چنانچه برای شما نیز این سوال مطرح شده است که کولر گازی روزانه چند ساعت روشن باشد تا به دستگاه فشار وارد نشود، برای یافتن پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

 

امروزه در اکثر مناطق کشور که دارای اقلیم آب و هوایی گرم و مرطوب هستند، از انواع کولر گازی اسپلیت، کولر گازی پنجره ای و داکت اسپلیت به منظور تامین سرمایش و گرمایش محیط استفاده می شود.

به منظور مقایسه بهتر کولر گازی اسپلیت با پنجره ای مقاله کولر گازی اسپلیت بهتر است یا پنجره ای را مطالعه کنید. همچنین در صورت نیاز به تهیه کولر گازی و کسب اطلاع از قیمت خرید این وسیله، بر روی لینک خرید کولر گازی از دیجی کالا بزنید.

 یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است به دلیل افزایش بازدهی دستگاه و کاهش هزینه های جانبی آن برای کاربران این وسیله ایجاد شود این است که کولر گازی روزانه چند ساعت روشن باشد بهتر است؟

یا به بیانی بهتر مدت زمان روشن بودن کولر گازی در طول شبانه روز چقدر است؟ آیا می توان از کولر گازی به صورت دائم استفاده کرد؟ آیا در این صورت مشکلی برای قطعات دستگاه رخ نمی دهد؟

بهترین راه استفاده از کولر گازی با در نظر گرفتن افزایش بازدهی دستگاه چیست؟ اینکه دائم آن را روشن و خاموش کنیم یا وسیله دائماً در حالت روشن مشغول به کار باشد؟

با مطالعه ادامه این مطلب می توانید به پاسخ تمامی پرسش های فوق برسید، پس با ما همراه باشید.

 

آیا کولر گازی می تواند به صورت دائم روشن باشد؟

پاسخ به این سوال در واقع ارتباط مستقیم با چند فاکتور مهم در کولر گازی دارد، که از جمله این فاکتورها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

با توجه به موارد ذکر شده می توان اینطور برداشت کرد که، چنانچه کولر گازی کیفیت بالایی در قطعات به کار رفته داشته باشد، میزان برق ورودی به دستگاه بدون نوسان باشد و در نهایت به سرویس مرتب کولر گازی توجه شود، می توان از این وسیله به طور دائم استفاده کرد.

منظور از استفاده دائم از کولر گازی یعنی دستگاه به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته در حالت روشن قرار داشته باشد.

چرا که اصولاً کولر گازی با توجه به کمپرسور به کار رفته در ساختمان خود می تواند مانند سایر وسایل دارای کمپرسور و گاز مبرد همچون یخچال فریز بدون وقفه روشن باشد، بدون اینکه مشکلی برای قطعات آن ایجاد شود.

اما سوال مهمتری که وجود دارد این است که آیا این روش استفاده از کولر گازی مقرون به صرفه است و هزینه های جانبی دستگاه را افزایش نمی دهد؟

به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم مزایا و معایب روشن بودن دائمی کولر گازی را بررسی کنیم.

 

معایب و مزایای روشن بودن طولانی مدت کولر گازی

  • افزایش احتمال آتش گرفتن کولر گازی

یکی از معایب مهمی که در زمینه استفاده طولانی مدت از کولر گازی وجود دارد، افزایش احتمال آتش گرفتن کولر گازی به دلیل اتصالی کردن برق دستگاه به علت افزایش بار ورودی بر این وسیله است.

دقیقاً به همین دلیل است که در ابتدای متن گفتیم اگر برق ورودی به کولر گازی دارای قدرت کافی برای ساپورت وسیله است، می توان کولر گازی را به طور دائم روشن نگه داشت.

این مشکل یعنی افزایش بار کولر گازی بیشتر مواقعی ایجاد می شود که هوا بسیار گرم است و سایر کاربران در همسایگی شما از کولر گازی در حالت پرقدرت آن استفاده می کنند.

همچنین وقتی کولر گازی عمر خود را کرده و یا به برق بیشتری برای روشن بودن نیاز دارد. در این حالت میزان ولتاژ برق ورودی به دستگاه کم و زیاد می شود، سیستم داغ کرده و به احتمال زیاد دچار آتش سوزی می شود.

به همین دلیل است که از نظر بسیاری از متخصصین تهیه و استفاده از محافظ کولر گازی توصیه می شود. مطالعه مطلب راهنمای خرید بهترین محافظ کولر گازی پنجره ای می تواند در این خصوص مفید باشد.

 

  • کاهش هزینه های برق پرداختی

از نظر بسیاری از متخصصین یکی از مهمترین مزایای روشن بودن کولر گازی به طور دائم این است که این حالت می تواند حتی باعث کاهش هزینه های برق پرداختی ساختمان شود.

با این توضیح که از نظر منطقی بهتر است زمانی که در منزل حضور نداریم، کولر گازی خاموش باشد و بعد از ورود برای روشن کردن دستگاه اقدام شود.

اما توجه داشته باشید که وقتی در روزهای بسیار گرم تابستان به سر می بریم و قبل از خروج از منزل کولر گازی را خاموش می کنیم، مقدار بسیار زیادی گرما و رطوبت در داخل ساختمان به دلیل خاموش بودن کولر گازی جمع می شوند.

بنابراین وقتی بعد از ورود به منزل کولر گازی را روشن می کنیم، دستگاه باید تحت فشار بالایی برای سرد کردن محیط کار کند. چون میزان گرما و رطوبت داخل ساختمان در سطح بالاتری از حالت های معمولی قرار گرفته است.

در نتیجه در این حالت نیز احتمال داغ شدن کمپرسور کولر گازی وجود داشته و علاوه بر این به دلیل فشار بیش از حدی که به دستگاه وارد می شود، میزان برق مصرفی کولر گازی نیز به صورت تصاعدی بالا می رود.

حتی میزان قدرت سرمایش دستگاه نیز با وجود تلاش کولر گازی برای خنک کردن محیط تا ساعت ها به شکل چشم گیری کاهش پیدا می کند.

در مقابل چنانچه با در نظر گرفتن توان برق ساختمان، میزان کیفیت قطعات دستگاه و همچنین انجام به موقع سرویس دستگاه، کولر گازی به صورت دائمی روشن باشد، هیچ مشکلی برای آن رخ نمی دهد.

چرا که کمپرسور کولر گازی که در واقع قلب سیستم به شمار می آید، دارای سیستم قطع کن می باشد که ریتم کار کردن دستگاه را با توجه به دمای دریافتی از ترموستات تنظیم می کند.

لذا اگر کولر گازی دائماً روشن باشد، به محض اینکه دمای محیط به اندازه کافی سرد شد، دستگاه به صورت اتومات خاموش شده و در حالت فن قرار می گیرد.

در نتیجه از داغ کردن کمپرسور پیشگیری شده و ساختمان بیش از اندازه گرم یا سرد نشود.

با این توضیح کاملاً مشخص می شود که روشن بودن دائمی کولر گازی با در نظر گرفتن فاکتورهای مهم برای این منظور که در قسمت فوق ذکر شد، نه تنها به دستگاه آسیب نمی زند، بلکه از ورود آسیب های بیشتر به قطعات مهم کولر گازی از جمله کمپرسور آن نیز پیشگیری خواهد کرد.

به حدی که در طولانی مدت میزان مصرف برق کولر گازی کاهش یافته و باید هزینه های کمتری را بابت قبض برق ساختمان بپردازید.

کولر گازی روزانه چند ساعت روشن باشد1

نحوه افزایش بازدهی کولر گازی

حال سوال مهم اینجاست که با توجه به مطالب ذکر شده چطور می شود از کولر گازی به صورت بهینه استفاده کرد؟

استفاده بهینه به معنی بهره مندی از بازدهی بالای کولر گازی در کنار مصرف کم برق در این وسیله است.

در تکمیل مطلب روش های بهبود عملکرد کولر گازی می توان اینطور گفت که نصب ترموستات های هوشمند در ساختمان می تواند در حد بسیار بالایی در استفاده بهینه از کولر گازی موثر باشد.

چرا که ترموستات هوشمند می تواند کولر گازی را بر اساس میزان دمای محیط برنامه ریزی کرده و مدت زمان روشن بودن کولر گازی را تنظیم کند.

لازم به ذکر است که در صورت استفاده از ترموستات های هوشمند کولر گازی می توان دستگاه را از راه دور نیز تنظیم کرد، به شکلی که قبل از رسیدن به منزل کولر گازی روشن شود.

در این حالت دیگر نیاز نیست به صورت دستی برای روشن و خاموش کردن کولر گازی اقدام شود، بلکه این کار توسط ترموستات هوشمند صورت می گیرد.

شما در تصویر ذیل نمونه ای از ترموستات های هوشمند قابل نصب بر روی دیوار را ملاحظه می کنید که در سایت دیجی کالا با قیمت مناسب موجود است.

جهت مشاهده و خرید سایر ترموستات های هوشمند اتاقی بر روی خرید ترموستات دیجیتال دما از دیجی کالا بزنید.

کولر گازی روزانه چند ساعت روشن باشد2

عوامل موثر در مدت زمان روشن بودن کولر گازی

همانطور که در قسمت فوق نیز ذکر شد، حتی اگر کولر گازی به صورت دائم روشن باشد، نیز دستگاه طوری تنظیم شده است که بعد از مدت کوتاهی در حالت اتومات قرار می گیرد.

حالت اتومات به این صورت است که کمپرسور کولر گازی خاموش شده و دستگاه فقط روی فن کار می کند. با این کار از قطعات داخلی کولر گازی به منظور پیشگیری از داغ کردن نیز محافظت می شود.

مدت زمان کار کردن کولر گازی در زمان روشن بودن آن در حالت عادی بین 15 تا 20 دقیقه است.

یعنی در فقط در طول این مدت است که کمپرسور کار می کند و مابقی کار کردن دستگاه در حالت فن خواهد بود، که این روند به صورت چرخه ادامه دارد.

البته بعضی از مواقع مشاهده شده است که کولر گازی کمتر یا بیشتر از بازه زمانی ذکر شده کار کند.

در قسمت ذیل به برخی از عوامل موثر در مدت زمان روشن بودن کولر گازی اشاره کرده ایم:

  • بالا بودن دمای بیرون از ساختمان باعث می شود کولر گازی بیش از حد تعیین شده در حالت کار کردن کمپرسور باقی بماند.
  • پایین بودن درجه ترموستات دستگاه سبب طولانی تر شدن مدت زمان کار کردن کمپرسور کولر گازی می شود. بنابراین می توان با تنظیم کردن دمای ترموستات در دمایی بالاتر مدت زمان روشن بودن کولر گازی را کاهش داد.
  • میزان ظرفیت کولر گازی عامل مهم دیگری است که بر مدت زمان روشن بودن کولر گازی موثر است، به عنوان مثال اگر انتخاب ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ باشد، دستگاه کمتر از 10 دقیقه کار می کند.

       نقص این حالت نیز به این صورت است که رطوبت زدایی از محیط به طور کامل انجام نگرفته و شما باز هم احساس گرما می کنید.

       در مقابل اگر ظرفیت کولر گازی کمتر از متراژ محیط باشد، دستگاه باید مدت زمان بیشتری در حالت کار کردن کمپرسور روشن باقی بماند، در نتیجه احتمال داغ کردن کولر گازی بیشتر می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مطلب راهنمای خرید بهترین کولر گازی بر اساس متراژ را مطالعه کنید.

  • توجه یا عدم توجه به سرویس کولر گازی نیز عامل مهم دیگری است که در کار کردن دستگاه در بازه استاندارد 15 تا 20 دقیقه آن موثر است.
  • متراژ ساختمان تعیین می کند که کولر گازی تا چه حد روشن باقی بماند.

      طبیعتاً هرچه متراژ ساختمان بیشتر باشد، مدت زمان روشن بودن دستگاه نیز طولانی تر می شود، مگر اینکه از کولر گازی با ظرفیت متناسب با متراژ ساختمان استفاده شود.

  • در نهایت مقدار عایق بودن ساختمان را می توان عامل مهم دیگری در مدت زمان روشن بودن کولر گازی دانست. هر چه درزها و فضاهای باز ساختمان بیشتر بسته باشند، کولر گازی باید کمتر روشن باقی بماند.

کولر گازی روزانه چند ساعت روشن باشد3

 

نتیجه گیری:

با توجه به مطالب ذکر شده می توان اینطور نتیجه گیری کرد که مدت زمان روشن بودن کولر گازی وابسته به عوامل مختلفی همچون میزان کارایی دستگاه، توان برق ساختمان و سالم بودن قطعات دستگاه است.

به این صورت که اگر تمام شرایط ذکر شده در مورد کولر گازی در حالت عالی باشند، کولر گازی می تواند به صورت دائمی در حالت روشن باقی بماند.

در این حالت نه تنها مشکلی برای دستگاه رخ نمی دهد، بلکه میزان مصرف برق کولر گازی و احتمال آسیب رسیدن به قطعات آن از جمله کمپرسور کاهش پیدا می کند.

در این بین همچنین گفتیم شرط استفاده بهینه از کولر گازی لزوم نصب ترموستات های هوشمند است که بتوان با کمک این وسیله روشن و خاموش شدن کولر گازی و دمای آن را به راحتی و بدون هیچگونه خطایی تنظیم کرد.

هر چند عوامل دیگری همچون دمای ترموستات، میزان ظرفیت دستگاه، مقدار متراژ ساختمان، نحوه عایق کاری بنا و حتی میزان دقت به سرویس دستگاه بر اساس چک لیست نگهداری و سرویس کولر گازی می توانند در مدت زمان روشن بودن کولر گازی موثر باشند.

بنابراین اگر می خواهید از کولر گازی با بهترین و بالاترین حد بازدهی آن استفاده کنید، بهتر است به این نکات توجه کرده و بر اساس آن ها مدت زمان روشن بودن کولر گازی را تنظیم کنید.

مثلاً اگر می دانید کولر گازی عمر خود را کرده و مصرف برق بالایی دارد، لازم نیست در مواقعی که در منزل حضور ندارید، دستگاه را در حالت روشن قرار دهید.

با این حال توصیه ما این است که قبل از راه اندازی کولر گازی از یک سرویسکار کولر گازی به منظور بررسی بیشتر دستگاه دعوت کنید.

ایشان می توانند با توجه به شرایط عمومی دستگاه و همچنین شرایط ساختمان مدت زمان روشن بودن کولر گازی را تعیین کنند.

علاوه بر این سرویسکار می تواند مشکلات احتمالی در دستگاه را زودتر شناسایی کرده و اقدامات لازم به منظور سرویس کولر گازی را انجام دهد.

کولر گازی روزانه چند ساعت روشن باشد4

مجموعه تاسیسات 24 ساعته از جمله شرکت های تاسیساتی منتخب است که خدمات مختلفی در زمینه کولر گازی از جمله سرویس و تعمیر این وسیله را در سراسر تهران انجام می دهد.

بنابراین چنانچه قصد راه اندازی کولر گازی و تنظیم مدت زمان روشن بودن این وسیله را دارید و از طرفی مدت طولانی است که برای سرویس آن اقدام نکرده اید، همین الان با ما ارتباط برقرار کنید.

برای این منظور با همکاران ما تماس گرفته و یا فرم مخصوص درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

منابع انگلیسی:

منبع 1

منبع 2

منبع 3

منبع 4 

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +5 # فرهاد 1399-03-27 16:13
با سلام و تشکر از مطالب مفیدتان.
یک سوال داشتم.ما در بندرعباس زندگی میکنیم می خواستم بدونم اگه حدود یک ماه در خانه نباشیم و کولر گازی پنجره ای 18000 را 24 ساعته روشن بذاریم مشکلی نداره.کولرش اوجنرال و تقریبا نو هستش.با توجه به گرمای هوا و شرجی بودن برای جلوگیری از خراب شدن وسایل لازمه که کولر روشم باشه.ویا اگه تایمری مناسب کولر هست که بتونه در ساعاتی کولر را خاموش روشن کنه لطفا معرفی فرمایید بسیار ممنون میشم اگه راهنمایی فرمائید.با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # mohamad javad 1399-03-27 20:09
سلام کاربر گرامی شما نمیتونید کولر رو دائم روشن بگذارید اینکار خطرناک میباشد مخصوصا اگر خونه نباشید ولی همونجور که گفتید میتونید از یک برقکار کمک بگیرید تا براتون تایمر طراحی کنید تایمرهای پریزی هم موجود میباشد و میتونید تایم بدید که در ساعات خاصی خاموش یا روشن شود این نوع تایمر اول به پریز میخورد و بعدش دوشاخه کولر داخل آن میرود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مریم 1399-03-31 13:39
سلام‌ وقتتون بخیر ،سوال من اینه که اگر کولر اسپیلت درطول روز چندبارخاموش وروشن بشه مثلا شب تاصبح روشن باشه وصبح خاموش کنیم تاظهر که هواگرم میشه دوباره روشن وعصر خاموش کنیم .....این برای کولر ضررداره کولر اسپیلت مارک گری هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +15 # mohammad 1399-03-31 15:00
سلام خیر مشکلی ندارد واگرکولر اینورتر باشد وبرنامه automatic تنظیم شده باشد نیاز به خاموش کردن ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Mehdi 1399-07-22 11:46
سلام.. خسته نباشید.. سوال اساسی دارم و در یک جمع که دوستان ام اکثرا اهل فن و کولر بودند بحث شد..
سوال:
آیا درجه کولر فرضا که هوای اتاق سرد باشه، روی 27یا28 قرار بدیم که آف بشه بهتر یا کولر خاموش کنم بهتر؟
منظور اینکه کدام روش به کولر و کنتاکتور آسیب نمیزنه..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # mohamad javad 1399-08-27 04:26
سلام کاربر گرامی معمولا برای خاموش کردن کولر گازی اکثرا عادت دارن که دکمه پاور رو میزنن و خاموش میکنن که اینکار هم مشکلی بوجود نمیاره ولی برای خاموش کردن کولر گاری بهتر است که با بالا بردن دما کولر رو خاموش کنیم مثال اگر دمای کولر رو بر روی 18 گذاشتید و میخواهید آن را خاموش کنید بهتر است دما رو زیاد کنید و بر روی 24ببرید با اینکار کولر رو میتونید خاموش کنید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # زینب فاریابی 1399-03-31 18:08
کولر گازی اسپلیت روزانه چندساعت باید روشن باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # mohamad javad 1399-03-31 21:48
سلام کاربر گرامی اینگه هر چند ساعت یعنی 4ساعت به مدت 1ساعت خاموش باشه هم در پول برق صرفه جوئی کردید و هم در بیشتر شدن عمر کولر کمک کردید ولی اگر منطقه ای که زندگی میکنید گرما ببش از اندازه ای دارد مشکلی نداره که ساعات بیشتری روشن بمونه و کار کنه فقط به دلیل اینکه آسیب نبیند و پشت هم کار نکند بهتره که استراحت بدید به کولر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # فری 1399-04-06 14:15
چرابعدازخاموش کردن کولردرحالت سرمایشی سریعابه گرمایشی تبدیل میشود یعنی بادگرم میدهدوبایدبادکمه کلین کولرراخاموش کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Ahmad moodi 1399-10-25 22:39
مورد ندارهد.برخی از دستگاه ها گرمای موتور رو از این طریق خارج میکنن از دستگاه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # افسانه 1399-04-09 23:08
درود و ارادت خدمت شما
وقت شما بخیر ...
من اسپلیت سامسونگ دارم ، سوالی که ازتون دارم این است که آیا هنگام روشن شدن اسپیلیت باید تمام پنجره ها و درب ورودی آپارتمان را کاملا بست و هیچ درزی نباید باز باشه تا خونه خنک بشه !؟ زیرا بارها به من تاکید شده که اگه پنجره منزلم هنگام روشن شدن اسپلیت باز باشه موتورش می سوزد !
ولی گاهی مشاهده کرده ام برخی مغازه ها که اسپلیت یا کولرگازی دارند باوجود اینکه درب ورود و خروج مغازه شون برای مشتریان کماکان باز بوده ، فضای داخلی مغازه خنک بوده !
ممنون میشم تفاوت بین این دو خنک کننده اسپلیت خانگی و غیرخانگی راپاسخ بدهید زیرا ما همگی میدانیم وقتی پنجره یا دریچه ای از منزل باز بشه , اون فضا با کمک اسپلیت یا کولر گازی سریع تر خنک میشه و جریان هوا بخوبی جابجا میشه!
فقط دل نگرانی ام این است آیا واقعا موتور یا کمپرسور اسپلیت ها با بازشدن دریچه یا پنجره ای ؛ می سوزد یا نه ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # مجید 1399-04-10 14:00
دوست عزیز سلام کولر گازی مثل کولر آبی نیست که لازم باشه پنجره ای باز باشه اگر پنجره باز باشه کولر گازی هر چقدر زور میزنه نمیتونه محیط را به دما برسونه و یکسره کار میکنه در مغازه ها یا کولر یکسره کار میکند یا ظرفیت کولر را بالاتر میگیرند که استهلاک کولر را بالا میبرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محبوبه 1399-04-19 21:34
سلام ببخشید من مجبورم روزی ۵بار کولر خاموش و روشن کنم چون اتاق خیلی سرد میشه و درجه هم روی کمترین حالت میزارم ولی وقتی روی ۲۵ به بالا می‌زارم بعد از یک ساعت کولر خود بخود خاموش میشود و بعد از ۵ثانیه خودبخود روشن میشود حالا این مشکلی داره یا نه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مصطفی اسماعیلی 1399-04-28 09:33
با سلام کولر گازی دارای ترموستات می باشد و زمانی که به دمای تنظیم شده می رسد خودکار خاموش می شود. شما به جای اینکه به دستکاه اجازه دهید که این کار را اتوماتیک انجام دهد به صورت دستی عمل می کنید. اتومات کردن دستگاه و خاموش روشن شدن در زمان رسیدن به دمای تنظیم شده طبیعی می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # Ebrahim 1399-04-20 08:09
سلام ، وقت شما بخیر
کولر گازی ۳۰۰۰۰جنرال دارم واسه هال و پذیرایی ۸۰ متری(با آشپزخانه) ، خیلی خوب خنک میکنه محیط رو ، اما دقت کردم یکسره کمپرسورش روشنه و اصلا آف نمیکنه ،به همین خاطر منم معمولا دما رو رو ۲۴ میزارم و بعد از چهار ساعت روشن بودن ، یک ساعت خاموشش میکنم و بهش استراحت میدم.
خواستم ببینم اینکه مدام روشنه خطری نداره ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +9 # mohammad 1399-04-22 22:51
سلام خیر ولی می تـانید روی auto clean تنظیم کنید وبین دما 18تا 24به دلخواه تنظیم کنید، دستگاه بطور اتو مات در درجه مد نظر اف خواهد نمود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # محسن 1399-04-20 22:37
سلام.قربان من در یزد ساکن هستم و بدلیل خشکی و گرمای هوا ،آیا انتقال آب کندانس توسط شلنگ بر روی شبکه پنل خارجی باعث بهبود در عملیات بهتر خنک کردن کولر میشود یا نه؟؟
خواهشمندم مرا راهنمایی نمایید
متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohammad 1399-04-22 22:51
سلام خیر، شما اگه امکان دارید سایه بان تهیه نماید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # فرشاد 1399-04-24 13:07
سلام وققتون بخیر ببخشید اینکه میگید کولر برای کارکرد بهتر روی حالت اتو باشه منظورتون اتوکلین هست؟؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # علی 1399-04-31 02:50
سلام وقت بخیر
آیا زمانی که اسپیلت روی سرمایشی است .
دکمه ی گرمایشی را بزنیم مشکلی پیش میاد یا نه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1399-09-23 21:31
سلام کاربر گرامی بله فشار زیادی به کمپرسور وارد میشه و احتمال جامپ کردن کمپرسور هستش اصلا برای چه کاری میخواهید اینکار رو انجام دهید کولر گازی در فصل تابستان بر روی سرمایشی کار میکند و زمستان بر روی گرمایشی کار میکند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # معتقد 1399-04-31 14:14
باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت عزیزان سوال من این است که زمان کارکردوزمان خواب موتورکولرگازی درمتراژمتناسب باتوان موتورودردمای ۲۷درجه چه مدت بایدباشد؟خیلی متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # Ahmad moodi 1399-11-22 21:27
باسلام در دستگاه های مخلف این عدد متقیر هستش.به دفترچه راهنمای دستگاه رجوع کنید کاملا درموردش توضیح داده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # همایون 1399-05-10 15:27
با سلام، امسال در دومین تابستان از یک کولر مارک ایوولی 18000 برای یک فضای حدودأ 55 متری استفاده میکنم و اخیرأ مدتیست که کولر در هر شرایطی که معمولأ برای دمای 22 تا 24 درجه و با سرعت کم یا متوسط تنظیم میشود خود به خود و دائم صدای پرتاب باد با سرعت بالا که یعنی برای دقایقی ناگهان (هو هو) میکند و باز کند میشود و مجددأ صدای باد بالاتر رفته و باز کند میشود و این حرکت همچنان برای مدتی نامعلوم تکرار شده و بعد هم برای مدتی کاملأ عادی میشود و این چرجه بی وقفه ادامه پیدا میکند و این البته تابحال تأثیری بر دمای داخلی نداشته و دما را که دائمأ زیر نظر دارم با کار کرد عادی یک کولر مطابقت میکند و فقط شنیدن صدای این نوع کار کردن آن من را بفکر وا میدارد. لازم به توضیح است که کولر را اصولأ همیشه پس از حدودأ هشت تا دَه ساعت کار برای حداقل دو تا سِه ساعت خاموش میکنم. خواهش میکنم در صورت امکان منرا راهنمائی بفرمائید و پیشاپیش از وقتی که برای من صرف میکنید سپاسگزارم. همایون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # mohamad javad 1399-09-13 01:50
سلام کاربر گرامی این نوع پرتاب باد معمولا در کولرهای اینورتر دار میباشد که با تنظیم کردن نوع پرتاب باد از روی کنترل میتونید پرتاب بادی رو به صورت عادی ببرید با زدن دکمه mode کولر را بر روی cool قرار داده و با زدن دکمه fan باد کولر را بر روی high , mid, low یکدام از این سه نوع قرار دهید و باقی تنظیمات رو دست نزنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیل 1399-05-30 19:00
سلام وقت بخیر من تازه کولرجنرال30000هزارخریدم درمان اول شب تا صبح وازساعت1تا5 روشن میکردیم ولی وحشتناک پول برق آمده به نظرشما چه کار باید کنم و چه تنظیماتی انجام بدهم تا مصرف کم بشود
چون راهنمایی کردندکولرخاموش نشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کاظم 1399-06-15 04:22
سلام وقت بخیر. کولرگازی ذاتا وسیله ی پر مصرفیه.مخصوصا ۳۰۰۰۰ باید مصرف رو مدیریت کنید. درب و پنجره ها زیاد باز نشه که محیط زودتر به دمای ایده آل برسه. توی اوج مصرف استفاده نشه و با کنترل زیاد استفاده نشه و دما رو خیلی بالا پایین نکنید. به دمای ایده آل و نرمال خودتون برسید و دیگه خیلی کم و زیاد نکنید چون هر دکمه ای که بزنید یک فرمان جدید به دستگاه هست و توی مصرفش تاثیر گذاره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رامین 1399-07-02 21:19
سلام، کولر گازی پنجره ای ورپول داریم، حالت آف اون بین بخش فن و گاز قرار داره، برای روشن کردن چیکار باید بکنیم؟
مستقیم روی گاز با دور بالا یا ابتدا روی فن و سریع از آف رد کنیم و روی گاز بیفته؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1399-09-15 22:19
سلام کاربر گرامی برای روشن کردن نیازی نیست اینکارها رو بکنید کولر رو یکسره روی گاز روشن کنید نیازی نیست که اول بذارید روی فن و بعد از روی خاموش سریع رد کنید و بذارید روی گاز کولر های پنجره ای به این صورت میباشد که دو گزینه دارد فن و کولر،، گزینه فن مانند پنکه عمل میکند و در زمانی که هوای خونه مطلوب است یا اینکه نمیخواهید باد سرد زیادی بزند آن را انتخاب میکنید و گزینه کولر رو وقتی انتخاب میکنید کولر به همراه گاز کار میکند و باد سرد میزند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Masud 1399-07-03 09:54
سلام خسته نباشین کولر گازی پنجره ای ۱۸۰۰۰تو خونه به متراز۶۶ متر گذاشته شده الان یه یه ماهی متوجه شدم کمپرسورش هر ۷ تا ۸ دقیقه کار کردن رو کولر به مدت یک دقیقه میفته رو فن و باز دوبازه شروع به کار میکنه میشه راهنماییم کنید مشکل از کجاست ما تو استان بوشهر زندگی میکنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohammad 1399-07-06 21:44
سلام احتمالا در دما مناسبی تنظیم نشده ، ومشکلی وجود ندارد تنظیم دمای مناسب
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی بهرامی پور 1399-07-07 15:24
سلام
فشار گاز کولر اسپلیت 12000 اوجنرال سرد وگرم گاز R410a باید چند بار باشد و در چه حالتی (خاموش یا روشن) اندازه گیری می شود
طول لدله گاز 9 متر است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohammad 1399-11-20 14:05
سلام باید رو حالت روشن باشد و در حالت تابستانه رویه ۱۳۰psi باشد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # پارسا 1399-09-20 00:45
سلام‌ خسته نباشید محل کار بنده در طبقه دوم عرض محیط ۳متر وطولش ۶ متر است وراه پله ای به عرض اتاق وصله که به محیط بیرون میخوره وبازه من باید اسپیلت را در عرض اتاق وصل کنم‌ یا در طول با کمال تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-09-23 00:15
سلام کاربر گرامی اول از همه بهتر است کولر گازی در محیطی قرار داشته باشد که فضای آن بسته باشد و راه خروج هوا یا ورود هوا به داخل نباشد و اگر در فضای باز قرار دارد بهتر است که ورودی هوا را با پرده های مشمائی بپوشانید و اگر این کار هم ممکن نیست باید کولر را در جهتی قرار دهید که باد به سمت بیرون پرتاب نشود یعنی مخالف فضای باز قرار دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # خضر 1400-01-20 05:30
بنده ساکن شهرستان تنگستان (شهر اهرم)، استان بوشهر هستم
چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ حوالی غروب داشتم به نحوه ترموستات کولر اسپیلت اُجنرال ۳۰۰۰۰ منزلمون دقت میکردم.
دمای محیط بیرون۳۲ درجه با رطوبت ۴۱ درصد بود، و دمای تنظیمی کولر هم روی ۲۲ درجه و در حالت Cool قرار داشت. تو اون مقطعی که من رو عملکرد کمپرسور دقت میکردم بعد از ۵ دقیقه کار، کمپرسور به مدت ۳ دقیقه خاموش میشد و مجددا روشن میشد و ۵ دقیقه کار میکرد و این سیکل ادامه داشت.
میخواستم ببینم این نوع عملکرد کمپرسور طبیعیه یا اینکه مشکلی وجود داره؟!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # mohammad 1400-01-21 09:40
اگر دمایه محیط را به دمایه تنظیمی میرساند ایراد ندارد وگرنه باید خیلی موارد از نظر گاز و کثیفی و عملکرد کمپرسور و سنسور و ... چک شود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محسن 1400-02-10 17:40
با عرض سلام ممنون از سایت خوبتون
دو تا سوال داشتم
جهت اطلاع کولر ۳۶ هزار گری با توجه به اینکه زیاد سرد میکنه حتی ما درجه رو روی ۲۷ میزاریم فن هم رو کمترین پرتاب مجبوریم هر چهار ساعت در حد یک ساعت کامل خاموش کنیم آیا مشکلی ندارد ؟
سوال بعدی همون دمای ۲۷ درجه فن روی پرتاب کم داخل سالن بسیار سرده ولی دقت کردم یک ساعت اف نکرد کمپرسور ؟
در واقع کمپرسور حداکثر چند ساعت مداوم باید کار کنه اگر بیشتر شد نیاز به بررسی داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohammad 1400-02-12 14:35
سلام احتمال خرابی سنسور وجود دارد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محسن 1400-02-10 17:42
ببخشید وقتی هوای بیرون خیلی گرم نیست اگر بخوایم کمپرسور مدت زمان بیشتری رو روی اف بگذرونه بهتر روی چند درجه بزنیم ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohammad 1400-02-12 14:10
سلام رویه بالاترین درجه بزارید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محمد جلال 1400-02-18 11:41
سلام
ما کولر 30000 وست پوینت موتور بزرگ داریم
بعضی وقتا در فصل بهار که هوا در بیرون سرد است کولر اگر روی دمای کمتر از 22 باشد یخ میزند
آیا این مربوط به سردی هواس؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohammad 1400-02-20 17:59
سلام بله میتواند مربوط باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Davood 1400-03-11 10:31
سلام برای راه اندازیهداولیه کولر تاگاز کولر درست جا بخوره چقدر بایدکولر روشن باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # احمد 1400-03-16 02:36
سلام،کولر۱۸۰۰۰گری دارم،تاچندروزپیش دما روی۲۰بود کمپرسورهرچنددقیقه خاموش میشد،الان گذاشتم رودمای۲۵ولی دقت کردم کمپرسورخاموش نمیشه،ممکنه ازتنظیمات ریموتش باشه،درضمن یک ماهه کولر روخریدم،ضرری نداره؟ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1400-03-20 20:27
سلام کنترل را رویه حالت cool بگذارید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علیرضا 1400-03-16 09:38
سلام تازه اسپیلت خریدم میخاستم بدونم همه راهها و منافذ خارج شدن هوای خونه رو باید گرفت
اگه اینطوره بعد ازیک ساعت که اسپیلت روشنه هوای خونه دم میکنه
درجه معمولا روی ۲۱یا۲۰
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1400-03-20 20:27
سلام کولر گازی عملکردش مانند یخچال است باید تمامه منافذ بسته باشد و کنترل را رویه حالت cool بگذارید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جواد 1400-03-19 14:23
سلام ضمن تشکر ازشما:: آیا آف مکرر یعنی حدودا هر پنج دقیقه یک بار برای کولر گازی پنجره ای ضرر داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1400-03-20 20:27
سلام دمایه محیط به دمایه تنظیمی برسد ایرادی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن