• تغییرات در دکوراسیون داخلی آشپرخانه‌ها امری همیشگی بوده و حتی خانه‌های ساخته شده هم گاها با ایجاد تغییراتی خود را با مد روز این طرح‌ها همراه می‌کنند. اما گاهی استفاده از یک مد و یا ایده می‌تواند بسیار کارآمد و موثر باشد.

  • اگر از همراهان ما باشید در مقاله‌ای تحت عنوان آشپزخانه جزیره ای چیست به توصیف کامل یک آشپزخانه جزیره ای پرداختیم و در آن انواع مدل‌ها و طرح‌ها و همچنین ویژگی‌های یک کانتر خوب و تمامی وسایلی که در این کانتر معمولا استفاده می‌شود را به همراه توصیه‌هایی برای هرچه لوکس‌تر طراحی کردن این جزیره ارائه نمودیم.

  • همیشه تصور ما از خانه‌های لوکس اتاق‌های بزگ و پذیرایی فوق العاده زیبا، با استخر و سونا و باغچه‌های مینا کاری شده و انواع لوسترها و کناف‌کاری های حرفه‌ای و نور پردازی خیره کننده است. هرچند همه این موارد را باید

  • شاید در گذشته‌ای نه چندان دور یکی از مکان‌هایی که اصلا در معماری و طراحی داخلی زیاد مورد توجه نبود سرویس ‌بهداشتی خانه بود. ولی امروزه بسیاری از طراحان داخلی بزرگ تمرکز زیادی را برای طراحی داخلی سرویس بهداشتی به کار می‌گیرند و سرویس بهداشتی را جزئی جدای از خانه حساب نمی‌کنند.

  • هر چند سرویس بهداشتی منطقه و مساحت کمی از خانه را در اختیار دارد ولی توجه به ابعاد و استانداردهای طراحی این فضای کوچک اهمیت بسیار زیادی در سهولت استفاده و نمای آن خواهد داشت. از این رو باید در هنگام برنامه‌ریزی و نقشه‌کشی ساختمان فضایی درست را برای سرویس بهداشتی در نظر بگیرید.

  • از قدیم الایام تزئین و طراحی داخل حمام اهمیت زیادی داشته است. البته در گذشته تمامی ذوق معمار در حمام‌های عمومی به عنوان مکانی اجتماعی خلاصه می‌شد و امروزه در حمام‌های خصوص نمی‌توان خیلی وارد قالب طراحی‌های حمام قدیمی شد اما نیاز به داشتن یک طرح با نشاط و روحیه بخش همیشه در حمام احساس می‌شود.

  • یکی از ایده‌های نوین در ساختمان سازی و طراحی لوکس آشپزخانه‌های امروزی تعبیه آشپزخانه جزیره ای می‌باشد.

    حسن استفاده از این جزیره‌ها در آشپزخانه برای تعبیه انواع نیازهای آشپزخانه مانند استفاده از آن به عنوان میز ناهارخوری،نصب سینک ظرفشوییتعبیه یخچال و گاز و یانصب ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشوییو... می‌باشد که در مقالهآشپزخانه جزیره ای چیست به خوبی توضیح داده شد.

  • امروزه بسیاری از طراحان بزرگ داخلی در پروژه های ساختمانی که در دست می‌گیرند یک دوش و یا کابین حمام در داخل اتاق خواب دو نفره در نظر می‌گیرند. این ایده که به عنوان دوش مستر اتاق خواب در کشورهای دیگر شناخته می‌شود در این روزها در کشور ما هم اهمیت و جایگاه خاصی پیدا کرده است.

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد