... بر اساس مراحل ذیل نصب کرد.

  1. انتخاب محل مناسب

محل مناسب به منظور نصب کنتور فرعی می تواند در هر مکانی بر اساس محل ورودی لوله انشعاب به درون آپارتمان باشد.

  1. تهیه کنتور فرعی و اتصالات

بعد از انتخاب و تهیه کنتور فرعی دلخواه خود باید اتصالات مورد نیاز آن را نیز تهیه کنید، البته لازم به ذکر است که معمولا اتصالات مورد نیاز به منظور نصب کنتور فرعی به همراه محصول به مشتری عرضه خواهند شد.

در غیر این صورت تنها وسیله و ابزاری که باید برای نصب کنتور فرعی فراهم کنید، مربوط به فیتینگ های متناسب با سایز لوله کنتور به همراه ابزاری از قبیل آچار فرانسه برای بستن اتصالات می باشد.

ابتدا مطلب راهنمای خرید بهترین سایز و مارک آچار فرانسه را مطالعه کرده و سپس جهت مشاهده و تهیه انواع آچار لینک خرید آچار از دیجی کالا را لمس کنید.

  1. نصب کنتور فرعی بر روی لوله انشعاب آب

برای نصب کنتور فرعی آب همانطور که در تصاویر ذیل به طور کامل نمایش داده شده، ابتدا باید لوله آب انشعاب ورودی به ساختمان را از محل اتصالات آن جدا کنید.

بعد از آن باید کنتور فرعی آب را از محل ورودی آن به سر لوله آب با کمک فیتینگ های مناسب متصل کرد.

سپس طرف دیگر لوله انشعاب آب را به قسمت خروجی کنتور فرعی وصل می کنیم تا از این طریق میزان مصرف آب در واحد آپارتمان به صورت جداگانه محاسبه شود.

نصب کنتور فرعی آب 3

قسمتی از تصاویر مراحل نصب کنتور فرعی آب توسط همکاران ما

 

با توجه به فواید بسیار زیاد استفاده از کنتور فرعی آب در مقایسه با کنتور اصلی در ساختمان های چند واحده و برج های مسکونی، استفاده از این وسیله روز به روز در حال افزایش است.

نصب کنتور فرعی آب 4

یکی از تخصص های ما در گروه تاسیسات 24 ساعته نصب کنتور آب فرعی در داخل آپارتمان می باشد.

چنانچه شما نیز با مشکل مشترک بودن کنتور آب در ساختمان خود مواجه هستید، همین الان از طریق شماره های داخل سایت با ما تماس گرفته و یا فرم مخصوص درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید.

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران و مشهد فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر تهران مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 50.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

نظرات مشتریان

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +3 # ستاره 1398-09-04 00:55
سلام ممکن خراب بودن کنتور فرعی روی اصلی تاثیر بگذارد یاهمین طور بالعکس ؟مدتی هست قبض ساختمان ما زیاد میاد کنتور های فرعی که بررسی کردیم کنتور دوتا از واحدها روزی یک شماره بالا رفته بود ممکن خراب شده باش؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # میلاد 1398-09-16 21:13
سلام.اگه کنتور فزعی خراب باشه روی اصلی تاثیر نمیزاره و اون دوتا واحدی ک روزی ی شماره مینداز خرابه هستن بایس تعویض بشه و واسه این ک پول اب زیاد میاد میتونید اب واحد هارو ببندید و چک کنید کنتور شماره میندازه یا نه اگه انداخت لوله های اصلی ساختمون خراب
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # فرزاد 1398-09-21 17:16
سلام. کنتورهای فرعی که به صورت عمودی بسته میشن آیا ورودی و خروجی دارند؟ یعنی فرقی داره که کدوم طرفی بسته بشن یا نه؟
در مجتمع ما همه کنتورهای فرعی وارونه بسته شده اند و تنها از مال واحد ما غیر وارونه بسته شده و چند وقتیه کار نمی کنه. علت کار نکردنش همینه یا اینکه خودش مشکل داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-10-08 08:06
سلام کاربر گرامی کنتور فرعی آب بر خلاف کنتور اصلی در ابتدای لوله اصلی ورودی از خیابان نصب نمی شود، بلکه در محل انشعابات داخلی در هر ساختمان، آپارتمان یا مغازه به صورت جداگانه قرار می گیرد این وسیله بسیار کوچک و ساده بوده و این قابلیت را دارد که در هر محلی که انشعاب لوله آب وارد ساختمان می شود، در همان مکان نصب شود و دارای ورودی و خروجی میباشد یعنی ورودی آن با خروجی آن یکی نمیباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # Secret 1398-10-21 19:17
چطوری کنتورهای فرعی ساختمان رو محاسبه کنم چی رو ضرب یا تقسیم کنم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +9 # اردبیلیAlijeddi 1398-10-26 00:49
باسلام به کاربر گرامی کنتور فرعی تازه وهوشمند است واپلیکشن هم داره که برروی موبایل خودتونم میتونین نصب کنین ومیزان مصرف وبررسی کنید استفاده ومدیریت از این کنتور بسیار آسان با مقایسه با کنتورهای آنالوگه کنتور فرعی دیجیتال رابرای میزان استفاده با آب گاز هواهم انجام داد.استفاده ومحاسبه از این کنتور به شرایطی است که درآپارتمان هامصرف آب به روی کنتور جمع شده وبامیزان مصرف کنتوراصلی آب درساختمان مقایسه ومحاسبه میشه استفاده ازکنتور فرعی به خاطر مشکلات آپارتمان های که از یک کنتوراصلی استفاده میکنن که یک واحد درهنگام پرداخت بگه من یک ماه مسافرت بوده ام حتی چندین مورد دیدم من شخصادیده ام که کار به شکایت کشیده خوب است که آسایش وبرای شما سلب میکنه،کنتور فرعی در ساختمان شما به محاسبه آسان میزان مصرف شما بوده و ارسال شماره کنتور فرعی به آب و فاضلاب است دیگه نیازی به ماموران اداره آب وفاضلاب نیست تا به منظور بازدید کنتور به تمامی خانه ها بیاد وکنتور رو قرائت کنه با استفاده از اپلیکشن داده کنتور به اداره ارسال میشه وقبض صادر میشه هرامری بود باز درخدمتیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # اردبیلیAlijeddi 1398-10-26 02:32
باعرض سلام این نکته ام بگم نصب کنتور فرعی قانونی است
کنتور مجزا برای یک واحد کامل نصب شده باشد، ساکنین با میزان مصرف درست خودمبلغ پرداخت میکنند وفروش این کنتور قانونی میباشد
برای اینکه برای شرکت ها فروش اقساطی این کنتورمفیدتر است چراکه هزینه نصب وخرید را برروی قبض کشیده ودریافت میکنند برای این کار چند مورد مجوزداشت رایزر واجازه کتبی از صاحب واحد داخل ساختمان ومناسب بودن بنارو میخواهند
ولی رایزر راهم بعدن میتوان با انجام دادن تراش دیوار نه کلی کم انجام داد
این کنتورها مصرف هرواحد هارو به خوبی به شما نشان میدهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حمید 1399-02-10 16:27
سلام ببخشید در کنتر اب ما رو دزدیدن باید از کجا تهیه کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-11 11:47
سلام از فروشندگان لوازم تاسیسات (خیام)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Elham 1399-02-16 11:25
سلام نحوه استفاده ازکنتور فرعی آب چجوریه میشه توضیح بدین ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حسین فاضلی 1399-02-16 20:07
سلام نصب کنتور معمولاً قبل از ورودی آب به داخل ساختمان (منظور قبل از واحد ساختمانی )نصب میشه اگر از قبل اماده نباشه باید یکسری مقدمات واتصالات تهیه وتوسط یک مجری متخصص انجام بشه.البته کنتور میتونه بعد از کنتور اصلی و ورودی به هر واحد تعبیه بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کوهیار 1399-02-30 19:34
آیا تفاوتی بین کنتور های فرعی با نصب عمودی یا افقی وحود دارد؟ و چنانچه کنتوری باید بصورت افقی نصب شود ؛ بصورت عمودی نصب شود( ویا برعکس) تفاوتی در شمارنده و عملکرد و بخصوص ایجاد ضربه قوچ ایحاد میکند و سوال آخر اینکه کنتور های فرعی خود مجهز به شیر یکطرفه اند با خیر؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حسین فاضلی 1399-02-31 10:41
سلام کنتورهای متفاوتی دربازار موجوده ، اکثراً فابلیت نصب بصورت عمودی وافقی دارند وبعضی از مدلها فقط افقی وهمچنین بعضی از مدلها دارای شیر یکطرفه داخلی هستند ولی بهتر اینه که شیر یکطرفه مجزا باشه.ورودی وخروجی هر کنتور هم باید طبق علامت روی کنتور در زمان نصب رعایت بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمدرضا خادم زاده 1399-04-05 08:24
سلام
اینجانب در یک پاساژ مغازه دارم و فاقد آب است آیا میتوانم درخواست کنتور آب شخصی کنم و برای واحد خودم کنتور نصب کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-05 14:27
سلام معمولاً جهت پاساژ کنتر مجزا داده نمیشه ولی برای اطمینان از اداره آب منطقه تون استعلام بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا 1399-04-20 10:46
سلام ، اگر در آپارتمانی که کنتور مشترک دارند ونحوه لوله کشی به مشترکین به صورت یک رایزر نباشد یعنی یک رایزر برای آشپزخانه ها ، یک رایزر برای حمام های مشترکین ویک رایزر برای سرویس های بهداشتی در این مورد کنتور فرعی چگونه امکان نصب وتعیین مصرف هر مشترک را مشخص نمود؟ با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-21 09:48
سلام باشرایطی که ذکر کردین استفاده ار رایزر مشترک در هر نقطه از مدار وسیستم قدیمی نصب کنتور فرعی شدنی نیست وباید هر واحد لوله کشی مستقل داشته باشه .جهت تعیین مصرف میتونید نفراتی ویا نسبت به مساحت هر واحد میزان مصرف هر واحد رومشخص کنید که البته محاسبه نفرات دقیق تر میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حجت الله 1399-04-29 21:43
سلام اگرتعدادی ازواحدها حاضربه گذاشتن کنتورفرعی نباشن بایدچکارکرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1399-04-30 07:19
سلام. عملا محاسبات دقیق نیست و خطا دارد. می توانید واحدهایی که دارای کنتور هستند بیشتر دقیق حساب کنید و واحدهایی که کنتور ندارند بر اساس تعداد نفرات یا تقسیم تعداد یا متراژ محاسبه کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ساره حسینی 1399-05-10 23:30
سلام وقت بخیر
حسینی هستم از اصفهان
مجتمع مسکونی ک در آن ساکن هستم کنتور فرعی آب دارد ولی متاسفانه با ارقام مصرفی کنتور فرعی آب بها حساب نمیشود.آیا این امکان هست که با وجود کنتور فرعی برای واحد خود یک کنتور فرعی دیگر نصب شود و مقدار آن را بعد از رویت
حساب شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-11 10:03
سلام اگر کلیه واحدها کنتور فرعی نصب کنند ودر غیر اینصورت محاسبه بدرستی انجام نمیشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-05-26 14:23
سلام.عرض ادب.محبت بفرماید اگر کنتور فرعی آب نصب کنیم.هزینه فاضلاب وارقام دیگر چگونه حساب میشود....متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-05-27 09:02
سلام،هزینه استفاده از فاضلاب بایدبرحسب نفرات محاسبه شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غفاری 1399-06-01 18:13
سلام وقت بخیر چطور باید کنتور‌ فرعی‌ رو محاسبه کنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-06-01 22:11
سلام وقتتون بخیر.
شما می توانید همزمان با ثبت شماره کنتور توسط مامور اداره آب، شماره کنتور های فرعی را یادداشت بفرمایید.
سپس دقیقا طبق باز زمانی درج شده در کنتور آب، نسبت مصرف هر واحد را نسبت به کل مصرف آب ساختمان محاسبه فرمایید.
و سپس با استفاده از یک تناسب ساده عدد هر واحد محاسبه می شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مشکات 1399-06-15 19:15
باسلام نصب کنتور فرعی آب در ساختمان تک واحدی 4طبقه که دارای لوله کشی وکنتور مضترک می باشد چطور امکان پذیر است راهنمایی می فرمایید باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-16 08:25
سلام،میتونید درابتدای لوله ورودی هر واحد نصب کنید اگر در پارکینگ این جداسازی انجام شده میتونید در پارکینگ نصب را انجام بدین ویا اگر در طبقات جدا سازی هست در ورودی واحد ،در هر صورت باید از یک کارشناس حضوراً کمک بگیرید تا کار درست انجام شود.کارشناسان مجموعه ما جهت انجام هر پروژهایی در خدمت همشهریان عزیز هستند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید محسن مشکات 1399-07-11 16:54
با سلام خدمت آقای فاضلی چطوری میتونم از کازشتاسانتان حضوری کمک بگیرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-12 10:09
سلام،هم از طریق تلفن شرکت وهم پر کردن فرم درخواست سرویسکار در سایت موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابراهیم حمیدی 1399-06-19 16:58
سلام وقت بخیر
در خصوص کنتورهای فرعی سوال داشتم.
۱.برای یک بلوک ۲۴ واحدی نیاز داریم
۲.قیمت چنده
۳. نحوه محاسبه آبگرم مصرفی چگونه هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-06-20 09:18
سلام،جهت استعلام قیمت با تلفن شرکت ویا از طریق لینک دیجیکالا در سایت میتونید سئوال بفرمایید .در مورد محاسبه آب گرم اینکه آب سرد بعد از ورود به پکیج یا آبگرمکن گرم میشه مگر اینکه آبگرم از طریق موتور خانه گرم بشه وبرای این مسئله راهی جز تغییر لوله کشی ندارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # آقاحسینی 1399-06-20 12:41
سلام.ببخشید میخواستم بدونم کنتور فرعی رو میشه توی یه دیوار 16سانتی جا داد و از روی دیوار عددش رو خوند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-06-24 13:01
سلام اگر اسیبی به مقاومت ساختمان صدمه ای وارد نشود امکان پذیر میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1399-06-31 16:31
با سلام در اپارتمان ۳ طبقه ۳ واحده زندگی میکنم خواستم بدونم امکان نصب کنتور مجزا برای واحدم محیا میباشد ؟ با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-07-01 10:01
سلام،بله در صورت وجود شرایط نصب واینکه سه واحد مجزا به کنتور اقدام کنند ولی باید ابتدا کارشناس ومجری بازدید کنند وسپس نصب نمایید از کارشناسان مجموعه ۲۴ ساعته میتونید کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # داود توکلی 1399-07-07 19:44
ساختمان در حال ساخت ۵طبقه ۱۵ واحد مسکونی با موتورخانه مرکزی، علیرغم تاکید به سازنده محترم جهت نصب کنتور فرعی آب واحدها الان لوله کش میگوید در اینمرحله (پایان تیغه بندی و لوله کشی) بدلیل رفت و برگشت آبگرم واحدها به موتورخانه امکان نصب کنتور فرعی برای واحدها نیست. لوله ها هیچکدام هنوز پوشیده نشده است.
آیا راهی برای نصب کنتور فرعی وجود ندارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-07-08 08:40
سلام وقتتون بخیر
به دلیل اینکه شما از موتورخانه مرکزی استفاده میکنید و قسمتی از آب سرد مصرفی موتورخانه مصرف می شود و همچنین آب گرم شما در موتورخانه تولید می شود برای نصب کنتور فرعی شما باید ورودی آب سرد و ورودی آب گرم کنتور های فرعی مجزا نصب کنید که آب شرب شما قابل اندازه گیری باشد، آیا ساختمان در مرحله تیغه بندی می باشد ورودی واحدها مشخص است که قاعدتاً ۲ فلکه برای آب سرد و آب گرم قرار داده شده است در همان مکان می توانید کنتور های فرعی را نصب کنید.
در ضمن اگر آب گرم برگشت مصرفی شما از داخل واحد گرفته شده باشد نصب کنتور فرعی توصیه نمی شود به دلیل اینکه مدام گردش آب گرم در سیستم می باشد، حتی زمانی که شیر ها بسته اند و درصد خطای کنتور بسیار بالا می رود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید محسن مشکات 1399-07-11 16:51
باسلام من قصد نصب کنتور فرعی آب در آپارتمان خود رادارم ساختمان ما 4 طبقه تکواحدی هست چطور می توانم این کاررا انجام بدهم لطفا راهنماییم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-12 10:09
سلام،اگر تفکیک انشعاب در پارکینگ انجام شده میتونید کنتور ها رو در پارکینگ نصب کنید ولی اگر لوله بصورت رایزر انجام شده در وروری هر آپارتمان در صورت ابتدا باید توسط کارشناس بررسی وسپس اجرا شود میتونید از کارشناسان مجموعه ما بصورت حضوری استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی قلیچ خانی 1399-07-15 22:50
سلام شب بخیر
لوله های ما پلاستیکی هستن امکان نصب کنتور فرعی داریم؟ قیمت کنتور فرعی چنده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-07-16 11:04
سلام وقتتون بخیر
بله امکان نصب کنتور فرعی دارید مانعی برای نصب در مسیر لوله پلاستیکی نمی باشد.
لطفاً جهت استعلام قیمت با شماره های شرکت تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهروز 1399-09-09 11:03
باسلام وعرض ادب خسته نباشید،لطفا نحوه محاسبه مبلغ مصرفی آب با استفاده از کنتورهای فرعی که برای هر واحد نصب میشود را توضیح دهیدممنون ومتشکر که برای راهنمایی وقت میگذارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-09 11:54
سلام،برای نتیجه گیری بهتر هنگام مراجعه مامور آب مدیر ساختمان مقدار کنتور های فرعی را نیز یادداشت کرده وبعد از صدور قبض به نسبت مقدار درج شده در کنتور مبلغ کنتور های فرعی محاسبه میشود راه دیگری نیز هست وآن استفاده از اپلیکیشن های موبایلی میباشد که میتوانید از طریق جستجو در گوگل در گوشی نصب نمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی حیدری 1400-02-12 23:14
سلام
آیا کنتور فرعی را داخل موتورخانه و بر سر خروجی هر طبقه می شود نصب کرد؟خانه ما شش طبقه تک واحدی می باشد.و اگر می شود هزینه اش حدودی چقدر می شود؟ با سپاس از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-14 00:46
سلام،اگر لوله اصلی از موتور خانه هست بله وجهت بررسی ونظر کارشناسی با تلفن مستقیم مجموعه ۲۴ساعته تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1400-03-31 09:10
سلام ما شش تا کنتور فرعی داریم و یک تا کنتور اصلی مشکل ما جایست که اگه مثلا در یک ماه کنتور اصلی ۱۰۰ متر مکعب شماره بزنه و مجموع مصرف کنتور های فرعی بیشتر از ۸۰ متر مکعب نمیشود. و این شش کنتور فرعی و یک کنتور اصلی برند یک شرکت است. چون ما ذخیره (تانکر) آب بالای بام داریم کارکرد کنتور اصلی را چک کردیم درست کار میکنه . آیا فشار آب روی کارکرد کنتور فرعی تاثیر داره؟
هر هفت تا کنتور انالوگ هستش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-03-31 12:38
سلام،این مشکل در اغلب کنتور های فرعی وجود دارد واضافه مصرف برروی واحدها سرشکن میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی حیدری 1400-04-02 23:51
سلام
ما یک آپارتمان شش واحدی هستیم .سیستم ما موتورخانه است.می خواهیم کنتور فرعی در موتورخانه نصب کنیم.آیا برای همه شش طبقه در موتورخانه این کار امکان دارد؟و اگر شدنیست هزینه کنتور دیجیتالی که بتوان مصرف هم آب گرم و هم سرد را محاسبه کرد؛چقدر است؟البته منظورم بستن کنتور در موتورخانه بر رروی لوله های هر طبقه به صورت جداگانه است.
با سپاس از شما

ارادتمند
علی حیدری

09125469917
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-05 11:09
سلام،اگر لوله سرد وگرم از موتور خانه از موتور خانه باشد میتونید دررغیر اینصورت کنتور باید به لوله اصلی ساختمان متصل شود،جهت استعلام میتونید با تلفن مستقیم شرکت تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رسول 1400-04-07 09:52
سلام
وقت بخیر
ما در ساختمانی زندگی می کنیم که دارای موتورخانه است و آب سرد و ابگرم از موتورخانه وارد واحدها می شود. اگر بخواهیم کنتور فرعی نصب کنیم باید برای هر دو لوله گرم و سرد نصب کنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-08 12:21
سلام،در این صورت باید دو کنتور مجزا نصب کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی عبدالمحمدی 1400-04-19 00:08
با سلام و وقت بخیر خدمت شما
سوالی داشتم ازتون : آیا ممکنه از کنتور آب ساختمان که ۶ واحد هست ( یک کنتور مشترک برای ۶ واحد) دبی آب ورودی به واحدها رو کم و زیاد کرد؟ این کار شدنی هست کلا؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-19 16:44
سلام،اگر هر واحد دارای فلکه مجزا باشد بله میتونید با کم باز کردن فلکه این کار را انجام دهید در غیر اینصورت باید فلکه مجزا تعبیه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن