اقدام به موقع جهت سرویس کولر گازی این اطمینان را به شما می دهد که پیش از خراب شدن قطعات حساس در این وسیله طول عمر آن را تضمین کرده اید.

از آنجا که کولر گازی سامسونگ یکی از محبوب ترین برندهای مورد استفاده در کشور ما محسوب می شود، ما در ادامه این مطلب شما را با نحوه سرویس کولر گازی سامسونگ آشنا خواهیم کرد. پس اگر شما هم یکی از کاربران این وسیله هستید، تا انتها ما را همراهی کنید.

 

به طور کلی برای سرویس دوره ای کولر گازی سامسونگ دو فعالیت عمده را باید در نظر داشت:

 •  شستشو و نظافت پنل داخلی کولر گازی
 •  شستشوی پنل خارجی کولر گازی

سرویس و شستشوی پنل داخلی کولر گازی سامسونگ

برای شستشوی پنل داخلی کولر گازی اولین و مهم ترین اقدام قطع کردن برق کولر می باشد. بهتر است برق را از ترمینال و یا جعبه فیوز برق در داخل آشپزخانه قطع کنید.

سپس باید قاب جلویی کولر گازی را باز کنید. وقتی قاب را باز کنید، دو عدد فیلتر در جلوی آن خواهید دید. آرام و با احتیاط آنها را بردارید.

مراقب باشید، زیرا این فیلترها پر از گرد و خاک است. فیلترها را به جای مناسبی ببرید و با فشار آب شستشو دهید و یا اگر مدت زمان زیادی است که آنها را عوض نکرده اید، بهتر است با نمونه مشابه آنها را تعویض کنید.

با مشاهده کلیپ زیر می توانید از اهمیت شستشو  و تمیزی فیلترهای هوای کولر گازی بر عملکرد این وسیله آگاه شوید.

سپس باید از گوشه کولر سنسور آن را بیرون بکشید و تمیز کنید. وظیفه سنسور در کولر گازی اعلام دمای محیط به برد برای قطع و وصل کولر می باشد. اگر این سنسور در زمان مناسب تمیز نشود، ممکن است در دادن فرمان درست اشتباه کند.

برای آشنایی با نحوه نحوه تنظیم کولر گازی سامسونگ بر روی لینک مربوط به آن بزنید.

سرویس کولر گازی سامسونگ 4

تمیز کردن کویل های پنل داخلی

کویل وظیفه ای مشابه با وظیفه رادیاتور در خودرو را دارد . این قطعه با دریافت هوای محیط، انتقال سرما را به محیط انجام می دهد. بنابراین باید همیشه تمیز باشد.

یکی از ساده ترین راه های شستشوی کویل ها در موعد سرویس کولر گازی سامسونگ استفاده از یک آبپاش است. ابتدا باید آب را با الکل و یا سرکه سفید مخلوط کنید و سپس بر روی کویل ها بپاشید. وقتی حسابی خیس شد با یک برس نرم مانند قلم مو  و یا مسواک نرم همه جاهای کویل را تمیز کنید. بهتر است حرکت برس بصورت عمودی باشد.

اگر کولر گازی در محیط هایی مانند آشپزخانه و یا هر محیط دیگری بود که چربی را از محیط دریافت کرده، بهتر است از اسپری های گاز پاک کن برای از بین بردن چربی به جای آب و الکل استفاده شود. در این موارد باید حداقل یک ساعت کف این نوع اسپری ها بر روی کویل باقی بماند، تا اثر چربی زدایی آن بیشتر شود. اما پس از تمیز شدن باز هم از آب و الکل و یا آب و سرکه سفید بر روی کویل بپاشید.

دلیل تاکید بر محلول آب و الکل و یا آب و سرکه خاصیت ضد عفونی کننده آنها می باشد. به یاد داشته باشید شستن کویل ها بخش مهمی از نظافت داخلی پنل کولر گازی سامسونگ است. پیشنهاد می کنیم کلیپ زیر را تماشا کنید تا با اهمیت شستشوی اوپراتور (کویل پنل داخلی کولر گازی) و نحوه انجام این کار آشنا شود.

 • سرویس و شستشوی پنل خارجی کولر گازی سامسونگ

در قسمت دوم سرویس دوره ای کولر گازی سامسونگ باید به سراغ شستشوی پنل خارجی یا همان کندانسور کولر برویم.

باز هم اولین قدم این است که از اتصال برق به دستگاه اطمینان داشته باشید و باید قبلا برق را قطع کرده باشید.

شستشو و سرویس دوره ای کولر گازی کار چندان مشکلی نیست و می توان با کمی تخصص فنی این کار انجام شود. ولی به یاد داشته باشید اگر کولر شما مشکل خاصی داشت و یا به موضوعی مشکوک شدید، حتماً یک سرویسکار حرفه ای کولر گازی را برای انجام بازرسی دوره ای کولر خود خبر کنید.

پس از خارج کردن برق دستگاه باید قسمت پشتی و اطراف کندانسور با فشار آب زیاد شسته شود. اگر کارواش خانگی دارید بهترین انتخاب برای این مرحله از شستشو می باشد.

پس از اینکه با فشار آب همه جای کندانسور را آب گرفتید، بهتر است چند دقیقه منتظر شوید و بعد همه بدنه کندانسور را با پارچه تمیز و خشک پاک کنید.

قبلاً در مقاله ای نحوه تعمیر کولر را توضیح دادیم. توصیه می شود برای انجام این کار مقاله  تعمیر کولر گازی را مطالعه کنید.

سرویس کولر گازی سامسونگ 1

اینکه برخی به دلیل نگرانی از آسیب رسیدن به موتور کولر از پاشیدن آب به آن می ترسند، اشتباه است. موتور های کولر گازی به نحوی طراحی می شوند که نسبت به آب عایق بندی باشند و به هیچ عنوان آب وارد این موتورها نمی شود.

با اتمام شستشو بلافاصله نباید اسپلیت روشن شود و باید حداقل 2 ساعت منتظر بود تا دستگاه کاملاً خشک شود.

این راه ساده ترین روش تمیز کردن و سرویس دوره ای کولر گازی سامسونگ در بخش پنل خارجی است، که حتی افراد عادی هم به سادگی می توانند آن را انجام دهند.

نکته ای که باید رعایت شود این است که آب پر فشار به پره های کنداسور برخورد زیاد نداشته باشند تا منجر به خمیدگی پره ها شوند.

اما اگر تخصص بیشتری در تعمیرات و فنون تعمیر کولر گازی دارید و می خواهید بصورت حرفه ای تری کولر گازی خود را تمیز  کنید، بهتر است قبل از دست به کار شدن برای شستشو و پس از جدا کردن برق درب بالایی کندانسور را باز کنید. بعد باید فین های داخل کندانسور با فشار کمتری از آب شسته و تمیز شوند.

سپس باید جعبه برق را تمیز کنید که در گوشه کندانسور تعبیه شده است. بهتر است از محکم بودن قطعات در این مرحله اطمینان پیدا کنید.

حتی باید پیچ های نگه دارنده سیم ها را نیز بررسی و محکم کنید. سپس درب کنداسور را در جای خود قرار داده و پیچ ها را محکم کنید و باز هم حداقل 2 ساعت تا خشک شدن کامل دستگاه منتطر بمانید.

اگر با باز کردن درب کندانسور مورد مشکوکی دیدید، بدون اینکه اقدامی انجام دهید درب دستگاه را ببندید و با سرویسکار حرفه ای کولر گازی تماس بگیرید.

 با همین کار ساده تا حدود زیادی در بهبود عملکرد و باد کولر گازی کمک کرده باشید. کلیپ زیر را تماشا کنید تا بدانید دیگر چه اقداماتی می توانید برای بهبود عملکرد کولر گازی خود انجام دهید.

 

چرا باید کولر گازی سامسونگ را بصورت دوره ای بازدید کرد؟

بازدید و سرویس دوره ای کولر گازی سامسونگ یک ضرورت به تمام معنا است. اکثر مشتریان علی رغم هزینه های زیادی که برای خرید کولر گازی انجام می دهند، تنها به دلیل اینکه به همین یک دستورالعمل ساده عمل نمی کنند، همواره از داشتن باد گرم و کیفیت نامناسب کولر خود شکایت دارند.

این در حالی است که عمده مشکلات کولر گازی پس از یکی دو سال نمایان می شود و آن هم کثیفی و آلودگی کولر گازی است.

سرویس کولر گازی سامسونگ 2

کولر گازی سامسونگ از بهترین محصولات کولر گازی در ایران و حتی جهان است. با این حال باید پذیرفت که با این همه آلودگی محیطی و شهری نمی توان از کولر انتظار داشت که با همه این آلودگی ها باز هم مشکلی نداشته باشد و نیاز به تعمیر کولر گازی سامسونگ احساس نشود.

آلاینده ها به راحتی بر روی سطوح داخلی کولر گازی می نشینند و همین موضوع باعث می شود راه های تنفسی کولر و خروج هوا بسته شود.

در چنین شرایطی ترموستات و اورلود و یا فیوز ها هم حتی نمی توانند با تشخیص درست شرایط فرمان های درست را صادر کنند.

در کلیپ زیر بیشتر با وظیفه ترموستات کولر گازی و نحوه تشخیص خرابی این قطعه آشنا خواهید شد.

اکثر اتصال کوتاه های دستگاه های کولر گازی سامسونگ به همین دلیل ساده است. گرد و غبار به عنوان یک عامل رسانا هستند که در صورت انباشت شدن باعث اتصال کوتاه در بین فیوز ها و سیم های برق دستگاه می شوند و به راحتی عیوب بزرگتری را برای دستگاه به وجود می آورند.

البته در مقاله تعمیر کولر گازی توضیح دادیم که هر گونه مشکل و عیب را باید چگونه مرتفع نمود.

 اگر می خواهید بدانید سرویس فصلی کولر گازی شامل چه مواردی می شود و پشت گوش انداختن این مهم چه معضلاتی به همراه دارد، کلیپ زیر را تماشا کنید.

 

چند وقت یک بار باید سرویس کولر گازی سامسونگ را انجام داد؟

همانطور که در مطلب چک لیست سرویس و نگهداری کولر گازی گفتیم، یک سرویس ساده کولر گازی سامسونگ باید حداقل سالی دو یا حداقل یک بار انجام شود. همانند کولر های آبی هم در زمان شروع استفاده و هم در زمان پایان استفاده از کولر گازی بهتر است یک بازدید دوره ای انجام شود.

اما با این حال قبل از شروع گرما و در اواسط بهار بهتر است یک بار سرویس دوره ای کولر را همانند توضیحات فوق انجام دهید.

اگر نیاز به تعمیرات ساده ای داشت با استناد به مقاله مرتبط با موضوع تعمیرات کولر گازی از جمله مطلب عیب یابی و تعمیر کولر گازی سامسونگ آن را انجام دهید.

سرویس کولر گازی سامسونگ 5

سرویس دوره ای کولر گازی سامسونگ چه تاثیری دارد؟

علاوه بر این که سرویس دوره ای کولر گازی باعث می شود تا باد خروجی دستگاه کیفیت خیلی بهتری داشته باشد، مطابق با آمارها حداقل 15 درصد نیز در مصرف انرژی تنها با یک بازدید دوره ای کولر گازی صرفه جویی خواهد شد.

ضمن اینکه تمیز بودن قطعات داخلی کولر گازی امکان مشکلات فنی و نیاز به تعمیر کولر گازی سامسونگ را تا حدود زیادی کاهش خواهد داد.

اگر هم نیاز به تعمیر احساس شود، این تعمیرات بسیار جزئی تر از زمانی خواهد بود که خود دستگاه با نشان دادن ارور و یا شواهد ظاهری عیب خود را بازگو کند، که معمولاً در این حالت تعمیرات کلان تر و پر هزینه تر می شود.

عمده نیاز کولر در زمان بازدید دوره ای وقتی بصورت منطم این کار انجام شود، تنها تعویض فیلتر و یا محکم کردن قطعات و یک گرد گیری و شستشو ی ساده است.

اما وقتی کولر در زمان های لازم نظافت نشود، این آلودگی ها با انتشار در فیلتر و رشد باکتری پتانسیل ایجاد آلودگی را خود در محیط دارند.

اگر کولر گازی ساموسنگ شکا به هر دلیل روشن نمی شود، ما مقاله دلیل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ و راه حل را برای این منظور آماده کرده ایم.

برای اطلاع از زمان سرویس کولر گازی سامسونگ مشاهده کلیپ زیر را از دست ندهید.

فیلم زیر را ببینید تا بدانید مراحل سرویس کولر گازی چه هستند؟

 

اقداماتی که در زمان سرویس کولر گازی سامسونگ انجام می شود

معمولاً سرویسکار ماهر کولر گازی ضمن شستشوی پنل داخلی و خارجی و همچنین گرد گیری و رسوب زدای دستگاه موضوعاتی همچون موارد زیر را در دستگاه چک می کند:

 • محکم بودن قطعات
 • تست ترموستات
 • تست فیوزها
 • تست موتور و پروانه ها
 • کنترل دما 
 • کنترل راه های خروج و ورود هوا
 • کنترل نشتی 
 • فن دستگاه
 • صدای کولر
 • میزان فشار گاز کولر
 • بالانس بودن جای پنل خارجی
 • تراز بودن پنل داخلی

با مشاهده کلیپ زیر از مشکلات تراز نبودن کمپرسور و کندانسور کولر گازی مطلع خواهید شد.

همچنین می توانیداز طریق مشاهده کلیپ زیر با دلایل بروز نشتی در کولر گازی، نحوه تشخیص و راه حل رفع آن آگاه شوید.

 

جمع بندی

تعمیر و نگهداری کولر گازی سامسونگ در سایر کشورهای دنیا تحت عنوان یک pm و یا دستورالعمل نگهداری و تعمیرات ضروری در دستور کار خانواده ها و به عنوان یک ضرورت و فرهنگ شناخته شده است.

در ایران نیز گروه تاسیسات 24 ساعته مشتریان خود را با توجه به نوع برند کولر گازی دسته بندی و با تعیین سرویسکارهای حرفه ای برنامه های بازدید دوره ای، تعمیر و نگهداری را برای آنها پیش بینی نموده است.

به یاد داشته باشید انجام بازدید های دوره ای کولر گازی سامسونگ می تواند بخش اعظمی از خرابی ها و نیاز به تعمیرات را در دستگاه شما کاهش دهد. در ضمن به عنوان یک فرآیند توصیه ای برای کاهش مصرف انرژی در خانه عمل کند.

چانچه شما نیز مایل به استفاده از خدمات همراه با گارانتی تضمین کیفیت ما هستید، همین الان با ما تماس گرفته و یا فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید.

اما اگر مایلید قبل از درخواست خدمات از ما از هزینه ها نیز به صورت حدودی مطلع شوید، به مقاله فرمول محاسبه هزینه سرویس و تعمیر کولر گازی مراجعه کنید.

 

خلاصه ای از آنچه در این مطلب گفتیم

 • در زمان سرویس کولر گازی سامسونگ اجزای داخلی و خارجی این وسیله از جمله اوپراتور، فیلترهای هوا، کندانسور، فین ها و کویل ها مورد شستشو قرار می گیرند.
 • عدم اقدام به موقع برای سرویس کولر گازی سامسونگ باعث تجمع آلودگی در بخش های خارجی و داخلی این وسیله شده و مشکلاتی از قبلی کاهش قدرت سرمایش، اورلود و مصرف بالای انرژی را به همراه دارد.
 • بهتر است کولر گازی سامسونگ را یک بار قبل از استفاده و یک بار پس از استفاده مورد سرویس و نگهداری قرار داد.
 • انجام به موقع سرویس کولر گازی باعث افزایش طول عمر، کارایی و بازدهی این وسیله شده و مصرف انرژی آن را تا حد زیادی کاهش می دهد. از طرفی هزینه تعمیر و عیب یابی آن را کم می کند.
 • در زمان سرویس کولر گازی سامسونگ اقداماتی از جمله محکم بودن قطعات، تست ترموستات ها، فیوزها، موتور، پروانه، کنترل دما، نشتی، باز بودن راه های ورود و خروج، صدای کولر و بالانس بودن محل نصب انجام می شود.

 

پرسش و پاسخ های متداول

 1. زمان تعویض فیلتر هوای کولر گازی هر چند وقت یک بار است؟

بهتر است فیلترها سالی یک بار تعویض شوند.

 1. چرا کولر گازی سامسونگ باد گرم می زند؟

کثیفی فیلترهای هوا، خرابی کمپرسور، کمبود گاز کولر، خرابی برد

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، شهریار، اسلامشهر، اصفهان، تبریز، رشت، اهواز، اراک، پردیس، رودهن، بومهن، پرند، دماوند، قم، ارومیه، کرمانشاه، شهر قدس فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 200.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

اشتراک گذاری این صفحه