انتخاب و استفاده از سیستم گرمایشی پکیج شوفاژ دیواری به دلیل اینکه توانست نیازهای خانواده ها را به آب گرم مصرفی و آب گرم گرمایش در قالب یک مجموعه کامل و فشرده حل کند هر روز رو به افزایش است. اما این پکیج ها نیز همانند بسیاری دیگر از لوازم خانگی دچار اشکالاتی می شود

که شناخت علائم این مشکل می تواند در عیب یابی و تعمیر پکیج کمک شایانی به ما بکند.

قبلا در مقاله تعمیر پکیج در خصوص اهم مشکلاتی که برای این دستگاه به وجود می آید توضیحات مفصلی ارائه شد. اما در این مقاله قصد داریم به یکی از مصطلح ترین این مشکلات بیشتر بپردازیم.

علت سرریز شدن آب پکیج 1

تعمیر پکیج در محل مشتری

علت وجود نشتی و یا علت آب دادن پکیج

سیستم کاری پکیج به این شکل است که توسط یک مبدل و یا دو مبدل کار گرمایش آب برای مصارف گرمایشی و مصرفی هر دو انجام می دهد. صرف نظر از اینکه حجم و اندازه پکیج چقدر است و یا پکیج از نوع تک مبدله است و یا دو مبدله دلایل زیادی نمی تواند باعث آب دادن پکیج بشود.

عمده ترین دلایلی که می تواند باعث سر ریز شدن آب از پکیج و یا به اصطلاح نشتی آب در پکیج شود عبارتند از:

  • عدم آب بندی درست اتصلات زیر پکیج
  • سوراخ شدن و یا ترک خودن یکی از مبدل ها
  • پاره شدن لوله و یا اتصالات درون دستگاه
  • خراب شدن شیر تخلیه دستگاه
  • نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج
  • نشتی آب از محل شیر پرکن دستگاه

عدم آب بندی درست اتصالات زیر پکیج

برای نصب پکیج به غیر از شیلنگ های پیسواری که به خود دستگاه نصب می شود اتصالات دیگر هم مانند زانو، چپقی، سختی گیر و ... هم در زیر دستگاه اتصال داده می شود. هر یک از این اتصالات اگر به خوبی آب بندی نشده باشند به راحتی می توانند باعث آب دادن شدن و این گمان را به وجود بیاورندکه آب از زیر دستگاه جای شده است.

علت سرریز شدن آب پکیج 2

اتصالات زیر پکیج از نمای اول

در نظر داشته باشید که این مشکل در زمان تعمیر پکیج، سرویس پکیج در زمان های مختلف و یا در همان زمان نصب پکیج بیشتر دیده می شود ولی گاها به دلیل بالا رفتن دمای آب و یا پوسیدگی هم این اتفاق ممکن رخ دهد.

در این حالت باید اتصال را شناسایی کنید و با تماس با یک لوله کش خبره و یا سرویسکار پکیج از او بخواهید که برای رفع نشتی اقدام کند. خودتان هم می‌ توانید با بستن شیر ورودی دستگاه و خروجی دستگاه پکیج و بعدا شیر ورودی آب ساختمان اتصال مربوطه را باز و تعویض کنید.

علت سرریز شدن آب پکیج 3

اتصالات زیر پکیج از نمای دوم

سوراخ شدن و یا ترک خودن یکی از مبدل ها

در پکیج تک مبدله گاها پیش می آید که به دلیل سوراخ شدن یکی از راه های ورودی و حرکت آب د رپکیج آب مصرفی و یا آب رادیاتور ها بدون دلیل داغ می شوند و هیچ نشتی آبی هم در پکیج دیده نمی شود. اما گاها با سوراخ شدم بخصوص بدنه بیرونی مبدل این نشتی خود را با نشان دادن قطراتی در زیر دستگاه نشان می دهد.

اما در پکیج های دو مبدل این اتفاق شایع تر است و با سوراخ شدن یکی از مبدل ها به راحتی آب از دستگاه بیرون می ریزد.

در زمان استفاده از سیستم گرمایشی دستگاه باید حسابی دقت کنید که در زمان نشتی این موضوع باعث افت فشار دستگاه نشود. در چنین شرایطی احتمال دارد نشتی آب پکیج باعث تخلیه مدار گرمایش و افت فشار دستگاه شود. اگر این حالت رخ داده باید تا رفع عیب دستگاه را خاموش کنید.

علت سرریز شدن آب پکیج 4

نمایی از محل نصب مبدل ثانویه و اتصالات پشت آن

اما اگر نشتی از مدار مصرفی آب گرم دستگاه باشد معمولا افت و یا افزایش فشار در دستگاه پکیج مشاهده نمی شود و اغلب در زمان هایی که برای استفاده از آب مصرفی شیری در داخل خانه باز می شود این نشتی بیشتر می شود.

برای تعمیر پکیج در زمانی که نشتی از مبدل دستگاه و یا یکی از مبدل های دستگاه می باشد هر چند امکان امکان جوشکاری مبدل هم هست اما توصیه می شود مبدل دستگاه را تعویض کنید.

پاره شدن لوله و یا اتصالات درون دستگاه

در درون پکیج معمولا انتقال آب در بین مبدل اولیه و ثانویه و یا حرکت آب در مدارهای مختلف دستگاه پکیج برای عملیات های مختلف به غیر از مبدل ها از بین لوله ها و اتصالات دیگر انجام می شود. جنس این لوله ها اغلب برنجی است و به این راحتی دچار نشتی و خرابی نمی شوند.

عمده ترین دلیل نشتی از زیر پکیج که عامل آن این اتصالات باشند خراب شدن اورینگ و یا واشر در بین این اتصالات بر اثر حرارت زیاد دستگاه پکیج می باشد. اما گاها نیز به دلیل ضربه خوردن و یا رسوب گرفتن این لوله ها ترک و یا ترک هایی در بین لوله ها ایجاد می شود که باعث نشتی در دستگاه می شود.

در این حالت برای تعمیر پکیج باید لوله ای که دچار نشتی شده شناسایی و اقدام به تعویض آن به قطعه مشابه بکنید.

علت سرریز شدن آب پکیج 5

نمایی از اتصلات و لوله های درون پکیج تک مبدله

خراب شدن شیر تخلیه یا شیر اطمینان دستگاه

شیر تخلیه یا همان شیر اطمینان در زیر اتصالات پکیج و به منظور کنترل فشار داخلی پکیج تعبیه شده است. این قطعه بخصوص در زمان هایی که به دلیل خرابی منبع انبساط و یا باز ماندن شیرپرکن دستگاه و یا هر دلیل دیگر بار پکیج افزایش پیدا می کند مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از این شیر فشار دستگاه در این شرایط کنترل می شود.

در برخی از مواقع به دلیل اغلب فرسودگی و یا وارد شدن شوک گرمایی و یا ضربات غیر منتظره این شیر خراب می شود و دچار نشتی می شود. از بزرگترین نشانه های خرابی این شیر می توان به افت فشار دستگاه پکیج هم اشاره نمود.

چنانچه شیر تخلیه پکیج خراب شود بهترین کار برای سرویس پکیج تعویض آن با مدل مشابه می باشد. برای این کار باید حتما با یک سرویسکار خبره پکیج تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد.

علت سرریز شدن آب پکیج 6

شیر اطمینان یا تخلیه پکیج

نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج

پمپ سیرکولاتور در داخل پکیج برای گردش آب در مسیر مدار گرمایش و گرم کردن رادیاتور ها و یا لوله های 5 لایه کاربرد زیادی دارد. این پمپ ها اغلب مقاومت بالایی دارند ولی بعد از چند سال عموما دچار سوختگی و یا ضعیف شدن می شوند که با اصلاح سیم کشی و یا تعویض پمپ مشکل گرمایش تجهیزات گرمایشی حل می شود.

پمپ پکیج بخصوص در پکیج های دو مبدله مرتبا باید کار کند و این موضوع باعث می شود طول عمر پمپ پکیج در پکیج های دو مبدله نسبت به تک مبدله کمتر باشد. گاهی مواقع با خراب شدن این پمپ ها ، نشتی پکیج از اطراف پمپ دیده می شود که باز هم با افت فشار پکیج همراه خواهد بود.

در بسیاری از مواقع در صورتیکه خرابی پمپ باعث افت فشار و نشتی آب پکیج باشد می توان اقدام به تعمیر برخی از قسمت های پمپ کرد اما در برخی از مواقع سرویسکار پکیج تنها را تعمیر پکیج را تعویض پمپ اعلام می کند.

 

علت سرریز شدن آب پکیج 7

محل نصب پمپ سیرکولاتور در پکیج

نشتی آب از محل نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج دستگاه

وقتی شیر پرکن پکیج خراب شود اغلب باعث بالا رفتن فشار داخلی پکیج می شود زیرا نشتی شیر پرکن باعث می شود تا آب عموما وارد مدار گرمایش شده و فشار آن را بالا ببرد. به همین دلیل از عمده ترین دلایل خرابی شیر پرکن بالا رفتن فشار مدار پکیج است.

اما گاها از پشت مهره ورودی و یا به دلیل ترک خوردن زیر شیر پرکن نشتی آب در این محل به بیرون دستگاه پکیج دیده می شود.

اگر شیر پرکن ترک خورده باشد و یا سوراخ شده باشد تنها راه نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج می باشد اما اگر از پشت شر پرکن نشتی آب دیده شد احتمال دارد که واشر آب بندی آن خراب شده باشد و با تعویض این واشر مشکل حل شود.

علت سرریز شدن آب پکیج 8

نمایی از مکان نصب شیر پرکن و شیر اطمینان پکیج

شاید دلایل دیگری را هم بتوان دلیل آب دادن پکیج و سر ریز شدن آب از زیر پکیج دانست مانند خرابی منبع انبساط پکیج و نشتی آب از محل سوزن دستگاه، خرابی شیلنگ رابط منبع انبساط و مدار گرمایش و ... اما عمده ترین دلایل نشتی آب از پکیج همین بود که عنوان شد.

علت سرریز شدن آب پکیج 9

تعمیر منبع انبساط پکیج

اگر از زیر دستگاه شما آب میریزد برای اطلاعات بیشتر خواندن مطلب دلیل آبریزی زیر پکیج چیست را به شما توصیه میکنم.

 

شما هم در صورتیکه نیاز به تعمیر پکیج خود دارید بهتر است با کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته تماس بگیرید و از خدمات فنی و مشاوره ای کارشناسان ما بهره مند شوید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

حضور و استقرار کارشناسان ما  اتفاقی نیست بلکه در راستای ارائه خدمات با کیفیت و فوری به تمامی مشتریان عزیز می باشد.

سوالات متداول

ما در تمام مناطق شهر تهران و مشهد فعالیت داریم.

باتوجه به اینکه همکاران ما در تمام مناطق شهر تهران مستقر هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب از مشتریان نمیگیریم.

تمامی خدمات مجموعه ما دارای ضمانت می باشد. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد.

بابت مشاهده دستمزدها به صفحه تعرفه خدمات مراجعه کنید. همچنین لازم به ذکر است بعضی از پروژه ها را فقط بعد از بازدید میتوان قیمت اعلام کرد که آنها نیز هنگام تماس تلفنی مجری تاسیساتی با شما قبل از آمدن به محل پروژه قیمت حدودی اعلام می شود.

در این صورت فقط هزینه کارشناسی 50.000 تومان از شما دریافت می شود که اگر کار تعمیر را به ایشان بسپارید این هزینه کارشناسی از دستمزد انجام کار کم می شود یعنی غیر از دستمزد تعمیرات هزینه ای بابت کارشناسی از شما نمی‌گیرند.

 

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +4 # پوریا 1397-10-15 03:33
درووووووووووود. پکیج فرولی. ورودی آب سرد در برخی مواقع چکه می کند. (منظور از ورودی آب سرد: لوله آب سرد شهری که وارد پکیج میشود به قطعه ی کوچک مستطیلی وصل است که دو سیم به آن متصل است . بالای این قطعه لوله ای ست که آب را داخل مدار پکیج می کند . از سر این لوله یعنی در محل اتصال به قطعه مستطیلی، آب چکه می کند، آنهم نه همه مواقع. بلکه وقتی درجه گرمایش روی هشتاد است و یا یکی از رادیاتور ها بسته است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # Omid hadadi 1397-10-15 12:36
سلام آبریزی که میگید یا مهره های اتصال هست که با آچارکشی درست میشه و یا واشر تخت و یا واشرهای اورینگ خراب شده که باید تعویض بشه و یا پیمها از جایش خارج شده و باید درست جا زده بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # جمال 1397-10-23 17:34
سلام
پکیج من ایران رادیاتور24000 دو مبدل فن دار هست
مدتی بود که هر از گاهی ازش آب میریخت و فشارش می افتاد
الان خیلی اب از قسمتهای مختلفش میریزه و چون گارانتیش تموم شده و منم تا حدودی فنی هستم بازش کردم و رسوباتش رو تمیز کردم ولی هنوزم از جاهایی که لوله ها به قسمتهای برنجی متصل شدن آب میده
آیا احتیاج به تعویض واشرهای لاستیکی و اورینگها هم داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # رضا پیری 1397-10-24 20:50
سلام تنظیم شعله انجام بدید و محظ اطمینان بازم ترمیستور رو عوض کنید چون به مرور زمان دقتشونو از دست میدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # رضا پیری 1397-10-24 20:50
سلام تنظیم شعله انجام بدید و محظ اطمینان بازم ترمیستور رو عوض کنید چون به مرور زمان دقتشونو از دست میدن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ناشناس 1397-11-04 19:35
سلام ازلوله های سیم کشی بعضی موقع اب چکه میکنه لطفا علتش را بفرمایید باتشکر ازشما همکاران
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # رضا پیری 1397-11-05 02:37
مشکل نادری هستش کاش یکم بیشتر توضیح میدادین
ولی بازم باید به اون سیما که به پکیج وصل هستن بهتر نگاه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # جواد 1397-11-05 18:27
سلام .پکیج من بوتان مدل اپتیما هست. دوتا لوله پلاستیکی پایین پکیج هست یکه خرطومی طوسی رنگ و یدونه شیشه ای نازک هست
میخواستم بدونم این دوتا لوله پلاستیکی برای چی هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # رضا پیری 1397-11-05 23:42
اون طوسی بزرگه مال شیر اطمینانه
اون سفید کوچیکه شیر تخلیه هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # هادی کامل 1397-12-04 23:23
سلام و خسته نباشید خدمت شما پکیج من از نوع ایران رادیاتور هست فشار آب مصرفی کم شده بود مبدل ثانویه رو باز کردم و رسوب گیری کردم الان بستم ولی آب میده باید واشر ها رو عوض کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # رضا پیری 1397-12-06 21:16
سلام اورینگ هارو باز کنید و ببرید نمونه رو بخرید و دوباره عوضش کنید گریس سیلکوتی یادتون نره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # فرزاد 1397-12-20 16:40
سلام روزتون بخیر
پکیج ما بوتان هستش مدل اپتیما. فشار آب روی نیم بود پیچ شیر زیر پکیج رو باز کردم تا مخزن پر شه برای یک لحظه حواسم پرت شد تا ۴ فشار بالا رفت و همون موقع شیر رو بستم.اما از زیر پکیج آب شروع به چکه کرد. صبر کردم تا ۰ مخزن خالی شد دوباره مخزن رو پر کردم تا ۱.۵ اما دوباره چکه کرد و خالی شد.برای بار سوم هم اینکار رو انجام دادم ولی باز هم داره چکه میکنه لطفا راهنماییم کنید چکار باید انجام بدم؟ممنون میشم سریع جواب بدید متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +11 # رضا پیری 1398-01-09 12:05
سلام وقتتون بخیر
باید شیر ۳ بار رو باز کنید و رسوب گیری کنیدش و نحایتا تعویض
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # گودرز 1398-01-19 20:48
سلام
پیچ روی پمپ باید محکم بسته شود؟
یا نه؟
پکیج من از اونجا نشتی داره
وقتی محکم میبندم ديگه نشت نمیکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-01-20 16:19
سلام
اگه مطمعنید نشتی از اونجاس واشر زیر پیچ و عوض کنید واشر دفرمه شده و ابندی نمیکنه ..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # بردبار 1398-01-29 22:07
سلام علت بالا رفتن فشار تا 3 و خروج آب از شیلنگ چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # رضا پیری 1398-02-03 18:22
سلام وقتتون بخیر
خرابی پمپ
سوراخ بودن مبدل و منبع انبساط
خرابی شیر چرکن
نیاز داشتن دستگاه به سرویس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # جلال شریفی 1398-02-03 18:23
سلام وقتتون بخیر
تنظیم نبودن شارژ باد منبع انبساط یا گرفتگی شیلنگ رابطش .. در کل سرویس بشه پکیج خیلی بازدهی بهتره پیدا میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کرمی 1398-02-09 22:55
سلام
آب واحد ما امروز قطع شده الان که وصل شده پکیج صدای جیک جیک میکنه و مقدار فشار آب رو ۰.۲ بار نشون میده در صورتی که مقدار فشار آب بایستی بیشتر باشه، دفعات قبل این مورد بعد از زمان کوتاهی حل می شد اما الان چند ساعته که این مشکل رفع نشده لطف می کنید راهنمایی بفرمائید
برند پکیچ تاچی هست
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جلال شریفی 1398-02-11 22:36
سلام ابتدا فشار مانومترو روی یکونیم تنظیم کنید توسط انتهای یکی از رادیاتا پیچ رو باز کنید تا اب خارج شه و فشار روی یکونیم قرار بگیره بعد پکیج و ریستار کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # ramin 1398-02-15 14:00
سلام ببخشید زیر یکی از لوله ها حالت یک لیوان است که اون سوراخ شده و اب میده و من چسب جلا سنج زدم و اون شیشه خوردایی که داخل اون لیوان بودو ریختم و بد وصل کردم مشکلی پیش نمیاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جلال شریفی 1398-02-23 09:50
سلام
اون سختیگیره پکیجه باید عوضش کنید اوناهم خورده شیشه نیستن نمک سدیمه زودتر برای تعویضش اقدام کنید ک اسیب جدی ب قطعات پکیج وارد نشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محمود شایان 1398-02-17 19:39
سلام
ممنون از اطلاعات مفیدتون
ما پکیج ایران رادیاتور تک مبدله داریم که از شیلنگ پشت شیر اطمینان آن ریزش آب دارد
تعمیرکار برای درست کردنش که اومده بود گفته از داخل مبدل سوراخ شده و دلیل ریزش آب سوراخ بودن مبدل است و باید عوض بشه
ریزش آب در تمام اوقات اتفاق می افتد هم در حالت باز بودن شیر و روشن بودن پکیج و هم در حالت عدم استفاده از پکیج
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # علیرضا آقاملایی 1398-02-17 22:33
سلام
درصورت فشار بالای 3 بار و نیز در صورت خراب بودن شیر اطمینان آب از شیلنگ آن سرریز میشه
داخل مبدل اگر سوراخ بشه ربطی به اون شیلنگ نداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # esrafil 1398-02-18 08:14
عرض ادب و احترام دارم،وآپارتمان ما موتورخانه مرکزی دارد،الان سه سال متوالی هست که از یک جای مشخصنشتی میدهد و ما ناچاریم که سرامیکها را برداشته و لوله ها و اتصالات را تعویض کنیم،البته من دقت کردم هروق موتورخانه خاموش میشود یا فصل گرما شروع میشود و آب گرم رادیاتورها میبندیم این اتفاق می افتد،واقعا دیگر حال بهم زن شده،فط این رو بگم همسایه زیری ساعت سه صبح پیامک داده آقا سقف ما آب میده!آمپرم رفت رو هزار!!!!این بنده خدا فقط زمانی پیامک میده که این اتفاق میفته و ما برای سحر بلند شده بودیم،مثلا من سه نصف شب چکاری ازدستم برمیاد؟؟؟؟البته که حق دارد و منزلش هست ولی منهم بی انصاف نیستم و عمدی درکار نیست عین هرسه بار تا گفتش رفتم تاسیسات چی آوردم درستش کردم ولی سه صبح دیگه نوبره!!!حالا میخوام ببینم علت این امر چیه و چرا اون قسمت دچار این مشکل میشود؟؟سپاسگزارم اگر راهنمائی بفرمائید که برای همیشه خلا ص بشیم..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-02-19 11:17
سلام لطفا بیشتر توصیح بدید
طبقه چندمید
چه لوله ای مصرف شده
از روی روله جدید اب میده یا نه ی قسمت دیگه
نزدیک به اونجا
کلا چند واحد هستید و ۰۰۰
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # وحید 1398-04-01 23:35
سلام پکیج بوتان مدل اپتیما دارم از شلنگ خرطومی از چکه میکنه ایا طبیعی با مشکل داره .
اگه مشکل داره چی خراب شده باید چکارش کنم...ممنون از کارشناسان محترم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # علیرضا آقاملایی 1398-04-02 08:53
سلام
دو تا مشکل میتونه داشته باشه
یا شیر اطمینان مشکل پیدا کرده
یا شیر پرکن
جهت تعمیر تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # شیوا 1398-04-02 18:02
سلام.وقت بخیر.چند روز پیش سختی گیر پکیج ترک خورده بود و ازش آب چکه میکرد.ما یه جدید خریدیم و تعویضش کردیم.اما آب از این سختی گیر جدید هم سر ریز میکنه و چکه میکنه.اتصالات رو هم چک کردیم،هیچ کدوم نشتی نداشتن.مشکل از کجاست که سر ریز میکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-04-04 23:13
سلام
سختی گیر جایی برای سرریز کردن ندارد و هر دو طرفش به لوله متصله مگر اینکه آب بندی نشده باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # Negin 1398-04-07 07:30
سلام خسته نباشید پکیج من بوتان اوپتیما هستش و از شلنگ اطمینانش آب میاد چیکار باید بکنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # جلال شریفی 1398-04-08 22:39
سلام باید بررسی بشه ببینید ایراد از چیه ک اب میاد دو علت داره یا شیراطمینان خرابه یا رسوب گرفته باید تعویض شه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی 1398-04-18 09:06
سلام
خسته نباشید
علت صدا دادن و یا بهتره بگم ظربه زدن موتور شیر سه طرفه چی می تونه باشه
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-04-18 11:11
سلام ابتدا باید مبدلها سرویس و عاری از هرگونه رسوب شوند بعدا ب دقت کارکرد شیر موتوری و کیت داخل شیر رو بررسی و تست شود و از کار کرد صحیح و فرمان بموقع گرفتن محرک شیر اطمینان حاصل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-04-19 08:09
ممنون از عنایتتون
پکیج ری هست و مبدل رو چند ماه قبل رسوب زدایی کردند
الان چند روز هست موتور شیر سه طرفه به شدت ظربه میزنه که مجبور شدم پکیج رو از برق بکشم چون فقط زمانی موتور ظربه نمیزنه که جریان برق قطع بشه
البته زمانی که به جریان برق وصل باشه و پکیج رو روشن کنیم ، با این حال که موتور ظربه میزنه باز پکیج کار میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا پیری 1398-04-19 12:30
سلام وقت بخير
شیر سراه باید عوض یا سرویس بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-04-23 09:52
سلام ، رسوب مبدلها ، گیربودن شیر اطمینان ، خرابی شیر پرکن پکیج عوامل سریزشدن اب از پکیج است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی 1398-05-02 08:58
باسلام و تشکر از راهنمایی هاتون
مشکل پکیج بنده از کابل برق موتور شیر اطمینان بود که با تعویض اون مشکل ظربه زدن یا شاید بهتره بگم نوعی اتصال حل شد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1398-07-14 08:41
سلام وقت بخیر
خوشحالیم که مشکل برطرف شده است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سید علی 1398-05-06 21:00
سلام خسته نباشید
چندروزی خونه نبودیم و گاز و برق رو قطع کرده بودم ولی آب وصل بود امروز رفتم خونه دیدم کل خونه رو آب برداشته و از پکیج آب فراون میریزه لوله های اتصالاتشم سالم میشه بگید عیب از چیه ؟؟؟؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدامین 1398-05-08 01:07
سلام ..بفشار بار پکیج بالا رفته .اگر فشار بار رو به 1/5کاهش بدید مشکل رفع میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید یاوری 1398-06-16 01:31
با عرض سلام و خسته نباشید ، فشار آب سرد داخل ساختمان خوبه ولی ( با وجود اینکه میزان بار پکیج همیشه بین ۱/۵ الی ۲ هست) فشار خروجی آب گرم خیلی ضعیفه ، درضمن فشار دائما کم و زیاد و آب هم دائم سرد و گرم میشه، ممنون میشم اگه جهت رفع ایراد راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آقاملایی 1398-06-16 09:29
سلا م این مشکل مربوط به انسداد مدار داخل پکیج میشود و احتیاج به سرویس و اسید شویی دارد فشار داخلی پکیج با خروجی اب از پکیج دو مقوله جداگانه میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شاکری 1398-08-13 19:14
پکیج من ایساتیس مدل superluxx26ffاست و نشتی آب از محلی است که یا کابل اتصال به پنل دارز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اردبیلیAlijeddi 1398-09-16 01:56
سلام احتمالا مبدل شما مشکل دارد به تعمیرکار بگویید زود حل کنه سوالی بود درخدمتم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی 1398-08-13 19:34
سلام
پکیج من بوتان calda venezia است. در حالت تابستون مشکلی نداره و ردیف کار میکنه بدون چکه ولی در حالت زمستون وقی شروع میکنه به پر کردن مدار رادیاتورها بعد چند ثانیه صدای فش فش میده و شروع میکنه به آب دادن و فشار بار هم افت میکنه صفر میشه . باز کردم دیدن از رو یه پیچ کوچیک روی هوزینگ پمپ که فکر کنم بهش میگن شیرهواگیری(ایرونت) آب میده . نمیدونم مشکل پمپه یا همین شیره ؟ خراب شده یا باید تنظیمش کزد ؟ خودم میتونم تعویض کنم یا خیلی تخصصیه ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-08-14 08:25
سلام وقت بخیر
اگر ایرونت خرابه خودتون میتونید درست کنید ..یه نو بخرید اب دستگاه را تخلیه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد محمدی 1398-08-13 22:55
با سلام
من سال اول از شوفاژ استفاده میکنم
ایران رادیاتور با پکیج بوتان
همه شوفاژها گرم می شوند ولی یک چیزی شبیه آن لوله ورودی شوفاژ که آب گرم وارد میشود در پایین شوفاژ وجود دارد که فکر کنم لوله خروجی حساب بشه کی از شوفاژها را که باز میکنن آب داخلش هست ولی ۳ تا دیگه آب داخلش نیست
ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Hadi 1398-09-13 10:06
سلام وقت بخیر
احتمالا اون سه تا ورودی و خروجیشون جابجا بسته شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن طاهری 1398-08-15 07:15
سلام امروز دیدم پکیج فشارش صفر شده پیچ هواگیری را که باز کردم صدای وارد شدن اب به داخل پکیج را شنیدم سپس دیدم که از یک مهره زیر پکیج اب میاید پیچ تنظیم فشار را روی 1.5 تنظیم کردم و پیچ را بستم و پکیج را روی حالت تابستانی قرار دادم .ابریزی کمتر شد ولی فشار رفته روی 2.2 وهنوز چکه ای اب میدهد این موارد در حدود 20دقیقه هست که اتفاق افتاده .راهنمایی میفرمایید.
درضمن از پارسال که ما به این خانه امدهایم در حالت زمستانی یک صدای روشن بودن پمپی از پکیج می اید وزمانیکه اب مصرف میکنیم ویا موقع تنضیم گرمای شوفاژها مثل اینکه یک پمپ دیگری روشن وسپس خاموش میشود . در صورتیکه در تنظیم تابستانی فقط زمان مصرف ابگرم صدای پمپ را داریم راهنمایی میفرمایید:
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Hadi 1398-09-13 10:06
سلام.محل نشتی حتما باید درست بشه.احتمالا پمپتون هم اتماته و دور پمپ خودش تنظیم میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن طاهری 1398-08-15 07:26
ببخشید طاهری هستم مدل پکیجم بوتان calda venezia میباشد ضمنا روی حالت زمستانی گذاشتم چکه ها کمکم قطع شد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Hadi 1398-09-13 10:06
سلام.خداروشکر رسوب محل نشت را پر کرده ولی در فرصت مناسب حتما باید اصولی درستش کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی شهبازی 1398-08-17 17:44
سلام باتوجه بااینکه شیراطمینان آبگرمکن راعوض کردیم بازهم ازشیراطمینان آبگرمکن آب می ریزد بایدچکارکرد..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1398-09-12 15:00
سلام وقت بخیر
دوست عزیز اب گرم کن شیر اطمینان نداره..اگر منظورتان پکیجه..
خرابی پمپ
خرابی مبدل
خرابی شیر پرکن
خرابی منبع فشارو میبره بالا و از اطمینان میزنه بیرون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # marzbani 1398-08-19 13:24
سلام وقت بخیر پکج منزلم ازنوع اخگرمدل ABC30میباشد بعد از روشن کردن پکیج از لوله برگردان آب بالای پمپ که منتهی به لوله نازک مسی استاد چکه می کند علت چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-14 19:12
سلام خدمت کاربر عزیز به علت اینکه لوله مسی های پکیج با واشر اورینگی و بست های فنری متصل شده است احتمالا واشر اورینگی لوله خراب شده یا از جای خود در آمده است یا اینکه بست فنری لوله شکسته یا گشاد شده است برای تعمیر آن بهتر است از سرویسکار کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غفاری 1398-08-22 23:48
سلام شیر آبی رنگ رو باز کردم تا فشار بره بالا
تا بیام ببندم فشار زیاد رفت بالا و اب سریز شد و سریع بستم و همینجوری اب با شدت کم ریخت و بعد از ۲۰ دقیقه برقش رو کشیدم و خاموش کردم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-14 19:12
سلام خدمت شما کاربر گرامی احتمالا تیوپ یا همان بادکنک پکیج منبع انبساط شما پاره شده یا در رفته است برای تعمیر با سرویسکار تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدجعفری 1398-09-07 22:39
سلام خسته نباشید
لوله اتصالات شوفاژ وقتی سرده آب میدهد و وقتی داغ میشود خوب میشود و نشتی ندارد. پیچ هارو سفت کردم ولی بعداز چندوقت که گرمو سرد میشه دوباره نشتی پیدا میکنه و دوباره پیچ شل میشه.
مشکل چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1398-09-09 13:41
سلام وقت بخیر
تعویض واشر سرویس وواشر بندی کامل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی امامی 1398-09-13 22:01
سلام
پکیج من مدل بوش 24 است متاسفانه ار محل هواگیری اب نشت میکند فشار اب هم خیلی میاد پایین هر وقت فشارمیاد پایین نشتی اب هم زیاد می شود لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-14 18:42
سلام خدمت کاربر عزیز اسم اون شیر،،شیر تخلیه میباشد یا همان شیر تق تقی نامیده میشود شما باید پکیج رو خاموش کنید آب اصلی به پکیج رو ببندید و پس از تخلیه آب پکیج شیر تق تقی رو باز کنید و آن را با اسید 33٪ دیس کلر شستشو کنید البته دسترسی به اون شیر کار آسانی نیست توصیه میشود از سرویس کار کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رحیمی 1398-09-15 22:53
سلام. پکیج من زمینی ( سازه های صنعتی خراسان) است. رادیاتورها گرم می شوند اما آب حمام اصلا گرم نمیشه. می گویند آب برگشت میکند. اولا چگونه می توانم از سلامت لوله کشی مطمئنی بسم. ثانیا آیا می توانم آب گرم یا آبگرمکن را به خروجی آبگرم پکیج وصل کنم تا مشکل آبگرم حمام حل شود؟ با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-16 14:03
سلام خدمت کاربر گرامی شما باید اول از همه مطمئن شوید که پمپ برگشت پکیج شما کار میکنه اینکه بهتون گفتن آب برگشت میکنه اشتباه هستش منظور از این حرف یعنی اینکه آب گرم شما برگشت ندارد پمپ برگشت رو چک کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد افشار جم 1398-09-23 21:44
پکیج ما رادیاتور ها رو گرم میکنه ولی حمام گرم نمیشه تعمیر کار امد گفت از مخزن باد عوض هم کرد ولی باز همان مثل اوله
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-24 17:08
سلام کاربر گرامی مربوط به منبع انبساط یا همان مخزن باد نمیباشد مشکل شما از گرفتگی شیر سه راه و مبدل میباشد که دچار رسوب گرفتگی شده است و برای شستشو باید از اسید33٪دیس کلر استفاده کنید که برای انجام اینکار نیاز به سرویسکار دارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غیاثی 1398-10-05 09:00
با سلام
پکیج من ایران رادیاتور ۲۴هزار هست
من مسیر برگست و رفت رادیاتورها رو با فشار آب ورودی تمیز کردم .منتها بعد راه اندازی از زیر پمپ نشتی میده .
سوالم اینه که احتمال رسوب گرفتن مبدلها هست که پمپ نشتی میده اینم بگم قبلا پمپ صدای غیر عادی می داد ولی الان بدون صدا کار میکنه.
با تشکر از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # اردبیلیAlijeddi 1398-10-05 11:15
سلام.سوراخ شدن و یا ترک خودن یکی از مبدل ها
پاره شدن لوله و یا اتصالات درون دستگاه
خراب شدن شیر تخلیه دستگاه
نشتی آب از ناحیه پمپ پکیج
نشتی آب از محل شیر پرکن دستگاه.
نشتی شما به نظر من از مبدله ولی چون دیده نشده احتمالات بالایی هم داده میشه باز ما درخدمتیم سوالی بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # محمدی 1398-10-14 11:43
سلام پکیج ایران رادیاتور شیر اب گرم متصل به دستگاه که باز میکنم اب سرازیر میشود کنترل فشار هم انجام دادیم ولی فایده ای نداشته است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-10-14 13:54
دوست عزیز سلام موارد زیر باید چک شود مبدل منبع انبساط پمپ و ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیری 1398-10-28 08:33
سلام خسته نباشید. پیکج دیواری بی تا که تازه نصب شده و دوهفنه بود که اسنفتده میشد ولی از دیروز آبگرم نداریم و از یک شلنگ خرطومی آب داغ میریزه روی کابیت. آیا این شلنگ به جایی وصل بوده که الان جدا شده؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-28 18:29
سلام‌کاربر گرامی مشکل از شیر اطمینان پکیج میباشد که دمای پکیج بیش از اندازه بوده و شی اطمینان عمل کرده است و احتمالا پکیج آسیب دیده است برای تعمیر از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهروز 1398-11-02 22:44
سلام پکیج ایران رادیاتور دارم وقتی شیر پر کن رو باز میکنم اب از پشت پکیج پشت شیر پر کن بیرون میریزه ولی فشار دستگاه بالا نمیره ،وقتی شیر حوله خشک کن رو باز میکنیم ابی نداره ،تعمیرکار اومده میگه پکیج رو عوض کنید در حالی که داره کار میکنه فقط نمیتونیم فشار رو بالا ببریم البته چند ماه پیش کل پکیج رو رسوب گیری کرده که بعد اون ماجرا حس کردم اینطور شده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-04 12:25
سلام کاربر گرامی نیازی به عوض کردن پکیج نیست این مشکل از خرابی منبع انبساط میباشد و بهتر است از سرویسکاران به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدیان 1398-11-07 17:03
سلام . وقت بخیر .فشار پکیج حدود ۳/۵ بار هست و روی حالت زمستان قرار دارد ولی دو روزه از شیر اطمینان دستگاه اب خارج میشود و همچنین اب گرم مصرفی هم با اینکه دمای پکیج روی ۷۰ هست ولرم میشه . دلیلش چیه ؟ چکار باید بکنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-08 08:15
دوست عزیز سلام فشار نباید تا 3 بار میرسید باید رفع عیب بشه موارد زیر را چک کنید منبع انبساط پمپ مبدل شیر پرکن این مورد را حل کنید ان شاالله مشکل مصرفی هم حل میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فارسی 1398-11-19 00:33
سلام.دیروز صبح که از خواب بلند شدیم دیدیم آشپزخانه رو آب برداشته .از شلنگ شیر اطمینان بود .بلافاصله آب ورودی به پکیج رو بستیم و فشار با تخلیه آب رادیاتور کم کردیم بعد از چند دقیقه با وجود بسته بودن شیر به محض باز کردن شیر آب در حالتی که ما بین سرد و گرم بود فشار پکیج افزایش پیدا کرد .منبع انبساط رو کنترل کردم دیدم بجای هوا آب از والف زد بیرون قطعا خراب شده بود عوض کردم رادیاتور رو بستم شیر ها رو باز کردم بازم همونطوری بود.مشکل چی میتونه باشه لطفا بگید.اگر از شیر اطمینان باشه وقتی فشار میاد زیر 3 قطع می کنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-19 13:40
دوست عزیز سلام منبع انبساط معیوب شده و باید تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1398-11-23 14:48
سلام خسته نباشید، پکیج ما ایساتیس سوپر هست دو سه هفته است که از شیر تخلیه قطره قطره آب تخلیه میشه وفشار می افته پایین لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-23 16:53
سلام کاربر گرامی فشار بار پکیج نباید بیشتر از 1/5 تا 2 بار برود و شیر تخلیه ممکن است از آب بند خارج شده باشد و خراب شده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حميد 1398-12-01 03:03
سلام ، من تازه جا به جا شدم از وقتي پكيج رو روشن ميكنم درجه روي ٩٠ هست آب مصرفي ولرمه ولي بعضي وقتا اول آب چكه ميكنه از شير اطمينان و بعد آب با فشار از شير اطمينان خارج ميشه اين اتفاق يكي دو ساعت يكبار ميافته ، يكبار هم يكي از رادياتورها بسته بود باز كه كردم چند دقيقه بعد اين اتفاق مجدد افتاد اين بكيج بوتان مدل بي ال ٢٢٠ هست ، مشكل چيه رسوب؟ هزينش چقدره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-01 12:20
سلام کاربر گرامی چند مشکل میتونه داشته باشه احتمالا آب مصرفی گرم نمیشود و ولرم میباشد میتونه از رسوب گرفتگی مبدل باشد و اینکه میگید درجه روی 90 هستش و آب از شیر اطمینان خارج میشود میتونه مشکل از ترموسات حد باشد که به خاطر اینکه دما از حد مجاز گذشته است عمل میکند و یا شاید تراب شده است لطفا از سرویسکاران شرکت کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حميد 1398-12-02 14:38
والا درجه آب روي ٩٠ هست ولي ولرمه همون جوري كه ميفرماييد، بعد آب رو از دستشويي باز ميكنيم يا يه رادياتور رو باز ميكنيم تخليه از شير اطمينان ميشه با فشار ، فشار سنج از ٢ مياد روي ٣ بعضي وقتا روي ٣ آب از شير اطمينان خارج ميشه بعضي وقتا روي همون ٢ ، آخه چند نفر اومدن يكي ميگه رسوبه يكي ميگه منبع انبساط مشكل داره همه هم ميگن قديميه بايد يكي ديگه بخريد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-03 10:52
سلام کاربر گرامی اینکه گفتن مشکل از منبع انبساط میباشد درست است و حتی امکان دارد منبع سالم باشد ولی دچار رسوب گرفتگی شده باشد ولی اینکه گفتن پکیج قدیمی میباشد و باید تعویض شود درست نمیباشد و ربطی نداره برای رفع مشکل از سرویسکاران مجرب شرکت به صورتی حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Behzad 1398-12-07 07:42
سلام
ببخشید من پکیج خونم گلدیران مدل پایونیر هستش یک شلنگ سفید رنگ پلاستیکی آویزان شده و آبریزی داشت و تنها کاری که کردم خاموش کردم و شیرهای ابشو بستم علت این آبریزی چی بوده؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-07 14:43
سلام کاربر گرامی این مشکل به خاطر بالا رفتن فشار پکیج میباشد فشار پکیج نباید بیشتر از 2/5 بار برود و فشار استاندارد برای پکیج 1/5بار میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ,مسعود 1398-12-16 17:12
سلام.وقتی آبگرم رو باز میکنم.... فشار پکیج بالا می‌ره و تخلیه میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-12-17 08:55
دوست عزیز سلام بررسی کنید پمپ کار میکند همچنین باد منبع را نیز بررسی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابوالفضل علوی 1398-12-20 00:05
باسلام پکیج ایران رادیاتور تازه نصب شده نشتی از اتصال پمپ رفت به مبدل ثانویه دارد آیا امکان تعویض اورینگ محل اتصال وجود دارد فکر می‌کنم به دلیل خاموش بودن پکیج در زمان سرما نشتی اتفاق افتاده است آیا تعویض اورینگ را می توانم خودم انجام دهم با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-20 12:04
سلام کاربر گرامی اگر از محل اتصال پمپ به مبدل آب میدهد مشکل میتونه از اورینگ باشه و برای تعویض باید از سرویسکار کمک بگیرید چون کار سختی میباشد مگر اینکه قبلا کار تعمیر پکیج را انجام داده باشید اگر پکیج را تازه خریداری کردید میتونید از خدمات رایگان خود شرکت پکیجتون استفاده کنید چون شامل گارانتی میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فاني 1398-12-22 21:23
سلام پكيج ما تاچي اسمارت ،آب داغ نميكنه و كدe4نشون ميده ،ميشه راهنمايي كنيد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Mehdi 1398-12-23 12:42
سلام وقت بخیر
مشکل از تنظیم نبودن شیر گاز میشه
مشکل از رسوب گرفتن مبدل میشه
مشکل از خرابی سنسور حد میشه
ابتدا سنسور حد رو یکسره کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه اگر مشکل حل شد میبایستی سنسور ۱۰۵ درجه جایگزین کنید ولی اگر مشکل حل نشد باید ببینی فشار خروجی مصرفی کمتر از سرد هست یا نه اگر کمتر بود مبدل رسوب گرفته اگر یک اندازه بود سراغ تنظیم شیر گاز و پمپ میروید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین طاهری 1399-01-20 13:21
سلام سال نو مبارک حمام ابگرم استفاده که دیدمفشارپایینوکد خطا روشن شد درهمانحال بوسیله شیر پرکن فشاررا بالابردم فشار از کنترل خارج شدحتی با بستن شیر.بعد از دو روز فشار اوردم زیر نیم وٹابت شد سئول اینکه اگر فشاررا ببرم بلا ممکنه دوباره سرریز شود اصلا چه اتفاقی افتاده.ممکنه شیر سرریز عوض کنم درست بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-01-21 19:00
دوست عزیز سلام در پکیج یک شیر اطمینان تعبیه شده که اگر فشار از 3 بار بالاتر برود عمل میکند احتمالا فشار اب خانه شما بالاست و وقتی شیر پر کن را باز کردید باعث عمل کردن شیر اطمینان شده فشار را در محدوده 1 تا2 بار تنظیم کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # نریمان 1399-01-24 15:55
باسلام و عرض معذرت میشه راهنمایی کنید پکیج ما وقتی آب گرم مصرف می کنیم ویا دمای پکیج و بالا میبریم وقتی به دمای ۷۰ و۸۰ می رسه مشعل تند تند خاموش روشن میشه علتش چیه?
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-24 18:16
سلام کاربر گرامی مشکلل میتونه از خرابی سنسور NTC باشد و یا اینکه سنسور حد خراب شده است برای تشخیص دقیق از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Zahra 1399-02-02 16:44
سلام خسته نباشید من سه روز پیش درجه پکیج و بردم بالا ولی متاسفانه یادم رفت ک ببندم درجرو یهو ب اندازه دوبطری لب ازش بیرون ریخت بافشارزیاد الان شده قطره هرسری اب و باز میکنم اب میاد از شلنگه پشت پکیج شلنگه هم پلاستیکیه میشه راهنمایی کنین درجه هم افت میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-11 20:42
سلام ابتدا باید شیر پرکن رو ببندید وسپس آب مدار گرمایش رو به ۱/۵برسونید واگر که دوباره آب از شیر اطمینان خارج شد احتمالاً باید تعویض بشه ساده ترین راه کم کردن فشار مدار باز کردن شیر هوا گیری و خارج شدن آب از اون میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1399-02-22 09:18
با سلام.یه شلنگ خرطومی خاکستری رنگ زیر پکیج آویزون شده و نمیدونم به کجا وصل بود.امروز متوجه شدم که آب میده و کار نمیکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-02-22 21:11
سلام شیلنگ مربوط به شیر اطمینانه وبا بالا رفتن فشار مدار گرمایش آب اضافه از اون خارج میشه وحتماًباید بایک سرویس کار تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جمشید 1399-02-30 00:32
از پیچ تخلیه هوای پکیج اب به صورت قطر (البته خیلی کم)خارج می شود،راهنمایی نمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1399-02-30 07:31
دوست عزیز سلام اگر از قسمت اورینگ است باید اورینگ تعویض شود ولی اگر از قسمت تخلیه هوا است بهتره که تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # یداه صفری 1399-03-12 05:25
با سلام لطفا راهنمایی :مجموعه کیت اورینگ ایران رادیاتور را اینترنتی از کجا تهیه کنیم

افتادن فشار از کج ناشی میشود .با تشکر ودعای خیر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-12 10:13
سلام علل کم شدن فشار :نشتی در مدار گرمایش .خرابی اورینگ وواشر های دستگاه،ارتباط مدار گرمایش ومصرفی از طریق شیر پرکن ومبدل ثانویه. جهت خرید اینترنتی با جستجو در گوگل میتونید فروشگاه های معتبر در زمینه فروش قطعات پکیج پیدا کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نظرى 1399-03-13 17:23
سلام وقتتان بخير دستكاه پكيج گرمايش زمينى ما ايرفو مدل s360 ميباشد و بالاى ان كولر نصب شده سؤال من اينست كه چرا بمحض روشن شدن پكيج از كانالهاى كولر كه روشنه بوى بخصوص گاز استنشاق ميكنيم . ضمنا راه دودكش پكيج هم چك كرديم نشتى از اونجا ندارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-15 12:59
سلام دوست عزیز محل نصب کولر جایی هست که محصولات احتراق پکیج رو مکش میکنه .میتونید جهت بررسی از شرکت تقاضای کارشناس جهت رفع مشکلتون کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مانی 1399-03-19 00:49
سلام
ذیروز سیستم پکیج روی منوی تابستان تنظیم شد و داکت اسپلیت نیم ساعت روشن شد اما 3-4 ساعت بعد از خاموش شدن داکت اسپلت، شرشر آب از لوله خروجی آب در پایین پکیج اتفاق افتاد که نهایتا اتصالات آب و گاز را قطع کرده و پکیج را خاموش کردیم
امروز صبح مجدد پکیج روشن شد و تا شب مشکلی نداشت ولی حدود 10 شب یعنی تقریبا 24 ساعت پس از ریزش آب ذر ذیشب، مجدد ریزش آب شروع شد و ادامه ذاشت نهایتا سیستم را خاموش کردیم
مشکل پکیج پبست و چگونه اصلاح میشود؟؟
منتظر پاسخ شما هستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-19 10:17
سلام دوست عزیز معمولاً دستگاه های پکیج بعد تغییر حالت از زمستانه به تابستانه بعلت اینکه اورینگ ها واشر های آببند دستگاه باد کرده ووقتی در حالت تابستان قرار میگیرند حتماً باید تعویض ودستگاه توسط سرویسکار رفع عیب شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدتقی 1399-03-21 08:28
سلام منظورازشیرخروجی آب ،زیرپکیج جهت هواگیری پکیج کدام شیراست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-21 09:33
سلام دربعضی از دستگاه ها ومدلها شیر تخلیه در نظر گرفته شده وبعضی ندارند در دستگاه پکیج هوا گیری از ایرونت که برروی هوزینگ پمپ میباشد انجام میشودواگردرب والو مانند باز باشد بصورت خودکار انجام میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-03-24 09:37
سلام وقتتون بخیر زیر پکیج یه لیوان شکل هست که 1 هفته آب چکه میکنه علت چیه؟اگر ترک ایجاد شده با چسب بر طرف شود بازهم نیاز به تعویض لیوان هست یانه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-03-24 10:16
سلام صافی پلی فسفات هستش واگر نشتی داشته باشه باید اورینگ داخل اون رو بازدید ودر صورت لزوم تعویض بشه ولی در اکثر اوقات نشتی میتونه از خود دستگاه باشه که برروی صافی چکه میکنه واحتمالاً باعث این اشتباه میشه که از صافی آب چکه میکنه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1399-03-31 20:08
سلام.پکیج ما ایران رادیاتور دو مبدله است.در زمستان هیچ افت فشاری اتفاق نمی افته اما در تابستان هر یکی دو روز فشار مخزن صفر میشه.شیرهای ورودی و خروجی شوفاژ را از زیر پکیج بسته ام اما همچنان دو روز یک بار مخزن خالی میشه. پمپ، مبدل و منبع انبساط را با کمک سرویس کار چک کردم همه چیز سالم بود.ایشان پیشنهاد بستن شیرهای زیر پکیج را در حالت تابستانه دادند که متاسفانه جواب نداد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-31 21:36
سلام کاربر گرامی مشکل میتونه از چند جا باشه اول اینکه منبع انبساط سوراخ شده و یا اینکه سر والف باد اون نشتی داره و باد کم میکنه و شاید هم تیوپ آن سوراخ شده باشد اگر مشکل از منبع انبساط نبودش مشکل بعدی میتونه از نشتی مبدل یا همون سوراخ بودن مبدل هستش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهرداد 1399-04-04 14:16
زمانی که فشار آب بالاست و آن را تنظیم و روی نیم قرار می دهیم آب می ریزد.مشکل چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-04-04 19:31
سلام کاربر گرامی
فشار بار پکیج یا همون عقربه پکیج نباید بیشتر از 1/5بار نهایت 2بار شود اگر فشار بار را بر روی این درجه تنظیم کردید و با روشن کردن پکیج آب سرازیر میشود احتمال زیاد شیر تخلیه یا اطمینان به دلیل رسوب گرفتگی خراب شده است و به خوبی بسته نمیشود و آب از پکیج سرازیر میشود و باید برای رفع مشکل شیر را عوض کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # یوسف دولتی 1399-06-22 00:44
سلام شب بخیر
جسارتاشیلنگ تخلیه پکیج آبگرمکن الان ۳ساعتی است که آب میدهدودرجه تنظیم آبگرم قبلا بروی یک ونیم بودالان برگشته بروی سه...لطفاراهکاری عنایت بفرمایید..ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-06-24 08:19
سلام،علت از بالا رفتن فشار در داخل دستگاه میباشد ،ابتدا آب ورودی به مخزن رو ببندید وسپس شیر پرکن وستگاه رو بازکنید وبعد از آن یکی از شیر های آب گرم رو باز کنید تا همزمان فشار تا روی ۱/۵پایین بیاد وبعد از اون شیر پرکن رو ببندید وآب ورودی رو باز کنید.در این مواقع احتمال خرابی شیر پرکن یا سوراخ بودن منبع انبساط ویا سوراخ بودن مبدل ثانویه دستگاه باعث بروز چنین مشکلی میشه وحتماً از یک سرویسکار کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بابامحمد حاتمي 1399-07-10 18:21
به نقل از حسین فاضلی:
سلام،علت از بالا رفتن فشار در داخل دستگاه میباشد ،ابتدا آب ورودی به مخزن رو ببندید وسپس شیر پرکن وستگاه رو بازکنید وبعد از آن یکی از شیر های آب گرم رو باز کنید تا همزمان فشار تا روی ۱/۵پایین بیاد وبعد از اون شیر پرکن رو ببندید وآب ورودی رو باز کنید.در این مواقع احتمال خرابی شیر پرکن یا سوراخ بودن منبع انبساط ویا سوراخ بودن مبدل ثانویه دستگاه باعث بروز چنین مشکلی میشه وحتماً از یک سرویسکار کمک حضوری بگیرید
سلام وقت بخير پكيج ما گلدايران مدل پايونير است و فشار آب از0/5 بالاتر نمي رود و مرتب ارور 4 ميده E4 لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-07-12 00:11
سلام،ابتدا از فشار آب ساختمان مطمئن شوید اگر پمپ دارید همزمان با باز کردن شیر پرکن یک شیر دیگر رو که نزدیک به دستگاه میباشد رو باز کنید تا دستگاه آبگیری شود ولی اگر با این کار مسکل حل نشد احتمال خرابی شیر پرکن،گرفتگی مدار ورسوب دستگاه خرابی منبع انبساط میتونه از عوامل این مشکل باشه وباید سرویسکار موارد رو بررسی ورفع نماید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر 1399-07-21 00:44
سلام پکیج بوتان اپتیما شوفاژ ها رو داغ میکنه ولی از شیرها آب سرد میاد وقتی روشنه ازشلنگ شیر پر کن پکیج همیشه در حال آب زیاد دادنه و فشارش میره بالا شیر پر کن و شیر اطمینان رو هم عوض کردم تغییری نکردباید چیکار کنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1399-07-21 09:44
سلام ۱- در ابتدا منبع انبساط چک شود ک دیافراگم پاره نکرده باشد و همچنین مبدل صفحه ای از داخل بهم راه داده و باعث بالا رفتن فشار دستگاه شما میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Hamed 1399-08-19 00:28
سلام روز به خیر
پکیج بوتان زیرش سه تا شلنگ برای باز و بسته کردن موجوده دوتای راستی شیر باز و بسته ی قرمز رنگن از این دوتا هم سمت ازش آب چکه می‌کنه و به مرور فشار میاد پایین و اگه روی حالت تابستان بذارم سریع تر آب میریزه ازش
مشکل از واشر یا اتصالاته خاصیه؟
خودم می‌تونم رفع کنم؟
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-08-19 11:49
سلام،هر چه سریعتر نسبت به تعویض شیر یا واشر شیلنگها اقدام نمایید ازسرویسکاران شرکت میتونید کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Abdollahi 1399-08-29 15:40
سلام پکیج روخاموش کرده بودم چون نبودیم وقتی اومدم زدم به برق روشن میشداما گرم نمیشدالبته شعله هم نداشت فقط علامتاش وچراغ صفحه نمایش روشن بود اول علامت E1 میومد چندبارخاموش روشن کردم بعدازسمت راست وزیرپکیج ازیه لوله مشکی باریک آب جاری شد.
لطفاراهنماییم کنید میترسم به همسرم بگم مشکلش جدیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-09-01 09:29
سلام،علت از نبود گاز ویا هوا گرفتن شیر گاز ویا خرابی جرقه زن وحسگر شعله باشه حتماً از یک سرویسکار کمک بگیرید خیلی هم دستپاچه نشوید مشکل خاصی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1399-09-15 10:36
سلام هنگامی که آب سرد باز میشود یک سانت آن طرف تر از لوله آب سرد پکیج چکه میکندخواستم ببینم ایرا از چیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-15 15:45
سلام،دوست عزیز علت نشتی وچکه کردن از پکیج خرابی اورینگها وواشربندی اتصالات وقطعات دستگاه میباشد وباید حتماً توسط سرویسکار بررسی ورفع شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهسا 1399-09-25 03:29
سلام درجه پکیج رو یک و نیم تنظیم کردیم ولی شیر اطمینان اب ازش میاد علتش چی میتونه باشه... شیرو قشنگ میبندم ولی بازم ازش اب میاد... شیر فلکه رو بستم بازم از شیر اب میومد....
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-09-26 09:54
سلام،شیر اطمینان باید تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # چمران 1399-10-04 17:01
سلام بردوستان گرامی ادمین عزیز خسته نباشی من یه سوال داشتم .پکیج من ایساتیس هستش پارسال رو سیستم گرمایشی میزاشتم کار میکرد امسال هم میخواستم چندین بار روسیستم گرمایشی بزارم متاسفانه همین که دکمه رو میزنم اروم اروم فشاربار میره بالا واز یه طرف پکیچ تخلیه میشه ابش دلیل چی میتونه باشه باتشکر ؟!!!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-05 10:10
سلام،علت میتونه از خرابی شیرپرکن وهمینطور باد نداشتن ویا سوراخ بودن منبع انبساط دستگاه ،خرابی یا ضعیف بودن پمپ ویا گرفتگی ورسوب در مدار باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # داریوش 1399-10-17 02:46
سلام.
پکیج ما بوتان bn324iهستش چند روزی هست که از شیر ایرونیت که روی پمپ پکیج هست آبریزی دارد و موقع باز بودن شیر آب گرم متوقف میشه واب رو میبندیم از سوراخ روی شیر آب میدهد ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-17 09:22
سلام،با تعویض ایرونت مشکل حل خواهد شد زمانی که آبگرم استفاده میشود دستگاه از گرمایش به مصرفی تغییر میکند ونشتی متوقف میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مریم 1399-10-18 09:02
سلام
اگر به دلیل باز بودن شیر پر کن فشار بالا بره و اب سر ریز شود با بستن ان مشکل حل میشه؟ باعث خرابی بعد نمیشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-19 01:41
سلام،ابتدا شیر پرکن را ببندید وسپس فشار مدار را تا ۱/۵پائین بیاورید امااحتمال داره که شیر اطمینان دستگاه دچار خرابی شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مریم 1399-10-18 09:20
سلام روز بخیر
پکیچ دیروز دیدم کار نمیکنه و درجه زیر صفر بود شیر پر کن رو باز کردم فشار بالا رفت و دیگه نبستم امروز صبح اب سر رفته بود
حالا بستم و درجه روی 2 اومده الان باید چکار کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-19 01:03
سلام،فشار مدار را طبق توضیحی که دادم کم کنید احتمال خرابی شیر اطمینان هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فاطمی 1399-10-18 09:37
سلام روز بخیر
دیروز درجه پکیج روی صفر بود شیر پر کن رو باز کردم
و دیگه نبستم امروز اب سر رفت و حالا شیر رو بستم درجه روی 2 قرار داره
حالا چه کار باید بکنم؟
ایا این کارباعث خرابی پکیچ میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-19 01:03
سلام،میتونید با بستن شیر ورودی آب به دستگاه وسپس باز کردن شیر پرکن با باز کردن یکی از شیر های آبگرم مصرفی فشار مدار را تا ۱/۵پائین بیاورید وسپس همین کار را برعکس انجام دهید وسعی کنید دیگر شیر پرکن را باز نگذارید احتمال خرابی شیر اطمینان دستگاه زیاد میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مسی 1399-10-25 00:39
سلام وقت بخیر پکیج m24 دومبدله داریم چندوقته موقعیکه دستگاه روخاموش یا برق میره از پشت سمت چپ دستگاه آب میده ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین فاضلی 1399-10-25 18:16
سلام،این اشکال بعلت خرابی اورینگهای دستگاه میباشد وبعد از خاموش شدن دستگاه اورینگ ها ویا واشرهای دستگاه جمع میشوندوهمین باعث نشتی در دستگاه میشود از سرویسکار جهت رفع نشتی کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا آمر 1399-10-25 01:08
با سلام
وقتی شیر پر کن فشار را باز میکنم پکیج شروع به کار کردن میکنه و از شیر اطمینان آن آب سرریز میکنه و فشار بالا نمیره
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-10-25 18:41
سلام،با باز کردن شیر پرکن اگر مانومتر بالا رفتن فشار را نشان ندهد ولی از شیر اطمینان آب خارج شود نشانه خرابی مانومتر میباشد جهت رفع مشکل از زک سرویسکار کمک بگیرید احتمال گرفتگی لوله مویی مانومتر نیز هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # طاهر مهری 1399-11-13 08:39
سلام. پکیچ بوتان داریم.فشارآب بالا می ره تاحالا دو بار استادکار آمده سرویس کرده هم شیرورودی واشر ها عوض کرده وهم باد یا هوا را تنظیم کرده بازهم فشار بالا میره چکار کنم ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-13 09:40
سلام٬علل مختلفی از جمله خرابی شیرپرکن٬خرابی منبع انبساط٬سوراخ بودن مبدل مشترک ٬گرفتگی مدار میتونه علت این مشکل باشه وباید سرویسکار تمام این موارد را بدرستی بررسی ورفع عیب نماید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عظيمي 1399-11-23 05:54
زمان هوا گيري شوفاژپيچ در آمدآب بافشار بيرون ريخت و پكيج هم از زيرش آب بشدت آمد لطفا راه حل؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-11-23 21:06
سلام،شیر ورودی آب سرد به دستگاه را ببندید وشیر پرکن در جای خود ببندید در صور تی که به مشکل برخوردید حتماً از یک سرویسکار کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شهيدي 1399-12-28 03:18
پكيج ما بوتان اب همه زندگيمو برداشته شير هاي داخل حمام اينارم تخليه كرديم ولي هنوز اب ميره خسته شدم چكار كنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1399-12-28 18:09
سلام،شیر ورودی آب سرد به دستگاه باید کامل بسته شود وشیر های رفت وبرگشت به رادیاتورها نیز بسته شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مسعود 1400-01-04 21:46
سلام. پکیج بایکان داریم که با بالارفتن فشار آب از زیرش آب می‌ره.یعنی روی هر فشاری حتی خیلی کم هم ،آب میده.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-01-05 11:32
سلام،بالا رفتن فشار بعلت سوراخ بودن یا باد نداشتن منبع انبساط ویا گرفتگی در مدار ویا خرابی شیر پرکن میباشد وبعلت بالا رفتن بیش از حد فشار در دستگاه بطور مکرر وخارج شدن آب از شیر اطمینان باعث خرابی این قطعه شده وباید دستگاه توسط سرویسکار سرویس کامل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # غلامی 1400-01-27 18:45
با سلام.پکیج ما ایران رادیاتور مدل B24FF می باشد از دیروز بعد از بستن شوفاژ ازش آب می چکه تا قبل از اون مشکلی نداشت. میشه لطفا راهنمایی کنید!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-01-27 23:02
سلام،این مشکل بعلت خرابی و منقبض شدن اورینگهای اتصالات دستگاه میباشد که معمولاً بعد از اینکه دستگاه را از حالت زمستان به تابستانه تغییر میدهیم اتفاق میافتد وباید اورینگهای دستگاه تعویض شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سعید 1400-01-30 03:04
سلام فشار پکیج یکباره از ۳ گذشت و آب سیاه تخلیه کرد و از برق کشیدم فشار دما زیر۲ آمد بنظر شما دوباره به برق بزنم ک کار کند؟ ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-01 16:45
سلام،ابتدا باید مشکل بالا رفتن فشار که میتونه از رسوب وگرفتگی در دستگاه ویا خرابی شیر پرکن باشد رفع شود وسپس اقدام به روشن کردن کنید از یک سرویسکار کمک بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جواد 1400-02-01 16:49
سلام علت بالا رفتن پکیج چندین علت میتوان داشته باشه و اگر شما برایه پرکردن مدار داخل توسط شیر پرکن نتونسته باشید به موقع ببندید به این مورد برخوردید که بزنید به برق استفاده کنید واگرنه خود به خودی این اتفاق افتاد پیشنهاد میشه از یه سرویسکار پکیج برایه بررسی موضوع خدمت برسه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1400-02-04 10:36
سلام.پکیچ ، بنده، گلدیران
زمانی که، پکیچ، خاموش، وجریان، برق، وصل، نیست.
بابازکردن، شیرورودی، اب، به، پکیچ، باصدایی، مثل....، قل، وقل، وشیر پرکن، را باز میکنم، بابالارفتن ،۵٪بار فشار اب،از شیراطمینان، اب، سرریز میکنه
ممنون، میشم، بنده، را راهنمایی، بفرمایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-02-04 23:16
سلام،دوست عزیز اگر فشار بار به ۳ نمیرسه وآب از شیر اطمینان خارج میشه احتمال خرابی شیر هست ویا اینکه در صورت استفاده از پمپ در مدار فشار بار گدار وقتی که به ۴ میرسد از شیر اطمینان که نام دیگر آن شیر سه بار هست آب خارج میشود وباید شیر ورودی به دستگاه را نیمه باز نگه دارید در هر صورت بهتر است از یک سرویسکار کمک حضوری بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی رضایی 1400-03-15 03:41
سلام ممنون‌از مطالب مفید شما
لطفا بفرمایید که چرا زمانی که آب حمام باز میشه فشار آب به۴میرسه و شوفاژ داغ میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-03-16 01:02
سلام،باز بودن ویا خرابی شیر پرکن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1400-04-18 21:24
با سلام / مدتی است پکیج منزلمان آب ریزی دارد و پس از تعویض پیچ شیر پرکن و بررسی مبدل و اطمینان از سالم بودن آن توسط تعمیر کار هنوز این عیب ادامه دارد،
ابتدا آمپر فشار بالا می رود و سپس آبریزی شروع می شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین فاضلی 1400-04-19 16:44
سلام،منبع انبساط از نظر باد داشتن وسوراخ نبودن ومدار آنرا از لحاظ گرفتگی بررسی کنید وتنها به تعویض شیر پرکن توجه نکنید بلکه ازسالم جای نشیمن شیر پرکن هم مطمئن شوید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن