در حالی که بازسازی ساختمان می‌تواند برای بهبود وضعیت یک محل اقامتی یا تجاری بسیار مفید باشد، بازسازی حمام یکی از راهکارهایی است که می‌تواند باعث بهبود کیفیت زندگی و ارتقای استانداردهای بهداشتی و آرامشی در محیط خانه شما شود.

در این مقاله، مراحل، ایده‌ها، نکات مهم و هزینه بازسازی حمام را به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا این امر را به صورتی ساده و قابل فهم برای شما توضیح دهیم.

بازسازی حمام خانگی: ارتقای کیفیت زندگی در خانه

حمام خانگی به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های خانه، محلی است که برای به صورت تقریباً روزانه برای حفظ پاکیزگی پوست، بدن و موی خود به آنجا پناه می بریم یا خیلی مواقع گرفتن یک دوش آب گرم در حمام تمیز و کارآمد بعد از کارهای روزانه می تواند حال ما را بهتر کند.

پس حمام اهمیت زیادی در خانه دارد و توجه به بازسازی حمام می‌تواند باعث افزایش کیفیت زندگی در خانه شود.

بازسازی حمام خانگی می‌تواند به عنوان یک پروژه بزرگ در خانه شما به نظر برسد، اما با رعایت نکات مهم در این زمینه که در ادامه خواهیم گفت، می‌توانید به راحتی و با کیفیت بالا، حمام خانگی خود را بازسازی کنید و از زندگی بهتر در خانه لذت ببرید.

صفر_تا_صد_بازسازی_حمام-_1.jpg

عکس قبل و بعد از بازسازی حمام

نکات مهمی که در بازسازی حمام نیاز به آن‌ها دارید

بازسازی حمام یکی از مهمترین قسمت‌های بازسازی ساختمان است. حمام یکی از اجزای مهم خانه است که باید به شکل مناسبی بازسازی شود.

برای بازسازی حمام، باید به نکاتی از جمله تغییر دیوارها، زمین و سقف، نورپردازی، سیستم گرمایشی و سرمایشی و امکانات بهداشتی، ایمنی کارگران، مدیریت زمان، نصب تجهیزات معتبر و استفاده از مواد با کیفیت توجه کنید. همچنین باید مطمئن شوید که همه اجزای حمام به درستی نصب شده و هیچ مشکلی وجود ندارد.

در ادامه مهمترین نکات در بازسازی حمام را با هم بررسی خواهیم کرد:

 • نکته اول در بازسازی حمام، تعیین بودجه است.

 بودجه بازسازی حمام باید به شکل دقیق و با دقت محاسبه شود. هزینه بازسازی حمام بستگی به اندازه و مدل حمام دارد. برای مثال، بازسازی حمام کوچکتر با هزینه کمتری همراه است. همچنین، اگر قصد تعویض لوله‌های حمام را دارید، باید هزینه این قسمت را نیز در نظر بگیرید.

از دیگر مواردی که باید در زمان تعیین بودجه بازسازی حمام در نظر داشته باشید می توان به هزینه خرید مصالح، هزینه دستمزد کارگر، هزینه طراح داخلی و اجرت مجری است.

 • نکته دوم در بازسازی حمام، ایده‌های جدید و خلاقانه است.

قبل از شروع به بازسازی حمام، بهتر است ایده‌های جدید و خلاقانه‌ای در ذهن داشته باشید. می‌توانید با دیدن تصاویر حمام‌های مدرن و جدید، ایده‌های خود را بیشتر کنید. همچنین، می‌توانید از کارشناسان بازسازی حمام کمک بگیرید تا بهترین ایده‌ها را برای بازسازی حمام خود داشته باشید.

البته مطالعه مقاله ما با عنوان 10 تا از بهترین ایده های بازسازی حمام نیز می توانید در این زمینه به شما کمک کند.

 • نکته سوم در بازسازی حمام، توجه به مراحل بازسازی است.

بازسازی حمام شامل مراحل مختلفی است که باید به ترتیب انجام شوند. برای مثال، مرحله اول بازسازی حمام، تعویض لوله‌های حمام است. سپس باید کارهایی مانند تعویض دوش‌ها، نصب سرامیک‌های جدید و تعویض دستگیره‌ها انجام شود. در نهایت، باید به نظافت حمام و نصب لوازم جانبی بپردازید.

 • نکته چهارم در بازسازی حمام، استفاده از مواد با کیفیت است.

در بازسازی حمام، از مواد با کیفیت و مطابق با استانداردهای لازم استفاده کنید. به عنوان مثال، برای نصب سرامیک‌های حمام، باید سرامیک‌های با کیفیت و مقاوم استفاده کنید. همچنین، برای نصب لوله‌های حمام، نباید با خرید لوله های بی کیفیت طول عمر سیستم مکانیکی حمام را کم کنید.

 • نکته پنجم در بازسازی حمام، توجه به جزئیات است.

در بازسازی حمام، باید به جزئیات کوچکی همچون رنگ‌ها، طرح‌ها و جزئیات دیگر توجه کنید. همچنین، باید به ترتیب کارها و جزئیاتی همچون نصب دستگیره‌ها و دوش‌ها را در نظر بگیرید. با توجه به این نکات مهم، بازسازی حمام را به شکلی موثر و با کیفیت انجام خواهید داد.

در نهایت، برای بازسازی حمام، باید به نکات مهمی هم توجه کرد. برای مثال، باید از مواد با کیفیت و استاندارد استفاده کرد تا بازسازی شما برای مدت طولانی به نتیجه خوبی دست یابد. همچنین، باید در زمان بازسازی، به سلامت و ایمنی کارگران و همچنین سلامت خودتان نیز توجه کنید.

تنها با توجه به این نکات مهم در بازسازی حمام است که می‌توانید یک فضای شیک و مدرن برای خودتان و مهمانانتان ایجاد کنید و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید.

صفر_تا_صد_بازسازی_حمام-_2.jpg

انتخاب مدل مناسب حمام در زمان بازسازی

در طراحی، ساخت و بازسازی حمام خانگی، مدل‌های مختلفی وجود دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • حمام با دوش و وان

این مدل حمام شامل دو دسته‌ی دوش و وان است. در این نوع حمام خانگی معمولاً وان در یک بخش از حمام و دوش در بخش دیگر قرار می‌گیرد. این مدل حمام خانگی برای خانواده‌هایی که فضای کافی برای نصب دوش و وان دارند، مناسب است.

 • حمام با دوش

در این نوع حمام خانگی، فقط دوش در حمام نصب می‌شود. این مدل حمام خانگی برای خانواده‌هایی که فضای کافی برای نصب وان ندارند، مناسب است.

 • حمام با وان

در این نوع حمام خانگی، فقط وان در حمام نصب می‌شود. این مدل حمام خانگی برای خانواده‌هایی که فضای کافی برای نصب دوش و وان ندارند، مناسب است.

 • حمام با یک دستشویی

این نوع حمام خانگی دارای یک فضای مشترک برای دستشویی و دوش یا وان است. در این نوع حمام خانگی، دستشویی در یک بخش از حمام و دوش یا وان در بخش دیگر قرار می‌گیرد. این مدل حمام خانگی برای فضاهای کوچک و یا آپارتمان‌ها مناسب است.

 • حمام با دو دستشویی

در این نوع حمام خانگی، دو دستشویی در یک بخش از حمام و دوش یا وان در بخش دیگر قرار می‌گیرد. این مدل حمام خانگی برای خانواده‌های بزرگ و یا آپارتمان‌هایی که دو دستشویی نیاز دارند، مناسب است. برای اطلاع از نحوه بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب لینک مقاله را لمس کنید.

صفر_تا_صد_بازسازی_حمام-_3.jpg

همچنین انواع حمام بر اساس مدل طراحی خود در یکی از مدل های زیر ساخته می شوند:

 • حمام استاندارد

این نوع حمام به دلیل طراحی ساده و قابلیت استفاده در فضاهای کوچک، بسیار محبوب است که فقط شامل دوش حمام می شود.

 • حمام زاویه‌ای

این نوع حمام به دلیل طراحی زاویه‌دارش، برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است و به راحتی در گوشه‌ها قرار می‌گیرد.

 • حمام لوکس و لاکچری

در این مدل از تمام تجهیزات حمام از قبیل وان، دوش، توالت فرنگی، اتاق دوش، جکوزی و روشویی استفاده شده است. بنابراین برای خانه های بزرگ ویلایی مناسب است.

با توجه به نوع حمام خانگی و فضای موجود در خانه، می‌توانید یکی از مدل‌های بالا را انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید انواع مدل های مختلف حمام را با هم ترکیب کنید.

صفر_تا_صد_بازسازی_حمام-_4.jpg

هزینه بازسازی حمام: آیا بازسازی حمام برای شما مناسب است؟

هزینه‌ی بازسازی حمام ممکن است به شدت متفاوت باشد و بسته به اندازه‌ی حمام، عیار مصالح و مدت زمان کار متغیر است. در ادامه ما به بررسی چندین عامل اصلی می‌پردازیم که هزینه‌ی بازسازی حمام را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

 • اندازه‌ی حمام

یکی از اصلی‌ترین عواملی که بر هزینه بازسازی حمام تأثیر می‌گذارد، اندازه‌ی حمام است. بازسازی حمام کوچکتر، معمولاً کمترین هزینه را به همراه دارد. اما هرچه حمام بزرگتر باشد، هزینه بازسازی بیشتر خواهد بود. این به دلیل نیاز به بیشترین مقدار مصالح، زمان و کار نیروهای مجرب برای پردازش و همچنین هزینه‌های اقتصادی بیشتر است.

 • جنس مصالح

جنس مصالح نیز یکی از عوامل اصلی هزینه‌ی بازسازی حمام است. اگر از مصالح گران‌قیمتی مانند سرامیک و شیشه استفاده شود، هزینه بازسازی بیشتر خواهد بود. به علاوه، استفاده از مصالح با کیفیت پایین می‌تواند موجب هزینه‌ی بیشتری برای تعمیرات بعدی شود.

 • مدت زمان کار

مدت زمان کار یکی دیگر از عوامل اصلی در تعیین هزینه بازسازی حمام است. معمولاً، هر چه زمان کار بیشتر باشد، هزینه بازسازی بیشتر خواهد بود. این به دلیل نیاز به کار نیروهای پرتلاش و مجرب برای انجام کار و هزینه‌های اقتصادی بیشتر است.

با توجه به توضیحات داده شده نتیجه می گیریم ک هزینه بازسازی حمام بسته به عوامل فوق متفاوت خواهد بود. برای کاهش هزینه‌ها، می‌توانید از مصالح با کیفیت و قیمت مناسب استفاده کنیدۀ اندازه‌ی حمام را کاهش دهید و با پیمانکاران مجرب و متخصص همکاری کنید.

اما باید به خاطر داشته باشید که هزینه بازسازی حمام بالاست و بسته به نوع بازسازی و سطح پیچیدگی، می‌تواند تا چند صد میلیون تومان هزینه داشته باشد.

 برای برآورد هزینه بازسازی حمام، بهتر است از پیش برنامه‌ریزی دقیقی استفاده کنید و هزینه‌های مختلف را برآورد کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم از مشاوران حرفه‌ای و مجرب در زمینه بازسازی حمام استفاده کنید تا بهترین برنامه بازسازی حمام را در اختیار داشته باشید.

در این خصوص می توانید همین الان با همکاران ما تماس بگیرید تا بعد از بازدید حضوری رایگان یک برآورد کلی و دقیق از هزینه بازسازی حمام به شما ارائه دهند.

اگر می خواهید بدانید بازسازی حمام چه فرقی با تغییر دکوراسیون دارد و کدام یک برای ساختمان شما مناسب تر است، پیشنهاد می کنیم روی لینک مقاله بزنید.

صفر_تا_صد_بازسازی_حمام-_5.jpg

مراحل بازسازی حمام: از طراحی تا اجرا

بازسازی حمام یکی از مهمترین بخش‌هایی است که در فرآیند بازسازی ساختمان از آن استفاده می‌شود. همچنین بازسازی حمام، به دلیل کاربری بالایی که دارد، می‌تواند از نظر زیبایی و ارزش افزوده به ساختمان بسیار مهم باشد.

مراحل بازسازی حمام به طور خلاصه شامل برنامه‌ریزی، تعیین بودجه، تهیه مواد و تجهیزات، تخریب دیوارها و برداشت کف و سقف، اجرای لوله‌کشی و برق‌کشی، نصب دیوارها و کاشی‌کاری و نصب تجهیزات بهداشتی است که البته توصیه می شود برای جلوگیری از هرگونه مشکل در اجرای این مراحل، از متخصصان با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

در ادامه به بررسی مراحل بازسازی حمام از طراحی تا اجرا می‌پردازیم:

 1. برنامه‌ریزی

قبل از هر چیز، باید برنامه‌ریزی کنید. برنامه‌ریزی شامل تعیین بودجه، طراحی، ابزارهای لازم و تعیین تاریخ شروع و پایان پروژه است.

 1. طراحی حمام

در این مرحله، باید با توجه به نیازهای کاربری، طرحی برای حمام ایجاد شود. در طراحی حمام، باید به مسائلی مانند محل قرارگیری وسایل بهداشتی، نورپردازی و تهویه هوا توجه شود. همچنین، در این مرحله باید نکاتی مانند امکانات برقی و لوله کشی نیز مد نظر قرار گیرد.

همچنین می‌توانید از ایده‌های جدیدی مانند نصب سرویس‌های بهداشتی هوشمند، تزئینات و دکوراسیون مدرن و مواد با کیفیت برای بازسازی استفاده کنید.

 1. تهیه لوازم و تجهیزات

بعد از طراحی، مرحله بعدی در بازسازی حمام تهیه مصالح و تجهیزات است. در این مرحله، باید از مواد با کیفیت و معتبر بازار استفاده شود. همچنین، باید مواد و تجهیزات مورد نیاز برای نصب وسایل بهداشتی و تهویه هوا نیز تهیه شود. در این مرحله، باید به مسائلی مانند هزینه بازسازی حمام و نیز مهلت زمانی توجه کرد.

خرید تجهیزات لازم برای بازسازی حمام خود شامل خرید مصالح و لوازم حمام است. به عنوان مثال خرید کاشی، سرامیک، وسایل بهداشتی، لوازم جانبی و اگر نیاز به تعویض لوله‌ها، کابین دوش یا هر قطعه دیگری دارید، باید لوازم لازم را خریداری کنید.

 1. اجرای تاسیسات مکانیکی و برقی حمام

اگر بازسازی حمام کلی باشد قطعا به تعویض سیستم لوله کشی آب و فاضلاب حمام یا تعویض توالت فرنگی، روشویی و وان و همچنین اصلاح سیم کشی برق حمام نیاز خواهید داشت. در این مرحله متخصص تاسیساتی لوله های جدید را در کف حمام اجرا می کند.

صفر_تا_صد_بازسازی_حمام-_6.jpg

 1. عایق کاری کف حمام

برای اینکه کف حمام نم نزند، باید به خوبی عایق کاری شود که بعد از اتمام لوله کشی فاضلاب و آب انجام می شود. در زمان عایق کاری کف حمام می‌توانید از محصولات ایزوگام کنید.

ایزوگام، یک محصول عایق‌بندی پلیمری است که به راحتی بر روی سطوح مختلف اعم از بتن، سرامیک، چوب و ... قابل اعمال است. همچنین ایزوگام مقاوم در برابر آب و رطوبت بوده و به عنوان یک عایق حرارتی نیز عمل می‌کند. برای کاربرد در کف حمام، بهتر است از نوع ضد آب این محصول استفاده کنید.

 1. تعیین محل برش و نصب کاشی و سرامیک

بعد اینکه تمام اقدامات مربوط به تاسیسات مکانیکی در کف حمام به اتمام رسید، باید محل برش و نصب کاشی و سرامیک را تعیین کرده و سپس کاشی و سرامیک با دقت و بدون هیچ گونه خطایی در کف و دیوارها نصب کنید.

 1. نصب وسایل بهداشتی و گرمایشی

در مرحله بعدی، وسایل بهداشتی و گرمایشی در حمام نصب می‌شوند. در این مرحله اگر نیاز به تعویض تجهیزات بهداشتی مانند وان، کابین دوش یا توالت دارید، باید این کار را انجام دهید. همچنین، باید به مسائلی مانند نحوه نصب حوله خشک کن به عنوان وسیله گرمایشی در حمام نیز توجه کرد.

 1. تکمیل دکوراسیون

در مرحله آخر باید تزئینات و لوازم جانبی را نصب کنید که شامل آینه، سطح کار، لوستر و ... می شود. همچنین باید به مسائلی مانند رنگ‌آمیزی و تزئینات توجه کنید. در نظر گرفتن نکاتی مانند امکانات برقی و نورپردازی در حمام باید مورد توجه قرار بگیرد. در نهایت، با تکمیل دکوراسیون حمام، بازسازی آن به پایان می‌رسد.

همانطور که دیدید بازسازی حمام شامل چندین مرحله است که باید به ترتیب اجرا شوند. مراحل بازسازی حمام شامل پیش‌بینی، طراحی، خرید مواد، ترکیب، ساخت و نصب تجهیزات حمام است.

هر مرحله از بازسازی حمام نیاز به دقت و دانش فنی دارد تا با کیفیت بالا اجرا شود. بنابراین، برای انجام بازسازی حمام، بهتر است به کارشناسان حرفه‌ای و مجرب در زمینه بازسازی حمام مراجعه کنید.

صفر_تا_صد_بازسازی_حمام-_7.jpg

نتیجه گیری

بازسازی حمام یکی از مهمترین قسمت‌های بازسازی ساختمان است که می‌تواند به ارتقای کیفیت زندگی شما در خانه کمک کند. در این مقاله، به مراحل بازسازی حمام، هزینه بازسازی حمام، نکات مهم در زمان بازسازی حمام و نکاتی که در طراحی و اجرای بازسازی حمام باید رعایت کرد، پرداختیم.

با انتخاب متخصصین ماهر و استفاده از مواد با کیفیت، می‌توانید بهترین نتیجه را از بازسازی حمام خود بگیرید. به خاطر داشته باشید که هزینه بازسازی حمام بسته به نوع بازسازی و سطح پیچیدگی متفاوت است.

با انجام بازسازی حمام، می‌توانید فضایی شیک و مدرن برای خودتان و مهمانانتان ایجاد کنید و به ظاهر منزل خودتان نیز تغییر دهید. با این حال، باید به جزئیات بازسازی حمام توجه کرده و با دقت و با توجه به نکات مهم، اقدام به بازسازی حمام خود کنید.

در این بین کمک گرفتن از یک تیم حرفه ای و باتجربه می تواند به شما برای رسیدن به بهترین نتیجه کمک کند. متخصصین ما در گروه تاسیسات 24 ساعته در کنار شما هستند تا مراحل بازسازی حمام از صفر تا صد را برای شما به انجام برسانند.

پس اگر برای ایجاد تغییر و تحولات اساسی در حمام و خانه خود به دنبال یک گروه متخصص هستید، همین امروز با شماره های داخل سایت تماس بگیرید یا فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید.

منبع عکس

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، شهریار، اسلامشهر، اصفهان، تبریز، رشت، اهواز، اراک، پردیس، رودهن، بومهن، پرند، دماوند، قم، ارومیه، کرمانشاه، شهر قدس فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 200.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

اشتراک گذاری این صفحه