یکی از مهمترین قطعات بکار رفته در انواع پکیج، منبع انبساط است که نیمی از آن آب و نیمی دیگر آن را هوا تشکیل داده است. با کمک منبع انبساط فشار مضاعف ایجاد شده به دلیل افزایش دمای آب در پکیج کنترل می شود.

معمولاً بعد از مدتی باد منبع انبساط پکیج کم می شود. از آنجا که تنظیم بودن باد منبع تاثیر زیادی در عملکرد صحیح پکیج دارد، با ما تا انتها همراه باشید تا روش باد زدن منبع انبساط پکیج را به شما آموزش دهیم.

 

علائم باد نداشتن منبع انبساط پکیج

علائمی که ممکن است نشان دهند منبع انبساط در سیستم گرمایشی پکیج شما مشکل دارد، شامل موارد زیر است:

  • فشار غیرمعمول در سیستم

اگر متوجه شوید که فشار در سیستم گرمایشی شما بیش از حد معمول است، احتمالاً به خاطر اختلال در عملکرد منبع انبساط است. فشار بالا می‌تواند به قطعات دیگر سیستم آسیب برساند.

  • نشت آب از پکیج

نشت آب در هر جایی از سیستم گرمایشی می‌تواند ناشی از افزایش فشار باشد که به دلیل خرابی منبع انبساط رخ می‌دهد.

  • مشکلات در عملکرد پمپ پکیج

اگر پمپ پکیج به طور مداوم کار کند یا با کاهش کارایی مواجه شود، ممکن است نشان‌دهنده فشار بیش از حد در سیستم باشد که به دلیل اختلال در منبع انبساط است.

  • صداهای ناهنجار از سیستم

وجود صداهای غیرمعمول مانند در پکیج ممکن است ناشی از نوسانات فشار باشد که به دلیل عملکرد نادرست منبع انبساط ایجاد می‌شود.

  • تغییرات دمای غیرمنتظره

تغییرات ناگهانی و غیرقابل توضیح در دمای پکیج می‌تواند ناشی از نقص در منبع انبساط باشد، زیرا این قطعه در تنظیم فشار و دما نقش دارد.

در صورت مشاهده این علائم، مهم است که به سرعت با یک متخصص تاسیسات تماس بگیرید تا از بروز خسارت بیشتر جلوگیری شود.

 

روش باد زدن منبع انبساط پکیج با تلمبه

همواره تنظیم باد و باد زدن منبع انبساط پکیج به دلیل خالی شدن باد پکیج می‌باشد که می‌تواند دلایل زیادی باعث خالی شدن باد پکیج باشد. حتما به یاد داشته باشید که قبل از باد زدن منبع انبساط پکیج ابتدا دلیل خالی شدن باد آن را بررسی و سپس برای باد زدن اقدام نمایید.

باد داخل منبع انبساط می‌تواند هوای معمولی و یا ازت باشد ولی خیلی در عملکرد منبع انبساط نوع این باد تاثیرگذار نیست.

برای این کار ابتدا باید از خاموش بودن دستگاه و خالی بودن مدار گرمایش پکیج از فشار اطمینان حاصل کنیم. برای این منظور ابتدا پکیج را از برق در بیاورید تا کاملا خاموش شود.

سپس باید آب مدار را خالی کنید. برای این کار ابتدا شیر ورودی آب سرد دستگاه را محکم ببندید.

سپس شیرپرکن پکیج را که در کنار لوله ورودی آب دستگاه پکیج و در زیر پکیج قرار دارد را باز کنید و پایین‌ترین شیر داخل ساختمان آب گرم را باز کنید و منتظر بمانید تا آب تخلیه شود.

معمولا بهترین شیر که در پایین‌ترین قسمت می‌باشد شیر توالت خانه است. باید آب دستگاه پکیج کاملا خالی شود.

به همین دلیل منتظر بمانید تا همه آب خالی شود و بعد با فشار هوا می‌توانید آب باقی مانده در مدار را هم تخلیه کنید.

البته راه دیگری هم برای تخلیه فشار مدار وجود دارد. برای این کار باید مطمئن شوید که شیرپرکن بسته است و سپس شیر هواگیری و یا برگشت یکی از رادیاتورها را باز کنید تا آب تخلیه شود.

بهتر است رادیاتوری را انتخاب کنید که خالی شدن آب در محیط خانه نباشد. مثلا شیر رادیاتور حمام گزینه خوبی است.

طریقه باد زدن منبع انبساط پکیج 2

تست منبع انبساط پکیج توسط کارشناسان ما

برای اینکه در این حالت کلیه آب مدار تخلیه شود باید شیرهای رفت و برگشت داخل کلکتور همگی باز باشند و یا به غیر از یکی از رادیاتورها مابقی را ببندید و همان رادیاتوری که می‌خواهید با آن آب مدار را تخلیه کنید فقط باز بگذارید.

 

تنظیم فشار باد پکیج

مدار پکیج که کاملا از آب خالی شود فشار دستگاه صفر می‌شود. حالا بدون اینکه پکیج را بخواهید پایین بیاورید که البته امکان‌پذیر هم نیست، باید به سراغ منبع انبساط در پشت دستگاه و در مجاورت هود دستگاه دسترسی پیدا کنید.

والو منبع انبساط را پیدا کنید و سری آن را با دست باز کنید.

ابتدا با سر پیچ گوشتی و یا یک وسیله فلزی دیگر سوزن والو را فشار دهید، این کار برای تست سلامت منبع انبساط انجام می‌شود.

اگر منبع سالم باشد کمی باد از آن خارج می‌شود و یا در برخی مواقع بادی خارج نمی‌شود و باد به هر دلیلی خالی شده است که باید بررسی شود.

اما اگر با فشار دادن سوزن والو آب از دورن آن بیرون آمد منبع انبساط خراب شده و لاستیک دیافراگم داخلی آن پاره شده و تنها راه تعویض منبع انبساط است.

طریقه باد زدن منبع انبساط پکیج 3

منبع انبساط پکیج

حالا فشار پکیج را باید تست کنید.

این کار را با استفاده از یک فشارسنج انجام دهید. فشار معمول و استاندارد پکیج یک بار است که معمولا دو صدم پایین‌تر و بالاتر اشکالی نخواهد داشت.

مثلا اگر فشار بر روی 0.8 یا 1.2 هم بود فشار منبع انبساط پکیج در حد استاندارد است و نیازی به تنظیم فشار ندارید.

اما اگر فشار بیشتری در منبع انبساط بود که البته خیلی بعید است بهتر است کمی از فشار را خالی کنید.

برای این کار با همان سر پیچ گوشتی کمی سوزن را فشار دهید تا باد اضافی خالی شود. البته زیاد نه.

حالا دوباره باد و فشار منبع را بررسی کنید. به حدود یک بار که رسید کافی است. درب والو را ببندید و کار تمام است. جهت خرید گیج فشار از دیجی کالا روی لینک مورد نظر بزنید.

اما اگر فشار منبع کمتر از حد نرمال بود باید با استفاده از یک تلمبه معمولی دوچرخه منبع انبساط را باد بزنید.

گیره تلمبه را روی سری والو قفل کنید و با محکم کردن جای تلمبه منبع را باد می‌زنیم. معمولا در شرایط عادی که منبع خالی خالی از باد باشد گفته می‌شود که با 55 بار باد زدن همان یک بار مخزن باد می‌شود. برای خرید تلمبه دستی از دیجی کالا لینک را لمس کنید.

اگر قصد خرید پیچ گوشتی را دارید، به مقالات راهنمای خرید بهترین پیچ گوشتی همه کاره یا چندکاره و راهنمای خرید بهترین پیچ گوشتی دوسو و چهارسو دستی مراجعه کنید.

طریقه باد زدن منبع انبساط پکیج 4

فشارسنج

البته این نسبی است و حتما باید از فشارسنج برای تعیین میزان فشار منبع انبساط استفاده شود. سعی کنید فشار را درست بر روی یک بار تنظیم کنید.

پس از آن کمی کف صابون روی سری والو بزنید تا مطمئن شوید که والو سوزنی باد خالی نمی کند، اگر باد نداد می‌توانید درب والو را محکم ببندید و کار را تمام کنید.

حالا باید تمامی مسیر‌های رادیاتورها را باز کنید، شیرپرکن را باز کنید و شیر ورودی آب سرد را هم باز کنید تا مدار گرمایش پر شود و بر روی 1.5 بار تنظیم شود.

در نظر داشته باشید که پس از اتمام کار باید رادیاتورها و همه تجهیزات گرمایشی مانند حوله خشک کن را هواگیری و دوباره فشار مدار را بر روی 1.5 بار تنظیم کنید.

بهتر است فردای آن روز و چند روز بعد دوباره فشار منبع انبساط را با فشارسنج کنترل کنید.

اگر فشار خالی کرده باشد باید دلیل خالی شدن باد منبع انبساط بررسی شود.

ممکن است سوراخ ریزی در منبع ایجاد شده باشد و یا والو سوزنی خراب شده باشد که راهی جز تعویض منبع انبساط ندارید.

طریقه باد زدن منبع انبساط پکیج 1

باز کردن و تعویض منبع انبساط پکیج توسط همکاران ما

 فیلم باد زدن منبع انبساط پکیج

در زیر فیلم نحوه بادزدن و تنظیم باد منبع انبساط پکیج توسط همکاران ما را مشاهده می کنید.

 

فیلم تنظیم باد منبع انبساط پکیج دیواری

اگر با وجود توضیحات داده شده باز هم برای تنظیم باد منبع انبساط پکیج نیاز به آموزش های بیشتر دارید، کلیپ کوتاه زیر را تماشا کنید تا با طریقه انجام این کار به صورت تصویری آشنا شوید.

 

جمع بندی

در این مطلب در خصوص لزوم تنظیم بودن باد منبع انبساط پکیج صحبت کردیم و روش باد زدن منبع را به شما یاد دادیم. با این حال توصیه می کنیم اگر تخصص کافی ندارید، حتماً از سرویسکار پکیج برای تنظیم باد منبع انبساط پکیج خود کمک بگیرید.

ما در مجموعه تاسیسات 24 ساعته خدمات متنوعی از جمله تعمیر و سرویس پکیج دیواری را توسط حرفه ای ترین تکنسین های پکیج و همراه با گارانتی تضمین کیفیت به شما عرضه می کنیم.

 

استفاده از خدمات ما برای تعمیر و سرویس پکیج شما چرا یک انتخاب عالی است؟

- تخصص برجسته تکنسین‌های ما: تیم ما دارای تخصص و تجربه قابل توجه در تعمیر و سرویس انواع پکیج‌های داخلی و خارجی است و خدمات با کیفیت بالا ارائه می‌دهند.

- گارانتی خدمات: ما به خدمات نصب و سرویس خود اطمینان داریم و با ارائه ضمانت، در صورت بروز مشکل، خدمات رایگان ارائه می‌کنیم.

- کیفیت بی‌مانند: ما به بالاترین استانداردهای کیفیت برای نصب و سرویس پکیج شما پایبند هستیم.

- خدمات مداوم: تیم ما حتی در روزهای تعطیل برای سرویس و تعمیر پکیج در دسترس است.

 

چگونگی ارائه خدمات تعمیر و سرویس پکیج توسط ما:

1. ثبت درخواست: می‌توانید درخواست خود را از طریق تماس تلفنی یا فرم آنلاین ثبت کنید.

2. هماهنگی فوری: تکنسین ما در کمتر از دو ساعت با شما تماس خواهد گرفت.

3. برآورد هزینه: پس از بازدید دقیق، هزینه‌های خدمات مشخص می‌شوند.

4. اجرای کار: کار اجرایی پس از تأیید هزینه و برنامه‌ریزی انجام می‌شود.

5. تسویه حساب: پرداخت پس از تست و تأیید کارایی پکیج انجام می‌شود.

6. خدمات پشتیبانی پس از فروش: تیم پشتیبانی ما پس از اتمام پروژه آماده است تا هرگونه مشکلی را برطرف کند و در صورت بروز هر مشکلی، کارشناسان ما به صورت رایگان و با تعهد کامل به حل آن می‌پردازند.

پس اگر برای باد زدن منبع انبساط پکیج خود به یک نیروی فنی و کاربلد نیاز دارید، همین الان با شماره های داخل سایت تماس بگیرید یا فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنیم

درخواست سرویسکار متخصص

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، شهریار، اسلامشهر، اصفهان، تبریز، رشت، اهواز، اراک، پردیس، رودهن، بومهن، پرند، دماوند، قم، ارومیه، کرمانشاه، شهر قدس فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 200.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

تمامی سرویسکاران مجموعه ما قبل از شروع همکاری توسط تیم امور مجریان، از لحاظ تخصصی و فنی مورد سنجش قرار می گیرند.

شما میتوانید از 2 طریق سفارش خود را ثبت کنید:

1. در صفحه درخواست سرویسکار متخصص، فرم خدمات درخواستی مورد نظر خود را پر کنید تا سفارش شما ثبت شود.

2. با شماره های قسمت تماس با ما، تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی به همکاران ما اعلام کنید.

اشتراک گذاری این صفحه