خدمات سرویس ۲۴ ساعته
02191013761

امتیاز کاربران: 5 از 5

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به منظور تکمیل مطلب تعمیر پکیج این بار قصد داریم تا در خصوص تعمیر پمپ پکیج به عنوان یکی از قطعات ضروری دستگاه توضیحاتی را بیان کنیم.

 

 

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین الان درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

همانطور که می دانید اجزای پکیج بسیار متنوع هستند، ولی می توان گفت پمپ پکیج جزو مهمترین قطعات این وسیله به حساب می آید که خراب شدن آن سبب مختل شدن کار سیستم خواهد شد.

از همین رو ما در ادامه قصد داریم تا بیشتر در خصوص علل خراب شدن پمپ پکیج، علائم خرابی و نحوه تعمیر آن توضیحاتی را بیان کنیم.

 

نحوه کار پمپ پکیج

در ابتدا به منظور آشنایی بیشتر با پمپ پکیج توضیحاتی را در مورد نحوه کار این قطعه در پکیج خواهیم داد.

وظیفه پمپ پکیج دریافت آب داغ از دستگاه و ارسال آن به سمت رادیاتورها می باشد. در ادامه وقتی آب داغ در رادیاتورها توسط پمپ منتقل شد، گرمای آب به محیط ارسال شده و باعث گرم شدن فضا می شود.

پس از آب درون لوله های رادیاتور گرمای خود را از دست داده و سرد می شود و به منظور حفظ چرجه کار رادیاتورها نیاز دارد تا دوباره به سمت پکیج برگشته و در درون مبدل گرم شود که این کار توسط پمپ پکیج صورت می گیرد.

تعمیر پمپ پکیج 1

بر اساس این توضیحات شاید این طور به نظر برسد که پمپ پکیج فقط باید زمانی که دستگاه در حالت زمستانه تنظیم شده است کار کند.

ولی این ادعا فقط برای پکیج های تک مبدله صادق است، در حالی که در دستگاه های دو مبدله پمپ پکیج باید در حالت زمستانه و تابستانه دائماً مشغول کار باشد.

حال شاید برای شما این سوال ایجاد شود که پمپ در کجای پکیج قرار دارد؟ محل قرارگیری پمپ پکیج درست پشت قاب جلویی دستگاه و در قسمت پایین آن است.

با توجه به وظیفه پمپ پکیج متوجه اهمیت این قطعه در سیستم شده اید. حال با بیان مشکلات رایج در پمپ در خصوص علل و علائم خرابی و همچنین نحوه تعمیر آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

 ولی توصیه ما به شما این است که قبل از گرفتن تصمیم نهایی خود، مطلب راهنمای خرید بهترین پکیج دیواری موجود در بازار ایران را یک بار مطالعه نمایید.

 

دلایل اصلی خرابی پمپ پکیج

 • روشن بودن پکیج بدون آب:

چنانچه پکیج بودن داشتن آب کافی روشن شود، پمپ پکیج هیچ آبی برای پمپاژ ندارد، لذا پمپ در خشکی کار کرده و به احتمال زیاد می سوزد.

 

 • عدم نصب فیلتر در لوله برگشت از رادیاتورها به سمت پمپ:

دلیل رایج دیگر در خراب شدن پمپ پکیج به عدم نصب فیلتر یا صافی در ورودی لوله برگشت از رادیاتورها به سمت پمپ پکیج است که این مشکل به دلیل ورود املاح موجود در لوله های رادیاتورها به داخل بدنه پمپ رخ می دهد.

 

مشکلات رایج پمپ پکیج و نحوه تعمیر آن

 • با وجود اینکه پمپ پکیج کار می کند، ولی هیچ آبی در سیستم گردش نمی کند.

با طور معمول وقتی پمپ در حال کار کردن است مقداری ویبره یا لرزش در وسیله قابل مشاهده است و طبیعتاً باید آب درون سیستم به گردش دربیاید. در غیر این صورت مشکلی در پمپ وجود دارد.

علت بروز این مشکل:

 • بیشترین علت احتمالی این مشکل گیر کردن شافت یا میله درون پمپ پکیج است که مانع از پمپاژ آب می شود.

علائم این مشکل:

علامت رایج این مشکل در پمپ گرم شدن بیش از حد آن است. البته لازم به ذکر است که پمپ پکیج در حالت عادی باید در حین کار کردن کمی گرم شود ولی گرم شدن بیش از حد پمپ که با لمس کردن آن دست بسوزد غیر معمول بوده و باید به دنبال رفع مشکل بود.

نحوه تعمیر این مشکل

چنانچه عدم چرخش پمپ به دلیل گرفتگی شافت آن بوده و به ندرت اتفاق بیوفتد، شاید یک ضربه آرام به پمپ بتواند مشکل آن را رفع کند.

اما در صورتی که گرفتگی اجزای پمپ به طور مداوم رخ دهد، نشانه این است که کل سیستم پمپ دچار مشکل شده و از آن جا که هزینه تعویض پمپ پکیج کمی سنگین است، بهترین گزینه انجام تعمیر پمپ تنها با کمک تخصص تعمیرکار آن است.

تعمیر پمپ پکیج 2

 

 • حجم زیادی از آلودگی و جرم درون پمپ گیر کرده است.

این هم یکی دیگر از مشکلات رایج در پمپ است که با گذر زمان در این قطعه رخ می دهد. اما اهمیت این داستان زمانی بیشتر می شود که جرم و آلودگی های گیر کرده در پمپ پکیج بر روی روند کار پمپ و پکیج تاثیر می گذارند تا جایی که مانع از کار کردن سیستم می شوند.

علائم وجود این مشکل

 • عدم کار کرد مرتب پمپ و پکیج
 • کاهش دمای دریافتی از پکیج در رادیاتورها

نحوه رفع این مشکل

اولین و موثرترین راه در رفع این مشکل شستشوی پمپ و پکیج می باشد. در این صورت تمامی جرم ها و رسوبات انباشته شده در سیستم تخلیه خواهند شد.

از طرفی بعد از اقدام به شستشوی پمپ و پکیج بهتر است که از رسوب گیرهای مغناطیسی در دستگاه استفاده شود تا از بروز دوباره این مشکل پیشگیری شود.

البته سرویس منظم پکیج می تواند تا حد زیادی در حل این مشکل کمک کننده باشد. زیرا در طی برنامه سرویس پکیج فیلتر ورودی به پمپ پکیج تمیز می شوند.

 

 • پمپ پکیج صدای زیادی می دهد.

معمولا کار کردن پمپ پکیج به همراه تولید مقداری گرما و صدا است، ولی میزان صدای دستگاه نباید آنقدر زیاد باشد که از حد معمول خود خارج شود. در غیر این صورت این صدا علامتی از وجود مشکل در پمپ است.

علل بروز این مشکل

 • وجود هوا در پمپ پکیج

چانچه شما نیز با مشکل صدای زیاد در پمپ پکیج خود مواجه هستید، مطمئن باشید که علت اصلی این مشکل وجود هوا در پمپ است که حتی در اکثر موارد مانع از کار کرد موثر پمپ می شود.

علامت این مشکل

 • سرد بودن رادیاتورها
 • صدای زیاد پمپ پکیج

نحوه تعمیر این مشکل

تنها راه رفع این مشکل اقدام به هواگیری سیستم می باشد که شامل هواگیری پمپ و هواگیری رادیاتورها است.

برای انجام هواگیری پمپ پکیج می توانید از پیچ هواگیری تعبیه شده بر روی دستگاه استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که پمپ پکیج در این حالت دارای مقداری آب نیز می باشد.

بنابراین پیچ هواگیری را خیلی آهسته بچرخانید که چرخش نیم دور برای این منظور کافیست. در هنگام چرخاندن پیچ هواگیری پمپ پکیج مقداری آب به همراه هوا از آن خارج خواهد شد.

البته برخی از پمپ های پکیج دارای پایه های ضد ویبره هستند که مانع از تولید زیاد صدا توسط پمپ می شوند که نصب آن ها خلی از لطف نیست.

تعمیر پمپ پکیج 3

 

 • پمپ اصلا کار نمی کند.

گاهی نیز مشاهده شده است که با وجود روشن بودن پکیج پمپ آن اصلا کار نمی کند. البته این مشکل جزو حالت های نادر است. چرا که علت اصلی بروز این مشکل نصب اشتباه پمپ است.

همانطور که می دانید پمپ پکیج دارای یک سر ورودی آب و خروجی آب می باشد که در صورت نصب جابجای آن ها پمپ عملا کار نمی کند.

در کلیپ زیر آقای اشتیاقی از سرویسکاران پکیج دلیل کار نکردن پمپ پکیج با وجود باز بودن آب مصرفی را توضیح می دهند.

 

نحوه رفع این مشکل:

تنها راه رفع این مشکل باز کردن پمپ پکیج و نصب دوباره آن در حالت درست می باشد. برای انجام این کار باید ابتدا تمام آب سیستم را تخلیه کرده و سپس پمپ را باز کنید و در جهت درست آن ببندید.

البته بعد از انجام این کار از آبگیری دوباره سیستم توسط شیر پرکن پکیج و انجام هواگیری در رادیاتورها را فراموش نکنید.

 

 • پمپ پکیج نشتی دارد.

شاید شما هم با آبریزی از پکیج مواجه شده باشید، که این نشتی ممکن است از هر قسمت از دستگاه رخ دهد، اما یکی از شایع ترین دلایل آبریزی از پکیج به دلیل نشتی از پمپ پکیج است.

دلایل بروز این مشکل

 • نصب اشتباه پمپ پکیج
 • بروز نشتی در قطعات داخلی پمپ
 • از بین رفتن کاسه نمد پمپ به دلیل فشار بالای سیستم

نحوه تعمیر این مشکل

در وحله اول نحوه نصب پمپ به پکیج را چک کنید و در صورتی که محل اتصال لوله های پمپ به پکیج سست هستند، آن ها را محکم کنید.

چنانچه مشکل نشتی همچنان ادامه داشت، قطعات داخل پمپ پکیج را باز کرده و به دنبال پوسیدگی یا خوردگی احتمالی باشید. زیرا در برخی موارد نیز پوسیدگی اجزای داخلی پمپ سبب نشتی آن می شوند.

در مرحله آخر کاسه نمد پمپ را تعویض کنید، در اکثر موارد با انجام این اقدامات مشکل آبریزی از پمپ و پکیج رفع می شود. ولی چنانچه اجزای داخلی پمپ پوسیده شده باشند، راهی جز تعویض آن نیست.

اولین اقدام برای کسانی که متخصص تاسیساتی نیستند برای رفع نشتی پکیج را از زبان آقای محمد اشتیاقی در کلیپ زیر می شنویم.

 

 • پکیج و پمپ هر دو روشن نمی شوند.

در مواقعی که برق و گاز پکیج متصل است ولی با این حال دستگاه روشن نمی شود، نشان دهنده وجود مشکل اساسی در برد، میزان فشار گاز پکیج، وضعیت دودکش و قطعات دیگر در سیستم است که باید توسط تعمیرکار پکیج بررسی شوند.

برای آشنایی با نحوه رفع مشکل دود پکیج، فیلم نحوه رفع ارور دودکش پکیج بدون نیاز به برد و پرشر اضافه را مشاهده کنید.

اما چنانچه پکیج روشن می شود ولی پمپ آن به درستی کار نمی کند، به احتمال زیاد مشکل از جایی دیگر است.

دلایل بروز این مشکل:

 • وجود نقص در سیم پیچی پمپ
 • سوختن فیوز پمپ پکیج

نحوه تعمیر این مشکل

از آن جا که وجود نشتی در پمپ سبب بروز مشکل در سیم پیچی برق پمپ پکیج می شود، باید ابتدا به دنبال نشتی احتمال و سپس تعمیر سیم پیچی برق پمپ بود.

در مرحله بعد به سراغ فیوزهای پمپ پکیج می رویم. پمپ پکیج هم مانند سایر پمپ ها دارای فیوز می باشد که انرژی الکتریکی پمپ را تامین می کنند.

پس چک کردن فیوزها و تعویض فیوز سوخته می تواند برای رفع این مشکل مفید باشد.

تعمیر پمپ پکیج 4

 

 • پمپ پکیج به صورت یکسره کار می کند و خاموش نمی شود.

بیشتر مشکلات مربوط به پمپ پکیج به کار کردن مداوم آن مربوط می شوند. در هر حال دلایل زیادی می توانند باعث این مشکل شوند که باید یک به یک بررسی شوند.

دلایل بروز این مشکل:

 • خرابی برد پکیج
 • خرابی تنظیمات حرکت پمپ
 • گیر کردن دسته تنظیم سرعت حرکت پمپ

نحوه تعمیر این مشکل

به منظور رفع این مشکل باید ابتدا برد دستگاه چک شود و در صورت نیاز آن را تعویض کرد. سپس به سراغ تنظیمات سرعت پمپ پکیج رفته و آن را دوباره برای حرکت آهسته تنظیم می کنیم.

البته گاهی گیرپاچ کردن پمپ پکیج باعث این مشکل می شود که تخصص تعمیرکار پکیج به رفع این مشکل کمک می کند.

همانطور که ملاحظه کردید سلامت و کارایی پمپ پکیج نقش به سزایی در روند کار دستگاه و حفظ آسایش ساکنین به منظور تولید مداوم گرما در ساختمان دارد.

از طرفی دلایل بیشماری باعث خراب شدن پمپ پکیج می شوند که بررسی علائم و تعمیر آن ها تخصص مجری تعمیرکار پکیج را می طلبد.

همچنین از آن جا که پمپ پکیج قطعه ای گران است، تعویض آن با پمپ پیکج جدید برای بسیاری از افراد ار لحظ مالی مقدور نیست.

در نتیجه چه بسا با تعمیر اشتباه آن توسط افراد ناآگاه خسارات بیشتری را برای مصرف کننده در پی داشته باشد.

به همین دلیل اولین توصیه ما به شما در صورت مشاهده هر کدام از مشکلات رایج در پمپ پکیج این است که خود برای تعمیر و عیب یابی دستگاه پیش قدم نشوید و حتما از فرد آگاه و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

گروه تاسیسات 24 ساعته با سال ها تجربه و تخصص آماده خدمت رسانی به شما به منظور تعمیر پمپ پکیج می باشد.

در صورت نیاز به تخصص و کمک ما همین الان با ما تماس گرفته و یا فرم مخصوص درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین الان درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، مشهد و شیراز فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 50.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

منبع انگلیسی

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +8 # پیمان 1398-11-05 15:32
با درود
چه میزان باد در تانک پشت پکیج فرولی باید تزریق کرد و چگونه اندازگیری میکنند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # mohamad javad 1398-11-06 09:00
سلام کاربر گرامی برای اینکه بتونید فشار رو اندازه گیری کنید باید از گیج های فشار سنج که آپاراتی ها دارند و یا نمونه های دیگری وجود دارد استفاده کنید و این فشار باید بر روی 30psi یا همان 2بار تنظیم شده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # مجيد علوى 1398-11-16 17:28
با سلام،

يك دستگاه پكيج بوتان bl220 دارم. أب گرم سيستم كار ميكند ولى پكيج در حالت زمستانى كار نميكند. بعضى مواقع خود به خود روشن ميشود و بعد از ٢٠ تا ٣٠ ثانيه خاموش ميشود. خاموش و روشن كردن پكيج هم دستگاه را كار مياندازد ولى دوباره بعد از ٢٠ ثانيه خاموش ميشود. باز كردن شير ابگرم هميشه پكيج را روشن ميكند و مشكلى براى داشتن ابگرم نداريم فقط رادياتور ها گرم نميشود. اين مشكل اوايل فصل سرما وجود نداشت و دو هفته است كه دستگاه مشگل دارد.
سپاسگزارم اگر راهنمايى كنيد. مجيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # mohamad javad 1398-11-17 13:27
سلام کاربر گرامی چند مورد باید بررسی شود اول اینکه پایین بودن درجه گرمایش پکیج، یا خرابی کلید تنظیم دمای مدار گرمایش دوم خرابی سنسور NTC و علت دیگه عدم گردش مناسب آب در مدار گرمایش در داخل پکیج هستش که این مشکل خودش چند علت دارد ممکنه مبدل و شیر سه راه دارای رسوب گرفتگی شده باشد و یا اینکه پمپ معیوب باشد و چند دلیل دیگه که بهتر است برای رفع خرابی و تشخیص دقیق از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ولی زاده 1398-11-23 10:46
سلام
من از پکیج استفاده میکنم , و فقط هنگام حمام کردن مشکل فشار آب دارم
می خواستم در طبقه خودم یکی از این دو کار را انجام بدم :
راه حل اول : نصب یکعدد " پمپ پکیج " بیرون از دستگاه پکیج
ودر واقع سیستم دارای دو عدد پمپ میشود .
راه حل دوم : نصب یک پمپ خانگی نیم اسب که به پکیج متصل شود . در اینصورت احتیاج به چه لوازمی دیگری مورد نیاز می باشد . و پمپ مناسب چی بگیرم .
امکان نصب پمپ در حیاط و پارکینگ نمی باشد .
اگر راه حلی سومی دارید در خدمتم .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-23 10:56
دوست عزیز سلام ایا فشار اب سرد مناسب است ؟ فشار اب گرم مقدار کمی از اب سرد ضعیف تر است بهتره در قدم اول مبدل را بوسیله پمپ مخصوص اسید شویی کنید اگر مشکل حل نشد روی اب ورودی به ساختمان پمپ اب نصب کنید پمپ پکیج مخصوص شوفاژ است و ربطی به اب گرم مصرفی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ولی زاده 1398-11-23 11:47
سلام آقا مجید

پمپ پکیج مخصوص شوفاژ است ---> یعنی پمپ فقط مخصوص رادیاتور ها است؟
استفاده از یک پمپ خانگی نیم اسب که به ورودی آب گرم پکیج متصل شود , 1-جواب می دهد . مشکلات دیگری مانند هوا گیری و غیره را بوجود نمی آورد.
با تشکر از همه- مخلصم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-23 17:11
سلام کاربر گرامی همکار ما آقا مجید درست میگه شما اول باید مبدل پکیج خود را اسیدشوئی کنید اگر مشکل حل نشد باید از اینکه لوله های آبگرم منزل دچار رسوب گرفتگی نشده باشد مطمئن شوید و اگر لوله ها مشکلی نداشت بهتر است از پمپ آب خانگی بر سر راه ورودی آب سرد منزل استفاده کنید و پمپ را نمیتونید بر سر راه آبگرم بگذارید شما باید فشار آب سرد منزل را تقویت کنید و بعد از اینکار مشکل افت فشار آبگرم منزل درست میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1398-12-08 22:16
از پمپ پکیج موقع کار کردن صدایی مثل گیر کردن پروانه طوری که انگار پروانه آن مدام به یه چیزی گیر میکنه میده علت چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-09 19:16
سلام‌کاربر گرامی باید از سرویسکار سریعتر به صورت حضوری کمک بگیرید که مشکل را تشخیص دهد و آن را رفع کند وگرنه باعث میشود پمپ پکیج خراب شود و هزینه تعمیر پکیج چند برابر شود شاید با یک ریگلاژ و یا هواگیری ساده مشکل پمپ حل شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1398-12-11 10:19
سلام
وقتی پکیج داخل برق است لوله های آب برق ضعیفی دارند مشکل از چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-12-11 11:45
سلام کاربر گرامی احتمالا آب بر روی برد پکیج ریخته و اتصالی کرده است و شاید هم هم بر روی پریز ریخته و این مشکل پیش اومده چون برق میباشد و خطر دارد توصیه میشود از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید تا زمانی که سرویسکار بیاد پکیج را از برق بکشید تا آسیب جانی و مالی نداشته باشد و یا دوشاخه پکیج را بر عکس کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جواد سلیمی 1398-12-29 14:03
سلام من از پکیج بوتان مدل پارما استفاده میکنم و چهار ماه وصل کردم ..پمپ پکیج دائما کار میکنه و سکوت خونه رو بهم زده و آزار دهندس من شهرستان هستم آیا برطرف میشه این مشکل یا باید همیشه این صدا تو خونه باشه ...ممنون از راهنماییتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1399-01-03 00:35
سلام کاربر گرامی اگر پکیج را چهار ماه است وصل کردید به دلیل اینکه هنوز ضمانت داره میتونید از شرکت خود بوتان درخواست سرویسکار کنید و اگر مشکل از سنسور یا برد باشد آن را رایگان تعویض میکنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سلام 1399-01-09 14:43
سلام پکیچ بابازکردن شیر آب روشن می شود ولی رادیاتورها گرم می شود واب گرم نمی شود با توجا با اینکه شوفاژدر قسمت آب گرم کن قرار دارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-11 02:39
سلام کاربرگرامی توضیح دهید پکیح شما چیست وکدام مدل تابتوانیم راحتر راهنمایی کنییم تک مبدل است یادومبدل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پیمان صادقی پور 1399-01-09 23:34
سلام. چرا وقتی شیر هواگیری رو که باز می کنم تا درجه پکیج بالا بیاد آب زیادی از زیرش خالی میشه و درجه بالا نمیاد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-10 15:54
سلام کاربر گرامی شما منظورتون شیر پر کن میباشد که در زیر پکیج قرار دارد و اگر با باز کردن شیر پرکن آب از زیر پکیج خارج میشود میتونه شیر تخلیه یا اطمینان خراب شده باشد و یا منبع انبساط آسیب دیده باشد برای تشخیص دقیق از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رامین 1399-02-03 00:05
سلام
ی پکیج ایساتیس هست روی حالت تابستونه وقتی آب گرم رو باز میکنیم بعد از حدود ۳۰ ثانیه آب خیلی داغ میشه و دمای آب به ۸۰ مبرسه و ارور e7 میده وعد از ریست دوباره آب رو که باز میکنی باز آب سریع جوش میشه و بازهم این اتفاق میافته
ولی وقتی سوکت فلوتر را میکشیم و میزاریم رو زمستانه رادیاتورها قشنگ گرم میشن و ارور هم نمیده آب گرم هم داریم ولی سوکت فلوتر رو وصل میکنم بازم هم ارور میده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-02-03 10:42
سلام دوست عزیز شعله دستگاه باید تنظیم بشه وهمینطور رسوب گیری مبدل ثانویه توصیه میکنم از سرویس کار مجرب کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مهدی 1399-02-09 10:40
سلام .. وقت بخیر .. پکیج ایران رادیاتور مدل M24FF چند وقته پمپ صدا میده البته نه به صورت دائم .. در روز چند بار صدا قطع و وصل میشه .. صدا زیاده و اینکه نشتی آب هم داره از محل پمپ .. ایا پمپ تعمیر میشه یا باید حتما تعویض بشه ؟ .. ممنون از راهنمایی های شما ..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجید 1399-02-09 19:37
دوست عزیز سلام قسمت رتور و سیم پیچ جدا گانه فروخته میشند باید از نزدیک بررسی بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Mehrdad 1399-03-28 13:48
سلام
پمپ گراندفوس که نشتی آب داشت و بازش کردم که آثار آب داخل محفظه روتور هم بود و تمیزش کردم
الان دقیق نمیدونم ایرادش کجاست وچجوری میتونم رفعش کنم و آیا سیم پیچ یا روتور سالمن یا نه
خازن رو تست کردم سالم بود
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-30 10:25
سلام اگر پمپ کار نمیکنه ویا صدادار کارمیکنه روتور پمپ رو باید تعویض کنید البته در صورت موجود بودن ودر غیر اینصورت کامل باید تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهدی 1399-04-16 12:16
سلام.داخل پمپ پکیج ایران رادیاتور دو مبدله آب رفته بود وسرو صدا می کرد و آبریزش داشت. کارشناس باز کرد و خشک کرد و بست.الان هم مشکلی نداره.به نظرتون علت نشتی به داخل پمپ چی بوده و چکار میشه کرد که مطمئن بشم از عدم نشت دوباره آب به داخل پمپ؟ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-04-16 15:07
سلام کاربر گرامی منظور اینکه آب به داخل پمپ نشت کرده است این است که آب به داخل سیم پیچ رفته است چون آب در داخل پمپ وجود دارد و گردش میکند ولی آب نباید داخل سیم پیچ برود اگر آب به داخل سیم پیچ رفته باشد مشکل میتونه از نافی پمپ باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-04-16 15:08
سلام علت نشتی آب خرابی اورینگ دور روتور بوده که سرویسکار تعویض کرده واگر دوباره پمپ به صدا بیفته باید پمپ رو تعویض یا تعمیر کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-05-07 11:18
سلام خسته نباشید پکیج زمینی تری اس40000
تظیم دما روی 40 درجه س اما وقتی روشن میشه روی 26 درجه بعضی مواقع کمتر خاموش میشه و چراغ پمپ روشن میشه و اخطار میده. علت چیه؟ و اینکه دکمه ای روی پمپ ها هستش نحوه قرار گیری اونها رو میخواستم بدونم آیا ب اونها مربوطه این مشکل؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-05-07 17:45
سلام احتمال خرابی سنسور وگرفتگی در مدار باعث بوجود آمدن این مشکل میتونه باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد رضا 1399-05-08 15:51
سلام ،
داداش پمپ پکیج روشن نمیشه با فازمتر از روی برد امتحان کردم هر دو سیم ورودی پمپ فاز بودن و پمپ هم کار نمی کند ولی برق به صورت مستقیم بهش میدیم کار می کند و مشکل اصلی پکیج گردش نکردن آب داخل رادیاتور ها بود که اومدیم تست کردیم متوجه دوفاز شدیم در ضمن دستگاه پکیج ایساتیس می باشد . ممنون میشم اگر زود پاسخ دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حسین فاضلی 1399-05-08 19:46
سلام احتمال خرابی رله روی برد مربوط به پمپ میباشد ویا قطعی سیم نول زمانی که از دوسیم نول قطع بشه سیم دیگه بصورت القایی دو فاز نشون میده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # واحدی 1399-06-20 19:48
سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما سروران گرامی
پکیج پرلا پرو بوتان نشتی از زیر پمپ میباشد و سرویسکار می گوید از جایی که بوش که یک اورینگ دارد نشتی دارد و باید قطعه ای که بوش به ان متصل میشود تعویض شود
بنظر شما با تعویض بوش برطرف نمیشود؟ و نام اون قطعه که از زیر بوش به ان وصل میشود چیست
با سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-25 08:39
سلام،اگر قطعه مشکی رنگ که پمپ به آن از طریق اورینگ متصل میشه منظورتون هست هوزینک پمپ نام دارد وتنها در صورت شکستگی ودفرمه شدن تعویض میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسعود 1399-07-12 08:36
سلام.پکیج ما بوتان هستش.پمپ اون یکسر کار میکنه وچراغ ال ای دی قرمزه علت چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-07-12 10:09
سلام،مشکل میتونه از خرابی سنسور های گرمایش ویا مصرفی باشه وتوسط سرویسکار باید بررسی ورفع شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهدیار 1399-07-18 00:51
سلام پکیج ایران رادیاتور سری L دارم در حالت زمستانه پمپ دائم کار میکنه رادیاتورها گرم هستن خواستم بدونم دائم کار کردنش طبیعیه و باعث زود خراب شدنش نمیشه؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # حسین فاضلی 1399-07-19 01:11
سلام،پمپ دستگاه های دو مبدل در زمستان دائم کار هستند وبرای این که این که پمپ دائم کار نکنه میتونید با نصب ترموستات اطاقی از کارکرد دائم پمپ جلوگیری کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حمید 1399-07-23 07:08
سلام
اگه بار دستگاه بره بالا برای پایین اوردنش باید چیکار کرد؟
سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-07-23 12:19
سلام،ابتدا باید آب وروری به دستگاه رو ببندید وسپس شیر پرکن رو باز کنید وهمزمان یکی از شیر های آب گرم مصرفی رو بازکنید تا فشار مدار برروی ۱/۵قرار بگیرد وسپس عکس همین کار رو انجام دهید ودر اسرع وقت جهت پیدا کردن عیب بالا رفتن مدار از یک سرویسکار کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Hosein 1399-07-24 15:54
سلام.من پکیج ایران l24 رو سه ماهه نصب کردم پمپ دستگاه خیلی داغ میشه نمیشه دست زد و هنگام روشن بودن شعله صدای غرغر از پشت دستگاه میاد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-07-25 20:08
سلام،روتور پمپ دچار خرابی شده واین برای چندمین بار در یک فاصله کوتاه است که دستگاه های هم مدل پکیج شما دچار این مشکل میشوند باید با خدمات پس از فروش تماس بگیرید چون شامل گارانتی میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نیکا 1399-07-24 18:56
سلام پکیج من مدل روکا ویکتوریا ۲۰/۲۰
هست
اب گرم داریم اما رادیاتورها کار نمیکنن گفتن از پمپش هست واحتمالا پیدا نمیشه
چیکار باید کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-07-25 21:48
سلام،دستگاه اگردومبدل باشه نمیتونه از پمپ باشه ولی اگر تک مبدل باشه احتمال این که پمپ خراب باشه هست ولی در نظر داشته باشین اگر پمپ کار نکند فشار بار دستگاه بالا رفته واز شیر اطمینان آب اضافه خارج خواهد شد جهت رفع مشکل اگر در تهران هستید میتونید از مجموعه ۲۴ساعته درخواست سرویسکار نمائید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تقی زاده 1399-07-25 17:39
با سلام، پمپ پکیج زمانی که شیر رادیاتورها بسته است و پکیج در حالت رادیاتور میباشد چه وضعیتی دارد اصولا من فکر می کنم نباید کار کنه بنده دست روس پکیج گذاشتم متوجه روشن بودن پمپ بودم، لطفا راهنمای فرمایید.با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-26 21:50
سلام،شیر رفت بسته است وشیر برگشت باز میباشد وحالت رادیاتور برروی زمستان میباشد دستگاه در حالت کار میباشد وبرای این که مشکلی برای دستگاه وپمپ بوجود نیاد حتماً حالت دستگاه را روی تابستان بگذارید ویا شیر رفت رادیاتور ها را باز کنید و درجه گرمایش را پائین قرار دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهروزی 1399-07-29 20:21
سلام وقت بخیر
پمپ پکیج ما در حالتی که حالته زمستانه فعاله یکسره کار میکنه و صدای زیادی هم داره مشکل چیه و چیکار باید بکنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-30 10:31
سلام،احتمالاً این صدا بخاطر خرابی روتور پمپ میباشد وبسته به مدل پمپ باید حتماً بررسی وتعویض شود چون باعث بالا رفتن فشار مدار خواهد شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # arshe 1399-08-02 13:34
با عرض سلام و ادب

مدتی است که در داخل اتاق خواب که با پکیچ ایراگ رادیاتور که در بالکن است فاصله دارد صدای مانند کار کردن مشعل کوره پخش میشود لطفا راهنمائی بفرمائید.با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-02 21:02
سلام،احتمالاً صدای فن ویا اینکه پکیج با شعله بلند روشن میشود وبرای بررسی ورفع باید سرویسکار از نزدیک مشکل را حل کند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Mahdi 1399-08-18 19:31
سلام
وقت بخیر و خسته نباشید
سیم پیچ پمپ پکیچ سوخته ایا سیم پیچی وتعمیر میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-19 06:57
سلام ،سیم پیچ پمپ قابل تعمیر نمیباشد یا روتور ویا پمپ کامل باید تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Hamid azarakhshi 1399-08-23 20:34
سلام پمپ تو حالت زمستان دائم کار میکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-08-24 10:52
سلام،در دستگاه های دو مبدل در حالت زمستان پمپ دائم کار میباشد اگر از ترموستات اطاقی استفاده کنید پمپ استراحت میکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمود 1399-08-24 22:56
سلام
درابگرمکن پکیج بوتان مدل کالداونیزا
علت اینکه در موقع حمام گرفتن با آب گرم ۲ دقیقه آب گرم میشود و۳۰ ثانیه سرد میشود و دوباره همینطور تکرار میشود چیست و مشکل از کجاست
پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-08-25 10:16
سلام،علت میتونه از گرفتگی مسیر دودکش یا خرابی پرشر هوا،رسوب در مبدل ثانویه باشد وباید توسط سرویسکار بررسی ورفع عیب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد 1399-08-28 23:21
سلام اساتید محترم.پکیج من eco3 باکسی هست پمپ زیاد گرم میشه کارم میکنه ولی رادیات ها خیلی کم گرم میشن درجه رو بالا میبرم ارور ۲۵ میده مشعل هم روهم رفته ۵ ثانیه کار نمیکنه با تابستونه هم مشکلی نداشتم الان که رفته زمستونه حالش بد شده لطف میکنید راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-01 09:29
سلام،این مشکل بخاطر عدم عملکرد مناسب پمپ ویا گرفتگی ورسوب در دستگاه میباشد وباید تویط سرویسکار بررسی ورفع عیب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی رحمتی 1399-09-03 23:54
سلام علت صدای شر شر آب در پکیج چیست با توجه به اینکه گیج روی1.5 است بعد از مدتی بالا می رود ووقتی شیر پر کن رو باز می کنم گیج روی 1.8 می رود صدای شر شر از بین می رود بارها رادیاتورها را هوا گیری می کنم و و قتی عقربه گیج در محدوده 1-تا 1.5 قرار می گیرد صدای شر شر از پکیج به گوش می رسد لطفا مرا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-05 08:45
سلام،منبع انبساط وایرونت روی پمپ باید توسط سرویسکار بررسی شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرید 1399-09-09 12:57
سلام
شیر اطمینان پکیج رو باز کردم ولی بستم داره چکه میکنه آلودی نمی کنه...گیر کردم لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-09 18:15
سلام،اگر جهت تخلیه مدار این کار رو انجام دادین بسیار اشتباه است وباعث نشتی شده وباید تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امان جعفری 1399-09-28 18:04
با سلام .مجموعه حمام و توالت ما که دیوار به دیوار است دارای فقط یک رادیاتور 5 پره در حمام بود که در زمستان ها اصلا جواب نمیداد چون موقعیت حمام و توالت ما خیلی سرد است . چهار سال قبل رادیاتور پنچ پره را در توالت برده و یک رادیاتور هیجده پره در حمام نصب کردیم به اضافه ی یک حوله خشگ کن. مشکل گرمایش حمام و توالت کاملا حل شد. از یک ماه قبل متوجه شدیم که رادیاتور حمام و رادیاتور توالت و حوله خشگ کن گرم نمیشوند. البته آب گرم در سه راهی که انشعاب برای آنها گرفته ایم حس میشود . هواگیری کرده ایم .مسیر رادیاتور حمام و توالت و حوله خشگ کن را از پای پکیج شستشو داده ایم . مشگل حل نشده است. البته رادیاتور های سالن و اطاق هاکه جمعا 117 پره است گرم میشوند. آیا مشکل از ضعیف شدن پمپ پکیج است ؟ پکیج ما پرلای 24000 فن دار است و ظاهرا به خوبی کار میکند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-29 19:26
سلام،خرابی شیرهای رادیاتور گرفتگی مدار وظرفیت کم دستگاه جهت این تعداد پره رادیاتور میتونه از عوامل این مشکل باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امیر 1399-10-05 23:59
سلام وقت بخیر
پکیج ایران رادیاتور m24ff پمپش به صدا افتاده نشتی آب نداره.
وقتی روکش رو باز کردم دور پمپ رو سه بود رو یک که گذاشتم صداش قطع شد و کارم می‌کنه به نظرتون مشکل از کجاست؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حسین فاضلی 1399-10-06 08:59
سلام،روتور پمپ خراب شده وباید تعویض شود دور ۱ باعث گرم شدن بیش از حد دما میشود وسنسور حد دستور خاموشی دستگاه را میدهد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # امیر 1399-10-06 18:57
با تشکر از جناب فاضلی عزیز
روتور رو عوض کردم و مشکل حل شد و با توجه به این که تعداد رادیات کم هست (کلا سه رادیات و یک حوله خشک کن) و پکیج هم m24 ff هست سرویسکار پمپ رو روی دور ۲ قرار داد. آیا مشکلی داره این کار؟ روی ۳ قرار بدم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حسین فاضلی 1399-10-07 15:21
سلام،سرویسکار بعلت کم بودن تعداد رادیاتور این کار راانجام داده ومشکلی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # زرین 1399-10-08 14:33
سلام
پمپ پکیج بوتان مدل گراندفوس باز کردم
یادم رفته فاز و نول کدام بود
اگر راهنمایی بفرمائید
سیم زرد،آبی و قهوه ای را چطور وصل کنم، ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-09 09:34
سلام،سیم زرد را به ارت که باعلامت چهار خط هست متصل کنید آبی به Nیا نول وقهوه ایی به L یا فاز متصل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اکبر 1399-10-08 16:36
باسلام وخسته نباشید
رادیاتورها ی خونمون سرد بود،یک سرویسکار اومد اول هواگیری رادیاتورها را انجام داد،بعد صافی آب،بعد ثانویه را بردند برای شتشو،بعد یه نگاهی هم به پمپ کردند،باز هم رادیاتورها یه کمی جزئی گرم بودند،علت ضعیف بودن سرعت مکش میتونه از چی باشه،آیا واقعا پمپ خراب شده ،و علت داغ شدن پمپ میتونه از چی باشه، آیا پمپ قابل تعمیر است؟
ممنون از لطفتون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-10-09 09:34
سلام،بعضی از پمپها را میتوان با تعویض روتور تعمیر کرد ،علت گرمایش کم میتونه از باز بودن بای پاس دستگاه ویا خرابی لوازم شیرسه طرفه هم باشد،داغ بودن پمپ علت خرابی نیست چون پمپ در زمستان دائم روشن است ودر چرخش آب گرمایش میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین 1399-10-10 23:50
سلام پمپ گیرپاج کرده با جرم گیری هم روان نشد چطوری میتونم شافت بیرون بیارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-11 09:58
سلام،دوست عزیز این کار تخصصی میباشد وباید حتماً در این زمینه اطلاعات وتجربه داشته باشید توصیه میکنم جهت جلوگیری از مخارج اضافی این کار را به تعمیر کار پمپ واگذار کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # قاسمی آشجردی 1399-10-16 20:19
سلام وقت بخیر چرا کاسگی پمپ پکیج سوراخ می شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-10-17 09:22
سلام،منظور شما احتمالاً هوزینگ پمپ میباشد وبعلت خرابی پروانه روتور ویا اینکه روتور پمپ با هوزینگ همخوانی ندارند احتمالاً سوراخ میشود ،مشکل توسط سرویسکار باید بررسی ورفع شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد علی بیژنی ناطق 1399-10-18 07:58
سلام امروز صبح آب سرد رو که باز کردم از پکیج یه صدایی بلند شد وقتی رفتم دیدم آب پاشیده به زیر دستگاه و خیلی کم بوی سوختگی میاد. چکار باید بکنم
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-19 01:03
سلام،برق ورودی دستگاه را قطع کنید وسریعاً با یک سرویسکار جهت بررسی ورفع مشکل دستگاه تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا 1399-10-18 17:25
با سلام یک دستگاه پکیچ تاچی سری cدو مبدل دارم میخاستم بدونم میشه بخاطر صرفه جویی در مصرف برق و استهلاک کمتر پمپ پکیج را در حالت خاموش و روشن قرار داد یا باید دایما روشن باشد ضمنا این دستگاها از روی تنظیمات برد این قابلیتو رو داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-19 20:45
سلام،پمپ دستگاه در زمستان دائم روشن میباشد تنها در یک صورت میتونید این کار را انجام دهید وآن نصب ترموستات اطاقی است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صادق 1399-10-27 02:18
سلام خسته نباشید
من دوتا سوال دارم
یکی اینکه موتور پکیج خراب شد عوضش کردم ویلو بود گراندفوس گذاشتم این مشکلی نداره ؟ و اینکه میگن بین 5 تا 7 درجه دمای پکیج کمتر میشه درسته؟
بعد موقع که عوض کردم عالی بود الان چند روزه پائین شوفاژ سرد میشع و آب داغ ک باز میکنم اب ولرم میاد البته گاهی ام داغ میشه
میشه راهنماییم کنید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-27 10:16
سلام،ویلو چپ گرد هست واگر گرانفوس چپ گرد با همان مشخصات پمپ قبلی بسته باشید مشکلی نداره دور پمپ ها براساس توان یکی میباشد وعلت سرد و گرم شدن میتونه بعلت رسوب در مدار ویا گرفتگی دودکش وخرابی پرشر هوا باشه توصیه میکنم از سرویسکار جهت رفع مشکل کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شهروز 1399-10-29 15:02
سلام.
میخواستم بدونم روشن نشدن شعله بلند به چه عواملی بستگی داره . چون من یکی از فیشها رو که در میارم و شعله کوتاه رو تنظیم میکنم بعد از نصب فیش توی هیچ حالتی شعله بزرگ نمیاد تو سرویس. البته تنظیم فشار گاز از روی سیت رو بلدم.ممنونم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-29 21:14
سلام،با باز کردن مهره ۱۰ ونگهداشتن پیچ قرمز روی شیر شعله بلند تنظیم میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اسماییل 1399-10-30 10:49
پمپ ویلو صدای نا هنجار داره طبق نظر تعمیر کار رو تور خرابه روتور موجود نیست باید پمپ تعویض بشه بعضی سایت هانوشتن روتور توسط تراشکار قابل تعمیره و با سر وته کردن چینی داخلش لقی بر طرف میشه راهنمایی می خوام
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-30 15:39
سلام،در بعضی مواقع این تعمیر جواب میدهد ولی بهترین کار تعویض پمپ میباشد تجربه این کار را بسیار داشته ام وتوصیه بنده تعویض میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ساویز 1400-01-24 22:21
سلام. وقتی که شیر آب گرم رو باز می کنم .مشعل پکیج روشن میشه و فشار بار ناگهان میره رو عدد ۳ و از پمپ صدای خرخر میاد و بعدش فشار بار یهو قطع می کنه و میاد پایین و پکیج چراغ قرمزش روشن میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-01-25 10:45
سلام،این اشکال بعلت گرفتگی ورسوب در مدار یا دستگاه و یا خرابی پمپ میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1400-01-25 14:33
سلام...وقتی پکیج روشن کردم فشار به صورت ناگهانی بالا رفت...سرویس کار که اومد گفت داخل پمپ آب رفته و سیم پیچش سوخته‌‌‌‌...میخواستم ببینم علت آب رفتن داخل سیم پیچی پمپ چیه،؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-01-26 14:24
سلام،میتونه از خرابی اورینگ دور روتور پمپ باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید 1400-02-29 12:47
سلام
خسته نباشید
پروانه پمپ پکیج برعکس می‌چرخد علت چیست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-29 19:09
سلام ،اگر پمپ را تعویض نکرده اید احتمالاً سر سیمهای داخل موتور برعکس متصل شده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اله ياري 1400-04-24 00:20
سلام اگه روترپمپ سوراخ بشه ايااحتمال برق گرفتگي موقع استفاده ازآب مصرفي وجودداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-04-24 19:39
سلام،در صورت سوراخ شدن روتور پمپ از کار میافتد وکار پکیج دچار اختلال میشود والبته خیر در مصرف آب برق گرفتگی ایجاد نمیشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلیل بابایی 1400-07-15 00:26
سلام .
این که در پکیج های دو مبدله در حالت زمستانه پمپ دائم در حال کار ، آیا به پمپ آسیب نمی بیند . وعلت فاصله زمانی کوتاه اتومات پکیج های دو مبدله نسبت به تک مبدله بخاطر دائم کارکردن پمپ آن باشد .
سوال دیگر این که پکیج ما خارج از ساختمان قراردارد . آیا میشود فن انرا حذف نمود (بخاطر صدا ).
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # حسین فاضلی 1400-07-17 09:32
سلام،پمپ های پکیج مناسب این نوع استفاده در نظر گرفته میشوند وجهت خاموش شدن استهلاک کمتر پمپ میتونید از ترموستات اطاقی استفاده کنید در مورد قطع کردن فن پکیج فن دار !!!!!لطف کنید در صورت عدم آگاهی در مسائل فنی هیچگونه تعییراتی در دستگاههای برقی وخصوصاً گازی ایجاد نکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین معینی پور 1400-08-04 10:09
سلام
پمپ پکیج بوتان با برند گرند فوس قابلیت تعمیر داره؟در صورت سوختن سیپیچ روتور امکان تعمیر داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-08-05 12:25
سلام،اگر روتور صدمه دیده باشد میتونید آنرا تعویض کنید ولی از نظر اقتصادی وفنی تعویض کامل پمپ منطقی تر میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جلیل 1400-08-23 18:38
باسلام وخسته نباشید . پکیج ما در بیرون از ساختمان قراردارد شیلنگ حصیری رفت و برگشت زیر پکیج رو با عایق فوم سفید ، عایق کاری نمودم .
مشکلی که برای پکیج و سیستم ایجاد نمی کند ؟
ازاین جهت پرسیدم در جایی ندیده بودم در روز های سرد خیلی مفید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1400-08-24 21:00
سلام،جهت جلوگیری از یخزدگی در زمستان بسیار کار مناسبی میباشد واین توصیه من به همه است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا ادینه 1400-09-14 00:14
سلام استاد محترم ما موتور پکیج راعوض کردیم ولی از پشت موتور اب میریزه فشار میاد پایین لطفا ما را راهنمایی کنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-09-14 14:15
سلام،اکر منظور شما از موتور پمپ میباشد احتمال خرابی واشر هوزینگ پشت پمپ یا خرابی پشت پمپ است وباید حتماً رفع شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابو زید 1400-10-14 00:55
سلام یه قطعه‌ای از شیره سه طرفه خراب شده کسی یکی از دوستان شماره شو بده فیلموش براش بفرستم لطفا ممنونم منتظر جوابتنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعیده جلالیان 1400-10-14 06:50
سلام وقت بخیر
شما می تونید فیلم مورد نظرتون رو داخل کانال تگرامی "پرسش و پاسخ های تاسیساتی" گروه تاسیسات 24 ساعته به آدرس https://t.me/piping24group قرار بدید تا متخصصین در کمترین زمان ممکن جواب شما رو بدهند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمود 1400-10-26 01:05
سلام.من پمپ دستگاهم یه صدای بدی میداد تعمیرکار متفرقه اومد گفت باید تعویض بشه،وقتی بست سر جاش مشکل صداش حل شد اما گفت اگر پمپ از کار بیوفته فشار میره بالا و سرریز میکنه اب،درست گفته؟انقدر ضد و نقیض حرف زد نتونستم اعتماد کنم،البته وقتی اب گرم باز کردم حجم زیادی اب سیاه اومد تا درست شد اگر جواب بدید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-10-26 14:34
سلام،سرویسکار صحیح فرموده اند وبا از کار افتادن پمپ فشار مدار بالا خواهد رفت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرهاد 1400-10-30 17:17
سلام
در حالت تابستانه پمپ پکیج یکسره کار میکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-11-02 10:53
سلام،خرابی پتانسیومتر تغییر حالت دستگاه میتونه علت مشکل باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن