هدف از انتشار این مطلب بررسی علت های گرم نشدن آب پکیج گلدیران است. گلدیران نماینده شرکت و محصولات ال جی در کشور ما ایران است. پکیج گلدیران در ایران دارای دو نوع اصلی پکیج پایونیر و پکیج پرستیژ است. هر کدام از این پکیج ها نیز دارای ظرفیت های مختلفی هستند.

علاوه بر ظرفیت های مختلف، تفاوت عمده دو نوع پکیج پایونیر و پرستیژ گلدیران در نوع پنل آن است که در مدل پایونیر نیمه دیجیتال است و مدل پرستیژ تمام دیجیتال است. با وجود این تفاوت ‌ها مشکلات به وجود آمده برای پکیج های گلدیران معمولا علت های مشابه دارند و طریقه رفع مشکل آن ها نیز مشابه است. به عبارت بهتر برای رفع علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران برای هر دو نوع پکیج، اقدامات لازم و عملکرد فنی مشابه است.

علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران 1

علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران 2

در صورت نیاز به اطلاعات پیرامون تعمیرات پکیج دیواری گلدیران می ‌توانید این مطلب را در سایت دنبال کنید و از آن بهره ببرید.

پکیج ‌های گلدیران دارای صفحه نمایش دیجیتالی هستند و دارای تنظیمات بسیاری است و تمامی مشکلات و خطاهای موجود بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود و کاربر با آشنایی آن ‌ها می تواند عیب های مختلف دستگاه پکیج خود را بیابد و در رفع آن تلاش کند.

به عنوان مثال کد خطای E1 به معنای تشکیل نشدن شعله یا خرابی سنسور یا حسگر آن است که یکی از علل گرم نشدن آب پکیج است. یا کد E4 نشان دهنده پایین بودن فشار آب است و ممکن است مشکل از پمپ باشد و مانع از عملکرد مناسب پکیج برای گرم شدن آب شود.

همچنین کدهای E6 و E7 مربوط به سنسور دما یا NTC آب گرم مصرفی و گرمایش رادیاتور است که در صورت بروز خطا، نشان دهنده ‌ی بروز مشکل در گرم کردن آب خواهد بود و حتی ممکن است گاهی بیشتر از حد نیاز و بیشتر از حد تنظیم، آب را گرم کند.

علت گرم نشدن آب پکیج دیواری گلدیران

گرم نشدن آب پکیج دیواری گلدیران می تواند دلایل بسیاری را شامل شود که در اینجا به برخی از آن ها می پردازیم. ابتدا خوب است بدانیم که بیشتر پکیج های گلدیران در بازار دارای دو مبل حرارتی بوده و دارای فن است. در ادامه به علت های احتمالی گرم نشدن آب پکیج دیواری گلدیران پرداخته شده است.

  • خرابی شیر سه راهی (3 راهه) در پکیج دیواری گلدیران

یکی از علت های گرم نشدن آب پکیج دیواری گلدیران مشکل در شیر سه راهه است.

علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران 3

شیر سه راهی باید کاملا مورد بازرسی قرار گیرد و از نشتی نداشتن آن اطمینان حاصل شود و در صورت خرابی و غیر قابل تعمیر بودن، تعویض شود تا به عملکرد پکیج آسیب وارد نشود.

  • مشکل فلومتر در پکیج های گلدیران

در پکیج های گلدیران یکی از مهمترین عوامل عدم گرمایش آب مشکل در فلومتر است که باعث می شود پکیج عملکرد صحیح خود را نداشته باشد. با استفاده از یک ولت متر به راحتی می توان از درستی فلومتر اطمینان حاصل کرد.

  • مشکل یا خرابی در سوپاپ بای پس پکیج گلدیران

این سوپاپ مسیر آب به مبدل ثانویه را در پکیج های دو مبدله را باز می‌ کند و دارای یک پوشش فنری است که با افزایش فشار و باز شدن و بالا آمدن فنر، مسیر آب گرم باز را باز می کند.

فنر موجود در سوپاپ بای پس حساس است و ممکن است به مرور زمان یا تحت اثر فشار زیاد تخریب شود و از کار بیفتد. بنابراین باید همواره باید به عنوان یکی از دلایل عدم گرمایش آب پکیج بررسی شود.

علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران 4

  • کاهش ارتفاع شعله یا عدم وجود شعله کامل

این عامل نیز از علت های جدی در عدم گرمایش پکیج دیواری گلدیران است که دلایل متنوعی دارد. ممکن است میزان فشار گاز در حد کافی نباشد یا شیر تنظیم گاز با نقص فنی همراه باشد.

در این حالت باید از باز بودن کامل دستگیره گاز اطمینان حاصل کنیم همچنین در صورت وجود هوا در داخل لوله این مشکل به وجود می آید و حتی ممکن است منجر به خاموش شدن شعله شود.

مسیر دودکش پکیج و اتصالات آن نیز از دیگر عواملی است که می تواند باعث ارتفاع کم شعله یا خاموش شدن شعله شود.

  • گرفتگی و رسوب لوله ها، اتصالات و مبدل های حرارتی

رسوب لوله ها و مبدل ها نیز یکی از دلایل عمده عدم گرمایش پکیج دیواری گلدیران است. همواره باید به طول سالیانه دستگاه پکیج سرویس و بازدید شود. همچنین نصب رسوب گیر در مسیر آب ورودی می تواند در کاهش میزان رسوب درون پکیج بسیار موثر و مفید باشد. رسوب گیر مغناطیسی نیز در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می گیرد.

  • مشکلات موجود در برد کنترل

برد کنترل دستگاه پکیج ممکن است دچار نقص فنی باشد و یا اتصالات برقی آن با مشکل مواجه شده باشد که در صورت بروز مشکل باید برد کنترل باز شده و اجزای آن چک شود تا مشکلی وجود نداشته باشد. مشکلاتی مانند مشکل در جرقه زنی یا مشکلات حسگرها و مشکلات برقی پمپ همه در اثر بروز مشکل در برد کنترل ممکن است به وجود آید.

علت گرم نشدن آب پکیج گلدیران 5

علت داغ نشدن آب پکیج گلدیران

آب پکیج گاهی در حد مطلوب داغ نمی شود و در این حالت باید برخی از موارد بررسی شوند.

پایین بودن فشار گاز باعث می شود که پکیج تغذیه لازم برای رسیدن به حداکثر دمای تنظیم شده را نداشته باشد.

گاهی آب در پکیج در حد نیاز ما داغ نمی شود در این حالت به بررسی علت های احتمالی می پردازیم.

- اگر فشار گاز پایین باشد ممکن است توانایی ایجاد گرمای بیش از اندازه را نداشته باشد و نتواند آب پکیج را داغ کند.

- رسوب در قسمت های مختلف لوله ها و به ویژه مبدل حرارتی باعث این مشکل می شود که باید به طور سالیانه سیستم پکیج سرویس شود. رسوب می تواند به دلیل جمع شدن کربن در داخل مبدل نیز باشد. همچنین تنظیم دمای بیشینه باید به درستی صورت بگیرد. همچنین فشار آب ورودی به سیستم باید در کافی باشد تا آب مورد نیاز پکیج تامین باشد.

     همچنین اگر به دنبال اطلاعات پیرامون تعمیر پکیج یا سرویس پکیج هستید می‌ توانید این دو مطلب را در سایت دنبال کنید تا اطلاعات مفیدی کسب کنید.

در صورت بروز مشکل برای پکیج دیواری گلدیران و عدم گرمایش آب توسط آن با متخصصان ما تماس بگیرید تا همکاران مستقر ما در تمام مناطق شهر تهران مشکل را در اسرع وقت و بدون هزینه ایاب و ذهاب برطرف نمایند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +2 # علی فلاحی 1397-10-05 00:48
با سلام وخسته نباشید
یک پکیج دارم مدل گلدیران با پنل تمام دیجیتال .وقتی شیر آب گرم رو باز میکنم سیستم فرمان تشکیل شعله رو نمیده و خطای E1روی صفحه ظاهر میشه .قسمت رادیاتور خوب کارمیکنه ولی وقتی شیر اب گرم مصرفی رو باز میکنم و میبندم شعله قطع میشه و دیگه روشن نمیشه میخواستم عیب دستگاه رو بهم بگید که از کدوم قطعه اشه؟!!!
ممنون از راهنماییتون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # جلال شریفی 1397-10-15 18:37
با سلام پکیج شما نیاز ب سرویس مبدل وبرنر و یون دارد توسط متخصص .. فلومترش هم باید تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیزاده 1397-11-20 23:31
هزینه تعمیر روشن نشدن شعله جهت گرمایش رادیاتها پکیج پرستیژ چند میشه قربان؟البته در قسمت آب مصرفی و حمام شعله وجود داره و آب گرم میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1397-11-21 06:50
سلام وقتتون بخیر
با شماره های سایت تماس بگیرید تا پس از چند سوال فنی اعلام هزینه کنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Hani 1397-12-23 03:34
سلام پکیج ما رو حالت زمستانه کاملا شوفاژارو گرم می‌کنه اما وقتی آب گرمو باز میکنیم آب گرم نیست اصلا رو حالت آبگرمکن نمیره میشه بگید دلیلش چیه؟؟پکیجمون گلدیران pionner
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جلال شریفی 1397-12-23 16:55
سلام دلیلش معیوبی یکی از قطعات داخل پکیجه باسم فلومتر ک باید توسط متخصص برسی بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا 1398-01-05 12:16
چگونه سنسور حرارتی را تعمیر کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-01-09 12:04
سلام وقتتون بخیر
تعمیر نمیشه باید تعویضش کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علي 1398-01-20 19:54
سلام پكيج مدل پايونير دارم،،درحال استفاده از آب گرم ،بعضي اوقات يكدفعه آب سرد ميشه وكدE3رانمايش ميدهد،روي دستگاه نوشته مربوط به مشكل خروج گازهاي سمي ودود است،،درضمن درچندتا از رادياتورها،قسمت بالاي آن گرم است اما درجه گرماي قسمت پايين زيادگرم نيست وگرماي كمي دارد،ممنون ميشم راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-01-22 03:32
سلام
ترموسات دود حساس شده باید تعویض گرد مبدل ثانویه هم سرویس بشه..رادیاتها بدقت هواگیری بشه اگه بازهم سرد بود داخل رادیاتها دارای رسوب زیاد میباشد باید سرویس و شستشو بشه توسط محلول مخصوص رادیات
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-02-16 09:41
سلام حال شما
الان تابستون هستش این ‌پکیج رو چطور خاموش کنیم که رادیات ها کار نکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-02-16 10:20
سلام رو پکیج یدونه ولوم برای شیر اب هست که عکس شیر روشه و یکی که عکس رادیاتور به این صورت که چند تا خط از بالا به پایین اومده اینو که عکس رادیاتور داره بزنید رو صفر یام عکس خورشید و برف هست که باید ولوم رو بچرخونید روی خورشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شادی 1398-02-18 13:38
سلام.من از گرگان مزاحم تون میشم از پارسال تا حالا که تصفیه آب شو عوض کردم پکیج دیواری مون مشکل نداشت دقیقن از وقتی شوفاژ های خونه رو کامل از داخل خونه بستم دیگ آب واسه حموم گرم نمیشه. روشن میشه سبز میشه ولی وقتی میچرخونم طرف راست قرمز مطشه چراغش پکیج مون بوتان هس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-02-19 00:17
سلام
این ایراد مربوط ب چند قطعه میشه از جمله برد الکتترونیک کلیدحرارتی و پرشر دود ک باید تک تک برسی و تست بشن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد