امتیاز کاربران
ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

یکی از موارد خیلی مهم در ساختن یک ساختمان تامین حرارت و گرما در ساختمان ها می باشد. حرارت و گرما یکی از عوامل تامین آسایش در خانه ها به شمار می رود.

قبلا در ساخت خانه های قدیمی هر چند ستون ها و زیر ساخت های امروزی وجود نداشت ولی استفاده از خشت و گل و ایجاد دیوارهای قطور باعث شده بود تا گرمای داخل خانه بسیار خوب تامین شود.

البته این قطر دیوارها تنها برای تامین گرما مفید نبودند و حتی خنکای محیط را هم به دلیل سد محکمی که در مقابل حرارت ایجاد می کردند تامین می کردند.

اما امروزه ساختمان ها را با کمترین قطر دیوار می سازند. تا هم وزن ساختمان پایین تر بیاید و هم امکان استفاده از فضای بیشتر را داشته باشند و شاید هم مصالح کمتری استفاده شود.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 1

استفاده از عایق حرارتی در پشت دیوار خانه

درست همین موضوع ما را مجبور می کند برای تامین آسایش حرارتی و صوتی خود از عایق هایی به عنوان عایق صوتی و عایق حرارتی استفاده کنیم که در این مقاله قصد کرده ایم تا انواع عایق حرارتی را با هم مرور و ببینیم کدام نوع بهتر است. پس در ادامه ما را همراهی کنید.

 

لزوم ایجاد عایق حرارتی

استفاده از عایق های حرارتی به دو منظور مد نظر کارشناسان ساختمان سازی قرار گرفته است. اول اینکه بار گرمایی محیط خانه را بالاتر برده و ضریب از دست دادن انرژی و یا به قول خودشان کاهش مصرف انرژی را بالاتر ببرند.

اتلاف گرما در زمستان باعث می شود محیط خانه به راحتی گرم نشود و متاسفانه این موضوع با پرداخت بهای زیاد تجربه به دست آمد.

در ایران ساختمان هایی که در چند دهه گذشته ساخته شدند اصلا قابلیت حفظ گرما را ندارند. عدم استفاده از یک عایق مناسب حرارتی در کف ساختمان ، دیوارها و سقف باعث می شود به راحتی حرارت از بدنه ساختمان خارج شود .

موضوعای که حتی با دو جداره کردن پنجره ها هم خیلی خود را نشان نمی دهد و برخی از افراد می پرسند که چرا خانه ما با اینکه ساختار پنجره ها را هم تغییر داده ایم باز سرد است همین موضوع نبود عایق های حرارتی در بدنه ساخت ساختمان می باشد.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 2

از طرفی هدف دوم کارشناسان ساخت ساختمان جلوگیری از ورود حرارت به ساختمان ها می باشد. حتما برای شما هم پیش آمده که در تابستان گرمای بیش از اندازه داخل خانه شما را کلافه کرده و حتی گاهی اذعان دارید که هوای بیرون خنک تر است.

این دلیل هم دقیقا به همین خاطر است. شما با نداشتن عایق های حرارتی در ساختمان خود باعث می شود گرمای بیرون وارد خانه شود و در خانه به دلیل محسور بودن به اصطلاح دم کند و یا گرما ماندگار شود.

وقتی هوا راحت در جریان نیست ولی گرما بر محیط خانه اثر می گذارد.

در همان تابستان داغ شدن زیاد دیوار های خانه باز هم پرت انرژی سرمایشی شما را به همراه خواهد داشت.

در نتیجه استفاده از عایق حرارتی به منظور جلوگیری از ورود هوای داغ در تابستان و خروج گرما در زمستان امری حیاتی برای خانه های نو ساز است.

قبلا در مقاله دلایل گرم نشدن گرمایش از کف گفتیم که نبود عایق بندی در زیر لوله های گرمایش از کف یکی از دلایل پرت انرژی گرمایشی است.

 

هزینه عایق بندی ساختمان

صرف نظر از اینکه عایق های حرارتی جلوی پرت انرژی گرمایی و سرمایشی خانه را می گیرد اما به نظر می رسد هزینه هایی را برای افراد به دنبال داشته باشد.

استفاده از عایق مناسب در کف و سقف خانه و دیوار ها و حتی لوله ها و سطوح داغ و خنک باعث می شود تا هزینه هایی را برای شما ایجاد کند.

طبیعتا نوع عایق، میزان و حجم عایق بندی ، فضای مورد نیاز برای عایق بندی و میزان دستمزد استادان این موضوع هزینه های متفاوتی را برای شما به همراه خواهد داشت که البته جنس و نوع عایق حرارتی بیشتری اهمیت را در هزینه ها دارد.

اما آنچه که مسلم است این است که با ایجاد عایق در خانه نه تنها آسایش خود و خانواده را بیشتر تضمین کرده اید بلکه استفاده از عایق میزان زیادی از مصرف انرژی را در خانه های شما کاهش می دهد.

در دراز مدت خواهید دید که این عایق های حرارتی تا چند ده هزار تومان شاید در ماه میزان هزینه های شما را کاهش داده و این موضوع باعث می شود در کوتاه ترین زمان تمامی هزینه های شما برای این موضوع بازگردد.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 3

در نظر داشته باشید تمامی مصالح ساختمانی این روز ها مانند آجر، شیشه، سیمان، چوب و ... خود عاملی برای انتقال انرژی هستند و به هیچ عنوان استفاده از این مصالح نمی تواند جلوی خروج انرژی را بگیرد.

بر اساس مطالعات و تحقیقات استفاده از عایق های حرارتی ساده در ساختمان حدود 55 درصد مصرف انرژی را کاهش می دهد و کیفیت گرمایش و سرمایش خانه ها را بالاتر می برد.

 

چه عواملی در انتخاب عایق حرارتی ساختمان باید در نظر گرفته شوند؟

این سئوال به قدری اهمیت دارد که قبل از پرداختن به انواع عایق ها لازم دانستیم که آن را مشخص کنیم. متاسفانه برخی از استادان بی تجربه و یا باتجربه ولی کم سواد استفاده از عایق های صوتی و حرارتی را موضوعی برای پر کردن جیب برخی از کارخانه ها اعلام می کنند که با صراحت باید این موضوع را رد کنیم.

برخی دیگر معتقد هستند که استفاده از این عایق ها باعث می شود تا مصالح به خوبی خود را نگرفته و پس از مدتی ترک بخورند که این موضع هم به کل اشتباه است و اگر مصالح به خوبی انتخاب شوند و عایق استانداردی به کار برده شود به هیچ عنوان ضرری برای سازه ندارد.

نکته مهمی که در عایق های حرارتی باید در نظر داشت تمامی نکات مختص خود عایق است. اگر شما عایق خوبی را برای ساختمانتان انتخاب کنید نگرانی دیگری بابت موضوعاتی که سایرین تشریح می کنند نخواهید داشت.

برای انتخاب یک عایق حرارتی استاندارد و معتبر و با کیفیت موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • عایق حرارتی باید مقاومت حرارتی بالایی داشته باشد
 • عایق های حرارتی باید نسبت به حریق مقاوم باشند و حتی المقدور آتش نگیرند.
 • در ساخت عایق های حرارتی از مواد سمی نباید استفاده شده باشد
 • یک عایق حرارتی خوب در مقابل فشار و وزن قابلیت خود را از دست نمی دهد
 • عاق های حرارتی مناسب ساختاری با ثبات دارند و دچار چروک و چسن خوردگی در اجرا نمی شوند
 • عایق های حرارتی باید در مقابل اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز مقاومت زیادی داشته باشند
 • عایق های حرارتی باید ضد قارچ و میکروب باشند
 • در مقابل گرما و سرما حالت انقباضی و انبساطی شدیدی نداشته باشند
 • هیچ واکنش شیمیایی فعالی نباید داشته باشند و در واقع باید خنثی باشند.
 • عایق های حرارتی باید خاصیت مویینگی و چگالی خوبی داشته باشند.

عایق های حرارتی بصورت صفحه ای ، آجری، ورقه ای ، نواری و تخته ای در بازار موجود می باشند و به فروش رسانده می شوند.

برخی از عایق ها هم خاصیت حرارتی دارند و هم خاصیت صوتی که در انتخاب عایق بهترین انتخاب می توانند باشند.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 4

حتی از این عایق ها می توان کاربرد های دیگری را هم گرفت. مثلا اگر حضور ذهن داشته باشید در مقاله کاهش صدای پمپ آب خانگی از این عایق ها به منظور کاهش صدای پمپ استفاده کردیم و اتفاقا بسیاری از مشتریان با استفاده از این ایده توانستند مشکل صدای پمپ خود را بر طرف کنند.

 

عوامل داخلی در انتخاب عایق حرارتی

انتخاب عایق حرارتی بر اساس پارامتر های توضیح داده شده خیلی به خود عایق مرتبط بودند. اما آیا انتخاب یک عایق حرارتی مناسب می تواند بر اساس موقعیت و نوع ساختمان هم تفاوتی داشته باشد؟

بله .این موضوع اتفاقا اهمیت زیادی هم دارد. شرایط محیطی مانند دما و رطوبت محیط شما ، میزان بارندگی ، میزان سر و صدا، میزان جریان با حتی و ... در این خصوص نقش بسزایی دارند.

مثلا اگر خانه شما در محیطی مرطوب مانند شمال کشور باشد باید عایق حرارتی شما تا حدود زیادی خاصیت ضد رطوبتی هم داشته باشد.

اگر خانه شما در مناطق شهری و یا کارگاهی است باید میزان مقاومت عایق حرارتی شما در مقابل صوت زیاد باشد و در واقع عایق صوتی هم باشد.

پس بهتر است قبل از اقدام به خرید عایق های حرارتی شرایط محیطی را هم به خوبی در نظر داشته باشید.

خوب تا اینجا به دلایل نیاز و شرایط انتخاب عایق های صوتی پرداختیم و در مقاله ای جداگانه عایق های صوتی را تشریح نمودیم.

اما در ادامه بهتر است انواع عایق های صوتی را با هم بشناسیم.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 5

انواع عایق های حرارتی

امروزه با رشد تکنولوژی و ورود انواع فناوری های مختلف به بازار ساختمان سازی عایق های حرارتی هر روز نسبت به روزهای قبل تنوع بیشتری پیدا می کنند. شاید تا چند سال پیش تنها عایق حرارتی شناخته شده پشم سنگ و یا پشم و شیشه بود ولی امروزه استفاده از تکنولوژی های نانو و یا تکنولوژی های پیشرفته دیگر شناخته همه انواع عایق ها را مشکل تر کرده است.

اما با این حال متداول ترین نوع عایق ها به شرح ادامه متن می باشند:

 • الیاف معدنی ( پشم معدنی)

با خرد کردن سنگ آتش نشانی دیر ذوب ماده این الیاف معدنی ساخته می شود. مهم ترین خصوصیت این عایق حراریت پایداری آن در شرایط مختلف ريال مقاومت به رطوبت ، نداشتن بو و عدم امکان رشد قارچ و کپک در آن می باشد.

عایق پشم معدنی ضد حریق است، انعطاف پذیری بالایی دارد   و وظیفه عایق های صوتی را هم به خوبی انجام می دهد. از این نوع عایق برای سطوح سقف و پشت بام استفاده می شود.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 6

ساختار عایق حرارتی پشم معدنی

 • پشم شیشه

پشم و شیشه از قدیمی های عایق بندی برای لوله ها و سطوح می باشد و به خوبی امتحان خود را پس داده.

این عایق که از بافت های ریز شیشه تشکیل شده است پایداری زیادی دارد، نم را به خوبی جذب می کند و در مقابل رشد قارچ و کپک بسیار سر سخت است و بویی هم ندارد .

این عایق حرارتی متاسفانه نسبت به آتش و رطوبت مقاومت خوبی ندارد. استفاده از پشم شیشه در زیر لایه های سقف و یا پوشش های دیوارهای جانبی مرسوم است اما بهتر است با یک پوشش پلاستیکی همراه باشد.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 7

عایق حرارتی پشم شیشه

 • پشم سنگ

استفاده از سنگ های آذرین برای ساخت این نوع پوشش حرارتی باعث شده تا پشم سنگ اعتماد زیادی را به خود جلب کند.

این عایق حرارتی یکی از بهترین عایق های حرارتی و از سالم ترین آنها می باشد. وزن پایین و مقاومت بالای این عایق استفاده از آن را متداول کرده است.

این پوشش حرارتی هر چند رطوبت را جذب می کند و خیلی ضد آب نیست ولی با از دست دادن رطوبت خود همچنان سالم باقی می ماند و خاصین خود را حفظ می کند.

البته مقاومت کم پشم شنگ نسبت به بخار آب باعث می شود که در ساختمان های ن ساز که رطوبت بالایی دارند از تخریب و ترک خوردن آن جلوگیری شود و در ضمن ساختمان را در فصول گرم سال خنک نگه دارد.

عایق های حرارتی پشم سنگ را به عنوان عایق حرق هم می شناسند. این پوشش به خوبی در برابر آتش مقاوم است و از آن می توان در سازه های فلزی، چاهک آسانسور، تاسیسات الکترونیکی ، راهروهای فرار و ... به راحتی استفاده کرد .

در استفاده از عایق پشم سنگ باید یک پوشش بخار بند هم در نظر گرفته شود زیرا پشم سنگ از نوع عایق های سلول باز است که آب و بخار آب همانگونه که گفته شد را جذب می کند.

یکی دیگر از مزایای پشم سنگ طول عمر فوق العاده زیاد این نوع عایق حرارتی می باشد.

برای مشاهده مشخصات انواع پشم سنگ، آگاهی از قیمت آن و یا خرید اینترنتی بر روی لینک خرید پشم سنگ از سایت دیجیکالا بزنید.

 

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 8

ساختار عایق حرارتی پشم سنگ

 • شیشه اسفنجی

این نوع عایق با استفاده از شیشه خالصی تهیه می شود که می تواند تا 20 برابر حجم خود منبسط شود. این عایق ها بصورت صفحات صلب و اسفنجی تولید می شوند.

ضد آب و ضد حریق هستند و نسبت به رشد حشرات موذی مقاومت بالایی دارند. برخلاف جنسش از مقاومت فشاری زیادی بهره می گیرند و ساخت پایداری دارند.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 9

عایق حرارتی شیشه اسفنجی

 • پرلیت

عایق های حرارتی پرلیت از نوعی سنگ آتش فشانی ساخته می شوند. این عایق ها بسیار سبک و غیر قابل اشتعال هستند.

ساختار آنها مقاومت صوتی بسیار زیادی ایجاد می کند، مواد آلی هستند و این موضوع باعث می شود با سایر اسیدها واکنش شیمیایی نداشته باشند، در برابر حشرات مقاومت زیادی دارند و نمی پوسند.

اما عایق های حرارتی پرلیت یک نقطعه ضعف اساس دارند و آن هم نداشتن مقاومت نسبت به فشار است و نکته بدتر اینکه جذب کننده آب هستند و به راحتی آب را می مکند.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 10

عایق های حرارتی پرلیت

 • تخته فیبر

با فشردن پشم نمد و سایر الیاف گیاهی به دست می آیند . در برابر حرارت پایداری خوبی دارند و یک مقاوم مکانیکی خوب به شمار می روند.

اما این عایق حرارتی به راحتی آب را جذب می کند و با کمترین میزان جذب آب خاصیت خود را از دست می دهد

اصلا در برابر آتش مقاوم نیست و به سادگی می سوزد و بدتر اینکه تشدید کننده آتش است. توصیه می شود در ساختمان از این نوع عایق ها استفاده نشود.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 11

عایق حرارتی تخته فیبر

 • تخته چوب پنبه ای

با فشردن چوب پنبه و صمغ خودش ساخته می شوند . این عایق ها مقاومت خوبی در برابر فشار دارند ولی اصلا در برابر کشش مقاوم نیستند.

در برابر رطوبت و پوسیدگی مقاومت بالایی دارند و به همین دلیل عایق رطوبتی خوبی هستند. 

قیمت بالایی دارند ولی در عوض عایق حرارتی خوبی به شمار می روند زیرا انتقال حرارت از آنها مشکل است . شکننده هستند و در برابر آتش سوزی هم مقاومت زیادی ندارند.

 

جهت تهیه ورق چوب بنبه بر روی لینک خرید اینترنتی ورق چوب بنبه از سایت دیجیکالا بزنید و بعد از خواندن نظرات کاربران و اطمینان از کیفیت جنس موجود و کاربرد آن برای مصرف ساختمان خود، خرید را انجام دهید.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 12

عایق حرارتی چوب پنبه ای

 • پلاستیک

یکی از بیشترین انواع عایق های حرارتی این روز های بازار را تشکیل می دهد و تنوع زیادی دارند.

عایق های حرارتی پلی استایرن، پلی یورتان، پلی اتیلن، پلی وینیل کلراید، اوره فرم آلدئید، انواع فوم ها، نیترل فوم و.... از انواع انها هستند.

این نوع عایق ها هر چند پایدار بوده و برای رشد میکروب مقاومت خوبی دارند ولی به راحتی آتش می گیرند.

عایق رطوبتی و حرارتی خوبی هستند و در برابر صوت نیز مقاومت زیادی دارند.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 13

عایق پلی اتیلنی

 • عایق الاستومری

یکی از جدیدترین انواع عایق می باشد که خاصیت حفظ انرژی بسیار بالایی دارند.

امروزه استفاده از این نوع عایق بسیار مرسوم شده زیرا هم در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند و هم در برابر آتش سوزی. مطابق با استانداردهای ارائه شده تا 70 درجه سرما و 100 درجه گرما را می توانند مقاومت کنند.

از این نوع عایق ها برای تاسیسات ساختمان و عایق بندی بسیار استفاده می شود و نمونه آن در مقاله کاهش صدای پمپ آب خانگی هم توضیح داده شد.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 14

عایق الاستومری

عایق حرارتی کف طبقه اول

اکنون که با برخی از عایق های حرارتی آشنا شدید بهتر است کمی موضوع را جزئی تر کنیم. سئوال بسیاری از کاربران ما این است که بهترین عایق حرارتی کف ساختمان چیست؟

متاسفانه یکی از سرد ترین نقاط خانه ها کف ساختمان است . دلیل آن هم فضای باز پیلوت، جریان هوا و البته عایق نبودن کف و سقف ساختمان است.

در زمستان بخصوص سرد بودن کف ساختمان و محیط به شدت بر سرمای محیط می افزاید و نبود عایق باعث می شود پرت انرژی به شدت بالا برود و هر چه سیستم های گرمایشی زور می زنند نمی توانند محیط را گرم کنند.

بهترین راه برای حفظ گرما در ساختمان های طبقه اول و همکف استفاده از عایق های حرارتی است.

از جمله بهترین این عایق ها می توان استفاده از پارکت های چوبی که ساختاری چوبی دارند و نه طرح چوبی بر روی پروفیل های قوطی و یا چوبی را عنوان کرد.

جهت مشاهده انواع پارکت در طرح های مختلف به همراه قیمت بر روی لینک پارکت در سایت دیجیکالا بزنید.

در این نوع عایق بندی باید در بین این پروفیل ها عایق های حرارتی تعبیه شوند و بهترین این عایق ها عایق های پشم شیشه و یا پشم سنگ هستند.

البته از پشم شیشه و پشم سنگ هنگام استفاده از کفی کاذب و یا سرامیک هم باز گزینه مناسبی است.

این دو نوع عایق حرارتی به دلیل مقاومت بالای حرارتی و رطوبتی بهترین انتخاب هستند که می توانند تا حدود زیادی در کف ساختمان کاربرد عالی داشته باشند.

البته اگر قرار گرمایش از کف کار شود باز هم عایق های الاستومتری و یا عایق های فومی هم انتخاب خوبی هستند.

 

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 15

عایق کاری حرارتی قبل از گرمایش از کف

بهترین عایق حرارتی دیوار

در عایق های دیوار بهترین انتخاب عایق های الاستومتری هستند. این عایق ها را هم می توان در داخل دیوار و هم بر روی دیوار و پشت دیوار کار کرد.

قیمت بالایی ندارند و به راحتی در اغلب محیط ها کاربرد دارند.

از این عایق های حرارتی برای لوله ها، اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها، بدنه بیرونی و داخلی دیوارها کاربرد دارند.

مقاومت بالایی نسبت به رطوبت و گرما و سرما دارند و بسیار انعطاف پذیر هستند. قبلا در مقاله کاهش صدای پمپ آب خانگی توضیح دادیم که حتی از این نوع عایق ها می توان برای کاهش صدای پمپ آب هم به دلیل خاصیت ضد صوتی آنها استفاده کرد.

جهت مشاهده این عایق به همراه مشخصات فنی بر روی لینک عایق الاستومری در سایت دیجیکالا بزنید.

بهترین عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان 16

استفاده از عایق حرارتی در خانه ها باعث می شود تا به راحتی در صرفه جویی هزینه های خود و همچنین گرما و آسایش خانه های خود اقدام نمایید.

گروه تاسیسات 24 ساعته بصورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات تاسیساتی به مشتریان خود می باشد.

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +14 # Javad 1397-10-22 23:27
سلام وقت بخیر
ما خونه 110 متری 20 سال ساخت داریم خونه ما در فصل سرما از کف و دیوار ها سرد هستش و با گرمایشی شوفاژ هم کف گرم نمیشه فقط بالا تنه گرم تر میشه .
لطفا راهنمایی کنید کدوم عایق مناسبه وهزینه اش متری چنده ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +14 # مصطفی اسماعیلی 1398-01-11 15:58
سلام وقت بخیر عایق های الاستومری با ضخامت های متفاوت مناسب عایق کردن کف و دیوار می باشد و ب مقدار قابل توجهی تاثیر گذار است. حدود قیمت متری ۵۰ به بالاتر با عرض ۱ متر در بازار موجود است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # ناشناس 1397-11-24 14:47
سلام ببخشید برایه ساختمان در شمال که رطوبتش زیاده و محیطش هم پر سرو صداست چه نوع عایقی توصیه میکنین البته برایهبین دیوار دوجداره میخوام
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # مصطفی اسماعیلی 1397-11-29 11:33
سلام در حال حاضر عایق های الاستومری عایق های مناسبی هستند از نظر حرارتی و صوتی.
در رابطه با رطوبت هم بهتر است نفوذ داشته باشند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +10 # Hamid 1398-02-24 23:03
با سلام و تشکر از مطالب آموزنده منزلی داریم که در طبقه سوم واقع شده و دیوار غربی در معرض تابش مستقیم و شدید آفتاب قرار داره و بخصوص بعد از ظهرهای تابستان شدیداً گرما را به داخل منتقل میکنه بطوریکه تا نیمه شب دیواره از داخل گرم است، توضیح اینکه جنس دیواره از آجرهای سبک مجوف 15 سانت ضخامت تشکیل شده است آیا از داخل امکان عایق بندی وجود داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # مهدی 1398-02-25 20:48
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
بله بهترین عایق حرارتی که معمولا در ساختمان ها و بازسازی آن ها استفاده می شود ، عایق های حرارتی ( پشم سنگ و پشم شیشه و .. ) و عایق صوتی ( پشم شیشه و پلی استایلن و…) و عایق های رطوبتی ( ایزوگام و قیر و.. ) می باشد . یکی از مزیت های بهترین عایق حرارتی جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان می باشد . به گونه ای که استفاده از آن در ساختمان در فصل تابستان باعث خنک نگه داشتن ساختمان می گردد و در فصل سرد سال از هدررفتن گرمای محیط داخلی جلوگیری می کند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +6 # سید محمد 1399-07-09 09:52
سلام خونه ما طبقه سوم هست دیوار 10 سانتی اجر واز داخل هم گچ ونقاشی از چهار جهت ساختمان فضای باز دارد و سیمان کاری شده است زمستان ها سرد و تابستان گرم درضمن از پنجره ی دوجداره استفاده شده بهترین عایق از داخل ساختمان چیست یا بیرون ساختمان لطفا راه نمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +7 # احسان 1398-03-16 17:51
سلام
برای عایق کاری لوله پلیکا چی پیشنهاد میدین. میخوام هواییکه از داخل رد میشه بوسیله حرارت حدود ۱۰۰ درجه زیاد اطراف لوله گرم نشه و هوا خنک انتقال پیدا کنه و خود عایق ضد حریق باشه چون برای داخل موتور خودرو استفاده میشه.
فروشنده نیستم و برای مصرف شخصی میخوام.

اگر راهنمایی بکنید ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-04-20 15:08
سلام وقت بخیر عایق های الاستومری برای شما مناسب می باشد. از فروشنده سوال کنید که آیا ضد حریق می باشد یا خیر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # علی56 1398-06-03 15:55
سلام . برای عایق صوت لوله فاضلاب ( به علت صدای جریان فاضلاب ) که دارای دسترسی از طریق سقف کاذب هستیم چه پیشنهاد میکنید ؟ عایق پاشیدنی یا چیز دیگه )
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1398-06-04 18:13
با سلام عایق های الاستومری با ضخامت بالا پیشنهاد میشه به شما. عایق های صوتی هستند که جوابگو هم بوده اند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی56 1398-06-06 22:02
با سلام . آیا خودتون هم اجرا میکنین این عایق رو ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # مجتبی اسمعیلی 1398-06-20 10:09
سلام وقت بخیر. بله انجام میدهیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # yari 1398-06-21 12:34
سلام
ما خونه ای داربم که ساخته شده مشکلی که داریم به دلیل اینکه روی پارکینگ قرار گرفته کف خیلی سرده و همچنین دیوارها خیلی سرده و سرما رو به داخل میکشه و گرمایش بوسبله بخاری گازی صورت میگره شما چه پینشنهادی دارین که این مشکل رو حل کنیم ؟متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +5 # حسن 1398-07-09 20:25
با سلام
معمولا ساختمان طبقه اول باید از کف گرمایی انجام گردد ولی چون کار تمام شده است از رادیاتورها هم میشه استفاده کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # کاربر مهمان 1398-06-23 10:14
سلام
وقت بخیر. ما در یک خانه ای زندگی میکنیم که طبقه پایین خالیه و همینطور ساختمون از سه طرف با هوای آزاد در ارتباطه و البته رادیاتورها هم خیلی کم هستن و پنجره ها دوجداره نیستن چون مستاجر هستیم نمیتونیم تغییرات خاصی در ساختمون اعمال کنیم در فصل سرد سرمای بسیار زیادی رو تحمل میکنیم به فکر عایق کاری افتادیم شما برای دیوارها و کف چه عایقی رو با چه ضخامتی پیشنهاد میکنید ؟
با سپاس فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1398-09-17 00:38
سلام خدمت کاربر گرامی برای رفع مشکل شما پیشنهاد ما این است که شما از عایق الاستومری استفاده کنید این عایق در شکل های مختلف مانند لوله ای، صفحه ای یکرو چسب دار، رولی ساده و موج دار، صفحه ای با روکش آلمینیومی و غیره از خاصیت این عایق این است که شما میتوانید بر روی دیوار ها ، کف منزل، درب و پنجره استفاده کنید و شما میتوانید این عایق رو مثل دیوار رنگ روغن یا پلاستیک بزنید برای منزل شما اگه کف و پنجره ها رو عایق کنید مطمئنن باشید 50٪جلو هدر رفتن گرما رو میگیرید وبه علت اینکه مستاجر هستید میتوانید این عایق رو هنگام اسباب کشی با خود به منزل دیگه ببرید شما میتوانید برای اینکار با هزینه کم منزل خود را به شرکت ما بسپارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امین 1398-07-22 14:31
سلام ,خداقوت ,دختر من در کلاس مدرسه به دیوار سنگی تکیه میده که سرده ,میخواستم ببینم ایا راهی هست که بدون اینکه به دیوار آسیبی برسه از انتقال سرما جلوگیری کرد ؟یعنی برای پشت کمرش میشه به دیوار عایقی زد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-17 00:06
سلام کاربر گرامی به دلیل اینکه مدیر مدرسه شاید قبول نکنه نمیتوان کاری کرد اگر مدیر مدرسه اجازه بده شما میتوانید از عایق الاستومری استفاده کنید این عایق در شکل های مختلف وجود دارد مثل مدل لوله،صفحه ای یک رو چسب دار و مدل های دیگه داخل اینترنت سرچ کنی اسم عایق رو بزنید مدل هاش میاد ولی بهترین مدل برای کار شما مدل صفحه ای یکرو چسب دار میباشد این نوع عایق ها از لحاظ قیافه خیلی شیک میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # احمدی 1398-09-18 00:11
سلام من کمد دیواریم برای رخته خواب، بخاطر سرمای بیرون و گرمای داخل همیشه توی زمستان عرق میکنه و رخته خواب کپک میزنه چکار کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # mohamad javad 1398-09-18 11:21
سلام کاربر گرامی این مشکل برای یکی از آشناهای ما هم پیش اومده بوود اول از همه شما باید مطمئن شوید که فضای دیوار پشت کمد دیواری به کجا میخوره اگر پشت کمد دیواری مزاحمتی برای ساختمان دیگه یا همسایه نداشته باشه شما میتوانید بالای کمد دیواری خود را با سوراخ کردن و زدن یک دریچه کوچک ۱۰×۱۰ راه انتقال و رفت و آمد هوا را به داخل کمد دیواری انجام دهید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عباس رستمی پور 1398-10-11 13:11
سلام
برای گرم کردن کف طبقه همکف که امکان وجود موریانه یا حشرات هست چه عایقی کاربشه خوبه ابته الان کف خونه موزائیک هست میخام اگه بشه روش عایق بکشم وسرامیکش کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-12 11:22
سلام کاربر گرامی
اینکه عایق خاصی برای حشرات وجود داشته باشه رو نباید دنبالش بگردید ولی میتونید از عایق های حرارتی که از ایجاد قارچ و باکتری جلوگیری میکند و باعث گرمایش میشود که جنس آن از پشم شیشه میباشد را استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی 1398-10-15 06:59
سلام. وقت بخیر. منزل ما تقریبا ۱۹سال ساخته و پشت دیوار برخی اتاق ها از چندطرف به هوای ازاد مرتبطه که خیلی سرما وارد خانه میکنه! ایا شما مشاوره (رایگان یا پولی؟) به صورت حضوری و بعد انجام عملیات نصب و اجرا و.. رو هم انجام میدهید؟ مشاوره را از جهت نوع عایق، نوع ضخامت با هزینه و کارکرد بهینه عرض کردم‌. و لطفا بفرمایید که ایا حداقل متراژی کار میکنید یا محدودیتی ندارد؟ و حدودا چند روز اجرایش طول میکشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-23 10:06
سلام کاربر گرامی
جهت مشاوره میتونید با شماره های سایت تماس بگیرید و برای مشاوره درخواست سرویسکار کنید همکاران ما اگر بتونن و مقدور باشه تلفنی مشاوره میدن ولی اگر نیاز به صورت حضوری باشه برای شما سرویسکار فرستاده میشه قیمت ها رو هم میتونید از شرکت بپرسید با تشکر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی فرهانی 1398-10-30 21:35
سلام وقت بهخیر
ساختمان در حال ساخت داریم. طبقه 5 و 6 دورش هیچ ساختمانی نیست. دیوارها هنوز سفید کاری نشده. چکار کنم که جلوی سرما وگرمارو بگیرم؟سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-01 10:04
دوست عزیز سلام عایق کردن دیوار استفاده از پنجره دو جداره استفاده از گرمایش از کف که باعث میشه گرمای داخل خانه یکنواخت باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسین قهرمانی 1398-11-02 16:04
با سلام. بر روی دیوار داخلی خانه که رنگ هم شده باشد چه عایقی میتوان استفاده نمود تا جلوی ورود سرما را از این دیوارها گرفت. با تشکر فراوان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-04 12:42
سلام کاربر گرامی عایق هایی زیادی وجود دارد ولی اینکار باید قبل از انجام درست کردن دیوار انجام میشد الان اگر بخواهید از عایق بر روی دیوار استفاده کنید جلوه خوبی به منزل نمیدهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا 1398-11-11 12:51
سلام دیوار خونه گچ هستش میخام برای سرمایه و گرما عایق کنم وعده برای زیبایی روش کاغذ دیواری کنم چه عایقی پیشنهاد میکنید ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امیراحمدصابر 1398-11-11 19:10
سلام سرور بزرگوار شما قبل از کچ کاری باید از فوم نیم میلیمتری روی دیوار استفاده بفرمایید بعد کچکاری بکنید وبعد کاغذ دیواری
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امین قدس 1398-11-24 00:21
سلام بهترین عایق یا پر کننده برای بین دیوار کناف یا lsf چیه ؟ بیشتر جهت اینکه فقط پر باشه و قاب عکس و ... روش نصب بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-24 14:00
سلام کاربر گرامی معمولا برای کناف قبل از کناف کاری از عایق آبی کناف استفاده میکنن ولی شما اگه برای پر کردن فضا میخواهید از عایقی استفاده کنید که حجم داشته باشه میتونید از عایق های الاستومری استفاده کنید که این نوع عایق برای کناف استفاده نمیشه ولی فضای خالی را پر میکنه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسعود 1398-11-25 16:23
سلام.کمد دیواری ما در انتهای اتاق هست و پشتش دیوار آپارنمان هست‌. دیروز دیدیم که پتو و ملحفه ها همه کپک زدن.کپک روی دیواری هست که پشتش دیوار آپارتمان هست.به نظرتون چیکار کنم که دیگه کپک داخل کمد نزنه.مرسی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-11-25 19:45
سلام کاربر گرامی دیوار پشت کمد دیواری به بیرون باز میباشد یا نمیباشد یعنی فضای پشت به فضای آزاد و باز میباشد یا نه؟ برای رفع مشکلتون باید در بالای کمد دیواری یک دریچه باز کنید که هوای داخل کمد گردش داشته باشد که عرق نکند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # منصور 1398-11-26 16:07
سلام
مخازن استیلی را با چه عایقی پوشش باید داد که کمترین پرت حرارتی را داشته باشه
ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجید 1398-11-26 21:34
دوست عزیز سلام نفرمودید چه ماده ای با چه دمابی درون مخزن نگهداری میشود ولی عایق های مرسوم پشم شیشه . پشم سنگ. عایق الاستمر و ... هستند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # هیلدا 1398-12-19 21:45
سلام
اگه کف اتاق رو با پسم سنگ بپوسونیم و روش سرامیک بشه از نظر عایق شدن تاثیری داره ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-20 12:11
سلام کاربر گرامی برای اینکار عایق های حرارتی وجود دارد با پشم سنگین یکم کار سخت میشه چوون برای ملات ریختن و سرامیک کردن کار نصب سرامیک هم به مشکل میخوره‌ باید از عایق های موجود در بازار که برای اینکار میباشد استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جوادي 1398-12-23 12:27
سلام و عرض احترام
من جديدا خونه اي رو خريداري كردم كه طبقه ٤( آخرين طبقه ) است و سقفش كف سازي و شيب بندي ( صرفا بتون مگر ) شده قراره فردا ايزوگام شه ، اين خونه از ٤ طرف ديگه بازه و فقط با سفال ١٥ سانتي ديوار چيني شده ، و در حال حاضر گچ خاك شده ، خونه ١٨٤ متر مربع است و نوع گرمايشش اون رو رادياتور و پكيج ديدن ( ٣٢ هزار بوتان) ، لطفا راهنمايي كنيد من تو اين مرحله از ساخت چه تدابيري مي تونم براي حفظ گرما و سرما داشته باشم
سيستم سرمايش خونه هم كولر آبي ( جهت خوابها ) و دو عدد كولر گازي درحال و پذيرايي است
ممنون از وقت و حوصله اي كه به خرج ميديد
جوادي
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-23 19:15
سلام کاربر گرامی اگر به مرحله گچ و خاک رسیده باشد نمیتونید از عایق های صوتی و حرارتی استفاده کنید فقط و فقط میتونید قبل از کف سازی خونه از یک سرویسکار برای کارشناسی کمک بگیرید و اگر تعداد جانمایی های رادیاتور برای پذیرایی و اتاق ها مناسب نباشد و کم باشد میتونید تعداد جانمایی ها رو استاندارد بگذارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # hamed 1399-01-03 12:28
اتاقمان از سه جهت با فضای بیرون در ارتباط است در زمستان خیلی سرد میشه با اینکه به رادیاتور نمیشه دست زد و دست رو میسوزونه آیا با دیوار پوش کردن میشه دمای اتاق گرم تر بمونه ؟ چه نوع دیوار پوشی خوبه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-03 19:35
سلام کاربر گرامی اگر پنجره های منزل دوجداره میباشد و باز هم اتلاف انرژی دارید میتونید با عایق کردن دیوارها قبل از زدن دیوار پوش از سرد شدن دیوارها که به دمای خونه تاثیر میگذارد جلوگیری کنید فقط توجه کنید دیوارپوش خالی جوابگو نیست قبل از آن نیاز به عایق کاری دیوارها دارید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسینی 1399-01-14 07:19
سلام وقت بخیر من یک اتاقک در باغ ساختم دیوار اجر ایتال ۱۵ چیدم دو طرف سرامیک زدم سقفشم بتن و ایزوگام کردم ولی در مقابل انتقال حرارت هیچ مقاومتی ندارد پیشنهاد شما چیه لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-01-14 14:08
سلام وقت شماهم بخیر عایق های الاستومری، با ضخامت های مختلف در بازار موجود می باشد می توانید استفاده کنید. مشکی رنگ
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علیرضا 1399-01-15 02:14
سلام
ما یک ساختمان دو طبقه دوبلکس در دماوند داریم.
زمستان دیوارها و کف بسیار سرد میباشد.
چه جوری میتوانم دیوارها و کف رو عایق بندی کنم.
پنجره ها دوجداره هستن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-15 13:15
سلام کاربر گرامی شما میتونید با عایق کردن دیوارهای بیرونی ساختما به صورت دو ر تا دور دیوارها رو عایق کنید برای اینکار میتونید از عایق های صدا و حرارتی استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیدمهدی حسینی نژاد 1399-01-25 09:08
سلام وقتتون بخیر و کرونا بدور.
این عایق های الاستومری رو میشه زیر فرش پهن کرد؟
یا اینکه نیاز هست چسبانده بشن؟
منظورم اینه که روی سرامیک پهن بشه کفایت میکنه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-25 19:58
باسلام کاربرگرامی، این عایق هاالاستومتری وفومی به عقیده من برای کف ساختمان کاربرد بهتری داره،این عایق بندی باید در بین پروفیل ها عایق های حرارتی گذاشته شه وخوبترین عایق ها پشم شیشه و یا پشم سنگ است چون درسوال که مطرح کردین ازپشم شیشه وپشم سنگ اکثرا براسرامیک وکفی کاذب استفاده میشه.البته عایق های هم هستن پارکتی که جنس آن ازچوب است ونه طرح چوب وبرای راهنمایی بهتر چون تنوع عایق ها زیاده شما برای خرید وسوال باسایت تماس گرفته وازمتخصص فروش راهنمایی بخوایید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی برزگر 1399-01-29 15:58
با سلام
ساختمان دو طبقه داریم طبقه هم کف پارکینگه
و طبقه دوم سه ماه زمستون در روی زمین از سرما نمیتونیم بنشینیم.و دیوارهای سه طرف سیمان سفید و دیوار شمالی سنگ میباشد بلافاصله بعد بارون نم میزنه.چه محصولی برای رفع مشکل دارین.ساختمان ۶ سال ساخت به روش کامپوزیت میباشد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-31 01:28
باسلام کاربرگرامی،عایق الاستومتری برای کف خانه شما که همکف است وتازه ترین نوع عایق میباشد برای محیط خانه شما خوب است، درفصل زمستان سرد بودن کف ساختمان به شدت به سرما می افزاید و نداشتن عایق هم باعث می شه، سرد وسردتر شود،وسیستم های گرمایشی توان گرم کردن محیط رو نداره درهمکف استفاده از عایق های حرارتی است. بهترین این عایق هاپارکت است که ساختار چوب دارند ونه طرح چوبی،و به روی پروفیل قوطی و یا چوبی را عنوان کنیم، عایق بندی باید در بین این پروفیل ها عایق های حرارتی جابگیره یانصب شوند وخوبترین عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ است، پشم شیشه و پشم سنگ برای کفی کاذب و یا سرامیک میتوان کار کرد.اگر کف گرمایشی هم باشد عایق الاستومتری وفومی هم میشه کارکرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # عزیز مستعان 1399-01-30 17:10
با سلام نحوه اجرائ صحیح عایق از کف الاستومری چه جوریه .بنظر میرسید بایستی بتون ۵ سانتی کل کف صاف بشه بعد عایق روی کف صاف بتون پهن وروش دوباره بتون وسرامیک گردد .یا راه حل درستش چیه بمن بفرمایید لطفا
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-30 21:19
سلام کاربر گرامی روشی که گفتید درست میباشد اول از همه باید عمل کفسازی رو انجام دهید باید با بتن اینکار رو انجام دهید و سپس عایق را پهن کنید و مجدد برروی آن ملات سرامیک را بریزید و سرامیک کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # M.kh 1399-01-30 23:12
سلام.ما یه سوییت ۴۰ متری با بلوک سیمانی ساختیم توی باغ.هنوز سیمان و گچ و خاک نکردیم برای گرما و سرما چه عایقی برای دیوار و کف بزنیم خوبه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-31 11:00
سلام کاربر گرامی شما میتونید از عایق های پشم شیشه و یا پشم سنگ استفاده کنید و یا حتی میتونید از عایق های الاستومری استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1399-02-01 20:49
سلام من میخوام دوتا دیوار داخل دوتا اتاق رو عایق کنم از سرما و گرمای بیرون ولی تموم شده کار خونه چند ساله ساکن هساتیم بازم میشه خونه ای که کارش تموم شده رو عایق کرد ؟و اینکه تقریبا به برای هر متر چقدر باید هزینه کرد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-02-13 18:10
سلام کاربر گرامی تنها راه عایق کردن در این نوع حالت عایق کردن پنلی میباشد که روکار میباشد ولی اگر بخواهید زیرکار عایق کاری کنید باید دیوارها تخریب شود و مجدد ساخته شود که هزینه بر میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ساداتی فر 1399-02-12 01:21
سلام. خسته نباشید. ما برای دیوارها و کف منزل مسکونی مان عایق صوتی میخواهیم کمی هم برای سرما. چه نوع عایق مناسب هست و هزینه آن چگونه محاسبه می شود؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-02-13 17:46
سلام کاربر گرامی شما میتوانید از عایق های الاستومتری و یا شانه تخمه مرغی میباشد و یا برای هزینه کمتر میتونید از پشم شیشه استفاده کنید‌
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سلطانی 1399-02-25 12:39
سلام عایقهای حرارتی صفحه ای را از کجا بخرم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-02-29 02:13
سلام کاربر گرامی این نوع عایق ها برای چه کاری میباشند ولی اکثر عایق های الکترو موتور برای پمپ خیابان قزوین تهران میباشد و یکسری دیگه از عایق ها میدان امام خمینی تهران پاساژ فتوت به فروش میرسد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیامک 1399-02-27 17:24
با سلام برای اجرای عایق حرارتی روی کف و دیوار ویلایی که دیوارچینی شده و در حال کفسازی می باشد، چطور می تونم ازتون کمک بگیرم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-02-28 23:49
سلام کاربر گرامی اگر برای گرمایش خونه میخواهید سیستم پکیج همراه گرمایش از کف رو کار کنید در موقع لوله کشی گرمایش از کف قبل از اینکه لوله رو بخوابونن عایق مخصوص گرمایش از کف رو میگذارند و لوله کشی گرمایش از کف باید قبل از سرامیک انجام شود ولی اگر میخواهید رادیاتور کار کنید برای عایق کاری کف و دیوارها میتونید از عایق الاستومتری استفاده کنید که این نوع عایق هم قبل از سرامیک کاری و گچ کاری باید اجرا شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Arsam 1399-03-09 03:26
باعرض سلام کانتینروتبدیل به کانکس مسکونی بکنیم بنظر شما در مورد عایق بندی سقف و بدنه و کف ازچه مصالحی استفاده کنیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهروز امامیان 1399-03-10 22:36
با سلام کاربر گرامی
بهترین عایقی که بتواند هم از خروج گرما در زمستان و سرما در تابستان جلو گیری کند ورق های فوم می باشد ورق آن از سایز 2 تا 10 سانت و عرض یک متر و طول 2متر می باشد با نصب آن محل کاملا عایق می شود .
این ورق ها نرم بوده و مثل یونولیت شکننده نیستن و بخاطر فشردگی بالا عایق بسیار مناسبی می باشند .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ش.رشیدیان 1399-03-15 16:54
باسلام وتشکر از اطلاعات خوب شما.
بنده درحال احداث دامداری صنعتی هستم وکنترل دما برام خیلی مهمه.زمستانهای خیلی سردوتابستان نسبتا گرم داریم الزاما دیوار آجر گری وسیمانکاری میشود.چه عایقی بین آجر وسیمانکاری پیشنهاد میکنید. در متن بالا عکس اول که یه ورقه نارنجی زیر سیمانکاری قرار دارد استفاده شده چه نام دارد.کجا میتونم نمونه کار روببینم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احمد مودی 1399-03-19 23:31
سلام از پشم شیشه استفاده کنید جواب میده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # علی نصرتی 1399-03-25 00:30
سلام وقت بخیر
بنده در حال ساختن یک ویلای کانکسی هستم
یعنی از بیرون ورق گالوانیزه و از داخل کناف میکنیم
اینجا اقتاب بسیاااار شدیدی داره
تا اینجای کار متوجه شدم که بهترین عایق الاستومری میباشد
سوال من اینه که با چه ضخامت و چگالی بهترین بازدهی را میتوان گرفت که هزینه بالایی هم نداشته باشه؟
با سپاس
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-25 14:25
سلام کاربر گرامی عایق الاستومری بهترین نوع عایق برای سرما و گرما میباشد و بهترین نوع که از لحاظ ضخامت برای کار شما مناسب باشد عایق شانه تخم مرغی الاستومتری میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مرتضی 1399-03-25 17:00
سلام وقت بخیر.خونه من به مساحت 110 متره و از هر چهارطرف آزاده و نور خورشید مستقیم بهش میتابه و هرچه کولرا میکوبن جوابگو نیست.خونه تقریبا 16سال ساخته و نمیخوام نمای داخلی خونه رو بهم بریزم.چه پیشنهادی دارین؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # بهروز امامیان 1399-03-27 00:01
سلام من هم همین مشکل را داشتم و به اینصورت حلش کردم شما می توانید از ورق 5 سانتی فوم استفاده کنید این فوم نرم می باشد و ابعاد آن یک متر عرض - 2 متر طول و ارتفاع 5 سانت می باشد و رنگ آن سفیده و نرم می باشد و مانع نور نمی شود البته نور کم می شود و لی تاریک نمی شود من نمی دانم شما در کدام شهر می باشید من در خوزستان از ورق 5 سانتی استفاده کردم و اگر شهر شما خنک تر می باشد شما می توانید از ورق 3 سانتی استفاده کنید من حتی شیشه های درب ورودی را هم با فوم پوشاندم و هوا حسابی خنک شد . شما در فصل سرما می توانید آنهار بردارید و زیر تخت یا هر جایی دیگری قرار دهید .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رسول 1399-03-29 18:44
سلام یه عایق برای دیوار میخوام که عایق گرما سرما و رطوت باشه باید چی بگیرم و قیمت چنده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-03-31 09:08
سلام کاربر گرامی اگر عایق مناسب برای اینکار رو میخواهید میتونید از عایق های الاستومتری استفاده کنید که مخصوص گرما و سرما میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Omid 1399-04-04 17:36
نحوه عایق بندی دیواره و یقف
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-04-04 19:24
سلام کاربر گرامی
منظور سوالتون واضح نمیباشد اینکه نوشتید نحوه عایق کاری سقف و دیوار یعنی چی؟ سوال رو کامل بپرسید که میخواهید چیکار کنید تا راحت تر راهنمائی شوید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میثم 1399-04-16 07:02
سلام،من یه مکان و میخوام عایق حرارتی کنم که از نظر آب و هوایی پایدار رطوبت کمی هم داره تغریبا صفر واز نظر صوتی هم زیاد اهمیت نداره که عایق بشه یا نشه اما از نظر حرارتی تا جایی که امکانش باشه میخوام که عایق بشه که کمترین تلفات حرارتی رو داشته باشه میخواستم ببینم از یه عایق با زخامت بالا استفاده کنم یا از چندتا عایق کنارهم استفاده کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-04-16 15:23
سلام کاربر گرامی بهترین نوع عایق که برای اینکار در بازار موجود میباشد عایق الاستومری میباشد که از لحاظ گرما و سرما و حتی صدا خیلی مناسب میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سجودی 1399-04-23 20:59
سلام ، هزینه عایق الاستومری متری چقدراست البته اگر ازبیرون ساختمان نصب شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-05-01 08:31
سلام بسته به ضخامتی که جهت عایق در نظر گرفته اید قیمت متفاوت میباشد از قطر 3میلیمتر که قیمت هرمتر ان 40000 تومان است تا ضخامت50 میلیمتر که قیمت هرمتر500000تومان است متغیر میباشد. هزینه نصب باتوجه به ارتفاع نصب و شکل هندسی ساختمان و ضخامت عایق مورد نظر مشتری جهت نصب متفاوت میباشد ولی به علت نصب راحت ان نسبت به سایر عایق ها قیمت نصب نیز پایینتر میباشد موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # خالقی 1399-04-31 10:21
با سلام . منزل ما در شمال ایران - مازندران 15 سال پیش ساخته شده است . پشت بام دارد و با ایرانیت سقف سازی شده . مشکل اینجاست که زمان ساخت سقف منتهی به پشت بام را با راویس و گچ کشی بدون هیچ عایقی انجام دادیم . متاسفانه در تابستان با تابش شدید خورشید و انتقال دمای بالای پشت بام به داخل اتاق ها ، کولر تاثیر دلخواه ندارد . با توجه به اینکه پشت بام مسقف بوده وکف آن گچ می باشد میشود آنرا عایق کاری کرد یا خیر ؟ با چه نوع آیقی ؟ و پیش بینی جنابعالی در خصوص هزینه تقریبی ؟ (مساحت 110 متر) . با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-05-01 08:31
سلام در صورتی که امکان پدیر میباشد مقرون به صرفه ترین راه حل برای شما برداشتن ایرانیت ها و اجذای عایق پشم شیشه به صورت اصولی ونصب مجدد ایرانیت ها میباشد . موید باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کریم 1399-05-21 12:51
روی سرامیک کف چه نوع عایق حرارتی مناسب هست(طبقه همکف روی پارکینگ)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-05-23 08:14
کاربر گرامی سلام عایق حرارتی مرسوم جهت روی سرامیک استفاده و اجرای پارکت چوب میباشد که زیر ان از یک لایه فوم نیز استفاده میشود . یا اینکه از پروفیل های طرح چوب با لایه زیری پشم شیشه یا سنگ استفاده نمایید. موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسعود 1399-05-24 14:05
سلام برای یک منطقه نیمه کوهستانی دریک خانه ویلایی کوچک با سازه اسکلت فلزی و سقف شیروانی بهترین عایق سرما و گرما برای سقف و دیوار چیست؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-05-24 22:41
سلام کاربر گرامی برای اینکار میتونید از عایق عای الاستومری استفاده کنید اگر میخواهید هزینه کمتری کنید میتونید از عایق های پشم شیشه یا پشم سنگ هم استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-05-25 16:45
سلام ما طبقه سوم زندگی میکنیم در فصل زمستان دیوارهای غربی و شمالی خانه ما بیشتر اوقات خیس و نمناک می باشد به نظر شما چه راهکاری دارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-05-26 13:29
کاربر گرامی سلام لطفا ذکر نمایید نم و خیسی ایا مربوط به باران است؟ در کدام منطقه اب و هوایی زندگی میگنید؟ جنس دیوار چیست و ایا از بیرون نما شده است؟ ولی راه حل معمول اگر اطلاعات فوق موجود نباشد ایزوگام نمودن دیوار غربی موثر خواهد بود در خدمت شما هستیم موفق و سربلند باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضا محمدی 1399-05-29 15:34
سلام
برای درخواست خدمات عایق از چه طریقی اقدام کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1399-05-30 11:52
سلام وقتتون بخیر
متاسفانه خدمات عایق ساختمان انجام نمیدهیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پویا 1399-06-06 07:51
سلام
آیا عایق پشم سنگ را میشود بیرون ساختمان به کار برد

و روی آن را چگونه باید پوشاند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-06-07 07:27
کاربر گرامی سلام* استفاده از پشم سنگ بر روی دیوار بیرونی با مصلح نمودن ان با استفاده از توری مرغی فلزی و انجام تمهیدات ساختمانی جهت پلاک کاری یا سنگ نما بلامانع میباشد ولی اگر نوع نما و منطقه اب و هوایی را مشخص مینمودید بهتر میتوانستم راهنماییتان کنم* موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # الهام 1399-06-09 14:07
سلام می‌خوام کف خونه ام رو که موزائیک هست، سرامیک کنم. برای اینکه سرمای کمتری در زمستان در کف باشه، استفاده از پشم سنگ روی موزائیک و زیر سرامیک تاثیر داره؟ و درسته؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-06-10 07:23
سلام* اگر از عایق ضد اب استفاده نمایید خیلی بهتر خواهد بود مانند عایق هایی چون الاستومری فوم ،که هر دو در ضخامت های مختلف در بازار هستند .اگر روی پشم سنگ پارکت میخواست بشود مانعی نداشت.*موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مسیح 1399-06-13 01:48
سلام من سقف شیروانی توی باغ
می سازم و ۴ طرف ساختمان هم
بازه برای عایق بندی کف و دیوار
ها از چه مصالحی استفاده کنم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-06-14 07:35
کاربر گرامی *سلام*اگر از لحاظ هزینه مشکلی نداشته باشید عایق الاستومری گزینه خوبی میباشد و در ضخامتهای مختلف در بازار موجود بوده و به اسانی نصب میگردد و رطوبت در ان نفوذ نمی نماید *در غیر اینصورت از فوم و پشم شیشه و سنگ به صورت مصلح می توانید استفاده نمایید *موفق باشید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابراهیمی 1399-06-25 23:37
سلام چطور میشه طبقه اول را در مقابل گرمای موتور خانه حفاظت کرد کف آشپزخانه مثل کوره شده متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-06-26 10:02
سلام وقتتون بخیر
شما می توانید از عایق های الاستومری مشکی رنگ که انتقال حرارت خیلی کمی دارند در کف آشپزخانه استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سجاد 1399-07-11 12:07
سلام / من شهر تهران در یک آپارتمان با قدمت ۱۰ سال در طبقه ۴ ساکن هستم. دیوار یکی از اتاق خواب ها از ۳ طرف در مجاورت با هوای آزاد است و اتاق زمستان ها بشدت سرد و تابستان ها بشدت گرم می‌شود. بهترین راهکار برای عایق بندی این اتاق بطوری که ظاهر شکیلی هم داشته باشد از داخل چیست...؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-07-13 09:47
کاربر گرامی *سلام *شما میتوانید از عایق الاستومری استفاده نموده و روی ان دیوار پوش نمایید بسیار سریع و بدون خرایکاری و تمیز اجرا میشود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مرجان ناهید 1399-07-27 21:35
سلام وقت تان بخیر ما در افغانستان زندگی می کنیم از عایق فیبر (فوم ) دیوار ها استفاده کردیم ولی دیوار ها مان چندان بافت محکمی نخورده ...
البته یک خشت ده سانتی بعد فیبر سه سانتی فشار ۱۵ و بعد خشت پنج سانتی کار کردیم ولی وقتی غالب ها چوبی سقف باز کردیم تا به دیوار خورد فبر خود از دیدار جدا کرد
ممنون تان
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-08-20 12:52
متاسفانه سوال شما ناقص است ودرخواست شما مشخص نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # نریمان ولی زاده دانا 1399-08-08 14:43
سلام روز بخیر برای خانه های شمال ایران که درگیر رطوبت هستند . برای خانه در حال ساخت , برای عایق کاری رطوبتی جهت طبقه همکف چه نوع عایقی را پیشنهاد میدهید ؟ ممنونم از شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-08-12 01:50
سلام کاربر گرامی شما میتونید از عایق های الاستومری و یا پشم شیشه و حتی پشم سنگ استفاده کنید ولی بهترین نوع عایق و استاندارد عایق الاستومری هستش.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # متین 1399-08-23 08:06
سلام ،
اولا" ، من در یک خانه مستاجری هستم ، خانه تازه بازسازی شد ولی متاسفانه دیوار اتاق خواب که به سمت بیرون میباشد ، سرده و سرما نفوذ داره ، میخواستم بپرسم بدون اینکه به دیوار دست بخوره و کار تر تمیزی انجام بدم که گرم بشه خونه ، چه چیزی پیشنهاد میکنید.
ثانیا" ، برای کاری که ارائه میفرمایید برای ابعاد ۲۴۰ × ۱۰۰ ، قیمت کار چقدر میشه و قطر کار چقدره؟
تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عرفانی حسینی 1399-08-25 08:59
سلام میتوانید از عایق الاستومری روکش دار که سریع و تمیز انجام میشد استفاده نمایید -بابت هزینه لطفا با کارشناسان همین سایت تماس حاصل نمایید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ارزو اخوندپور 1399-08-24 11:59
سلام ما در استان مازندران هستیم.خانه شخصی داریم با پارکینگ بازوما طبقه اول هستیم .وپشت بوم باز.کف خانه سرامیک.در پاییز وزمستان شدیدا مشکل عرق کردن کف داریم به حدی که اب زیر تخت خواب با دست از این طرف به ان طرف میرود .لباس ها همه کفک میزند.لطفا راهنمایی کنید برای حل این مشکل از زیر پارکینگ چه مشه کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-08-27 02:53
سلام کاربر گرامی معمولا خونه های شمال رو به خاطر نم زدائی و دوری از عرق کردن بر روی پیلوت (ستون) میسازند و پس از آن در مرحله اول در داخل خانه یک راه دریچه هوا باید باشد و اگر ندارید باید بگذارید که هوا داخل به بیرون گردش کند این دریچه رو معمولا در بالای یکی از دیوارها میگذارند معمولا در گوشه بالای دیوار کنار پنجره و یا بالای درب ورودی میگذارند پس از انجام اینکار باید سرامیک های کف رو تخریب کنید و قبل از سرامیک کاری از عایق الاستومری و یا عایق پشم شیشه استفاده کنید و پشت بام هم اگر بالا سرتون هستش باید ایزوگام شده باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محسن امینی 1399-09-01 17:52
با سلام و خدا قوت خونه ما اپارتمانه طبقه 7 ودیوار ها از بتن ساخته شده پیش ساخته مشکلی که هست دیوارها موقع سرما ازگوشه داخل نم میده از سرما و سیاه میشه کپک میزنه راه حلی برا خلاص شدنش هست؟؟ممنون میشم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1399-09-06 00:22
سلام کاربر گرامی برای رفع این مشکل باید از بیرون خونه دیوار رو ایزوگام کنید اگر دسترسی به این کار سخت میباشد میتونید از داخل خونه دیوار رو تخریب کنید و ایزوگام یا همان عایق کاری کنید که اینکار خیلی سخت میباشد به این دلیل سخت میباشد که دیوارهای شما بتن پیش ساخته هستش و به راحتی تخریب نمیشه اگر از بیرون عایق کنید خیلی اصولی تر و راحت تر میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # رضاوحدتیان 1399-09-17 10:10
سلام خسته نباشید بنده برای دیوار بلوکی ساختمان توی روستایی سرد باید از چه عایقی استفاده کنم ممنون به نقل از مهدی:
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
بله بهترین عایق حرارتی که معمولا در ساختمان ها و بازسازی آن ها استفاده می شود ، عایق های حرارتی ( پشم سنگ و پشم شیشه و .. ) و عایق صوتی ( پشم شیشه و پلی استایلن و…) و عایق های رطوبتی ( ایزوگام و قیر و.. ) می باشد . یکی از مزیت های بهترین عایق حرارتی جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان می باشد . به گونه ای که استفاده از آن در ساختمان در فصل تابستان باعث خنک نگه داشتن ساختمان می گردد و در فصل سرد سال از هدررفتن گرمای محیط داخلی جلوگیری می کند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-09-17 14:02
سلام کاربر گرامی شما میتونید برای اینکار از عایق پشم شیشه یا پشم سنگ استفاده کنید یا اینکه از عایق الاستومری استفاده کنید که هزینه این عایق از پشم شیشه وسنگ بیشتر میشود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مائده 1399-09-23 01:05
سلام وقت بخیر نزدیکه پنج ماهه یه واحد در طبقه چهارم خریدیم که تو فصل سرما یک طرفه دیوار از کاشیای اشپزخانه تا دیوار پذیرایی نم میده و عرق میکنه و زیرکابینت خیس میشه و داخل کابینتها کپک زده و خیس شده دیوار پذیرایی هم همینطور .هر دوطرف ساختمان بازه ممنون میشم منو راهنمایی کنید.فصل تابستان خونه به شدت دم میکنه و فصل سرما دیوارها خیلی سرده چیکار باید بکنیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1399-09-23 09:14
سلام صبحتون بخیر.
با توجه به توضیحاتی که دادید دیوار شما باید عایق شود که مخصوص آن در فصل زمستان سرما از پشت دیوار به داخل نفوذ نکرده و به دلیل رطوبت داخل ساختمان و تبادل سرما و گرمای داخل ایجاد عرق نکند.
بهترین راهکار عایق کردن دیوارها می باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایمان 1399-09-30 05:00
سلام . زیرزمین خانه ما از دیوارهای بغل یعنی 4 طرف به خاک که پی خانه های بغل هست متصل هستند و هیچ پنجره ای ندارد. لذا کف موزائیک میباشد و دیوارها کاشی . بفرمائید که برای عایق کاری دیوارها وکف که همگی سرد میباشند چه کاری بایست انجام داد و چه عایقی مورد نیاز است . فقط چون ارتفاع کف تا سقف استاندارد نیست از تمام واحد های طبقات بالا 30 سانت تقریباً گوتاه تر است و بیشتر از این نمیخواهیم ارتفاع کم شود . چه راه کاری پیشنهاد میدهید. ساختمان 8 سال ساخت میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مصطفی اسماعیلی 1399-09-30 10:12
سلام وقت بخیر
شما میتوانید از عایقهای عرض یک سانت استفاده کنید که تاثیر زیادی در کاهش ارتفاع ندارد.
کل کف واحد را با عایق کف پوش کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایمان 1399-09-30 13:30
سپاسگزارم از پاسخ.
دیوارها رو نفرمودید باید چه کرد . نصف دیوار کاشی و نصف گچ میباشد.
و اینکه در رابطه با کف واحد . یعنی کف پوش پارکت عایق هست یا نه مواد دیگه ای ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اردبیلیAlijeddi 1399-10-11 01:50
باسلام کاربر گرامی همون پارکت عایقی است که توضیح داده شده بازم سوالی بوددرخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # داود 1399-10-01 23:10
سلام وقت بخیرکمددیواری داخل اتاق خواب دیوارداخلی سمت حیاط زمستان عرق میکندلباسهاورختخوابهاخیس شده کپک میزندآیامیشودداخل کمدراعایق کرد.چه عایقی مناسب است ممنونم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اردبیلیAlijeddi 1399-10-11 01:50
با سلام کاربر گرامی داخل کمد دیواری صلاح نیست شما حتما از یک جایی مثل پنجره یادر هوای سرددارید،که درمقابل گرما رطوبت ونم نشان میده.مثال ساده ای درشیشه وپنجره خود درفصل زمستان حتما حالت نم ناک دیده اید عینن مثل اون شما ساختمان ودیوارخودروعایق کنید بهتره اگرسوالی بود باز درخدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حسن 1399-10-07 08:56
سلام این عایق برای جلوگیری از حدر رفتن سرما هم خوبه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # اردبیلیAlijeddi 1399-10-10 01:33
باسلام کاربر گرامی بعله صدرصد این نوع عایق ها درساختمان از هردولحاظ مفیدتره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کامران 1399-10-20 10:12
سلام
منزل ما طبقه ششم هست و داخل کمد دیواری و دیوار اتاق خواب بسیار عرق میکنه ، تا حدی که دچار کپک زدگی داخل کمد دیواری میشه ، در ضمن دیوار های اتاق خواب بسیار سرده و شوفاژ هم جوابگو نیست و دیوار ها روبه فضای باز هست ، ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # Ahmad moodi 1399-10-22 22:54
با سلام در وحله اول دیوار های خارجی خونتون رو اگه نما ندارد سیمان بصورت تگرپاش و طوسی بزنید که اگه منفذی در دیوار وجود داشته باشد گرفته شود . در وحله دوم یک فن ویا هود آشپز خونتون رو در طول شبانه روز نیم ساعت تا چهل دقیقه روشن کنید .تا رطوبت نسبی کمتر بشه .روی دیوار ها بجای کاغذ دیواری و گچ از پتینه استفاده کنید بصورت چشم گیری رطوبتو کم میکنه .انشاالله ک مشکلتون حل بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جواد 1399-10-25 23:31
سلام
دیوار های واحد من تیغه ۱۰ سانتی اجرمعمولی یک طرف با استر سیمان و یک طرف بدون استر سیمان هستش
زمستان سرد و تابستان گرم
میخوام از بیرون عایق کنم
چه عایقی پیشنهاد میکنید
با تشکر
مشهد هستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # اردبیلیAlijeddi 1399-11-01 23:58
با سلام کاربر گرامی کاربر عزیز عایق متفاوتی وجود دارد که برای نگه داشتن انرژی گرما و عایق هایم هستن که برای سروصدا استفاده میشه،البته باید عایق انتخاب کنید که درتابستانم خنک محیط را تامین کند.الان دیوارساختمان هاباکمترین قطر ساخته می‌شود به این علت که هزینه کمتری داشته باشد یا وزن ساختمان و پایین بیاورد،پیشنهاد من عایق حرارتی کف و دیوار ساختمان میباشد،هم عایق صوتی وهم عایق حرارتی میباشد،وکاهش انرژی حرارتی شما می‌باشد توصیه میکنیم یا با سایت وتاسیسات۲۴ساعته تماس گرفته واز متخصصان فروش درخواست مشاوره کنید ویا دربخش جستجو انواع عایق سیرچ کرده ومقالاتی که درباره عایق نوع آن نوشته شده و مدیران زحمت کش این سایت رایگان در اختیار ما گذاشتن بهره مند شده و به آسانی به پاسخ خود برسید اگر مجدد سوالی بود ما در خدمتیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کاظم یزدیان 1399-11-01 12:04
سلام در داخل کمد دیواری در زمستان رختخوابها خیس میشن وکپک میزنند یعنی بر اثر سرمای بیرون و گرمای داخل کاملآ رختخوابها که چسبیدن به دیوار خیس میشن در تابستان هم گرما از دیوارها خیلی به داخل میاد در زمستان هم بر عکس سرما اذیت میکنه ساکن تهران هستم بی زحمت عایق مناسب وهزینه اون را برام ایمل کنید طبقه پنجم هستم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-11-04 21:32
با سلام کاربر گرامی عایق های حرارتی برای رفع وحل مشکل شما پیشنهاد میکنیم که بصورت آجری ورقه ای،صفحه ای،نواری،وتخته ای،دربازاراست،این نوع عایق ها در حرارت بالایی مقاومت بیشتری باید داشته باشند،این نوع عایق ها نباید آتش بگیرند،عایق های حرارتی دربرابر وزن وفشار زیادباید مقاومت بیشتری داشته باشد،عایق حرارتی دربرابر گرما وسرما نبایدانبساط شدید داشته باشد،وشماکاربر گرامی برای خرید وپرسش قیمت لطفاً دربخش فروش بامتخصین این سایت تماس گرفته تا شمارو بهتر راهنمایی کرده ومشکل شما توسط تاسیسات ۲۴ساعته به زودی حل شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # گيويان 1399-11-04 20:12
سلام
براي عايق كف طبقه همكف خانه اي در شمال، چه توصيه مي فرماييد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-11-09 22:04
سلام کاربر گرامی برای عایق کاری کف میتونید از عایق های الاستومری استفاده کنید که هم عایق گرما و سرما میباشد هم عایق صدا میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مائده 1399-11-06 06:18
سلام خونه ما ۴ سال ساخت طبقه ۶ و اخر هستیم از سقف حمام و اشپزخانه سوراخ های متعدد شده و آب میچکد چندین نفر بررسی کردن گفتن مشکل تعریق هست چکار باید کنیم؟ الان که ساختمان تکمیل شده چجوری مشکل رفع کنیم با توجه به این که فقط واحد ما این مشکل و داره و اهالی ساختمان هزینه زیادی نمیکنند
درضمن در حمام و دستشویی سقف کاذب هست بستن ان ها باگچ تاثیر گذار است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-11-09 21:54
سلام کاربر گرامی بهتر است برای رفع مشکل اول از همه از یک سرویسکار به صورت حضوری کمک بگیرید تا اول چک کنند ببینن که از بالای سقف کاذب لوله رد شده است یا نه اگر رد شده باشد باید لوله ها عایق شوند که خود همین باعث جلوگیری از عرق کردن لوله ها میشود و اگر لوله رد نشده باشد باید زیر سقف عایق کاری اجرا شود برای اجرای اینکار بهتر است از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-11-09 22:03
سلام کاربر گرامی بهتر است برای رفع مشکل اول از همه از یک سرویسکار به صورت حضوری کمک بگیرید تا اول چک کنند ببینن که از بالای سقف کاذب لوله رد شده است یا نه اگر رد شده باشد باید لوله ها عایق شوند که خود همین باعث جلوگیری از عرق کردن لوله ها میشود و اگر لوله رد نشده باشد باید زیر سقف عایق کاری اجرا شود برای اجرای اینکار بهتر است از سرویسکاران شرکت به صورت حضوری کمک بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # پیمان 1399-12-08 14:14
سلام طبقه اول هستیم و در فصل زمستان به شدت کف سرد هست در حد یخچال !
از اساتید و اهل فن درخواست دارم پاسخ فنی و جامع بدن
برای عایق کف که بعدش یا موکت انجام بشه یا پارکت بهترین گزینه چی هست ؟؟
عایق های الاستومری یا ترموفیوز ؟
یا اگر چیز بهتری هست که در برابر سرما خیلی قوی باشه و انتقال 0 درصد داشته باشه چی هست ؟ هزینه هم مهم نیست
با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-12-11 18:57
باسلام شما عایقی میخوایین که هم از کف پوشش بدین وهم از دیوار که عایق الاستومری روبرای شماپیشنهادمیکنم وعایق های زیادی هم برای حل مشکل شما وجود دارد شما میتوانید برای راهنمایی دقیق وکامل ازنوع عایق ها درصفحه جستجو عایق هارو سیرچ کنید که مقالات وعکس عایق به همراه توضیحات که مدیران سایت ۲۴ساعته زحمت کشیده اند ونوشتن مطالعه کرده وازآنها بهره برده ومشکلتون روحل کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تهرانی 1400-01-04 12:52
سلام
واحد ما طبقه اول، روی پارکینگ و در زمستان سرد است. ۵۸ متر، با پکیج، یک خوابه، یک رادیاتور در اتاق و یک رادیاتور در سالن هست. پکیج: ایران رادیاتور ECO22FF
سه سوال:
برای کف چکار کنیم؟
آیا رادیاتور دیگری در سالن بگذاریم؟
مدل پکیج مناسب است؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1400-01-07 02:48
باسلام کاربرگرامی مدل پکیج باید ۲۴باشه برای گرمای بهتر وکارایی خوب ویک رادیاتورهم اضافه کنین بهتره ونگفتین اندازه رادیاتورا چیه یا چند پره است اگر مجدد سوالی داشتین کامل تر سوال خود رو مطرح کنید که رادیاتورها درچه اندازه هامیباشند تا بهتر بتوانیم درجواب برای شما کمک کرده باشیم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تهرانی 1400-01-13 23:55
جناب اردبیلی عزیز، با سلام
رادیاتورها بصورت باکس هستند و از بیرون پره ای دیده نمیشه. اتاق: ۱۰۰ در ۵۵ در ۱۰ سانت و سالن: ۱۴۱ در ۵۵ در ۱۰ سانت.
فرمودید یعنی پکیج را باید عوض کنم و یک مدل ۲۴ بخرم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Ahmad moodi 1400-01-15 19:22
بله باید تعویض کردد دوست عزیز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علی 1400-02-12 10:40
سلام وقتتون بخیر، ما یک اتاق داریم که بالای موتورخونه هست و به دلیل اختلاف دمای بالا و پایین پارکت های کف اتاق خراب میشه تصمیم داریم کف رو بکنیم سرامیک کنیم. چه عایقی زیر کار کنیم که مشکلی پیش نیاد در بلند مدت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Ahmad moodi 1400-02-15 01:34
سلام عایق پشم شیشه و بتون احتمالا بتونه بهتون کمک کنه دوست عزیز
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1400-03-14 20:19
سلام وقت بخیر ساختمان 10 سال ساخت است و دیوارها ور تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد هستند برای عایق کاری از بیرون روی دیوار چه پیشنهادی دارید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # Asef 1400-04-05 08:59
با سلام،منزل ما یک دو واحده هست،که ما در واحد بالا زندگی میکنیم،سقف ما را بستی و گچ شده است،در تابستان گرمای زادی در خانه محبوس میشه ،که غیر عادی،جهت عایق سقف چه عایقی پیشنهاد می کنید و نحوه اجراش چگونه است ؟ متشکرم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # کیانی 1400-04-18 01:32
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان منزل پدر بنده در طبقه چهارم یک ساختمان در شهر تهران میباشد متاسفانه از یک جهت آفتاب خور زیادی دارد در تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد می باشد . از آنجایی که در این قسمت یک انبار نیمه متروکه می باشد آیا امکان نصب و استفاده از عایق حرارتی الاستومتری می باشد یا خیر؟تعرفه های هزینه اجرا چقدر می‌باشد ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # درویش 1400-05-09 23:43
سلام.دیوار قسمت پذیرایی خانه ما بسیار نازک ساخته شده و پشت دیوار فضای باز است و در زمستان دیوار از داخل بسیار عرق میکند.به نظر شماعایق پشم شیشه از بیرون بشه بهتره یا از داخل که روی آن گچکاری بشه؟ آیا پشم شیشه جواب میده؟ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1400-05-20 04:17
باسلام عایق های متفاوتی در بازار موجود است که از پشم شیشه عالی وبهتر هستن برای خرید وراهنمایی بامشاورین فروش همین سایت وتاسیسات۲۴ساعته کمک بخواهید که عایق های مدنظررو به شما توضیح داده وکمک کنند ویا میتوانید در بخش جستجو عایق رو سرچ کنید وتمامی عایق ها رو بامطالبی که مدیران سایت زحمت کشیده وبرای مطالعه ماگذاشتن عایق خودرو پیداکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن