به منظور تکمیل مطلب تعمیر پکیج ایران رادیاتور این بار قصد داریم تا علت خاموش شدن پکیج ایرانرادیاتور را را به طور کامل بررسی کنیم.

به طور کلی پکیج در زمان بسته بودن آب گرم مصرفی و در حالت تابستانه به حالت اتومات رفته و با وجود روشن بودن شمعک، خود دستگاه خاموش می شود.

اما مشکل کار زمانی است که با وجود تنظیم پکیج ایران رادیاتور در حالت زمستانه و یا با وجود باز بودن شیر آبگرم مصرفی شمعک پکیج به صورت خود به خود خاموش می شود.

این موضوع مشکلات زیادی را برای مصرف کنندگان ایجاد خواهد کرد، که در ادامه این مطلب پاسخ این پرسش را خواهیم داد که علت خاموش شدن پکیج ایرن رادیاتور چیست؟

همچنین در خصوص نحوه تشخیص خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور و همچنین علل و چگونگی رفع عیب آن توضیحات مفصلی را بیان خواهیم کرد.

نحوه تشخیص خاموش شدن شعله پکیج از طریق کد خطا

همانطور که می دانید امروزه انواع پکیج دارای یک سری کد خطا هستند که در صورت ایجاد مشکل در دستگاه از طرق سیستم اعلام می شود.

بنابراین یک راه تشخیص خاموش شدن شعله پکیج از طریق مشاهده کد خطای دستگاه می باشد، که قبل از خاموش شدن مشعل توسط دستگاه نمایش داده می شود.

توجه!

قابل ذکر است که نحوه نمایش کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور در مدل آنالوگ آن از طریق چشمک زدن چراغ های ال ای دی 30 تا 80 بر روی بدنه دستگاه بوده و در مدل دیجیتال آن به صورت ترکیبی از حرف انگلیسی E به همراه عدد است.

حال در قسمت ذیل برخی از کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور در زمان خاموش شدن دستگاه در مدل های آنالوگ به صورت عدد و دیجیتال آن به صورت حرف انگلیسی E را برای شما ذکر کرده ایم.

شما می توانید با استفاده از این کدها علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff که جزو مدل های آنالوگ این محصول می باشد را در کنار مدل های دیجیتال آن به راحتی تشخیص دهید.

 • کد خطای 70 /E88: این کد به معنی افزایش دمای مبدل اولیه بیشتر از 89 درجه است که در این حالت پکیج خاموش می شود.
 • کد خطای 40 70 / E1: این کد به معنی باز بودن پرشر سوییچ آب و کمبود آب در مدار است که نتیجه آن خاموش شدن دستگاه به منظور حفاظت از سیستم می باشد.
 • کد خطای 40 60 80 / E51: این کد به معنی عمل نکردن پرشر سوییچ فن و در نتیجه خاموش شدن دستگاه می باشد.
 • کد خطای 40 70 80 / E8: این کد به معنی قطع بودن ترموستات ایمنی حد در دستگاه می باشد که در این حالت چراغ قرمز پکیج نیز در مدل آنالوگ آن روشن می شود.
 • کد خطای 80 70 / E2: این کد به معنی خراب بودن ین تشکیل شعله در پکیج می باشد که در نتیجه شعله تشکیل نشده و دستگاه قادر به روشن شدن نیست.

از آنجا که قبلا در مقاله جداگانه ای نحوه رفع هر کدام از خطاهای پکیج ایران رادیاتور را برای شما ذکر کرده ایم، شما می توانید با مطالعه آن مطلب با راهکارهای رفع هر کدام از خطای ذکر شده در قسمت بالا آشنا شوید.

علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور به همراه روش رفع

در برخی از موارد خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور بدون نمایش هیچ گونه کد خطایی از سمت دستگاه صورت می گیرد که در ادامه با برخی از آن ها آشنا خواهید شد.

 • تنظیم نبودن فشار پکیج

همانطور که می دانید یکی از عوامل مهم در روشن شدن پکیج تنظیم بودن میزان فشار دستگاه می باشد.

در صورتی که فشار پکیج کمتر از حد مجاز یعنی بین 5/1 تا 2 بار باشد، دستگاه قادر به روشن بودن نیست. به منظور بررسی این موضوع می توانید فشار سنج تعبیه شده بر روی دستگاه را چک کنید.

علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور و راه حل 1

چنانچه بعد از بررسی فشار سنج مشخص شد، علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور به دلیل کم بودن فشار آن است، می توان با باز کردن شیر پرکن پکیج فشار سیستم را تنظیم کرد.

بعد از رسیدن فشار پکیج به میزان 5/1 بار باید شیر پرکن دستگاه را بسته و دستگاه را روشن کنید.

 • تنظیم نبودن یون تشخیص شعله

یون تشخیص شعله وظیفه شناسایی شعله در دستگاه و روشن نگه داشتن مشعل را به عهده دارد. این یون باید تمیز بوده و در فاصله استاندارد به میزان 5/0 سانتی متری جرقه زن قرار داشته باشد، در غیر این صورت دستگاه قادر به روشن شدن نیست.

پس به منظور رفع این مشکل باید ابتدا میله یون تشخیص شعله را با کمک سمباده تمیز کرده و سپس آن در فاصله استاندارد بر روی جرقه زن قرار داد.

 • خرابی سنسور NTC

سنسور NTC این مسئولیت را دارد که بالا رفتن بیش از حد دما در مدار گرمایش و یا مصرفی جلوگیری کند. حال در صورت خرابی این سنسور پکیج قادر به روشن شدن نخواهد بود که نیاز به تعویض دارد.

 • خرابی پمپ سیرکولاتور پکیج

گردش آب در مدار پکیج به عهده پمپ سیرکولاتور آن می باشد، در صورتی که پمپ دچار مشکل شده باشد، آب در درون مدار دستگاه گردش نکرده و در نتیجه پکیج خاموش می شود.

به منظور بررسی بیشتر پمپ سیرکولاتور پکیج، پیچ بر روی پمپ را با کمک پیچ گوشتی باز کنید تا گردش آب در دستگاه را مشاهده کنید.

 • خراب بودن فلوسوئیچ

فلوسوئیچ یا فلومتر یکی از حسگرهای مهم در پکیج است که در مسیر آب ورودی به دستگاه تعبیه می شود تا به محض حس کردن جریان آب در پکیج فرمان وجود آب را به برد اطلاع داده و برد نیز فرمان روشن شدن پکیج را به مشعل صادر کند.

بنابراین در صورتی که این قطعه خراب باشد، با وجود جریان آب در مسر ورودی آب پکیج هیچگونه فرمانی به برد و در نتیجه به مشعل صادر نخواهد شد.

با این توضیحات مشخص می شود که علت اصلی خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور در حالت تابستانه که همراه با باز کردن شیر آب می باشد، خرابی فلومتر یا فلوسوئیچ پکیج است که قادر به تشخیص وجود آب در دستگاه نیست. در چنین حالتی باید فلوسوئیچ تعویض شود.

علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور و راه حل 2

 • رسوب گرفتن مبدل ثانویه

در صورتی که پکیج روشن شود ولی بعد از چند دقیقه ارور 70 نمایش داده شده و دستگاه خاموش شود، نشان دهنده رسوب گرفتن مبدل ثانویه در دستگاه است که در این حالت پکیج نیاز به رسوب زدایی دارد.

 • وجود نقص در پرشر سوئیچ هوا

پرشر سوئیچ هوا یکی از قطعات بسیار مهم در پکیج می باشد که در صورت تایید آن در خصوص خروج محصولات احتراق، از طریق فرمان برد پکیج روشن می شود.

بنابراین دو عامل مسدود بودن مسیر دودکش و همچنین خراب بودن پرشر سوئیچ هوا مانع از روشن شدن دستگاه می شوند.

در این حالت پکیج چند بار روشن می شود ولی به محض تشکیل مشعل، مجددا خاموش می شود.

به منظور بررسی بیشتر این موضوع ابتدا دودکش را از پکیج جدا کنید، سپس پرشر سوئیچ هوا را دو شلنگه کنید، در صورتی که مشکل باز هم حل نشد، ونتوری فن پکیج نیاز به تمیز کردن دارد.

 • خرابی برد دستگاه

برد دستگاه به عنوان اتاق فرمان پکیج نقش بسیار مهمی در روند کار سیستم دارد، در صورتی که تمامی دلایل فوق را بررسی کردید و هیچ مشکلی یافت نشد، باید برد دستگاه بررسی شود.

در بیشتر موارد بهتر است برد پکیج تعویض شود تا موضوع خاموش شدن دستگاه نیز رفع شود.

علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور و راه حل 3

هر چند عوامل دیگری همچون تنظیم نبودن میزان گاز، خرابی جرقه زن وهمچنین گرفتگی شیر سه راهی نیز می توانند سبب خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور شوند.

همانطور که ملاحظه کردید، عوامل مختلفی می توانند سبب خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور شوند که در اکثر موارد اقدام به سرویس پکیج می تواند تا حد زیادی از بروز این مشکل در دستگاه جلوگیری کند.

از طرفی تشخیص دقیق علت اصلی خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور بسیار حساس و مهم است که نیاز به تجربه و تخصص خاص خود در زمینه تعمیر پکیج دارد.

علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور و راه حل 4

به همین دلیل شما می توانید همین الان از سراسر تهران به منظور ثبت سفارش به همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته به منظور تعمیر پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید.

منبع

 

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی