اگر برای لوله کشی ساختمان خود در شرق تهران به دنبال یک تیم تاسیساتی معتبر و متخصص می گردید، می توانید به گروه تاسیسات 24 ساعته اعتماد کنید.

تامین آب امر بسیار کلیدی و حیاتی برای هر ساختمان و خانه ای می باشد و لوله کشی آب ساختمان از جمله موارد قابل توجه در هنگام ساختن هر واحد تجاری و مسکونی می باشد. با لوله کشی آب شهری را می توان به ساختمان آورد و سپس به بخش های مورد نیاز آب رسانی نمود.

تعمیر و لوله کشی مجدد پس از انجام ساخت ساختمان کاری دشوار می باشد و به همین دلیل لازم است که از همان اول کار از یک گروه تاسیساتی مجاز و معتبری برای این منظور استفاده کنید تا مشکلی پیش نیاید و سپردن لوله کشی به یک تیم تاسیساتی مجرب جلوی هزینه های بعدی شما را خواهد گرفت.

یکی از خدمات اصلی ما در تیم تاسیسات 24 ساعته انجام پروژه های لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان ها می باشد که شما عزیزان می توانید پروژه های لوله کشی آب و فاضلاب خود را با خیالی آسوده به تیم متخصص و فنی ما سپرده و در موعد مقرر با بهترین کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه آن را تحویل بگیرید.

همانطور که می دانید لوله کشی ساختمان اصول و مراحل خاصی دارد از جمله نصب کنتور، شیر فلکه و انشعاب گرفتن از لوله های اصلی آب شهری که این مراحل به عهده سازمان آب می باشد.

و در مرحله بعدی انجام لوله کشی داخلی ساختمان انجام می شود که باید توسط لوله کش متبحر و با تجربه انجام بگیرد.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر در این مورد به مقاله لوله کشی آب ساختمان مراجعه نموده و مراحل و اصول لوله کشی ساختمان را مطالعه و مشاهده فرمایید.

لوله کشی آب ساختمان در شرق تهران 1

تصویر شماره یک از لوله کشی ساختمان توسط همکاران ما

از جمله مواردی که در لوله کشی ساختمان توصیه می شود این است که لوله کشی ساختمان بر اساس اصول و بر مبنای یک نقشه از پیش تهیه شده که زیر نظر کارشناسان و مهندسان لوله کش طراحی شده است، انجام گیرد.

خطوط لوله کشی نباید از در و پنجره ها و برخی جاهای دیگر مانند دودکش و ... عبور کند.

لوله هایی که انتقال آب از کنتور را به ورودی واحدها به عهده دارند رایزر نامیده می شوند. برای لوله کشی رایزرها می توان از لوله های مختلفی مانند لوله های پلیمری یا لوله های 5 لایه استفاده نمود.

اگر لوله کشی ساختمان مجموعه با لوله پلیمر است توصیه به استفاده از لوله های پلیمری برای رایزرها می باشد و در صورتی که لوله کشی ساختمان با لوله های 5 لایه است هم بهتر است که در رایزها نیز از لوله های 5 لایه استفاده شود.

روش مناسب لوله کشی رایزر به این شیوه است که یک لوله با سایز بزرگ تر از لوله های هر واحد از محل انتظار پمپ به پشت بام کشیده شود و سپس به سمت پایین برای هر واحد یک انشعاب از آن گرفته شود. لوله کشی ساختمان بر اساس نوع کاربری آن ممکن است متفاوت باشد، و اینکه ساختمان چند طبقه است در لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان تاثیر دارد.

لوله کشی آب ساختمان معمولا دو روش لوله کشی انشعابی و لوله کشی کلکتوری انجام می گیرد.

لوله کشی کلکتوری

روش لوله کشی کلکتوری نیز به این صورت است که یک کلکتور در نظر گرفته می شود و هر جایی که نیاز به آب دارد یک لوله اختصاصی برای آن کشیده می شود. لوله کشی به روش کلکتوری را با لوله های 5 لایه انجام می دهند.

مزایای این روش در قیمت پایینتر نسبت به روش لوله کشی انشعابی، تامین فشار آب بالاتر، سرعت بالای اجرای لوله کشی به این روش، لوله و اتصالات کمتری مورد نیاز می باشد و در نتیجه مقرون به صرفه تر خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر در مورد لوله کشی کلکتوری می توانید بر روی تیتر لوله کشی آب به روش کلکتوری کلیک کرده تا به مقاله مربوطه ارجاع داده شوید.

لوله کشی آب ساختمان در شرق تهران 2

تصویر شماره دو از لوله کشی ساختمان توسط همکاران ما

لوله کشی انشعابی

لوله کشی انشعابی به این صورت است که یک لوله اصلی به ساختمان کشیده شده و لوله های جانبی از این لوله منشعب می شوند. در این روش معمولا از لوله های پلیمری یا 5 لایه استفاده می شود.

برای مطالعه بیشتر در مورد این روش می توانید به مقاله لوله کشی آب به روش انشعابی مراجعه فرمایید که روش لوله کشی انشعابی آب را به تفضیل معرفی کرده است.

 • شما می توانید لوله کشی ساختمان خود را در هرجای تهران که هستید و به خصوص در شرق تهران به ما بسپارید چرا که کارشناسان فنی مجموعه ما از ابتدا تا انتهای کار نظارت 24 ساعته بر پروژه شما خواهند داشت
 • کار شما را با بهترین کیفیت و سر موقع تحویل خواهند داد
 • و همچنین برای عزیزان تهرانی ساکن شرق تهران هیچ هزینه ای بابت ایاب و ذهاب دریافت نمی شود و بازدید و مشاوره از پروژه لوله کشی شما به صورت رایگان خواهد بود.

لوله کشی زیر سقفی

این روش لوله کشی یک روش جدید در این صنعت می باشد. برخلاف لوله کشی های انشعابی و کلکتوری که لوله ها در کف زمین کار گذاشته می شوند، در لوله کشی زیر سقفی لوله ها از کانالها و مسیرهایی که در مراحل آتی با سقف کاذب یا کانال های دیگری پوشانده و مخفی می شوند، اجرا می گردد. لوله کشی زیر سقفی را می توان با انواع لوله ها انجام داد اما انجام آن با لوله های 5 لایه بهتر بوده و بیشتر توصیه می شود.

لوله اصلی در لوله کشی زیر سقفی روی سطح زمین قرار گرفته و کلکتور به آن وصل می شود و از این کلکتور برای سایر بخش ها انشعاب گرفته می شود. با این تفاوت که لوله کشی انشعاب ها افقی و بر روی زمین نیست و به صورت عمودی و رو به بالا لوله کشی می شوند.

مزایای استفاده از لوله کشی زیر سقفی:

 • کاهش هزینه ها از جمله هزینه پوکه ریزی
 • عدم نیاز به کف سازی
 • کاهش استهلاک
 • امکان تعمیر قسمت آسیب دیده تنها با برداشتن سقف کاذب یا دکور و عدم نیاز به تخریب کامل

علاوه بر این موارد اگر لوله کشی زیر سقفی شما توسط یک تیم تاسیساتی مجرب و متعهد انجام گیرد، کل مساحت لوله کشی کاهش یافته و به دلیل اینکه لوله ها در کانال ها یا در سقف کاذب قرار می گیرد، این پوشش ها به عنوان عایق عمل کرده و حرارت آب درون لوله ها بهتر حفظ می شود که در نهایت میزان انرژی صرف شده برای گرم کردن آب کاهش می یابد.

لوله کشی آب ساختمان در شرق تهران 3

یک ویژگی دیگر که در لوله کشی زیر سقفی حایز اهمیت است، در این است اگر نیاز به گسترش لوله کشی به یکی از بخش های منزل یا ساختمانتان داشته باشید، می توانید به راحتی یک انشعاب از مسیر اصلی بگیرید.

در زمینه لوله کشی به روش زیر سقفی نکات زیر را باید مد نظر قرار دهید:

 • بهترین لوله برای اجرای لوله کشی زیر سقفی، لوله 5 لایه بوده، چرا که اجرای لوله کشی زیر سقفی با این لوله ها ساده و سریع تر انجام خواهد شد.
 • بهتر است که انشعابات و اتصالات همگی در کنار هم باشند تا مساحت سطح اشغال شده برای لوله کشی کاهش یافته و در نتیجه کانال ها و سقف کاذبی که برای پوشش دادن خطوط لوله کشی به کار می روند کمتر باشد. برای مهار و ثابت کردن لوله ها باید از بست هایی در مسیر لوله ها برای اتصال آن به دیوار و سقف استفاده شود.
 • توصیه می شود که لوله های آب و فاضلاب در کنار هم نباشند، زیرا اگر یکی از آنها دچار مشکل و نیازمند تعمیر شود، ممکن است در حین تعمیر به دیگری آسیب وارد شود.

لوله کشی سقفی تنها مختص به مصارف خانگی نیست و می توان آن را برای هر ساختمان تجاری اداری و ... استفاده کرد.

برای اطلاع بیشتر در مورد این نوع لوله کشی بر روی اجرای لوله کشی آب گرم و سرد زیر سقفی کلیک کنید

لوله کشی فاضلاب

فاضلاب به آب آلوده و مورد استفاده اتلاق می شود و فاضلاب سیستمی است که آب آلوده و استفاده شده ساختمان را به چاه و فاضلاب شهری منتقل می کند. تعاریف تخصصی مختلفی برای هر فاضلابی که با مواد مختلفی آلوده شده است به کار می رود مانند فاضلاب حاوی مواد آلی، فاضلاب خاکستری.

یک سیستم فاضلاب اصولی و صحیح باید بتواند آب آلوده را سریعا خارج نموده و با جلوگیری از رسوب و هواگیری لوله ها از ایجاد بوی بد و نامطبوع در ساختمان نیز جلوگیری کند.

لوله های مختلفی را می توان برای لوله کشی فاضلاب استفاده کرد از جمله لوله های چدنی، پلیکل، پوش فیت، گالوانیزه، پلی اتیلن و غیره.

هریک از این جنس لوله ها دارای مزایا و معایبی هستند که بر اساس نیاز خود می توانید تصمیم به انتخاب بهترین جنس لوله برای پروژه لوله کشی خود نمایید.

به طور مثال لوله های چدنی سنگین وزن هستند و هزینه خرید آنها نیز بالا است و تقریبا در لوله کشی های مدرن کاربردی ندارند. لوله های پولیکا رایج تر بوده و هزینه آنها کمتر است و در صورت استفاده از آنها اجرای پروژه لوله کشی سریع تر خواهد بود، اما تنها مشکل آنها شیوه اتصال آنها به هم بوده که باید از حرارت استفاده شود.

بر خلاف لوله های پولیکا، لوله های پوش فیت که اخیرا بسیار طرفدار پیدا کرده اند، برای اتصالات لوله ها نیاز به هیچ ابزار خاصی ندارند و به دلیل وجود حلقه داخل لوله ها، تنها با فرو کردن سر لوله داخل پوش فیت، دو لوله به هم متصل می شوند.

لوله کشی فاضلاب را می توان به هریک از سه روشی که در بالا توضیح داده شد انجام داد اما لوله کشی زیر سقفی طبیعتا برای این منظور مناسب تر می باشد زیرا دسترسی به لوله ها آسان تر است.

لوله کشی فاضلاب دارای چندین بخش است:

لوله های فاضلاب افقی- لوله های فاضلابی که افقی هستند و فاضلاب یا آب استفاده شده در هر طبقه را به لوله های عمودی منتقل می کنند.

لوله های عمودی- لوله های عمودی، لوله هایی هستند که به طور کلی آب فاضلاب را از هر طبقه جمع آوری می کنند و به لوله فاضلاب اصلی که در پایین ترین طبقه و کف ساختمان قرار دارد منتقل می کنند. این لوله اصلی که فاضلاب کل ساختمان به آن ریخته می شود را از ساختمان خارج می کند.

سیفون ها- سیفون ها با پمپ آب در مسیر لوله های فاضلاب از بوی نامطبوع و گازهای آلوده ای که در مسیر لوله کشی و توسط فاضلاب ایجاد می شود، جلوگیری می کنند.

لوله های هواکش- هوادهی به لوله های فاضلاب را فراهم می کنند.

مواردی که در لوله کشی فاضلاب باید مورد توجه قرار گیرد:

 • لوله کشی سیفون ها نباید شیب باشد، چراکه در این صورت بو و آلودگی منتشر خواهد شد.
 • از لوله های خوب و مطمئن برای لوله کشی فاضلاب استفاده کنید. لوله های مورد استفاده باید سالم باشند و خوردگی و آسیبی در سطح ظاهری آنها مشاهده نشود.
 • بهتر است تمامی لوله ها به خصوص لوله هایی که در مسیرهای عمودی قرار دارند، در فواصل منظم به وسیله بست به دیوار متصل شده و ثابت شوند.
 • نباید از یک رایزر برای لوله های فاضلاب سرویس بهداشتی و لوله فاضلاب آشپزخانه استفاده نمود.
 • لوله کشی فاضلاب آزمایشگاه ها دارای قوانین اختصاصی می باشد و باید لوله های فاضلاب آزمایشگاه ها از جنس PVC بوده تا در برابر مواد شیمیایی دفع شده آزمایشگاه ها مقاوم باشند و لوله ها آسیب نبینند.

سایر موارد تخصصی و مقررات مربوط به اصول لوله کشی ساختمان ها نیز باید رعایت شود که در صورتی که از یک تیم تاسیساتی مجرب و معتبر برای لوله کشی فاضلاب خود استفاده کنید، تمام این اصول رعایت خواهد شد.

برای مشاهده سوابق کاری و پروژه های انجام شده ما در این زمینه می توانید به طراحی و اجرای لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان نوساز مراجعه نمایید.

لوله کشی آب ساختمان در شرق تهران 4

تصویر شماره سه از لوله کشی آب ساختمان (قبل و بعد از داکت کشی)

مناطق عمده شرق تهران که خدمات ارائه سرویس ما بدون دریافت هزینه ایاب و ذهاب می شوند شامل:

 • پاسداران، هروی، ساقدوش، لویزان، شهرک امید
 • رسالت، تهران پارس، تهران نو، حشمتیه، کالاد
 • شمیران نو، دلاوران، استخر، سرخه حصار، قنات کوثر
 • امام حسین، افسریه، حکیمیه، نارمک، نیروی هوایی
 • مسعودیه، دماوند، هفت حوض، نظام آباد، مجیدیه
 • لویزان، اصفهانک، وحیدیه، شمس آباد و ... می باشد.

اگر محله شما در این لیست نیامده است دلیل بر عدم ارائه سرویس های ما نیست و ما به تمام مناطق شرق تهران ارائه خدمات می دهیم.

پس اگر به خدمات و تعمیرات لوله کشی نیاز دارید همین حالا با ما تماس بگیرید تا بتوانید از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید و در صورت نیاز تیم کارشناسی ما به محل پروژه و سکونت شما اعزام شوند.

ضمانت جبران خدمات

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد.

اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

اشتراک گذاری:
برچسب ها: لوله کشی آب

دیدگاهتان را ثبت کنید

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # fathi 1397-12-06 10:45
سلام لوله کشی فاضلاب انجام شده ولی از پشت برای توالت فرنگی تامرکزلوله 15 سانت بیشتر فاصله ندارد آیا می شود توالت فرنگی کار کرد یا اینکه رابطی برای این کار وجود دارد البته هنوز سرامیک کف دستشویی کار نشده ولی کاشی دور دستشویی کارشده؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1397-12-06 20:32
سبلام بله تبدیل هست که ۳ سانت جابجا میشه
و درضمن الان فرنگی هایی هست که همین فاصله رو ساپورت میکنه نگران نباشید فقط موقع خرید
به فروشنده بگید تا جنس مورد نظر رو بده بهتون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن