ریموت کنترل بیشتر مدل های کولر گازی شباهت زیادی به هم دارند زیرا گزینه ها و حالت های اکثر مدل ها شبیه به هم هستند، برای مثال روشی که در مطلبروش استفاده از کولر گازی برای گرمایش، به منظور فعال کردن حالت گرمایش کولر گازی با ریموت کنترل شرح داده شد، با تقریبا تمامی مدل های کنترل کولر گازی همخوانی دارد.

تنها کافی است دکمه های تعبیه شده بر روی هر یک از این کنترل های کولر گازی را بشناسید تا در هر مدل از این دستگاه ها با شناسایی مکان این دکمه بتوانید از حالت ها و قابلیت های مختلف کولر گازی خود بهره مند شوید.

در آموزش راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی، به شرح روش استفاده و توصیف ریموت کنترل مدل های مختلف میپردازیم.

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 1

نمایی از جانمایی دکمه ها در کنترل کولر گازی

دکمه های مشخص شده در تصویر، تمام دکمه هایی هستند که روی یک کنترل کولر گازی خواهید دید. برخی مدل ها ممکن است برخی از دکمه ها را نداشته باشند.

1-دکمه روشن / خاموش (START/STOP):

این دکه همانند سایر دکمه های تعبیه شده در لوازم برقی و خانگی وظیفه روشن و خاموش کردن کردن را به عهده دارد. تنها باید این نکته را بدانید که در کولرهای گازی کولر زمانی که روشن می شود دقیقا مطابق با آخرین شرایط و تنظیماتی روشن خواهد شد که شما به دستگاه داده اید.

2-دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection):یا (Mode)

با هر بار فشار دادن این دکمه میتوانید کولر گازی را در یکی از 4 حالت اصلی قرار دهید.
این چهار حالت عبارتند از fan یا حالت پنکه که فقط هوا را جا به جا میکند، cool یا سرمایش در تابستان، dry برای جذب رطوبت در هوای شرجی و heat برای گرمایش در زمستان. گزینه auto به طور اتوماتیک و بسته به دمای تنظیم شده توسط شما حالت کار کولر را تعیین خواهد کرد.

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 1

دکمه MODE در این کنترل LG در سمت راست بالا قرار دارد

در واقع این دکنه اصلی ترین دکمه و پر کاربردترین دکمه در ریموت های کولر گازی می باشد. با استفاده درست از این دکمه می توانید از 4 حالت اصلی  کنترل کولر گازی استفاده کنید. در اغلب کولر های گازی این 4 وطیفه یکسان دیده شده و کار با کنترل تابه زیادی به هم دارد . نشان ها و تصویر های استفاده شده بر روی این دکمه در هر بار زدن در مانیوتور کنترل نشان داده می شود و در نظر داشته باشید که بسته به نوع برند کولر گازی این صفحات نمایش با هم تفاوت دارند.

دکمه FAN همانگونه که توضیح دادیم برای جابه جایی هوا استفاده می شود. در این شرایط حالت کولر گازی را حالت پنکه ای می گویند . موتور کولر خاموش است و تنها فن دستگاه کار می کند در نتیجه در تولید گرما و سرما کارایی ندارد و تنها برای جابه جایی هوا و بهبود هوا در شرایط مورد نیاز مورد کاربرد است.

اما دکمه COOL که با نشانگری معمولا به شکل گلوله برفی نشان داده می شود وظیفه تولید سرما را بر عهده دارد. در نتیجه می تواند گفت دکمه مخصوص فصل گرما است و در هوای گرم باید کولر گازی با این دکمه فعال شود.

بر عکس در تابستان و هوای گرم و تقریبا گرم معمولی که رطوبت نسبی در هوا باشد از این گزینه باید استفاده کرد. در این حالت کولر گازی کمی رطوبت هم به همراه گرما تولید می کند . در زمستان هر چند این دستگاه کولر نام دارد ولی برای شما گرما تولید می کند.

در حالت DRY که معمولا برای همه سئوال است دستگاه هوا را مرطوب نمی کند و یا قرار نیست هوا خشک شود. حالت DRY زمان هایی استفاده می شود که هوا خیلی مرطوب و به قول معروف شرجی است. در واقع در این حالت هم نباید انتظار گرمایش و سرمایش از کولر گازی داشته باشید، بلکه کولر گازی با حالت کند فن ها را به جریان می اندازد تا رطوبت زیاد هوا گرفته شود.

دکمه AUTO  همان مخفف کلمه اتوماتیک است . وقتی این دکمه را فعال کنید مطابق با تنظیماتی که به کولر گازی داده اید کولر در هر زمان شروع به کار می کند. یعنی اگر کولر بر روی دمای 23 درجه با رطوبت 30 تنظیم شده باشد کولر در هر فصل متناسب با شرایط تنظیم شده شروع به کار می کند تا دما و رطوبت محل را به این میزان برساند.   

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 23-دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting)یا temp

دکمه مخصوص تنظیم درجه حرارت اتاق می باشد. بهتر است دمای تنظیم شده را در زمستان بر روی 22 درجه  تا 25 درجه قرار دهید. این بهترین میزان دما برای فعالیت بدن بدون اینکه سرد و یا گرم باشد می باشد.

4- دکمه انتخاب سرعت فن(Indoor Fan Speed Selector) :

:. معمولا با این دکمه میتوانید حالت های مختلفی را انتخاب کنید، این دکمه معمولا میتواند در یکی از چهار حالت قرار بگیرد:  1-کم 2-متوسط 3-زیاد و 4-نامنظم (کوهستانی).

5-دکمه (Jet Cool) یا  (Turbo)

دکمه JET COOL یک گزینه برای خنک سازی محیط با سرعت بالا می باشد. با انتخاب این قابلیت دستگاه به شدت شروع به کار می کند تا هوای اتاق را تا دمای مورد نظر فورا کاهش دهد. TURBO نیز قابلیتی است که دستگاه را مجبور می کند تا در 30 دقیقه بدون در نظر گرفتن دمای محیط اقدام به پرتاب باد خنک در محیط بکند و بعدا دوباره به حالت نرمال بازگردد. از این دکمه ها در زمان هایی استفاده می شود که معمولا کولر خاموش بوده و دمای محیط به شدت گرم شده و نیاز به تهویه و خنک سازی فوری می باشد.

6-دکمه Swing برای تعیین جهت دمپرها به منظور تعیین جهت باد.

SWING یا سوئینگ یک حالت شناور و نا منظم به حرکت پره های تعیین سمت باد کولر می دهد. در این حالت پره ها بصورت های دورانی ، بالا و پایین و چپ و راست بصورت نا منظم حرکت می کند. هر یک از کولر های گازی تنظیم این نوع چرخش و نا منظمی را در این حالت بصورت تخصصی برای خودشان تعریف می کنند. حتی هر چند اکثر کولر ها این قابلیت را به صورت خودکار ارائه کرده اند ولی در برخی از کولرها دستی انجام می شود.

7-دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer).

با استفاده از این گزینه می توانید کولر را در حالت زمان سنج قرار دهید و به آن زمان بدهید.

8-دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting):

با استفاده از تایمر میتوان زمان خاموش شدن کولر و روشن شدن کولر را تنظیم کرد.

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 39-دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel):

با این حالت هم می توان زمان سنج دستگاه را روشن و خاموش کنید

10-دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto):

از این دکمه برای خاموش شدن کولر پس از مدتی مثلا زمانی که در خانه نیستید و یا می خواهید بخوابید استفاده کنید.

11-دکمه جریان هوا (Air Circulation Button):

این گزینه جریان هوا بدون سرمایش و گرمایش را ایجاد می کند.

12-دکمه کنترل درجه حرارت اتاق (Room Temperature Checking):

این دکمه در واقع به شما دمای فعلی اتاق را نشان می دهد

13-دکمه روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما(Plasma) :

برخی از کولرهای گازی دارای فیلترهای تصفیه هوا می باشند. این فیلتر ها انواع مختلفی دارند و به دلیل جلوگیری از انتشار آلاینده ها در هوا در کولر گازی تعبیه می شوند.

این فیلتر  با حذف عوامل آلرژی زا، باكتریها، ویروسها، قارچ ها، بوهای نامطبوع و گرد و غبار، هوای اتاق را به طور كامل تصفیه می‌كند.

از آنجایی که این فیلتر ها دارای روزنه هایی هستند و با تصفیه هوا به مرور زمان خراب می شوند باید در بازدید های دوره ای کولر گازی همانگونه که در مقاله سرویس کولر گازی توضیح داده شد این فیلتر ها تعویض شوند .

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 4

دکمه روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما به شما این قابلیت  را می دهد که این گزینه را روشن و خاموش کنید. مثلا اگر در اتاق خانه از یک دستگاه تصفیه هوا بهره می برید دیگر شاید کاربرد این گزینه لزومی نداشته باشد و با این دکمه آن را خاموش می کنید.

 در نظر داشته باشید هر دستگاه کولر گازی از فیلتر مخصوص به خود بهره می برد. پس در زمان تعویض باید نوع متناسب با کولر گازی خریداری شود.

14-دکمه کنترل جهت وزش افقیHorizontal Air Flow Direction Control

در برخی از دستگاه های کولر گازی برای کنترل جهت وزش باد بوسیله کنترل این قابلیت ایجاد شده است.

15-دکمه ریست (RESET )

 این دکمه برای تنظیم ساعت دستگاه یا پس از تعویض باطری کنترل و برای تنظیم دوباره آن استفاده میشود.

دکمه های ذکر شده را میتوانید روی مدل های مختلف کنترل کولر گازی که در زیر نشان داده شده اند مشاهده کنید. ممکن است در هر نوع کنترل این دکه ها جایگاه متفاوتی داشته باشند لذا شناسایی آنها اهمیت زیادی دارد.

  • راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی برای گرمایش

برای استفاده از هر کدام از حالت ها کافی است با فشردن دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection) یا (Mode)، حالت گرمایش یا heat را فعال کنید.

 

  • نحوه تبدیل سیستم درجه بندی کنترل از فارنهایت به سانتی گراد

کنترل را خاموش کنید، سپس کلید منفی و منو را با هم فشار دهید.

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 5

کنترل کولر گازی

  • قرار دادن و باز کردن قفل کودک روی کنترل کولر گازی

کلید مثبت و منفی را با هم فشار داده و چند ثانیه نگه دارید.

  •  در زیر تصاویر تعدادی از انواع کنترل کولر گازی جهت آشنایی بیشتر شما قرار گرفته است.

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 6

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 7

کنترل کولر گازی ال جی

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 8

کنترل کولر گازی اجنرال

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 2

کنترل کولر گازی سامسونگ

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 9

نمونه کنترل کولر گازی هیتاچی

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 10

نمونه کنترل کولر گازی وست پوینت

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 11

راهنمای کار با انواع کنترل کولر گازی 12

نمونه کنترل همه کاره

 لازم به توضیح است که در نوع آخر کنترل کولر گازی قابلیت کنترل برنامه های مختلف کولر گازی تعبیه شده است و شما می توانید با برخی از این نوع کنترل ها اقدام به کنترل کولر گازی خود بکنید.

حتی این کنترل ها در برخی از نرم افزار های موبایل نیز توسط خود شرکت سازنده و یا برخی از مهندسین نرم افزاد دیده شده است. در  تعبیه این دکمه ها تفاوتی وجود ندارد و چه با نسخه اصلی و یا نسخه های همه کاره و حتی با نسخه هاای هوشمند نرم افزاری تنها با شناخته قابلیت و نماد کلید می توانید برنامه های دلخواه خود را به کولر گازی بدهید.

برای تعمیر کولر گازی و یا سرویس دوره ای کولر گازی خود می توانید بصورت تمام وقت با کارشناسان و متخصصین گروه تاسیسات 24 ساعته تماس گرفته و از خدمات و مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

اشتراک گذاری:
برچسب ها: کولر گازی

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # ناصر 1397-01-31 23:30
سلام
کنترل کولر گازی ما خراب شده و دادم درستش کنند نتونستند. یدکی این کنترل ها هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-02-01 21:54
سلام
بله معمولا در نمایندگی های هر برند ریموت کنترل های یدکی هست. کافیه شماره مدل و برند خودتون را بدید تا یدکش را بگیرید. البته اگر دقیقا مشابه آن را پیدا نکردید ریموت کنترل های همه کاره ای در بازار هست که به همه مدل ها میخوره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # قادری 1397-02-02 23:26
سلام
چرا گاها هر چی دمای کولر را با ریموت کنترل کمتر می کنیم دمای کولر خنک تر نمیشه و تغییری نمی کنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-02-03 18:29
سلام
ممکنه خرابی از دستگاه کولر گازی باشه، مثلا ترموستات خراب شده باشد. گاهی وقت ها هم کنترل ایراد داره باید از نزدیک بررسی بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود -1 # صالح 1397-02-04 21:58
سلام.. چرا ریموت کنترل عمل نمی‌کند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-02-05 17:36
سلام
برخی اوقات علت، ضعیف شدن باطری و یا کثیف شدن داخل ریموت است ولی در برخی از مواقع دلیل آن خرابی گیرنده است و همیشه نمی توان مشکل را در ریموت جستجو کرد. این کار نیاز به بررسی دقیق دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # كمالي 1397-03-12 17:48
سلام
نحوه تبدیل سیستم درجه بندی کنترل از فارنهایت به سانتی گراد در كولر اسپيلت پاناسونيك
آيا اسپيلت پاناسونيك قفل كودك دار گه دارد لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-01 14:20
سلام وقت شما بخیر
شما می توانید دکمه وسط ردیف دوم بخش timer روی کنترل را برای مدت 10 ثانیه نگه دارید و واحد دما را از فانهایت به سانتیگراد و بلعکس تغییر دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ava 1397-03-17 19:19
سلام و عرض ادب خدمت شما کولر گازی ما پاناسونیک و مدتی که کلید swing. درست کار نمی کنه یعنی اون حالت خودکار بالا مواج رو نداره درضمن یکبار کنترل رو ریست کردم اگر ممکنه راهنمایی کنید با سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-09 13:18
با سلام وقت شما بخیر
احتمالا موتور مربوط به دمپر( swing) کولر گازی شما نیاز به تعویض دارد و یا شاید قطع شده است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # كمالي 1397-03-20 18:39
سلام
كنترول كولر اسپيلت پاناسونيك
فارنهایت شده ميخام به سانتی گراد شود
ميشه لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-01 12:39
سلام وقت شما بخیر
شما می توانید دکمه وسط ردیف دوم بخش timer روی کنترل را برای مدت 10 ثانیه نگه دارید و واحد دما را از فانهایت به سانتیگراد و بلعکس تغییر دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمود احمدیفر0909 1397-04-05 10:06
با سلام
استاد پره های داخلی کولر من که وستپوینت و گری هستن تکون نمیخورن
اصلا همچین گزینه ای دارند ؟
اگه دارند چطوری باید پره های داخلی جهت تنظیم باد رو‌تکون داد؟
ممنون میشم زودتر پاسخ‌ بدید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-04-09 13:22
با سلام وقت شما بخیر
یا موتور دمپر دستگاه تان خراب است که بایستی تعویض بشود. يا برق سوکت آن قطع است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهرداد لواسانی 1397-04-09 01:46
سلام.استفاده مداوم از مود dry مشکلی برای اسپیلت ایجاد نمیکند؟
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-05-07 11:14
سلام وقت شما بخیر
خیر ،هیچ‌تفاوتی برای دستگاه نمیکند. روی‌این مود فقط خنکی به شما نمیدهد . کمپرسور روشن هست و ‌دور فن روی‌ کمترین حالت هست و ‌فقط رطوبت را ‌میگیرد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محمد 1397-04-10 08:59
کاربرد دکمه sleep روی ریموت کنترل چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-05-17 10:26
سلام وقت شما بخیر
Sleep mode auto با کمک این دکمه میتونید زمان را برای خواب دستگاه مشخص کنید
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا 1397-04-16 10:12
سلام چطور کولر وست پوینت رو در حالت اتوماتیک بزارم روی22 درجه آخه وقتی میزنم اتوماتیک خودش میره25
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-05-07 11:15
سلام وقت شما بخیر
وقتی دما را و‌ست میکنید دمای نشان داده شده دمایی هست که شما وست کردید. بعد از چند ثانیه میرود روی دمای محیط و دمای نمایش داده شده دمای محیط است.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی 1397-04-16 16:35
سلام
کولر وست پوینت ما سرما نداره. پرتاب هم نداره. یه سال بیشتر نیست گرفتمش. از تنظیماتشه یا تعمیر لازم داره?
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1397-04-27 08:37
سلام وقت شما بخیر
بایستی ابتدا، تنظیمات کنترل را چک کنید. بر روی سرمایش ست شود و سرعت پرتاب بالا... اگر بر طرف نشد بایستی بازدید گردد.
موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1397-07-28 11:54
سلام کسی کار با کنترل اسپیلت هیتاچیRAS-30CHP6رو بلده میخواستم بدونم سرما و گرما داره یا فقط سرماییه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماعیلی 1397-07-29 08:49
سلام وقت شما بخیر
این دستگاه مدل قدیمی و فقط سرمایش است.
موفق باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # موسی 1397-08-20 14:35
سلام .خسته نباشید.کنترل اسپیلتم از اون تاشو قدیمیا بود خراب شد رفتم بگیرم از اونا نداشت فروشنده به من ازکنترل اسپیلت الجی جدید دادگفت عمل میکنه ولی الان دکمه fan speedوsweengکارنمیکنه میخاستم ببینم راهی داره یا نه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حجت ملکی 1397-08-23 10:40
سلام
نه نداره میتونی کنترل همه کاره بگیری
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن زاده 1398-01-05 16:03
سلام ما نمیدونستیم که چطوری کولر گازی را به بخاری تبدیل کنیم لطفا کمک کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-02 05:52
سلام با مطالعه دفتر چه راهنمای کولر بسادگی قابل انجامه .
روی کنترل از دکمه مود استفاده کنید و دستگاه را در حالت HEAT قراردهید
بعد از چند دقیقه بصورت اتومات دستگاه در حالت گرما قرار میگیرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیما 1398-02-16 22:18
سلام دستم به دکمه ای از ریموت کولر گودمن قدیمی خورده ، رفته ۶۰ درجه فارنهایت چه طور به سانتیگراد تغییر بدم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-17 22:33
سلام
باطری رو از کنترل جدا کنید و دوباره وصل کنید
به حالت اول برمیگرده

پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1398-02-20 09:21
سلام وخسته نباشید .بنده کولر گازی وسپوند دارم که دوسال پیش نو گرفتم ولی متسفانه بعد از کارکرد نیم ساعت لوله بزرگ پنل بیرونی یخ میزند ولوله باریک که مخصوص گاز هست اصلا یخ نمیزند .اگر میشود راهنمایی بفرماییید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-28 09:17
سلام
با این تعاریف که فرمودید کولر باید باد خنک بدهد و مشکلی نداشته باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # asghar 1398-02-21 15:24
سلام کولرماوست پونیت هستش نمی دونم چطوربایدکنترلش روتنظیم کنم مدام بالای کنترل کلمه ی فن میادواحساس میکنیم بادش سردنیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-31 22:00
سلام
اگر باطری کنترل رو دربیارید و دوباره سر جای خودش قرارش بدید کنترل به حالت اولیه برمیگرده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # امین 1398-02-22 05:38
سلام

در ریموت کنترل کولر گازی بنده (برند گری) یک کلید با تصویر "خانه ای با پنجره باز /درخت کاج" وجود دارد. فشردن کلید سه حالت را روی صفحه نمایش کنترل نشان میدهد. 1) نمایش درخت کاج 2) نمایش خانه ای با پنجره باز و 3) نمایش همزمان کاج و خانه ای با پنجره باز. لطفا راهنمایی بفرمایید عملکرد این کلید چیست و هر حال برای چه زمانی استفاده میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-29 08:23
احتمالا تعبیر شما از اشکال چیز دیگری باشد چون در کنترل گری چنین اشکالی ندیدم
اگر لطف کنید عکس کنترل رو بفرستید شاید بتونم کمک کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فاطمه 1398-02-30 07:22
با سلام و خسته نباشید.خواستم بدونم اگر دائم از حالت auto استفاده شود یا دائم از حالت cool استفاده شود مشکلی برای کولر پیش میاید؟ آخه یک نصاب کولر به ما توصیه کردن اگر از حالت auto استفاده کنیم کولر عمرش کم می شود.آیا درست است؟ ما بر اساس حرف ایشون کولرمون همیشه در حالت cool بوده که بعد از ۳ سال کمپرسورش سوخت و مجبور شدیم نو بخریم.تروخدا راهنمایی کنید.آخه بعضی ها بر خلاف او آقای نصاب میگن چون رو حالت cool بوده و رو حالتauto نذاشتین کولرتون کم آورده زود خراب شده.حالا ما موندیم چی کار کنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-30 21:33
سلام
سوختن کمپرسور هیچ ربطی به حالت های کارکرد نداره .
میتونه در هر حالتی این مشکل بوجود بیاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن