موضوع سرویس کولر گازی ال جی اهمیت بسیار زیادی در طول عمر و بهبود عملکرد این وسیله دارد.آمارها نشان می دهد که در صورت انجام بازدید دوره ای و تعمیر به موقع قطعات کولر گازی تا 15 درصد هزینه مصرف انرژی کمتر خواهد شد.

اینکه چرا باید برنامه سرویس و نگهداری دوره ای برای کولر گازی ال جی تعریف شود و همچنین اگر کولر گازی به نظر سالم می رسد، آیا نیاز به این بازدید دوره ای دارد یا خیر را در ادامه تشریح خواهیم کرد. همچنین عمده مشکلاتی که با عمل نکردن به این موضوع مهم برای کولر به وجود خواهد آمد را هم با هم مرور خواهیم کرد.

سرویس کولر گازی ال جی 1

چرا باید سرویس و نگهداری کولر گازی را سالیانه انجام داد؟

سرویس و نگهداری از کولر گازی موضوعی است که شاید قبلاً خیلی کم در مورد آن بحث شده است یا تنها زمانی ما را به فکر کولر گازی خود می اندازد، که با مشکلی مانند گرم بودن باد خروجی کولر مواجه شده ایم.

بنا بر دستورالعمل های ارائه شده توسط شرکت ال جی تمامی سیستم های تهویه مطبوع این کارخانه از جمله کولر گازی نیاز دارند تا حداقل سالیانه یک بار بازبینی و سرویس شوند.

توصیه می شود در ابتدای بهار و قبل از اینکه به فصل گرم سال برسیم این بازبینی کولر انجام شود. در این بازبینی نه تنها در صورتیکه هر یک از قطعات کولر گازی معیوب و یا فرسوده باشند، فوراً شناسایی و تعویض می شوند تا به سایر قسمت های کولر آسیب نرسانند. بلکه دستگاه تمیزکاری و آماده تر می شود، تا باد و سرمایش بهتری برای شما به ارمغان بیاورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص موارد مشمول سرویس فصلی کولر گازی و زمان انجام آن پیشنهاد می کنیم کلیپ زیر را تماشا کنید.

ضمن اینکه اطمینان داشته باشید این بازبینی کولر ال جی هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت ولی اگر موضوع سرویس و نگهداری سالیانه کولر ال جی و یا سایر برندها انجام نشود، می تواند خسارت های جزئی را گسترش داده و هزینه سنگینی برای تعمیرات به شما تحمیل کند.

سرویس کولر گازی ال جی 2

سرویس و نگهداری کولر گازی ال جی در بهره وری و کاهش هزینه های مصرف انرژی تاثیر زیادی دارد و عمر مفید کولر را به شدت زیاد می کند.

همانطور که کولر گازی شما کار می کند، هر چند از فیلتر خوب هم بهره مند باشد، ولی به مرور زمان گرد و غبار و آلاینده هایی با نفوذ به داخل دستگاه بر روی ناحیه های کلیدی دستگاه نشسته و انباشت می شوند و بر کارایی آن تاثیر زیادی می گذارند.

عموم این گرد و غبار بر روی کویل ها کنستانتره و فیلترهای هوا جمع می شوند. به طور معمول در پایان همان اولین سال استفاده از دستگاه این گرد و غبار 5 درصد از قابلیت دستگاه را کم می کنند. سپس در هر سال بر این درصد افزوده می شود. یکی از عمده ترین دلایل گرم شدن باد کولر، گرد و غبار وارد شده به دستگاه می باشند.

کیفیت و کارایی کویل ها و بخصوص فیلترها به مرور زمان با این گرد و غبار کاهش می یابد و خود علاوه بر اینکه نمی تواند در خنک شدن خانه شما تاثیری بگذارد، منشا آلوده کردن هوای اتاق می شود.

با تعویض سالیانه فیلتر هوا و یا تمیز کاری داخلی کولر از گرد و خاک هزینه تعمیرات و تعویض قطعات شما تا چندین برابر کاهش می یابد به این دلیل که عمده دلایل خرابی قطعات داخلی کولرهای گازی وجود گرد و غبار و یا عدم بازدید و رسیدگی به موقع به مشکلات ابتدایی و ساده دستگاه می باشد.

 کلیپ زیر را تماشا کنید تا بدانید از اهمیت و شستشوی فیلترهای کولر گازی مطلع شوید.

 

چرا باید به دستگاه کولر گازی ال جی خود در زمانی که کارش را به درستی انجام می دهد، سرکشی کرد؟

حتی اگر کولر گازی شما به خوبی فعالیت خود را انجام می دهد و مشکلی با سیستم گرمایش و سرمایش آن ندارید، باز هم توصیه کارشناسان و متخصصین این حوزه بازبینی و بازدید دوره ای کولر گازی بصورت سالیانه می باشد.

دلیل آن هم به خوبی واضح است، چک آپ و بازرسی ساده کولر گازی ال جی در اوایل بهار این اطمینان را به شما خواهد داد، که کولر در وضعیت سلامت به سر می برد.

همچنین نشان می دهد در مصرف انرژی به خوبی عمل می کند و همه چیز برای ارائه خدمات مناسب به شما آماده است.

سرویس کولر گازی ال جی 3

آمارها نشان می دهد که بازدید دوره ای و تعمیر و نگهداری کولر گازی ال جی بصورت میانگین باعث کاهش 15 درصدی هزینه های انرژی در خانه و محل کار شما می شود.

جالب تر اینکه این کاهش هزینه با افزایش بهره وری همراه است. یعنی نه تنها هزینه انرژی کمتری پرداخت می کنید، بلکه کیفیت بالاتری هم از دستگاه دریافت خواهید کرد.

اگر کولر گازی ال جی شما نیاز به تعویض قطعه ای داشته باشد، با تعویض به موقع قطعات خراب و یا در حال فرسودگی به کارایی سایر قسمت ها کمک خواهید کرد.

مثلاً شما با تعویض به موقع فیلتر دستگاه خود، فشار مضاعف از روی موتور و موتور فن را بر می دارید و این موضوع باعث می شود، احتمال خرابی موتور خیلی کمتر شود یا شما با تعویض به موقع بلبرینگ ها از بروز گریپاژ در موتور جلوگیری می کنید. موضوعی که در صورتیکه اتفاق بیافتد هزینه های شما را تا چندین برابر افزایش خواهد داد.

 در کلیپ زیر آقای صالح آبادی سرویسکار کولر گازی از زمان سرویس کولر گازی برای شما صحبت می کنند.

 

در یک بازدید دوره ای سرویسکار کولر گازی ال جی چه مواردی را باید بازدید کند؟

کولرهای گازی یک بخش داخلی دارند و یک بخش خارجی که در بیرون ساختمان و در فضای باز نصب می شود. یک تکنسین ماهر از بخش داخلی و بازدید فیلترها شروع می کند.

سپس مواردی همچون موتور، دمنده، فن، کویل ها ، دما، فشار ، راه های تامین هوا و خروجی هوا، اتصالات، ترموستات و صدای دستگاه را در یک بازدید دوره ای کنترل می کند. ضمناً تمامی قطعات داخلی دستگاه را تمیز کاری و در صورت نیاز به تعویض فیلتر و یا هر قطعه ای دیگر اقدام می کند.

سرویس کولر گازی ال جی 4

عمده ترین مشکلات کولر گازی ال جی در صورت عدم بازدید دوره ای

اگر در زمان مناسب اقدام به بازدید دوره ای و تعمیرات و نگهداری لازم نکنید، مشکلات و عیوب زیادی می تواند برای کولر گازی ال جی شما به وجود بیاید.

در ادامه به 9 مورد از مشکلات اصلی کولر گازی شما در صورت عدم سرویس دوره ای به وجود می آید اشاره خواهیم کرد:

 •  گرم شدن باد کولر

عمده دلیل این اتفاق کثیف شدن فیلتر دستگاه می باشد. این در حالی است که حتی در برخی از شرایط و مناطق توصیه می شود، که هر سه ماه یک بار فیلتر کولر گازی ال جی تعویض شود.

 •  پایین آمدن دقت تنظیم دما در کولر گازی

دلیل این موضوع عمدتاً کثیف شدن و فرسوده شدن ترموستات کولر می باشد. معمولاً تا دو سال ابتدایی این موضوع کمتر دیده می شود ولی وقتی اتفاق بیافتد می تواند سایر قطعات دستگاه را هم خراب کرده و مشکلاتی را برای آنها به وجود بیاورد.

می خواهید بدانید وظیفه ترموستات کولر گازی چیست و چگونه می توان خرابی آن را تشخیص داد؟ پس کلیپ زیر را تماشا کنید.

 •  نشت کردن و فرسوده کردن همه قطعات اطراف

اگر کولر گازی شما دچار نشت گاز شود، سایر قطعات اطراف نشتی آسیب می بینند. این در حالی است که یک تکنیسین ماهر قبل از پیدا کردن نشتی و یا در صورتیکه نشتی هنوز جزئی است، می تواند آن را در یک بازدید دوره ای کولر گازی متوجه و مرتفع نماید.

برای آشنایی با آموزش نشت یابی گاز کولر گازی و رفع نشتی کافیست بر روی نام مطلب بزنید. همچنین می توانید کلیپ زیر را تماشا کنید تا از دلایل، نحوه تشخیص و راه حل رفع نشتی گاز در کولر گازی مطلع شوید.

 •  گرفتگی لوله تخلیه

اگر لوله تخلیه آب دستگاه بگیرد، آب بصورت بالقوه در دستگاه باعث ایجاد خرابی و اتصال کوتاه می شود. این مشکل می تواند تمام عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و خرابی زیادی به وجود بیاورد.

گرد و غبار وارد شده به دستگاه اگر به خوبی تمیز نشوند، باعث این گرفتگی خواهند شد. اگر مسیر تخلیه کولر گازی شما خشک است، در کلیپ زیر می توانید علت این موضوع را بدانید.

 •  فیوز ها و یا اورلود دقت خود را از دست می دهند.

فیوزها وظیفه توزیع درست برق در دستگاه را دارند و اورلود هم به دلیل کنترل سرمایش و گرمایش دستگاه منظور شده است.

وقتی گرد و غبار و آلودگی در کولر گازی ال جی زیاد شود، از دقت این اجزا کاسته می شود. اورلود حساس می شود و ممکن است حتی باعث متوقف کردن کولر گازی شما شود. پس حتما از سرویسکار کولر گازی ال جی خود در زمان بازدید بخواهید تا فیوزها و اورلود را هم تمیز کند.

 •  خازن از کار می افتد.

بدون خازن موتور کمپرسور کار نخواهد کرد. خازن وظیفه راه اندازی موتور را دارد و وقتی نتواند به دلیل تجمع آلودگی و یا خرابی وظیفه خود را به خوبی انجام دهد، مفهوم آن این است که دستگاه از کار خواهد افتاد.

 •  خراب شدن کمپرسور

کمپرسور انرژی را به مبرد انتقال می دهد و آن را از طریق کویل ها برای تولید گرما و یا سرما ارسال می کند. اگر کمپرسور خنک نشود، خیلی راحت داغ خواهد کرد و خراب می شود. برای این منظور باید هوای کافی به کمپرسور برسد.

ضمناً اگر گرفتگی در مسیر گاز باشد، باعث می شود تا گاز و انرژی تولید شده به کمپرسور بازگردد. این موضوع باعث از کار افتادن کمپرسور می شود.

همه این موارد به دلیل آلاینده هایی است که در دستگاه تجمع کرده اند. تنها با یک سرویس و نگهداری کمپرسور کولر گازی می تواند تا سال های سال درست کار کند.

برای تکمیل این مطلب به شما توصیه می کنیم، تعمیر کمپرسور کولر گازی را از دست ندهید. همچنین کلیپ زیر را تماشا کنید تا بدانید چه مشکلات و خرابی های رایجی ممکن است برای کمپرسور ایجاد شود.

 •  کویل اواپراتور خورده می شوند.

معمولاً در شرایط عادی اواپراتور هر سه سال نیاز به تعویض دارد. اما وقتی فشار داخلی بر این قطعه زیاد باشد و نتواند هوای سرد را با استفاده از کانال های باز به راحتی به بیرون پرتاب کند، فشار زیادی به آن وارد خواهد شد.

در نتیجه تعویض کویل اواپراتور سه سال یک بار به سالیانه و حتی کمتر خواهد رسید. شستشوی اوپراتور یک مرحله مهم در سرویس کولر گازی ال جی است. توضیحات بیشتر در خصوص اهمیت شستشوی اوپراتور کولر گازی را در کلیپ زیر تماشا کنید.

 •  کویل های کندانسور فرسوده می شوند.

کویل کندانسور در بیرون از کمپرسور قرار می گیرد و همین موضوع باعث کثیفی آن می شود. باید هر چند وقت یکبار آن را با یک شیلنگ آب تمیز کنید. اگر این کار را انجام ندهید، آلاینده ها رسوب می کنند و باید با مواد شیمیایی شسته شوند.

کثیفی بیش از اندازه کویل کندانسور بر کارایی کمپرسور تاثیر مستقیم دارد.

 اگر می خواهید بدانید در زمان مراجعه سرویسکار کولر گازی چه نکاتی را باید به او یادآور شویم، توصیه می کنیم تماشای کلیپ زیر را از دست ندهید.

 

جمع بندی

تاثیر نگهداری و تعمیرات کولر گازی ال جی و سرویس دوره ای کولر گازی ال جی در کیفیت هوای خروجی دستگاه بسیار قابل لمس است. همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته با ارائه خدمات سرویس و نگهداری سالیانه به دارندگان این کولرها این مهم را انجام می دهد.

همچنین مطابق با برنامه ریزی و زمانبندی تعیین شده، در زمان های لازم در خصوص تعمیر و نگهداری و بازدید دوره ای کولرهای گازی مشتریان خود اقدام می کند.

تکنسین ها و سرویسکارهای ال جی ما از زبده ترین و بهترین کارشناسان تعمیر کولر گازی ال جی، با گذراندن تخصصی ترین دوره های این حرفه می باشند.

اگر به دنبال سلامت و کاهش هزینه های خود هستید، بهتر است همین امروز با کارشناسان و متخصصین ما تماس بگیرید یا فرم درخواست سرویسکار را پر کنید تا از گارانتی تضمین کیفیت خدمات ما نیز بهره مند شوید.

در کلیپ زیر می توانید با مشاهده اعلام رضایت مندی یکی از ده ها مشتریان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته از کیفیت خدمات ما در حوزه کولر گازی مطلع شوید.

در صورت تمایل به اطلاع از هزینه های حدودی سرویس کولر گازی خود، به مقاله فرمول محاسبه هزینه سرویس و تعمیر کولر گازی مراجعه نمایید.

 

خلاصه ای از آنچه در این مطلب گفتیم

 • سرویس و نگهداری کولر گازی ال جی در بهره وری و کاهش هزینه های مصرف انرژی تاثیر زیادی دارد و عمر مفید کولر را به شدت زیاد می کند.
 • حتی اگر کولر گازی به خوبی فعالیت خود را انجام می دهد و سیستم گرمایش و سرمایش آن مشکلی ندارد، باز هم توصیه کارشناسان و متخصصین این حوزه بازبینی و بازدید دوره ای کولر گازی بصورت سالیانه است.
 • در زمان سرویس کولر گازی ال جی بخش های مختلف این وسیله از جمله کمپرسور، فشار گاز، اوپراتور، فیلترهای هوا و میزان درجه دمای کولر تنظیم و بررسی می شوند.
 • اگر سرویس کولر گازی ال جی را پشت گوش بیاندازیم، مشکلاتی از قبیل خروج باد گرم، سوختن خازن، خرابی موتور، افزایش بیش از حد مصرف انرژی و کاهش طول عمر آن دور از ذهن نیست.

 

پرسش و پاسخ های متداول

 1. آیا در صورت کارکرد منظم کولر گازی باز هم انجام سرویس دوره ای آن لازم است؟

بله، حتی اگر کولر گازی به بهترین شکل خود کار می کند باز هم توصیه می شود به صورت سالانه مورد بازدید و سرویس قرار بگیرد.

 1. چگونه کولر گازی ال جی را برای تابستان آماده کنیم؟

مهمترین اقدام برای این منظور تعویض و یا شستشوی فیلترهای هوای دستگاه است و بعد از آن باید از طریق تنظیمات کولر را برای تابستان آماده کنید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، شهریار، اسلامشهر، اصفهان، تبریز، رشت، اهواز، اراک، پردیس، رودهن، بومهن، پرند، دماوند، قم، ارومیه، کرمانشاه، شهر قدس فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 200.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.


اشتراک گذاری این صفحه