نصب آینه توالت و کنسول یکی از مواردی است که نه تنها در زیبایی و دکوراسیون خانه اهمیت زیادی دارد بلکه عدم رعایت مناسب نصب این تجهیزات می تواند در آینده مشکلاتی را برای استفاده مناسب ما به همراه داشته باشد.

 

در مطلب نصب روشویی روش نصب انواع روشویی از قبیل روشویی های پایه دار و روشویی دیواری بدون پایه توضیح داده شد؛ در این مطلب به ذکر نکاتی در مورد نصب آینه توالت و کنسول می پردازیم.
به دلیل تنوع بسیار زیاد مدل آینه توالت و کنسول ها نمی توان به طور اختصاصی نصب تمامی آنها را توضیح داد
ولی به صورت کلی آینه و کنسول را باید به توجه به قد خانواده که به راحتی از آنها استفاده کنند نصب کرد که استاندارد آن به طور معمول 150 سانتی متر می باشد.

نصب آینه توالت و کنسول 1

نصب آینه و کنسول را نباید تنها از نظر زیبایی در نظر گرفت

نصب کنسول توالت

استفاده از کنسول توالت تنها جنبه تزئینی ندارد. شما در ابتدا باید کنسولی را برای سوریس بهداشتی خود تهیه کنید که متناسب با فضا و مساحت شما باشد.

کنسول ها دارای عرض و طول متفاوتی هستند ولی اغلب در ارتفاعات استاندارد طراحی می شوند.

اگر عرض و طول کنسول متناسب با فضای توالت شما نباشد نه تنها دست و پا گیر می شود بلکه دید و دکور توالت را هم بر هم خواهد زد.

پس اولین نکته انتخاب درست کنسول می باشد.

در کنسول هایی که جا حوله ای دارند باید توجه کرد که کنسول خیلی پایین نباشد که حوله روی روشوئی بیفتد خیس شود و به طور معمول آینه و کنسول بالای روشوئی در یک امتداد و راستای روشوئی قرار می گیرد؛ و بهتر است آینه و کنسول با فاصله از روشوئی نصب شود که از ریزش آب به آنها جلوگیری شود.

در هنگام نصب کنسول توالت و یا سرویس بهداشتی به نکاتی حساس ولی موثر باید توجه داشته باشید.

معمولا کنسول ها به شکلی هستند که با تجهیزات جانبی همراه نیستند ولی اگر باشند باید برخی از اجزا انها را با سلیقه خودتان نصب کنید و این موضوع باعث می شود تا شما سر در گم شوید.

برای این منظور در نظر داشته باشید که هر یک از اجزا کنسول را پس از نصب آینه توالت در دستور کار خود قرار دهید.

وقتی آینده نصب شد شما راحت تر می توانید تشکیلات کنسول را نصب کنید بخصوص که برخی از این اجزا و امکانات به خود آینه نصب می شود.

البته باید در نظر داشت که کنسول ها گاها به شکلی هستند که آینه بر روی آنها تعبیه می شود یعنی پایه آینه روی آنها قرار داده می شود و برخی از آنها به شکل دیگری هستند که آینه جدا و کنسول جدا نصب می شود.

جهت مشاهده انواع آینه کنسول در طرح های مختلف به همراه قیمت بر روی لینک خرید آینه کنسول از سایت دیجیکالا بزنید.

نصب آینه توالت و کنسول 2

آینه و کنسول توالت

راهنمای نصب کنسول توالت

کنسول ها اگر از نوع روشویی دار باشند که تکلیف مشخص است. روشویی بر روی آنها تعبیه می شود.

این کنسول ها ارتفاع حدود 80 سانتی متری دارند. معمولا با چهار و یا دو پیچ به دیوار نصب می شوند که خودشان جای پیچ را مشخص کرده اند.

وقتی می خواهید کنسول را جا نمایی کنید باید به شکلی کنسول قرار بگیرد که درب به آن گیر نکند، شیرهای پیسوار به راحتی از آن عبور کنند و در ضمن منطقه ای که باید علامت گذاری و سوراخ شود جایی نباشد که احتمال رد شدن لوله را می دهید چون ممکن است لوله را سوراخ کنید.

قبل از سوراخ کاری باید یک بار روشویی را روی کار قرار داده و اتمام کار را تصور کنید. ممکن است با نصب روشویی مشکلاتی برای کنسول به وجود بیاید و نیاز به دوباره کاری باشد.

پس از بررسی همه موارد باید علامت گذرای انجام و سوراخ کاری شده و کنسول نصب شود. وقتی پیچ ها را می بندید بهتر است از یک واشر فلزی در پشت پیچ ها استفاده کنید.

نصب آینه توالت و کنسول 3

نصب کنسول سرویس بهداشتی

کنسول که بسته شد باید روشویی را روی آن قرار داده و قبل از تعبیه آن شی آب روشویی را ببندید.

مطابق با مقاله نصب شیرآلات بهداشتی شیر روشویی را می بندید و روشویی را بر روی کنسول قرار داده و قسمت پیچ ها را علامت می زنید و دوباره جاهای سوراخ کاری را با رعایت تشریفات گفته شده سوراخ می کنید.

پیچ های روشویی را حتما ببندید و به کنسول اکتفا نکنید. زیرا ممکن است روزی نیاز به تغییر کنسول باشد و یا کنسول به هر دلیل خراب شده و روشویی رها شود.

روشویی را با احتیاط را در جای خود محکم کنید و اطراف روشویی را با چسب اکواریوم آب بندی کنید.

در نظر داشته باشید که قبل از گذاشتن روشویی بر روی کنسول بهتر است محل قرار گرفتن این دو را روی هم چسب اکواریوم بزنید تا از تکان خوردن کنسول و آینه جلوگیری شود.

(جهت تهیه چسب آکواریوم با مشخصات و حجم های مختلف بر روی لینک خرید چسب آکواریوم از دیجیکالا بزنید. )

سپس باید آینه را در ارتفاع حدود 150 سانتی متری و در زاویه متوسط دید خانواده نصب کنید.

متعلقات اطراف کنسول مانند جا مایع صابونی ، جا صابونی ، جا مسواکی و جا حوله ای باید با احتساب دسترسی و سلیقه خودتان نصب شود.

برای نصب این متعلقات هم باید سوراخ کاری انجام دهید.

نصب کنسول هایی که از روشویی مجزا هستند در سرویس های بهداشتی خیلی کم اتفاق می افتد.

آنها را معمولا در محیط های بیرون از سرویس بهداشتی کار می کنند و هدف از کارکرد این نوع کنسول ها ضمن زیباسازی محیط ایجاد مکانی برای آرایش خانم ها و یا تعبیه حوله و تجیزات مورد نیاز برای توالت و سرویس بهداشتی در راهرو سرویس بهداشتی و حمام می باشد.

این نوع کنسول ها هم درست به شکل توضیحات فوق بسته می شوند ولی با این تفاوت که نیازی به تعبیه روشویی بر روی آنها نیست و معمولا در مکان هایی نصب می شوند که از قبل پیش بینی شده و در نظر گرفته شده است.

نصب آینه توالت و کنسول 4

نمونه کنسول های بدون روشویی و آینه

استفاده از آینه و کنسول در همه جا رسم نیست ولی صرف هزینه و تعبیه یک کنسول ضمن زیباتر کردن محیط به شما این اجازه را هم خواهد داد تا فضایی در سرویس بهداشتی برای نگهداری برخی از اقلام بهداشتی مانند مواد شوینده و شیمیایی داشته باشید.

فقط با صرف هزینه اندک با تعویض آینه توالت و کنسول میتوانید سرویس بهداشتی خانه ی خود را زیباتر کنید.

یکی از خدمات گروه تأسیسات 24 ساعته نصب آینه توالت و کنسول می باشد. در صورت نیاز به نصب و اجرا با ما تماس بگیرید.

 

اشتراک گذاری این صفحه