در ادامه مطلب نصب، جابه‌جایی و تعویض حمام اتاق خواب این بار می خواهیم در مورد نحوه وروند تعمیر حمام داخل اتاق خواب توضیحاتی را بیان کنیم.

 

نسل جدید حمام‌ها که در اتاق خواب کار می‌شوند و به حمام مستر اتاق خواب معروف هستند، این روزها ممکن است دیگر شاید به آن جدیدی هم که باید نباشند.

سند این گفته هم این که در بسیاری از خانه‌ها این حمام‌ها بارها نیاز به تعمیر پیدا کرده‌اند.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب البته همیشه به دلیل طول عمر این حمام‌ها نیست و بعضاً برخی از این حمام‌ها هم به دلایلی فنی و یا سهل انگارانه مشکل پیدا می‌کنند.

در این مقاله قصد داریم تا عمده خرابی‌های حمام داخل اتاق خواب را به همراه روش رفع ایراد با هم مرور کنیم.

به شما توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله نحوه تعمیر، تعویض اتاق و کابین دوش حمام را نیز از دست ندهید.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 1

نمونه حمام داخل اتاق خواب

عمده خرابی‌های حمام اتاق خواب و روش برطرف کردن آن

اگر مقاله نصب،جابه‌جایی و تعویض حمام اتاق خواب را مطالعه کرده باشید، متوجه شده‌اید که عمده حمام‌های اتاق خواب از نوع شیشه‌ای هستند که بصورت فنی اتاقک دوش حمام و یا کابین دوش حمام نامیده می‌شوند.

اما گاهی هم برخی از افراد حمام را به شکل طبیعی خود و تنها با درب شیشه‌ای کار می‌کنند. در این راستا مشکلات و خرابی‌های این حمام‌ها به شرح زیر می‌باشند.

البته ممکن است در برخی از کابین‌های دوش و یا اتاقک‌های دوش مشابه این تفاسیر دیده شود:

  • بوی فاضلاب در اتاق خواب و یا حمام می‌آید.

احتمالا دلیل این خرابی اگر از کابین دوش و یا اتاقک دوش استفاده می‌کنید گرفتگی و یا شکستگی سیفون زیر کفی کابین باشد.

گاهی نیز ممکن است به دلیل گرفتگی فاضلاب و یا تجمع آب در زیر کابین و یا قسمتی از کفی اتاقک دوش باشد و یا به دلیل شکستگی کفی اتاقک و یا کابین دوش و نفوذ آب در این مکان آب بصورت گندیده و لجن در آمده و بوی فاضلاب می‌دهد.

برای بررسی این موضوع ابتدا باید از نبود ترک و یا سوراخ در کفی کابین دوش مطمئن شوید. اگر سوراخ و یا ترکی در کابین دیده شد، باید با استفاده از چسب‌های مخصوص این ترک گرفته و یا سوراخ پوشانده شود.

برای این کار ابتدا باید کابین به صورت کامل خشک شود. چسب سیلیکونی، برچسب‌های مخصوص آب‌بندی و ... را بعد از خشک شدن کامل کابین بر روی محل ترک بزنید و اجازه دهید خوب خشک شود.

برای خرید چسب سیلیکونی و همچنین خرید چسب مخصوص آب بندی از دیجی کالا، کافیست لینک مخصوص به هر کدام را لمس کنید.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 2

اما اگر ترک و یا سوراخی در کابین نبود، باید اتاقک و یا کابین دوش را باز کنید و کفی را از سطح حمام جدا کنید.

احتمال زیاد وجود دارد که سیفون اتاقک دوش و یا کابین دوش یا شکسته و یا گرفتگی داشته باشد، که احتمال قوی‌تر گرفتگی سیفون می‌باشد.

ابتدا سیفون را باز کنید و با آب گرم به خوبی شستشو دهید و در همین حین به خوبی دقت کنید که در جایی تجمع آب و یا لجن شدن آب دیده نشود. اگر سیفون گرفته بود که فقط کافیست آن را تمیز می‌کنید.

اگر سفون شکسته بود، آن را باید تعویض کنید و در صورتی که هیچ کدام از این موارد نبود، باید لوله خرطومی را از لوله فاضلاب خارج کنید و با استفاده از مواد لوله پاک کن داخل لوله فاضلاب را شستشو دهید.

چنانچه قصد تهیه مواد لوله پاک کن را دارید، کافیست لینک خرید پودر و مایع لوله باز کن از دیجی کالا را لمس کنید.

  • از زیر حمام داخل اتاق خواب آب بیرون می‌زند.

دلیل اصلی این موضوع آب‌بندی نبودن زیر شیشه‌ها و یا کفی اتاقک دوش می‌باشد. البته گاهی نیز گرفتگی فاضلاب و یا خرابی سیفون هم دلیل این موضوع می‌باشد.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 3

ابتدا باید بررسی کنید که آب از کجا نشتی دارد. اگر آب از زیر کابین و یا اتاقک دوش بود، باید مطابق روش قبل کابین را باز و کفی را بردارید و زیر کابین را بررسی کنید.

در نهایت در هنگام بستن مجدد کابین باید اطراف کابین و یا کفی اتاقک به خوبی با چسب سیلیکونی آب‌بندی و درزگیری شود.

اما اگر آب از زیر شیشه‌های اتاقک و یا کابین نشتی دارد، باید محل نشتی را کمی تمیز کنید و سپس با استفاده از چسب سیلیکونی به خوبی منطقه نشتی را آب‌بندی کنید.

  • شیشه حمام اتاق خواب شکسته است.

این موضوع کاملا طبیعی است. هرچند شیشه‌های مخصوص حمام اتاق خواب، اتاقک و کابین دوش واقعاً مقاوم هستند. ولی به دلیل ضربات ناگهانی، گرم و سرد شدن و یا هر اتفاقی ممکن است شیشه خرد شود و یا ترک بردارد.

اگر شیشه ترک ریزی داشته باشد، می‌توانید با همان روش استفاده از چسب سیلیکونی و یا با استفاده از برچسب‌های مخصوص شیشه‌ را آب‌بندی کرده و چند وقتی را با آن سپری کنید.

اما اگر شیشه به کل شکسته باشد و یا ترک بزرگی داشته باشد، باید حتما تعویض شود. خوشبختانه شیشه‌های مخصوص کابین دوش و یا اتاقک دوش بصورت یدکی در بازار وجود دارند.

حتی اگر کابین دوش شما و یا اتاقک دوش شما شکل خاصی داشته باشد به راحتی شرکت‌هایی هستند که شیشه مورد نظر شما را برای شما طراحی و تولید می‌کنند. پس نگران نبودن شیشه نباشید.

برای تعویض شیشه حمام اتاق خواب عموماً نیاز است که کابین و یا اتاقک دوش از هم باز شوند. اما اگر حمام اتاق خواب بصورت یک تکه طراحی شده و شیشه تا بالا ادامه دارد، نیازی به باز کردن سایر شیشه‌ها نیست.

ابتدا بعد از باز کردن کابین و یا اتاقک باید تمامی خرده شیشه‌های احتمالی در محل قرار گیری شیشه جدید تمیز شوند. سپس باید چسب‌های قبلی که در اطراف شیشه بوده‌اند را حذف کنید و به خوبی تمیز کنید.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 4

سپس باید راه جا انداختن شیشه را بررسی کنید. اغلب شیشه‌ها بصورت کشویی و یا از بالا به پایین در محل خود قرار می‌گیرند و سپس روی این شیشه‌ها خشاب و یا زوار نگهدارنده قرار می‌گیرد و سفت می‌شود.

بعد از تعویض شیشه باید هم از پایین و هم از بالا به خوبی نوار قرار گرفتن شیشه را با چسب سیلیکونی آنتی باکتریال به خوبی و با ظرافت آب‌بندی کنید.

در نهایت پس از خشک شدن چسب که معمولاً بعد از 24 ساعته می‌باشد، باید با آب به شیشه بگیرید تا مطمئن شوید نشتی نداشته باشد.

  • لق بودن و یا استیبل نبودن حمام اتاق خواب

این مشکل تنها برای کابین‌های دوش حمام و یا برای اتاقک‌های دوشی که روی کفی سوار می‌شوند، دیده می‌شود.

دلیل اصلی آن هم شکستن یکی از لبه‌های کابین و یا خارج شدن کابین دوش از حالت تراز می‌باشد.

ممکن است در زمان نصب کابین، نصاب کابین از سنگ و یا هر جسم دیگری برای ثابت کردن و تراز کردن کابین استفاده کرده باشد.

البته برخی از کابین‌ها پایه‌دار هستند و ممکن است یکی از این پایه‌ها شکسته و یا از تراز خارج شده است.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 5

اینکه کابین و یا اتاقک باید به خوبی در کف اتاق قرار بگیرند، امر مهمی است که برای آب‌بندی اتاقک هم بسیار ضروری است.

متاسفانه برخی از نصاب‌ها آب‌بندی کفی کابین را مهم نمی‌دانند و این موضع باعث می‌شود که مشکلاتی از این دست به وجود بیاید.

در حالی که اگر از همان ابتدا کابین در مکانی درست و ثابت نصب شده باشد، این مشکل به وجود نخواهد آمد.

برای برطرف شدن ایراد یا باید مکان نصب حمام را کمی تغییر دهید و یا باید با استفاده از همان سنگ و یا هر جسم دیگری ابتدا کفی اتاقک و یا کابین را تراز کنید.

سپس با استفاده از نوارهای مخصوص و یا خمیرهای اپوکسی و یا حتی سیمان محل‌های خالی پر شده و بعداً با استفاده از پسب سیلیکونی آب‌بندی مجدد انجام شود.

اما اگر پایه شکسته باشد باید آن را تعویض و یا با استفاده از چسب‌های مقاوم بچسبانید.

در صورت نیاز به تهیه خمیر اپوکسی می توانید لینک خرید خمیر و یا چسب اپوکسی از دیجی کالا را لمس کنید تا از قیمت خرید آن نیز مطلع شوید.

  • خراب شدن سیستم صوتی و یا نورپردازی حمام اتاق خواب

اگر حمام اتاق خواب از نور معمولی استفاده کنفد احتمالاً ایراد از لامپ است و با تعویض آن مشکل حل می‌شود.

ولی اغلب در بسیاری از کابین‌ها و اتاقک‌های دوش از سیستم‌های نورپردازی خاصی استفاده شده که با یک موتور و یا جعبه ابزار مخصوص در پشت کابین هدایت می‌شوند.

بهتر است برای تعمیر این موارد با نمایندگی کابین تماس بگیرید.

تعمیر حمام داخل اتاق خواب 6

  • خراب شدن دوش حمام اتاق خواب

این مشکل خاص حمام اتاق خواب نیست و در همه حمام‌ها به وجود می‌آید. مشکلاتی مانند کم شدن فشار آب، نشتی دوش حمام، عملکرد نا مناسب سیستم تغییر حالت آب و ... عمدتاً مربوطه به خود دوش بوده و ربطی به کابین و یا حمام اتاق خواب ندارد.

برای رفع این مشکل می‌توانید دوش را باز و بررسی کنید و بعداً دوباره در جای خود نصب کنید.در صورت نیاز به تهیه دوش حمام جدید، لینک خرید دوش حمام از دیجی کالا را لمس کنید.

 البته گاهی ممکن است مشکل از گرفتگی لوله‌های رابط کابین هم باشد که به راحتی قابل بررسی است. برای این منظور مقاله آموزش نصب دوش حمام را مطالعه فرمایید و یا با یک لوله‌کش متخصص تماس بگیرید.

همچنین مطالعه مقالات تعمیر سری دوش حمام و چگونه سر دوش حمام را باز و تمیز کنیم؟ می تواند کمک کننده باشد.

مشکلات و خرابی‌های حمام اتاق خواب البته به این موارد خلاصه نمی‌شود و بسیاری از مواقع این نوع حمام ساخته شده در اتاق خواب است که می‌تواند در تشخیص عیب به یک متخصص کمک کند.

برای بررسی مشکلات و یا مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته تماس گرفته و یا فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

اشتراک گذاری این صفحه