بروز مشکل در لوله کشی ساختمان ها به عنوان امری غیرقابل اجتناب ممکن است رخ دهد و از آنجا که یکی از خدمات ما در محدوده غرب تهران است، ما قصد داریم در ادامه مطلب تعمیر موتورخانه در غرب تهران این بار در مورد تعمیرات لوله کشی ساختمان در غرب تهران مطالبی را بیان کنیم.

تعمیرات لوله کشی ساختمان در غرب تهران 1

به طور کلی تعمیرات لوله کشی در ساختمان را می توان به شاخه های زیر دسته بندی کرد:

 • تعمیرات لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان
 • تعمیرات لوله کشی آب وسایل گرمایشی در ساختمان
 • تعمیرات لوله کشی لوله های فاضلاب ساختمان
 • تعمیرات شیرآلات ساختمانی

مشکلات رایج در لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان :

همانطور که می دانید لوله های آب نقش هدایت کننده جریان آب ورودی به داخل ساختمان و به تمام محل های مصرف آب را بر عهده دارند. حال چه زمان هایی لوله های آب سرد و گرم دچار مشکل شده و نیاز به تعمیرات پیدا می کنند ؟

 • نوسانات فشار آب :

در مواقعی که فشار آب ورودی به لوله آب بالاتر از حجم و گنجایش لوله باشد، لوله در محل اتصالات ضعف و سستی به وجود می آید و نتیجه این نوسانات در دراز مدت نشتی و یا حتی ترک خوردگی لوله خواهد بود.

گاهی این نواسانات فشار آب به شکل کاهش فشار آب در لوله ها رخ می دهد و در این صورت راهی جز نصب پمپ آب خانگی برای جبران کاهش فشار آب در ساختمان باقی نمی ماند.

برای نمونه در یک مورد پروِژه صورت گرفته توسط همکارن ما در داخل یک واحد مسکونی اقدام به نصب پمپ کوچک خانگی بی صدا در داخل سرویس بهداشتی ساختمان نموده اند. متن کامل پروژه در این قسمت موجود است.

تعمیرات لوله کشی ساختمان در غرب تهران 2

این مشکل بیشتر در فصول سرد سال رخ می دهد. مخصوصا اگر در لوله کشی آب ساختمان از لوله های فلزی استفاده شده باشد و لوله ها هم عایق کاری نشده باشد. پس برای جلوگیری از بروز این مشکل در لوله باید اصول محافظت از لوله ها را در نظر گرفت.

 • فشار بالای مصالح :

بروز نشتی و یا ترک خوردگی در لوله ها بیشتر در زمانی رخ می دهد که لوله ها به شکل اصولی آن خوابانده نشده باشند. مخصوصا اگر از روش سنتی یا انشعابی لوله ها را در کف ساختمان قرار داده باشیم و اصول پوشاندن لوله ها با مصالح سبک را رعایت نکرده باشیم.

 

مشکلات رایج در لوله کشی آب وسایل حرارتی در ساختمان :

لوله های آب گرم در لوله کشی پکیج، شوفاژ و یا موتورخانه برای انتقال آب گرم در کل ساختمان تعبیه می شوند و اگر از لوله ای که مقاومت بالایی در برابر گرما ندارند استفاده شود، این موضوع می تواند باعث بروز نشتی در لوله کشی سیستم حرارت مرکزی مانند پکیج، رادیاتور شوفاژ و یا موتورخانه شود.

برای اینکه با این مشکل در سیستم لوله کشی آب گرم ساختمان مواجه نشویم باید علاوه بر اجرای لوله کشی به شکل اصولی از لوله های مقاوم و با کیفیت استفاده کرد.

 • رسوب گیری لوله آب گرم:

لوله های آب وسایل حرارتی از قبیل پکیج و رادیاتور شوفاژ به دلیل حمل آب گرم بیشتر در معرض انسداد به دلیل تجمع رسوبات و املاح موجود در اب قرار می گیرند. بنابراین باید از فرد متخصص این کار برای لوله کشی پکیج و شوفاژ استفاده کرد تا از لوله باکیفیت در لوله کشی آب وسایل حرارتی استفاده کند.

در این قسمت نمونه ای از سابقه کاری همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته برای رفع نشتی لوله آب گرم سیستم گرمایشی را برای شما ذکر می کنیم. برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله تعویض لوله کشی شوفاژ را مطالعه کنید.

در این نمونه از سابقه کاری که در جاده ساوه صورت گرفته، همکاران ما پس از حضور در محل و بررسی کاشی های کف ساختمان متوجه نشتی لوله های آب گرم سیستم گرمایشی به دلیل ضعف در اتصالات لوله نیوپایپ و عدم پرس شدن لوله شدند.

تعمیرات لوله کشی ساختمان در غرب تهران 3

نمایی از لوله آب سیستم گرمایشی رادیاتور بعد از تعمیر توسط همکاران ما

همکاران ما در این پروژه اقدام با اتصال لوله جدید با کمک کوپلینگ نمودند و بعد از تست لوله آب گرم، روی کار را با کاشی پوشاندند و تحویل مشتری دادند. برای مطالعه دقیق عمیلات پروژه اینجا کلیک کنید.

 

مشکلات رایج در سیستم فاضلاب ساختمان :

این مشکل بیشتر به علت استفاده از لوله های بی کیفیت و همچنین اتصال ضعیف در لوله فاضلاب صورت می گیرد. در زمانی که لوله به دلیل مقاومت پایین در برابر وزن بالای حجم مواد فاضلابی دچار نشتی در محل اتصال می شود.

 • انسداد لوله های فاضلاب :

انسداد لوله های فاضلاب بیشتر به این شکل خود را نشان می دهد که جریانات فاضلابی با سرعت بسیار پایین در لوله جریان پیدا می کنند و یا حتی لوله کلا مسدود می شود. در این حالت علاوه بر جمع شدن جریانات فاضلابی در سر چاه، بوی نامطبوعی در کل ساختمان ساطع می شود.

مشکل انسداد لوله های فاضلاب به دلیل جنس نامناسب لوله و عدم داشتن سطح داخلی صیقلی در لوله و گاهی به دلیل عدم رعایت شیب مناسب در زمان نصب لوله صورت می گیرد. حتی گاهی مشاهده شده که ورود یک جسم خارجی به داخل لوله فاضلاب باعث انسداد آن شده است.

 

راه حل باز کردن انسداد لوله فاضلاب چیست ؟

پیدا کردن راه حل انسداد لوله بستگی به نوع لوله دارد. گاهی می توان انسدادهای کوچک را با گرم کردن اندک لوله های پوش فیت حل کرد و گاهی انقدر انسداد لوله شدید است که راهی جز تعویض لوله کشی فاضلاب در ساختمان باقی نمی ماند.

 

چگونگی تعویض و یا نعمیر لوله کشی آب و فاضلاب در ساختمان :

برای تعویض لوله های فاضلاب باید ابتدا مکان انسداد و یا نشتی لوله را پیدا کرد و سپس لوله مسدود شده و یا ترک خورده را می بریم و لوله فاضلاب جدید را به لوله کشی قبلی اتصال می دهیم.

برای تعمیر و یا تعویض لوله آب در ساختمان می توان گفت بهترین حالت تعمیر لوله آب گرم و سرد در زمانی است که لوله های آب قدیمی به صورت روکار در ساختمان نصب شده باشند تا بتوان علاوه بر پیدا کردن مکان نشتی به راحتی کار تعمیر لوله را نیز انجام داد.

به این شکل که لوله دارای مشکل را از محل نشتی، انسداد و یا ترک خوردگی می بریم و سپس با اتصال لوله جدید به لوله های قبلی کار تعمیر یا تعویض لوله را انجام می دهیم. اما اگر لوله به شکل توکار صورت گرفته باشد نیاز به کنده کاری کف و یا دیوار ساختمان برای دسترسی به لوله ترک خورده است.

 

مشکلات رایج شیرآلات ساختمانی :

 • چکه کردن شیر آب در حمام، آشپزخانه و روشویی
 • سفت شدن شیر آب اهرمی
 • فرسوده شدن شیرآلات و تجمع رسوبات بر سر شیر آب

 

راه حل رفع مشکلات شیرآلات ساختمان :

معمولا با تعویض واشر در شیر آب مشکل چکه کردن آب رفع می شود. مگر اینکه شیرآلات به کلی فرسوده شده باشند که علاوه بر چکه کردن سبب مصرف بیش از اندازه آب در ساختمان می شوند.

تعمیرات لوله کشی ساختمان در غرب تهران 4

امروزه شیرآلات ساختمان در انواع مدل های مدرن و پیشرفته تهیه و تولید می شوند که حتی در فشار کم آب هم بازده بالایی دارند. پس می توان با تعویض شیرآلات قدیمی در ساختمان به میزان بالایی در مصرف آب صرفه جویی نمود.

قبلا در مقاله علت سفت شدن شیر اهرمی و راه کار آن در مورد رفع مشکل سفت شدن شیر اهرمی توضیحات مفصلی را ذکر کردیم که شما می توانید با مطالعه دقیق آن مقاله مشکل سفت شدن شیر اهرمی خود را رفع کنید.

همانطور که ذکر شد پیدا کردن مشکل در سیستم لوله کشی ساختمان کار ساده ای نیست و گاهی علائم وجود نقص در لوله ها به صورت آشکار خود را نشان نمی دهند ولی گاهی می توان با توجه به علائم آشکار آن همچون تغییر رنگ در کاشی ها، دیوار، سقف و یا بوی نم در ساختمان متوجه بروز نشتی در لوله ها می شویم.

به همین دلیل ما برای تعمیر لوله کشی ساختمان نیاز به افراد متخصصی داریم که علاوه بر پیدا کردن محل دقیق نشتی، ترک خوردگی و یا انسداد بتوانند راهی را پیدا کنند که با کمترین میزان خرابی و صرف هزینه کار تعمیر لوله ها صورت بگیرد.

تعمیرات لوله کشی ساختمان در غرب تهران 5

همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما شهروندان تهرانی ساکن در غرب تهران و در محله هایی از جمله کوی ارم، چیتگر، بولوار آسیا، ستارخان، شهرک انقلاب، مرزداران، کن، سازمان آب، شهرک بعثت، طرشت شمالی، کوی نور، کوی الهام، شهرک آسمان،کوی بیمه، پارک شهید اشرفی اصفهانی و... می باشند.

اگر نام محله شما در لیست بالا نیامده نگران نباشید چرا که خدمات گروه تاسیسات 24 ساعته شامل تمامی نقاط تهران از جمله همه محله های موجود درغرب تهران می شود.

منابع انگلیسی:

منبع 1 منبع 2

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # ناشناس 1398-01-05 15:39
سلام وقتتون بخیر
برای نصب توالت فرنگی به زمین خروجی فاظلاب ۸ سانت هستش بوگیر های موجود توبازار ۱۰ سانتی هستن آیا بوگیر باخروجی ۸ هم موجوده یا باید خروجی رو بزرگتر کنم که البته دردسر داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-01-06 09:44
سلام وقت شماهم بخیر استاندارد خروجی فاضلاب لوله 10 می باشد بهمین خاطر بوگیر سایز کوچکتر در بازار موجود نیست. بهتر می بود تمام سایز لوله به سایز 10 تغییر پیدا کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد