امروزه بسیاری از خانه های بخصوص آپارتمان ها و واحد هایی که در مکان های شهری واقع شده اند و یا بصورت انبوه سازی آماده می شوند استفاده از کولر گازی را به عنوان سیستم تهویه و یا سیستم خنک کننده خانه انتخاب می کنند.

اما نکته ای که در خصوص آن سئوالات زیادی می شود بهترین مکان نصب کولر گازی در ساختمان ها می باشد.

 

اگر زمان کافی برای خواندن این مطلب ندارید، پیشنهاد میکنیم گوش دادن به نسخه صوتی آن را از دست ندهید.

 

شاید بهتر باشد این سئوال را به نحو دیگری پرسید. بهترین جا برای جانمایی کولر گازی در موقع ساخت چه نقطه ای باید باشد؟

دلیل آن هم اینکه اغلب در ساختمان های جدید برای تعبیه کولر گازی از قبل پیش بینی ها می شود و لوله کشی کولر گازی انجام می شود.

یعنی اینکه معمار و یا نقشه کش تاسیسات خانه است که محلی را برای تعبیه کولر گازی در نظر می گیرد و شما در همان مکان کولر را نصب می کنید.

بهترین محل نصب کولر گازی 1

انتخاب مناسب محل نصب کولر گازی

اما با این وجود برخی از افراد هم استفاده از کولر گازی را در زمانی انتخاب می کنند که ساختمان ساخته شده و لوله کشی خاصی برای آن انجام نشده و نیاز است که برای این منظور تصمیم گیری کنند.

در هر صورت ما در این مقاله به دنبال ارائه راهکارهایی هستیم تا شما با در نظر گرفتن این موضوعا ت در زمان ساخت خانه و یا در زمان تعبیه کولر گازی مد نظر قرار دهید تا بهترین پاسخ را از کولر گازی خود دریافت نمایید.

در مقاله های سرویس دوره ای کولرهای گازی و همچنین تعریف کولر گازی و اسپلیت تشریح کردیم که کولرهای گازی از دو پنل ساخته شده اند.

یک پنل داخلی و یک پنل خارجی. برای نصب کولر گازی باید هر برای جانمایی هر دو پنل تصمیم درستی اتخاذ شود تا نتیجه در خروجی باد دستگاه مشهود شود.

بهترین محل نصب کولر گازی 2

لوله کشی کولر گازی برای نصب پنل داخلی

البته منظور ما کولرهای گازی است که به دیوار نصب می شود و به نام  اسپلیت هم می شناسند زیرا کولرهای گازی پنجره ای، کولر پرتابل و یا داکت اسپلیت هم داریم که قصد ما توضیح این موارد نیست.

زیرا قبلا در مقاله عیب یابی کولرهای پنجره ای در خصوص کولر گازی پنجره ای و در مقاله کولر گازی پرتابل در خصوص جانمایی کولرهای گازی پرتابل توضیح داده شد.

جهت مشاهده انواع کولرگازی به همراه جزئیات و مشخصات بر روی لینک کولرگازی در سایت دیجیکالا بزنید.

 

محل نصب پنل داخلی کولر گازی

پنل های داخلی کولر گازی وظیفه پرتاب باد در سالن و یا محیط را دارند.

این پنل ها پس از جریاناتی که اتفاق می افتد و باد تشکیل می شود باد را در محیط خانه رها می کنند و در ضمن با استفاده از یک ترموستات محیطی دمای محیط را بررسی و به بورد دستگاه گزارش می دهند تا در زمان های مورد نیاز دستگاه را کم و زیاد و یا خاموش و روشن کند.

خروجی باد بصورت مستقیم و رو به جلو، به حالت شناور از بالا به پایین و یا به حالت مواج و ثابت تنظیم می شود که این کار در تنظیمات و با کنترل کولر گازی امکان پذیر است.

بهترین محل نصب کولر گازی 4

در هر صورت باد تنها بصورت مستقیم وارد اتاق می شود حالا یا بالا و پایین می شود یا ثابت است.

قدرت پرتاب باد هم بین 5 تا 10 متر بسته به نوع کولر متفاوت است. بنا براین باید پنل را در شرایطی تعبیه کنید که طول مورد نیاز را پوشش دهد و در ضمن باد به راحتی وارد اتاق شود و مانعی بر سر راه باد نباشد.

در جانمایی کولر گازی به یاد داشته باشید که کولر گازی باید محیط متناسب با خود را خنک کند. منظور اینکه همین که راستای فعالیت خود را خنک کند کفایت می کند.

ممکن است سالن بزرگتر از حد توان کولر گازی باشد که باید در این صورت دو عدد کولر برای سالن در نظر گرفته شود و فعالیت هر کدام یکدیگر را تکمیل کنند.

موضوع دیگری که باید در نصب کولر گازی در نظر داشته باشید این است که هوای گرم همیشه در زیر سقف تجمع می کند. به همین دلیل باید تا جای ممکن پنل داخلی کولر گازی را پایین تر از سقف نصب کرد .

اینکه برخی از نصاب ها پنل را به نزدیکی سقف می برند کار اشتباهی است.

متناسب با نوع تزئینات داخلی خانه به نصاب گوشزد کنید تا حتی المقدور بین 40 تا 50 سانتی متر پنل داخلی را در خانه پایین تر از سقف نصب کند چرا که باعث می شود جریان هوای خنک در سطح بیشتر تاثیر گذار باشد.

اگر قصد اطلاعات بیشتر در این مورد داریم پیشنهاد میکنم خواندن مطلب محل نصب پنل داخلی کولر گازی را از دست ندهید.

بهترین محل نصب کولر گازی 3

نصب کولر گازی در نزدیک به سقف اشتباه است

نکته های مهم در نصب پنل داخلی کولر گازی

  • پنل داخلی کولر گازی را در مجاورت بخاری و شوفاژ و ... و یا سیستم های سرمایش و گرمایشی دیگر تعبیه نکنید و اگر در آشپرخانه نصب می کنید مراقب باشید که رو ی اجاق گاز و یا سایر رطوبت ساز ها نصب نشود.
  • در نصب پنل داخلی کولر گازی امکان تعمیر و یا سرویس دور های پنل داخلی کولر گازی را در نظر داشته باشید.
  • قبل از نصب پنل داخلی مطمئن شوید که صفحه نگهدارنده پنل محکم در جای خود فیکس شده است.
  • در نصب پنل داخلی هر چند باید فاصله کمتر در نظر گرفته شود و ارتفاع پایین باشد ولی مراقب باشید تا در مسیر رفت و آمد نباشد .
  • در هنگام نصب پنل داخلی فضای مورد نیاز برای عیب یابی و تعمیر پنل داخلی کولر گازی را در نظر داشته باشید.

بهترین محل نصب کولر گازی 5

در فروشگاه ها و پاساژ های تجاری کولر گازی باید کجا نصب شود؟

موضوع نصب کولر گازی در ساختمان ها را مشخص کردیم که بهتر است در فاصله بین 40 تا حتی 50 سانتی متری سقف در خانه ها باشد. اما در فروشگاه ها و مراکز تجاری موضوع متفاوت است.

این مراکز معمولا به دلیل اینکه سقف های بلندی دارند و جریان هوا در آنها بیشتر اتفاق می افتد هوا کمی خنک است. ضمن اینکه هوای گرم به سمت سقف می رود که باعث می شود فشردگی هوای گرم کمتر باشد.

در این شرایط می توان در حدود ارتفاع نصب کولر گازی ارتفاع بالاتری را انتخاب کرد. ولی در نظر داشته باشید که باز هم باید پرتاب باد کولر در نظر گرفته شود.

به این منظور انتخاب ارتفاع حدود دو متری از سطح زمین برای نصب کولر گازی در فروشگاه ها و پاساژهای تجاری که ارتفاع سقف زیادی دارند بهترین انتخاب است.

بهترین محل نصب کولر گازی 10

نصب کولر گازی در پاساژ های تجاری در فاصله حدود دو متری

نصب کندانسور کولر گازی

کندانسورهای کولر گازی معمولا وظیفه تامین هوا و ساخت هوای خنک برای کولرها را بر عهده دارند.

برای نصب کندانسور باید محیطی را در نظر گرفت که سایه خوبی داشته باشد و در زیر نور مستقیم آفتاب نباشد.

دلیل آن کاملا مشخص است؛ آفتاب تولید هوای خنک را مختل می کند و باعث فرسایش بیشتر کندانسور هم می شود.

نصب کندانسور کولر گازی و یا اسپلیت در سایه راندمان بهتری را برای کولر گازی به همراه می آورد و مصرف برق کولر را کمتر و تبادل حرارت و خنک کردن باد کولر را بهتر می کند.

بهترین محل نصب کولر گازی 6

محل نصب کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی باید در منطقه ای قرار بگیرد که فضای آزاد در اطراف آن به میزان لازم فراهم باشد.

اشیا و یا دیوار و یا هر چیزی در مجاورت کمپرسور کولر گازی یا اسپلیت مانع تبادل درست گرما با محیط خواهد شد و این موضوع باعث کاهش بازدهی سیستم کولر گازی و گرم تر شدن هوای خروجی کولر می شود.

ضمن اینکه اگر کمپرسور نتواند اقدام به تبادل هوای گرم با محیط بکند مصرف برق دستگاه افزایش خواهید یافت و طول عمر کمپرسور نیز به شدت کاهش می یابد.

در مورد مکان کمپرسور و کندانسور بصورت مفصل تر در مطلب بهترین محل نصب کندانسور و کمپرسور کولر گازی صحبت کرده ایم که پیشنهاد میکنیم خواندن آن را از دست ندهید.

بهترین محل نصب کولر گازی 7

محل نصب پنل خارجی کولر گازی

در خصوص پنل داخلی توضیحات کافی ارائه شد. اما پنل خارجی نیز اهمیت زیادی دارد و باید در نصب آن به خوبی دقت شود.

هر چند در ساختمان های جدید محل نصب پنل خارجی به دلیل لوله هایی که از سقف ساختمان بیرون گذاشته می شود معمولا در گوشه ای از بام در نظر گرفته می شود ولی بهتر است این پنل ها در سایه باشند.

به همین دلیل اگر حتی در محیط رو باز نصب می شوند باید برای آنها سایبان در نظر گرفت. در ضمن نصب پنل خارجی کولر گازی باید در محیطی باشد که هوای آزاد در تردد است تا هوا به راحتی از پشت و جلوی پنل عبور کند.

در ضمن باید در صورت نیاز به تعمیر پنل خارجی کولر گازی فضای کافی برای تعمیرکار کولر گازی در نظر گرفته شده باشد.

به یاد داشته باشید محیط های بسته برای تعبیه پنل بیرونی کولر گازی اصلا مناسب نیستند.

معمولا پنل های خارجی و یا بیرونی کولرهای گازی را یا در تراس ساختمان و یا بر روی بام و زیر سقفی به عنوان سایبان باید نصب کرد و این موارد همیشه بهترین انتخاب هستند.

بهترین محل نصب کولر گازی 8

اهمیت انتخاب مکان خوب برای پنل بیرونی کولر گازی

پنل های بیرونی کولر گازی به دلیل اینکه کمپرسور و کندانسور کولر را در دل خود جای داده اند صدا و گرمای زیادی تولید می کنند.

انتخاب مکان در بیرون از ساختمان ضمن اینکه باعث می شود هواگیری بهتری بکنند و راحت تر خنک شوند باعث می شود که صدای آن کمتر خانواده را اذیت کند.

حتی اگز سایبانی برای پنل در نظر گرفته می شود این سایبان نباید تهویه هوا و گردش هوا را برای پنل مختل کند

از موارد مهمی که باید در نصب پنل بیرونی در نظر داشت این است که پنل باید به دور از نور آفتاب، به دور از رطوبت و نم و به دور از تابلوهای برق نصب شود.

همچنین مکان نصب پنل های خارجی نباید در محل رفت و برگشت لوله های آب، برق و یا گاز در نظر گرفته شود.

نکته دیگری که باید در نصب پنل خارجی در نظر گرفت این است که اگر این پنل ها را بر روی لبه پنجره و یا اسکلتی فلزی قرار می دهید به منظور ایمنی بیشتر بهتر است از لرزه گیر مناسب و یا منجیت استفاده شود.

در هنگام انتخاب مکان برای یونیت و یا پنل خارجی کولر گازی باید مکانی را انتخاب کنید که ضمن داشتن شرایط فوق از دودکش ها، هود آشپزخانه، فن های اگزاست و محیط های آلوده به دور باشد زیرا نه تنها باعث می شود بو و مقداری آلاینده به داخل اتاق هدایت شود بلکه خیلی زود کثیف و خراب می شوند.

نکته مهم دیگر در نصب پنل خارجی کولر گازی انتخاب فضای کافی است تا در صورت نیاز به تعمیرات کولر گازی ، سرویسکار کولر گازی بتواند به راحتی در اطراف پنل فعالیت داشته باشد.

توصیه می شود اگر چند پنل کولر گازی در خانه استفاده شده فاصله تقریبی 80 سانتی متر تا 1 متر در نظر گرفته شود.

بهترین محل نصب کولر گازی 9

اگر پنل خارجی کولر گازی را در ارتفاع بالاتر از یونیت داخلی باید نصب کنید بهتر است از تله روغن استفاده کنید و نکته آخر اینکه از تراز بودن پنل خارجی حتما اطمینان یابید.

 

در صورت نیاز به مشاوره برای نصب و راه اندازی و یا عیب یابی و تعمیر انواع کولر گازی بهتر است همین امروز با کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته تماس بگیرید.

اگر نیاز به یک تاسیساتی حرفه‌ای دارید

تاسیسات ۲۴ ساعته در کنار شماست تا به شما کمک کند مشکل تاسیساتی‌تان را در اسرع وقت برطرف کنید

درخواست سرویسکار متخصص

 

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +7 # خورشیدی 1397-02-22 23:46
سلام،، اگر کولر کمی کج کار شود مشکلی به وجود می آید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # مصطفی اسماعیلی 1397-12-23 10:35
سلام
کج کار شدن کولر بالانس موتور و فن را بهم میریزد و در دراز مدت آسیب می زند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # اسماعیلی 1397-02-23 23:37
سلام وقت شما بخیر
بهتر است تراز باشد چون ممکن است عمل تولید مبرد به خوبی انجام نشود، آب به خوبی تخلیه نشود و ... ولی اگر این کجی خیلی کم باشد مشکلی ندارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # علیرضا آقاملایی 1398-02-29 08:08
سلام وقت بخیر
کولر معمولا تراز نصب میشه و یک شیب خیلی خیلی ملایم بطرف دراین که با چشم دیده نشه مثلا یک تا دو میلیمتر بخاطر عبور بهتر اب دفراست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # هومان 1397-02-26 23:24
نصب کولر در نزدیکی بخاری مشکلی دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # اسماعیلی 1397-02-27 16:48
بله. دوده بخاری باعث می شود زود به زود فیلتر کولر کثیف شود و در ضمن حرارت بخاری کولر را مستهلک می کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # ایوبی 1397-02-28 16:17
سلام
برای تغییر مکان نصب کولر باید دوباره لوله کشی انجام شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # اسماعیلی 1397-02-29 19:47
سلام وقت شما بخیر
بله. لوله کشی روکار ساده ترین راه است ولی بهتر است از لوله کشی زیر کار استفاده شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # احمدی نسب 1397-03-16 15:06
با سلام
پنل بیرونی در صورت فقدان تراس در کجا می تواند نصب گردد . ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # اسماعیلی 1397-04-01 14:05
سلام وقت شما بخیر
شما میتوانید درزیر سقف و یا پشت بام منزلتان اقدام به نصب پنل خارج نمایید فقط دو نکته را باید مد نظر قرار دهید
اول اینکه طول لوله ها نباید خیلی زیاد شود (مطلب حداکثر طول لوله کولر گازی را مطالعه نمایید)
دوم اینکه پنل خارجی باید در سایه نصب شود تا کولر گازی کارآیی بهتری داشته باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # زاده غلام 1397-10-06 16:21
سلام.کولر گازی مغازه من درست کار نمی‌کند . فاصله ۳۰ متری بین پنل داخلی و خارجی می‌تواند دلیل آن باشد.با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # Alijedde 1397-12-05 00:47
سلام بله فاصلت حتما تاثیر داره حتما امتحان کن میارزه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Alijedde 1397-12-06 01:24
به نقل از Alijedde:
سلام بله فاصلت حتما تاثیر داره حتما امتحان کن میارزه


فاصله کم باشه صداکم میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # علیرضا آقاملایی 1398-02-29 07:42
سلام
باید فاصله قانونی رو رعایت کنید
صدا با نصب اصولی کم میشه
کولر تراز باشه
پایه ها عایق داشته باشه
لوله ها درست پرایمر پیچی شده باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # ali 1398-02-15 08:24
سلام من تو اپارتمان ۵ طبقه . طبقه اول هستم میخوام کولر گازی ۳۰ گری نصب کنم موتور سنگین آمریکایی جایی برای نصب ندارم فکر کنم باید پشت بام بزارم موتور کولر رو آیا اشکالی داره یا باید راه دیگه ای رو انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # علیرضا آقاملایی 1398-02-15 23:00
سلام
فاصله مجاز برای نصب کولر 10 متر لوله میباشد و اگر طول لوله اضافه شود به کمپرسور فشار وارد میشود .
و اگر مجبور به نصب باشید باید مطلع باشید که کولر با یک ظرفیت پایین تر به شما خنکی میدهد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسماعیلی 1398-02-24 08:33
سلام و ممنون از مطالب خوبتون
نصب پنل خارجی در پاسیوی ده متری که پنجره کوچکی دارد که همیشه باز است و هوا چرخش دارد مناسب است ؟؟ آیا صدای آن به دلیل مجاورت پاسیو با اتاق خواب آزار دهنده است؟؟ ممنونم که پاسخ می دهید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # علیرضا آقاملایی 1398-02-27 22:05
سلام
یونیت بیرونی حدودا 5 متر پرتاب باد دارد اگر این فضا را در اختیار دارید مشکلی ندارد و در صورت کارکرد در شرایط بد صدای کمپرسور زیاد میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امیر فرحمند 1398-03-17 16:05
سلام ایام بکام ایا پنل بیرونی پائین تر از پنل داخلی باشد در کارکرد کولر خللی ایجاد میکند؟ حد مجاز پائینتر بودن پنل جارجی چقدر هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # علیرضا آقاملایی 1398-03-18 08:46
سلام
در این مورد نظرات مختلفی هست ولی در عمل کولر ها به هر دو صورت نصب میشود و مشکلی هم ندارد و هنگام نصب حتما باید از تله روغن استفاده شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +4 # سارا 1398-03-21 23:30
سلام برای ی سوییت 18 متریاسپیلت 12000 رو کار میخوایم بذاریم ساختمان 4 طبقه است کمپرستور رو روی پشت بام قرار بدهند بهتر است یا دیوار مجاور پنجره ؟البته تراز نداره.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # علیرضا آقاملایی 1398-04-04 23:38
سلام
هر چه طول لوله کمتر باشد ( کمتر از 3.5 متر نباشد ) کولر بازدهی بیشتری خواهد داشت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # فریبا 1398-04-05 11:35
سلام
من میخواستم بدونم که آیا امکان نصب کولر روی یه پایه نگهدارنده هم هست؟
من میخوام کولر رو نزدیک پنجره آشپزخونه نصب کنم که دیواره ای برای پرچ شدنش نیست. اگر بشه کولر رو روی پایه قرار داد فکر میکنم این کار شدنی باشه.
لطفا راهنماییم کنید. متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # علیرضا آقاملایی 1398-04-05 23:19
سلام
بله قابل انجامه اما باید موارد ایمنی و فنی رعایت بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # hassan 1398-06-21 14:01
سلام میخواستم کولر 12هزار گری و از طبقه سوم ببرم طبقه4 پشت بام ایا مشکلی پیش میاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی 1398-06-22 18:58
سلام وقت بخیر
ترجیحا محل شما توسط یک کارشناس باید بازبینی شود از این طریق نظر دادن درست نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اسدی 1398-08-24 19:45
با سلام
اگر کندانسور پشت دیوار و در فضای آزاد نصب بشه،آیا این سمت دیوار که اتاق هست صدایی شنیده میشه و آزار دهنده هست یا نه؟ ممنون از پاسخگویی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # مجید 1398-10-07 12:36
دوست عزیز سلام بستگی به ظرفیت کولر و مکان نصب داره ولی بهتر تا جایی که امکان داره از محل استراحت فاصله داشته باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # مهدی 1398-09-06 02:07
با سلام

دیوار زیر پنل داخلی کولر گازی ترک برداشته بعد از بررسی فهمیدم آن قسمت از دیوار رطوبت داره دلیلش چی میتونه باشه؟ راه حلی داره؟

ممکنه از پنل خارجی که روی پشت بام هست سوسک وارد و از پنل داخلی وارد اتاق بشه؟

ممنون بابت وقتی که برای پاسخ میزارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجید 1398-10-07 12:36
دوست عزیز سلام
سوال اول : اگر لوله درین درست تخلیه نمیشده امکان داره به دیوار نفوذ کرده باشه
سوال دوم : امکان نداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # حق جویان 1398-10-09 12:15
باسلام اگر پنل بیرونی روی بام باشد می شود از نورگیر وسقف کاذب حمام لوله کشی را انجام داد ودر نشیمن نصب کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجید 1398-10-09 13:34
دوست عزیز سلام نورگیر مشکلی ندارد اگر اصولی عایق بندی شود ولی از سقف کاذب حمام بدلیل وجود رطوبت که در بلند مدت اسیب زاست استفاده نکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # توانا 1398-11-29 19:52
سلام
چند نفر برای نصب پنل بیرونی لازم است
کندانسور توسط یک نفر نصاب روی پایه دیواری یا لبه تراس قرار می گیرد با وزن زیاد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجید 1398-11-30 08:51
دوست عزیز سلام معمولا دو نفری انجام میشه یک نفری احتمال اسیب به نصاب یا پنل وجود داره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # Davood 1398-12-28 22:30
سلام.محل قرار گرفتن لوله خروجی آب کولر گازی کجاباشه بهتر است.در قوطی یا زیر پنل
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # mohamad javad 1398-12-29 15:35
سلام کاربر گرامی اگر برای خروجی آب به بیرون از خونه سوراخ نداشته باشد که شلنگ به بیرون برود بهتر است از یک قوطی استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # امیرحسین صادقی 1399-01-02 09:27
سلام خسته نباشید
سرویسکار کولر اسپیلت خونه ی ما در نصب آن از فیوز استفاده نکرده ولی همین سرویسکار در خونه ی یک از آشنایان در نصب همین مدل و همین مارک از فیوز استفاده کرده این قضیه رو از خود سرویسکار پرسیدم گفتم چرا اینجوریه گفت که چون کابل شما یک تیکه است و مستقیم از کونتور برق گرفته ولی خونه ی آشناتون دو تیکه است و احتمال اتصالی داره .
حالا میخاستم بدونم که آیا وجود فیوز برای کولر خونه ی ما لازمه یا نه ؟
مدل کولر ۲۴۰۰۰ آکس هستش
ممنون میشم پاسخ بدید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجید 1399-01-02 17:38
دوست عزیز سلام اگر جداگانه داشته باشه بهتره چون یک موقع اگر اتصالی کرد فقط خودش خاموش بشه و فیوز خونه نپره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # کتابچی 1399-01-20 10:14
سلام خسته نباشید. فاصله پنل کولر ها با اگزاست فن آزمایشگاه که آزمایشات پزشکی از جمله کرونا انجام میشود در روی پشت بام چقدر باید باشد تا از انتشار ویروس به داخل پنلهای کولرگازی یا کولرهای آبی جلوگیری کند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجتبی اسمعیلی 1399-01-20 15:44
سلام وقتتون بخیر
این سوال تخصصی و در حد سازمان بهداشت جهانی هست و متاسفانه همکاران فنی ما تخصص پاسخگویی به این سوال را ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امین 1399-01-21 02:51
با سلام
وقتی کولر رو خاموش میکنیم،پنل خارجی آن بدون وقفه کار میکنه و از حرکت نمی ایستد،لطفا راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-21 15:55
باسلام کاربرگرامی،احتمالا رله برقی کولر مشکل پیدا کرده وباید بررسی شه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # شیخ 1399-01-22 03:04
سلام کولرگازی ماروی پشت بام نصب هست بدون سایبان ومتاسفانه ازراه کولرآبی نصب شده میخواستم بدونم درمواقع بارندگی ورعدوبرق خطرنداره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1399-01-22 10:38
دوست عزیز سلام اگر سایبان باشد که در عمر دستگاه و کارایی ان مقداری تاثیر دارد ولی به طور کلی مشکلی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # عدنان عابدی پور 1399-01-22 21:27
با سلام
در آپارتمان ۴طبقه وقتی که قرار باشد ۱۲عدد کولر ۱۲هزار کار کنند حیاط خلوت بایستی ابعادش چند در چند باشد که بشود کولرها را در آنجا نصب کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-01-23 12:38
سلام کاربر گرامی منظور از حیاط خلوت آیا تراس یا همان بالکن که در هر واحد میباشد هستش؟ باید ببینید کانال کشی به چه صورت انجام اگر میخواهید تازه کانال کشی رو انجام دهید و ساختمان هنوز ساخته نشده است بهتر است کولرها رو در پشت بام بگذارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # عدنان عابدی پور 1399-01-24 02:07
با سپاس ساختمان هنوز ساخته نشده است منظور از حیاط خلوت فضایی به طول 3متر و عرض 2متر که در پشت ساختمان تعبیه خواهد شد تراس یا بالکن نیست فضای خالی در واقع نورگیر واحدها می باشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-01-24 17:59
سلام کاربر گرامی کولر باید در ساختمان در جایی قرار بگیرد که به راحتی در دسترس باشد و برای سرویس سالیانه مشکلی نداشته باشد و به راحتی بتوان کار کرد و از همه مهمتر کولر باید در فضائی باشد که در محیط بسته قرار نگیرد و هوا ی خوبی گردش کند که موتور آن داغ نکنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # افخمی 1399-02-24 16:21
با سلام
پنل داخلی رو روی چهارچوب پنجره نصب کردیم وقتی شیشه رو بریدن از پشت کاملا هوا میتونه وارد پنل بشه آیا مشکلی پیش میاد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مجید 1399-02-30 11:59
دوست عزیز سلام کولر گازی فقط باید هوای داخل را سیرکوله کنه ورود هوای بیرون علاوه کاهش راندمان و کار زیاد دستگاه باعث ورود گرد و غبار و کثیفی کویل داخلش میشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # محسن 1399-02-24 17:02
سلام .اگه بخواهم روی یه دیوار ۶۰ سانتی که بین دوپنجره قرار داره یه پنل با ام دی اف بزنم وروی اون پنل داخلی کولر داخلی را نصب کنم میشه اخه جای دیگر ندارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1399-02-29 03:09
سلام کاربر گرامی اگر میخواهید کولر رو در بین دیوار دو پنجره قرار دهید باید برای کولر پایه محکمی درست کنید و MDF نمیتونه وزن کولر رو تحمل کنه و مهم تر اینکه گفتید کولر دگرو میخواهید داخل خونه بذارید و اینکار اصلا صحیح نمیباشد چون کولر باید در فضای آزاد باشد یعنی پشت پنجره در فضای بیرون باید جا تهویه شود چون داخل خونه کولر دم میکنه منظورم همون رطوبت هستش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا 1399-02-24 17:08
سلام ....از نظر فنی و اصولی مکان نصب کولر گازی روی پشت بام بهتر است یا روی تراس اگر امکان هر دو باشد باید کدام را انتخاب کرد؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1399-02-29 02:56
سلام کاربر گرامی هرچقدر متراژ لوله مسی از پنل تا کمپرسور کمتر باشد بهتر است اگر بالکن رو انتخاب کنید متراژ کمتری دارد و حتی کمپرسور داخل بالکن تو سایه میباشد اما پشت بام آفتاب بیشتری دارد و همچنین متراژ لوله مسی بیشتری دارد و احتمال آسیب و ضربه خوردن لوله بیشتر میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین 1399-02-27 03:54
سلام
در منزل ما کولرآبی در تراس نصب شده. سوالم اینه که آیا امکانش هست برای نصب کولر گازی، لوله کشی و متعلقات کولرگازی از داخل کانال کولرآبی رد بشه؟ یعنی کندانسور در تراس نصب بشه و لوله کشی منتهی به پنل از داخل کانال کولر آبی عبور کنه. میشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-02-29 00:27
سلام کاربر گرامی میتوان اینکار را انجام داد و باید کولر آبی رو جمع کنید و کمپرسور را جای کولر آبی بگذارید اما برای اینکار اگر طول کانال زیاد باشد باید سرویسکار داخل کانال برود تا بتونه لوله رو از داخل کانال رد کند در کل نیاز به حوصله و سلیقه دارد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رحمانی 1399-03-05 22:38
سلام پنلهای بیرونی روبروی هم باشند ضرردارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-03-07 13:34
سلام کاربر گرامی خیر مشکلی ندارد ولی اگر کنار همدیگه باشند بهتر است به خاطر اینکه باد گرمی که از فن ها خارج میشوند به یکدیگر نمیخورند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضوان عبدالهی 1399-03-13 11:05
سلام
آیا می شود کاری کرد که باد کولر گازی به سقف بخورد نه به زمین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # بهروز امامیان 1399-03-13 22:00
سلام کار بر گرامی حد اکثر زاویه پنل خط افق می باشد. ولی شما هر کاری کنید سرما بخاطر سنگینی به پایین ترین سطح می آید . البته بعضی از کولر ها یک مقدار زاویه منفی به خود می گیرند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # میرمحمدشاملو 1399-03-27 00:39
سلام، آیا برای نصب کولر گازی حتما باید کابل برق مستقیم از کنتور برق کشیده شود؟سپاسگزاریم از اینکه وقتتان را به ما اختصاص می دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-03-27 11:18
سلام کاربر گرامی از کنتور نیازی نیست اگر منظورتون از کنتور همان جعبه فیوز داخل واحد میباشد بله نیاز است از جعبه فیوز یک کابل به صورت جداگانه کشیده شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حسین 1399-04-02 19:05
سلام عذر میخوام خواستم بدونم فاصله کندانسور و پنل داخلی کولر 12 هزار که روی سقف قرار گرفته 8 متر باشد اشکال دارد یادخیر؟ تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-04-03 10:02
سلام کاربر گرامی خیر مشکلی پیش نمیادش فقط بهتر است کندانسور در سایه قرار بگیرد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # فرامرز ناوی 1399-04-10 17:21
سلام. ممنون از مقاله بسیار مفیدتان.
در بخش انتهائی مقاله آمده "اگر پنل خارجی کولر گازی را در ارتفاع بالاتر از یونیت داخلی باید نصب کنید بهتر است از تله روغن استفاده کنید".
سوالم اینست که اصولی آن کدام است؟ پنل خارجی باید بالاتر یا پائین تر از یونیت داخلی نصب شود؟
ازیک سرویسکارشنیدم که می گفت اگر پنل خارجی پائین تر نصب شود، برگشت روغن بهتر خواهد بود.
در حالیکه شاهد هستیم در تمام ساحتمانها، پنل خارجی روی پشت بام نصب می سود!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-04-12 21:49
سلام کاربر گرامی کمپرسور یا همان پنل خارجی باید از اسپلیت یا همان پنل داخلی بالاتر نصب شود که تل روغن برقرار شود و روغن برگشت نخورد همانجور که گفتید تمام کمپرسورها در پشت بام نصب شده اند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # سیدجواد 1399-04-26 15:16
با سلام

آیا می توان کمرسور کولر گازی را در پارکینک که فقط از بیرون راه دارد نصب کد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 02:48
سلام بله با در نظر گرفتن اصول نصب که در این مطلب به آن اشاره شد، مشکلی نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-05-01 08:58
با سلام وخسته نباشید ببخشیدپنل خارجی کولر باید پایین تر از پنل داخلی نصب شود یا بالاتر کدام یکبهتر است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 02:47
سلام بستگی به شرایط محیط داره. باید عوامل مختلف سنجیده بشه.که در توضیحات این پست اومده ولی اگر پول خارجی بالاتر نصب شد حتما باید از تله روغن استفاده بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ناشناس 1399-05-10 15:49
باعرض سلام وتشکر بابت مطالب مفیدتون.
سه تا سئوال از حضورتون داشتم، میخواستم بدونم حداکثر فاصله ی بین پنل خارجی و داخلی اسپیلت چقدر میتونه باشه، وسئوال دوم اینکه خانه ی ما فقط یک پنجره رو به بیرون دارد، آیا می شود پنل خارجی را کنار آن پنجره نصب کرد؟و سئوال سوم اگه پنل خارجی رو باشرایطی که عرض کردم (وجود فقط یک پنجره در تراس و بسته بودن بقیه ی محیط تراس) در تراس قرار بدیم و تراس بجای در یک پرده رو به داخل خانه داشته باشد، مکان مناسبی است؟ کولر آبی توخونه ای گذاشتیم ولی شرجیش دیوانمون کرده.
باتشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 02:45
سلام وقت شما بخیر
1_ اسپیلت های 9000 و 12000 بی تی یو را میتوان تا حداکثر 15متر لوله کشی کرد که ازین مقدار می توان 7متر در ارتفاع معادل دو طبقه عمودی کار کرد

اسپیلت های 18000 بی تی یو حداکثر 15متر و 7متر از این مقدار در حالت عمودی البته برخی مارکها 18000 شان تا 30متر طول لوله کشی وتا 15متر در ارتفاع قابلیت دارند

لوله کشی مجموع اسپیلت های 24000و 30000 و 36000 می تواند تا حداکثر 30متر باشد که ازین مقدار 15متر ان در حالت عمودی میتواند باشد یا معادل 5طبقه.

2_ اگر دیوار محکم و فضای کافی برای نصب و لوله کشی و تعمیرات در آینده را داشته باشد مشکلی نیست

3_زاویه ی پنل بیرونی باید طوری باشد که تهویه به بیرون براحتی انجام بگیره و گرمای کندانسور پس نزنه و همینطور به داخل خونه ورود نکنه و همچنین برای تعمیرات احتمالی فضای کافی داشته باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمید 1399-05-25 03:35
سلام و خسته نباشید.
من یک کولر گازی ۱۸۰۰۰ تراست مدل TGSA دارم که شاید در طول ۷ سالی که نصب کردیم، ۶۰ ساعت کار نکرده! با توجه به یک سری شرایط، اخیرا هنگامیکه یونیت را روشن میکنیم، بعد از مدتی صفحه نمایش خاموش و فقط فن کار کرده و انگار برق ورودی به دستگاه کم است! تعمیرکار اومد : آمپر دستگاه را که چک کرد و دید حدود ۳۰ آمپر میکشد !!! خازن ها را چک کرد و همگی سالم بودند ، الان ماندیم که مشکل از کجاست؟!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم 1399-06-15 02:37
سلام به احتمال زیاد کمپرسور جام کرده و موقع استارت خیلی بهش فشار میاد و راه نمیفته به همین دلیل آمپر زیادی میکشه. اگر خازن سالمه باید با استارتر به کمپرسور شوک داده بشه و اگر باز هم راه نیفتاد باید کمپرسور تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # صارمی 1399-06-13 16:40
عرض سلام
لطفا میفرمایید فاصله جانبی مجاز کندانسور ، از دیوار و یا کندانسور کناری چقدر باید باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-09-10 22:19
سلام کاربر گرامی کندانسور یا همان کمپرسور رو اگر در زیر سایه بان بگذارید خیلی بهتر میباشد یعنی جایی باشد که آفتاب مستقیم بر روی آن نزند و فاصله آن باید از دیوار به طوری باشد که زیاد چسبیده به دیوار نباشد معمولا کمتر از نیم متر نباید باشد و اگر کمپرسور در اطراف آن میباشد بهتر است فاصله از همدیگر کمتر از 1/5متر نباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Amir 1399-07-12 10:39
آیا نصب کولر گازی پنجره ای آنالوگ در ارتفاع بیش از 150 متر مجاز است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-09-10 21:32
سلام کاربر گرامی خیر اینکار صحیح و استاندارد نمیباشد ارتفاعی که میگید اگر کولر رو نصب کنید اصلا فایده ای نداره چون پرتاب باد اصلا جوابگو این متراژ نمیباشد و دلیل بعدی اینکه گرما و رطوبت همیشه در ارتفاع بالا میباشد و ممکن است به کولر آسیب وارد کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # وحید 1399-09-26 15:19
سلام.
کولرگازی 24000 خریدم برای یه فضای 25متری به ارتفاع ۵ متر.
یه بالکن ده متری داخل مغازه هست.
پنل داخلی رو پر ارتفاع ۳ متری نصب کنم هر دو قسمت بالا و پایین بالکن رو گرم و سرد میکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-09-30 00:45
سلام کاربر گرامی بله سرد و گرم میکند ولی بهتر است از 28هزار استفاده کنید به این دلیل میگم 24هزار با اینکه فضا رو به دمای مورد نظر میرسونه ولی نصبت به کولر 28هزار زمان و وقت بیشتری روشن میمونه و تین در صرفه جویی برق تاثیر میگذاره کولر 28هزار سریع به دما مورد نظر میرسه و برق کمتری مصرف میکنه و فشار به خود دستگاه هم نمیادش در کل آینده نگری تر حساب میشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیر 1399-10-02 01:16
کولر گازی ال جی سه پنل. آیا برای لوله مسی انداختن تو کار برای هر کدام از پنل ها جدا تا کدانسور لوله باید بفرستیم؟ و طول لوله مسی های هر کدان از سه پنل تا کدانسور چقدر باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-10-12 12:22
با سلام کاربر گرامی توصیه میشودبرای هریک پنل 8 سانت یایک متر باشداصولی تراست وبعدا با مشکل مواجه نميشود اگر بازم سوالی بوددرخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شیرازی 1399-10-18 15:44
سلام
برای سه طبقه سه خوابه بهترین روش کانال کشی چیست
از طریق کانال آبی و قرار دادن در پشت بام
و کور کردن کانالهای آبی
قرار دادن در پشت بام و از طریق آبی رد کردن کابل ها و قرار دادن پنل در همان دیوار نزدیک.
قرار دادن در تراس
کدام روش بهتر است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1399-11-20 14:05
سلام اگر تراس جا شود بهتر هست چون مقدار لوله و خم خوردگی کمتر میشود .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نادری 1399-10-29 23:20
سلام
خسته نباشید
آیا اسپیلت مولتی پنل در بازار موجود هست؟برای ۳خواب و یک سالن ۶۰ متری به فکر تهیه اسپیلت هستم و فقط یک تراس کوچک ۶ متری برای نصب کمپرسور دارم وطبقه دوم هستم ضمنا لوله کشی وجای پنل ها مشخص هست.لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1399-11-20 14:05
اگر چهار جفت لوله به بیرون‌امده باشد میتوانید بزارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نادری 1399-10-30 08:53
سلام
پیرو سوال قبلی مساحت تراس ما ۳.۵ متر میشه نه ۶متر.. که پکیچ هم نصب شده ...که اگه بخوام برای هر پنل داخلی یک کمپرسور نصب کنم با کمبود فضا مواجه هستم.۴ تا کمپرسور مورد نیاز واحد هست وطبق دوم وراهی به پشت بام هم ندارم.لطفا راهنمایی کنیین
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1399-11-20 14:05
سلام ارتفاع تراس مهم هست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمدی 1400-01-10 07:55
سلام.جعبه ای پلاستیکی که خروجی آب و ورودی لوله برق وورودی لوله های مسی در آن است. ودر زیر اسپیلیت نصب میشه حد اقل چه فا صله ای از دیوار کناری چپ یا راست باید داشته باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جواد 1400-02-02 19:41
سلام شما از سقف پنجاه سانتی متر پایینتر نصب کنید و از کناره ها برایه زیبایی که شده درنظر بگیرید همون محفظه توکار لوله ها در وسط کولر قرار خواهد گرفت پس وقتی شما اون محفظه رو از کنارها طوری اندازه بگیرید که وسط باشه کولر شما هم موقع نصب وسط دیوار قرار میگیره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی نیکبخت 1400-01-17 12:48
سلام جلوی فن خروجی پنل بیرونی کمی ستون است موردی ندارد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohammad 1400-01-19 13:47
سلام باید جلویه کندانسور خالی باشه که دهش فن به راحتی صورت بپذیرد .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محبعلي 1400-02-07 10:07
کندانسور طبقه سوم روي بام ( يعني سقف واحد من) نصب شده و لرزش شديدي دارد که در تمام طول لوله اي که به پنل اصلي وصل است و ديواره اي که پنل روي آن وصل شده لرزش و صدا ايجاد مي کند اين مشکل چگونه بر طرف مي شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohammad 1400-02-10 12:03
سلام اگر پشت بام است ک پایه زمینی بزارید و اگر رو دیوار نصب است پایه ساپورت بزارید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پارسا 1400-02-24 08:44
سلام وقت بخیر. سوال بنده این است برای اینکه نمای داخل اتاق و کاغذ دیواری هراب نشود، آیا امکان دارد لوله کشی شلنگ کلر گازی ازطریق سقف به بیرون از ساختمان انجام شود(یعنی از طریق سقف به داخل بام لوله کشی شود وازطریق بام به دیوار بیرون هدایت و پنل به دیوار بیرون ساختمان نصب شود.(منظور ازبام مخصوص خانه های شمال که بصورت شیربونی هست). ممنون میشم که راهنمایی کنید.(چون به ما گفتند امکان ریختن روغن به داخل دستگاه کلر هست اگر بخواهید ازطریق ارتفاع لوله کشی کنید.)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین 1400-04-04 09:09
باسلام ببخشید چرا از زیر کمپرسور خارجی اب چکه میکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # شهرام 1400-04-12 23:39
سلام پنل کی می‌خوام وصل کنم بالای در ورودی حیاطه دو متر از بخاری فاصله داره ایرادی داره بالاوصلشه بعدشم کندانسورش پشتش تو حیا طه بالشم با نرده ایرانت کشیدم میتو نه جوابمو باشه یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اعتمادی 1400-04-19 18:21
سلام اگر کنداستور درفاصله ی یک متری توری باشد آیا به مشکل بر می خوریم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسعود 1400-04-22 23:09
بادرود. اگر پنل خارجی با ارتفاع دو متر از پنل داخلی پایینتر باشه اشکال داره یا نه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سادات 1400-05-02 12:00
سلام. خسته نباشید. پنل خارجی کولرمون، بیشتر فضای تراسم رو گرفته و میخوام اون روی دیوار داخل تراس جابجاش کنم. سوالم اینه که اون دیوار درست مقابل در ورودی به پذیرایی هست. این باد گرمی که از پنل ایجاد میشه برای در و شیشه هاش مشکلی نداره ؟؟ ممنون از پاسخگویی و راهنماییتون.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن