یکی از معتبرترین برندهای تولیدکننده کولر گازی در دنیا اجنرال است که محصولات بسیار باکیفیت و البته گران قیمتی تولید می کند.

با وجود اینکه کولر گازی اجنرال اصل از قطعات باکیفیت ساخته شده است، این احتمال وجود دارد که بعد از مدتی استفاده دچار مشکل شود. به همین دلیل ما این مطلب را برای شما آماده کرده ایم تا ضمن اطلاع از مشکلات رایج کولر گازی اجنرال و روش تعمیر آن ها با کدهای خطای این وسیله آشنا شوید.

 

 

عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال

 • خنک نبودن باد کولر گازی اجنرال

در صورت مشاهده هر گونه کارکرد غیر عادی در کولر گازی اجنرال، برای مثال وقتی که کولرگازی باد خنک نمیزند و باد آن مثل باد پنکه است، حتما دستگاه را خاموش نمایید. در ادامه و در اسرع وقت به عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال خود بپردازید.

خاموش نکردن دستگاه در این موارد باعث آسیب دیدن کمپرسور کولر گازی می شود که گرانترین قطعه این وسیله بوده و معمولاً قابل تعمیر نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد عیب یابی و تعمیر کمپرسور، به مطلب تعمیر کمپرسور کولر گازی مراجعه کنید.

در کلیپ زیر با مشکلات رایج کمپرسور کولر گازی و دلایل آن آشنا می شوید.

 • کاهش سرمای باد کولر گازی اجنرال

فراموش نکنید که باید بر اساس چک لیست سرویس و نگهداری کولر گازی در فواصل زمانی منظم به سرویس کولر گازی اقدام کنید.

در صورت رفع نشدن این مشکل بعد از سرویس، علت می تواند کمبود گاز مبرد در سیستم باشد. برای رفع این مشکل مطلب طریقه شارژ کردن گاز کولر گازی اسپلیت را مطالعه کنید. همچنین می توانید کلیپ زیر را ببینید تا از دلایل نشتی گاز و راه حل آن آگاه شوید.

 • سوختن کمپرسور

سرویس نشدن به موقع کولر گازی اجنرال باعث می شود گرمای کندانسور به خوبی تخلیه نشود، در نتیجه مشکلاتی مانند بالا رفتن هزینه برق مصرفی و حتی علت داغ شدن کمپرسور پیش می آید، که نهایت آن سوختن این وسیله است.

در صورت سوختن کمپرسور، باید به تعویض و نصب کمپرسور کولر گازی جدید اقدام کنید. برای دریافت قطعه اصل کولر گازی اجنرال بهتر است به تعمیرکاران معتبر مراجعه کنید. اگر می خواهید با وظایف این قطعه حیاتی در کولر گازی مطلع شوید، مشاهده کلیپ زیر را از دست ندهید.

 • روشن نشدن کولر گازی اجنرال

 خازن قطعه الکترونیکی است که وظیفه روشن کردن و راه اندازی کمپرسور کولر گازی از حالت سکون را بر عهده دارد. اگر کولر گازی اجنرال شما به کار نمی افتد، مشکل ممکن است از خازن های آن باشد.

اگر علت خرابی از خازن کولر گازی باشد با حالت ۱ کلید فن موتور صدای هوم داده و شروع به امپر کشی می کند، ولی کمپرسور به راه نمی افتد. زیرا قطعه ای که کمپرسور را به را می اندازد؛ خازن است.

در چنین حالتی اگر فوراً فن را خاموش نکنید، موتور فن می سوزد. می توانید خازن را با دستگاه اهم متر تست کنید. در صورت خرابی خازن، معمولاً مشکل با تعویض این قطعه برطرف می شود. مطالعه مطلب نحوه راه ندازی کمپرسور کولر گازی از طریق شوک دادن به آن می تواند مفید باشد.

 • نشت آب از واحد داخلی کولر گازی اجنرال

علت آب دادن کولر گازی می تواند بر اثر تخلیه نشدن آب میعان شده روی میله های سرد کویل رخ دهد. تخلیه نشدن ممکن است به علت گرفتگی ناودان داخل واحد داخلی یا لوله تخلیه باشد.

ما نحوه رفع این مشکل را در مطلب طریقه تعویض شلنگ تخلیه آب اسپلیت برای شما توضیح داده ایم.

عیب یابی و تعمیر کولرگازی اجنرال 1

 

معنای نشانه های کولر گازی جنرال

وقتی نشانگر df یا برفک زدایی روی نمایشگر دیده می شود، کولر گازی در حالت دی فراست قرار دارد. دیفراست چند دقیقه طول می کشد و کار نکردن واحد داخلی در این حالت طبیعی است.

اگر تصویر فن موتور بر روی دستگاه نشان داده نمی شود، به این معنی است هوای اتاق سرد است و یا ترموستات روی دمای بالایی تنظیم شده است.

 

معنای کدهای خطا یا ارورهای کولر گازی اجنرال

E2 – L2: اشکال در سنسور اتاق

سنسور اتاق قطعه کوچکی است که از جنس مقاومت الکترونیکی که با تغییرات دمای خانه مقدار مقاومت آن تغییر می کند و برد الکترونیکی متوجه تغییرات دمای مکان می شود.

E3 – L1:اشکال در سنسور لوله

این قطعه مثل سنسور اتاقی یک مقاومت از نوع متغیر می باشد که پوششی از جنس مس دارد و به لوله های داخل پنل کولرگازی چسبیده و دمای لوله ها را به برد الکترونیکی اعلام می کند.

E4 – L5: وجود وضعیت غیر عادی در واحد خارجی

E5 – L6: نبود سیگنال برگشتی از موتور فن داخلی

E6: مشکل در شیر برقی:

قطعه ای که جهت شارش مبرد را عوض می کند و در کولرهایی که از هر دو حالت سرمایش و گرمایش بهره می برند، وجود دارد. این شیر می تواند دچار خرابی های الکترونیکی و یا مکانیکی شود.

تشخیص خرابی شیر برقی توسط گیج انجام می شود و برای تعویض آن بهتر است با سرویسکار کولر گازی تماس بگیرید.

عیب یابی و تعمیر کولرگازی اجنرال 2

E7: خطای سنسور خارجی یا وجود مشکل در کابل های ارتباطی بین واحد داخلی و خارجی.

E8: خطا در محافظ گرمای بالا و گرم شدن بیش از حد کولر گازی.

E9: خطا در پمپ آب.

تشخیص قطعی در مورد علت پیام های خطا توسط یک تعمیرکار حرفه ای ممکن است.

با این حال می توانید قبل از تماس گرفتن با یک تعمیرکار یا تصمیم گرفتن برای تعویض قطعه ای که پیام خطا به آن مربوط است، ابتدا شرایط قطعه مورد نظر، برای مثال در صورت دریافت ارور E2، برق ورودی به سنسور داخلی را چک نمایید و در صورت رفع نشدن مشکل، با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

در برخی موارد نیز قطعه مورد نظر سالم است و این برد کنترل کولر گازی اجنرال است که به علت خرابی سیگنال ارسال شده از قطعه مورد نظر را دریافت نمی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد عیب یابی و تعمیر برد، می توانید به مطلب تعمیر برد کولر گازی مراجعه کنید. همچنین مشاهده کلیپ زیر می تواند برای تشخیص سوختن و یا سالم بودن برد به شما کمک کند.

 

جمع بندی

در این مطلب به عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال پرداختیم. هر چند کلیات گفته شده همانند اطلاعاتی بود که در مقاله تعمیر کولر گازی گفتیم، با این حال کد خطاهای این وسیله با مدل های دیگر کمی متفاوت است.

قیمت خرید سنگین کولر گازی اجنرال به ما گوشزد می کند تا فقط از نیروهای فنی و متخصص برای تعمیر و عیب یابی این وسیله کمک بگیریم.

گروه تاسیسات 24 ساعته با همراهی جمعی از متخصصین کولر گازی در خدمت شماست تا کولر گازی اجنرال شما را به بهترین شکل ممکن مورد عیب یابی و تعمیر قرار دهد. اگر از خدمات این مجموعه استفاده کنید، می توانید از گارانتی تضمین کیفیت خدمات نیز بهره مند شوید.

در صورت نیاز به سرویس، عیب یابی و تعمیر کولر گازی اجنرال همین الان با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و یا فرم مخصوص درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید، تا مشکل شما را در اسرع وقت برطرف نمایند.

همچنین اگر قصد دارید قبل از تماس از هزینه خدمات تعمیر کولر گازی در مجموعه ما مطلع شوید، توصیه می کنیم مطالعه مقاله فرمول محاسبه هزینه سرویس و تعمیر کولر گازی را از دست ندهید.

 

خلاصه ای از آنچه در این مطلب گفتیم

 • خنک نبودن باد، کاهش قدرت سرمایش، روشن نشدن کولر، سوختن کمپرسور و نشتی آب از پنل داخلی کولر گازی اجنرال از جمله مشکلات رایج در این وسیله است.
 • اقدام به موقع در خصوص سرویس کولر گازی می تواند مانع بروز اکثر مشکلات در این وسیله شود.
 • افت قدرت سرمایش کولر گازی اجنرال به دلیل نشتی لوله ها و کاهش فشار گاز در این وسیله رخ می دهد.
 • علت اصلی روشن نشدن کولر گازی اجنرال سوختن خازن راه انداز این وسیله است.
 • اگر ناودان درین کولر گازی اجنرال مسدود شده باشد، آب حاصل از میعان آن تخلیه نشده و از پنل سرازیر می شود.

 

پرسش و پاسخ های متداول

 1. علت عدم خروج باد گرم در حالت گرمایش کولر گازی اجنرال چیست؟

خرابی شیر برقی- ایراد در سنسورهای دما- عدم تنظیم دمای دستگاه بر روی عدد مناسب

 1. علت ارور E2 در کولر گازی اجنرال چیست؟

خرابی سنسور محیطی- قطع کردن فیوز مینیاتوری برق- تنظیم نبودن مقدار مقامت سنسور

 1. نحوه تشخیص نشتی در مدار کولر گازی اجنرال چگونه است؟

برفک زدن ورودی اوپراتور- عدم تعرسق اوپراتور- مصرف آمپر بالا- گرم بودن لوله ساکشن- کم بودن اختلاف فشار لوله رفت و برگشت

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، شهریار، اسلامشهر، اصفهان، تبریز، رشت، اهواز، اراک، پردیس، رودهن، بومهن، پرند، دماوند، قم، ارومیه، کرمانشاه، شهر قدس فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 200.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

نظر آقای محمدزاده در مورد تجربه استفاده از خدمات مجموعه تاسیسات 24 ساعته

 

 

 

 

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

اشتراک گذاری این صفحه