چرا استفاده از خدمات ما؟

کیفیت و زیبایی

همکاران ما پس از اتمام کار فضا را تمیز می‌کنند و نیازی به نگرانی در مورد نظافت منزل یا محل کار خود بعد از برطرف شدن مشکل تاسیساتی ندارید.

سرعت عمل بالا

با توجه به استقرار همکاران ما در سراسر تهران در کمترین زمان ممکن در کنار شما هستیم و مشکلتان بر طرف خواهد شد.

دسترسی در 24 ساعت شبانه روز

همکاران ما در 7 روز هفته و حتی ایام تعطیل 24 ساعته در دسترس هستند.

چگونه مشکل شما را حل می‌کنیم؟

مراحل حل کردن مشکلات تاسیساتی شما

تماس و ثبت سفارش

پس از تماس شما و مشاوره رایگان، نزدیکترین مجری با توجه به زمان موردنظر شما انتخاب می‌شود.

انجام پروژه

مشکل تاسیسات در سریعترین زمان و بهترین کیفیت توسط همکاران ما بر طرف می‌شود.

پرداخت در محل

شما پس از انجام کار توسط مجری و حل شدن مشکل و کسب رضایت، تسویه حساب می‌کنید.

نظرات برخی از مشتریان

در این مطلب قصد داریم 10 نکته تضمینی برای پیشرفت شغلی در لوله کشی را برای افراد مشتاق به فعالیت در این شغل بیان کنیم.

 

نکته تضمینی برای پیشرفت شغلی در لوله کشی1

رقابت در شغل لوله کشی بسیار بالاست، به همین دلیل تنها ترفندی که می توانید از آن استفاده کنید تا روز به روز بر مشتریان خود بیافزاید، طی کردن مراحل رشد و ترقی در این شغل بر اساس اصول استاندارد آن است.

شاید با خود بگویید لوله کش شدن کار بسیار آسانی است و تنها تعریفی که از این فعالیت دارید، اجرای لوله کشی آب و لوله کشی فاضلاب در ساختمان باشد.

در حالی که حقیقت غیر این است، افراد حرفه ای لوله کش مهارت های مختلفی را برای موفقیت هرچه بیشتر در این شغل می آموزند.

همچنین هر روز در حال آپدیت کردن آن مهارت ها هستند، تا از چرخه رقابت با سایر فعالان در این صنعت حذف نشوند.

به همین دلیل ما در ادامه این مطلب قصد داریم نکاتی را به شما بگوییم که به شما کمک می کند به یک فرد حرفه ای و با مهارت در زمینه شغل لوله کشی تبدیل شوید.

برای آشنایی بیشتر با شغل لوله کشی به شما توصیه می کنیم مقاله معرفی شغل لوله کشی را از دست ندهید.

 

10 نکته تضمینی برای پیشرفت شغلی در لوله کشی

 1. آشنایی با نحوه اجرای لوله کشی ساختمان، رفع عیب و تعمیر آن

موفقیت در شغل لوله کشی ابتدا با کسب آموزش در خصوص نحوه اجرای لوله کشی آغاز می شود. این آموزش ها شامل برنامه کارآموزی حداقل 5 ساله است.

در طی این مدت شما به عنوان متقاضی فعالیت در شغل لوله کشی، مهارت های مختلفی را در زمینه نصبیات تجهیزات مختلف، تعمیر و نگهداری از تاسیسات ساختمان می آموزید.

از جمله این مهارت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فراموش نکنید مهمترین مهارتی که باید برای رفع مشکلات سیستم لوله کشی ساختمان داشته باشید، مهارت حل مسئله است.

بنابراین بسیار ضروریست که شخصیت آرامی داشته باشید تا بتوانید در شرایط بحرانی تمام گزینه های پیش رو را بسنجید و در نهایت مقرون به صرفه ترین و مطمئن ترین آن ها را انتخاب کنید.

به همراه داشتن مهارت حل مسئله، در شرایط های اورژانسی مثل ترکیدن لوله آب یا فاضلاب و یا سرریز شدن چاه توالت یا هر موقعیت دشوار دیگری بسیار مهم است.

 1. آشنایی با شیوه ها و تکنولوژی های جدید لوله کشی

یک لوله کش باید با تکنولوژی های جدید در زمینه اجرای لوله کشی ساختمان آگاهی کامل داشته و به آشنایی با این شیوه ها تمایل داشته باشد، به حدی که بتواند به روزترین متدهای لوله کشی را اجرا کند.

به عنوان مثال، ممکن است مشتری از شما بخواهد لوله کشی آشپزخانه او را به سبک آشپزخانه جزیره ای طراحی و اجرا کنید، تا علاوه بر زیبایی بیشتر، هزینه های کمتری را در آینده متحمل شود.

و یا از شما درخواست کند، حمام و سرویس بهداشتی ساختمان را به صورت هوشمند طراحی کنید و از تجهیزات دیجیتالی کنترلی در این مکان ها استفاده کنید.

لوله کشی موفق است که با آخرین تولیدات در زمینه تجهیزات لوله کشی ساختمان آشنایی داشته و بتواند آن ها را به راحتی نصب یا تعمیر کند.

اگر می خواهید بدانید وظایف یک مجری لوله کش چیست، به مقاله یک لوله کش دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟ مراجعه کنید.

چند مورد از مهارت های لازم برای نصب و تعمیر تجهیزات مدرن عبارتند از:

 • نصب شیرآلات چشمی و نصب توالت های هوشمند که به صورت اشاره ای کار می کنند.
 • نصب و تعمیر سردوش حمام هوشمند که برای شکل خاصی از نورپردازی، صدا و دما تنظیم می شود.
 • نصب سیستم های آشکارساز نشتی، که وجود نشتی در لوله ها را با سرعت تشخیص داده و زنگ خطر را به تلفن همراه مصرف کننده ارسال می کنند.
 • نصب و تعمیر سیستم های بازیافت آب خاکستری، که آب استفاده شده در دوش حمام، ماشین ظرفشویی و لباسشویی را به تدریج جمع کرده و سپس برای استفاده دوباره به منظور آبیاری باغ و باغچه آن را بازیافت می کنند.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید به پیشرفت شغلی در لوله کشی برسید، باید برای کسب آموزش این سری تجهیزات مدرن مشتاق بوده و به معنای واقعی به عنوان یک لوله کشی در حال رقابت دائمی باشید.

چنانچه مایلید با روش های کسب درآمد بیشتر در این شغل آشنا شوید، به مقاله 8 روش افزایش درآمد در شغل تاسیسات مراجعه کنید.

نکته تضمینی برای پیشرفت شغلی در لوله کشی2

 1. توانایی در نقشه خوانی و عمل ریاضی

تفسیر نقشه لوله کشی یکی از کلیدی ترین مهارت هایی است که یک فرد لوله کش نیاز دارد. برای نصب موفق تجهیزات لوله کشی و وسایل مرتبط با آب و فاضلاب باید بتوانید نقشه های مکانیکی و معماری یک ساختمان را به راحتی بخوانید.

علاوه بر این باید بتوانید نقشه ها را آنالیز کنید تا بفهمید محل اتصال خط لوله اصلی آب شهری در ساختمان کجاست و طرح مورد نیاز برای اجرای لوله کشی آب ساختمان را روی کاغذ پیاده کنید.

یکی دیگر از الزامات مورد نیاز برای پیشرفت شغلی در لوله کشی این است، که مهارت های ریاضی پایه برای تهیه برآورد هزینه و انجام محاسبات ساده برای تاسیسات لوله کشی را یاد بگیرید.

اگر تمایل دارید با نقاط قوت و ضعف شغل لوله کشی آشنا شوید، فقط کافیست نام مقاله را لمس کنید.

 1. به همراه داشتن ابزارهای دستی و برقی لوله کشی

به طور کلی افراد لوله کش از ابزارهای متنوع و زیادی برای پیش برد پروژه های خود استفاده می کنند، که برخی از آن ها برقی و برخی دیگر دستی هستند.

ابزارهای لوله کشی دستی از قبیل فنر لوله بازکنی، گیره لوله، انواع آچارها، تراز لوله کشی و ... در کنار ابزار برقی مثل انواع دریل، پمپ های مکش، دستگاه جوش، اتو لوله و ... از جمله مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای فرد لوله کش هستند.

اگر شما می خواهید بیشترین رشد و ترقی را در مهارت های استاندارد لوله کشی داشته باشید و در شغل خود پیشرفت کنید، نه تنها باید این سری ابزار را بشناسید، بلکه باید نحوه کار کردن با آن ها را نیز به طور کامل یاد بگیرید.

لازم به ذکر است که یک لوله کش خوب همیشه ابزار لوله کشی خود را مورد بازبینی قرار می دهد و در صورت ناقص یا خراب بودن آن، سریعاً برای رفع عیب یا تهیه ابزار مورد نیاز خود اقدام می کند.

ابزار مورد نیاز برای شغل لوله کشی باید در بهترین حالت و شرایط خود باشند، یعنی شما باید مجموعه کاملی از انواع آچار و ابزار مرتبط با شغل خود را داشته باشید.

چنانچه ابزار لوله کشی شما خراب یا ناقص باشند، نشان دهنده غیر حرفه ای بودن شماست و همانطور که در مطلب خطرات و بیماری های شغل لوله کشی گفتیم، می تواند حتی جان شما یا افرادی که با شما کار می کنند، را به خطر بیاندازد.

نکته تضمینی برای پیشرفت شغلی در لوله کشی3

 1. در نظر گرفتن شرایط ایمنی کار

همانطور که در مطلب 10 روش برای حفظ امنیت و سلامت در شغل لوله کشی گفتیم، اگر شما به عنوان مجری لوله کش با شیوه ها و روش های ایمن در لوله کشی آشنایی نداشته باشید، نه تنها خودتان، بلکه همکار و حتی مشتری خود را به خطر خواهید انداخت.

 افراد لوله کش باید پروتکل های زیر را درک کرده و انجام دهند:

 • نحوه کار با مواد شیمیایی
 • محافظت از چشم ها، بازوها، شش ها، گوش ها و پوست بدن با پوشیدن لباس مخصوص تاسیساتی ها
 • کار در فضاهای محدود و ارتفاع
 • محافظت از خود در برابر لیز خوردن و افتادن مخصوصاً در محل های کاری مرطوب

اگر مایلید با میزان درآمد شغل لوله کشی آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم مقالات درآمد لوله کشی در ایران و آیا تاسیساتی و لوله کش پول زیادی به دست می آورد؟ را از دست ندهید.

 1. توانایی کار تیمی

آیا شما می توانید به خوبی با دیگران کنار بیایید؟ آیا شما از لحاظ شخصیتی فردی مطمئن، قابل احترام و آماده به کمک به افراد نیازمند هستید؟

اگر می خواهید مهارت های استاندارد لوله کشی خود را بهبود ببخشید، باید بتوانید در کارهای تیمی به خوبی بدرخشید.

8 مرحله برای پیشرفت شغلی موفق در لوله کشی را مطالعه کنید تا با نحوه موفقیت در این شغل آشنا شوید.

 1. اهمیت پشتیبانی از مشتری

مهمترین بخش یک شرکت لوله کشی موفق، داشتن مرکز پشتیبانی مشتری عالی است. فرقی نمی کند که شما می خواهید به طور شخصی وارد شغل لوله کشی شوید، یا قصد همکاری با شرکت های تاسیساتی را دارید.

در هر دو حالت بسیار مهم است که مثل حرفه ای ها در این عرصه وارد شوید و مهمترین پارامتری که میزان حرفه ای بودن شما را مشخص می کند، پشتیبانی قوی شما از مشتری است.

برای این منظور باید در هنگام بازدید از پروژه مشتری با یونیفرم تمیز و مرتب حاضر شده و تمام جزئیات کاری که قرار است برای ایشان انجام دهید را با صبر و حوصله توضیح دهید.

علاوه بر این باید به تمام سوالات مشتری به طور واضح و حتی با ارائه اعداد و ارقام پاسخ داده و در نهایت بعد از اتمام کار پروژه را به صورت تمیز و مرتب به مشتری تحویل دهید.

برای اینکه اعتماد مشتری را جلب کنید، باید با ایشان تماس چشمی برقرار کرده، با احترام دست داده و در تمام طول پروژه با مشتری خود در تماس باشید تا تغییرات احتمالی در روند کار را قبل از اقدام به ایشان اطلاع دهید.

اگر شما قصد دارید مشتری را برای خود نگه دارید، به نحوی که شما اولین فردی باشید که مشتری برای خدمات بعدی هم به او مراجعه می کند، باید اطمینان مشتری را جلب کرده و از ایمان ایشان به صداقت، کیفیت کار و اعتماد خود مطمئن شوید.

مطالعه مطلب راه های بازاریابی و فعالیت در حوزه لوله کشی می تواند در پیدا کردن مشتری های بیشتر به شما کمک کند.

 1. انعطاف پذیر باشید.

شما دوست ندارید هرگز در آخر هفته ها و تعطیلات رسمی کشور کار کنید؟ اما حقیقت شغل لوله کشی چیزی غیر از این است.

اصلاً شغل لوله کشی یعنی کار در یک شرایط اورژانسی، که ممکن است هر ساعتی از شبانه روز یا هر روز از هفته به کمک شما نیاز باشد.

یک مجری لوله کش خوب باید برای قبول پروژه های مهم و دقیقه نودی همیشه حاضر باشد. بنابراین انعطاف پذیری یکی از مهمترین پارامترهایی است که به محبوبیت شما کمک کرده و اسم شما را سر زبان ها می اندازد.

نکته تضمینی برای پیشرفت شغلی در لوله کشی4

 1. آمادگی بدنی مناسب

افراد لوله کش مجبورند گاهی در فضاهای محدود، در ارتفاع و حتی محیط های بسیار گرم کار کنند. برای موفقیت هرچه در این شغل لازم نیست ورزشکار باشید، ولی داشتن آمادگی بدنی نسبی ضروریست.

چرا که بنا به پروژه کاری خود گاهی مجبورید، خم شوید، خود را بالا بکشید، از پله های بالا بروید و تعادل خود را حفظ کنید.

شما مجبورید ساعت های طولانی را سرپا کار کنید، بنابراین هرچه قوای بدنی شما بیشتر باشد، کارها با سرعت بیشتر و در وقت خود انجام خواهند شد.

 1. آشنایی با مباحث نظام مهندسی تاسیسات

سیستم های لوله کشی مورد استفاده در ساختمان باید با استانداردهایی لوله کشی خانگی وضع شده توسط مسئولان مربوطه مطابقت داشته باشد، که این سری استانداردها را در کشورهای اروپایی به صورت کد بیان می کنند.

به عنوان مثال کد بین المللی لوله کشی (IPC) به وسیله شورای بین المللی کد تولید شده است و یا کد سراسری لوله کشی خانگی (UPC) که توسط انجمن بین المللی مسئولان لوله کشی خانگی و مکانیکی برای لوله های پلی اتیلنی وضع شده است.

هدف از وضع این کدها این است که مسئولان محلی بتوانند از کل یک کد یا حالت تغییر یافته آن استفاده کنند و طراحان و پیمانکاران باید سیستم لوله کشی ساختمان را طبق این کدها اجرا کنند.

در ایران نیز همانند کشورهای اروپایی یک سری قوانین تحت عنوان مبحث شانزدهم تاسیسات بهداشتی و مبحث چهاردهم تاسیسات مکانیکی وجود دارند.

مبحث شانزدهم مقرارت ملی به طراحی، نظارت، انتخاب مصالح و دستگاه ها، اجرای کار، تعمیر، تغییر و نگهداری و بهره برداری تاسیساتی در لوله کشی و ذخیره سازی آب مصرفی، لوله کشی فاضلاب، لوله کشی هواکش فاضلاب، لوازم بهداشتی و لوله کشی آب باران می پردازد.

مجری لوله کش حرفه ای نه تنها باید با قوانین موجود در مبحث 16 تاسیسات بهداشتی آشنا باشد، بلکه باید طراحی و اجرای لوله کشی خانگی از قبیل لوله کشی آب، لوله کشی تجهیزات مرتبط با آب و حتی نصبیات مختلف در ساختمان را بر اساس این قوانین پیاده سازی کند.

در مبحث چهاردهم تاسیسات مکانیکی ساختمان تمامی بایدها و نبایدهای حداقلی که رعایت آن ها در بنا الزامیست، ذکر شده است.

این مبحث شامل قوانینی برای طراحی، اجرا، بهره برداری و نگهداری، تغییرات و بازرسی تاسیسات گرمایی، تعویض هوا و تهویه مطبوع، تهیه و ذخیره آب گرم مصرفی در داخل ساختمان با اهداف ایمنی، بهداشت، آسایش و بهره بری مناسب و اقتصادی می باشد.

ابزار مهم دیگری که می تواند در پیشرفت شغلی در لوله کشی به مجری کمک کند، شرکت در آزمون نظام مهندسی مکانیک و طراحی تاسیسات و کسب مدرک این آزمون است.

اگر شما به عنوان مجری لوله کش از مباحث شانزدهم و چهاردهم تاسیسات بهداشتی و مکانیکی ساختمان اطلاع داشته و در آزمون نظام مهندسی موفق شوید.

حتی می توانید مجموعه تاسیساتی خود را راه اندازی کرده و به عنوان سرپرست مجریان بر نحوه اجرای پروژه های لوله کشی نظارت کنید.

اگر می خواهید شغل لوله کشی خود را به صورت تخصصی پیش ببرید، مطالعه مطلب دانشگاه های رشته تاسیسات را از دست ندهید.

 

جمع بندی:

در این مطلب دریافتیم که شغل لوله کشی نه تنها یک فعالیت بی ارزش و پیش پا افتاده نیست، بلکه نکات مهمی هستند که رعایت کردن آن ها باعث بهبود مهارت های استاندارد لوله کشی مجری می شوند.

در انتها لازم به ذکر است که مجموعه تاسیسات 24 ساعته یک گروه بزرگ خدمات تاسیساتی و لوله کشی در سراسر تهران می باشد.

بنابراین از شما نیز دعوت می کنیم، چنانچه در زمینه لوله کشی دارای تجربه و دانش کافی هستید، همین الان فرم همکاری تکنسین را پر کنید.

تا پس از بررسی های انجام شده توسط سرپرست مجریان برای همکاری با این مجموعه از شما دعوت به عمل بیاید.

منبع انگلیسی:

منبع1

منابع فارسی:

منبع 1 منبع 2 منبع 3

 

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

دعوت به همکاری

اگر تاسیساتی حرفه‌ای هستید، جهت همکاری با ما کلیک کنید.