ارائه دهنده خدمات
تاسیسات مکانیکی ساختمان

images/service/fazelab/havakesh-1.jpg


images/لوله_کشی_فاضلاب_ساختمان/لوله_مشی_فاضلاب_ساختمان.png

یکی از سیستم های مکانیکی اجرا شده در واحدهای مسکونی و صنعتی برای خارج کردن فاضلاب از ساختمان به چاه یا فاضلاب شهری لوله کشی فاضلاب است. در صورتی که لوله کشی فاضلاب ساختمان به درستی انجام نشود، می تواند باعث زیان های غیر قابل جبرانی شود و آلودگی های محیطی بسیاری را به بار آورد.


images/service/fazelab/tamir-loole-fazelab2.jpg


images/تعویض_لوله_کشی_فاضلاب_چدنی.jpg

در زمان های قدیم برای اجرای تأسیسات فاضلاب لوله های چدنی مورد استفاده قرار می گرفت. این لوله ها علیرغم محکم بودن و عدم شکنندگی دارای مشکلات اجرایی زیادی بوده و انتقادات زیادی را بهمراه داشته است. امروزه تعمیرات لوله های چدنی و اتصالات آنها با مشکلاتی از قبیل کمبود اجناس لوله های چدنی در بازار، دشواری اجرای لوله کشی و تعمیرات آنها و دشواری جداکردن لوله و اتصالات معیوب مواجه می باشد.


images/بازسازی_لوله_کشی_فاضلاب.jpg


images/رفع_نم_شکستگی_یا_فرسودگی_لوله_های_قدیمی/رفع_نم_شکستگی_یا_فرسودگی_لوله_های_قدیمی.jpg


images/article/Tamir_lolekeshI.jpg


عکس های خدمات گروه تاسیسات 24 ساعته شامل لوله کشی ساختمان از طراحی تا اجرا، نصب شیرآلات ، بازسازی و تعمیر لوله کشی قدیم ساختمان، محاسبه پمپ بهینه و منبع ذخیره آب جهت رفع مشکل فشار آب، پمپ های داخل آپارتمانی، لوله کشی روکار، گرمایش از  کف در سایت موجود می باشد.


images/article/FelashTank2.jpg

فلاش تانک یکی از پرکاربردترین تجهیزات ساختمانی است که در سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فلاش تانک ها به طور معمول، در توالت‌های فرنگی استفاده ‌می‌شد، اما امروزه با توجه به بهداشتی تر بودن استفاده از این وسیله،


images/article/fazelab.jpg

پلاستیک ها مواد ترکیبی هستند که هرکدام خواص خود را دارند. در نتیجه اگر یک روش کار یا ماده ای برای اتصال به یک پلاستیک مناسب باشد ممکن است برای پلاستیک دیگر مناسب نباشد. برای ساخت مفاصل ضد آب، ضروری است به دستورالعمل کارخانه سازنده دقت کنید و استفاده از حلال های خاص و روان کننده ها توصیه می شود. شکل زیر روش های معمول برای اتصال لوله های پلاستیکی و مفاصل را نشان می دهد. 

 


images/article/plumbing.jpg

لوله کشی از ساختارهای بسیار اصلی ساختمان می باشد. لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان و فاضلاب قلب ساختمان می باشند و بعد از زمان اتمام نمی توان به راحتی تغییراتی در آنها را به وجود آورد و هرگونه تعمیرات تخصصی نیازمند حضور لوله کش با تجربه است.


images/book/جمع_آوری_فاضلاب_ساختمان.png


images/videos/انتخاب-قطر-لوله-فاضلاب.jpg


images/videos/فیلم-نحوه-بستن-لوله-های-سینک-ظرفشویی-دوقلو.jpg


images/article/fazelab-1.jpg

آب مصرف شده ای که به مواد زائد آلوده گردیده و دیگر قابل استفاده نیست فاضلاب نام دارد، فاضلاب ها به سه دسته خانگی، صنعتی و سطحی تقسیم می شوند که در این مقاله قصد شده است که از اصول لوله کشی فاضلاب ساختمان که همان فاضلاب خانگی و تولید شده توسط انسان است صحبت شود.


images/فاضلاب_ساختمان_مسکونی.jpg


images/article-Intro-2.jpg

در این مقاله از سایت، سعی بر معرفی ابزار لوله کشی ساختمان شده است برای مشاهده مقالات بیشتر از لوله کشی ساختمان می توانید این واژه را در قسمت جست و جوی همین سایت وارد کنید.

برای لوله کشی ساختمان که به دو نوع لوله کشی فاضلابو لوله کشی آب سرد و گرم تقسیم می شود،


images/article/loolekeshi-ab5.jpg

 پیش تر، در مقالات لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب ساختمان به بیان اصولی از لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان پرداختیم. در این قسمت، مبنای نرخ این فعالیت های لوله کشی مورد بررسی قرار می گیرد. نرخ لوله کشی ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که این موارد باعث تفاوت در قیمت لوله کشی می شوند،


images/نحوه_اجرای_ونت_فاضلاب.jpg

ونت فاضلاب همان لوله های هواکش است که به سه منظور اصلی متعادل نگه داشتن فشار هوا در لوله های فاضلاب، آسانی تخلیه فاضلاب و جلوگیری از تخلیه آب موجود در سیفون به کار برده می شود.


images/article/intro.jpg

برای لوله کشی آب ساختمان و جدا کردن لوله کشی آب سرد و گرم باید بر شیوه ای صحیح کار لوله کشی را به انجام رساند، این لوله کشی باید طبق اصول انجام گیرد تا آب در ساختمان به گونه ای مناسب منتقل شود و دچار نشتی یا ایرادات دیگر نشود.


images/راه_های_باز_کردن_فاضلاب/راه_های_باز_کردن_لوله_فاضلاب.jpg

اگر می خواهید روش های جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلابمنزل را بدانید، اگر مکرراً با این مشکل مواجه هستید، اگر به دنبال راه آسان برای باز کردن مسیر لوله ها هستید، خواندن مقاله زیر که راه و روش های چگونگی باز کردن لوله های فاضلاب را شامل می شود توصیه می شود، با خواندن این متن در انتها می توانید با کمترین هزینه خودتان اقدام به رفع گرفتگی لوله فاضلاب نمایید.


images/روش_تست_لوله_کشی_فاضلاب_ساختمان/روش_تست_لوله_کشی_فاضلاب_ساختمان1.jpg

پیش از اتمام لوله کشی فاضلاب ساختمان و نهایی کردن آن برای اطمینان از انجام کار به شیوه صحیح باید این لوله کشی را تست یا آزمایش کرد که در این مقاله به طور کامل روش تست لوله کشی فاضلاب ساختمان را شرح خواهیم داد.


images/رفع_نشتی_لوله_پلیکا/رفع_نشتی_لوله_پلیکا.jpg

لوله های پلیکا یکی از اصلی ترین محصولات در صنعت آب و فاضلاب در جهان می باشند. این لوله ها هزینه ساخت پایینی دارند و رقابت ویژه ای با لوله های پلیمری، فلزی و چدنی در بازار دارند.


images/اصول_و_اجرای_لوله_کشی_آب_باران/اصول_و_اجرای_لوله_کشی_آب_باران.jpg

برای جمع آوری و هدایت آب باران، نیاز به اجرای لوله کشی مختص آن است. در این نوشته، بعد از بیان مقدماتی از لوله کشی آب باران، به بیان اصول کلی اجرای آن می پردازیم.


images/5_دلیلی_که_نباید_از_لوله_کشی_ارزان_استفاده_کرد/5_دلیلی_که_نباید_از_لوله_کشی_ارزان_استفاده_کرد.jpg

یکی از بیشترین ابهامات موجود در تاسیسات مکانیکی ساختمان ها برای مالکین بخصوص تفاوت قیمت های عجیب لوله کشی  که گاها تا دو برابر کمتر هم توسط برخی از مجریان اعلام می شود. اما هیچ گاه یک مهندس تاسیسات و یا مهندس ناظر با وجدان اجازه استفاده از لوله کشی ارزان قیمت را نمی دهد.


images/شیب_استاندارد_لوله_کشی_فاضلاب_ساختمان__/شیب_استاندارد_لوله_کشی_فاضلاب_ساختمان.jpg

سیستم فاضلاب خانگی یکی از مهمترین ارکان اصلی در ساختمان می باشد و در زیر دسته ی تاسیسات خانگی قرار می گیرد که قبل از اجرا باید بصورت استاندارد و صحیح طراحی شود. طراحی لوله کشی فاضلاب ساختمانلوله کشی فاضلاب را هم شامل بشود.


images/دانلود_نقشه_تاسیسات_فاضلاب_ساختمان/دانلود_نقشه_تاسیسات_فاضلاب_ساختمان.jpg


images/قطر_لوله_فاضلاب_توالت_فرنگی/قطر_لوله_فاضلاب_توالت_فرنگی.jpg

انتخاب و استفاده از توالت فرنگی در خانه های امروزی به رسم خانه های اروپایی بسیار معمول شده است. در نقشه کشی تاسیسات ساختمان یک مهندس تاسیسات حتی اگر خود شما هم نخواهید در سیستم نقشه کشی خود جایی برای تعبیه توالت فرنگی در نظر می گیرد و این به دلیل اهمیت استفاده از توالت فرنگی در شرایط خاص برای افراد مسن و یا آسیب دیده می باشد. اما قطر لوله توالت فرنگی باید همواره ثابت در نظر گرفته شود.


images/رفع_نشتی_لوله_فاضلاب/رفع_نشتی_لوله_فاضلاب.jpg

رفع نشتی لوله توکار

نشتی و رفع آن در سیستم های تاسیساتی ساختمان اهمیت بسیار دارد. لوله های فاضلاب به عنوان بخشی از سیستم لوله کشی ساختمان، دچار نشتی می شوند که در صورتی که اقدامات مناسب برای آب بندی انجام نشود، آرامش ساکنین مختل می شود.


images/اجرای_لوله_کشی_توکار_کولرگازی/اجرای_لولهکشی_توکار_کولرگازی.jpg

یکی از رویکردهای تازه در موضوع تاسیسات ساختمان در هنگام لوله‌کشی و اجرای امور تاسیساتی اجرای لوله‌کشی توکار کولرگازی می‌باشد. بی تردید هر روز بر محبوبیت کولرهای‌گازی افزوده می‌شود و طبیعی است که خانه‌هایی که اخیرا در ایران ساخته می‌شوند هم لوله‌کشی توکار کولرگازی را مدنظر قرار بدهند تا در آینده بتوانند از این سیستم برای تهویه مطبوع خانه استفاده کنند.


images/اجرای_لوله_کشی_فاضلاب_زیر_سقفی/اجرای-لوله-کشی-فاضلاب-زیر-سقفی.jpg

اصول طراحی تاسیسات و اجرای لوله کشی آب و فاضلاب در خانه های امروزی با گذشته نه چندان دور تفاوت مهمی داشته است. بسیاری از مجریان تاسیساتی و همچنین مهندسین تاسیسات در تلاش برای هر چه سبک‌تر شدن سقف خانه‌ها و البته ایجاد راهکارهای بهبود شرایط تعمیرات تاسیسات خانه‌ها و حتی ادارات با انتقال روش لوله کشی ها از زیر کار به زیر سقف گام بلندی در این راه برداشته‌اند.


images/مزایا_و_معایب_لوله_کشی_زیر_سقفی/مزایا_و_معایب_لوله_کشی_زیر_سقفی.jpg

در این خصوص بسیاری از همکاران و مشتریان ما سئوالات زیادی مطرح می کنند که لوله کشی زیر سقفی چه مزایا و معایبی دارد. در این مقاله قصد داریم نگاهی کلی به این موضوع داشته باشیم. پس اگر شما هم قصد دارید خانه خود را لوله کشی کنید و یا برای محل کار خود به دنبال انتخاب بهترین روش لوله کشی هستید در ادامه با ما همراه باشید.

{loadmodule mod_articles_recentlyhit,Recently Hit}


images/طریقه_لوله_کشی_ماشین_لباسشویی/طریقه_لوله_کشی_ماشین_لباسشویی.jpg

امروزه با جمع و جور شدن زندگی‌ها به داخل یک آپارتمان کوچک و با پیشرفت تکنولوژی ساخت ماشین‌های لباسشویی این وسیله به عنوان یکی از وسایل آشپرخانه تلقی می‌شود و در بسیاری از خانه‌ها و آپارتمان‌ها باید در زمان لوله‌کشی ساختمان فضایی برای ماشین لباسشویی در نظر گرفته شود. البته این در همه جا صادق نیست و در برخی از خانه‌ها بزرگتر فضایی مختص ماشین لباسشویی طراحی می‌شود و ماشین لباسشویی در این فضا تعبیه می‌شود.


images/طریقه_لوله_کشی_ماشین_ظرفشویی/طریقه_لوله_کشی_ماشین_ظرفشویی.jpg

قبلا در مقاله طریقه لوله‌کشی ماشین لباسشویی به صورت مفصل درباره نحوه لوله‌کشی و اتصال لوله‌ها به ماشین لباسشویی توضیحاتی ارائه شد. امروز قصد داریم طریقه لوله‌کشی ماشین ظرفشویی را کمی توضیح دهیم.


images/نحوه_لوله_کشی_وان_و_جکوزی_آپارتمانی/نحوه_لوله_کشی_وان_و_جکوزی_آپارتمانی.jpg

برای اینکه بتوانیم در خانه و یا آپارتمان شخصی خودمان وان و یا جکوزی کار کنیم باید ابتدا یک لوله‌کشی مناسب انجام داده باشیم. البته این بدین مفهوم نیست که در خانه‌هایی که لوله‌کشی ندارند امکان نصب وان و جکوزی نیست. در ادامه به نحوه لوله‌کشی وان و جکوزی خانگی می‌پردازیم.


images/فاصله_لوله_فاضلاب_توالت_ایرانی_از_دیوار/فاصله_لوله_فاضلاب_توالت_ایرانی_از_دیوار.jpg

اگر به یاد داشته باشید در مقاله لوله‌کشی فاضلاب در خصوص اهمیت در نظر گرفتن فواصل و شیب لوله‌های فاضلاب توضیحاتی ارائه کردیم اما از آنجا که برخی از دوستان مکررا از ما سوال می‌پرسند که فاصله توالت ایرانی از دیوار باید چقدر در نظر گرفته شود قصد کردیم در این باره مطلبی را ارائه نماییم.


images/نحوه_اتصال_لوله_چدنی_به_پلیکا/نحوه_اتصال_لوله_چدنی_به_پلیکا.jpg

امروزه لوله کشی فاضلاب ساختمان با استفاده از لوله های پوش فیت و یا لوله های پلیکا انجام می شود و این لوله ها در قطرهای مختلف و استانداردهای مشخص ساخته می شوند. اما در گذشته لوله های فاضلاب ساختمان از نوع چدنی بودند. لوله های چدنی نه تنها وزن زیادی داشتند و تحمل وزن آنها بخصوص برای ساختمان های بلند تر نیازمند طراحی محاسبات دقیق تری بود بلکه کیفیت و تنوع لوله های پلیکا را هم نداشتند.


images/روش_آب_بندی_لوله_های_فاضلاب/روش_آب_بندی_لوله_های_فاضلاب.jpg

گاهی بعد از لوله کشی فاضلاب وجود یک نشتی در لوله فاضلاب خیلی نگران کننده نیست زیرا هنوز در مرحله لوله کشی فاضلاب هستید و به راحتی می توانید با استفاده از ابزارآلات مختلف اقدام به تعمیر لوله ای که نشتی دارد بکنید.


images/ونت_خشک_چیست/ونت_خشک_چیست.jpg

ونت در لاتین به معنی هواکش است و مطابق با الزامات نظام مهندسی باید برای طراحی شبکه فاضلاب خانگی حتما از ونت یا هواکش مطابق با روش‌های مهندسی باید بهره گرفته شود. قبلا در مقاله نحوه اجرای ونت فاضلاب در این خصوص توضیحات زیادی ارائه شد.


images/عوامل_موثر_بر_قیمت_لوله_کشی_آب_سرد_و_گرم/عوامل_موثر_بر_قیمت_لوله_کشی_آب_سرد_و_گرم.jpg

لوله کشی آب گرم و سرد در ساختمان های مختلف دارای هزینه های مختلفی خواهد بود. هزینه لوله کشی با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود که کیفیت و حجم کاری از این عوامل محسوب می شوند.


images/توصیه_کاربردی_برای_اینکه_بتوانید_مشکلات_لوله_کشی/توصیه_کاربردی_برای_اینکه_بتوانید_مشکلات_لوله_کشی_.jpg

آیا آمادگی تبدیل شدن به یک کارشناس لوله کشی، یا حداقل کسی که می تواند مسائل مربوط به لوله کشی جزئی را برطرف کند دارید؟ اگر بتوانید از پس کارهای لوله کشی ابتدایی منزلتان بر بیایید می توانید در هزینه مورد نیاز برای این موارد صرفه جویی کنید و مشکلات لوله کشی خود را نیز حل نمایید.


images/لوله_پوش_فیت_چیست/لوله_پوش_فیت_چیست.jpg

لوله و اتصالات فشاری، ارتجاعی یا لوله پوش فیت نوعی لوله می باشند که به راحتی برداشته شده یا قابلیت اتصال سریعی دارند که این امکان را فراهم می کنند که لوله های آب به صورت ذاتی و بدون استفاده از ابزار لوله کشی دیگری (معمولا ابزارهایی برای برش لوله به طول مورد نظر و حذف بخش های غیر ضروری، مورد نیاز است) قابل استفاده می باشند.


images/اجرای_لوله_کشی_فاضلاب_پوش_فیت/اجرای_لوله_کشی_فاضلاب_پوش_فیت.jpg

لوله های پوش فیت لوله هایی هستند که برای لوله کشی فاضلاب آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شوند. این نوع لوله ها در رنگ های مختلف و جنس های مختلفی در بازار عرضه شده و وجود دارند، که می توانید از آنها برای تاسیسات و لوله کشی ساختمان و فاضلاب استفاده کنید.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_پاسداران/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_پاسداران.jpg

امروزه دسترسی به آب پاک و سالم و همچنین برخورداری از سیستم فاضلاب اصولی بسیار حائز اهمیت است. به دلیل اینکه یکی از خدمات ما در گروه، انجام لوله کشی آب و فاضلاب در محدوده پاسداران است، قصد داریم در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در پاسداران بیشتر صحبت کنیم.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_فرمانیه/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_فرمانیه.jpg

نیاز به دسترسی به آب سالم و بهداشتی و همچنین یک سیستم فاضلاب مطبوع، امری واجب و غیر قابل انکار است. از آنجا که یکی از خدمات ما شامل لوله کشی آب و فاضلاب در فرمانیه می شود، ما قصد داریم تا در ادامه درباره این مطلب بیشتر توضیح دهیم. پس لطفا با ما همراه باشید.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_سعادت_آباد/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_سعادت_آباد.jpg

از آنجا که دسترسی به آب به عنوان مایع حیاتی، امری ضروری برای افراد است، تجهیز کردن ساختمان به لوله کشی آب و فاضلاب بسیار مهم است و چون یکی از محدوده های خدماتی ما شامل محله سعادت آباد می باشد، ما قصد داریم تا در این مطلب در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در سعادت آباد توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه بدهیم.


images/خدمات_لوله_کشی_تهران/خدمات_لوله_کشی_تهران.jpg

اگر ساکن تهران هستید و قصد اجرای و یا حتی بازسازی لوله کشی ساختمان خود را دارید، به شما توصیه می کنیم که تا انتهای با ما همراه باشید. چرا که ما قصد داریم در مورد خدمات لوله کشی تهران در این مطلب بیشتر توضیح دهیم.


images/لوله_کشی_فاضلاب_پلیکا_بهتر_است_یا_پوش_فیت/لوله_کشی_فاضلاب_پلیکا_بهتر_است_یا_پوش_فیت.jpg

با توجه به منسوخ شدن استفاده از لوله های قدیمی در سیستم فاضلاب مانند لوله های فلزی و سیمانی و ترغیب ساختمان سازان در استفاده از لوله های جدید مانند پلیکا و جدیدتر از آن، لوله های پوش فیت، ما قصد داریم تا در این مقاله بررسی کنیم که لوله کشی فاضلاب پلیکا بهتر است یا پوش فیت؟


images/لوله_کشی_فاضلاب_پلیکا_بهتر_است_یا_پلی_اتیلن/لوله_کشی_فاضلاب_پلیکا_بهتر_است_یا_پلی_اتیلن.jpg

یک عامل بسیار مهم در سنجش کیفیت لوله کشی فاضلاب، لوله به کار رفته شده در آن است از این رو در این مقاله قصد داریم تا با مقایسه لوله های پلیکا و پلی اتیلن، این موضوع را بررسی کنیم که لوله کشی فاضلاب پلیکا بهتر است یا پلی اتیلن تا بتوانیم با یک نتیجه گیری بی طرفانه لوله مناسب تر را راحت تر انتخاب کنیم.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_ظفر/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_ظفر.jpg

اهمیت وجود لوله کشی آب و فاضلاب اصولی زمانی معلوم می شود که به دلیل سهل انگاری در انجام آن، با مشکلات زیادی از جمله خسارات مالی مواجه شوید. از آنجا که یکی از خدمات مجموعه ما در محدوده ظفر تهران می باشد، ما سعی کردیم در این مطلب در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در ظفر توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_زعفرانیه/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_زعفرانیه.jpg

در واقع لوله کشی آب و فاضلاب در کنار تاسیسات دیگر از قبیل سیم کشی برق ساختمان، فاکتور بسیار مهم در امر ساختمان سازی به شمار می رود. از این رو ما قصد داریم تا در این مطلب در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در زعفرانیه به عنوان یکی از خدماتمان در این گروه تاسیساتی توضیحاتی را برای شما شهروندان تهرانی ارائه دهیم.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_نیاوران/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_نیاوران.jpg

اگر قصد انجام لوله کشی آب و فاضلاب و یا تعمییر و بازسازی لوله کشی ساختمان خود را دارید، با ما همراه باشید. از آنجا که یکی از مناطق تحت پوشش گروه ما در منطقه نیاوران است، ما قصد داریم تا در ادامه در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در نیاوران بیشتر توضیح دهیم.


images/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_شهرک_غرب/لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_در_شهرک_غرب.jpg

دسترسی به آب بهداشتی ودفع صحیح فاضلاب ایجاد شده در ساختمان، به عنوان نیازی اساسی در هر ساختمان، غیر قابل انکار است. از آنجایی که یکی از خدمات ما در محدوده شهرک غرب انجام می شود، ما قصد داریم تا در این مطلب در مورد لوله کشی آب و فاضلاب در شهرک غرب در خدمت شما باشیم.


images/لوله_کشی_روکار/لوله_کشی_روکار.jpg

لوله کشی ساختمان از نظر شیوه اجرا به دو طریق روکار و توکار قابل اجراست. هر کدام از این روش های لوله کشی، مزایا و معایبی دارند که با آگاهی از این موارد، می توان در هر شرایط، نوع اجرای لوله کشی را انتخاب کرد. در این بخش با لوله کشی روکار بیشتر آشنا می شویم.


images/service/loolekeshi/تغییر-لوله-کشی-قدیمی-به-سیستم-های-جدید.jpg


images/لوله_کشی_آب_به_روش_کلکتوری/لولهکشی_آب_به_روش_کلکتوری.jpg


images/service/loolekeshi/loolekeshi-polimer.jpg


images/service/loolekeshi/لوله-کشی-آب-با-لوله-های-5-لایه.jpg


images/service/loolekeshi/rookar.jpg


images/service/loolekeshi/bazsazi-loole-keshi-ab2.jpg


images/service/loolekeshi/loole-keshi-rookar13.jpg

بازسازی لوله کشی شوفاژ و آب را می توان با لوله های 5لایه یا پلیمری انجام داد که هر روش با دیگری تفاوت هایی دارد. استفاده کردن از لوله های 5لایه بهترین نوع لوله برای بازسازی لوله کشی می باشد.  در طول مسیر لوله کشی با این نوع لوله ها، از لحاظ مقاومت و به دلیل قدرت انعطاف پذیری نسبت به لوله های پلیمری می توان تعداد  زانوهایی که در مسیر پایه استفاده می شود را حذف کرد که این باعث می شود افت فشار کمتری را داشته باشیم.


images/لوله_کشی_آب_ساختمان/لوله_کشی_آب_ساختمان111.jpg

لوله کشی آب ساختمان از اساسی ترین موارد قابل توجه در جریان احداث ساختمان است که راه رسیدن آب شهری از کنتور مجتمع به شیر آب در ساختمان را لوله کشی آب ساختمان می نامند، تعمیر و بازسازی لوله کشی آب ساختمان پس از اتمام کار بسیار سخت است به همین علت حائز اهمیت است


images/article/pomp15.jpg

نقشه نصب پمپ آب خانگی

 یکی از کاربران سایت پس از مطالعه مطلب آموزش نصب پمپ آب خانگی و توجه به اینکه با مسئله کم آبی روبرو هستند سوالی را مطرح کرده اند که سوال ایشان همراه با توضیحات کامل در ادامه آمده است:


images/book/Building-water-supply-system.png


images/book/کتاب-اجراي-لوله-كشي-ساختمان.jpg


images/-Intro.jpg

 در گذشته کشیدن آب از چاه، قنات و چشمه زحمت فراوانی برای انسان داشت اما امروزه رساندن آب شهر به ساختمان ها و محل سکونت آدمی با استفاده از لوله ها و اتصالات لوله کشی انجام می شود تا آب شرب به راحتی در اختیار همگان قرار گیرد، لوله کشی ساختمان برعهده مالکان آن می باشد.


images/article/loolekeshi-ab6.jpg

برای هدایت مسیر لوله ها و جلوگیری از تعویض کل سیستم لوله کشی آب ساختمان در صورت خراب شدن آن از اتصالات استفاده می کنیم، که این اتصالات در جنس و انواع گوناگون با قیمت ها و کیفیت های متفاوت در بازار موجودند.


images/لوله_کشی_آب/لوله_کشی_آب_000.jpg


images/article-Intro-4.jpg

 لوله کشی پکیج دیواری که به دو نوع لوله کشی آب و لوله کشی گاز قسم بندی می شود، باید اصولی و با دقت و درستی انجام گیرد، نحوه لوله کشی پکیج دیواری شامل مراحل جداگانه ای است که با طی کردن هر مرحله عمل لوله کشی پیش می رود.


images/نحوه_کار_با_دستگاه_اتو_لوله_کشی/نحوه_کار_با_دستگاه_اتو_لوله_کشی.jpg

دستگاه اتو لوله کشی از ابزارآلات الزامی در کار با لوله است که با نام دستگاه جوش لوله نیز شناخته می شود، این دستگاه که نحوه کار با آن آسان و سریع است دارای یک یا دو المنت برقی است و همچنین دارای قالب هایی به دو شکل نر و ماده می باشد


images/رفع_گرفتگی_لوله_های_آب_گرم_/رفع_گرفتگی_لوله_های_آب_گرم.jpg

گرفتگی آب گرم ناشی از رسوبات، یکی از علل عمده کاهش فشار آب گرم در هنگام استفاده از شیرآلات منازل، ادارات، شرکت ها و سایر ساختمان ها و آپارتمان ها است. به صورت کلی خرابی، وجود جرم، رسوب و ... در آبگرمکن و لوله های آب گرم، باعث افت فشار می شود.


images/دانلود_نقشه_لوله_کشی_آب_سرد_و_گرم_ساختمان/دانلود_نقشه_لوله_کشی_آب_سرد_و_گرم_ساختمان_25.jpg


images/نحوه_لوله_کشی_جکوزی_خانگی/نحوه_لوله_کشی_جکوزی222.jpg

عبارت جکوزی به وانی اطلاق می شود که آب گرم را از طریق سوراخ هایی به بیرون با فشار هدایت می کند و اغلب برای امور درمانی مورد توجه می باشد. جکوزی های امروزی بیشتر جنبه ساختمانی و آپارتمانی به خود گرفته اند و شاید اگر قبل تر ها تنها این جکوزی ها در ویلاهای بزرگ ساخته می شدند اما امروزه در یک ویلا کوچک و یا حتی آپارتمان های چند طبقه هم می توانید نمونه هایی از آن را مشاهده کنید که قطعا بواسطه لوله کشی مناسب جکوزی این مهم مهیا شده است.


images/اجرای_لوله_کشی_آب_گرم_و_سرد_زیر_سقفی/اجرای_لوله_کشی_آب_گرم_و_سرد_زیر_سقفی.jpg

اجرای لوله کشی آب گرم و سرد بصورت زیر سقفی همانند لوله کشی فاضلاب که چند سالی است در زیر سقف اجرا می شود مورد توجه قرار گرفته است و بسیار از تکنسین ها و استادان اجرای تاسیسات خانگی به این روش اجرای لوله کشی روی آورده اند


images/روش_درست_تست_لولههای_5_لایه/روش-درست-تست-لولههای-5-لایه.jpg

از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کارهای یک متخصص تاسیسات پس از اتمام لوله‌کشی ساختمان، تست لوله‌های 5 لایه است. تمامی لوله‌کشی‌ها اعم از لوله‌کشی 5 لایه آب گرم و سرد، لوله‌کشی آب گرمایش رادیاتوری و یا لوله‌کشی گرمایش از کف باید حتما توسط لوله‌کش تست شود.


images/نصب_و_لوله_کشی_منبع_آب_در_خانه_و_پشت_بام/نصب_و_لوله_کشی_منبع_آب_در_خانه_و_پشت_بام.jpg

کمبود آب و یا فشار کم آن در خانه‌های امروزی و نیاز به تامین آب در شرایط بحرانی باعث شده که اکثر افراد در ایران در سال‌های اخیر به دنبال استفاده از یک مخزن ذخیره آب در خانه خود باشند. برخی به دلیل اینکه در ارتفاعات خانه‌ها زندگی می‌کنند و برخی به دلیل ترس نبودن آب در برخی از ساعات روز هزینه نصب و راه‌اندازی یک مخزن ذخیره آب را به جان می‌خرند.


images/کلکتورچیست/کلکتور_چیست.jpg

یکی از روش‌های نوین لوله‌کشی آب گرم و سرد در داخل ساختمان استفاده از روش لوله‌کشی کلکتوری است. این روش باعث می‌شود تا آب بصورت یک نواخت و مساوی در همه بخش‌های ساختمان تقسیم شود و به عنوان مرکز کنترل عملیات آب در ساختمان عمل کنید.


images/نصب_شیر_تخلیه/نصب_شیر_تخلیه_.jpg

استفاده از شیر تخلیه و یا شیر هوا به منظور تخلیه هوای وارد شده به سیستم لوله‌کشی امری بسیار مهم می‌باشد. این شیرهای تخلیه انواع مختلفی دارند و در انواع لوله‌کشی اعم از لوله‌کشی آب و لوله‌کشی فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرند ولی عمدتا شیر تخلیه هوا را در تاسیسات موتورخانه‌ای و لوله‌کشی‌های با قطر زیاد شاهد هستیم.


images/لوله_کشی_آب_یخچال/لوله_کشی_آب_یخچال.jpg

امروزه بسیاری از یخچال های مدرن بخصوص یخچال های دو قلو و ساید بای ساید مجهز به آب سرد کن و یخ ساز هستند که این عوامل بخصوص در یخچال های ساید نیاز به لوله کشی آب و اتصال انشعاب آب سرد به یخچال دارد.


images/لوله_کشی_روکار_یا_لوله_کشی_توکار/لوله_کشی_روکار_یا_لوله_کشی_توکار.jpg

اینکه لوله کشی توکار بهتر است یا لوله کشی روکار محدوده گسترده ای از دلایل، شرایط و موقعیت ها را پوشش می دهد و اگر فردی بدون بررسی مکان و یا خانه مورد نظر شما برای لوله کشی، اقدام به تعریف از یکی از این دو روش کرد باید به تخصص او شک کنید.


images/نشانه_های_مهم_برای_تعویض_لوله_کشی_آب_در_ساختمان_ها_/نشانه_های_مهم_برای_تعویض_لوله_کشی_آب_در_ساختمان_ها.jpg

تعویض لوله کشی آب از مواردی است که افراد در صورت مواجه شدن با مشکلات مربوط به لوله ها باید هر چه سریع تر به آن توجه نمایند. نشتی و کم فشار شدن آب از نشانه هاییست که می بایست آن ها را جدی بگیرید.


images/لوله_کشی_تو_کار_آب_ساختمان/لوله_کشی_تو_کار_آب_ساختمان.jpg

لوله کشی توکار آب برای ساختمان های مسکونی و اداری بکار می رود. در این شیوه، همه لوله ها از دیوار، زمین و سقف عبور می کنند. این سیستم لوله کشی در هنگام بنا کردن سازه و یا تعمیرات اساسی پیاده می شود که معمولا اجرای آن پس از عملیات سفت کاری و پیش از نازک کاری می باشد.


images/لوله_کشی_آبگرمکن_دیواری_/لوله_کشی_آبگرمکن_دیواری_.jpg

آبگرمکن دیواری همچنان یکی از انتخاب های اول کارفرمایان و پیمانکاران ساختمانی جهت تامین نیاز آب گرم ساختمان است. لوله کشی این نوع از تجهیزات گرمایشی با جزئیات زیادی همراه است که سعی داریم در این مطلب بر اساس تجربه خود از پروژه های پیشین، نکاتی پیرامون اجرای لوله کشی این دستگاه ها ارائه دهیم. پس ما با همراه باشید!


images/اجرای_لوله_کشی_آب_مطب_دندانپزشکی/اجرای_لوله_کشی_آب_مطب_دندانپزشکی.jpg

لوله کشی آب یکی از مهم ترین جنبه های طراحی هر مطب دندانپزشکی می باشد. پس اگر در حال ساخت یک مطب دندانپزشکی می باشید و یا در حال باز کردن یک مطب جدید هستید، اولین گامی که باید بردارید کمک گرفتن از یک گروه تاسیساتی معتبر می باشد.

لوله کشی دندانپزشکی باید با دقت طراحی شود تا همه دندانپزشکان بتوانند هر روز از آب استفاده کنند. در ادامه این مطلب اصول صحیح در لوله کشی یک مطب دندانپزشکی را خواهید آموخت.


images/نکات_اجرایی_لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_آزمایشگاه/نکات_اجرایی_لوله_کشی_آب_و_فاضلاب_آزمایشگاه_.jpg

لوله کشی آب هر ساختمان تجاری و کاری، نکات و ضروریات خاص خودش را دارد که باید در نظر گرفته شود. نکاتی مانند جنس لوله های مورد استفاده، بخش هایی که نیاز به لوله کشی و تامین آب دارند و میزان درجه حرارت آب مورد نیاز از جمله مواردی است که در هر پروژه لوله کشی باید لحاظ شود.


images/لوله_کشی_آب_ساختمان_در_شرق_تهران/لوله_کشی_آب_ساختمان_در_شرق_تهران.jpg

اگر برای لوله کشی ساختمان خود در شرق تهران به دنبال یک تیم تاسیساتی معتبر و متخصص می گردید، می توانید به گروه تاسیسات 24 ساعته اعتماد کنید.


images/آبنما_و_نحوه_لوله_کشی_آبنما_/آبنما_و_نحوه_لوله_کشی_آبنما_.jpg

آبنما و نصب آن در مکان های مختلف باعث زیبایی و جذابیت محیط می شود و محل آرامش بخشی را ایجاد می کند که افراد از دیدن آن لذت می برند. آبنما ها علاوه بر اینکه جذابیت های بصری دارند، جلوه های صوتی ایجاد شده توسط آب متحرک باعث آرامش می شود.


images/فیلم_نحوه_اتصال_لوله_پنج_لایه.jpg

در حال حاضر بیشتر افراد ترجیح می دهند تا فعالیت های تاسیساتی از قبیل لوله کشی را، به طور شخصی انجام دهند. اما با توجه به حساسیت امر لوله کشی ما به شما توصیه می کنیم تا از متخصصان این کار بهتره ببرید. با این وجود ما فیلم آموزش نحوه پرس لوله 5 لایه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم با این امید که مفید واقع شود.


images/نحوه_لوله_کشی_باغچه/نحوه_لوله_کشی_باغچه.jpg

رشد و طروات گیاهان بدون آبیاری و مراقب مداوم از آن ها صورت نمی گیرد و با توجه به اهمیت این موضوع و پیدا کردن راهی به منظور آب یاری منظم گیاهان ما قصد داریم تا در این مقاله در مورد نحوه لوله کشی باغچه برای بررسی روش های جدید برای دستیابی به این هدف توضیحاتی را ارائه دهیم.


images/از_لوله_کشی_کلکتوری_در_چه_ساختمان_هایی_استفاده_کنیم/از_لوله_کشی_کلکتوری_در_چه_ساختمان_هایی_استفاده_کنیم.jpg

اگر شما هم به فکر استفاده از یک سیستم جدید در لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان خود هستید و تا حدی با لوله کشی کلکتوری آشنا هستید دعوت می کنیم که مطالعه این مقاله را از دست ندهید.


images/تعمیرات_لوله_کشی_ساختمان_در_غرب_تهران/تعمیرات_لوله_کشی_ساختمان_در_غرب_تهران.jpg

بروز مشکل در لوله کشی ساختمان ها به عنوان امری غیرقابل اجتناب ممکن است رخ دهد و از آنجا که یکی از خدمات ما در محدوده غرب تهران است، ما قصد داریم در ادامه مطلب تعمیر موتورخانه در غرب تهران این بار در مورد تعمیرات لوله کشی ساختمان در غرب تهران مطالبی را بیان کنیم.


images/نحوه_لوله_کشی_آب_ساختمان_از_بالا_به_پایین/نحوه_لوله_کشی_آب_ساختمان_از_بالا_به_پایین.jpg

یکی از روش های جدید در نحوه اجرای رایزر آب در ساختمان از بالا به پایین است. به همین دلیل ما قصد داریم تا در ادامه مقاله لوله کشی آب ساختمان در مورد نحوه این لوله کشی آب صحبت کنیم.


images/بهترین_روش_لوله_کشی_پکیج/بهترین_روش_لوله_کشی_پکیج.jpg

در مطلب نحوه لوله کشی پکیج دیواری به جزئیات روش لوله کشی این وسیله اشاره کردیم و در این مقاله می خواهیم بهترین روش لوله کشی پکیج را متناسب با شرایط ساختمان برای شما بیان کنیم.


images/لوله_کشی_شوفاژ_به_روش_کلکتوری/لوله_کشی_شوفاژ_به_روش_کلکتوری_.jpg


images/لوله_کشی_شوفاژ_با_لوله_های_پلیمر/لوله_کشی_شوفاژ_با_لوله_های_پلیمر.jpg


images/راه_های_باز_کردن_فاضلاب/لوله_کشی_شوفاژ_با_لوله_های_5_لایه.jpg


images/لوله_کشی_روکار_شوفاژ.jpg


images/نصب_رادیاتو_و_حوله_خشک_کن/نصب_رادیاتور_و_حوله_خشک_کن.jpg

وسایل گرمایشی مسیر پیشرفت خود را از گرمایش با چوب و کرسی شروع کرده و حال به سیستم های مجهز مثل گرمایش از کف و گرمایش مرکزی رسیده اند.


images/تعویض_لوله_کشی_شوفاژ/تعویض_لوله_کشی_شوفاژ.jpg

در حال حاضر استفاده از شوفاژ به عنوان منبع حرارتی برای گرم کردن محیط تقریبا در بسیاری از ساختمان ها وجود دارد. از آنجا که ممکن است بعد از مدتی استفاده از این وسیله، مشکلاتی در زمینه لوله های آب منتهی به شوفاژ رخ دهد، ما قصد داریم تا در این مقاله در مورد تعویض لوله کشی شوفاژ مطالبی را ارائه دهیم.


اشتراک گذاری: