با شروع فصل گرم سال نوبت به راه‌اندازی و نصب کولر آبی است تا خود را برای گرمای طاقت فرسای آفتاب تابستانی تجهیز کنیم.

کولر آبی در بیش از 95 درصد خانه‌ها در زمان اوج گرمای هوا به خوبی توان خنک کردن خانه را ندارد و دلیل آن هم این است که کولر هم به دلیل قرار گرفتن در زیر نور آفتاب تحت تاثیر گرمای آفتاب قرار گرفته است و به نظر نصب سایبان اهمیت زیادی دارد.

 

نصب سایبان برای کولر آبی نه تنها برای بالا بردن کیفیت هوای خنک اهمیت زیادی دارد بلکه با توجه به لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب هم استفاده از سایه‌بان یک امر ضروری قلمداد می‌شود.

نصب سایبان کولر آبی 1

نصب سایه‌بان کولر آبی

چرا باید از سایه‌بان برای کولر آبی استفاده شود؟

آفتاب تابستان بی رحمانه بر اتاقک کولر می‌تابد و باعث می‌شود تا حرارت بدنه و نهایتا آب داخل کولر بالا برود.

آب داغ هم خیلی زود تبخیر می‌شود و مصرف آب را به شدت بالا می‌برد و هم اینکه کیفیت لازم را برای تولید باد خنک ندارد.

مشکل دیگر اینکه نور آفتاب به راحتی بر روی بدنه و کیفیت کولر تاثیر می‌گذارد و در طول زمان باعث فرسودگی زودتر از هنگام کولر می‌شود.

این موضوع می‌تواند هزینه  نگهداری و تعمیر کولر آبی را تا حدود زیادی کاهش دهد.

در زمانی که باد خنک دستگاه شرایط مطلوبی نداشته باشد یا باید دائم بر روی پشت بام باشید و آب دستی روی پوشاله‌ها بریزید (بماند که برخی یخ در کولر می‌اندازند) و هم اینکه باید دور کولر را تندتر کنید تا کمی خنکی هوا را حس کنید.

بنابراین مصرف برق هم خیلی بیشتر از حد نرمال خواهد شد.

نصب سایبان کولر آبی 2

 

اما سایبان تنها برای فصل تابستان و مصرف کولر آبی تاثیرگذار نیست.

این سایبان‌ها اگر به درستی نصب شوند در زمان استراحت کولرها هم می‌توانند ناجی کولر از نشستن برف و باران و ورود گرد و خاک و فضولات حیوانات باشند.

همیشه به یاد داشته باشید که یکی از مهم‌ترین عوامل از بین برنده رنگ کولرها فضولات حیوانات بخصوص پرندگان است که به دلیل اسیدی بودن و توجه کم برای تمیزی باعث ترک خوردگی و از بین رفتن رنگ کولر می‌شوند.

 مشاهده فیلم آموزش نصب کولر آبی از صفر تا صد می تواند تکمیل کننده این مبحث باشد.

 

سایبان خوب برای کولر آبی

بدون تعارف اغلب ما در مورد ایجاد سایبان برای کولر آبی سهل انگاری می‌کنیم و غافل از این هستیم که کولر هم به عنوان یک عضو برقی و الکترونیکی خانواده ما نیاز به رسیدگی با انجام سرویس کولر آبی و حفاظت و ایمنی در شرایط مختلف دارد

اما خود انتخاب سایبان اهمیت بسیار زیادی دارد.

برخی از افراد با قرار دادن انواع وسایل بر روی کولر فکر می‌کنند که سایبان برای کولر آماده کرده‌اند در حالی که این وسایل تنها بار اضافی بر دوش کولر است و خود باعث آسیب به کولر می‌شوند.

نصب سایبان کولر آبی 3

قرار دادن وسایل اضافی بر روی کولر آبی

خصوصیات یک سایبان خوب:

 •  باید بتواند کولر را از تابش مستقیم نور خورشید در اغلب ساعات روز نجات دهد.
 •  باید به شکلی باشد که روزنه‌های تامین هوای کولر را مسدود نکند،
 • یک سایبان خود استحکام کافی را بر روی کولر داشته باشد و در برابر باران و باد مقاوم باشد
 • به راحتی نصب شود.
 •  نسبت به نور خورشید مقاومت خوبی داشته باشد
 • و نهایتا سبک و قابل حمل بوده و زیبایی کولر را هم تحت تاثیر قرار ندهد.

 

 سایبان کولر آبی باید از چه جنسی باشد؟

اغلب این سوال را از ما می‌پرسند که برای تولید سایبان از چه جنسی استفاده کنیم؟ آیا کارتن پلاس خوب است یا خیر و اینکه اگر کولر داخل اتاق باشد چطور است؟

در خصوص نصب سایبان برای کولر آبی گزینه‌های زیادی وجود دارد.

برخی از کارتن پلاست، برخی از خود کارتن و مقواهای بزرگ، برخی از پلیت‌های آهنی و سیمانی، برخی از برزنت و ... استفاده می‌کنند. طبیعتا هر یک از این موارد مزایا و معایب خود را دارد.

مثلا برای تعبیه پلیت که اتفاقا گزینه خوبی هم هست باید حتما یک چهار چوب فلزی بزرگ هم ساخته شود که هزینه زیادی دارد، یا برزنت به مرور خیلی زود در باد و باران و آفتاب فرسوده می‌شود و هزینه تقریبا هر ساله است.

نصب سایبان کولر آبی 4

نصب سایبان با برزنت

اما استفاده از کارتن پلاست‌ها مقاوم و مخصوص برای سایبان کولر آبی شاید بهترین گزینه برای نصب سایبان برای کولر آبی باشد.

 

نصب سایبان برای کولر آبی

با توجه به گفتمان بالا این نتیجه را می‌گیریم که نصب سایبان برای کولر آبی بسته به نوع سایبان متفاوت خواهد بود.

برای نصب سایبان ولی باید شرایط لازم در نظر گرفته شود. برای این کار باید ابتدا بررسی کنید که اغلب ساعات روز آفتاب از کدام سمت بر روی کولر می‌تابد؟

آیا کولر از سمتی دارای سایه می‌باشد یا خیر، دهانه نصب کولر به کانال کولر از کدام طرف است و اینکه طول و عرض سایبان نهایتا باید چقدر باشد؟

پس از بررسی و تعیین این شرایط باید سایبان خود را انتخاب و متناسب با این شرایط نصب کنید.

برای اینکه باد و باران و احتمالا ضرباتی ناخواسته باعث سقوط سایه‌بان نشود هم باید استحکام سایه‌بان را به خوبی در نظر داشته باشید.

نصب سایبان کولر آبی 5

سایه‌بان مخصوص کولر

احتمالا شما هم سایبان‌های مخصوص کولر آبی را در بازار و یا پشت بام همسایه‌ها دیده‌اید. این سایه‌بان ها از جنس کارتن پلاست و با پایه‌های پلیمری مقاوم هستند و مخصوص کولرهای آبی طراحی شده‌اند.

روش نصب این سایبان‌ها با توجه به شرایط قرار گرفتن کولر انتخاب می‌شود و با توجه به اینکه بر روی خود کولر نصب می‌شود بر اثر تکان خوردن و یا جابه‌جایی کولر هم کارایی خود را از دست نمی‌دهند.

برای نصب این سایه‌بان ‌ها باید ابتدا طول و عرض کولر خود را به دست بیاورید.

البته ما قبلا این موضوع را در مقاله ابعاد کولر آبی توضیح دادیم.

سپس باید با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های این سایه‌بان ‌ها و یا فروشندگان لوازم کولر سایه‌بان مخصوص کولر خود را تهیه کنید.

نصب سایبان کولر آبی 6

سایه‌بان کولر آبی

 • سپس سمت مناسب کولر را انتخاب کنید (معمولا شرق به غرب در نظر گرفته می‌شود)
 • سایه‌بان ‌ها دارای یک پایه پلیمری هستند که باید پس از باز کردن پیچ کناری کولر آبی بر روی سوراخ پایین‌تر قرار گرفته و با پیچ سفت شوند
 • در قسمت بالاتر آن شیاری وجود دارد که بر روی کولر خواهد نشست. باید این شیار را مماس با کولر قرار داده و جای پیچ آن را علامت بزنید تا بتوانید با دلر سوراخ کنید.
 • جاهای علامت گذاری شده را با استفاده از دلر سوراخ کنید. احتمالا اگر سوراخ پایین‌تر که پایه‌ها بر روی آن قرار گرفت کوچک بود باید این سوراخ‌ها را هم گشادتر کنید.
 • حالا باید پایه‌ها را روی سوراخ پایین‌تر با استفاده از واشر مخصوص و پیچ مقاوم سفت کنید و شیارها را هم در قسمت خود قرار داده و با پیچ و مهره محکم کنید.
 • این کار را در هر چهار طرف انجام دهید.
 • اکنون باید خود سایه‌بان کولر که ورقی از نوع کارتن پلاست می‌باشد را روی پایه‌ها و با زاویه تعیین شده قرار دهید و بوسیله پیچ‌های مخصوص نصب کنید.

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که برای خرید سایه‌بان کولر آبی با توجه به گستردگی و تنوع سایه‌بان ها در داخل بازار به برند و اصالت کالایی که خرید می‌کنید به خوبی توجه داشته باشید چراکه اجناس تقلبی متاسفانه در بازار زیاد هستند.

نصب سایبان کولر آبی 7

نصب سایه‌بان کولر آبی

خوشبختانه تجربه کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته مانع از این شده که تا به حال کاری بی کیفیت و تقلبی برای مشتریان کار شده باشد.

کارشناسان ما از بهترین کارشناسان نصب و راه‌اندازی کولرهای آبی و تعمیرات این کولرها هستند و در امر مشاوره، خرید و نصب و راه‌اندازی سایه‌بان کولر آبی تخصص و دانش زیادی دارند.

استفاده از تخصص کارشناسان ما باعث خواهد شد تا خیال شما نسبت به حرفه‌ای بودن خرید و نصب سایه‌بان کولر آبی منزلتان راحت باشد.

تعهد ما ارائه خدمات با کیفیت و ضمانت کار درست و با کیفیت است و همواره بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به درخواست‌ها و سوالات مشتریان خود هستیم.

اگر قصد خرید سایه بان خوب را دارید بر روی لینک خرید سایه بان از سایت باسلام و یا خرید سایه بان از سایت ایسام بزنید و با مقایسه آنها با همدگیر سایه بان مورد نظر خود را بصورت اینترنتی و به راحتی خرید کنید

اگر نیاز به نصب سایبان برای کولر آبی خود دارد همین الان فرم درخواست سرویسکار را پر کنید یا با ما تماس بگیرید تا همکاران مستقرِ ما در تمام مناطق تهران در سریعترین زمان ممکن و بدون هزینه ایاب و ذهاب این کار را انجام دهند

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

اشتراک گذاری این صفحه