با توجه به هزینه های بسیار سنگین برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام اکثر افراد ترجیح می دهند تا از روش های مقرون به صرفه تر از جمله بازسازی بدون تخریب را برای نوسازی سرویس بهداشتی خود استفاده کنند.

بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب نه تنها هزینه کمتری دارد، بلکه در کوتاه ترین زمان ممکن قابل اجرا است. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا شما را با روش بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب آشنا کنیم.

دلایل بازسازی سرویس بهداشتی

علت های مختلفی می توانند باعث شوند که به بازسازی سرویس بهداشتی تصمیم بگیرید که از جمله مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرامیک های کف و کاشی های دیوار سرویس بهداشتی بر اثر رطوبت و گذر زمان فرسوده شده اند.
 • تاسیسات مکانیکی سرویس بهداشتی از قبیل لوله کشی آب یا لوله کشی فاضلاب دچار نشتی شده و نیاز به بازسازی دارند و در نتیجه چاره ای جز تخریب کف و بازسازی سرویس بهداشتی نیست.
 • دیوارپوش ها و کف پوش های سرویس بهداشتی قدیمی شده اند و می خواهید از مدل های جدید در این مکان استفاده کنید.
 • عایق کاری کف سرویس بهداشتی به دلیل نفوذ نم و رطوبت از بین رفته و راهی جز ترمیم عایق کاری و در نتیجه بازسازی سرویس بهداشتی نیست.
 • به دلیل کمبود فضا قصد دارید از طریق بازسازی به متراژ سرویس بهداشتی خود اضافه کنید.

دلیل شما برای بازسازی سرویس بهداشتی هر چه هست احتمالاً به دنبال روش های بازسازی این مکان بدون تخریب هستید که در ادامه توضیحات لازم در این خصوص را به شما خواهیم داد.

اگر می خواهید با نحوه بازسازی لوله کشی فاضلاب در زمان نوسازی ساختمان آشنا شوید، روی لینک مقاله بزنید.

بازسازی_سرویس_بهداشتی_بدون_تخریب_سریع_ساده_و_کم_هزینه-_1.jpg

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب

شما می توانید باسازی سرویس بهداشتی خود را با چند روش ساده زیر بدون نیاز به تخریب و کنده کاری انجام دهید:

 1. بررسی تاسیسات مکانیکی سرویس بهداشتی

لزوم بازدید از تاسیسات مکانیکی سرویس بهداشتی حتی قبل از اقدام به بازسازی بدون تخریب نیز بسیار اهمیت دارد. چون شاید شما بخواهید کار بازسازی را بدون کندن کاشی ها و سرامیک های کف انجام دهید، اما اگر سیستم لوله کشی آب و فاضلاب زیر کف و داخل دیوارها نشتی داشتند چه؟

در این صورت تمام هزینه شما بابت بازسازی بدون تخریب سرویس بهداشتی از بین خواهد رفت و مجبور می شوید 2 تا 3 برابر مبلغ قبلی را جهت رفع مشکل سیستم تاسیساتی سرویس بهداشتی و بازسازی مجدد هزینه کنید.

پس در اولین قدم از یک مجری متخصص یا لوله کش دعوت کنید تا سیستم لوله کشی آب و فاضلاب، روشویی و شیرآلات سرویس بهداشتی شما را از نزدیک بازدید کند. بعد از بازدید فرد متخصص می توانید در خصوص مدل بازسازی سرویس بهداشتی خود تصمیم بگیرید.

اگر تاسیسات و سیستم لوله کشی سرویس بهداشتی در شرایط مناسبی باشند، امکام بازسازی بدون تخریب وجود دارد. اما در صورت از بین رفتن عایق کاری و ایزوگام کف سرویس بهداشتی یا نشتی لوله های آب و فاضلاب راهی جز تخریب کف و سپس بازسازی تاسیسات و کف سازی مجدد برای شما باقی نمی ماند.

 1. تهیه تجهیزات و مصالح مورد نیاز برای استفاده

در قدم دوم باید با توجه به بودجه خود تعیین کنید که آیا قصد تعویض تجهیزات داخل سرویس بهداشتی از قبیل سنگ توالت ایرانی یا توالت فرنگی، روشویی، فلاش تانک و شیرآلات آن را دارید یا خیر؟

چون به عقیده بسیاری از افراد وقتی حتی بدون تخریب اقدام به بازسازی سرویس بهداشتی می کنند، مایلند یک تغییرات اساسی در ظاهر کار ایجاد کنند.

اما برای عده ای دلیل اصلی انتخاب بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب در صرف کمترین هزینه ممکن است. پس با توجه به بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید، تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنید.

البته اگر می خواهید همزمان با بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب به تعویض توالت ایرانی با فرنگی بدون تخریب نیز اقدام کنید، باید به فکر خرید توالت فرنگی باشید. در این صورت مراجعه به لینک خرید توالت فرنگی از دیجی کالا را به شما پیشنهاد می کنیم.

تهیه مصالح مورد نیاز برای بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب به خرید کاشی های چسبی یا کاشی معمولی یا استیکرهای چسبی روی کاشی یا روکش کاشی خلاصه می شود. در ادامه همین مطلب روکش کاشی سرویس بهداشتی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 1. کف سازی و شیب بندی

اگر قرار است بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب انجام شود باید به کف سازی و شیب بندی این فضا دقت کرد. به طور کلی چنانچه کف سازی سرویس بهداشتی دچار نم زدگی شده باشد، هیچ راهی جز تخریب و بازسازی کف و سپس نصب کاشی جدید برای شما باقی نمی ماند.

علاوه بر این در صورت استفاده از سرامیک های چسبی بر روی کف سرویس بهداشتی باید به ارتفاع کف توجه داشته باشید.

چون میزان ارتفاع کف سرویس بهداشتی مشخص شده است و اگر بخواهید سرامیک های چسبی را بر روی سرامیک های قبلی نصب کنید به احتمال زیاد به ارتفاع کف اضافه شده و در خصوص بسته شدن درب سرویس بهداشتی و ارتفاع سنگ توالت به مشکل می خورید.

به همین دلیل است که اکثر افراد استفاده از برچسب کاشی یا روکش کاشی را به جای نصب کاشی و سرامیک چسبی پیشنهاد می دهند.

اگر می خواهید در کنار سرویس بهداشتی خود به سراغ بازسازی آشپزخانه بروید، مطالعه مقاله بازسازی آشپزخانه قدیمی با کمترین هزینه را از دست ندهید.

بازسازی_سرویس_بهداشتی_بدون_تخریب_سریع_ساده_و_کم_هزینه-_2.jpg

عکس بازسازی سرویس بهداشتی

روکش کاشی سرویس بهداشتی چیست و چگونه نصب می شود؟

اگر به فروشگاه های خرید کاشی و سرامیک مراجعه کرده باشید، قطعاً از قیمت های سرسام آور این اقلام اطلاع دارید. البته این فقط بخشی از هزینه های شما برای خرید کاشی سرویس بهداشتی است، بخش دیگر هزینه ها به اجرت نصب آن ها مربوط می شود.

به همین دلیل بهترین گزینه برای بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب و آن هم با کمترین هزینه استفاده از روکش کاشی است.

روکش کاشی از جنس ونیل ساخته شده که همانند یک برچسب یا استیکر بر روی کاشی و سرامیک های کف و دیوارهای سرویس بهداشتی می چسبد. تنوع رنگ بندی و مدل های روکش کاشی آنقدر زیاد است که بتواند با سلیقه شما جور دربیاید.

بهترین روکش کاشی از جنس ضد آب و مقاوم در برابر سایش، شستشو و بخار است. بنابراین در صورت نصب روکش کاشی بر روی کاشی و سرامیک های کهنه و قدیمی سرویس بهداشتی خود دیگر مشکلی با شستن این مکان نخواهید داشت.

البته توصیه می شود از شستن روکش کاشی با مواد شوینده اسیدی خودداری کنید، چون احتمال کنده شدن و پاک شدن طرح از روی روکش ها وجود دارد.

بازسازی_سرویس_بهداشتی_بدون_تخریب_سریع_ساده_و_کم_هزینه-_3.jpg

نصب روکش کاشی یکی از ساده ترین کارهاست که برای انجام آن فقط به یک ابزار برای برش از قبیل قیچی یا تیغ موکت بری، یک متر یا خط کش و مقداری صبر و حوصله نیاز دارید.

برای نصب روکش کاشی سرویس بهداشتی باید ابتدا کاشی ها را کاملاً تمیز و خشک کنید. در غیر این صورت نصب روکش کاشی با مشکل مواجه می شود. یعنی چسب آن به خوبی نمی گیرد و احتمال جدا شدن روکش از روی کاشی وجود دارد.

در مرحله بعدی باید اندازه متراژ کاشی را محاسبه کرده و سپس به همان مقدار روکش را برش بزنید. حالا کاور پشت روکش را با دست بگیرید و آن را آهسته پایین بکشید، در همین حین به آرامی و با دست دیگر پشت روکش را بر روی کاشی بچسبانید و آن را صاف کنید.

برای محل هایی که کاشی یک دست نیست، می توانید قبل از برش دادن روکش آن را با مداد علامت زده و به قالب کاشی از روکش جدا کنید.

اگر در موقع چسباندن روکش کاشی کار به خوبی پیش نرفت یا مقداری از روکش به درستی نصب نشد، کافیست با حرارت سشوار روکش را گرم کنید تا به راحتی از روی کاشی جدا شود و سپس مجدد آن را به صورت صحیح بچسبانید.

شما می توانید از روکش کاشی برای کف سرویس بهداشتی و دیوارها استفاده کنید. به این ترتیب با کمترین هزینه سرویس بهداشتی شما بازسازی می شود.

 برای مشاهده مدل های متنوع برچسب کاشی و خرید آن لینک خرید روکش کاشی از دیجی کالا را لمس کنید.

بازسازی_سرویس_بهداشتی_بدون_تخریب_سریع_ساده_و_کم_هزینه-_3.png

بازسازی کاشی سرویس بهداشتی

در مواقعی همچون از بین رفتن عایق کف یا نشتی در سیستم لوله کشی آب و فاضلاب سرویس بهداشتی یا تعویض توالت فرنگی با ایرانی راهی جز شکستن کاشی های قدیمی برای ترمیم لوله کشی و تعویض توالت نیست.

در چنین شرایطی دیگر نمی توان از برچسب کاشی استفاده کرد و باید همه یا بخش تخریب شده کاشی ها بازسازی شوند.

البته قبل از بازسازی کاشی سرویس بهداشتی باید به تعمیر کف سرویس بهداشتی اقدام کنید. چون کف سازی مهمترین کار پیش از نصب کاشی های جدید است.

برای تعمیر کف سرویس بهداشتی باید به عمق خرابی دقت کرد. گاهی تنها با تعویض کاشی ها مشکل رفع می شود، اما بعضی مواقع لازم است تا عایق رطوبتی کف یا همان ایزوگام، قیرگونی و بتن ریزی آن نیز اصلاح و بازسازی شوند.

در مرحله بعد از تعمیر کف سرویس بهداشتی به سراغ کف سازی می رویم، در این مرحله باید کف سرویس بهداشتی کاملاً تراز شده و شیب بندی آن رعایت شود. سپس کاشی های جدید را نصب می کنیم که به 2 روش نصب کاشی با چسب و نصب کاشی با ملات انجام می شود.

نصب کاشی با چسب بسیار ساده تر و کم هزینه تر از نصب کاشی با ملات است و می توان کاشی چسبی را بر روی سیمان، دیوار، گچ و حتی کاشی های قدیمی نصب کرد.

بازسازی_سرویس_بهداشتی_بدون_تخریب_سریع_ساده_و_کم_هزینه-_4.jpg

هزینه بازسازی دستشویی بدون تخریب چقدر می شود؟

اولین چالش ذهنی در زمان بازسازی دستشویی مقدار هزینه ای است که باید برای این کار در نظر بگیرید. قیمت تمام شده بازسازی سرویس بهداشتی به عوامل زیر بستگی دارد:

 1. حجم بازسازی چقدر است؟

برای برآورد صحیح هزینه بازسازی سرویس بهداشتی باید مشخص کنید که دقیقاً چه کارهایی می خواهید انجام دهید. تعویض کاشی ها؟ تعویض کاسه توالت؟ تعویض شیرآلات؟ اصلاح ایزوگام؟ رفع نم؟ بازسازی لوله کشی آب و فاضلاب؟

جواب به این سوالات می تواند به شما کمک کند تا به قیمت واقعی هزینه بازسازی سرویس بهداشتی خود دست پیدا کنید.

 1. چقدر مصالح نیاز دارید؟

حال بر اساس حجم بازسازی سرویس بهداشتی باید مقار مصالح مورد نیاز را تخمین بزنید. برای این کار متراژ کف و بدنه سرویس بهداشتی را حساب کنید.

سپس برای محاسبه مقدار کاشی مورد نیاز باید دور تا دور سرویس بهداشتی را متر کنید، یعنی عرض دیوارها را اندازه گرفته و با هم جمع کنید. بعد از آن عدد بدست آمده را در ارتفاع یکی از دیوارها ضرب کنید.

به منظور محاسبه مقدار کاشی و سرامیک مورد نیاز در کف سرویس بهداشتی نیز باید طول و عرض کف را در هم ضرب کنید. به این ترتیب متراژ سرویس بهداشتی و مقدار کاشی مورد نیاز در کف و دیوارها مشخص می شود.

البته اگر خواستید از روکش کاشی استفاده کنید، باید طبق توضیحات داده شده متراژ فضای داخلی سرویس بهداشتی را حساب کنید تا بدانید به چند متر مربع روکش کاشی نیاز دارید.

در نهایت متراژ به دست آمده را در قیمت خرید کاشی یا روکش کاشی ضرب کنید که معمولاً به صورت متر مربعی به شما قیمت داده می شود.

مقدار هزینه دیگر مصالح یعنی ایزوگام، ماسه، سیمان، چسب کاشی و .... همگی بعد از مشخص کردن متراژ سرویس بهداشتی مشخص می شود.

 1. از اجرت استادکار و کارگر غافل نشوید

در زمان محاسبه هزینه بازسازی سرویس بهداشتی بخشی از هزینه های شما به خرید جنس و مصالح و بخشی دیگر به اجرت دست فرد استادکار و کارگر مربوط می شود. در این زمان روزمزد بودن یا کنترات کار کردن فرد استادکار و کارگر روی هزینه نهایی تاثیرگذار است.

 1. هزینه ایاب و ذهاب مصالح و حمل بار چقدر می شود؟

آخرین مورد که باید در زمان محاسبه هزینه بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب در نظر بگیرید، هزینه مربوط به ایاب و ذهاب و حمل مصالح و نخاله های کار است. البته در صورتی که بخواهید از روش های کاملاً بدون تخریب، یعنی نصب روکش کاشی استفاده کنید، نیازی به محاسبه این بخش نیست.

 

جمع بندی

بسیاری از ما دوست داریم یک تغییر و تحول اساسی به سرویس بهداشتی خانه خود بدهیم اما با بزرگ ترین مانع، یعنی هزینه های مربوط به آن مواجه می شویم. در چنین شرایطی استفاده از راهکارهای بازسازی سرویس بهداشتی آن هم بدون تخریب بهترین انتخاب است.

در این مطلب برای شما توضیح دادیم که در چه شرایطی و به چه صورتی می توانید سرویس بهداشتی خود را بدون تخریب بازسازی کنید.

با این حال مشورت گرفتن از افراد متخصص در این حوزه بسیار ضروری است، در غیر این صورت به نتیجه دلخواه خود نخواهید رسید.

همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته تجربه و مهارت مورد نیاز برای بازسازی ساختمان را در اختیار دارند و می توانید برای بازسازی سرویس بهداشتی خود از تخصص این افراد استفاده کنید.

بنابراین اگر به فکر بازسازی سرویس بهداشتی و ساختمان خود هستید، همین الان فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید یا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید تا از بازدید رایگان متخصصین ما نیز بهره مند شوید.

منابع: 1، 2، 3

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، شهریار، اسلامشهر، اصفهان، تبریز، رشت، اهواز، اراک، پردیس، رودهن، بومهن، پرند، دماوند، قم، ارومیه، کرمانشاه، شهر قدس فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 200.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

اشتراک گذاری این صفحه