حتما برای شما هم پیش آمده است که بعد از مدتی استفاده از سیستم لوله کشی آب و فاضلاب در منزل خود با مشکلات مربوط به لوله کشی آن مواجه شده باشید. از آنجا که یکی خدمات ما در محدوده پاسداران صورت می گیرد، ما قصد داریم تا در این مطلب در مورد تعمیر لوله کشی در پاسداران مطالبی را بیان کنیم.

تعمیر لوله کشی در پاسداران 1

پیش از این در مورد لوله کشی آب در پاسداران به عنوان بخشی از خدمات ما در گروه تاسیسات 24 ساعته اشاره کرده ایم و این بار در ادامه مقاله لوله کشی آب به روش کلکتوری، لوله کشی فاضلاب به شیوه زیرسقفی و لوله کشی آب شوفاژ و رادیاتور در مورد تعمیر این لوله ها می خواهیم بیشتر صحبت کنیم.

در صورت مواجه شدن با هر کدام از مشکلات زیر در مورد لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان خود باید از متخصص لوله کشی بخواهید تا مشکل شما حل کند در غیر این صورت نه تنها مشکل شما نخواهد شد بلکه در صورتی که افراد غیر متخصص اقدام به تعمیر لوله کشی در منزل شما نمایند خسارات مالی سنگینی به شما وارد خواهد شد.

کمبود فشار آب در ساختمان :

پیدا کردن علت کمبود آب در آشپزخانه و یا حمام همیشه راحت نیست و شاید یک فرد عادی نتواند مشکل را پیدا کرده و حل کند. کمبود فشار آب می تواند به علت انسداد لوله ها، کمبود فشار آب شهری و یا نحوه اشتباه لوله کشی آب ساختمان باشد.

تعمیر لوله کشی در پاسداران 2

فرد لوله کشی می تواند به سرعت علت اصلی را پیدا کرده و در صدد رفع مشکل اقدامات لازم را به عمل بیاورد و در صورت لزوم با نصب دستگاه پمپ آب خانگی مشکل کمبود فشار آب در ساختمان را حل کند. امروزه حتی می تواند با کمک دستگاه های پمپ آب کوچک داخل آپارتمانی کمبود فشار آب را برای یک واحد مجزا در یک ساختمان چندین واحده را حل کرد.

کمبود آب گرم

کمبود فشار آب گرم در داخل ساختمان می تواند به دلیل وجود مشکل در سیستم حرارت مرکزی ساختمان شما و یا نحوه لوله کشی آن باشد. همانطور که می دانید از شیوه های مختلفی برای تولید آب گرم در ساختمان ها استفاده می شود.

استفاده از آبگرمکن، پکیج و یا موتورخانه از آن دست موارد هستند و وجود مشکل در این وسایل حرارتی می تواند بسیار متنوع باشد و شما می توانید با کمک گرفتن از یک فرد متخصص علت مشکل کمبود آب گرم در ساختمان خود را شناسایی کنید.

همانطور که در مقاله نصب پمپ آب مخصوص فشار آبگرمکن دیواری گفتیم اگر مشکل شما به علت کمبود فشار آب در داخل ساختمان بود، شما می توانید مشکل کمبود فشار آب گرم در منزل خود را با نصب این مدل از سری مینی پمپ ها حل کنید.

تعمیر لوله کشی در پاسداران 3

نمونه ای از مینی پمپ قابل نصب بر روی پکیج و آبگرمکن

علاوه بر این گاهی کمبود آب گرم در ساختمان به دلیل نحوه لوله کشی اشتباه آب گرم است به این صورت که در طراحی نقشه اولیه لوله کشی آب گرم از نزدیک ترین مکان و کوتاه ترین لوله ها برای لوله کشی استفاده نشده و یا تعداد زانویی های استفاده شده و پیچ و خم لوله ها بسیار زیاد است.

تمام این عوامل می توانند باعث افت فشار در لوله آب گرم ساختمان شوند. در این صورت تنها راه اقدام به تعویض لوله کشی ساختمان است. شما می توانید با مراجعه به مطلب تعمیر پکیج در پاسداران با بخش خدمات ما مربوط به تعمیرات پکیج آشنا شوید.

انسداد لوله ها

به طور قطع به یقین می توان گفت که انباشته شدن جرایانات فاضلابی و عدم حرکت سریع آن ها در لوله های فاضلاب می تواند از نشانه های انسداد لوله ها باشد. ریشه اصلی انسداد در لوله ها معمولا به دلیل افزایش رسوبات داخل لوله فاضلاب به دلیل پاک نشدن لوله های فاضلابی می باشد.

برخی از افراد برای باز کردن مسیر لوله ها از مواد شیمیایی استفاده می کنند و یا به لوله ها ضربه می زنند که در این صورت ممکن است به لوله های فاضلابی خسارت وارد کرده و باعث هزینه های بیشتر شود. ولی فرد متخصص می تواند مشکل انسداد لوله های فاضلابی را با استفاده از روش های مطمئن تر و بدون خسارت حل کند.

گاهی انسداد در لوله های آب گرم شوفاژ و یا پکیج رخ می دهد و همانطور که در مقاله لوله کشی شوفاژ با لوله های پنج لایه گفتیم بهترین راه تعمیر لوله های آب گرم شوفاژ استفاده از لوله های پنج لایه با استفاده از شیوه لوله کشی روکار در ساختمان است.

تعمیر لوله کشی در پاسداران 4

لوله کشی شوفاژ با روش کلکتوری و استفاده از لوله های پنج لایه

به این دلیل که در صورت استفاده مجدد از لوله های فلزی در لوله کشی آب گرم دوباره با مشکل انسداد لوله ها به علت زنگ زدگی آنها مواجه خواهید شد.

ترک خوردگی و یا ترکیدگی لوله :

ترک خوردگی در لوله ها معمولا در طول فصل زمستان و به علت باقی ماندن آب در داخل لوله ها و یخ زدن آن ها رخ می دهد. لوله های ترک خورده می توانند باعث ایجاد جریانات آب در دیوار و یا سقف ساختمان شده و خسارات بالایی را به وجود بیاورند.

برای آشنایی با نحوه محافظت از لوله ها مقاله آموزش عایق کاری لوله های سرد و گرم ساختمان را به عنوانی راهی برای جلوگیری از یخ زدگی و در نتیجه ترک خوردگی لوله ها مطالعه نمایید.

علاوه بر این مکان دقیق لوله های ترک خورده کاری بسیار سخت و در واقع مهم نیز هست. لوله ترک خورده می تواند در داخل حیاط، در داخل ساختمان و یا در پشت دیوار ها باشد که کمترین خسارت آن می تواند ایجاد نم زدگی در دیوار ها و سقف ساختمان شود. شما می توانید با مطالعه مقاله رفع نم سقف ساختمان با نحوه این کار آشنا شوید.

تعمیر لوله کشی در پاسداران 5

اولین و مهمترین کار یافتن مکان دقیق در رفع نشتی و ترمیم لوله است. گاهی حتی بعد از بستن شیر فلکه اصلی آب، مقدار آب موجود در لوله ها می تواند باعث خسارات سنگینی به قسمت های مختلف ساختمان شما شود. بعد از یافتن مکان دقیق ترکیدگی می توان اقدام به تعمیر لوله ها و بازسازی آن ها نمود.

اتصالات ضعیف :

گاهی مشاهده شده که برای صرفه جویی در هزینه ها از یک فرد غیر متخصص برای لوله کشی لوله ها در ساختمان استفاده شده است و نتیجه کار کاملا قابل پیش بینی خواهد بود.

لوله ها با توجه به تنوع جنس و مدل دارای اتصالات متنوعی نیز هستند و کار لوله کشی آب و فاضلاب در ساختمان را باید به عهده فردی گذاشت که تجربه و تبحر کافی در این زمینه را داشته باشد.

در غیر این صورت بعد از مدتی لوله ها به دلیل اتصالات ضعیف سریعا دچار نشتی شده و صاحب خانه راهی جز صرف هزینه های بیشتر برای تعمیر لوله و همچنین رفع خسارات ناشی از نشتی لوله ندارد.

یکی از خدمات ما در گروه تاسیسات 24 ساعته تعویض و یا تعمیر لوله کشی ساختمان است. برای این کار همکاران ما بعد بررسی شرایط لوله کشی ساختمان شما و میزان خسارات وارد شده به لوله ها اقدام به عمل می کنند.

گاهی این اقدامات به شکل تعویض لوله کشی است و این راه حل بیشتر در مواردی کاردبرد دارد که کل و یا قسمتی از لوله ها به کل فرسوده شده و یا ترک خورده اند و راهی جز تعویض کل لوله ها و یا آن قسمت از لوله کشی ساختمان باقی نمی ماند. برای آشنایی بیشتر به مقاله تعویض لوله کشی فاضلاب چدنی مراجعه کنید.

در این حالت همانطور که در مقاله تغییر لوله کشی قدیمی به سیستم های جدید گفتیم، همکاران ما تمام لوله های لوله کشی قدیمی در کل ساختمان را جمع می کنند و بر اساس یک نقشه لوله کشی حساب شده که کمترین میزان لوله و اتصالات را در بر می گیرد اقدام به اجرای لوله کشی جدید برای ساختمان شما می کنند.

البته از تعمیر لوله کشی هم در ساختمان هایی که لوله ها قابلیت تعمیر پذیری را دارند می توان استفاده کرد و گاهی با تعویض اتصالات لوله و یا استفاده از لوله های دیگر به جای لوله آسیب دیده کار تعمیر لوله کشی صورت می گیرد.

به منظور آشنایی بیشتر شما با نحوه کار تعمیر لوله کشی که توسط همکاران متخصصص ما در گروه تاسیسات 24 ساعته صورت گرفته، ما برخی از سوابق کاری این گروه را برای شما ذکر کرده ایم و فقط کافی ست تا بر روی آن کلیک کنید.

تعمیر لوله کشی در پاسداران 6

شما می توانید با برقراری ارتباط با همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته از خدمات لوله کشی ما در تمام نقاط تهران از جمله پاسداران و محلات آن از قبیل ضرابخانه، چالهرز، احتشامیه، پاسداران، هروی، اختیاریه، شهرک شهید چمران، دروس و ...استفاده کنید.

اگر نام محله شما ذکر نشده به معنی عدم سرویس دهی نمی باشد.

همان حالا با ما تماس بگیرید تا همکاران ما به صورت رایگان از پروژه شما بازدید کنند.

منابع انگلیسی:

منبع 1 منبع 2 منبع 3

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # ناشناس 1398-01-05 09:18
سلام لوله شوفاژداخل واحد سوراخ شده وباعث نم سقف طبقه پایین شده چطورمی تونم لوله اصلی شوفاژ خونه راقطع کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-01-05 11:35
سلام وقتتون بخیر
لازم نیست برید موتور خونه داخل واحدتون بگردید حتما شیر داده موتور خونه باید از ساکنینی که میدونن بپرسید شیرتون کدومه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فریبا 1398-01-27 18:07
سلام
مطلب خوبی بود. من وقتی وارد این خونه ای که الان هستم شدم توی حیاط یه پمپ درب و داغون بود که سازنده برای خالی نبودن عریضه به ساختمان اضافه کرده بود و بدلیل سطح پایین درآمد ساکنین این آپارتمان که در جنوب شهر واقع شده مدتها مرافعه داشتیم تا بالاخره به تعمیر نیم بند پمپ اونو کار انداختن. ولی چه راه انداختنی که هر روز یه جاییش مشکل پیدا میکرد. یه روز استارتش خراب بود یه روز یه جای دیگه ش. اما هیچ وقت اساسی مشکلش رو حل نکردن و نمیکنن. یه بار لوله کش آوردیم گفت مشکل مال لوله کشی شماست، یکی دیگه هم میگفت که این پمپ مناسب یه ساختمان 4 طبقه نیست. خلاصه من موندم برای این ساختمان چکار میشه کرد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1398-01-27 20:48
سلام وقت بخیر
اگر ساکن شهر تهران هستید شماره تماستون رو بگید تا هماهنگ کنم یکی از کارشناسان فنی از پمپ و ساختمان شما بازدید کنند و نتیجه را اعلام کنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن