امروزه نصب دوش توکار حتی در خانه های قدیمی هم به شدت مرسوم شده و تنها با کمی تغییرات می تواند این دوش های حمام را در هر خانه ای بصورت ساده و کاربردی نصب کنید. کافی است تا در ادامه متن ما را دنبال کنید و به راحتی با نصب یک دوش توکار محیط و فضای حمام خود را فوق العاده جذاب تر و لوکس تر کنید.

اگر مقالات ما را دنبال کرده باشید در مقاله ای تحت عنوان نصب شیرآلات توکار به توضیح روش نصب این نوع شیرآلات پرداختیم که می توانید با مراجعه به این مقاله روش نصب آنها را بصورت قدم به قدم آموزش ببینید و خودتان کار نصب این شیرآلات را در صورت داشتن کمی تخصص انجام دهید.

اما بدون تردید دوش توکار نیز از اتصالات بسیار مورد توجه و لوکس خانه های با کلاس و مدرن امروزی است. دوش های توکار نه تنها به خوبی کار دوش های معمولی را انجام می دهند، بلکه مصرف آب پایین تر و ظاهر بسیار قشنگ تری هم دارند.

نحوه نصب دوش توکار حمام 1

نصب دوش توکار

مراحل نصب دوش توکار در خانه

دوش معمولا از اتصالات فانتزی حمام این روزها محسوب می شود و هر کارخانه نوع مخصوص به خود را برای نصب دوش توکار ارائه می کند ولی عمدتا تنوع این دوش ها در نحوه اتصالات و بخصوص مغزی دوش می باشد. معمولا در راهنمای نصب این دوش ها نمونه تغییرات نصبی دیده می شود و در صورت مغایرت با این آموزش بهتر است تغییرات را طبق آن اعمال نمایید.

برای نصب دوش توکار عمده کار مشابه روش نصب شیر توالت توکار است. مغزی آنها نیز تا حدود زیادی با هم شباهت ساختاری دارد هر چند یک خروجی اضافی تر دارد.

روش نصب مغزی دوش توکار مشابه با روش نصب شیر توکار توالت است. به این صورت که باید در صورت داشتن قوس کمی با قلم و چکش دیوار را سوراخ کنید و مغزی را دقیقا به دیوار چسبانده و با پیچ به دیوار سفت کنید. تراز بودن مغزی را فراموش نکنید.

نحوه نصب دوش توکار حمام 2

اتصال مغزی دوش بصورت تراز به دیوار

سپس باید درپوش مغزی را باز کنید. توجه داشته باشید که برای نصب دوش توکار اتصال صحیح مغزی اهمیت زیادی دارد. برای این کار باید قسمت بلند شیر رو به بالا باشد.

نحوه نصب دوش توکار حمام 3

نحوه صحیح اتصال مغزی دوش توکار به دیوار

در مرحله بعد دو مغزی برنجی یک دوم را بصورت کامل تفلون کنید و در سمت راست و چپ مغزی دوش توکار اتصال دهید. توجه داشته باشید که ورودی آب سرد سمت راست و آب گرم سمت چپ خواهد بود. خروجی ها نیز دو تا خواهد بود که یکی برای دوش و دیگری برای آبریز پایین دوش استفاده می شود.

نحوه نصب دوش توکار حمام 4

محل ورودی ها و خروجی های مغزی دوش توکار

دو مغزی پلیمری نیز در داخل بسته بندی وجود دارد که باید هر کدام یک طرف تفلون شده و یکی در زیر و دیگری بر روی مغزی دوش توکار نصب شود.

نحوه نصب دوش توکار حمام 5

نصب مغزی های پلیمری در زیر و روی مغزی دوش توکار

سپس دو عدد زانو پلیمری در سمت چپ و راست مغزی و به روی مغزی های برنجی اتصال داده می شود. سپس لوله کشی آب انجام می شود و لوله آب سرد به سمت راست، لوله آب گرم به سمت چپ، لوله یا المک دوش که گاها نصفه هم هست بر روی مغزی و یک اتصال 40 سانتی متری در زیر مغزی اتصال داده می شود.

نحوه نصب دوش توکار حمام 6

نصب لوله ها به مغزی دوش توکار

یک زانو به لوله 40 سانتی متری به سمت بیرون اتصال می دهید و درون آن یک توپیچ رو پیچ برنجی اتصال می دهید و درپوش پلاستیکی را بر روی آن می بندید.

نحوه نصب دوش توکار حمام 7

نصب زانو و توپیچ رو پیچ به لوله 40 سانتی متری

بعد از آن باید درپوش محل نصب اهرم دوش را در جای خود دوباره اتصال دهید تا در زمان کاشی کاری آسیب نبیند. معمولا المک دوش توکار حمام دو تکه است. در نظر داشته باشید که قسمت دوم دوش باید بر روی سقف کاذب کار شود. بنابراین باید المک تا بالای قسمت کاشی کاری امتداد یابد و با استفاده از درپوشی محافظت شود. بعد از کاشی کاری ادامه کار انجام می شود.

ضمن اینکه باید در بالای سقف کاذب میله ای تعبیه شود که به عنوان نگهدارنده وزن المک دوش از آن استفاده کنید و المک بر روی آن قرار بگیرد.

نحوه نصب دوش توکار حمام 8

تعبیه میله نگهدارنده برای نصب المک دوش توکار

بعد از کار کاشی کاری یک اتصال لوله ای به اندازه دلخواه که معمولا بین 50 تا 60 سانتی متر در نظر گرفته می شود به المک دوش اتصال دهید. این اتصال می تواند کوتاه تر و یا بلند تر هم انتخاب شود.

نحوه نصب دوش توکار حمام 9

نصب اتصال لوله به سر المک دوش به سمت مرکز حمام

در مرحله بعد باید با اتصال یک زانویی، لوله ای به سمت پایین تعبیه شود. این لوله باید تا ارتفاع سقف کاذب و کمی پایین تر در نظر گرفته شود تا ظاهر دوش تمیزتر و لوکس تر باشد.

نحوه نصب دوش توکار حمام 10

نصب لوله سر المک دوش برای نصب خود دوش

سری دوش بعد از نصب پولک سقفی دوش به المک دوش اتصال داده می شود

نحوه نصب دوش توکار حمام 11

نصب سری دوش توکار

حالا باید به سراغ نصب سری شیر دوش و یا اهرمی دوش بروید. در بالای مغزی سری دوش یک پیچ قرار دارد. آن را باز کنید و یک میله فنر دار معروف به میله فنر در درون سوراخ این پیچ قرار می کیرد. دقت داشته باشید که باید میله را از سمت فنر دار وارد سوراخ کنید.

نحوه نصب دوش توکار حمام 12

نصب میله فنر دوش توکار حمام

سپس کارو کروم را تا انتها در جای خود ببندید و پولک را در جای خود محکم کنید، اهرم دوش را جا انداخته و با استفاده از یک پیچ آلن اهرم را در جای خود محکم کنید.

نحوه نصب دوش توکار حمام 13

بستن اهرم شیر دوش توکار حمام

لوله 40 سانتی که در زیر المک نصب شد و الان با درپوش لاکی در پایین شیر اهرمی دوش دیده می شود مرحله بعدی کار است. درپوش را باز کنید و مغزی شیر آبریز را با نوار تفلون در جای آن اتصال داده و شیر را درون آن قرار دهید و با استفاده از پیچ های آلن محکم کنید. این اتصال درست مانند شیر روشویی و یا شیر ظرفشویی اتصال داده می شود.

نحوه نصب دوش توکار حمام 14

اتصال شیر آبریز دوش

در انتها باید بست نگهدانده شیلنگ متحرک دوش را نصب کنید. برای این کار باید پایه نگهدارنده را متناسب با نوع دوش به دیوار اتصال دهید. سپس سری دوش کوچک را به این شیلنگ وصل کنید و شیلنگ را به زیر شیر آبریز حمام اتصال داده و در جایگاه خود قرار دهید.

نحوه نصب دوش توکار حمام 15

نصب هلدر و یا نگهدارنده دوش متحرک حمام

کار نصب دوش توکار تمام است.

نحوه نصب دوش توکار حمام 16

نصب دوش توکار حمام

در انتها باز هم تاکید می کنم که ممکن است مغزی شیرها و یا دوش توکار متفاوت باشد ولی در کل باید لوله کشی در زیر کار انجام شده و اتصالات به همین روشی که توضیح داده شد به همدیگر متصل شده تا کار نصب شیر توکار بعد از کاشی کاری انجام شود.

اگر خانه شما قدیمی تر است و یا برای جانمایی و تغییرات و نصب دوش توکار در خانه نیاز به مشاوره تخصصی داشتید می توانید روی دانش و تخصص همکاران ما حساب کنید.

گروه تاسیسات 24 ساعته با بهره مندی از باتجربه ترین و متبحرترین کارشناسان تاسیسات شهر و با هدف کمک به ارتقا سطح زندگی مردم ایران زمین و همچنین ارائه پیشنهادهای جذاب و فوق العاده آماده همکاری و مشاوره تخصصی در زمینه نصب انواع دوش های توکار و شیرآلات توکار و همچنین سایر خدمات تاسیساتی به همشهریان عزیز می باشد.

شما هم می توانید تنها با یک تماس ساده و بدون هیچ هزینه ای از خدمات مشاوره فنی کارشناسان ما بهره مند شده و در صورت تمایل به استفاده از پیشنهادات واقعی و جالب گروه تاسیسات 24 ساعته در اولین فرصت و کوتاه ترین زمان از آن بهره مند شوید.

منبع تصاویر: گروه صنعتی کلار.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد