این بار قصد داریم تا در این مطلب در مورد تعمیر کولر گازی در تجریش به عنوان بخشی از خدمات خود در شمال تهران توضیحاتی را بیان کنیم.

تعمیر کولر گازی در تجریش 1

در مقالات قبلی که بیشتر در خصوص سرویس کولر گازی بود، با اهمیت و نقش سرویس کولر گازی در جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر در کولر گازی آشنا شدید.

حال در این مطلب بیشتر سعی داریم تا در خصوص تعمیر کولر گازی توضیحاتی را بیان کنیم. پس ابتدا به سراغ مشکلات رایج در کولر گازی خواهیم رفت تا با نحوه رفع و تعمیر هر بخش آشنا شویم.

مشکلات رایج در کولر گازی:

کولر گازی روشن نمی شود.

 1. برای رفع این مشکل ابتدا به سراغ ترموستات دستگاه رفته تا مطمئن شویم که کولر گازی در حالت سرد تنظیم شده است.
 2. سیم های برق دستگاه را چک می کنیم تا مطمئن شویم سالم هستند و احیانا توسط جوندگان خورده نشده اند.
 3. در مرحله بعدی فیوز برق ساختمان را چک کنید، که اگر فیوز دستگاه پریده بود آن را درست کنید.
 4. در مرحله آخر اگر تمامی نکات فوق را چک کردید و مشکلی نبود، احتمالا برد دستگاه و یا موتور آن سوخته است. در این حالت باید از تعمیرکار کولر گازی کمک بگیرید.

کولر گازی خنک نمی کند.

 1. ترموستات دستگاه را چک کنید و برای بررسی بیشتر می توانید درجه آن را پایین تر بیاورید، اگر باز هم هوای خروجی از کولر گازی خنک نبود، مشکل از انسداد اواپراتور و یا کندانسور در کولر گازی است.
 2. اواپراتور و کندانسور را به خوبی از آلودگی ها و گرد و خاک تمیز کنید. ولی قبل از انجام این کار حتما کولر گازی را از برق بکشید.

در بسیاری از موارد جرم و آلودگی زیاد مانع از ورود هوای خنک به داخل ساختمان می شوند. به همین علت کویل های کندانسور و فن ها را نیز به خوبی تمیز کنید.

 1. گاهی سرد نبودن باد کولر گازی علامت این است که در داخل سیستم، گاز کولر گازی در حال نشتی کردن است.

برای بررسی این موضوع باید لوله گاز کولر گازی را که به صورت لوله ای از جنس مس از یونیت خارجی تا یونیت داخلی کولر گازی است را برای هر گونه نشتی و ترک خوردگی بررسی کنید.

همچنین باید تمامی اتصالات داخلی و خارجی کولر گازی را برای یافتن نشتی گاز چک کنید، اگر میزان نشتی زیاد باشد، به صورت لکه ای خیس خود را نشان می دهد. البته تعمیرکار کولر گازی می تواند با استفاده از ابزار خاص می تواند کوچک ترین نشتی را شناسایی کند.

علاوه بر این مراجعه به مقاله آموزش نشتی یابی گاز کولر گازی و رفع نشتی نیز می تواند در این خصوص به شما کمک کند.

فن کولر گازی کار نمی کند.

 1. ابتدا سیستم داخلی برق دستگاه باید چک شود تا مطمئن شوید که هیچ گونه قطعی برقی وجود ندارد که از روشن شدن فن دستگاه جلوگیری کند.
 2. سپس در داخل پنل کولر گازی به دنبال آثار یخ زدگی باشید. چرا که یخ زدگی پنل داخلی کولر گازی باعث یخ زدن کویل های فن دستگاه می شود. که در این صورت باید سریعا کولر گازی را خاموش کرده و بررسی کنید که چرا کولر گازی شما یخ می زند.
 3. خرابی موتور فن کولر گازی نیز می تواند عامل دیگری در بروز این مشکل باشد.

وجود قارچ و کپک در کولر گازی:

تعمیر کولر گازی در تجریش 2

وجود قارچ و کپک در داخل کولر گازی را بسیار جدی بگیرید، چرا که این مسئله می تواند بر روی سلامت شما و خانواده تان تاثیر بگذارد، به همین دلیل باید هر چه زودتر منشا قارچ و کپک را در داخل کولر گازی پیدا کرده و در صدد رفع آن باشید.

کولر گازی ساختمان را به طور یکنواخت خنک نمی کند.

 1. اولین عاملی که باید در چنین شرایطی بررسی کنید، فیلترهای هوا در کولر گازی هستند. اگر مدت زمان طولانی است که آن ها را تمیز یا تعویض نکرده اید، حتما برای تعویض آن ها اقدام کنید.
 2. کوچک بودن اندازه کولر گازی در برابر مساحت ساختمان یکی دیگر از علل غیر یکنواخت سرد شدن محیط توسط کولر گازی است که با جایگزین کردن کولر گازی بزرگ تر مشکل رفع خوهد شد.

کنترل کولر گازی کار نمی کند.

 1. از تنظیم بودن ترموستات در حالت سرد مطمئن باشید. اگر ترموستات در حالت گرم تنظیم شده باشد، کولر گازی روشن نمی شود.
 2. باتری کنترل را تعویض کنید.
 3. اگر با تعویض باتری مشکل حل نشد، ترموستات دستگاه را ریست کند.
 4. اگر با ریست ترموستات باز هم مشکل حل نشد، برق دستگاه را قطع کرده و ترموستات دستگاه را باز کرده و سیم پیچی آن را برای هر نوع قعطی بررسی کنید.
 5. اگر مشکل ترموستات دستگاه با تعویض سیم پیچی آن رفع نشد، ترموستات دستگاه را تعویض کنید.

در این قسمت به دلیل اینکه ممکن است کولر گازی شما از نوع پنجره ای باشد، توضیحاتی را در خصوص کولر گازی پنجره ای بیان می کنیم. مطالعه مقاله اطلاعاتی در رابطه با انواع کولر گازی می تواند برای شما مفید باشد.

کولر گازی پنجره ای شاید در ظاهر امر شبیه به کولر گازی پرتابل کار کند، اما عیب یابی کولر گازی پنجره ای کمی از کولر گازی دو تکه پیچیده اتر است.

مشکلات رایج در کولر گازی پنجره ای

کنترل پنل ترموستات کولر گازی کار نمی کند.

 1. اگر کولر گازی شما کار می کند، اما کنترل آن کار نمی کند. ابتدا مطمئن شوید که ترموستات دستگاه در حالت سرد قرار دارد. مطالعه مطلب قفل شدن کولر گازی را در این خصوص به شما توصیه می کنیم.
 2. درجه ترموستات را تا چند درجه کم کنید، اگر باز هم مشکل ترموستات حل نشد، ترموستات را ریست کنید.

فن کولر گازی پنجره ای کار نمی کند.

 1. برق دستگاه را چک کنید.
 2. فیوز برق ساختمان را چک کنید.
 3. فیلتر و فن کولر گازی پنجره ای را برای پیدا کردن و رفع هر گونه انسدادی که می تواند مانع حرکت فن کولر گازی شود را بررسی کنید.

تعمیر کولر گازی در تجریش 3

 1. برای تعویض و یا تمیز کردن فیلترها، حتما کولر گازی پنجره ای را خاموش کنید.
 2. اگر باز هم با تعویض فیلترها فن های کولر گازی پنجره ای کار نکردند، مشکل از برد داخلی دستگاه است. به منظور آشنایی با نحوه تعمیر برد کولر گازی بر روی آن کلیک کنید.

کولر گازی پنجره ای شما باد گرم تولید می کند.

 1. اگر کولر گازی پنجره ای شما کار می کند اما باد گرم تولید می کند، ابتدا فیلتر هوا و کویل های آن را تمیز کنید. آلودگی فیلتر و کویل ها مانع از کار کردن درست کولر گازی پنجره ای شما می شوند.
 2. نشتی گاز کولر گازی یکی دیگر از علل باد گرم دادن کولر گازی پنجره ای است.

همانطور که مشاهده کردید برخی از مشکلات مربوط به کولر گازی چه از نوع پرتابل و چه از نوع پنجره ای را شما نیز می توانید رفع کنید، اما تشخیص دقیق علت هر مشکل و چگونگی رفع آن کاری تخصصی است.

تعمیر کولر گازی در تجریش 4

به همین دلیل توصیه ما به شما این است که کار تعمیر کولر گازی خود را به افراد متخصص در این امر بسپارید. همکاران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته آماده ارائه خدمات تاسیساتی به شما شهروندان گرامی ساکن در تمامی نقاط تهران در طی ایام هفته هستند.

شما شهروندان محترم ساکن تجریش و سایر محلات آن از جمله خیابان های شهرداری، فناخسرو، جعفرآباد، ارم، سعد آباد، ولی عصر، دربندی، ثقفی و سایر مناطقی که در لیست ذکر نشده نیز می توانید همین الان از طریق تماس با همکاران ما برای تعمیر کولر گازی خود ثبت سفارش انجام دهید.

منبع انگلیسی

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # ایمان 1398-02-12 10:20
سلام کولر من مارک ویست پو نت ودر شهر اهواز زندگی میکنم آیا بخاطر جلوگیری از سرمای پیش از حد کولر میتوانم در حالت اتومات قرارش دهم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-02-14 01:43
وقتی کولر را در حالت اتوماتیک قرار دهید کولر دمای محیط را روی 23 درجه سانتی گراد نگه میدارد
اگر این دما برای شما مطلوب است بله میتوانید روی اتوماتیک قراردهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن