اگر ساکن تهران هستید و قصد اجرای و یا حتی بازسازی لوله کشی ساختمان خود را دارید، به شما توصیه می کنیم که تا انتهای با ما همراه باشید. چرا که ما قصد داریم در مورد خدمات لوله کشی تهران در این مطلب بیشتر توضیح دهیم.

خدمات لوله کشی تهران 1

اصولا خدمات لوله کشی ساختمان شامل نصب و همچنین تعمیر لوله کشی در ساختمان می شود. لازم به ذکر است که لوله کشی ساختمان به چند شاخه تقسیم می شود : لوله کشی آب که شامل آب گرم و آب سرد است، لوله کشی فاضلاب، لوله کشی شوفاژ، لوله کشی پکیج و رادیاتورها.

لوله کشی آب :

همانطور که به طور مفصل در مقاله لوله کشی آب گفته شد، منظور از لوله کشی آب، ایجاد یک سیستم اصولی به منظور انتقال آب سرد و گرم به شکل یکنواخت در یک ساختمان است. انجام لوله کشی آب به شکل های روکار، توکار، کلکتوری، انشعابی، زیر سقفی و جزیره ای صورت می گیرد و شما می توانید بنا بر نوع احتیاج خود و با توجه به نظر کارشناس این امر، مدل لوله کشی آب ساختمان خود را انتخاب کنید.

لوله کشی روکار بیشتر به منظور بازسازی لوله کشی های قدیمی صورت می گردد چرا که در گذشته بیشتر از لوله های فلزی برای انتقال آب استفاده می شد که در دراز مدت سبب مشکلاتی از جمله پوسیدگی، زنگ زدگی و گرفتگی می شدند.

از لوله کشی روکار همچنین در مواقعی استفاده می شود که دسترسی به داخل دیوار مشکل باشد. برای انجام لوله کشی روکار بهتر است از لوله های پنج لایه استفاده شود تا علاوه بر داشتن کیفیت بالا، زیبایی کار هم تامین شود.

البته همانطور که در مطلب لوله کشی روکار گفتیم، می توان با انتخاب مسیر درست برای انجام لوله کشی و همچنین اجرای داکت کشی به جلوه کار کمک کرد.

خدمات لوله کشی تهران 2

در مقابل، لوله کشی توکار را زمانی توصیه می کنیم که نیاز به یک تغییر اساسی در سیستم لوله کشی ساختمان دیده شده و کارشناس تشخیص می دهد که لوله کشی توکار نیاز است ولی به طور کلی ما سعی می کنیم تا راهی را به شما پیشنهاد دهیم تا علاوه ر صرفه جویی در هزینه، نیاز کمتری برای انجام کنده کاری داشته باشید.

خدمات لوله کشی تهران 3

در مواقعی که لوله های داخل ساختمان پوسیده و یا گرفته شده اند، راهی به جز کندن دیوار و اجرای لوله کشی توکار باقی نمی ماند.

همانطور که در مقاله لوله کشی آب به روش کلکتوری ذکر شد، امروزه با ورود لوله های بسیار مقاوم پنج لایه و یا پلیمری انجام لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان به روش کلکتوری بسیار رواج پیدا کرده است.

خدمات لوله کشی تهران 4

این روش دارای مزایای بسیاری می باشد که دسترسی به آب با فشار یکسان و متعادل در تمام ساختمان، امکان داشتن آب سرد و گرم به طور مجزا و همچنین امکان قطع آب در یک مکان از ساختمان در مواقع اضطراری بدون قطع کردن آب در فضاهای دیگر، از جمله آنها هستند.

به شما توصیه می کنیم تا برای آشنایی با روش لوله کشی آب زیر سقفی به مطلب اجرای لوله کشی آب سرد و گرم زیر سقفی و همچنین برای مطالعه بیشتر با روش جزیره ای به مقاله آشپزخانه جزیره ای چیست مراجعه کنید.

لوله کشی فاضلاب :

منظور از لوله کشی فاضلاب، تعبیه سیستمی است که بتوان آب مصرف شده در ساختمان را به خارج از آن هدایت کرد، که در اصطلاح به دو شکل فاضلاب خاکستری و فاضلاب سیاه تقسیم می شود.

لوله کشی فاضلاب در ساختمان ها به دو شکل لوله کشی زیر سقفی و لوله کشی جزیره ای انجام می شود.

از هر دو روش زمانی استفاده می شود که در مرحله ساخت ساختمان هستیم چرا که در اجرای لوله کشی زیر سقفی ما احتیاح داریم تا لوله ها را در بین داکت های از پیش تعبیه شده قرار دهیم. از این روش برای عبور لوله های آب فاضلاب و همچنین لوله های هواکش فاضلاب استفاده می شود.

خدمات لوله کشی تهران 5

این روش بسیار مورد تایید است چرا که شما می توان در مواقعی که با مشکل نشتی و یا گرفتگی لوله مواجه شدید به راحتی سقف کاذب را برداشته و مراحل تعمیر لوله ها را انجام دهید و البته شما می توانید برای آشنایی با مراحل انجام لوله کشی زیرسقفی مقاله اجرای لوله کشی فاضلاب زیر سقفی را مطالعه کنید.

لوله کشی شوفاژ :

معمولا بعد از مدتی استفاده از شوفاژها لوله های توکار دچار پوسیدگی و یا رسوب گرفتگی می شوند ولی شما می توانید با استفاده از لوله های پلیمری یا پنج لایه موجود در بازار لوله کشی شوفاژ خود را با روش روکار به راحتی انجام دهید، چرا که همانطور که در قسمت بالا گفتیم، در لوله کشی روکار شما می توانید به راحتی به لوله ها دسترسی داشته باشید.

خدمات لوله کشی تهران 6

لوله کشی پکیج و رادیاتورها :

همانطور که در مقاله اجرای لوله کشی پکیج ذکر شد، لوله کشی پکیج و رادیاتورها به دو روش صورت می گیرد، یک روش لوله کشی از کف است که در این حالت احتمال رسوب گرفتن لوله کمتر می شود و دیگری روش نصب تک لوله ای می باشد که به سادگی قابل اجراست ولی تنها نقص آن این است که حرارات به شکل یکنواخت در طول لوله هدایت نمی شود و بیشتر گرما در قسمت ابتدایی لوله قرار دارد.

خدمات لوله کشی تهران 7

 روش نصب تک لوله ای

برای پکیج و رادیاتورها هم می توان از هر دو روش لوله کشی روکار و توکار بنا بر احتیاج ساختمان استفاده کرد ولی پیشنهاد ما استفاده از روش روکار با استفاده از لوله های پنج لایه است.

تا اینجا با انواع لوله کشی ساختمان به شکل مختصر آشنا شدید. حال می خواهیم در مورد اهمیت اجرای لوله کشی توضیح دهیم. همانطور که می دانید اگر در نحوه لوله کشی آب ساختمان مشکلی وجود داشته باشد، کل ساختمان با مشکلاتی از قبیل کاهش فشار آب مواجه خواهند شد.

حتی در صورت استفاده از لوله نامرغوب در لوله کشی، کیفیت آب مصرفی پایین می آید. در لوله کشی فاضلاب هم، یک سهل انگاری کوچک در لوله کشی می تواند سبب ایجاد بوی نامطبوع در ساختمان شده و ممکن است برای تعمیر و بازسازی مجبور به پرداخت هزینه های بالا شوید.

این مشکلات برای لوله کشی پکیج و شوفاژ و رادیاتور ها هم صدق می کند و اگر لوله کشی به شکل حرفه ای صورت نگیرد علاوه بر هزینه های گزافی که روی دست مشتری قرار می دهد، سبب می شود که در فصل سرد زمستان با مشکلات سردی آب و ساختمان مواجه شده و لذت کافی از محیط خانه را نبرید.

به منظور جلوگیری از هر یک از این مشکلات ما به شما توصیه می کنیم تا از افراد متخصص در امر لوله کشی بهره ببرید. پیشنهاد ما به شما گروه تاسیسات 24 ساعته است.

خدمات ما علاوه بر موارد ذکر شده در بالا شامل لوله کشی توالت فرنگی، لوله کشی موتوخانه، لوله کشی آب یخچال، لوله کشی آبگرمکن، لوله کشی منبع آب، لوله کشی آب مطب دندانپزشکی، لوله کشی وان و جکوزی آپارتمان، لوله کشی ماشین ظرف شویی و لباسشویی می باشد.

خدمات لوله کشی تهران 8

ما در گروه تاسیسات 24 ساعته آماده ارائه بهترین خدمات به شما همشهریان عزیز ساکن در تهران هستیم. همکاران ما با ارائه مشاوره و بازدید رایگان در محل می توانند خدمات لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان شما را در اسرع وقت انجام دهند.

تردید نکنید، اگر قصد تعمیر و اجرای لوله کشی ساختمان خود را در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران دارید با شماره های موجود در این صفحه تماس بگیرید.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +1 # mansour 1397-12-12 10:06
سلام خدمت کارشناس محترم. اگر در حمام لوله کشی برای حوله خشک کن نشده باشه آیا میشود با استفاده از لوله های آب سرد و گرم موجود در حمام در جای مناسب حوله خشک کن نصب کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-12-12 16:09
سلام نخیر اب سرد و گرم فرق داره با
اب رادیاتورا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1397-12-19 09:38
سلام دوست عزیز
این امکان بدلیل مواردی که عرض می کنم خدمتتون قابل اجرا شدن نیست.
- لوله کشی آب گرم، مصرفی می باشد و شما با باز کردن آب گرم را مصرف می کنید و آب سرد دوباره گرم می شود و جایگزین آن می شود.
- آب گرم رادیاتور و حوله خشک کن یک سیکل بسته می باشد که آب مدام در حال چرخش و گرم شدن می باشد.
به دلایل ذکر شده شما قادر به انجام این کار نمی باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن